Apeli liron Fullanin. Golemi mbetet në burg
Në orën 18.10 minuta, ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani la pas ambjentet e paraburgimit, gati tre orë pasi Gjykata e Apelit ndryshoi në favor të tij masën e sigurimit personal nga ‘arrest me burg’ në ‘arrest shtëpiak’. Nga burgu 302, ish-guvernatori u shoqërua drejt banesës së tij në kryeqytet nga policia.

Lushnjë, mbyllen tre shkolla Lushnjë, mbyllen tre shkolla
Tre shkolla në Lushnjë janë urdhëruar të mbyllen nga ana e shërbimit të Higjienës.

Nisi viti i ri shkollor
Nisi viti i ri shkollor
Viti i i ri shkollor duket se nuk ka nisur mbarë për nxënësit e dy klasave të dyta në shkollën \'Emin Duraku\' në kryeqytet.

Arvizu: Fullani të mos politizohet 
Arvizu: Fullani të mos politizohet
Për rreth 60 minuta kryediplomati amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu është takuar me kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Rita Ora “harron” ngjyrat…dhe të brendshmet
Rita Ora “harron” ngjyrat…dhe të brendshmet (FOTO)
Jemi mësuar ta shohim plot ngjyra në daljet e saj publike, por këtë herë Rita Ora befasoi me veshjen e saj në javën e modës në Londër.

Hapet viti shkollor për parauniversitarët
Hapet viti shkollor për parauniversitarët
Kreu i Qeverisë, Edi Rama dhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla kanë përzgjedhur shkollen e mesme "Ismail Qemali" për t`i uruar të gjithë nxënësit shqiptarë, për një vit të mbarë shkollor.

Fushë-Krujë, shpërthim në makinën e kreut të Bashkisë
Fushë-Krujë, shpërthim në makinën e kreut të Bashkisë
Automjetit të kryetarit të Bashkisë së Fushë-Krujës i është vendosur eksploziv mbrëmjen e djeshme ndërsa ndodhej në një lokal dasmash në fshatin Larushk të Fushë-Krujës.

Shpërthim në kryeqytet
Shpërthim në kryeqytet
Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur mbrëmjen e së dielës zonën pranë sheshit “Shtraus” në kryeqytet, e njohur ndryshe si “Xhamlliku”.

Romët në Bashkimin Europian
Romët në Bashkimin Europian
Një artikull i gazetës “New York Times” i ka kushtuar vëmendje kumunitetit rom në Bashkimin Europian, kryesisht në Shqipëri.

Vizita e Papes dhe lengata e nje kryeqyteti
Vizita e Papes dhe lengata e nje kryeqyteti
Skënder Minxhozi - Papa Françesku do të zbresë në sheshin e rinovuar “Nënë Tereza” më 21 shtator, në një meshë të shenjtë, e cila pritet të jetë momenti kulmor i së parës vizitë që Ati i Shenjtë bën në Europë dhe Ballkan. Mjafton kjo simbolikë, për të kuptuar peshën dhe rëndësinë e këtij udhëtimi papnor në tokën shqiptare.

Per nje drejtesi pa vonesa Per nje drejtesi pa vonesa
Gjykata e Korçës ka nisur zbatimin e projektit “Drejtësi pa Vonesa”. I pranishëm në ceremoni, ambasadori amerikan Aleksander Arvizu ka shprehur shqetësimin për shkallën e lartë të vonesës që ka drejtësia sot, ndërsa ka theksuar se zhvillimi i sistemit gjyqësor është vonuar si pasojë e papërgjegjshmërisë.

Fushata e bamirsis s pornostareve japonez Fushata e bamirsis s pornostareve japonez (FOTO)
12 aktore japoneze të filmave për të rritur u bënë pjesë e një fushate bamirësie për të mbledhur fonde kundër sëmundjes AIDS.

Kukës, pranga të kërkuarit për vrasje Kukës, pranga të kërkuarit për vrasje
Policia e qytetit të Kukësit ka vënë në pranga pasditen e së shtunës një shtetas shqiptar, të dënuar në Republikën Çeke me 12 vjet burg për vrasje.

Shkodër, homazhe për turistët çekë në qendër të qytetit Shkodër, homazhe për turistët çekë në qendër të qytetit
Shoqëria civile në qytetin e Shkodrës dhe qindra të rinj kanë reaguar pasditen e së shtunës me një tubim në heshtje në qëndër të qytetit, me qirinj e foto, në nder të dy turistëve çekë.

Topalli: Më 21 qershor u shkelën standardet. Opozita të jetë më e besueshme Topalli: Më 21 qershor u shkelën standardet. Opozita të jetë më e besueshme
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka deklaruar se, në zgjedhjet e 21 qershorit u shkelën të gjitha standardet.

Shefi i agjencisë turistike çeke: Shqipëria konsiderohej vend i sigurt Shefi i agjencisë turistike çeke: Shqipëria konsiderohej vend i sigurt
Petr Zeliezko, drejtues i një agjencie turistike në Republikën Çeke, duke komentuar vrasjen e dy turistëve çekë në Shqipëri, ka deklaruar se vendi ynë konsiderohej i sigurtë.

Merkel para vizitës në Ballkan: Perspektivë e mirë për t’iu bashkuar BE-së Merkel para vizitës në Ballkan: Perspektivë e mirë për t’iu bashkuar BE-së
Kancelarja gjermane Angela Merkel është shprehur se Shqipëria, Serbia dhe Bosnje- Hercegovina kanë një perspektivë të mirë për t’iu bashkuar Bashkimit Europian. Në videomesazhin e saj javor, Merkel shprehet se këto vende kanë bërë progres.

MPJ çeke: Rasti po hetohet si krim. Konsullja Calabkova: Viktimë e një krimi të dhunshëm MPJ çeke: Rasti po hetohet si krim. Konsullja Calabkova: Viktimë e një krimi të dhunshëm
Ministria e Jashtme e Çekisë ka reaguar lidhur me vrasjen e dy turistëve çekë në Prekal. Michael Lagronova, zëdhënësi i kësaj ministrie, është shprehur se rasti po hetohet si një krim.

TAP shkarkon 60 milionë euro; vetëm në fazën e parë pritet ndërtimi i 100 km rrugë TAP shkarkon 60 milionë euro; vetëm në fazën e parë pritet ndërtimi i 100 km rrugë
Gërmimet e para kanë nisur tashmë nga Çorovoda, me ndërtimin e rrugëve të aksesit dhe urave. Përgjatë të gjithë gjurmës së gazsjellësit do të ndërtohen dhe përmirësohen rreth 100 kilometra rrugë, është parashikuar rehabilitimi i 42 urave ekzistuese dhe ndërtimi i 3 urave të reja.

Vrasja e turistëve çekë, ATA: Goditje ndaj turizmit shqiptar Vrasja e turistëve çekë, ATA: Goditje ndaj turizmit shqiptar
Shoqata Shqiptare e Turizmit (ATA), duke reaguar për vrasjen e dy turistë çekë, të premten në Dukagjin, e ka konsideruar këtë ngjarje si “një goditje e forte ndaj turizmit shqiptar”.

Turistët u qëlluan me plumb pas koke; policia shoqëron 35 persona Turistët u qëlluan me plumb pas koke; policia shoqëron 35 persona
Janë zbardhur të tjera detaje nga hetimet për vrasjen e dy turistëve çekë, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e së premtes në afërsi të fshatit Prekal në zonën e Dukagjinit në Shkodër.

Sulmi në Lazarat, arrestohet një tjetër person për përkrahje të autorëve Sulmi në Lazarat, arrestohet një tjetër person për përkrahje të autorëve
Një tjetër person është arrestuar lidhur me sulmin në Lazarat, ku humbi jetën efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është vënë në pranga Baki Gjini, 21 vjeç nga Lazarati.

Si të shmangim problemet kardiake? Mjekët: Sa më shumë ecje Si të shmangim problemet kardiake? Mjekët: Sa më shumë ecje
Shqiptarët kanë ndryshuar stilin e jetesës duke ndikuar direkt në rritjen e problemeve shëndetësore, e sidomos në sëmundjet koronare.

Korçë, në pranga 26-vjeçari që përdhunoi një të mitur Korçë, në pranga 26-vjeçari që përdhunoi një të mitur
Policia e Korçës ka vënë në pranga një 26-vjeçar me akuzën e marrëdhënieve seksuale me dhunë me të mitur.

Festa e Pavarësisë, Nishani uron Obaman: Ne nuk e harrojmë ndihmën e SHBA-së Festa e Pavarësisë, Nishani uron Obaman: Ne nuk e harrojmë ndihmën e SHBA-së
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, për Ditën e Pavarësisë.

30 mijë euro shpërblim për informacion mbi vrasësit e dy turistëve çekë 30 mijë euro shpërblim për informacion mbi vrasësit e dy turistëve çekë
Policia e Shtetit ofron 30 mijë euro shpërblim për këdo që jep informacion të saktë mbi autorët e vrasjes së turistëve çekë në Dukagjin.

Premtonin punësim në Danimarkë, në kërkim tre persona Premtonin punësim në Danimarkë, në kërkim tre persona
Dukuria e premtimit të punësimit në vende të ndryshme të botës, kryesisht në Rusi, Angli, Danimarkë etj, ka “mbërritur” edhe në qytetin e Beratit.

Një 46-vjeçar i dehur kanos me jetë policin rrugor, arrestohet Një 46-vjeçar i dehur kanos me jetë policin rrugor, arrestohet
Një 46-vjeçar u arrestua në Elbasan, pasi në gjendje të dehur kanosi me jetë një efektiv të policisë rrugore.

Ambasada e SHBA-së në Tiranë, mesazh në Facebook: Gëzuar Ditën e Pavarësisë! Ambasada e SHBA-së në Tiranë, mesazh në Facebook: Gëzuar Ditën e Pavarësisë!
Përmes një mesazhi në Facebook, ambasada amerikane në Tiranë ka përkujtuar Ditën e Pavarësisë së SHBA-së duke publikuar Deklaratën e Pavarësisë, miratuar nga Kongresi Kontinental i Filadelfias, më 4 korrik 1776.

Tiranë, policia parandalon një tentativë vrasjeje në familje Tiranë, policia parandalon një tentativë vrasjeje në familje
Policia e Tiranës ka parandaluar një krim brenda familjes. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është arrestuar në flagrancë Besnik Cenaj, 40 vjeç, banues në kryeqytet.

Kukës, sekuestrohen 8.5 tonë kafe kontrabandë Kukës, sekuestrohen 8.5 tonë kafe kontrabandë
Sektori i antikontrabandës në Policinë e Kukësit ka sekuestruar një sasi të madhe kafeje, e cila kishte hyrë kontrabandë në vendin tonë përmes Kosovës.

Ligji i ri për arsimin e lartë, Rama: Nuk çojmë para te privati, e kundërta është e vërtetë Ligji i ri për arsimin e lartë, Rama: Nuk çojmë para te privati, e kundërta është e vërtetë
Kryeministri Edi Rama mbrojti ligjin e ri për arsimin e lartë dhe renditi, sipas tij, një sërë avantazhesh të këtij ligji në krahasim me ligjin ekzistues.

Vlorë, asgjësohen 500 rrënjë kanabis Vlorë, asgjësohen 500 rrënjë kanabis
Policia e Vlorës ka asgjësuar rreth 500 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa dhe ka prangosur dy vëllezër në një operacion të ndërmarrë në fshatin Kërkovë.

Ngjarja e Dukagjinit, Svatos kishte publikuar në Facebook flamurin shqiptar Ngjarja e Dukagjinit, Svatos kishte publikuar në Facebook flamurin shqiptar
Vetëm dy ditë para se të vriteshin, çifti nga Çekia Michal Svatos dhe Anna Kosinova kishin publikuar në faqen e tyre ne Facebook një album të titulluar “Përshëndetje nga Ballkani”.

Ngjarja e Dukagjinit, të dyshuar katër persona Ngjarja e Dukagjinit, të dyshuar katër persona
Hetimet për ngjarjen e Dukagjinit kanë vazhduar edhe gjatë orëve të para të së shtunës.

Turistët çekë ranë në pritë; njëri prej autorëve udhëtonte me ta Turistët çekë ranë në pritë; njëri prej autorëve udhëtonte me ta
Çifti i turistëve çekë, Mikel Svatos, 27 vjeç dhe Ana Kosinova, 36 vjeçe, ka shumë mundësi të kenë bërë udhëtimin e  tyre të fundit së bashku me njërin nga vrasësit.

Dukagjin, grabiten, vriten dhe hidhen në humnerë dy turistë çekë Dukagjin, grabiten, vriten dhe hidhen në humnerë dy turistë çekë
Dy turistë çekë janë vrarë dhe më pas janë hedhur në greminë bashkë me mjetin e tyre në zonën e Dukagjinit. Fillimisht u fol për një aksident të tyre, por burime të policisë dhe Prokurorisë së Shkodrës tregojnë se, persona ende të paidentifikuar i kanë vrarë ata.

Shkodër, asgjësohen 24 parcela me 6138 bimë kanabis Shkodër, asgjësohen 24 parcela me 6138 bimë kanabis
Policia e Shkodrës njoftoi të premten asgjësimin e 24 parcelave me 6138 bimë kanabis sativa në operacione të ndryshme.

AMA intensifikon aksionin kundër piraterisë. Gjobiten 23 subjekte AMA intensifikon aksionin kundër piraterisë. Gjobiten 23 subjekte
Autoriteti i Mediava Audiovizive (AMA) ka intensifikuar aksionin kundër piraterisë dhe aktiviteteve të palicencuara audiovizive. Gjatë muajve të fundit, AMA ka kryer 35 inspektime, kryesisht në Qarkun e Korçës, ku janë ndëshkuar me gjobë 23 subjekte, ndërsa për 8 vijon procedura administrative.

Rama: E turpshme alibia e disfatës që Basha tregon nëpër botë. Basha: E turpshme është të poshtërosh popullin tënd Rama: E turpshme alibia e disfatës që Basha tregon nëpër botë. Basha: E turpshme është të poshtërosh popullin tënd
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, reagoi ndaj vizitës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Vjenë, ku u takua me sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier dhe prezantoi problemet që sipas tij, minuan besimin e zgjedhësve të vota e lirë më 21 qershor.

Kosovë-Shqipëri, avancim për tregje të unifikuara Kosovë-Shqipëri, avancim për tregje të unifikuara
Ministri kosovar i Financave, Avdullah Hoti, priti këtë të premte në një takim pune, në Prizren, homologun e tij shqiptar, Shkëlqim Cani.

Lazarat, gjendet arsenali i armëve që u përdor për sulmin ndaj policisë Lazarat, gjendet arsenali i armëve që u përdor për sulmin ndaj policisë
10 ditë pas sulmit me armë ndaj forcave të policisë në Lazarat, ku mbeti i vrarë efektivi i forcave RENEA Ibrahim Basha dhe u plagosën dy kolegë të tij si dhe 6 ditë pas arrestimit të Arbion dhe Alban Alikos, dy personave të dyshuar si organizatorë të sulmit, pasditen e së premtes, Policia e Shtetit ka zbuluar vendin se ku ishin fshehur armët me të cilat u krye ky sulm.

Guvernatori Sejko takon ambasadorin grek në Tiranë Guvernatori Sejko takon ambasadorin grek në Tiranë
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, është takuar të premten me ambasadorin grek në Tiranë, Leonidas Rokanas.

“Financial Times”, reportazh për Shqipërinë. Rama: BE, lodhja nga zgjerimi e turpshme “Financial Times”, reportazh për Shqipërinë. Rama: BE, lodhja nga zgjerimi e turpshme
Një grup gazetarësh të huaj ndodhen në Tiranë për të raportuar zhvillimet më të fundit në Shqipëri. Ata patën një darkë pune me kryeministrin Edi Rama.

Reforma në drejtësi, debati publik zhvendoset në Korçë Reforma në drejtësi, debati publik zhvendoset në Korçë
Në vazhdën e turit të konsultimeve publike në rrethe, Forumi rajonal mbi reformën në drejtësi është mbledhur këtë të premte në qytetin e Korçës.

Shkodër, grabitet e dhunohet çifti i të moshuarve Shkodër, grabitet e dhunohet çifti i të moshuarve
Një çift të moshuarish janë grabitur e dhunuar fizikisht brenda në banesën e tyre në fshatin Kuç të Shkodrës, madje i zoti i shtëpisë është dëmtuar me thikë në pjesën e veshit.

Bllokohet tregtia në portet e doganat me Greqinë, nga pamundësia e pagesave Bllokohet tregtia në portet e doganat me Greqinë, nga pamundësia e pagesave
Mijëra kamionë dhe konteinerë janë bllokuar në portet dhe pikat hyrëse të Greqisë, në pritje të hapjes së bankave. Sipas Dhomës së Tregtisë së Athinës, vetëm në portin e Pireut gjenden mbi 20 mijë konteinerë.

Pushteti i ri vendor, nga 7 korriku shkurtohet administrata. Shërbimet vazhdojnë Pushteti i ri vendor, nga 7 korriku shkurtohet administrata. Shërbimet vazhdojnë
Nisja e aplikimit të ndarjes së re administrative të vendit në 61 bashki nga 373 që ishin në të shkuarën ka ngritur një sërë pikëpyetjesh përsa i përket mënyrës së organizmit.

Tiranë, policia asgjëson 1000 bimë narkotike Tiranë, policia asgjëson 1000 bimë narkotike
Policia e Tiranës ka gjetur dhe asgjësuar 1000 bimë narkotike ditën e premte dhe ka arrestuar një shtetas.

KQZ rrëzon kërkesën e PD për Kurbinin. Nuk do ketë përsëritje të zgjedhjeve KQZ rrëzon kërkesën e PD për Kurbinin. Nuk do ketë përsëritje të zgjedhjeve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi kërkesën e demokratëve për ripërsëritje të zgjedhjeve në Bashkinë Kurbin.

Ambasadori Lu dhe kryebashkiaku i Berlinit urojnë Veliajn për fitoren Ambasadori Lu dhe kryebashkiaku i Berlinit urojnë Veliajn për fitoren
Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka marrë një mesazh urimi nga kryebashkiaku i Berlinit, Michael Muller, të cilin  e takoi së fundmi, gjatë një vizite në Gjermani. Më parë, një mesazh urimi, Veliaj e mori edhe nga ambasadori amerikan, Lu.

Basha në OSBE, denoncon “shkatërrimin e standardeve zgjedhore” Basha në OSBE, denoncon “shkatërrimin e standardeve zgjedhore”
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga kryetari i PR, Fatmir Mediu dhe një delegacion i opozitës u takuan në Vjenë me sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier dhe me përfaqësues të Këshillit të përhershëm të ambasadorëve të këtij misioni.

Vlorë, nis spërkatja e helmeve kundër karkalecit Vlorë, nis spërkatja e helmeve kundër karkalecit
Vetëm pasi fermerët vlonjatë ngritën shqetësimin për dëmet që po shkakton karkaleci në të mbjellat e tyre është përgjigjur Drejtoria Rajonale e Bujqësisë së qarkut.

Gjykata e Lushnjes, “arrest me burg” të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Lushnjes, “arrest me burg” të akuzuarit për terrorizëm
Gjykata e Lushnjes ka dhënë këtë të premte masën “arrest me burg” për Baki Çokun, i arrestuar dy ditë më parë në banesën e tij në fshatin Gërmenj i Madh.

Vizita e Merkel, ja detajet e axhendës së kancelares Vizita e Merkel, ja detajet e axhendës së kancelares
Kryeministria publikoi këtë të premte detajet e vizitës në Shqipëri të kancelares gjermane Angela Merkel, më 8 korik. Nga të dhënat mësohet se kancelarja do të qëndrojë në vëndin tonë 4 orë e 25 minuta.

Fillon ndërtimi i TAP-it, vepra më e madhe në Shqipëri. Rama: Do të rrisë PBB-në me 160 mln euro Fillon ndërtimi i TAP-it, vepra më e madhe në Shqipëri. Rama: Do të rrisë PBB-në me 160 mln euro
Gazsjellësi Trans-Adriatik, investimi më i madh në historinë e shtetit shqiptar, jo vetëm për nga vlera, por edhe rëndësia strategjike, nis të marrë jetë në terren. Në Çorovodë u çel zyrtarisht fillimi i punimeve për ndërtimit e projektit, i cili shndërron Shqipërinë në një nyje të furnizimit me gaz.

Bulqizë, banorët e Qytetit të Ri pa ujë. Autoritetet nuk ndërhyjnë Bulqizë, banorët e Qytetit të Ri pa ujë. Autoritetet nuk ndërhyjnë
Prej të paktën 1 javë, banorët e një pjese të lagjes Qyteti i Ri në Bulqizë, vuajnë mungesën e ujit të pijshëm.

Analiza për zgjedhjet vendore, Meta: Dyfishuam votat, aty ku humbëm do të gjejmë përgjegjësitë Analiza për zgjedhjet vendore, Meta: Dyfishuam votat, aty ku humbëm do të gjejmë përgjegjësitë
Zërave për ndryshime në qeveri, por dhe dikastereve që mbajnë secila nga partitë e koalicionit në të, Ilir Meta nuk iu ka bërë jehonë.

Trashëgimia, UNESCO heq Beratin dhe Gjirokastrën nga lista e rrezikut Trashëgimia, UNESCO heq Beratin dhe Gjirokastrën nga lista e "rrezikut"
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, tha këtë të premte, gjatë një konference për shtyp, se Komiteti i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, i cili vlerësoi progresin e arritur në menaxhimin e sitit të Gjirokastrës dhe Beratit në dy vitet e fundit, i hoqi këto dy qytete nga lista e Trashëgimisë Botërore në Rrezik.

Opozitë klanore dhe jo opozitare Opozitë klanore dhe jo opozitare
Nga Bledar Kurti - Ashtu siç ishte parashikuar opozita doli qartazi humbëse e zgjedhjeve të 21 qershorit. Gjatë të gjithë fushatës u vu re një mungesë konsistence dhe amatorizmi elektoral, pasi opozita nuk ofroi as edhe një alternativë konkrete për administrimin e bashkive të vendit. Të gjitha analizat e bëra përpara ditës së votimit u morën më shumë se si do të reagojë lidershipi i PD pas humbjes të sigurt që e priste, dhe ajo çfarë po ndodh tani nuk përbën asnjë surprizë, pasi opozita e shkërmoqur hyri në zgjedhje dhe më e shkërmoqur doli nga zgjedhjet.

Jetë të gjatë Librit! Jetë të gjatë Librit!
Nga Ulpiana Lama - Unë e kam bërë. Shumë në televizion e bëjnë. E kam fjalën për këshillat rreth leximeve verore. Zakonisht sugjerohet letërsi rozë.

Ligji “Antimafia”, Prokuroria: Të konfiskohet pasuria në emër të Perlesit e familjarëve të tij Ligji “Antimafia”, Prokuroria: Të konfiskohet pasuria në emër të Perlesit e familjarëve të tij
Prokuroria për Krime të Rënda ka kërkuar këtë të premte konfiskimin e të gjithë pasurisë që figuron në emër të shtetasit Aleko Perlesi dhe familjarëve të tij.

Shijak, përplasen dy makina; një i vdekur dhe një i plagosur Shijak, përplasen dy makina; një i vdekur dhe një i plagosur
Një i vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Gjepalaj-Shijak, në orët e vona të së enjtes.

BE do të financojë interkonjeksionin 400 KW me Maqedoninë BE do të financojë interkonjeksionin 400 KW me Maqedoninë
Bashkimi Europian është bindur për të financuar me 70 milionë euro linjën e interkonjeksionit prej 400 KW mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Berat, 44-vjeçari arrestohet për kanosje dhe armëmbajtje pa leje Berat, 44-vjeçari arrestohet për kanosje dhe armëmbajtje pa leje
Një person është arrestuar në flagrancë nga Policia e Beratit ditën e enjte, për kanosje me armë ndaj një tjetër personi.

Aksident në aksin Fier-Kolonjë; një i vdekur Aksident në aksin Fier-Kolonjë; një i vdekur
Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në aksin Fier-Kolonjë.

Në Top Story: Kriza greke, ndikimi i saj, borxhi shqiptar... Në Top Story: Kriza greke, ndikimi i saj, borxhi shqiptar...
Të dielën grekët do të votojnë me një “po” ose me “jo” në një referendum të thirrur nga qeveria e kryeministrit Tsipras për të mbështetur ose jo masat shtrënguese të propozuara nga huadhënësit ndërkombëtarë, në këmbim të lëvrimit të huasë së radhës.

Fshihnin të ardhurat, procedohen në gjendje të lirë pronarët e 5 bizneseve në Vlorë Fshihnin të ardhurat, procedohen në gjendje të lirë pronarët e 5 bizneseve në Vlorë
Policia e Vlorës ka bërë të ditur se po procedon në gjendje të lirë pronarët e 5 bizneseve për fshehje të ardhurash dhe mos kryerjen e detyrave nga organet tatimore.

Investigimi i “Fiks Fare”; mostrat e akullit nëpër “bar-kafe”, të ndotura Investigimi i “Fiks Fare”; mostrat e akullit nëpër “bar-kafe”, të ndotura
“Fiks Fare” ndërmori disa ditë më parë një vëzhgim për cilësinë e akullit në kryeqytet.

Standardi i zgjedhjeve, debate në seancën plenare Standardi i zgjedhjeve, debate në seancën plenare
Standardi i zgjedhjeve ka zënë këtë të enjte gjithë diskutimet në seancën plenare të Kuvendit. Opozita i konsideroi zgjedhjet jo të lira dhe rezultatin të fabrikuar nga blerja e votës, presionet, përdorimi i administratës dhe hedhja në qarkullimin e parave të pista.

Basha kujton 25-vjetorin e hapjes së ambasadeve, Rama ironizon në Twitter Basha kujton 25-vjetorin e hapjes së ambasadeve, Rama ironizon në Twitter
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një njoftimi për shtyp, ka kujtuar 25-vjetorin e hapjes së ambasadave, por duke hequr paralele dhe mbi gjendjen aktuale të Shqipërisë.

Tahiri u përgjigjet akuzave të PD-së për Frrokun Tahiri u përgjigjet akuzave të PD-së për Frrokun
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u është përgjigjur nga foltorja e Kuvendit akuzave të opozitës në lidhje me largimin nga vendi të biznesmenit Arben Frroku.

Ekstradohet nga Gjermania 41 vjeçari, i dënuar me 25 vite burg Ekstradohet nga Gjermania 41 vjeçari, i dënuar me 25 vite burg
Agron Laçaj, 41 vjeç, i dënuar me 25 vjet burgim për veprën penale “vrasje me dashje”, është ekstraduar nga Gjermania ditën e enjte.

Vlorë, asgjësohen rreth 500 rrënjë kanabis, të mbjella në 8 parcela Vlorë, asgjësohen rreth 500 rrënjë kanabis, të mbjella në 8 parcela
Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar 8 parcela me rreth 500 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa gjatë së enjtes.

Sezoni turistik, Policia Rrugore: Ja akset e rekomandueshme Sezoni turistik, Policia Rrugore: Ja akset e rekomandueshme
Policia rrugore, me anë të një njoftimi për shtyp, u ka dhënë një seri udhëzimesh udhëtarëve me rastin e sezonit turistik.

KQZ rrëzon LSI-në, refuzohet kërkesa ankimore për rezultatin e Vorës KQZ rrëzon LSI-në, refuzohet kërkesa ankimore për rezultatin e Vorës
Ripërsëritja e zgjedhjeve në Bashkinë e Vorës, kërkuar nga LSI, ishte ankimimi që ka zgjatur më shumë se çdo çështje tjetër në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Korçës i rikthehet simpoziumi ndërkombëtar i skulpturës Korçës i rikthehet simpoziumi ndërkombëtar i skulpturës
Qyteti i Korçës edhe ketë vit do të kthehet në destinacionin e daltës së skulptorëve të vendit, rajonit dhe më gjerë pasi do të rikthehet simpoziumi ndërkombëtar i skulpturës.

Sezoni turistik, pastrohet vija bregdetare e Vlorës Sezoni turistik, pastrohet vija bregdetare e Vlorës
Vija bregdetare në qarkun e Vlorës po vjen drejt përmirësimit. Për të sigurar të gjithë pushuesit se asnjë plazh nuk është i ndotur, përgjegjësi i sektorit të mjedisit, Llinden Maze ka dalë përpara mediave duke hedhur poshtë aludimet e fundit për bregdetin e Dhërmiut.

Pasojat greke në Shqipëri, “FT”: Remitancat do të pësojnë rënie të fortë Pasojat greke në Shqipëri, “FT”: Remitancat do të pësojnë rënie të fortë
Prestigjiozja britanike “Financial Times” i kushton një artikull të gjatë krizës greke dhe pasojave te saj në Shqipëri,  ku rreth 1 milion emigrantë shqiptarë jetojnë dhe punojnë në këtë vend.

Rama: Arsimi është prioriteti ynë. Reforma e nisur, e pakthyeshme Rama: Arsimi është prioriteti ynë. Reforma e nisur, e pakthyeshme
Nga “Ministeriali i Katërt i Ballkanit Perëndimor” zhvilluar për arsimin në qytetin e Vlorës, kryeministri Edi Rama deklaroi se “arsimi është prioriteti kryesor i qeverisë së tij”.

Raporti i KLD-së: Gjykatat shkelin afatet e shortit. Në Apel, pritja është shumë e gjatë Raporti i KLD-së: Gjykatat shkelin afatet e shortit. Në Apel, pritja është shumë e gjatë
Shumica e gjykatave në vend shkelin afatin 7-ditor të hedhjes së shortit elektronik për dosjet gjyqësore, duke e kthyer në fenomen pritjen e çështjeve.

Informimi për tregun e punës, mediat duhet të luajnë një rol të madh për përhapjen informacionit Informimi për tregun e punës, mediat duhet të luajnë një rol të madh për përhapjen informacionit
Mungesa e raportimeve në media mbi atë çfarë ofron tregu i punës, duke krijuar hendek mes realitetit dhe vendimeve që kanë të bëjnë me karrierën, mblodhi në një tryezë të përbashkët profesorë, përfaqësues të medias dhe studentë të gazetarisë.

Qeverisja e re vendore, Rama fton në takim krerët e 61 bashkive të reja Qeverisja e re vendore, Rama fton në takim krerët e 61 bashkive të reja
Top-Channel ka mësuar nga një i sapozgjedhur në pushtetin vendor se zyra e kryeministrit Rama ka nisur lajmërimet për të gjithë të zgjedhurit e 21 qershorit, për një takim ditën e hënë lidhur me rrugën e re të bashkepunimit mes qeverisë dhe 61 njësive vendore.

Wilton: Reformat e pakonsultuara me publikun janë tirani Wilton: Reformat e pakonsultuara me publikun janë tirani
Reformat e pakonsultuara me publikun janë tirani. Kështu u shpreh nga Vlora nënkryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Robert Wilton, në forumin rajonal për reformën e sistemit gjyqësor.

Kuvend, Tahiri: Zgjedhjet, më të mirat në histori. Berisha: Procesi, krim shtetëror Kuvend, Tahiri: Zgjedhjet, më të mirat në histori. Berisha: Procesi, krim shtetëror
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, gjatë fjalës së tij në seancën plenare të së enjtes, deklaroi se zgjedhjet e 21 Qershorit ishin më të mirat dhe më të ndershmet që janë organizuar ndonjëherë në Shqipëri.

Karkaleci “sulmon” fshatrat në Vlorë. Insekti shkreton të mbjellat Karkaleci “sulmon” fshatrat në Vlorë. Insekti shkreton të mbjellat
Karkaleci ka shkatërruar të mbjellat në fshatrat e Vlorës dhe Drejtoria e Bujqësisë nuk merr asnjë masë për të luftuar insektin që po shkakton dëme të konsiderueshme tek fermerët vlonjatë.

Tropojë, arrestohet 31-vjeçari i kërkuar për disa vepra penale Tropojë, arrestohet 31-vjeçari i kërkuar për disa vepra penale
Efektivët e Policisë së Tropojës kanë arrestuar të mërkurën 31-vjeçarin Shkëlzen Bajri, i cili ishte në kërkim për disa vepra penale.

Arrestohen dy shtetas, kishin dërguar 100 persona për azil në Gjermani Arrestohen dy shtetas, kishin dërguar 100 persona për azil në Gjermani
Policia e Durrësit ka njoftuar se ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Azili”, ku u bë i mundur arrestimi në flagrancë i 27-vjeçarit Besnik Gjoka dhe i 25 vjeçarit Shaban Gjoka, të dy banues në Fushë-Krujë.

KQZ shqyrton ankimimin e LSI-së për Bashkinë e Vorës KQZ shqyrton ankimimin e LSI-së për Bashkinë e Vorës
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka nisur shqyrtimin e çështjes më të vështirë të këtyre zgjedhjeve, atë të Bashkisë Vorë.

FRD mbledh Asamblenë Kombëtare, Topi: Në koalicion për administrimin e fitores FRD mbledh Asamblenë Kombëtare, Topi: Në koalicion për administrimin e fitores
Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, deklaroi gjatë Asamblesë Kombëtare të partisë së tij se bashkimi me Aleancën për Shqipërinë Europiane u bë për administrimin e fitores në pushtetin vendor, por FRD-ja do të mbetet gjithmonë parti e qendrës së djathtë.

Një diskutim i të majtëve në Shkodër dhe një paralele me PD-në në Tiranë Një diskutim i të majtëve në Shkodër dhe një paralele me PD-në në Tiranë
Mustafa Nano - Ka një vibrim në radhët e së majtës shkodrane pas zgjedhjeve lokale dhe kjo lidhet më së shumti, me sa duket, me një si sëkëlldi prej votës që e mbajti Shkodrën të ndarë nga një trend kombëtar.

Gjirokastër, asgjësohen 1100 bimë narkotike Gjirokastër, asgjësohen 1100 bimë narkotike
Policia e Gjirokastrës ka bërë të mundur të mërkurën asgjësimin e 1100 bimëve kanabis sativa në vendin e quajtur “Murrizi i Poshtëm”, në fshatin Golem.

Kërkohej në Itali, kapet në Qafë-Thanë Kërkohej në Itali, kapet në Qafë-Thanë
Policia e Korçës ka ndaluar një 27-vjeçar shqiptar të shpallur në kërkim në Itali. Bëhet fjalë për shtetasin Saud Muça, për të cilin Gjykata e Apelit në Firence ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”.

Tropojë, asgjësohen 900 bimë kanabis Tropojë, asgjësohen 900 bimë kanabis
Në vijim të operacioneve anti-kanabis, policia ka asgjësuar 900 bimë të tilla, që ishin kultivuar në 8 parcela, në Kërrnajë të Tropojës.

Jep dorëheqjen drejtori i Hetimit Tatimor, Prençi Jep dorëheqjen drejtori i Hetimit Tatimor, Prençi
Kreu i Hetimit Tatimor në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve, Ahmet Prençi ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

239-vjetori i Pavarësisë së SHBA, Lu shmang komentet për politikën 239-vjetori i Pavarësisë së SHBA, Lu shmang komentet për politikën
239-vjetori i Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës është festuar në Pallatin e Brigadave përmes pritjes tradicionale të Ambasadës Amerikane në Tiranë, ku morën pjesë krerët më të lartë të shtetit.

Tiranë, kryen seks ne vende publike, procedohen 18-vjeçari dhe e moshuara Tiranë, kryen seks ne vende publike, procedohen 18-vjeçari dhe e moshuara
Policia e Tiranës ka proceduar dy persona sepse dyshohet se kanë kryer marrëdhënie intime në vende publike.

Kukës, tentuan të trafikonin kanabis në Kosovë; arrestohen dy të rinj Kukës, tentuan të trafikonin kanabis në Kosovë; arrestohen dy të rinj
Policia e Kukësit ka finalizuar me sukses ditën e mërkurë operacionin antidrogë “Vermica e pastër” dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas për trafikim të lëndëve narkotike.

Investimet gjermane në Shqipëri, Veliaj dhe Klosi: Zgjidhni arsimin profesional Investimet gjermane në Shqipëri, Veliaj dhe Klosi: Zgjidhni arsimin profesional
Duke e cilësuar këtë javë si shumë të rëndësishme në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, qoftë për vizitën e kancelares Merkel në Tiranë, qoftë edhe për hapjen e bizneseve të reja gjermane në kryeqytet, kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vlerësuar këto nisma biznesi të cilat do të hapin deri në 1 mijë vende pune në kryeqytet.

Humb jetën një minator në Fan të Mirditës Humb jetën një minator në Fan të Mirditës
Si pasojë e rrëzimit të një masivi shkëmbor në një minierë në Fan të Mirditës të mërkurën, humbi jetën një minator.

Rama: Fitorja e 21 Qershorit nuk duhet të na bëjë euforikë Rama: Fitorja e 21 Qershorit nuk duhet të na bëjë euforikë
“Fitorja e 21 Qershorit nuk duhet të na bëjë euforikë e të flemë mbi dafina. Për të gjitha ato zona e bastione ku u shënuan rezultate të dobëta, do të nxirren përgjegjësitë e plota”.

Berat, Fondi Shqiptar i Zhvillimit investon për lulishten e qytetit; nisin punimet Berat, Fondi Shqiptar i Zhvillimit investon për lulishten e qytetit; nisin punimet
Një investim prej 81 milionë lekësh të reja, akorduar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, do të bëjë të mundur kthimin e lulishtes në lagjen “Dëshmorët e Kombit”, në një qendër të rëndësishme moderne për të kaluar kohën e lirë.

Fillon patrullimi i përbashkët për sezonin turistik 2015 me Kosovën Fillon patrullimi i përbashkët për sezonin turistik 2015 me Kosovën
Ka nisur më 1 korrik patrullimi i përbashkët për sezonin turistik 2015, mes Policisë Rrugore, të Policisë së Shtetit dhe Policisë së Kosovës, në territorin e Republikës së Shqipërisë.

Drejtësia, Hoffman: Investitorët gjermanë të pakënaqur nga situata Drejtësia, Hoffman: Investitorët gjermanë të pakënaqur nga situata
Reforma në drejtësi është një domosdoshmëri për të përmirësuar situatën në vend dhe për të vendosur barazinë para ligjit për të gjithë.

Guvernatori Sejko: Sistemi bankar shqiptar, i paekspozuar ndaj krizës greke Guvernatori Sejko: Sistemi bankar shqiptar, i paekspozuar ndaj krizës greke
Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë deklaroi se dalja e Greqisë nga eurozona, edhe pse nuk i cënon bankat shqiptare, mund të godasë rritjen ekonomike të vendit. Konkluzionin e bëri publik guvernatori pas mbledhjes së këshillit.

Shkodër, aksion anti-kanabis në rrethina; asgjësohen afro 3000 rrënjë Shkodër, aksion anti-kanabis në rrethina; asgjësohen afro 3000 rrënjë
Forcat e policisë së Shkodrës kanë vijuar edhe gjatë së mërkurës operacionet anti-kanabis.

Nafta e peshkimit me akcizë, biznesi: Shkatërrim për këtë sektor Nafta e peshkimit me akcizë, biznesi: Shkatërrim për këtë sektor
Kompanitë e peshkimit e konsiderojnë të papranueshëm një udhëzim të qeverisë që e detyron sektorin e peshkimit të paguajë akcizë për naftën, e cila sipas ligjit është e përjashtuar nga disa taksa, për të lehtësuar këtë sektor.

Ligjet miratojnë në parim pr.ligjin për arsimin e lartë Ligjet miratojnë në parim pr.ligjin për arsimin e lartë
Deputetët e mazhorancës në komisionin e ligjeve kanë miratuar në parim projektligjin për arsimin e lartë, duke e cilësuar në përputhje me Kushtetutën e Shqipërisë.

Ambasadorët mbledhin fakte për zgjedhjet. “Procesi i mirorganizuar, por presim raportin e ODIHR-it Ambasadorët mbledhin fakte për zgjedhjet. “Procesi i mirorganizuar, por presim raportin e ODIHR-it"
Në ambientet e selisë së Delegacionit Europian në Tiranë, më ftesë të ambasadores Romana Vllahutin dhe në praninë e të gjithë ambasadorëve të BE-së, është zhvilluar një seancë dëgjimore me organizatat joqeveritare që monitoruan zgjedhjet e 21 Qershorit.

Sarandë, arrestohet 40-vjeçari i shpallur në kërkim për dhunë në familje Sarandë, arrestohet 40-vjeçari i shpallur në kërkim për dhunë në familje
Policia e Sarandës ka arrestuar gjatë ditës së mërkurë një 40-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për dhunë në familje.

Arben Frroku shpallet në kërkim ndërkombëtar Arben Frroku shpallet në kërkim ndërkombëtar
Dy ditë pasi Gjykata e Apelit dha dënimin me burg përjetë për Arben Frrokun, i akuzuar për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamaj, ai është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana.

Basha: Rama i gëzohet fitores së damkosur Basha: Rama i gëzohet fitores së damkosur
Shumë rrallë Lulzim Basha mban fjalime të gjata, por ky ishte takimi i parë me grupin parlamentar pas zgjedhjeve dhe pjesën dërrmuese të fjalimit prej 30 minutash e zunë informacionet e detajuara se si qeveria prishi standardin e zgjedhjeve.

Cani udhëron mbylljen e llogarive të njësive vendore që shkrihen Cani udhëron mbylljen e llogarive të njësive vendore që shkrihen
Ministri i Financave, Shkëlqim Cani ka firmosur urdhrin për procedurat e mbylljes së llogarive të njësive të qeverisjes vendore që do të shkrihen.

Greqia, vija e frontit Greqia, vija e frontit
Nga Sokol Shameti - Për shkak të cektësisë dhe paaftësisë së medias sonë për ta pasqyruar situatën me hollësi, midis shumë diskutantëve në Shqipëri kriza greke po reduktohet në thjesht dilemën: A duhet apo jo Greqia t’ia kthejë borxhet Europës?

Dështojnë koncesionet e HEC-eve. Qeveria: U dhanë në mënyrë të korruptuar Dështojnë koncesionet e HEC-eve. Qeveria: U dhanë në mënyrë të korruptuar
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj deklaroi se pjesa dërrmuese e hidrocentraleve të dhëna me koncesion, kanë dështuar dhe me gjasa nuk mund të ndërtohen.

Vëllezërit Aliko mbeten në burg, prokuroria: Të dyshuarit kryesorë për “Lazaratin” Vëllezërit Aliko mbeten në burg, prokuroria: Të dyshuarit kryesorë për “Lazaratin”
Dy vëllezërit Arbion dhe Alban Aliko do të qëndrojnë në paraburgim. Atyre iu komunikua këtë të mërkurë në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë masa e sigurisë “arrest me burg”, si të dyshuarit kryesorë për vrasjen e efektivit Ibrahim Basha dhe për vrasjen e mbetur në tentativë të 5 punonjësve të tjerë të Policisë së Shtetit.

Sarandë, arrestohen dy vëllezër kultivues hashashi. Asgjësohen 356 rrënjë Sarandë, arrestohen dy vëllezër kultivues hashashi. Asgjësohen 356 rrënjë
Policia e Sarandës ka bërë të mundur zbulimin dhe asgjësimin e rreth 356 rrënjëve bimë narkotike të dyshuar kanabis në fshatin Shëndelli, duke bërë të mundur arrestimin e dy personave, të dyshuar si posedues të drogës.

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës së Vlorës, kërkohej për shpërdorim detyre Arrestohet ish-juristi i Hipotekës së Vlorës, kërkohej për shpërdorim detyre
Vladimir Haxhiraj është arrestuar këtë të mërkurë nga Policia e Vlorës, pasi ishte shpallur në kërkim për shpërdorim detyre.

Zbardhet vrasja në Mallakastër, autorët tentuan grabitjen e bimëve të hashashit Zbardhet vrasja në Mallakastër, autorët tentuan grabitjen e bimëve të hashashit
Policia e Fierit ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur në një parcelë hashashi në fshatin Ninsh të Mallakastrës, ku gjeti vdekjen i riu Alfons Dautaj dhe u plagosën dy të tjerë.

Asgjësohen 860 bimë kanabis në një fshat të Shkodrës, kryeplaku shpallet në kërkim Asgjësohen 860 bimë kanabis në një fshat të Shkodrës, kryeplaku shpallet në kërkim
Policia e Shkodrës asgjësoi 860 bimë narkotike kanabis sativa në një operacion të ndërmarrë në fshatin Gomsiqe.

Operacion antiterrorizëm në Itali dhe Shqipëri, një i arrestuar në Lushnje Operacion antiterrorizëm në Itali dhe Shqipëri, një i arrestuar në Lushnje
Autoritetet italiane dhe ato shqiptare kanë nisur në orët e para të mëngjesit një operacion të përbashkët antiterrorizëm për goditjen e një grupi ekstremistësh, që dyshohen si rekrutues luftëtarësh për ISIS-in.

FMN vlerëson reformat në energjitikë: Po ecin sipas planit, po ulet varësia e sektorit nga buxheti FMN vlerëson reformat në energjitikë: Po ecin sipas planit, po ulet varësia e sektorit nga buxheti
Fondi Monetar Ndërkombëtar ka vlerësuar reformën në sektorin energjitik duke deklaruar se kjo reforma ka nisur të lehtësojë barrën mbi financat publike për këtë vit.

Humb rrugën për në banesë, i moshuari kërkon ndihmën e policisë Humb rrugën për në banesë, i moshuari kërkon ndihmën e policisë
Një 80-vjeçar është paraqitur në Komisariatin nr.2 në Tiranë dhe ka kërkuar ndihmën e policisë për të gjetur banesën e tij.

E majta europiane uron PS-LSI: Hetim akuzave për manipulim. Të befasuar nga Elmar Brok E majta europiane uron PS-LSI: Hetim akuzave për manipulim. Të befasuar nga Elmar Brok
Grupi i Aleancës Progresive të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Europian përmes një deklarate kanë uruar kalicionin qeveritare për atë që ata e quajnë “fitore domethënëse në zgjedhjet lokale në Shqipëri”.

Kur gëzimi i festës së maturës shndërrohet në tragjedi Kur gëzimi i festës së maturës shndërrohet në tragjedi
Ky është sezoni, kur maturanët kanë mbyllur provimet dhe e gjithë vëmendja e tyre, për momentin është përqendruar te mbrëmja e maturës.

Arrestohet ndihmëskontrollori i pikës kufitare të Kakavijës për kontrabandë cigaresh Arrestohet ndihmëskontrollori i pikës kufitare të Kakavijës për kontrabandë cigaresh
Një punonjës i pikës kufitare të Kakavijës, si dhe një tregtar janë vënë në pranga gjatë së martës nga strukturat e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Asgjësohen rreth 350 bimë narkotike në Vlorë, shpallet në kërkim një 55-vjeçar Asgjësohen rreth 350 bimë narkotike në Vlorë, shpallet në kërkim një 55-vjeçar
Policia e Vlorës ka arritur të zbulojë dhe asgjësojë 8 parcela me rreth 350 bimë narkotike kanabis sativa, gjatë së martës, ndërsa është shpallur në kërkim një 55-vjeçar.

Presidenti Nishani takon bashkëraportuesit e KiE-së dhe shefen e ODIHR-it, Glover Presidenti Nishani takon bashkëraportuesit e KiE-së dhe shefen e ODIHR-it, Glover
Presidenti Bujar Nishani diskutoi këtë të martë, në takime të veçanta, me bashkëraportuesit për Shqipërinë në Këshillin e Europës, Jonathan Evans dhe Andrej Hunko, dhe shefen e ODIHR-it, Audrey Glover, mbi zhvillimet në disa reforma kyçe dhe zgjedhjet lokale 2015 në Shqipëri.

Ndotja nga hidrokarburet, Mjedisi pezullon dhe gjobit disa kompani nafte Ndotja nga hidrokarburet, Mjedisi pezullon dhe gjobit disa kompani nafte
Prej dy muajsh, Inspektoriati i Mjedisit ka futur në sitë kompanitë e mëdha të naftës, të cilat operojnë në Qarqet e Fierit dhe të Vlorës, ku ndotja nga mbetjet hidrokarbure është shumë e lartë.

FMN: Nuk rrezikoheni nga kriza greke. Progres në rimëkëmbjen ekonomike FMN: Nuk rrezikoheni nga kriza greke. Progres në rimëkëmbjen ekonomike
Fondi Monetar Ndërkombëtar deklaroi se kriza në Greqi nuk përbën një burim serioz rreziku për Shqipërinë. Në një dalje publike me autoritetet shqiptare, shefi i misionit të FMN-së në Tiranë, Nadim Ilahi shpjegoi arsyet se pse Fondi ka këtë vlerësim.

Komisioni i ekonomisë, Cani: Asnjë rrezik nga përshkallëzimi grek Komisioni i ekonomisë, Cani: Asnjë rrezik nga përshkallëzimi grek
Kryetari i komisionit parlamentar të ekonomisë, Erjon Braçe informoi këtë të martë deputetët se autoritetet më të larta financiare të vendit janë duke mbikëqyrur hap pas hapi situatën në Greqi.

Zëvendësohet ndriçimi në Tiranë, përmirësohet cilësia dhe rritet kursimi Zëvendësohet ndriçimi në Tiranë, përmirësohet cilësia dhe rritet kursimi
Rrugët kryesore të kryeqyetit do të kenë një ndriçim më cilësor dhe me më pak kosto. Bashkia e Tiranës ka nisur një projekt pilot për zëvendësimin e 780 ndriçuesve ekzistues me ndriçues “xenon”, çka pritet të përmirësojë ndjeshëm ndriçimin rrugor dhe që kanë një jetëgjatësi dy herë më të lartë se ata aktualë.

Prokuroria dërgon për gjykim shtetasin që tentoi të vriste 4 policë në Sarandë Prokuroria dërgon për gjykim shtetasin që tentoi të vriste 4 policë në Sarandë
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj shtetasit Taulant Xhini, i akuzuar për veprën penale të “vrasjes në rrethana cilësuese të punonjësit të policisë, mbetur në tentativë”, në bashkëpunim.

LSI, ankesa për Vorën mbërrin në KQZ. Shqyrtohet të mërkurën LSI, ankesa për Vorën mbërrin në KQZ. Shqyrtohet të mërkurën
Ashtu siç pritej, LSI ka ankimuar pranë KQZ-së rezultatin për Bashkinë e Vorës. Partia e drejtuar nga Ilir Meta kërkon pavlefshmërinë e rezultatit në këtë bashki, ku fitues u shpall kandidati demokrat Fiqiri Ismaili, me 258 vota më shumë se rivali i LSI-së në garë.

PD, Halimi: Video për manipulimin e zgjedhjeve. Në Brucaj u mbushën kutitë PD, Halimi: Video për manipulimin e zgjedhjeve. Në Brucaj u mbushën kutitë
Partia Demokratike, përmes deputetit Eduard Halimi ka publikuar këtë të martë një video që, sipas saj, provon manipulimin e zgjedhjeve nga koalicioni qeverisës.

PD: Arben Frroku është larguar në drejtim të paditur PD: Arben Frroku është larguar në drejtim të paditur
Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gert Bogdani, një ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit që shpalli fajtor dhe dënoi me burgim të përjetshëm Arben Frrokun, tha se Frroku është larguar në drejtim të paditur.

Pelegrinazhi i përvitshëm në Ballem Sulltan; besimtarët, lutje dhe qirinj Pelegrinazhi i përvitshëm në Ballem Sulltan; besimtarët, lutje dhe qirinj
Mijëra besimtarë bektashianë nga e gjithë Shqipëria vizituan vendin e quajtur Ballem Sulltan, të komunës Martanesh në Bulqizë, për të bërë pelegrinazhin e përvitshëm.

“Grupi i zjarrit”, Arbjon Aliko lihet në burg “Grupi i zjarrit”, Arbjon Aliko lihet në burg
20-vjeçari Arbjon Aliko duket se i habiti gjyqtarët e Krimeve të Rënda kur e pyetën për vendbanimin. Teksa ata prisnin që të citonte fshatin Lazarat, ai u prezantua nga Gjirokastra.

Tiranë, ndërrohen shefat e komisariateve kryesorë të policisë Tiranë, ndërrohen shefat e komisariateve kryesorë të policisë
Një sërë lëvizjesh të nivelit të lartë janë kryer në orët e fundit, në disa prej komisariateve kryesorë të Tiranës.

Përurohet “Tirana Biznes Park”, Rama: Do të ndihmojë zhvillimin urbanistik dhe punësimin Përurohet “Tirana Biznes Park”, Rama: Do të ndihmojë zhvillimin urbanistik dhe punësimin
Një tjetër biznes privat i rëndësishëm gjerman nisi të operojë në Shqipëri. “Tirana Business Park” përuroi fazën e parë të këtij investimi me vlerë totale 100 milionë euro, i shtrirë në një hapësirë prej 22 hektarë, në shërbim të aktivitetit të bizneseve.

Xanxave të ankimimeve u duhet dhënë një përgjigje e shpejtë Xanxave të ankimimeve u duhet dhënë një përgjigje e shpejtë
Nga Mustafa Nano - Janë bërë një numër ankimimesh pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Afërmendsh, këto ankimime janë legjitime, por legjitimiteti nuk e zhbën dot natyrën xanxare të shumicës së këtyre gjesteve, të bëra nën motivime nga më të ndryshmet, rëndom të liga.

Basha takon shefen e ODIHR: Shqetësime të përbashkëta për zgjedhjet Basha takon shefen e ODIHR: Shqetësime të përbashkëta për zgjedhjet
Partia Demokratike synon që raporti përfundimtar i ODIHR-it pak javë më vonë të mos i çertifikojë zgjedhjet e 21 qershorit si të lira e të ndershme. Lulzim Basha po takon ambasadorët me më shumë influencë, përfshirë edhe ambasadoren e ODIHR-it, Audrey Glover.

Tiranë, të shtëna me armë në Laprakë. Një i plagosur Tiranë, të shtëna me armë në Laprakë. Një i plagosur
Të shtëna me armë zjarri janë verifikuar paraditen e së martës në zonën e Laprakës, në Tiranë.

Sezoni turistik, policia kalon në shërbim të përforcuar në aksin Morinë-Kukës-Kalimash Sezoni turistik, policia kalon në shërbim të përforcuar në aksin Morinë-Kukës-Kalimash
Efektivët e Policisë Rrugore në Qarkun e Kukësit kanë kaluar në shërbim të përforcuar, për të parandaluar ngjarjet e ndryshme kriminale, por edhe aksidentet rrugore që mund të ndodhin në gjithë gjatësinë e rrugës Morinë-Kukës-Kalimash.

KQZ shqyrton kërkesat e partive. LSI, ankesë për rezultatin e Bashkisë së Vorës KQZ shqyrton kërkesat e partive. LSI, ankesë për rezultatin e Bashkisë së Vorës
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vijuar edhe këtë të martë shqyrtimin e ankesave të subjekteve zgjedhore, që kundërshtojnë tabelat e rezultateve për bashki ose këshilltarë bashkiakë.

Social-demokratët e PE-së përshëndesin fitoren e ASHE-së në zgjedhjet e 21 Qershorit Social-demokratët e PE-së përshëndesin fitoren e ASHE-së në zgjedhjet e 21 Qershorit
Grupi i Social-Demokratëve në Parlamentin Europian ka përshëndetur fitoren e ASHE-së në shumicën e bashkive në vend në zgjedhjet e 21 Qershorit.

Arrestohen të plagosurit në ngjarjen e Mallakastrës Arrestohen të plagosurit në ngjarjen e Mallakastrës
Policia e Fierit, në vijim të informacionit të dhënë më parë për ngjarjen e ndodhur të hënën në pyllin e fshatit Ninësh, ku u vra shtetasi Alfons Dautaj dhe u plagosën Riza Feizaj dhe Mariglen Luari, ka arrestuar këta të fundit me akuzën e kultivimit të bimëve narkotike.

Festa e PS-së, batutat e Ramës për Metën, Idrizin, Topin, Ngjelën... Festa e PS-së, batutat e Ramës për Metën, Idrizin, Topin, Ngjelën...
Kryeministri Edi Rama e nisi fjalën përshëndetëse në festën e 24-vjetorit të PS-së me batuta të personalizuara për 4 senatorët e majtë, Ruçi, Majko, Dade dhe Braçe. Për Ramën, kjo ishte një mundësi e mirë edhe për të falënderuar kandidatët fitues, aleatin Ilir Meta, së bashku me udhëheqësit e partive jo të majta, që iu bashkuan në këto zgjedhje.

Ngjela: Nuk e shoh gjatë Bashën në krye të PD-së Ngjela: Nuk e shoh gjatë Bashën në krye të PD-së
Më 21 Qershor shqiptarët votuan për krerët e rinj të bashkive dhe për këshillat bashkiakë, sipas ndarjes së re administrativo-territoriale.

PS feston 24-vjetorin dhe fitoren. Rama i falënderon të gjithë kontribuesit PS feston 24-vjetorin dhe fitoren. Rama i falënderon të gjithë kontribuesit
Të gjithë bashkë! Që nga themeluesit, e deri te më të rinjtë, festuan 24-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, njëkohësisht edhe fitoren e koalicionit të majtë më 21 Qershor.

Shefi i “British Petroleum”, në Tiranë. Takon Ramën dhe Gjiknurin Shefi i “British Petroleum”, në Tiranë. Takon Ramën dhe Gjiknurin
Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë prestigjioze të naftës “British Petroleum”, Bob Dudley vizitoi të hënën Tiranën. Ai u prit në një takim nga Kryeministri  Edi Rama dhe ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri.

Basha pret bashkëraportuesit e KiE-së: Shqipëria, në listën e vendeve ku nuk ka zgjedhje të lira Basha pret bashkëraportuesit e KiE-së: Shqipëria, në listën e vendeve ku nuk ka zgjedhje të lira
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti këtë të hënë bashkëraportuesit e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, Jonathan Evans, Andrej Hunko,  Bas Klein, zv-Kryetar i Sekretariatit të Komisionit të AP të KiE-së dhe Delphine Freymann, Sekretare e Komisionit të Monitorimit të AP të KiE-së.

U arratis me Ilir Kupën nga burgu i Trikallasë, prangoset në Vlorë U arratis me Ilir Kupën nga burgu i Trikallasë, prangoset në Vlorë
Një 27-vjeçar i arratisur nga burgu i Trikallasë në Greqi, së bashku me Ilir Kupën, u arrestua këtë të hënë nga policia e Vlorës në kuadër të operacionit të koduar “Streha e Fundit”.

Drini, djaloshi autik që komunikon përmes pikturës Drini, djaloshi autik që komunikon përmes pikturës
Për çdo piktor, organizimi i një ekspozite është një ngjarje e madhe. E tillë është kjo ditë edhe për Drini Sallakun, një i ri me autizëm. Vetëm se, ndryshe nga të tjerët, ai nuk arrin t’i ndajë dot emocionet përmes fjalës, por në telajo.

Peripecitë e jetës së 13-vjeçarit autik, Muonis Masha Peripecitë e jetës së 13-vjeçarit autik, Muonis Masha
Muonisi ishte fëmija i parë, i cili solli gëzimin e një jete të re në familjen Masha. Një djalë i bukur dhe pa probleme të shëndetit në dukje. Por, do të kalonin vetëm 6 muaj nga ardhja e tij në jetë, që prindërit të mësonin se, i vogli kishte kufizim në dëgjim e për pasojë edhe në të folur.

Ibrahim Basha, një ëndërr e prerë në mes Ibrahim Basha, një ëndërr e prerë në mes
Ibrahim Basha, tashmë Dëshmor i Atdheut, e kishte prej kohësh ëndërr të bëhej pjesë e forcave RENEA. 31-vjeçari e donte uniformën më shumë se çdo gjë tjetër, duke i kushtuar shumë mund përgatitjes për ta veshur një ditë.

PD përshëndet vendimin e Apelit dhe akuzon kryeministrin për arratisjen e Frrokut PD përshëndet vendimin e Apelit dhe akuzon kryeministrin për arratisjen e Frrokut
Partia Demokratike përshëndeti vendimin e Gjykatës së Apelit, që dënoi me burgim të përjetshëm Arben Frrokun për vrasjen e komisar Dritan Lamajt dhe akuzoi kryeministrin Edi Rama se ndihmoi Frrokun në arratisjen e tij nga vendi.

Shoqata e Bankave: Kriza greke nuk prek sistemin tonë bankar Shoqata e Bankave: Kriza greke nuk prek sistemin tonë bankar
Shoqata Shqiptare e Bankave, më anë të një njoftimi për shtyp, siguron të gjithë depozituesit dhe klientët se zhvillimet në Greqi, nuk ndikojnë në stabilitetin dhe funksionimin normal të bankave në Shqipëri.

Zgjedhjet, Kukan: Pranimi i rezultatit, shenjë pozitive Zgjedhjet, Kukan: Pranimi i rezultatit, shenjë pozitive
Pranimi i rezultatit të zgjedhjeve të 21 Qershorit konsiderohet si një shenjë pozitive nga europarlamentari Eduard Kukan. Në profilin e tij në Twitter, Kukan thotë se, megjithatë duhet pritur raporti final.

Përvetëson paratë e kontributeve, ndalohet ish përgjegjësi i sigurimeve shoqërore Përvetëson paratë e kontributeve, ndalohet ish përgjegjësi i sigurimeve shoqërore
Policia e Fierit ka ndaluar ish përgjegjësin e sigurimeve shoqërore, Laver Sakaj. 57-vjeçari nga Roskoveci akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

Kukës, kapen 20 kg. heroinë në një kamion nga Kosova Kukës, kapen 20 kg. heroinë në një kamion nga Kosova
Policia Kufitare e Morinës ka sekuestruar rreth 20 kg. heroinë gjatë kontrollit nga agjentët të një kamoni me targë AA 090 IF.

Rritja e përdorimit të drogës, mjekët: Të miturit, nën ndikimin e përdoruesve Rritja e përdorimit të drogës, mjekët: Të miturit, nën ndikimin e përdoruesve
Shifrat e përdoruesve të drogës në Shqipëri janë shumë herë më të larta se ato që deklarohen, pasi jo të gjithë kërkojnë ndihmë mjekësore.

Ekspertët: Shqipëria u mësua me krizën greke, por... Ekspertët: Shqipëria u mësua me krizën greke, por...
Ekspertët mendojnë se ekonomia shqiptare nuk ka rreziqe shtesë nga një dalje e mundshme e Greqisë nga Eurozona.

Prokuroria: Ja argumentët që paraqitëm në Gjykatë për Arben Frrokun. Materiali i plotë Prokuroria: Ja argumentët që paraqitëm në Gjykatë për Arben Frrokun. Materiali i plotë
Prokuroria e Apelit për Krimet e Rënda ka paraqitur në Gjykatën e Apelit për Krime të Rënda argumentat e saj për Arben Frrokun, të akuzuar për vrasjen e komisarit Dritan Lamaj.

Burg përjetë Arben Frrokut. Apeli rrëzon vendimin e Shkallës së Parë Burg përjetë Arben Frrokut. Apeli rrëzon vendimin e Shkallës së Parë
Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda shpalli fajtor dhe dënoi me burgim të përjetshëm biznesmenin Arben Frroku, për vrasjen e kryekomisar, Dritan Lamajt.

“Grupi i zjarrit”, arrest me burg për tre të akuzuar “Grupi i zjarrit”, arrest me burg për tre të akuzuar
Tre nga të rinjtë nga fshati Lazarat, të arrestuar për sulmin me armë zjarri ndaj policisë, ku mbeti i vrarë efektivi i RENEA-s Ibrahim Basha, dolën këtë të hënë para trupës së Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku morën masën e sigurisë “arrest me burg”.

Meta takon bashkëraporterët e KiE: Zgjedhjet i arritën standardet Meta takon bashkëraporterët e KiE: Zgjedhjet i arritën standardet
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti të hënën bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, Jonathan Evans dhe Andrej Hunko.

Mbyllja e bankave në Greqi, konsullatat shqiptare: Veprimet konsullore, me para në dorë Mbyllja e bankave në Greqi, konsullatat shqiptare: Veprimet konsullore, me para në dorë
Konsullatat shqiptare në Athinë, Selanik dhe Janinë kanë njoftuar të gjithë emigrantët shqiptarë se çdo procedurë për veprimet konsullore në Greqi do të kryhen me pagesë në dorë.

Vlorë, arrestohet i dënuari me burg për prodhim lëndësh narkotike Vlorë, arrestohet i dënuari me burg për prodhim lëndësh narkotike
Policia e Vlorës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për “prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”. Bëhet fjalë për Vasil Dervishin, 26 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë.

Panariti: Vetëm grur me cilësi të lartë në fabrikat e përpunimit Panariti: Vetëm grur me cilësi të lartë në fabrikat e përpunimit
Kur qeveria po harton politika të subvencionimit të fermerëve me qëllim shtimin e ofertës së prodhimeve bujqësore vendase, prodhuesit vazhdojnë të përballen me mungesën e tregut.

Referendumi grek është i tepërt Referendumi grek është i tepërt
Bernd Riegert - A është populli pro apo kundër paketës së financimit të donatorëve ndërkombëtarë duke përfshirë kërkesat për kursime ose reforma. Kjo është pyetja absurde që do të shtrohet. Por nuk mund të votosh për diçka që nuk ekziston më. Ministrat e Financës së Eurozonës de facto dhe de jure e hoqën nga tryeza propozimin, pasi Greqia i ndërpreu negociatat. Për momentin Greqia është e vetme dhe po ecën gjithnjë e më shpejt drejt falimentimit shtetëror.

I gjendet kokainë në lokal, arrestohet 19-vjeçari nga Shijaku I gjendet kokainë në lokal, arrestohet 19-vjeçari nga Shijaku
Një 19-vjeçar është arrestuar dhe një tjetër person është shpallur në kërkim për drogë.

Kavajë, vret kushëririn 14-vjeçar nga pakujdesia Kavajë, vret kushëririn 14-vjeçar nga pakujdesia
Një 14-vjeçar në Gjocaj të Kavajës është vrarë me armë gjahu nga pakujdesia e kushëririt të tij 17-vjeçar.

Zgjedhjet, Vëzhguesit Vendorë: Ecuri e qetë. Atmosferë politike gjithëpranuese Zgjedhjet, Vëzhguesit Vendorë: Ecuri e qetë. Atmosferë politike gjithëpranuese
Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë (KVV) prezantoi raportin e katërt për zgjedhjet e 21 Qershorit, duke vlerësuar se “ecuria e qetë e ditës së zgjedhjeve dhe atmosfera politike gjithëpranuese deri në këtë moment, duket se po u japin zgjedhjeve cilësinë e moscenimit të vullnetit të votuesve”.

Vlorë, arrestohet i shpalluri në kërkim për plagosje të rëndë Vlorë, arrestohet i shpalluri në kërkim për plagosje të rëndë
Policia e Vlorës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për plagosje të rëndë, ndodhur në shkurt të këtij viti.

Aksident me 4 viktima në aksin Korçë-Pogradec Aksident me 4 viktima në aksin Korçë-Pogradec
Një aksident tragjik ka ndodhur pak para mesnatës të së dielës në rrugën e fshatit Drithas, në Korçë. 4 persona kanë humbur jetën, pasi një furgon mallrash u rrëzua nga ura e Drithasit.

Mallakastër, një i vrarë dhe dy të plagosur pranë një parcele me kanabis Mallakastër, një i vrarë dhe dy të plagosur pranë një parcele me kanabis
Një 23-vjeçar ka mbetur i vdekur, ndërsa dy bashkëmoshatarë të tij janë plagosur rëndë në fshatin Ninësh të Mallakastrës. Alfons Dautaj, 23 vjeç, ka humbur jetën, ndërsa shtetasi Mariglen Luari, 24 vjeç, u dërgua në gjendje të rëndë në Tiranë. Ndërkohë, Riza F., 22 vjeç, ndodhet në spitalin rajonal të Fierit.

KQZ: Përfundon procesi i numërimit të votave në rang vendi, u realizua për 4 ditë KQZ: Përfundon procesi i numërimit të votave në rang vendi, u realizua për 4 ditë
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kryetarë dhe këshilltarë në rang vendi, një javë pas mbajtjes së zgjedhjeve vendore.

Skrapar, makina del nga rruga, 2 viktima Skrapar, makina del nga rruga, 2 viktima
Një grup teknikësh të Ndërmarrjes Elektrike pësuan një aksident të rëndë rrugor në vendin e quajtur “Hija e Kakrukës”. Sipas burimeve të policisë, një automjet ka rënë në lumin Osum, ndërsa udhëtonte përgjatë rrugës nacionale Skrapar -Berat, duke shkaktuar dy të vdekur.

Pamja nga helikopteri gjatë operacionit të policisë në Kardhiq Pamja nga helikopteri gjatë operacionit të policisë në Kardhiq
Top Channel ka siguruar pamje të operacionit të policisë pak para arrestimit të dy vëllezërve Aliko në Kardhiq.

Guvernatori i BSH-së: Kriza greke nuk na rrezikon Guvernatori i BSH-së: Kriza greke nuk na rrezikon
“Shqipëria dhe bankat në vendin tonë nuk janë të rrezikuara nga një faliment i Greqisë”. Kështu deklaron guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një intervistë për Top Channel.

Haradinaj, sërish kundër Gjykatës Speciale: Nuk ka më mundësi të kthehet për votim Haradinaj, sërish kundër Gjykatës Speciale: Nuk ka më mundësi të kthehet për votim
Për kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është koha që Kosova të marrë përsipër sistemin juridik, pasi ndërkombëtarët - sipas tij, - kanë dështuar në këtë çështje.

Fitore që nuk të emocionon Fitore që nuk të emocionon
Ilir Yzeiri - Në të gjitha zgjedhjet që janë kryer në këta vjet në Shqipëri, vështirë të gjesh një çast që, pas përfundimit të tyre, të ndiesh emocion; pra, nga pozitat e qytetarit të paanshëm, të ndihesh i motivuar dhe me një lehtësim të kuptueshëm në shpirt.

Tjetër aksident në minierë, vdes minatori Tjetër aksident në minierë, vdes minatori
Një tjetër aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur të dielën në një nga galeritë e minierës së Bulqizës, në Martanesh. Aksidenti ndodhi në pjesën qendrore të kësaj miniere, në zonën e Theknës, e cila administrohet nga një firmë private.

Gjendet videoja e 6 personave, që qëlluan efektivin e RENEA-s Gjendet videoja e 6 personave, që qëlluan efektivin e RENEA-s
Policia vazhdon të mbledhë prova materiale për të faktuar vrasjen e Ibrahim Bashës, efektivit të RENEA-s të vrarë në Lazarat më 24 qershor, ndërkohë që listës së të kërkuarve i mungon vetëm një person.

Vëllezërit Aliko merren në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Tiranës Vëllezërit Aliko merren në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Tiranës
Vëllezërit Aliko u morën në pyetje nga prokurorët e Krimeve të Rënda në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, në lidhje me vrasjen e efektivit të RENEA-s, Ibrahim Basha.

Kllogjer, përkujtohet 71-vjetori i gjenocidit grek ndaj çamëve Kllogjer, përkujtohet 71-vjetori i gjenocidit grek ndaj çamëve
Është përkujtuar pasditen e së shtunës në Kllogjer të Sarandës, 71-vjetori i gjenocidit grek ndaj popullsisë shqiptare në Çamëri. Në varrezat monumentale të Kllogjerit, përfaqësues të komunitetit çam kanë vendosur kurora me lule.

Londër, pengohet ekstradimi i vrasësit shqiptar. Është 15 centimetra më i shkurtër Londër, pengohet ekstradimi i vrasësit shqiptar. Është 15 centimetra më i shkurtër
Gjykata e Lartë në Londër ka bllokuar kërkesën për ekstradim të një vrasësi të dyshuar shqiptar, pasi të dhënat e tij nuk përputhen me personin që kërkohet.

Lezhë, çohet për gjykim dosja ndaj shtetasit të akuzuar për rrëmbim personash Lezhë, çohet për gjykim dosja ndaj shtetasit të akuzuar për rrëmbim personash
Prokuroria e Lezhës ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj shtetasit Gjokë Gjinaj, i akuzuar se ka rrëmbyer dy shtetas malazezë, me qëllim marrjen e një shumë prej 20 mijë eurosh në këmbim të lirimit të tyre.

Durrës, humb kontrollin e mjetit, përplaset për vdekje Durrës, humb kontrollin e mjetit, përplaset për vdekje
Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës, në aksin rrugor Shkozet-Plepa të Durrësit.

Ja si u arrestuan dy vëllezërit Aliko Ja si u arrestuan dy vëllezërit Aliko
Që prej orës 16:00 të pasdites së të shtunës, rreth 500 forca policore kanë rrethuar zonën e Kardhiqit në Gjirokastër, ku - mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative - rezultonte se dy vëllezërit Aliko po lëviznin në drejtim të grykës për në zonën e fshatrave të Çepos.

Elbasan, 3 të arrestuar për shfrytëzim prostitucioni Elbasan, 3 të arrestuar për shfrytëzim prostitucioni
Një operacion antitrafik i koduar me emrin “Mëngjesi” është zhvilluar nga inspektorë të seksionit kundër trafiqeve të paligjshme në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Elbasan, gjatë të cilit është bërë i mundur arrestimi në flagrancë i 3 shtetasve.

KQZ-ja merr 42 ankesa për zgjedhjet. Kutitë e Malësisë së Madhe do të numërohen në Tiranë KQZ-ja merr 42 ankesa për zgjedhjet. Kutitë e Malësisë së Madhe do të numërohen në Tiranë
Plot një javë nga mbajtja e zgjedhjeve vendore, numërimi për këshillat bashkiakë nuk ka përfunduar ende. Malësia e Madhe, bashkia më problematike e këtyre zgjedhjeve, mbajti peng përfundimin e procesit në të gjithë vendin.

Arrestohen vëllezërit Aliko, të akuzuarit kryesorë për vrasjen e Ibrahim Bashës. U rrethuan në Kardhiq Arrestohen vëllezërit Aliko, të akuzuarit kryesorë për vrasjen e Ibrahim Bashës. U rrethuan në Kardhiq
Arratisja 4-ditore e dy vëllezërve Aliko ka marrë fund në orët e mbrëmjes së të shtunës. Pas një negociimi me telefon nëpërmjet babait të tyre, Arbion dhe Alban Aliko janë vetëdorëzuar në polici, ndërsa të pranishëm kanë qenë edhe prindërit e tyre, thonë burimet. Dorëzimi i tyre ndodhi në fshatin Kardhiq, disa kilometra larg Lazaratit.

Investimet kineze në rajon, mbahet samiti në Bullgari Investimet kineze në rajon, mbahet samiti në Bullgari
Në Sofje të Bullgarisë u zhvillua takimi mes ministrave të Bujqësisë së Europës Qendrore dhe Jug-lindore me përfaqësues të qeverisë kineze, ku në tryezë u propozuan projektet në të cilat Kina është e interesuar për të investuar.

Vjedh paratë e pensionit të invaliditetit, nis hetimi ndaj ish-punonjësit të Postës në Mat Vjedh paratë e pensionit të invaliditetit, nis hetimi ndaj ish-punonjësit të Postës në Mat
Prokuroria e Matit ka nisur gjykimin ndaj një ish punonjësi të Postës Shqiptare në Mat. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Skënder Xhomara ka marr paratë e pensionit të invaliditetit të 90 personave, për muajin nëntor 2014.

Kontroll mbi pishinat, Inspektorati: Cilësia e ujit, por dhe dendësia e njerëzve Kontroll mbi pishinat, Inspektorati: Cilësia e ujit, por dhe dendësia e njerëzve
Inspektorati Santiar Shtetëror ka nisur kontrollin e të gjitha pishinave, qofshin publike apo ato që oforhen në subjektet private, përsa i përket kushteve higjieno- sanitare, analizave bakterologjike e të tjera kritere që duhet të përmbushin.

Hetimi ndaj OSHEE për çmimin, ish drejtori Seferi: Kompania denoncuese bëri presion për tenderin Hetimi ndaj OSHEE për çmimin, ish drejtori Seferi: Kompania denoncuese bëri presion për tenderin
Ish drejtuesit e OSHEE-së mohojnë që kompania të jetë përfshirë në marrëveshje me tregtarët privat të energjisë, në tenderat e zhvilluar përgjatë gjysmës së dytë të vitit 2013 dhe muajve të parë të 2014-ës.

Gjermania tërheq Ballkanin, Bieber dhe Partosh komentojnë vizitën e Kancelares Merkel në rajon Gjermania tërheq Ballkanin, Bieber dhe Partosh komentojnë vizitën e Kancelares Merkel në rajon
Florian Bieber nga Qendra e Studimeve për Europën Juglindore në Universitetin e Grazit në Austri, i cili ndodhet në Tiranë, në një intervistë për Top Channel jep këtë opinion për vizitën e 8 korrikut të Kancelares Angela Merkel në Tiranë.

Mashtrim me shitjen e naftës, 3 kompani i vjedhin shtetit 23 milionë euro Mashtrim me shitjen e naftës, 3 kompani i vjedhin shtetit 23 milionë euro
Një raport auditimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit ka gjetur se kompanitë që nxjerrin dhe eksportojnë pasuritë nëntokësore kanë shmangur 23.7 milionë euro taksa, duke trukuar çmimet e shitjes.

21 Qershori, Topalli: Humbëm shumicën e bashkive 21 Qershori, Topalli: Humbëm shumicën e bashkive
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, aktualisht deputete e Partisë Demokratike, ka postuar një status të gjatë në profilin e saj në “Facebook”, ku jo vetëm pranon humbjen e PD-së në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit, por bën dhe një bilanc në shifra e përqindje.

“The Guardian” për Shqipërinë: Progres në luftën kundër korrupsionit “The Guardian” për Shqipërinë: Progres në luftën kundër korrupsionit
Gazeta “The Guardian” e Londrës, e njohur për ndikimin e madh të saj në Britani dhe në botë, në një shkrim për Shqipërinë ilustron përpjekjet e koalicionit qeverisës për të luftuar korrupsionin endemik në vend, si një nga sfidat më të mëdha të saj dhe një problem të madh për imazhin e vendit në botë.

I gjenden armë në shtëpi, arrestohet 58-vjeçari I gjenden armë në shtëpi, arrestohet 58-vjeçari
Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 58-vjeçar për armëmbajtje pa leje. Burime zyrtare bëjnë të ditur se i arrestuari është Shyqyri Cani.

Të arrestuarit e Lazaratit, para gjykatës. “Arrest me burg” për Xhuliano Malon Të arrestuarit e Lazaratit, para gjykatës. “Arrest me burg” për Xhuliano Malon
Xhuliano Malo, 17-vjeçari nga fshati Lazarat, u la të shtunën në masën “arrest me burg” për 4 akuza, më e rënda prej të cilave ajo e “vrasjes së efektivit të policisë” Ibrahim Basha, “e kryer në bashkëpunim”.

Zbulohen 900 rrënjë kanabis në Kërrnajë, nën hetim kryeplaku i fshatit Zbulohen 900 rrënjë kanabis në Kërrnajë, nën hetim kryeplaku i fshatit
Kryeplaku i fshatit Kërrnajë në Tropojë do të procedohet penalisht, pas gjetjes së dy parcelave me 900 rrënjë bimë narkotike.

Të drejtat e njeriut, Avokati i Popullit vlerëson raportin e DASH Të drejtat e njeriut, Avokati i Popullit vlerëson raportin e DASH
Institucioni i Avokatit të Popullit vlerëson raportin e Departamentit amerikan të Shtetit në lidhje me respektimin e të drejtave të njeriut.

Idrizi: PDIU, parti e katërt në vend. Jemi realitet politik i qëndrueshëm Idrizi: PDIU, parti e katërt në vend. Jemi realitet politik i qëndrueshëm
PDIU është renditur si parti e katërt në këto zgjedhje, duke konfirmuar qëndrueshmërinë e saj në arenën politike. Kreu i kësaj partie, Shpëtim Idrizi në një deklaratë për mediat shprehet se mbështetja elektorale ndaj PDIU-së është rritur me 35%, krahasuar me zgjedhjet e vitit 2013.

Plagosja në Patos, arrestohen 4 persona. Shpallen në kërkim 4 të tjerë Plagosja në Patos, arrestohen 4 persona. Shpallen në kërkim 4 të tjerë
Katër persona janë arrestuar dhe katër të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia e Fierit, për ngjarjen e ndodhur pasditen e të enjtes në Patos.

Sekuestrohen 8 kg. kanabis, pranga një 30-vjeçari në Durrës Sekuestrohen 8 kg. kanabis, pranga një 30-vjeçari në Durrës
Pas asgjësimit një ditë më parë të 560 bimëve narkotike dhe arrestimit të dy personave të dyshuar si kultivues të saj, specialistët e seksionit të antidrogës në Policinë e Durrësit kanë sekuestruar 8 kg. lëndë narkotike të të njëjtit lloj.

Fier, zjarri përfshin ullishtet në fshatin Radostinë Fier, zjarri përfshin ullishtet në fshatin Radostinë
Një zjarr i fuqishëm ka rënë mëngjesin e së shtunës në kodrat me ullishte, në fshatin Radostinë të Fierit, duke u përhapur me shpejtësi për shkak të erës.

Kukës, materialet zgjedhore nisen për në KQZ Kukës, materialet zgjedhore nisen për në KQZ
Policia në qytetin e Kukësit, me përfundimin e procesit të numërimit të votave të zgjedhjeve të 21 Qershorit, ka nisur dërgimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-të për në KQZ.

Linte pa ushqim fëmijët, në pranga babai 44-vjeçar Linte pa ushqim fëmijët, në pranga babai 44-vjeçar
Agjentë të policisë së Pogradecit kanë vënë në pranga në orët e mbrëmjes një 44-vjeçar, banues në fshatin Hudënisht.

Elbasan, 3 të ndaluar dhe 5 procedime gjatë aksioneve të policisë Elbasan, 3 të ndaluar dhe 5 procedime gjatë aksioneve të policisë
Strukturat e Policisë së Elbasanit, gjatë 24-orëve të fundit kanë kryer arrestimin, ndalimin dhe procedimin e disa shtetasve, të akuzuar për vepra penale të ndryshme.

Aksioni në Lazarat, ndalohen 3 të dyshuar nga “grupi i zjarrit” Aksioni në Lazarat, ndalohen 3 të dyshuar nga “grupi i zjarrit”
Ndërsa vijon aksioni i forcave të policisë dhe atyre speciale në Lazarat, mëngjesin e së shtunës janë arrestuar 3 persona, të dyshuar si pjesëtarë të të ashtuquajturit “grupi i zjarrit”.

Operacioni në Lazarat, Prokuroria: “Grupi i zjarrit” kërkonte të rikthente hashashin Operacioni në Lazarat, Prokuroria: “Grupi i zjarrit” kërkonte të rikthente hashashin
Dita e tretë e kontrolleve në Lazarat ka vazhduar pothuajse me të njëjtin ritëm. Megjithatë gjatë së premtes nuk ka pasur persona të arrestuar, listës së gjatë të personave të shpallur në kërkim pas ekzekutimit të oficerit të RENEA-s i mungojnë vetëm 3 persona, dy prej të cilëve akuzohen si ekzekutorë të drejtpërdrejtë të Ibrahim Bashës.

Shkodër, policia gjen 300 bimë kanabis. Në pranga kultivuesi Shkodër, policia gjen 300 bimë kanabis. Në pranga kultivuesi
Policia e Shkodrës ka asgjësuar të premten 300 bimë kanabis sativa dhe ka arrestuar kultivuesin e tyre.

Socialistët europianë do të flasin të hënën për zgjedhjet e 21 Qershorit Socialistët europianë do të flasin të hënën për zgjedhjet e 21 Qershorit
Një qëndrim zyrtar për zgjedhjet e 21 Qershorit pritet të japë edhe grupi i majtë i deputetëve në Parlamentin Europian. Eduart Kukan, përfaqësuesi i delegacionit parlamentar BE-Shqipëri, së bashku me Xhani Pitelën, do ta thonë mendin e tyre të hënën.

Krujë, asgjësohen 560 bimë kanabis. Dy persona në pranga Krujë, asgjësohen 560 bimë kanabis. Dy persona në pranga
Në kuadër të operacioneve kundër lëndëve narkotike, Policia e Krujës ka asgjësuar të premten 560 bimë kanabis sativa.

Konflikti në Portin e Durrësit, Autoriteti Portual kundër tarifave arbitrare në shërbime Konflikti në Portin e Durrësit, Autoriteti Portual kundër tarifave arbitrare në shërbime
Konflikti ligjor dhe operacional mes koncesionarit gjerman “EMS” dhe Autoritetit Portual Durrës prej një muaji nuk ka marrë zgjidhje.

Gjanica dhe Erzeni, më të ndoturit. AKM: Kryebashkiakët e Tiranës dhe Fierit të marrin masa Gjanica dhe Erzeni, më të ndoturit. AKM: Kryebashkiakët e Tiranës dhe Fierit të marrin masa
Gjanica dhe Erzeni janë lumenjtë më të ndotur në Shqipëri. Kreu i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit, Julian Beqiri, thekson se kryetarëve të Bashkisë së Tiranës dhe Fierit do t’u duhet të ndërhyjnë me plane të mirëmenduara për të përmirësuar gjendjen në këto lumenj, ujërat e të cilëve përdoren edhe për bujqësi.

Mediu: Zgjedhjet ishin hap prapa. PR, forca e katërt në këshillat bashkiakë Mediu: Zgjedhjet ishin hap prapa. PR, forca e katërt në këshillat bashkiakë
Partia Republikane thotë se është renditur partia e katërt në këto zgjedhje vendore, me 6 këshilltarë. Por, për Fatmir Mediun nuk ka asgjë për të festuar, sepse vendi ka bërë hapa prapa dhe zgjedhjet nuk ishin të lira.

Kulmon përdorimi i drogës, mbi 6 mijë personat e varur nga drogat e forta Kulmon përdorimi i drogës, mbi 6 mijë personat e varur nga drogat e forta
Shqiptarët e kanë të lehtë për të siguruar drogën, ndaj dhe numri i përdoruesve të lëndëve narkotike në vend është shtuar.

Elbasan, asgjësohen 206 rrënjë kanabis sativa. Arrestohen dy persona Elbasan, asgjësohen 206 rrënjë kanabis sativa. Arrestohen dy persona
Policia e Elbasanit ka sekuestruar një sasi prej 206 rrënjë bimë narkotike, të dyshuara si kanabis sativa. Dy persona janë arrestuar si poseduesit e bimëve narkotike.

Merkel, në Tiranë më 8 korrik. Turi ballkanas i Kancelares nis nga Shqipëria Merkel, në Tiranë më 8 korrik. Turi ballkanas i Kancelares nis nga Shqipëria
Top-Channel ka mësuar nga një burim se tashmë është vendosur data se kur Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të vizitojë Shqipërinë. Është data 8 korrik 2015.

Autoriteti i Konkurrencës, hetim OSHEE-së për çmimin e energjisë Autoriteti i Konkurrencës, hetim OSHEE-së për çmimin e energjisë
Autoriteti i Konkurrencës po heton mundësinë që OSHE të ketë trukuar tenderat për blerjen e energjisë, duke u përfshirë në marrëveshje të ndaluara me shitësit privatë.

Lazarat, sekuestrohen arma e dyshuar për vrasjen e efektivit. Vijojnë kërkimet për vrasësit Lazarat, sekuestrohen arma e dyshuar për vrasjen e efektivit. Vijojnë kërkimet për vrasësit
Kontrollet shtëpi më shtëpi e rrugicë më rrugicë në Lazarat po vijojnë. Ende nuk janë kapur tre personat e akuzuar se kanë qëlluar dhe vrarë policin Ibrahim Basha.

Lazarati, Krimet e Rënda: Grupi i zjarrit po përgatitej për sulmin prej 6 muajsh "Lazarati", Krimet e Rënda: "Grupi i zjarrit" po përgatitej për sulmin prej 6 muajsh
"Grupi i zjarrit" që vrau efektivin e RENEA-s, Ibrahim Basha, kishte gjashtë muaj që përgatitej për të sulmuar forcat e Policisë së Shtetit.

KLSH kallëzon 12 zyrtarë të prokurimeve publike në Ministrinë e Brendshme KLSH kallëzon 12 zyrtarë të prokurimeve publike në Ministrinë e Brendshme
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori drejtoreshën dhe 11 zyrtarë të Zyrës së Prokurimeve Publike në Ministrinë e Brendshme.

Berisha hedh hije dyshimi mbi operacionin në Lazarat: Pse policia veproi me vonesë? Berisha hedh hije dyshimi mbi operacionin në Lazarat: Pse policia veproi me vonesë?
Ish-kryeministri Sali Berisha u është rikthyer edhe njëherë tjetër ngjarjeve më të fundit në Lazarat. Përmes një postimi të gjatë në faqen e tij në “Facebook”, Berisha hedh hije dyshimi mbi aksionet e policisë, me zanafillë një vit më parë.

Elmar Brok: Raporti i ODIHR, ka shumë manipulim në zgjedhje Elmar Brok: Raporti i ODIHR, ka shumë manipulim në zgjedhje
Kreu i Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian, Elmar Brok, anëtar i së djathtës europian i cili, deklaroi se do të informojë eurodeputetët e Komitetit që drejton, duke shfrytëzuar hapësirën që i lejon e drejta e kryesimit të seancës për lajmërime të ndryshme, për shqetësimet e ngritura nga opozita shqiptare për parregullsitë në procesin zgjedhor të 21 qershorit.

Mashtrimi, pranga 34-vjeçarit në Berat; në kërkim bashkëpunëtori Mashtrimi, pranga 34-vjeçarit në Berat; në kërkim bashkëpunëtori
Policia e Beratit ka bërë të mundur në 24 orët e fundit ndalimin e një personi dhe shpalljen në kërkim të një tjetri nën akuzën e mashtrimit me shuma të mëdha.

Basha njeh PPE-në me shqetësimet e opozitës për zgjedhjet Basha njeh PPE-në me shqetësimet e opozitës për zgjedhjet
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë në takimin e Partive Popullore Europiane, i cili i paraprin, si zakonisht, samitit europian të krerëve të shteteve dhe qeverive të BE-së.

Meta: LSI-ja u rrit në këto zgjedhje Meta: LSI-ja u rrit në këto zgjedhje
Megjithëse humbi disa nga bashkitë bastione historike të së majtës, Ilir Meta është shfaqur më shumë se i kënaqur me rezultatin për këshillat bashkiakë.

Dhuna në familje, 4 femra merren në mbrojtje nga policia Dhuna në familje, 4 femra merren në mbrojtje nga policia
Katër raste të dhunës në familje janë regjistruar vetëm një ditë më parë nga policia e Tiranës. Ndaj të dëmtuarave është lëshuar urdhër mbrojtje i menjëhershëm.

Shuplakat e Përmetit Shuplakat e Përmetit
Nga Arben Manaj - Kush mendon se përmetarët në shumicë dërrmuese nuk janë të majtë, ose nuk e njeh atë popull ose nuk njeh politikën.

Elbasan, zotëronte armë dhe mjete të forta; pranga 32-vjeçarit Elbasan, zotëronte armë dhe mjete të forta; pranga 32-vjeçarit
Agjentë të policisë së Elbasanit kanë arrestuar një 32-vjeçar, të cilit iu gjetën në posedim disa armë zjarri.

Mbyllet numërimi për këshillin bashkiak në Kamëz. PD fiton 12 mandate, PS dhe LSI nga 8 Mbyllet numërimi për këshillin bashkiak në Kamëz. PD fiton 12 mandate, PS dhe LSI nga 8
Ka përfunduar paraditen e së premtes numërimi i votave për anëtarët e Këshillit Bashkiak të Kamzës.

Vrasja e dy kunatave të moshuara, ekstradohet nga Spanja autori i tretë Vrasja e dy kunatave të moshuara, ekstradohet nga Spanja autori i tretë
Është ekstraduar nga Spanja një prej autorëve të vrasjes së dy kunatave të moshuara në Durrës, ngjarje kjo e ndodhur në shtatorin e vitit të kaluar. Burime zyrtare të policisë së Durrësit bëjnë me dije se Indrit Shaqja, 42 vjeç, akuzohet për vjedhje me pasojë vdekjen, e kryer në bashkëpunim.

Lazarat, vijon kontrolli i imtësishëm shtëpi më shtëpi Lazarat, vijon kontrolli i imtësishëm shtëpi më shtëpi
Forcat RENEA dhe ato të FNSH-së kanë rinisur në orët  e para të mëngjesit operacionin në fshatin Lazarat.

Cannon: Të korruptuarit në gjyqësor mburren me pasurinë e vënë nga shitja e drejtësisë Cannon: Të korruptuarit në gjyqësor mburren me pasurinë e vënë nga shitja e drejtësisë
Partnerët ndërkombëtarë këmbëngulin se nuk ka asnjë hap përpara për Shqipërinë drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian, pa ndërmarrë reformën në drejtësi.

Heqja e vizave me disa vende rrit numrin e turistëve Heqja e vizave me disa vende rrit numrin e turistëve
Heqja e regjimit të vizave me disa shtete që kanë shprehur interesimin e tyre për turizmin shqiptar ka nisur të japë rezultatet e para.

Tiranë, digjet automjeti i punonjësit të policisë Tiranë, digjet automjeti i punonjësit të policisë
Automjeti i një punonjësi të Policisë së Shtetit është gjetur i shkrumbuar në orët e mëngjesit të së premtes, në Tiranë.

Ushtari amerikan i NATO-s, mik i efektivit Basha: Ibrahim, fluturo lart vëlla! Ushtari amerikan i NATO-s, mik i efektivit Basha: Ibrahim, fluturo lart vëlla!
Brandon Holifield, ushtar amerikan i NATO-s, i cili ka qenë në misione në Afganistan me efektivin e ndjerë shqiptar, Ibrahim Basha në një status në faqen e tij në “Facebook” shpreh dhimbjen e thellë për mikun e tij.

Veliaj, në Top Story: Ja plani im për Tiranën Veliaj, në Top Story: Ja plani im për Tiranën
Erion Veliaj u zgjodh me rreth 44 mijë vota më shumë se rivali i tij kryesor, Halim Kosova, kryetar i ri i Bashkisë së Tiranës, e cila me reformën administrativo-territoriale, është më e larmishme jo vetëm si hapësirë, por edhe si problematikë.

Ambasadori Donald Lu përgëzon Halim Kosovën për fushatën pozitive Ambasadori Donald Lu përgëzon Halim Kosovën për fushatën pozitive
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tirane, Donald Lu, me anë të një letre drejtuar kandidatit të opozitës për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, ka përgëzuar këtë të fundit për fushatën pozitive dhe të përqendruar në problematika.

Raporti për të drejtat e njeriut, DASH: Në Shqipëri vijon të mbetet problem korrupsioni, veçanërisht në gjyqësor Raporti për të drejtat e njeriut, DASH: Në Shqipëri vijon të mbetet problem korrupsioni, veçanërisht në gjyqësor
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi këtë të enjte raportin për të drejtat e njeriut në botë gjatë vitit 2014. E nëse do të ndaleshim në Shqipëri, konkretisht problemet më të mëdha të të drejtave të njeriut lidhen me korrupsionin e përhapur në të gjitha degët e qeverisjes, veçanërisht brenda sistemit gjyqësor dhe atij të kujdesit shëndetësor, me dhunën në familje dhe me diskriminimin ndaj grave.

Lazarat, kontroll në çdo banesë, RENEA dhe FNSH në kërkim të grupit të zjarrit Lazarat, kontroll në çdo banesë, RENEA dhe FNSH në kërkim të grupit të zjarrit
Forcat RENEA dhe ato të FNSH-së po vijojnë që prej orëve të para të mëngjesit operacionin në fshatin Lazarat.

Numërimi drejt fundit, Luzi: Proces i kënaqshëm Numërimi drejt fundit, Luzi: Proces i kënaqshëm
Përpara mbylljes së numërimit edhe të 167 kutive të fundit nga 5301 në të gjithë vendin, për anëtarë të këshillave bashkiakë, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vlerësoi procesin e 21 qershorit si të kënaqshëm.

Leo, 6-vjeçari që ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale Leo, 6-vjeçari që ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale
Një nga rastet e fundit të bëra publike në nevojë për ndihmë, e që ka sensibilizuar një grup të madh njerëzish, është ai i një djalë të ri, i cili rrezikon, në rast të moskryerjes së një ndërhyrjeje kirurgjikale në vlerën e rreth 40 mijë eurove, të mbetet në karrige me rrota.

Suedi, arrestohet Baftjar Bruka. I dyshuar si pjesëtar i grupit të tritolit, i shpallur në kërkim Suedi, arrestohet Baftjar Bruka. I dyshuar si pjesëtar i grupit të tritolit, i shpallur në kërkim
Baftjar Bruka, një nga të dyshuarit si pjesë e grupit, që vendosën tritolin në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, është arrestuar mesditën e së enjtes në Stockholm të Suedisë.

Lazarat, 45 të shoqëruar, dy të arrestuar Lazarat, 45 të shoqëruar, dy të arrestuar
Në total numri i personave të shoqëruar deri më tani nga policia në Lazarat është 45. Dy prej tyre u është komunikuar masa e arrestit, ndërsa për 18 të tjerë është verifikuar se nuk kanë lidhje me të shtënat me armë kundër forcave speciale të RENEA-s.

Vrasja e efektivit të RENEA-s, procedim penal për Arbion dhe Albano Aliko Vrasja e efektivit të RENEA-s, procedim penal për Arbion dhe Albano Aliko
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur procedimin penal për dy vëllezër, të dyshuar si autorë të vrasjes së efektivit të forcave të RENEA-s dhe plagosjes së dy të tjerëve.

Lamtumira e Ibrahim Bashës. Homazhet, në Pallatin e Brigadave; prehet në Varrezat e Dëshmorëve Lamtumira e Ibrahim Bashës. Homazhet, në Pallatin e Brigadave; prehet në Varrezat e Dëshmorëve
Ibrahim Basha u nda nga jeta me shpresën e një Shqipërie tjetër, një Shqipërie pa krim dhe në paqe. Për t’i dhënë lamtumirën e fundit ishin aty të përlotur, të afërmit, miqtë, shokët e armës të repartit special RENEA, kolegë të Policisë së Shtetit, ambasadorë, anëtarë të kabinetit qeveritar, si dhe personalitetet më të larta shtetërore, Edi Rama dhe Ilir Meta.

Lazarat, grupi operacional harton plan të ri masash Lazarat, grupi operacional harton plan të ri masash
Forcat e RENEA-s, FNSH-së dhe policisë të mobilizuara në Lazarat kanë ndërprerë përkohësisht operacionin, pas kontrolleve të kryera në banesat e fshatit.

MIGA, 457 milionë euro sektorit bankar në Shqipëri, Kosovë, Serbi, Bjellorusi dhe Bosnjë MIGA, 457 milionë euro sektorit bankar në Shqipëri, Kosovë, Serbi, Bjellorusi dhe Bosnjë
Agjencia Shumëpalëshe e Garantimit të Investimeve (MIGA), institucion i Grupit të Bankës Botërore që merret me sigurimin kundër riskut politik dhe rritjen e kreditimit, ka njoftuar se do të ofrojë dorëzani në mbështetje të huadhënies së vazhdueshme për ekonominë reale në Shqipëri, Kosovë, Serbi, Bjellorusi dhe Bosnjë-Hercegovinë.

PD ndërkombëtarizon çështjen e zgjedhjeve në Bruksel PD ndërkombëtarizon çështjen e zgjedhjeve në Bruksel
Partia Demokratike do ta ndërkombëtarizojë çështjen e zgjedhjeve në Shqipëri, ku, sipas saj, standardet demokratike u dhunuan nga qeveria me kandidimin e të inkriminuarve, me presione, kërcënime dhe blerje votash.

Përfundon numërimi për këshillat bashkiakë. PS fituese, dominon edhe në Tiranë Përfundon numërimi për këshillat bashkiakë. PS fituese, dominon edhe në Tiranë
Procesi i numërimit të votave për anëtarët e këshillave bashkiakë është mbyllur zyrtarisht thuajse në të gjithë vendin.

Homazhe në Pallatin e Brigadave për Ibrahim Bashën Homazhe në Pallatin e Brigadave për Ibrahim Bashën
Po mbahen në Pallatin e Brigadave homazhet për efektivin e RENEA-s, Ibrahim Basha, i cili u vra një ditë më parë nga një grup i armatosur në Lazarat.

Cannon: Një klikë gjyqtarësh të korruptuar mban peng drejtësinë Cannon: Një klikë gjyqtarësh të korruptuar mban peng drejtësinë
Debati për sistemin e drejtësisë në Shqipëri dhe nevoja për reformimin e tij është zhvendosur në Universitetin "Ismail Qemali", në Vlorë.

Patozi: Procesi i numërimit në Vorë po zvarritet, mazhoranca të heqë dorë nga përpjekjet e dhunshme Patozi: Procesi i numërimit në Vorë po zvarritet, mazhoranca të heqë dorë nga përpjekjet e dhunshme
Partia Demokratike denoncoi përpjekje për të vjedhur votën në Vorë. Astrit Patozi, deputet i PD-së, tha se ka zvarritje të qëllimshme të numërimit të votave të partive nga maxhoranca.

Malësi e Madhe, përfundon numërimi i votave; fiton Marinaj i ASHE-së Malësi e Madhe, përfundon numërimi i votave; fiton Marinaj i ASHE-së
Përfundoi procesi i numërimit të votave për kryetar bashkie në Malësinë e Madhe, ku fitues doli kandidati i ASHE-së, Tonin Marinaj.

Presidenti Nishani nderon efektivin Basha me Dekoratën e Artë të Shqiponjës Presidenti Nishani nderon efektivin Basha me Dekoratën e Artë të Shqiponjës
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekoruar këtë të enjte inspektorin e RENEA-s, Ibrahim Basha, i cili mbeti i vrarë një ditë më parë, në një aksion në fshatin Lazarat.

Vendimet që miratoi qeveria në mbledhjen më të fundit Vendimet që miratoi qeveria në mbledhjen më të fundit
Qeveria miratoi një sërë vendimesh të rëndësishme, në mbledhjen e sa më të fundit, të zhvilluar të mërkurën. Një pjesë e vendimeve lidhen me financime dhe shpronësime, ndërsa disa të tjera u përkasin fushave të arsimit, shkencës, menaxhimit të mbetjeve urbane etj.

Lazarat, mbikëqyret vendi i ngjarjes; gjenden mbi 100 gëzhoja Lazarat, mbikëqyret vendi i ngjarjes; gjenden mbi 100 gëzhoja
Agjentët e policisë në Lazarat kanë lokalizuar vendin prej nga një ditë më parë u hap zjarr ndaj efektivëve të RENEA-s. Agejntët kanë kryer atje mbikëqyrjet e para duke arritur në përfundimin se autorët kanë qëlluar nga një hapësirë të krijuar në një mur të ngritur në hyrje të fshatit.

Situata në Malësinë e Madhe, KQZ: Ndjekje penale për numëruesit që bllokojnë procesin Situata në Malësinë e Madhe, KQZ: Ndjekje penale për numëruesit që bllokojnë procesin
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) diskutoi këtë të enjte rreth situatës së numërimit të votave në Malësinë e Madhe, ku ende nuk ka përfunduar numërimi i kutive të votimit për kryetar bashkie.

Kërcënonte bashkëshorten se do t'i merrte fëmijët në Siri, pranga 39-vjeçarit Kërcënonte bashkëshorten se do t'i merrte fëmijët në Siri, pranga 39-vjeçarit
Një 39-vjeçar ka kanosur me armë bashkëshorten e tij, duke e kërcënuar me dërgimin në Siri të dy fëmijëve të mitur.

Krimi në Lazarat nuk është histori Lazarati Krimi në Lazarat nuk është histori Lazarati
Aleksandër Çipa - Në Lazarat qenka e thënë të mos shterë historia e kriminalitetit. Dje është vrarë një efektiv i forcave elitë të Policisë së Shtetit. Ngjarja është e dhimbshme dhe krimi është bërë më sfidant.

I riu, pre e ngacmimeve seksuale. Prangoset 50-vjeçari I riu, pre e ngacmimeve seksuale. Prangoset 50-vjeçari
Një 50-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Tiranës, pasi dyshohet se ngacmonte seksualisht një 21-vjeçar.

Plagos me thikë çiftin, arrestohet 86-vjeçari Plagos me thikë çiftin, arrestohet 86-vjeçari
Një 86-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka plagosur me thikë një çift. Sipas burimeve zyrtare të policisë së Shkodrës, Islam Nikaj tri ditë më parë ka plagosur rëndë për motive të dobëta B. K., 56 vjeç.

Mësymja në Lazarat, shkon në 14 numri i të arrestuarve Mësymja në Lazarat, shkon në 14 numri i të arrestuarve
Pas disa orësh kontrolle në fshatin Lazarat, uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin e 3 personave të tjerë të dyshuar si anëtarë të "grupit te zjarrit", duke e çuar në 14 numrin e të arrestuarve.

Efektivi i vrarë në Lazarat, fotot gjatë misioneve paqeruajtëse në Irak dhe Afganistan Efektivi i vrarë në Lazarat, fotot gjatë misioneve paqeruajtëse në Irak dhe Afganistan
Efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha u vra tragjikisht mëngjesin e së mërkurës në Lazarat. 31-vjeçari u qëllua në kokë dhe fatkeqësisht gjeti vdekjen e menjëhershme, ndërsa në këtë sulm mbetën të plagosur edhe dy kolegë të tij.

Tahiri: Akt terrorist banditesk; asnjë informacion nga SHISH për ndikime nga rryma ekstremiste Tahiri: Akt terrorist banditesk; asnjë informacion nga SHISH për ndikime nga rryma ekstremiste
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur mbrëmjen e së mërkurës për Top Channel mbi ngjarjen në Lazarat, duke bërë fillimisht një kronologji të ngjarjes.

Operacioni në Lazarat, arrestohen 11 anëtarë të “Grupit të zjarrit” Operacioni në Lazarat, arrestohen 11 anëtarë të “Grupit të zjarrit”
Forcat speciale të RENEA-s kanë nisur pasditen e së mërkurës mësymjen në fshatin Lazarat, për të kapur autorët e sulmit ndaj uniformave blu dhe kanë arritur të kapin 11 persona nga 21 të shpallur në kërkim.

Këshillat Bashkiakë, numërohet 81% e kutive; udhëheq PS Këshillat Bashkiakë, numërohet 81% e kutive; udhëheq PS
Numërimi i votave për këshillat bashkiakë po vazhdon. Burime nga KQZ konfirmojnë se deri në orët e para të mbrëmjes së të mërkurës janë numëruar 4.314 kuti, nga 5.300 në rang vendi, ose 81,33% e kutive.

Si është ndarë politika sa herë që Lazarati ka prodhuar konflikt Si është ndarë politika sa herë që Lazarati ka prodhuar konflikt
Sa herë që Lazarati, fshati rebel në jug të Shqipërisë, prodhon konflikt, politika në Tiranë rreshtohet në llogore të ndryshme me deklarata dhe kundër-deklarata. E njëjta histori u përsërit edhe të mërkurën e 24 Qershorit 2015, pas ekzekutimit në krye të detyrës të një prej oficerëve të forcave RENEA dhe plagosjes së dy të tjerëve.

Në Lazarat edhe negociatorët e RENEA-s; vetëdorëzohet një i dyshuar Në Lazarat edhe negociatorët e RENEA-s; vetëdorëzohet një i dyshuar
Forcat speciale të RENEA-s kanë nisur pasditen e vonë të së mërkurës mësymjen në fshatin Lazarat, për të kapur autorët e sulmit ndaj uniformave blu.

Meta i shpreh solidaritet policisë dhe familjes së efektivit të vrarë në Lazarat Meta i shpreh solidaritet policisë dhe familjes së efektivit të vrarë në Lazarat
Ilir Meta shprehu solidaritetin e tij për gjithë strukturat e Policisë së Shtetit pas vrasjes së efektivit të RENEA-s në Lazarat.

Lazarat, identifikohen anëtarët e “grupit të zjarrit; 21 persona Lazarat, identifikohen anëtarët e “grupit të zjarrit; 21 persona
Efektivët e Policisë së Shtetit kanë identifikuar pasditen e së mërkurës të ashtuquajturin “grupi i zjarrit” në Lazarat, që më herët vrau një efektiv të RENEA-s dhe plagosi dy të tjerë.

Tiranë, arrestohen 3 persona. Akuzohen për grabitje me armë Tiranë, arrestohen 3 persona. Akuzohen për grabitje me armë
Policia e Tiranës njoftoi të mërkurën arrestimin e 3 shtetasve, të cilët akuzohen për grabitje me armë. Shtetasit e arrestuar janë Markel Balezi, 29 vjeç, Ahmet Alla, 28 vjeç dhe Ramazan Sina, 20 vjeç.

BE: Mbështesim kurajon e oficerëve shqiptarë BE: Mbështesim kurajon e oficerëve shqiptarë
Edhe delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë u është bashkuar reagimeve lidhur me ngjarjen në Lazarat, ku një efektiv i RENEA-s mbeti i vrarë dhe 2 të tjerë u plagosën.

Operacioni, 400 efektivë në Lazarat për kapjen e “grupit të zjarrit” Operacioni, 400 efektivë në Lazarat për kapjen e “grupit të zjarrit”
Rreth 400 forca police, përfshirë FNSH-në dhe RENEA-n kanë rrethuar që prej orëve të pasdites së të mërkurës Lazaratin, duke u vendosur në pikat më kryesore të këtij fshati, me snajper dhe armatim të rëndë. 

Paloka: PS, dhunë komisionerëve në Malësinë e Madhe Paloka: PS, dhunë komisionerëve në Malësinë e Madhe
Kreu i grupit të PD-së, Edi Paloka në një deklaratë për shtyp ka akuzuar mazhorancën për dhunë ndaj komisionerëve të djathtë në Malësinë e Madhe.

Kuçovë, mbytet në rezervuar një 27-vjeçar Kuçovë, mbytet në rezervuar një 27-vjeçar
Një 27-vjeçar është mbytur në rezervuarin e Gorajt, në Kuçovë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije se Helidon Kanani është zhytur në ujë, por nuk ka mundur dot të dalë.

Tahiri: Ata që guxuan të qëllojnë mbi policinë, do të marrin përgjigjen më të pashembullt Tahiri: Ata që guxuan të qëllojnë mbi policinë, do të marrin përgjigjen më të pashembullt
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka premtuar se “të gjithë ata që kanë guxuar të qëllojnë me armë ndaj policisë do të marrin përgjigjen e duhur ligjore”.

Janar-maj, bien të ardhurat nga taksat; 6.6 miliardë lekë më pak se parashikimi Janar-maj, bien të ardhurat nga taksat; 6.6 miliardë lekë më pak se parashikimi
Financat e vendit kanë hyrë ne një tjetër periudhë të vështirë, teksa të ardhurat nga taksat vazhdojnë të devijojnë nga plani buxhetor. Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë se, për 5 muajt e parë të vitit, të ardhurat totale në buxhet ishin 6.6 miliardë lekë më të ulëta se parashikimi i periudhës.

“Lazarati”, SHBA: Dënojmë me forcë çdo akt dhune ndaj policisë “Lazarati”, SHBA: Dënojmë me forcë çdo akt dhune ndaj policisë
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar për ngjarjet e sotme në Lazarat. Ambasada dënon forcë çfarëdo dhune që drejtohet ndaj forcave të zbatimit të ligjit.

Basha nuk mund të fitojë asgjë pa mundur Berishën Basha nuk mund të fitojë asgjë pa mundur Berishën
Mustafa Nano - Ka qenë e dukshme për të gjithë se fushata e Lulzim Bashës nuk synoi krijimin e ndonjë klime të karfosjes a të kacafytjes, dhe ishte kjo sjellje (përveç rolit të Ramës, sigurisht; dhe të mazhorancës në përgjithësi) që bëri të mundur fushatën më të qetë e më elegante në historinë postkomuniste të Shqipërisë.

Ngjarja e Lazaratit, në mediat e huaja Ngjarja e Lazaratit, në mediat e huaja
Mediat e huaja kanë raportuar gjerësisht lajmin e konfliktit të sotëm në Lazarat, si pasojë e të cilit humbi jetën një polic i forcave RENEA dhe u plagosën dy të tjerë.

Lazarat, lokalizohet grupi i zjarrit. Në operacion, edhe helikopterët e ushtrisë Lazarat, lokalizohet "grupi i zjarrit". Në operacion, edhe helikopterët e ushtrisë
Policia e Shtetit ka lokalizuar vendndodhjen e grupit të armatosur, që besohet se është përgjegjës për zjarrin e hapur në drejtim të forcave RENEA në orët e para të mëngjesit të ditës së mërkurë.

Bojaxhi falenderon votuesit, “Ne Tirana” do të vazhdojë Bojaxhi falenderon votuesit, “Ne Tirana” do të vazhdojë
Kandidati i pavarur që garoi për kryetar bashkie në Tiranë, Gjergj Bojaxhi bën të ditur se projekti i tij “Ne Tirana” do të vazhdojë. Në një mesazh falenderimi drejtuar votuesve, Bojaxhi shprehet se “gjërat në këtë vend mund të ndryshojnë”.

USAID, memorandum bashkëpunimi për modernizimin e ujësjellës-kanalizimeve USAID, memorandum bashkëpunimi për modernizimin e ujësjellës-kanalizimeve
Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës, USAID dhe Shoqata e Ujësjellës-Kanalizimeve të Shqipërisë (SHUKALB) nënshkruan këtë të mërkurë në Tiranë, Memorandumin e Mirëkuptimit për të mbështetur krijimin e një Programi Certifikimi bazuar në testim për menaxherët operacionalë në sektorin e furnizimit me ujë dhe kanalizime të Shqipërisë.

Basha: Deklarata e Ramës, djallëzore. Asgjë e dykuptimtë në deklaratën e PD Basha: Deklarata e Ramës, djallëzore. Asgjë e dykuptimtë në deklaratën e PD
Edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha vizitoi dy efektivët e plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në Lazarat, ku një koleg i tyre mbeti i vrarë.

Ngjarja në Lazarat, Nishani: Autorët të vihen para drejtësisë Ngjarja në Lazarat, Nishani: Autorët të vihen para drejtësisë
Presidenti Bujar Nishani dënon aktin kriminal në Lazarat, duke kërkuar zbulimin e menjëhershëm të këtij krimi. Në një deklaratë për mediat, kreu i shtetit shpreh shqetësimin për ngjarjen, si dhe ngushëllimet për humbjen e efektivit të RENEA-s, Ibrahim Basha.

Drejtori i Spitalit të Traumës, Bushi: Dy efektivët jashtë rrezikut për jetën Drejtori i Spitalit të Traumës, Bushi: Dy efektivët jashtë rrezikut për jetën
Drejtori i Spitalit të Traumës, Gjovalin Bushi bëri të ditur se gjendja e dy policëve të forcave RENEA, është jashtë rrezikut për jetën.

Rama: Sot, ditë zie! Faqezinj ata që fajësojnë policinë Rama: Sot, ditë zie! Faqezinj ata që fajësojnë policinë
Kryeministri Edi Rama vizitoi në Spitalin e Traumës dy efektivët e Forcave Speciale të RENEA-s, që mbetën të plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në orët e para të mëngjesit të së mërkurës në Lazarat.

Ministrja Kumbaro i uron fitoren Voltana Ademit në Shkodër: Pres të bashkëpunojmë Ministrja Kumbaro i uron fitoren Voltana Ademit në Shkodër: Pres të bashkëpunojmë
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro i ka uruar fitoren Voltana Ademit, kandidates së djathtë për Bashkinë e Shkodrës.

Berisha dënon ngjarjen në Lazarat: Autorët të dalin para drejtësisë Berisha dënon ngjarjen në Lazarat: Autorët të dalin para drejtësisë
Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar vrasjen e efektivit të RENEA-s në Lazarat dhe u ka bërë thirrje organeve të ligjit të kapin dhe vendosin para drejtësisë autorët e krimit.

Duma: E njoh humbjen si realitet, ky është fillimi i një beteje të madhe Duma: E njoh humbjen si realitet, ky është fillimi i një beteje të madhe
E njoh humbjen si realitet, por që vjen si pasojë e presionit shtetëror. Kështu është shprehur kandidatja e djathtë për bashkinë e Durrësit, Grida Duma, duke pranuar edhe humbjen. Ajo theksoi se nuk është fundi i asgjëje, por fillimi i një beteje të fuqishme.

Kuvendi: Seanca parlamentare e së enjtes nuk do të zhvillohet Kuvendi: Seanca parlamentare e së enjtes nuk do të zhvillohet
Kuvendi ka njoftuar këtë të mërkurë, një ditë para seancës parlamentare të parashikuar për të enjten (25 qershor), se seanca e nesërme nuk do të zhvillohet.

Kryebashkiakët e 61 njësive të reja vendore Kryebashkiakët e 61 njësive të reja vendore
Përveç Malësisë së Madhe, në të 60 njësitë e tjera vendore janë përcaktuar emrat e kryetarëve të rinj të bashkive.

Malësi e Madhe, KZAZ vendos të rifillojë numërimin. Jo në KQZ Malësi e Madhe, KZAZ vendos të rifillojë numërimin. Jo në KQZ
Procesi i numërimit të votave në Malësinë e Madhe, që u ndërpre gjatë mesnatës së të mërkurës, do të rinisë sërish në KZAZ-në nr. 1, pas vendimit të drejtuesve të kësaj qendre numërimi, teksa janë sheshuar tensionet mes kampeve politike.

Policia “izolon” Lazaratin Policia “izolon” Lazaratin
Operacioni i Policisë së Shtetit për kapjen e personave të dyshuar si autorë të të shtënave që shkaktuan një efektiv të forcave RENEA dhe plagosën 2 të tjerë ka rivendosur nën rrethim fshatin e Lazaratit.

Kush është efektivi i RENEA-s që u vra në Lazarat? Kush është efektivi i RENEA-s që u vra në Lazarat?
Ibrahim Basha ka qenë pjesë e Batalionit Special të Ushtrisë, ku numëron disa misione në Afganistan.

Të majtët festojnë në Dibër, Xhelili: Tani nis puna për transformim Të majtët festojnë në Dibër, Xhelili: Tani nis puna për transformim
Dibra, një nga bastionet e padiskutueshme të së djathtës, është thyer nga të majtët me një numër të ngushtë votash. Kryebashkiaku Ilir Krosi është mundur nga rivali i majtë, Shukri Xhelili.

Braçe: PD të distancohet. Dekriminalizimi të nisë nga Lazarati Braçe: PD të distancohet. Dekriminalizimi të nisë nga Lazarati
Deputeti socialist, Erjon Braçe e lidh ngjarjen e rëndë të ndodhur në Lazarat me rezultatin e zgjedhjeve për pushtetin vendor dhe i kërkon Partisë Demokratike që të distancohet nga ata që i quan “narkoterroristë”.

PD: Policia të zbardhë sa më shpejt ngjarjen e Lazaratit PD: Policia të zbardhë sa më shpejt ngjarjen e Lazaratit
Partia Demokratike i bën thirrje policisë të zbardhë sa më shpejt ngjarjen e Lazaratit. Në një komunikatë për mediat, selia blu kërkon të merren të gjitha masat për mbrojtjen e jetës dhe sigurisë së banorëve dhe punonjësve të policisë.

Policia e Fierit shpall në kërkim autorët e dhunës ndaj numëruesit të PS-së Policia e Fierit shpall në kërkim autorët e dhunës ndaj numëruesit të PS-së
Pas ngjarjes së rëndë të shënuar në KZAZ-në 57 të qytetit të Fierit, ku si pasojë e një vote të deklaruar si të pavlefshme nga një numërues i Partisë Socialiste, reagoi një grup i kryesuar nga Fatmir Kajolli, kandidat për këshilltar bashkiak nga PR, vjen edhe procedimi penal dhe shpallja në kërkim e këtij të fundit.

Premtonte punë për 3 mijë euro, në hetim 52-vjeçari Premtonte punë për 3 mijë euro, në hetim 52-vjeçari
Policia e Durrësit ka nisur hetimin ndaj një 52-vjeçari, nën akuzën e mashtrimit. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se Bardhyl Xhakollari i kishte premtuar një shtetasi se do i fuste bashkëshorten në punë, kundrejt shumës prej 3 mijë euro.

Vidhnin portofolë në dyqane rrobash, arrestohet çifti Vidhnin portofolë në dyqane rrobash, arrestohet çifti
Një 31-vjeçar në bashkëpunim me bashkëshorten e tij vidhnin në mënyrë të organizuar portofolë të shtetasve të ndryshëm, nga ku kanë përvetësuar plot 203 mijë lekë të reja dhe 170 euro.

Lazarat, qëllohet për vdekje efektivi i RENEA-s; plagosen dy të tjerë Lazarat, qëllohet për vdekje efektivi i RENEA-s; plagosen dy të tjerë
Ajo që nuk ndodhi gjatë operacionit antidrogë të një viti më parë, fatkeqësisht ndodh tani. Një efektiv i forcave speciale RENEA ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë një përleshjeje me armë zjarri në Lazarat.

Fier, përleshje për një votë; dhunohet numëruesi i PS-së Fier, përleshje për një votë; dhunohet numëruesi i PS-së
Një numërues i Partisë Socialiste është dhunuar barbarisht në Qendrën e Numërimit (KZAZ 57) të votave në Fier.

Vota partiake, 400 mijë vota për PS-LSI, PD merr 170 mijë Vota partiake, 400 mijë vota për PS-LSI, PD merr 170 mijë
Me procesin e numërimit të votave për kandidatë thuajse në fund, tashmë vëmendja zhvendoset tek vota partiake, e cila do të përcaktojë edhe përbërjen e këshillave bashkiakë në 61 njësitë e reja vendore.

Basha: Zgjedhjet u dhunuan, e thanë troç edhe ndërkombëtarët Basha: Zgjedhjet u dhunuan, e thanë troç edhe ndërkombëtarët
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shkroi në “Facebook” në lidhje me procesin zgjedhor, duke thënë se Shqipëria ka bërë një hap prapa.

Përleshje mes militantëve në Malësinë e Madhe. Kutitë do të numërohen në KQZ Përleshje mes militantëve në Malësinë e Madhe. Kutitë do të numërohen në KQZ
Procesi i numërimit të votave në Malësinë e Madhe, një nga dy bashkitë ku ende nuk kemi një rezultat final, është ndërprerë për shkak të përleshjeve mes militantëve të partive politike.

Bojaxhi: Na votuan qytetarët që duan një politikë ndryshe. Ky është një fillim i ri Bojaxhi: Na votuan qytetarët që duan një politikë ndryshe. Ky është një fillim i ri
Gjergj Bojaxhi, i cili kandidoi i pavarur për Bashkinë e Tiranës, arriti të merrte gati 16 mijë vota në zgjedhjet e së dielës. Në një intervistë në Top Channel, ai tha se ky ishte një fillim i ri, 'një alternativë për të cilën shqiptarët kanë nevojë'.

Luan Rama: LSI, forcë e parë në disa bashki të vendit; Urim të veçantë Erion Veliajt Luan Rama: LSI, forcë e parë në disa bashki të vendit; Urim të veçantë Erion Veliajt
Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, në një dalje për mediet gjatë pasdites së të martës, ka bërë të ditura disa shifra suksesi, siç i quajti ai, të Lëvizjes Socialiste për Integrim sa i përket numërimit të votave për këshillat bashkiakë në mbarë vendin.

Dako: Fitorja, meritë e punës 8-vjeçare Dako: Fitorja, meritë e punës 8-vjeçare
Në intervistën e parë pas rizgjedhjes për të tretën herë si kryetar i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako falenderoi qytetarët dhe fitoren ia faturoi aleancës dhe punës së kryer në këto 8 vite.

Tabaku: Do analizojmë rezultatin. Projekti i nisur, edhe për 2017-n Tabaku: Do analizojmë rezultatin. Projekti i nisur, edhe për 2017-n
Partia Demokratike do të analizojë rezultatin e zgjedhjeve të 21 Qershorit, dhe pavarësisht këtij rezultati, projekti i nisur do të shtrihet edhe për zgjedhjet e 2017-ës.

Rama thumbon Bashën: E vetmja fitore e tij, humbja më e thellë se Berisha Rama thumbon Bashën: E vetmja fitore e tij, humbja më e thellë se Berisha
Vetëm pak momente pasi dhanë deklaratat e tyre të para për zgjedhjet e 21 qershorit, ku udhëheqësi i opozitës pati përshtypjen e një hapi të madh për Partinë Demokratike, duke akuzuar sërish dyshen qeverisëse Rama-Meta për mekanizma presioni dhe blerjeje votash, ndërsa kryeministri vlerësoi se shqiptarët konfirmuan drejtimin e duhur dhe humbjen e referendumit opozitar, ka ardhur një tjetër reagim.

Numërohet vetëm në Shkodër e Malësinë e Madhe Numërohet vetëm në Shkodër e Malësinë e Madhe
Kanë mbetur vetëm dy bashki ku numërohet ende për kryetarët, dhe që të dyja këto në Qarkun e Shkodrës.

Fjala e plotë e kreut të qeverisë, Edi Rama Fjala e plotë e kreut të qeverisë, Edi Rama
Mirëmbrëma! Si Kryeministër i Shqipërisë, dua të ndaj sot me ju krenarinë time për zgjedhjet më të qeta, më të lira dhe më të ndershme, që kemi zhvilluar ndonjëherë. Më 21 qershor, Shqipëria ishte një vend normal, që kaloi krejt normalisht një proces zgjedhor pa probleme serioze, që nga Tropoja deri në Konispol.

Vorë, LSI kundërshton rezultatin: U manipulua Vorë, LSI kundërshton rezultatin: U manipulua
Qindra aktivistë të LSI-së vijojnë protestën në Vorë, duke kundërshtuar rezultatin e dalë nga numërimi i kutive të votimit për këtë bashki.

Përfundon numërimi në Durrës, Dako merr mandatin e tretë Përfundon numërimi në Durrës, Dako merr mandatin e tretë
Në bashkinë e Durrësit ka përfunduar procesi i numërimit të votave, që shpall fitues kandidatin e ASHE, Vangjush Dako me 57.13 për qind të votave dhe më një diferencë mbi 13 mijë vota në raport me kandidaten e koalicionit të djathtë, APPD, Grida Duma.

Shkodër, vazhdon numërimi, Ademi thellon epërsinë ndaj Bazhdarit Shkodër, vazhdon numërimi, Ademi thellon epërsinë ndaj Bazhdarit
Në Shkodër, Voltana Ademi ka një diferencë të madhe votash me kandidaten e Aleancës për Shqipërinë Europiane, Keti Bazhdari, diferencë që as 17 kutitë që kanë mbetur për t’u numëruar nuk mund ta përmbysin.

Fjala e plotë e kryetarit të opozitës, Lulzim Basha Fjala e plotë e kryetarit të opozitës, Lulzim Basha
Të dashur bashkëqytetarë, Zonja dhe zotërinj! Dua ta nis me një falenderim për të gjithë ju, që morët pjesë në votimet e 21 qershorit. Rezultatet paraprake në shkallë kombëtare tregojnë se, këto zgjedhje janë një hap i madh për Partinë Demokratike.

Kukan: Përgëzime për progresin. Dekriminalizimi, minusi i të gjithë procesit zgjedhor Kukan: Përgëzime për progresin. Dekriminalizimi, minusi i të gjithë procesit zgjedhor
Edhe eurodeputeti Eduart Kukan përgëzoi për progresin e arritur në këto zgjedhje. Por, ai tha se do të pritet raporti përfundimtar i OSBE-ODIHR-it. Për Kukan, minusi më i madh i procesit ishte dekriminalizimi.

KE përshëndet zgjedhjet e 21 qershorit: U monitoruan nga ODIHR, në pah disa sfida KE përshëndet zgjedhjet e 21 qershorit: U monitoruan nga ODIHR, në pah disa sfida
Bashkimi Europian përshëndeti zgjedhjet lokale të së dielës. Zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë, Maja Koçijançiç, tha se vërejtjet e OSBE-ODIHR-it nxjerrin në pah një numër të madh sfidash për vendin.

Rama: Brenda vitit plotësohet decentralizimi Rama: Brenda vitit plotësohet decentralizimi
Gjatë fjalimit të tij të parë pas përfundimit të zgjedhjeve lokale, kryeministri Edi Rama nuk la pa përmendur edhe paketën ligjore që duhet t’i bashkëngjitet reformës administrativo-territoriale, për të përmbushur në kuptimin e plotë të fjalës decentralizimin e njësive vendore nga pushteti qendror.

Skandali i parkimeve në Fier, Prokuroria sekuestron karrotrecët e një kompanie private Skandali i parkimeve në Fier, Prokuroria sekuestron karrotrecët e një kompanie private
Prokuroria e Fierit ka sekuestruar disa automjete tip karrotrecë të kompanisë “International Parking 2011”, drejtuesit e të cilës edhe pse janë në proces gjyqësor, të akuzuar për veprën penale të “Mashtrimit”, vijuan aktivitetin paligjshëm duke u marrë automjetet e qytetarëve, të cilët parkonin në rrugët kryesore të qytetit.

Rama: Shqiptarët konfirmuan drejtimin e duhur. Humbi referendumi i opozitës Rama: Shqiptarët konfirmuan drejtimin e duhur. Humbi referendumi i opozitës
Ndryshe nga ajo çfarë deklaroi Lulzim Basha, për Edi Ramën zgjedhjet e 21 Qershorit, jo vetëm që ishin më të ndershmet, më të lirat dhe më të mirat në historinë e vendit, por bartin edhe dy mesazhe, një për mazhorancën dhe një për opozitën.

Basha: Zgjedhjet, hap i madh për ringritjen e PD. Rama-Meta, mekanizëm presioni dhe blerjeje votash Basha: Zgjedhjet, hap i madh për ringritjen e PD. Rama-Meta, mekanizëm presioni dhe blerjeje votash
Gotën e 21 Qershorit, Lulzim Basha e sheh gjysmëplot. Kreu i demokratëve, në konferencën e parë pas zgjedhjeve të së dielës, vlerëson se ka një ringritje të Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj, dhe një braktisje të mazhorancës.

Vota partiake, PS e para, PD e LSI në “betejë” për vendin e dytë Vota partiake, PS e para, PD e LSI në “betejë” për vendin e dytë
Me procesin e numërimit të votave për kandidatë thuajse në fund, tashmë vëmendja zhvendoset tek vota partiake, ajo që do të përcaktojë edhe përbërjen e këshillave bashkiakë në 61 njësitë e reja vendore.

Fjala e plotë e Erion Veliajt Fjala e plotë e Erion Veliajt
Të dashur qytetarë të Tiranës, vullnetarë e aktivistë të fushatës tonë! Kjo është një ditë e rëndësishme për mua, Partinë Socialiste, Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe të gjithë ata që iu bashkuan Aleancës për Shqipërinë Europiane, pasi na keni ngarkuar përgjegjësinë e ndryshimit të madh historik të Tiranës.

Tirana, ASHE kryeson edhe në Këshillin Bashkiak Tirana, ASHE kryeson edhe në Këshillin Bashkiak
Në Tiranë ka nisur numërimi edhe i kutive me votat për Këshillin Bashkiak të kryeqytetit.

Tension në Vorë, mbështetësit e LSI kundërshtojnë numërimin Tension në Vorë, mbështetësit e LSI kundërshtojnë numërimin
Në Vorë situata është tensionuar këtë të martë, pasi një grup mbështetësish të LSI-së protestuan para qendrës së numërimit të votave.

Meta vlerëson kandidimin e dr. Kosovës: Politika ka nevojë për më shumë qytetari Meta vlerëson kandidimin e dr. Kosovës: Politika ka nevojë për më shumë qytetari
Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka vlerësuar kandidimin e Halim Kosovës. Ai shprehet se sjella e doktor Kosovës sjell një standard të ri.

Zgjedhjet e 21 Qershorit, Rama mesazh shqiptarëve Zgjedhjet e 21 Qershorit, Rama mesazh shqiptarëve
Kryeministri Edi Rama, nga selia e Këshillit të Ministrave do t’u drejtojë shqiptarëve, pasditen e së martës në orën 18:00, mesazhin e parë pas zgjedhjeve të së dielës.

Halim Kosova uron Veliajn për fitoren: Shpresoj të mbajë premtimet Halim Kosova uron Veliajn për fitoren: Shpresoj të mbajë premtimet
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova ka bërë këtë të martë deklaratën e parë pas numërimit të pjesës dërrmuese të votave, që i japin fitoren e padiskutueshme rivalit të tij, Erjon Veliaj.

Bllokohet numërimi në Malësinë e Madhe; në avantazh kandidati i majtë Bllokohet numërimi në Malësinë e Madhe; në avantazh kandidati i majtë
Problemet me numërimin e votave në Malësi të Madhe nisën që pas dorëzimit të kutive. Numërimi filloi 10 orë me vonesë dhe arsyeja ishte se disa komisionerë nuk ishin me arsim të lartë.

Avokati i Popullit: KQZ nuk plotësoi kushtet, të verbërit nuk votuan dot Avokati i Popullit: KQZ nuk plotësoi kushtet, të verbërit nuk votuan dot
Institucioni i Avokatit të Popullit ka monitoruar respektimin e të drejtave të njeriut në lidhje me respektimin e të drejtës së votës për secilin  në zgjedhjet vendore 2015.

Tahiri: Zgjedhjet më të mira në histori. Falenderoj opozitën për bashkëpunimin Tahiri: Zgjedhjet më të mira në histori. Falenderoj opozitën për bashkëpunimin
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në një deklaratë të mbajtur paraditen e së martës, e ka cilësuar procesin e zgjedhjeve të 21 qershorit dhe proceset që pasuan më pas si më të mirët në histori.

Deromemaj pranon humbjen në Vlorë: Suksese kryetarit të Bashkisë së re Deromemaj pranon humbjen në Vlorë: Suksese kryetarit të Bashkisë së re
Kandidati i djathtë për bashkinë e Vlorës, Genc Deromemaj ka pranuar humbjne, duke i uruar kundërshtarit të tij fitues, Dritan Leli, suksese. Në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook, Deromemaj shprehet se është në paqe me veten për sprovën e parë në një garë të rëndësishme politike.

Vlorë, përvetësoi 62 milionë lekë, pranga punonjëses së postës Vlorë, përvetësoi 62 milionë lekë, pranga punonjëses së postës
Policia e Vlorës ka vënë në pranga një punonjëse të Postës Shqiptare në Novoselë, pasi ka rezultuar se ajo ka arritur të vjedhë dhjetëra milionë lekë përmes faturave të energjisë.

Haxhinasto, në Riga: Rrjet bazë për transportin mes vendeve të Ballkanit Perëndimor Haxhinasto, në Riga: Rrjet bazë për transportin mes vendeve të Ballkanit Perëndimor
Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, i cili mori pjesë në takimin e ministrave të Transportit të Ballkanit Perëndimor në Riga, kërkoi fillimin e zbatimit të rrjetit të transportit në vendet e Ballkanit Perëndimor.

PDIU: Zgjedhjet spektakolare, fituan të gjithë kandidatët tanë PDIU: Zgjedhjet spektakolare, fituan të gjithë kandidatët tanë
Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet e quan një rezultat spektakolar atë të 21 qershorit, ku konfirmon se të gjithë kandidatët e PDIU-së brenda koalicionit të Aleancës për Shqipërinë Europiane dolën fitues.

Erion Veliaj, për rezultatin e thellë: Çuam Shqipërinë në drejtimin e duhur Erion Veliaj, për rezultatin e thellë: Çuam Shqipërinë në drejtimin e duhur
Kur diferenca mes dy kandidatëve ishte rreth 42 mijë vota, Erion Veliaj, kandidati i mazhorancës për bashkinë e Tiranës, i shoqëruar nga deputetët e qarkut të Tiranës dhe kandidatët për Këshillin Bashkiak, ka dalë për herë të parë në publik pas zgjedhjeve, duke falenderuar të gjithë ata që ndihmuan në fitoren e tij.

KQZ, thirrje partive: Respektoni vendimin për numërimin e votave KQZ, thirrje partive: Respektoni vendimin për numërimin e votave
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) u bëri thirrje këtë të martë partive politike që të respektojnë vendimet e KQZ-së në menaxhimin e procesit të numërimit të votave.

Konferenca e BE-së për transportin: Integrimi i Ballkanit do të vijë edhe përmes rrugëve Konferenca e BE-së për transportin: Integrimi i Ballkanit do të vijë edhe përmes rrugëve
Në prag të mbylljes së Presidencës letoneze, në Riga po mbahet konferenca dyditore e nivelit të lartë mbi transportin në Bashkimin Europian, por dhe Ballkanin Perëndimor, meqënëse 6 vendet e rajonit janë pjesë thelbësore e rrjetit ndëreuropian, siç u konfirmua në Bruksel me tryezën e kryeministrave, më 21 Prill.

KZLNDQ vlerëson pozitivisht zgjedhjet e 21 Qershorit KZLNDQ vlerëson pozitivisht zgjedhjet e 21 Qershorit
Koalicioni për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci të Qëndrueshme (KZLNDQ) ka publikuar raportin paraprak për zgjedhjet vendore që u zhvilluan në vend dhe në këtë raport vlerësohet pozitivisht procesi i votimit, me shkelje të rënda në më pak se 4% të qendrave të votimit në të gjithë vendin.

“Freedom House”: Shqipëria shënon përparim në nivelin e demokracisë “Freedom House”: Shqipëria shënon përparim në nivelin e demokracisë
Raporti më i fundit i “Freedom House” del në përfundimin se demokracia në vendet e rajonit të Ballkanit vazhdon të mbetet e brishtë, e në disa raste ka pësuar rënie.

Dhuna në familje, tetë persona të arrestuar në Tiranë Dhuna në familje, tetë persona të arrestuar në Tiranë
Tetë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës për dhunë në familje, vetëm në dy ditët e fundit. Burime zyrtare bëjnë të ditur se krahas arrestimeve, janë lëshuar edhe urdhër mbrojtje për të dhunuarit.

LSI, Luan Rama: Standard të ri në zgjedhje. LSI konsolidoi pozicionin e saj LSI, Luan Rama: Standard të ri në zgjedhje. LSI konsolidoi pozicionin e saj
Sekretari i përgjithshëm i LSI, Luan Rama, në emër të kësaj partie u ka shprehur mirënjohjen autoriteteve që mundësuan mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.

Korçë, vret veten shefi i sektorit të Narkotikëve Korçë, vret veten shefi i sektorit të Narkotikëve
Shefi i sektorit të Narkotikëve në Korçë, Erion Bino, ka vrarë veten mëngjesin e së martës. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi për shtyp Policia e Korçës.

Pezullohet numërimi në Berat, numëruesit kërkojnë ndërrimin e vëzhguesve Pezullohet numërimi në Berat, numëruesit kërkojnë ndërrimin e vëzhguesve
Në Berat është pezulluar procesi i numërimit të votave, për shkak se numëruesit kërkojnë ndërrimin e vëzhguesve.

Erion Veliaj është kryebashkiaku i ri i Tiranës; 1 kuti e ndan nga zyrtarizimi Erion Veliaj është kryebashkiaku i ri i Tiranës; 1 kuti e "ndan" nga zyrtarizimi
Procesi i numërimit të votave në Tiranë po shkon drejt fundit dhe tashmë duket qartë se Erion Veliaj është kryebashkiaku i ri i Tiranës.

Ja 7 bashkitë ku ende nuk ka përfunduar procesi i numërimit Ja 7 bashkitë ku ende nuk ka përfunduar procesi i numërimit
Edhe pse kanë kaluar më shumë se 30 orë nga mbyllja e procesit të votimit, në 7 bashki vazhdon ende numërimi i votave.

Ja 59 kryebashkiakët e rinj. Në dy bashki ende nuk ka një rezultat final Ja 59 kryebashkiakët e rinj. Në dy bashki ende nuk ka një rezultat final
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 59 bashki në të gjithë vendin. Në 44 prej tyre kanë fituar kandidatët e majtë, ndërsa në 14 fitues janë kandidatët e së djathtës. Vetëm në njërën prej tyre, fitues ka dalë kandidati i partisë së minoritetit grek "Mega".

Alibeaj pranon humbjen në Fier, i uron suksese Subashit Alibeaj pranon humbjen në Fier, i uron suksese Subashit
Me votat e qytetarëve të Fierit të hedhura në kutitë e votimit ditën e diel, Armando Subashki, kandidat i ASHE, u zgjodh kryebashkiaku i ri i Fierit me rreth 10 mijë vota diferencë nga rivali i tij, Enkelejd Alibeaj.

ASHE fiton edhe Dibrën, Shukri Xhelili kryebashkiaku i ri ASHE fiton edhe Dibrën, Shukri Xhelili kryebashkiaku i ri
Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, Shukri Xhelili ka arritur të fitojë në Bashkinë e Dibrës me një avantazh rreth 290 vota ndaj kundërshtarit të tij.

Luzi propozon heqjen e komisionerëve partiakë, Biba zëvendësimin e tyre me gjyqtarë e prokurorë Luzi propozon heqjen e komisionerëve partiakë, Biba zëvendësimin e tyre me gjyqtarë e prokurorë
Procesi torturues i numërimit dhe i vulosjes së rezultateve në zgjedhjet në Shqipëri, do të ekzistojë përsa kohë nuk kalohet numërimi nëpër qendrat e votimit dhe përsa kohë komisionerët janë partiakë.

Vazhdon numërimi në Tiranë, Veliaj kryeson me mbi 39 mijë vota Vazhdon numërimi në Tiranë, Veliaj kryeson me mbi 39 mijë vota
Kanë mbetur edhe 62 kuti për t’u numëruar për Bashkinë e Tiranës, kandidati i ASHE-së, Erion Veliaj ruan trendin e thellimit të avantazhit ndaj kandidatit të APPD-së, Halim Kosova.

BE reagon për zgjedhjet: Duhet të ndiqen rekomandimet e OSBE-ODIHR-it BE reagon për zgjedhjet: Duhet të ndiqen rekomandimet e OSBE-ODIHR-it
Delegacioni i BE-së i ka ndjekur me shumë vëmendje përgatitjet dhe mbajtjen e zgjedhjeve vendore më 21 qershor 2015, dhe i përgëzon qytetarët e Shqipërisë për pjesëmarrjen e vendosmërinë e tyre për të ushtruar të drejtën demokratike për të votuar.

Lezhë, pranga 34-vjeçarit. Dyshohet për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike Lezhë, pranga 34-vjeçarit. Dyshohet për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike
Policia e Lezhës ka arrestuar të hënën një 34-vjeçar, si i dyshuar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Fleckenstein: Një ditë e mirë për Shqipërinë. Negociatat? Në fund të procesit Fleckenstein: Një ditë e mirë për Shqipërinë. Negociatat? Në fund të procesit
Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, duke komentuar zgjedhjet në Shqipëri deklaroi se, e diela ishte një ditë e mirë për vendin tonë. Sa i pwrket plotësimit të testit për hapjen e negociatave, ai tha se do të pritet fundi i të gjithë procesit, për të nxjerrë konkluzione të tilla.

Berat, PD kundërshton një kuti: Nuk korrespondojnë vulat Berat, PD kundërshton një kuti: Nuk korrespondojnë vulat
Komisionerët e Partisë Demokratike në Berat kanë kërkuar pavlefshmërinë e një kutie. Ata pretendojnë se kutisë nuk i korrespondojnë vulat.

Mat, shpallet fitues kandidati i opozitës. Farici: Do të ankimoj 5 kuti votimi Mat, shpallet fitues kandidati i opozitës. Farici: Do të ankimoj 5 kuti votimi
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Mat, aty ku kandidonte për kreun e Bashkisë kandidatja e mazhorancës, Adelina Farici, si dhe kandidati i opozitës Nezir Rizvani, me këtë të fundit të përcaktuar fitues.

Lushnjë, Tushe rizgjidhet kryetar bashkie. Thyen tabunë 25-vjeçare Lushnjë, Tushe rizgjidhet kryetar bashkie. Thyen tabunë 25-vjeçare
Ka përfunduar në rrethin e Lushnjës numërimi për kandidatët për kryetarë bashkie. Në garë ishin, për koalicionin e majtë Fatos Tushe dhe për koalicionin e djathtë, Darien Xhindoli.

Përplasje për votat në Peshkopi. Në debat edhe deputetët, ndërhyn policia Përplasje për votat në Peshkopi. Në debat edhe deputetët, ndërhyn policia
Gara më e fortë në këto zgjedhje duket se është ajo për Bashkinë e Dibrës, ku dy kandidatët, Shukri Xhelilin e ASHE-së dhe Ilir Krosin e APPD-së, i ndan nga njëri-tjetri një grusht votash, pas 73 kutive të numëruara.

Zgjedhjet, SHBA: Institucionet të sigurojnë sa më shpejt certifikimin e rezultateve Zgjedhjet, SHBA: Institucionet të sigurojnë sa më shpejt certifikimin e rezultateve
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri u bën thirrje institucioneve shqiptare të sigurojnë certifikimin sa më të shpejtë dhe tërësor të rezultateve. Në një deklaratë për mediat, ambasada vlerëson se zgjedhjet vendore të 21 Qershorit ishin paqësore.

PD, Bogdani: Numëruesit tanë janë vigjilentë PD, Bogdani: Numëruesit tanë janë vigjilentë
Partia Demokratike përmes deputetit Gert Bogdani konfirmoi se numëruesit e Partisë Demokratike janë vigjilentë dhe se nuk do të lejojnë në asnjë moment që dyshja e krimit Rama-Meta të ndikojnë në rezultat.

Përplasje mes tre personave në Rrogozhinë, shoqërohen në polici Përplasje mes tre personave në Rrogozhinë, shoqërohen në polici
Tre persona janë përfshirë në një konflikt me njëri-tjetrin, në lagjen numër 1 të Rrogozhinës.

Akuzat për blerje votash, Dickens: Analizë e kujdesshme për to në raportin e Strasburgut Akuzat për blerje votash, Dickens: Analizë e kujdesshme për to në raportin e Strasburgut
Akuzat për blerje votash do të analizohen me kujdes në raportin e tetorit, në Strasburg. Kështu është shprehur Stewart Dickens, kreu i delegacionit të Kongreseve të Autoriteteve Rajonale dhe Lokale në KE. Ai ka shprehur vlerësimi paraprak për zgjedhjet e 21 Qershorit në Shqipëri, ku vuri theksin tek akuzat e ndërsjellta mes partive.

OSBE/ODIHR, raporti i parë për zgjedhjet: Procesi, i qetë. Vërejtje për kuadrin ligjor. Hetim për shitjen e votës OSBE/ODIHR, raporti i parë për zgjedhjet: Procesi, i qetë. Vërejtje për kuadrin ligjor. Hetim për shitjen e votës
Misioni i monitorimit të OSBE/ODIHR-it, së bashku me Kongresin e Autoriteteve Lokale të Këshillit të Europës, nuk dha një vlerësim të prerë për zgjedhjet e 21 Qershorit, por gjetën disa defekte.

Fier, Subashi: Analizë votës brenda koalicionit të majtë Fier, Subashi: Analizë votës brenda koalicionit të majtë
Kandidati i PS për Bashkinë e Fierit, Armando Subashi, i cili ka siguruar tashmë fitoren, ka deklaruar se pas këtij procesi zgjedhor do të nisë një analizë mbi ndarjen e votës në koalicionin e majtë.

Numërimi i votave, Policia e Shtetit: Situata është e qetë Numërimi i votave, Policia e Shtetit: Situata është e qetë
Policia e Shtetit aktualisht garanton sigurimin e 90 Vendeve të Numërimit të Votave në shkallë vendi. Deri në orën 14.00, sipas burimeve zyrtare të policisë nuk është shënuar asnjë incident gjatë procesit të numërimit.

AFP, për zgjedhjet në Shqipëri: Test për qeverinë, opozitën dhe integrimin AFP, për zgjedhjet në Shqipëri: Test për qeverinë, opozitën dhe integrimin
Kryeministri Edi Rama i cilëson si zgjedhjet më të lira e të ndershme të mbajtura ndonjëherë në vend, por opozita ankohet për parregullsi në procesin zgjedhor të së dielës, të konsideruar si test për kredencialet demokratike të Shqipërisë, që këtë vjeshtë shpreson të marrë rekomandimin e çeljes se negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian.

KQZ, apel partive politike: Dërgoni anëtarët në VNV që të vijojë normalisht procesi i numërimit KQZ, apel partive politike: Dërgoni anëtarët në VNV që të vijojë normalisht procesi i numërimit
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lefterie Luzi, një ditë pas procesit të votimitapeloi ndaj forcave politike që të marrin masat e duhura për të emëruar komisionerët në Vendet e Numërimit të Votave (VNV).

Korçë, konfirmohet fitorja e Filos: Të zgjerojmë modelin e suksesit Korçë, konfirmohet fitorja e Filos: Të zgjerojmë modelin e suksesit
Kandidati i majtë për Bashkinë e Korçës, Sotiraq Filo ka siguruar tashmë fitoren për të nisur mandatin e tij të dytë të plotë në drejtimin e këtij qyteti.

PD-ja tërheq numëruesit, ndërpritet procesi në Tepelenë PD-ja tërheq numëruesit, ndërpritet procesi në Tepelenë
Partia Demokratike në Tepelenë ka tërhequr numëruesit dhe në këtë bashki është ndërprerë procesi i numërimit.

Raporti paraprak i KZLN: Procesi, me gabime proceduriale Raporti paraprak i KZLN: Procesi, me gabime proceduriale
Koalicioni për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme ka prezantuar paraditen e së hënës raportin paraprak mbi ecurinë e procesit zgjedhor të 21 qershorit.

Tentoi të vriste vëllain, arrestohet pas dy muajsh 36-vjeçari Tentoi të vriste vëllain, arrestohet pas dy muajsh 36-vjeçari
Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 36-vjeçar, të shpallur në kërkim për tentativë vrasje. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Vullnet Zekaj, më 2 maj të këtij viti ka tentuar të vrasë me thikë vëllain e tij, T. Zekaj.

PDIU përshëndet fitoren e Beqirit në Konispol PDIU përshëndet fitoren e Beqirit në Konispol
Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka përshëndetur fitoren e kandidatit Shuaip Beqiri në Bashkinë e Konispolit.

Nis numërimi në Shkodër, hapen kutitë e para Nis numërimi në Shkodër, hapen kutitë e para
Ka nisur paraditen e së hënës numërimi i votave në Bashkinë e Shkodrës, ku konkurrojnë Voltana Ademi e APPD-së dhe Keti Bazhdari e ASHE-së.

Goro fiton sërish Himarën Goro fiton sërish Himarën
Kandidati i majtë, Jorgo Goro, ka fituar sërish garën për Bashkinë e Himarës me 4747 vota, ndërkohë që ka lënë pas me 2412 vota diferencë konkurrentin kryesor të PBDNJ-së, Fredi Belerin.

Incidenti në Bulqizë, shoqërohet në komisariat kreu i komisionit dhe sekretari i QV-së Incidenti në Bulqizë, shoqërohet në komisariat kreu i komisionit dhe sekretari i QV-së
Policia ka shoqëruar kreun e komisionit dhe sekretarin e QV-së numër 1067 në Bulqizë, pas incidentit në fshatin Gjuras me rrëmbimin e dy kutive të votimit.

Rinis numërimi në Vaun e Dejës pas tensioneve mes subjekteve Rinis numërimi në Vaun e Dejës pas tensioneve mes subjekteve
Numërimi i votave në Vaun e Dejës ka rinisur pasi për shkak të tensioneve mes subjekteve zgjedhore.

Lushnjë, ndërpritet numërimi në KZAZ-në nr. 55 Lushnjë, ndërpritet numërimi në KZAZ-në nr. 55
Me kërkesën e numëruesve të Partisë Demokratike, është ndërprerë numërimi i votave në KZAZ-në nr. 55 në Lushnjë.

Rezultatet për 53 bashki. 39 fitohen nga kandidatët e majtë, 13 nga të djathtët Rezultatet për 53 bashki. 39 fitohen nga kandidatët e majtë, 13 nga të djathtët
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 53 bashki. Në 39 prej tyre kanë fituar kandidatët e majtë, ndërsa në 13 fitues janë kandidatët e së djathtës dhe 1 i partisë së minoritetit grek "Mega".

Memaliaj, ndërpritet procesi i numërimit të votave pas tensioneve në sallë Memaliaj, ndërpritet procesi i numërimit të votave pas tensioneve në sallë
Teksa janë numëruar votat e 6 nga 34 qendrave të votimit në Memaliaj procesi i numërimit të votave është ndërprerë për shkak të tensiomneve të krijuara në sallë.

Gara për Tiranën, kryeson Veliaj me rreth 30 mijë vota Gara për Tiranën, kryeson Veliaj me rreth 30 mijë vota
Procesi i numërimit vazhdon për kandidatët për kryetar të Bashkisë së Tiranës. Përditësimet e fundit të pas orës 18:50 të së hënës, flasin për një shkëputje të ndjeshme të kandidatit të koalicionit të majtë, Erion Veliaj.

Dy kutitë e Bulqizës mbërrijnë në qendrën e numërimit Dy kutitë e Bulqizës mbërrijnë në qendrën e numërimit
Dy kutitë e famshme të Bulqizës kanë mbërritur më në fund në qendrën e numërimit pak pas orës 02:00 të ditës së hënë.

Situata në dy selitë kryesore pas mesnate, Rama e Basha ende në zyrat e tyre Situata në dy selitë kryesore pas mesnate, Rama e Basha ende në zyrat e tyre
Pas mbylljes së të gjitha qendrave të votimit, tani vëmendja është në qendrat e numërimit. Në shumicën e bashkive ka filluar procesi i numërimit, ndërsa situata paraqitet e qetë.

Elbasan, Ardjan Turku: Kërkoj zbatimin e Kodit Zgjedhor, policia nuk ka ndërhyrë Elbasan, Ardjan Turku: Kërkoj zbatimin e Kodit Zgjedhor, policia nuk ka ndërhyrë
Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit, Ardjan Turku foli në Top Channel mbi ecurinë e procesit zgjedhor në këtë bashki.

Rezultati i parë, Themelko rizgjidhet në krye të Pustecit Rezultati i parë, Themelko rizgjidhet në krye të Pustecit
Edmond Themelko është rimandatuar si krytetar i Bashkisë së Pustecit. Pas numërimit të të gjitha qendrave të votimit, kandidati i koalicionit të majtë ka grumbulluar 2075 vota.

Shkodër, Bazhdari: Shkodranët do të hapin një kapitull të ri; Ademi: Do të mbrojmë votën e lirë Shkodër, Bazhdari: Shkodranët do të hapin një kapitull të ri; Ademi: Do të mbrojmë votën e lirë
Me të përfunduar procesi i votimit në qytetin e Shkodrës, dy kandidatet për kryebashkiake, të asaj që përbënte risinë e vetme dhe të parë të këtij lloji në këto zgjedhje vendore, pra përplasjen mes dy femrave për pushtetin lokal, kanë dhënë nga një deklaratë të shkurtër për mediat.

Ish-kryeministri Berisha apel ndërkombëtarëve: Të mos përligjen zgjedhjet Ish-kryeministri Berisha apel ndërkombëtarëve: Të mos përligjen zgjedhjet
Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë një interviste telefonike prej më shumë se 30 minutash me gazetarin Sokol Balla në maratonën e zgjedhjeve lokale 2015, dha disa shpjegime në lidhje me procesin, kandidimet, por edhe atë që pritet nga numërimi.

Incidenti në Bulqizë, Manjani: Fare banal, PD të mos sillet si parti guerrilase Incidenti në Bulqizë, Manjani: Fare banal, PD të mos sillet si parti guerrilase
Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me rastin e Bulqizës, ku Paloka tha se militantë të LSI kanë rrëmbyer kutinë e votimit.

KQZ, publikohen rezultatet e para zyrtare; 65,13% ASHE dhe 34,45% APPD KQZ, publikohen rezultatet e para zyrtare; 65,13% ASHE dhe 34,45% APPD
Kur kanë kaluar rreth 30 minuta pas mesnatës dhe teksa kemi mësuar se numërimi i votave ka nisur në disa prej qarqeve të vendit, KQZ ka bërë të ditura edhe shifrat e para zyrtare.

Rama në Twitter: Pjesëmarrje befasuese me shumë kuqevjollcë brenda Rama në Twitter: Pjesëmarrje befasuese me shumë kuqevjollcë brenda
Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes rrjeteve sociale në lidhje me numrin e votuesve.

Korçë, Sotiraq Filo: Pjesëmarrje në kufijtë e normales, falënderoj votuesit Korçë, Sotiraq Filo: Pjesëmarrje në kufijtë e normales, falënderoj votuesit
Në një koment të shkurtër për Top Channel pas përfundimit të procesit zgjedhor, në pritje të numërimit të votave, kandidati i së majtës Sotiraq Filo u shpreh se pjesëmarrja nuk mund të konsiderohet e ulët krahasuar me zgjedhjet e mëparshme, por thjesht në kufijtë e normales.

Vorë, së shpejti nis numërimi i votave Vorë, së shpejti nis numërimi i votave
Në Vorë, një nga fushat kryesore të betejës elektorale mes dy aleancave partiake rivale, pritet që nga momenti në moment të fillojë numërimi i votave.

Fier, Alibeaj falënderon votuesit: Do të pranoj çdo rezultat Fier, Alibeaj falënderon votuesit: Do të pranoj çdo rezultat
Në një dalje për mediat pas përfundimit të procesit zgjedhor, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Fierit, Enkelejd Alibeaj, duket se ka vlerësuar procesin e zhvilluar deri më tani, e pse jo shpreson dhe uron që edhe numërimi i votave të zhvillohet me të njëjtin standard siç edhe filloi fushata dhe siç u zhvilluan votimet.

LSI u përgjigjet akuzave të Palokës: Inskenime! LSI u përgjigjet akuzave të Palokës: Inskenime!
Deputeti i LSI-së në Dibër, Përparim Spahiu i akuzuar nga opozita se qendron pas përpjekjeve për të grabitur një kuti me fletë votimi të fshatit Gjuras, mohoi akuzat e demokratëve.

Berisha: Procesi, një farsë zgjedhore. Ndërkombëtarët të mos përligjin zgjedhjet Berisha: Procesi, një farsë zgjedhore. Ndërkombëtarët të mos përligjin zgjedhjet
“Përfundoi farsa elektorale dhe procesi i votimit më i shëmtuar në historinë e pluralizmit të vendit. Zgjedhjet e lira dhe krimi nuk mund të pajtohen! Farsa elektorale më e shëmtuar, më poshtëruese për zgjedhësit e ndershëm shqiptarë në tërë historinë e pluralizmit të vendit”.

Basha: Numëruesit e PD-së, në krye të detyrës. Të lexohet me transparencë verdikti i shqiptarëve Basha: Numëruesit e PD-së, në krye të detyrës. Të lexohet me transparencë verdikti i shqiptarëve
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka falenderuar anëtarët dhe simpatizantët e PD që ndihmuan, sipas tij, në nxjerrjen masive të votuesve të djathtë.

Bumçi: LSI kërkon të marrë Lezhën me forcë. Janë shtuar 324 të dënuar nga e gjithë Shqipëria Bumçi: LSI kërkon të marrë Lezhën me forcë. Janë shtuar 324 të dënuar nga e gjithë Shqipëria
Mbrëmjen e së dielës, vetëm pak orë pasi ka mbaruar procesi zgjedhor dhe ende pa nisur mirë numërimet nëpër ZAZ, Partia Demokratike ka denoncuar atë që e konsideron si akt të paprecedentë, për vendosjen e rezultatit të zgjedhjeve për Bashkinë e Lezhës vetëm nga një kuti e burgut të Shën Kollit, ku ajo që nuk shkon, sipas Bumçit, është fakti që nga ky burg kanë votuar jo vetëm të burgosur rezidentë të Lezhës, por të burgosur nga e gjithë Shqipëria.

PS, Xhaçka: Pjesëmarrja në zgjedhje, sinjal i fitores. Lokomotiva do të jetë Tirana PS, Xhaçka: Pjesëmarrja në zgjedhje, sinjal i fitores. Lokomotiva do të jetë Tirana
Deputetja e PS, Olta Xhaçka, në një lidhje me studion e Top Channel ka deklaruar se pjesëmarrja e qytetarëve në këto zgjedhje ka qenë befasuese.

Paloka: Në Gjuras militantët e LSI kanë grabitur kutinë e votimit Paloka: Në Gjuras militantët e LSI kanë grabitur kutinë e votimit
Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, në një dalje tjetër për mediat ka deklaruar se, në lokalitetin e Gjurasit, militantë të LSI kanë rrëmbyer kutinë e votimit.

Vlorë, Leli: Qytetarët refuzuan alternativën e betonit Vlorë, Leli: Qytetarët refuzuan alternativën e betonit
Kandidati i majtë për Bashkinë e Vlorës, Dritan Leli, në daljen e parë publike pas përfundimit të votimit, ka falenderuar qytetarët për fushatën civile dhe procesin e votimit, që ai e ka quajtur “fantastik”.

KQZ: Pjesëmarrja e votuesve deri në orën 19.00, sipas qarqeve KQZ: Pjesëmarrja e votuesve deri në orën 19.00, sipas qarqeve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sapo ka publikuar përqindjet e pjesëmarrjes së votuesve, sipas qarqeve, deri në orën 19.00, që ishte dhe orari zyrtari për mbylljen e procesit të votimit.

Luzi: Votimi u mbyll, materialet drejt VNV-ve. Në Pustec ka nisur numërimi Luzi: Votimi u mbyll, materialet drejt VNV-ve. Në Pustec ka nisur numërimi
Kryetarja e KQZ, Lefteri Luzi, në deklaratën e parë pas përfundimit të procesit të votimit, ka bërë me dije se procesi shkoi mirë, pa probleme dhe me një pjesëmarrje mbi 45 për qind.

Kukës, ishin liruar nga paraburgimi, por nuk gjetën emrin në listë. Votojnë në burg Kukës, ishin liruar nga paraburgimi, por nuk gjetën emrin në listë. Votojnë në burg
Rikthehen në burg për të votuar. Pasi nuk kanë gjetur emrat e tyre në asnjërën nga Qendrat e Votimit në Bashkinë e Kukësit, 6 persona të liruar nga paraburgimi ditë më parë kanë qenë të detyruar të rikthehen në Qendrën e Votimit, që ndodhet në dhomën e Paraburgimit në Drejtorinë e Policisë së Qarkut, për të shfrytëzuar të drejtën e votës.

Vazhdon dorëzimi i kutive të votimit nëpër VNV Vazhdon dorëzimi i kutive të votimit nëpër VNV
Në të gjithë vendin janë mbyllur qendrat e votimit dhe thuajse në të gjitha bashkitë ka nisur dorëzimi një nga një i kutive të votimit te Vendet e Numërimit të Votave.

Ristani: Socialistët bojkotuan në Vlorë. Entuziastë për fitoren Ristani: Socialistët bojkotuan në Vlorë. Entuziastë për fitoren
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani u shpreh entuziast për marrjen e një rezultati pozitiv në Bashkinë e Vlorës.

Veliaj: Faleminderit atyre që votuan, mirënjohje numëruesve që do administrojnë fitoren Veliaj: Faleminderit atyre që votuan, mirënjohje numëruesve që do administrojnë fitoren
Pas përfundimit zyrtar të procesit të votimit, ka reaguar edhe kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, për kryebashkiak të Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes rrjetit social Facebook ka falënderuar të gjithë ata që votuan gjatë kësaj të diele të 21 qershorit.

Duma: Fitore e alternativës tonë në Durrës Duma: Fitore e alternativës tonë në Durrës
Nga të dhënat që ka, Partia Demokratike pretendon fitoren në Bashkinë e Durrësit, ku kandidon me Grida Duman.

Votuan krerët e shtetit dhe qeverisë; Apel për pjesëmarrje dhe qetësi Votuan krerët e shtetit dhe qeverisë; Apel për pjesëmarrje dhe qetësi
Gjatë paradites votuan edhe drejtuesit më të lartë të shtetit dhe qeverisë: Presidenti Nishani, kryetari i Parlamentit Meta, kryeministri Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha. Në mesazhet e tyre, ata bënë thirrje për qetësi dhe pjesëmarrje në votime. Ndiqni më poshtë deklaratat e tyre dhe në video momentet e votimit të tyre.

Halim Kosova: Rezultat pozitiv në Tiranë, pavarësisht përpjekjeve për manipulim Halim Kosova: Rezultat pozitiv në Tiranë, pavarësisht përpjekjeve për manipulim
Në një deklaratë të shkurtër para mediave, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova foli për fitore.

PD, Paloka: Manipulime në Krujë dhe Shkodër PD, Paloka: Manipulime në Krujë dhe Shkodër
Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, në një komunikim me mediat ka folur për manipulim të procesit zgjedhor.

PS: Pjesëmarrja më e madhe e simpatizantëve tanë, sinjal i fitores PS: Pjesëmarrja më e madhe e simpatizantëve tanë, sinjal i fitores
Partia Socialiste deklaroi pjesëmarrjen më të madhe të simpatizantëve të saj në një proces zgjedhor vendor në Shqipëri.

Ambasadorët dhe vëzhguesit ndjekin procesin, mbajnë shënim ecurinë Ambasadorët dhe vëzhguesit ndjekin procesin, mbajnë shënim ecurinë
Siç është deklaruar paraprakisht, i gjithë procesi i votimit është duke u shoqëruar nga afër prej komunitetit ndërkombëtar.

Rama: Zgjedhje historike! U votua reforma e madhe e riorganizimit administrativ Rama: Zgjedhje historike! U votua reforma e madhe e riorganizimit administrativ
Pak pas mbylljes së orarit zyrtar të votimit, kryeministri Edi Rama ka falenderuar përmes rrjeteve sociale të gjithë qytetarët që morën pjesën në proces.

PD, Tabaku: Mazhoranca manipuloi sondazhet. PD, forca fituese PD, Tabaku: Mazhoranca manipuloi sondazhet. PD, forca fituese
Zëdhënësja elektorale e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediat ka akuzuar mazhorancën për sondazhe të falsifikuara.

Nuk rezulton person në kërkim, lirohet Stresi Nuk rezulton person në kërkim, lirohet Stresi
Policia e Tiranës ka lënë të lirë këngëtarin Arkimed Lushaj, njohur gjerësisht si Stresi.

Mbyllen qendrat e votimit në shkallë vendi, pjesëmarrja rreth 45 për qind Mbyllen qendrat e votimit në shkallë vendi, pjesëmarrja rreth 45 për qind
Qendrat e votimit në shkallë vendi janë mbyllur. Edhe në orën e fundit të mbetur për të hedhur votën, nëpër qendra zgjedhore nuk ka pasur flukse apo radhë.

Parregullsitë teknike në procesin e votimit; në Tepelenë, Bilisht dhe Roskovec Parregullsitë teknike në procesin e votimit; në Tepelenë, Bilisht dhe Roskovec
Procesi i votimit për zgjedhjet e 21 qershorit ka evidentuar edhe parregullsi në qendra të ndryshme të votimit në vend. Disa prej tyre nuk janë hapur në kohë, ka pasur sinjale për materiale propagandistike pranë disa të tjerave, e megjithë thirrjet e herëpashershme të ndërkombëtarëve për të shmangur votimin familjar, raste të tilla nuk kanë munguar as në këto zgjedhje, si në rastin e Maqellarës, në Qarkun Dibër.

Pjesëmarrja në zgjedhje në Shkodër, Kukës e Has Pjesëmarrja në zgjedhje në Shkodër, Kukës e Has
Llogaritjet e fundit për pjesëmarrjen e votuesve në zgjedhjet vendore për Bashkinë Shkodër sugjerojnë se ajo ka qenë 32.8 për qind.

PS: Pjesëmarrja në Tiranë, 45 për qind e votuesve PS: Pjesëmarrja në Tiranë, 45 për qind e votuesve
Burime nga selia e Partisë Socialiste në Tiranë kanë bërë të ditur të dhënat e fundit të kësaj partie mbi pjesëmarrjen në zgjedhjet vendore në kryeqytet.

Vëzhguesit vendorë: Votim familjar dhe fushatë para qendrave të votimit Vëzhguesit vendorë: Votim familjar dhe fushatë para qendrave të votimit
Koalicioni për Zgjedhje të Lira e të Ndershme e Demokraci të Qendrueshme prezantoi gjetjet e vëzhgimit të procesit të pjesës së parë të ditës së votimit, të cilat, sipas këtij koalicioni, pasqyrojnë situatën në të gjitha qendrat e Votimit në mbarë vendin.

Zgjedhjet, pjesëmarrje e ulët edhe në Himarë Zgjedhjet, pjesëmarrje e ulët edhe në Himarë
Edhe Himara nuk ka bërë përjashtim sa i përket pjesëmarrjes së ulët në votime, ndonëse në përpjestim me numrin e banorëve me të drejtë vote kuota nuk është edhe aq e ulët.

Dhoma Zgjedhore: Partitë, fushatë gjatë zgjedhjeve. Heshtja përfundon në fund të procesit Dhoma Zgjedhore: Partitë, fushatë gjatë zgjedhjeve. Heshtja përfundon në fund të procesit
Gjatë mesditës së të dielës, kur procesi i votimit përshkoi thuajse gjysmën e rrugëtimit të tij dhe kur u siguruan të dhënat paraprake të shkeljeve të mundshme ligjore, përfaqësues të Dhomës Zgjedhore dolën në një konferencë për shtyp, ku bënë një radhitje të atyre që ata i quajnë si problemet e hasura deri më tani, duke e vënë theksin kryesisht në “fushatën që po bëjnë partitë gjatë zgjedhjeve”, gjë që bie ndesh me heshtjen zgjedhore, e cila sipas Kodit Zgjedhor përfundon me përfundimin e procesit zgjedhor.

PD, pakënaqësi me procesin; kontakte të drejtpërdrejta me ndërkombëtarët PD, pakënaqësi me procesin; kontakte të drejtpërdrejta me ndërkombëtarët
Në selinë blu, në kryeqytet, situata paraqitet e qetë. Ajo që bie në sy është mungesa e atij që ka qenë kryetari historik i saj, Sali Berisha, për herë të parë në një ditë zgjedhjesh.

Ambasadori Cannon, në Vorë: E rëndësishme është që njerëzit të votojnë Ambasadori Cannon, në Vorë: E rëndësishme është që njerëzit të votojnë
Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Cannon, ka vëzhguar nga afër procesin e votimit në qytetin e Durrësit dhe në Vorë.

Tropojë, aty ku tre ish-demokratë kërkojnë votat...jo vetëm për PD-në Tropojë, aty ku tre ish-demokratë kërkojnë votat...jo vetëm për PD-në
Artiola Haxhiaj votoi për herë të parë në zgjedhjet e pushtetit vendor, për kryetarin e Bashkisë së Tropojës dhe anëtarët e Këshillit Bashkiak.

LSI, apel grave dhe vajzave për të votuar LSI, apel grave dhe vajzave për të votuar
Në një deklaratë për mediet, të mbajtur nga kryetarja e Këshillit Kombëtar Drejtues të LSI-së, Erisa Xhixho, në krah të së cilës ishin edhe gra e vajza të tjera të kësaj force politike, ky subjekt politik u është bashkuar thirrjeve për pjesëmarrje në votime.

Pjesëmarrja në votime, sipas qarqeve, deri në orën 16.00 Pjesëmarrja në votime, sipas qarqeve, deri në orën 16.00
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar pjesëmarrjen në votime deri në orën 16.00, sipas qarqeve.

Finiq, vëllai i kandidatit Babi: Nuk kam kërcënuar askënd Finiq, vëllai i kandidatit Babi: Nuk kam kërcënuar askënd
Vëllai i kandidatit të PBDNJ për kryetar bashkie të Finiqit, Jani Babi, ka hedhur poshtë akuzat se ka kërcënuar deputetin Andrea Marto.

Grupi i Koordinimit të Policisë që monitoron incidentet në zgjedhje Grupi i Koordinimit të Policisë që monitoron incidentet në zgjedhje
Në grupin e Drejtimit dhe Koordinimit të Policisë së Shtetit çdo sallë operative e policive në qarqe, përcjell në kohë rekord çdo informacion për problemet apo incidente të mundshme.

Votuesit tallen me fletët e votimit, i bëjnë të pavlefshme Votuesit tallen me fletët e votimit, i bëjnë të pavlefshme
Jo të gjithë shqiptarët që kanë ushtruar të drejtën e votës kanë hedhur në kutitë e votimit zgjedhjen e tyre për një prej kandidatëve.

Lezhë, u ndryshojnë mbiemrat, mbeten pa votuar disa persona në KZAZ nr.12 Lezhë, u ndryshojnë mbiemrat, mbeten pa votuar disa persona në KZAZ nr.12
Disa persona kanë mbetur pa votuar në KZAZ nr.12 në rrethin e Lezhës dhe shkak për këtë është bërë ndryshimi i mbiemrave mes certifikatës dhe kartës së identitetit.

Korçë, mesazh telefonik për të votuar kandidatin Mero dhe PD-në Korçë, mesazh telefonik për të votuar kandidatin Mero dhe PD-në
Fushata zgjedhore është mbyllur që mesnatën e së premtes duke hyrë e shtuna, por kjo nuk i ka penguar partitë politike dhe kandidatët e tyre që të shkelin ligjin zgjedhor duke bërë thirrje për të votuar njërin apo tjetrin subjekt përmes mesazheve në telefona celularë.

Vlorë, pjesëmarrje e ulët në votime; deri në drekë më pak se 30% Vlorë, pjesëmarrje e ulët në votime; deri në drekë më pak se 30%
Pjesëmarrja në votime në qytetin e Vlorës rezulton mjaft e ulët.

Tensione në Vorë, Luan Rama dhe Astrit Patozi në zonë Tensione në Vorë, Luan Rama dhe Astrit Patozi në zonë
Qendra nr. 24 e votimit në bashkinë e Vorës është shoqëruar nga tensionet për disa momente. Sipas raportimit të gazetarit të Top Channel në terren, Muhamed Veliu, perimetri i qendrës së votimit ishte mbushur me militantë të të dy krahëve.

Tensione në Maliq, kërcënohet kreu i qendrës së votimit Tensione në Maliq, kërcënohet kreu i qendrës së votimit
Tensionet janë rritur në një qendër votimi në bashkinë e Maliqit, ku një person supozohet se ka kërcënuar kryetarin e komisionit.

Kandidati i majtë për Himarën, Jorgo Goro: Procesi i votimit, i qetë Kandidati i majtë për Himarën, Jorgo Goro: Procesi i votimit, i qetë
Kandidati i majtë për bashkinë e Himarës e ka konsideruar të qetë procesin e votimit, duke shpresuar se pjesëmarrja në votime do të shkojë në 40%.

Të verbërit në Elbasan: Mungojnë standardet për votim Të verbërit në Elbasan: Mungojnë standardet për votim
Shoqata e të verbërve të Elbasanit ka reaguar sot për mungesën e fletëve të përshtatshme të votimit për personat me aftësi të kufizuara në shikim. Në qarkun e Elbasanit janë gjithsej 1600 persona të verbër me të drejtë vote, të cilët shprehen për mungesë të standardeve.

Shoqërohet në polici Arkimed Lushaj, këngëtari me emrin artistik “Stresi” Shoqërohet në polici Arkimed Lushaj, këngëtari me emrin artistik “Stresi”
Arkimed Lushaj, këngëtari 28-vjeçar i njohur me emrin artistik “Stresi” është shoqëruar nga policia e Tiranës. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Lushaj është shoqëruar në ambientet e shkollës “Partizani” nga efektivët e komisariatit nr. 4.

Policia e Shtetit: Ja problemet me procesin zgjedhor deri në orën 14.00 Policia e Shtetit: Ja problemet me procesin zgjedhor deri në orën 14.00
Policia e Shtetit ka njoftuar problemet dhe incidentet me procesin zgjedhor, të ndodhura deri në orën 14.00 të ditës së sotme.

Rama, emigrantëve: Telefononi të afërmit në Shqipëri të votojnë Rama, emigrantëve: Telefononi të afërmit në Shqipëri të votojnë
Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje emigrantëve për të nxitur familjarët e tyre në Shqipëri të votojnë. Në një postim në Facebook, kreu i mazhorancës thekson se vota është investim.

Pjesëmarrje e ulët në votime deri në orën 13.00. Luzi: Kanë votuar 27.9% e zgjedhësve Pjesëmarrje e ulët në votime deri në orën 13.00. Luzi: Kanë votuar 27.9% e zgjedhësve
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lefterie Luzi, gjatë një konference shtypi deklaroi se procesi i votimit vijon normalisht, ndërsa pjesëmarrja në votime deri në orën 13.00, në shkallë vendi, është 27.9%.

PD flet për votues të importuar në Durrës. Bylykbashi: Do t'i kallëzojmë penalisht PD flet për "votues të importuar" në Durrës. Bylykbashi: Do t'i kallëzojmë penalisht
Partia Demokratike do të kallëzojë penalisht jo vetëm përgjegjësit, por edhe "votuesit që importuar" votojnë në kundërshtim me ligjin.

Tabaku: Shqiptarët të votojnë, sot dita e fuqisë sovrane për qytetarët Tabaku: Shqiptarët të votojnë, sot dita e fuqisë sovrane për qytetarët
Kur kanë mbetur edhe pesë orë nga mbyllja e kutive të votimit, Partia Demokratike u kërkon shqiptarëve të votojnë, pasi sot është dita e fuqisë sovrane për të gjithë qytetarët. Në një dalje për mediat nga selia e PD-së, deputetja Jorida Tabaku tha se PD po dokumenton të gjithë procesin e votimit.

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin vëzhgon procesin në Vorë, Durrës dhe Kavajë Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin vëzhgon procesin në Vorë, Durrës dhe Kavajë
Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin dhe ekipi i saj janë ndalur në qendrat e votimit në Vorë, Durrës dhe Kavajë.

Ambasadori italian, Massimo Gaiani vëzhgon procesin në Mëzez Ambasadori italian, Massimo Gaiani vëzhgon procesin në Mëzez
Ambasadori italian Massimo Gaiani ka ndjekur nga afër procesin e votimit në Mëzez të Tiranës.

PS, Xhaçka: Mbarëvajtja e procesit zgjedhor, më e rëndësishme se rezultati. Thirrje femrave për të votuar PS, Xhaçka: Mbarëvajtja e procesit zgjedhor, më e rëndësishme se rezultati. Thirrje femrave për të votuar
Partia Socialiste, nëpërmjet deputetes Olta Xhaçka, pasi ka falenderuar strukturat e shtetit për sigurimin e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor, u kërkoi komisionerëve të zgjidhin problematikat e vogla që kanë lindur në qendra të caktuara të votimit.

OSBE/ODIHR, Glover: Do të flasim nesër për mbarëvajtjen e zgjedhjeve OSBE/ODIHR, Glover: Do të flasim nesër për mbarëvajtjen e zgjedhjeve
Audrey Glover, kryevëzhguesja e OSBE/ODIHR në Tiranë, ka vëzhguar procesin e votimit në shkollën “Hasan Prishtina” në kryeqytet, nga ku deklaroi se gjithçka është e qetë, por duhen pritur raportet nga të gjitha qendrat e votimit për të dalë në një përfundim mbi mbarëvajtjen e zgjedhjeve.

Durrës, votojnë kandidatët Grida Duma dhe Vangjush Dako Durrës, votojnë kandidatët Grida Duma dhe Vangjush Dako
Dy kandidatët për bashkinë e Durrësit, Grida Duma e APPD dhe Vangjush Dako i ASHE-së kanë votuar në qendrat përkatëse të votimit. Znj. Duma tha se ka informacione për influencë të votës. Ndërsa kandidati i majtë, Dako bëri thirrje për sa më shumë pjesëmarrje.

KQZ: Pjesëmarrja në votime deri në mesditë, sipas qarqeve KQZ: Pjesëmarrja në votime deri në mesditë, sipas qarqeve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar përqindjen e pjesëmarrjes së votuesve në zgjedhje deri në mesditë. Sipas tabelës, pjesëmarrja më e lartë në votime është shënuar në Lezhë me 14.41%, ndërsa pjesëmarrja më e ulët është shënuar në Vlorë me 9.43 për qind.

Elbasan, votojnë kandidatët Sejdini e Turku Elbasan, votojnë kandidatët Sejdini e Turku
Të dy kandidatët pë Bashkinë e Elbasanit kanë votuar në qendrat e tyre respektive, Qazim Sejdini tek ZAZ 50 dhe Ardjan Turku tek ZAZ 48.

Të rinjtë në votime? Ata e duan “lojën”, por urrejnë “lojtarët” Të rinjtë në votime? Ata e duan “lojën”, por urrejnë “lojtarët”
Monika Shoshori Stafa - Kur shëtitjet e kandidatëve dhe delegacionit partiak pas tyre u ka ardhur fundi, askush nuk vë re, në media të printuar a gjithfarë, se mes syresh pjesëmarrësve mungon diçka.

Deputeti Marto, denoncim në polici: Më kërcënoi me vrasje vëllai i kandidatit Babi Deputeti Marto, denoncim në polici: Më kërcënoi me vrasje vëllai i kandidatit Babi
Policia e Sarandës shpjegoi arsyen e ndalimit të shtetasit Timoleo Babi, vëllai i kandidatit për kryetar të Bashkisë së Finiqit, Jani Babi.

PD: Procesi në Kurbin po vijon me paligjshmëri PD: Procesi në Kurbin po vijon me paligjshmëri
Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ivi Kaso, deklaroi se procesi zgjedhor në Kurbin po vijon me paligjshmëri, pasi, sipas tij, anëtarët e propozuar nga PD-ja u shkarkuan në grup dhe nuk u lejua zëvendësimi i tyre.

KVV: Forcat politike të marrin përgjegjësitë për praninë e komisionerëve KVV: Forcat politike të marrin përgjegjësitë për praninë e komisionerëve
Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë (KVV), në konferencën e parë për shtyp këtë të diel informuan mbi ecurinë e procesit zgjedhor dhe problematikat që kanë shoqëruar hapjen e qendrave të votimit.

Hapja e qendrave të votimit, KZLN: Vetëm 60% u hapën në kohë Hapja e qendrave të votimit, KZLN: Vetëm 60% u hapën në kohë
Koalicioni për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme në raportin për hapjen e qendrave të votimit, konstaton se vetëm 60 % e këtyre qendrave janë hapur në kohë, ndërsa 15 % u hapën me vonesë.

Lezhë, plagoset me sende të forta 36-vjeçari Lezhë, plagoset me sende të forta 36-vjeçari
Një 36-vjeçar është plagosur me sende të forta në qytetin e Lezhës. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10.20 në lagjen “Skanderbeg” të Lezhës.

Kryeprokurori Llalla: Nuk ka asnjë kallëzim Kryeprokurori Llalla: Nuk ka asnjë kallëzim
Kryeprokurori Adriatik Llalla u shpreh se deri tani nuk ka pasur asnjë kallëzim të paraqitur në prokurori në lidhje me procesin zgjedhor.

APD reagon ndaj deklarimeve të koncensionarit EMS, Shalsi: Ja ç'parashikon kontrata e përbashkët APD reagon ndaj deklarimeve të koncensionarit EMS, Shalsi: Ja ç'parashikon kontrata e përbashkët
Autoriteti Portual i Durrësit (APD) ka reaguar ndaj deklarimeve për shtyp të përfaqësuesit të koncesionarit EMS, Manfred Muller, aktualisht koncesionar në kalatën lindore të Portit të Durrësit.

Voton Presidenti Nishani: Sot të gjithë kemi të njëjtën fuqi, atë të votës Voton Presidenti Nishani: Sot të gjithë kemi të njëjtën fuqi, atë të votës
Presidenti Bujar Nishani ka votuar i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Odeta, në qendrën e votimit të ngritur në shkollën “Andon Z. Çajupi”, në Tiranë. Ai apeloi për më shumë pjesëmarrje në këto votime, “sepse të gjithë qytetarët sot kanë të njëjtën fuqi, atë të votës”.

Batuta e Ramës pasi votoi: Ndjehem si katundar me fat Batuta e Ramës pasi votoi: Ndjehem si katundar me fat
Kryeministri Edi Rama votoi për herë të parë në një qendër votimi në Surrel, pranë banesës së tij të re. Ai hodhi votën në shkollën “Ymer Lala” dhe në daljen e tij para mediave nuk e kurseu batutën.

KQZ vendos të vijojë votimi në Devoll, Tepelenë dhe Roskovec KQZ vendos të vijojë votimi në Devoll, Tepelenë dhe Roskovec
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që votimi të vijojë në KZAZ nr. 77 në Tepelenë. Votimi në këtë KZAZ është pezulluar, pasi të dy kandidatët kanë të njëjtin numër rendor në fletën e votimit.

Ambasadori Lu, në Vorë: Jemi këtu për të mbështetur qytetarët shqiptarë Ambasadori Lu, në Vorë: Jemi këtu për të mbështetur qytetarët shqiptarë
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka uruar zgjedhje të mbara për qytetarët shqiptarë. Në një postim në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane në Tiranë, Lu shkruan se është një prej 300 vëzhguesve ndërkombëtarë që po monitoron zgjedhjet. Ai bisedoi me komisionerë dhe votues për procesin e votimit.

Berisha: Zgjedhje të plagosura, ka kandidatë me precedentë penalë Berisha: Zgjedhje të plagosura, ka kandidatë me precedentë penalë
Ish-kryeministri Sali Berisha, pasi votoi në Liceun Artistik, deklaroi se këto zgjedhje lokale “janë të plagosura”, pasi sipas tij, në to marrin pjesë kandidatë me precedentë penalë.

Voton kreu i LSI-së, Ilir Meta: Nesër, një Shqipëri tjetër të organizuar Voton kreu i LSI-së, Ilir Meta: Nesër, një Shqipëri tjetër të organizuar
Kreu i LSI-së Ilir Meta ka votuar në qendrën përkatëse të votimit, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi, dhe vajza e vogël, Era. Në mesazhin e tij pas hedhjes së votës, Meta tha se nesër do të kemi një Shqipëri tjetër të organizuar.

Kurbin, zhbllokohet procesi i votimit Kurbin, zhbllokohet procesi i votimit
Në Bashkinë e Kurbinit ka nisur procesi zgjedhor në të 76 qendrat e votimit dhe qytetarët kanë filluar të hedhin votën e tyre.

Himarë, Lefteri Prifti e APPD-së: Po bëhet presion Himarë, Lefteri Prifti e APPD-së: Po bëhet presion
Kandidatja e APPD-së për Bashkinë e Himarës, Lefteri Prifti, ka denoncuar presionin që sipas saj po ushtron administrata ndaj votuesve të djathtë në qendrat e votimit.

Rama voton për herë të parë në Surrel: Proces historik për reformën territoriale Rama voton për herë të parë në Surrel: Proces historik për reformën territoriale
Ndryshe nga vitet e tjera, kryeministri Edi Rama votoi në një tjetër qendër votimi, në Surrel, pranë banesës së re. Ai hodhi votën, i shoqëruar nga bashkëshortja Linda Rama, rreth orës 10.30 në shkollën “Ymer Lala”.

Kosova, në radhë për të votuar: Nuk janë zgjedhje politike, por për menaxhimin e qytetit Kosova, në radhë për të votuar: Nuk janë zgjedhje politike, por për menaxhimin e qytetit
Vetëm 20 minuta pas rivalit të tij për Bashkinë e Tiranës, doktor Halim Kosova ka hedhur votën e tij në një qendër votimi të ngritur në një konsultore të Tiranës, në njësinë nr. 5. Kosova shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Elsa.

Lulzim Basha, dy vite opozitë Lulzim Basha, dy vite opozitë
Kur u zgjodh kryetar i Partisë Demokratike dy vite më parë, Lulzim Basha nuk do ta kishte imagjinuar se në përballjen e parë elektorale, PD të mund të kishte ndonjë shpresë, qoftë edhe të vogël fitoreje.

Mediat e huaja: Zgjedhjet, test për Ramën në qeveri dhe Bashën në opozitë Mediat e huaja: Zgjedhjet, test për Ramën në qeveri dhe Bashën në opozitë
“Associated Press” është ndër të parat, që komenton procesin e sotëm zgjedhor në Shqipëri. Agjencia prestigjioze e lajmeve ka raportuar nisjen e votimit me sqarimin se, fokusi kryesor për këto zgjedhje lokale do të jetë rezultati i Bashkisë së Tiranës.

Voton kandidati Erion Veliaj: Qytetarët të shprehin atë që mendojnë Voton kandidati Erion Veliaj: Qytetarët të shprehin atë që mendojnë
Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka votuar rreth orës 09.40 të mëngjesit. Ai shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa në qendrën e votimit të ngritur në shkollën “Fan Noli”.

Lezhë, procesi i votimit vijon pa probleme Lezhë, procesi i votimit vijon pa probleme
Në Lezhë, në qendrat e votimit ka pasur disa probleme të vogla me anëtarët, gjë që ka bërë që në disa qendra votmi votimi të nisë në orën 07:15. Kreu i KZAZ-së nr. 12, Fatmir Delishi, ka konfirmuar gjithsesi se situata është e rregullt.

Burrel, të burgosurit votojnë për herë të parë Burrel, të burgosurit votojnë për herë të parë
Kjo është hera e parë që të dënuarit dhe të paraburgosurit e burgut të sigurisë së lartë në Burrel votojnë për zgjedhjet lokale të vitit 2015. Interesi për të votuar ka qënë i lartë që në orët e para.

Policia e Shtetit: Në të gjithë vendin morëm nën ruajtje 5301 qendra votimi dhe 90 KZAZ Policia e Shtetit: Në të gjithë vendin morëm nën ruajtje 5301 qendra votimi dhe 90 KZAZ
Policia e Shtetit njoftoi se në të gjithë vendin ka marrën nën ruajtje 5301 qendra votimi dhe 90 Komisione Zonale të Administrimit Zgjedhor, ndërsa për ruajtjen e tyre janë angazhuar gjithsej 5960 punonjës policie.

Tepelenë, ndërpritet procesi i votimit në KZAZ-në 77 Tepelenë, ndërpritet procesi i votimit në KZAZ-në 77
Në Tepelenë është ndërprerë votimi në KZAZ-në nr. 77 për shkak të një pasaktësie në fletët e votimit. Nga tre kandidatë që garojnë për Bashkinë e Tepelenës, në fletët e votimit ndodhen vetëm dy prej tyre.

Tension në Bilisht, të moshuarit shoqërohen nga militantë të PD-së Tension në Bilisht, të moshuarit shoqërohen nga militantë të PD-së
Në Bilisht, procesi filloi me tension. Qytetarë romë dhe të moshuar, të cilët duhet të shoqërohen si rregull ose nga familjari ose nga votuesi i radhës, shoqërohen nga persona të tretë që nuk kanë lidhje me ta.

Basha: Votoni masivisht për të ardhmen tuaj! Basha: Votoni masivisht për të ardhmen tuaj!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, votoi në njësinë nr. 8 në Tiranë, rreth orës 08:30, dhe para mediave i bëri thirrje të gjithë qytetarëve të gjejnë pak kohë për të shkuar masivisht në qendrat e votimit.

Zgjedhjet lokale 2015, situata në qytete Zgjedhjet lokale 2015, situata në qytete
Votimi për të zgjedhur kryebashkiakët e rinj në të gjithë vendin ka nisur i qetë në të gjitha qytetet e vendit.

Kryetarja e KQZ-së hap procesin zgjedhor. Nuk qartëson mbi Kurbinin Kryetarja e KQZ-së hap procesin zgjedhor. Nuk qartëson mbi Kurbinin
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lefterie Luzi, hapi në mënyrë simbolike procesin zgjedhor, duke votuar vetëm pak minuta pas orës 07:00.

Sot zgjedhjet lokale, 158 kandidatë në garë për 61 bashki Sot zgjedhjet lokale, 158 kandidatë në garë për 61 bashki
Në orën 07:00 të ditës së sotme janë hapur qendrat e votimit për rreth 3 milionë e 370 mijë e 206 shqiptarë, të cilët kanë të drejtën për t’u shprehur me votë në zgjedhjet për pushtetin vendor.

Policia merr në ruajtje objektet zgjedhore Policia merr në ruajtje objektet zgjedhore
Ndërsa na ndajnë vetëm pak orë nga nisja e procesit të votimit të zgjedhjeve lokale, Policia e Shtetit ka njoftuar se po kryen me angazhim maksimal detyrat që i ngarkon ligji, duke marrë në ruajtje objektet zgjedhore.

KQZ shkarkon 4 anëtarë të KZAZ-së nr. 15 në Kurbin KQZ shkarkon 4 anëtarë të KZAZ-së nr. 15 në Kurbin
Në KZAZ-në numër 15 në Bashkinë e Kurbinit është zgjidhur problemi që solli bllokimin e procesit për shpërndarjen e materialeve zgjedhore.

Aksident në Lezhë-Shkodër, 3 viktima Aksident në Lezhë-Shkodër, 3 viktima
Një aksident i rëndë ka ndodhur të shtunën në mbrëmje në aksin Lezhë-Shkodër. Një automjet është përmbysur dhe është përfshirë nga flakët në afërsi të Blinishtit, duke shkaktuar 3 të vdekur.

Aksidenti i Cërrikut, policia: Përplasje si pasojë e humbjes së kontrollit të mjetit Aksidenti i Cërrikut, policia: Përplasje si pasojë e humbjes së kontrollit të mjetit
Policia e Qarkut të Elbasanit ka hedhur poshtë versionin e lajmit të qarkulluar gjatë paradites së të shtunës në disa medie vendase, sipas të cilit kandidati demokrat për Bashkinë e Cërrikut pretendon se një simpatizant i PD-së është aksidentuar me automjet nga një simpatizant i LSI-së, duke dhënë edhe shpjegime të mëtejshme.

Dhunimi i 16-vjeçarit, PDIU reagon kundër aktit në Delvinë Dhunimi i 16-vjeçarit, PDIU reagon kundër aktit në Delvinë
Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dënon me ashpërsi ngjarjen e shëmtuar, që ndodhi gjatë pasdites së të shtunës në Delvinë, ku një i afërm i kandidatit të Partisë Demokratike dhunoi djalin 16-vjeçar të kryetarit të PDIU-së në këtë qytet.

Kapshticë, kthehen emigrantët për votime. Policia shqiptare shton sportelet Kapshticë, kthehen emigrantët për votime. Policia shqiptare shton sportelet
Një ditë para zgjedhjeve, qindra emigrantë kanë mbërritur në atdhe për të votuar. Partitë politike janë kursyer këtë herë për t’u mundësuar atyre udhëtimin.

Aksident në Gramsh, 4 të plagosur në gjendje të rëndë Aksident në Gramsh, 4 të plagosur në gjendje të rëndë
Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e kësaj të shtunë në fshatin Çekrezë të Gramshit, kur drejtuesi i një mjeti duket se ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke përfunduar në një humnerë rreth 50 metra lartësi.

Incidenti i pretenduar në Cërrik, LSI: Përpjekje për të baltosur zgjedhjet Incidenti i pretenduar në Cërrik, LSI: Përpjekje për të baltosur zgjedhjet
Dega e Cërrikut e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka reaguar këtë pasdite lidhur me incidentin e pretenduar nga PD, për një sulm ndaj të afërmit të kandidatit të opozitës për këtë bashki.

“Big Brother” na vëzhgon! Në terren, ambasadorët kryesorë dhe 283 monitorues të huaj “Big Brother” na vëzhgon! Në terren, ambasadorët kryesorë dhe 283 monitorues të huaj
283 është numri i vëzhguesve ndërkombëtarë, sytë e të cilëve do të jenë në të gjithë Shqipërinë minutë pas minute, duke nisur nga ora 7 e së dielës, kur shqiptarët do të nisin të japin verdiktin për qeverisjen lokale.

Shfarosja e karkalecit, nis dezinfektimi i tokave në Prrenjas Shfarosja e karkalecit, nis dezinfektimi i tokave në Prrenjas
Ministria e Bujqësisë ka nisur dezinfektimin e tokave bujqësore në Rrajcë të Prrenjasit, toka që janë prekur nga karkaleci, një insekt që dëmton gjethet e bimëve duke shkaktuar tharjen e tyre.

Meta në Podgoricë, merr pjesë në punimet e Partisë Demokratike Socialiste Meta në Podgoricë, merr pjesë në punimet e Partisë Demokratike Socialiste
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, me ftesë të kryetarit të DPS-së dhe kryeministrit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, përshëndeti gjatë së shtunës punimet e Kongresit të 7 të Partisë Demokratike të Socialistëve të Malit të Zi.

Zgjedhjet, FA marrin në ruajtje objektet e rëndësisë së veçantë Zgjedhjet, FA marrin në ruajtje objektet e rëndësisë së veçantë
Forcat e Armatosura kanë marrë që prej së premtes në ruajtje objektet e rëndësisë së veçantë, të cilat ruheshin nga Policia e Shtetit, por që për shkak të zgjedhjeve do të mbahen nën kontrollin e ushtrisë deri ditën e martë.

Zgjedhjet e 21 Qershorit, OSHEE: Ja plani i masave për mbarëvajtjen e procesit Zgjedhjet e 21 Qershorit, OSHEE: Ja plani i masave për mbarëvajtjen e procesit
OSHEE ka vënë në gatishmëri 1548 punonjës për të garantuar me energji elektrike Zonat e Administrimit Zgjedhor dhe Vendet e Numërimit të Votave, gjatë procesit zgjedhor të 21 Qershorit.

Incidenti ndaj Kryemadhit, policia e Lezhës: Janë shoqëruar disa persona Incidenti ndaj Kryemadhit, policia e Lezhës: Janë shoqëruar disa persona
Policia e Lezhës ka dhënë versionin e saj zyrtar lidhur me incidentin e ndodhur në Lezhë ndaj deputetes së LSI-së, Monika Kryemadhi.

Votimi im virtual Votimi im virtual
Nga Arben Manaj - Nuk do të jem të dielën në Shqipëri dhe nuk do votoj dot, por virtualisht do të doja që shqiptarët kur të votonin ose abstenonin, të mos ankoheshin më të hënën e më pas.

Kallëp tritoli në shtëpinë e aktivistit të PD-së, Xhaferraj: Incident politik Kallëp tritoli në shtëpinë e aktivistit të PD-së, Xhaferraj: Incident politik
Gjetja e një kallëpi lëndë eksplozive para portës së jashtme të shtëpisë ka tronditur familjen Alla në fshatin Sallmone të Shijakut.

Ndalohen 21 klandestinë në Shkodër, arrestohet pronari i furgonit Ndalohen 21 klandestinë në Shkodër, arrestohet pronari i furgonit
Policia e Shkodrës ka ndaluar 21 klandestinë të huaj, të cilët tentonin të shkonin drejt Malit të Zi. Burime zyrtare bëjnë të ditur se ata janë gjetur një furgon pa drejtues mjeti.

KQZ: Nuk ndryshon lista në Durrës; Rrëzohet kërkesa e PD për çregjistrimin e 2800 votuesve KQZ: Nuk ndryshon lista në Durrës; Rrëzohet kërkesa e PD për çregjistrimin e 2800 votuesve
Pasi u shpreh Kolegji Zgjedhor, demokratët i janë ridrejtuar sërish KQZ-së, me kërkesën e çregjistrimit të zgjedhësve, që sipas tyre janë shtuar në mënyrë fiktive në Bashkinë e Durrësit dhe atë të Kavajës.

Gjuta mbetet në burg, i akuzuar për veprime terroriste. Nuk pranon asnjë akuzë Gjuta mbetet në burg, i akuzuar për veprime terroriste. Nuk pranon asnjë akuzë
Gjykata e Krimeve të Rënda ka konfirmuar paraditen e së shtunës masën e sigurisë “arrest me burg” për Vladimir Gjutën.

Ekstradohet nga Greqia 45-vjeçari Ekstradohet nga Greqia 45-vjeçari
Një 45-vjeçar i akuzuar për trafik droge është ekstraduar nga Athina. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Dritan Gjuzja ka marrë masën e sigurisë “arrest me burg” në 19 tetor të 2010.

Durrës, dhunohet 49-vjeçarja teksa kthehej në shtëpi Durrës, dhunohet 49-vjeçarja teksa kthehej në shtëpi
Një 49-vjeçare është dhunuar teksa ishte duke u kthyer në shtëpinë e saj. Merjeme Agalliu është paraqitur në polici e shoqëruar nga bashkëshorti.

Raporti për terrorizmin, DASH: Shqipëria, mbështetëse kundër ISIS-it Raporti për terrorizmin, DASH: Shqipëria, mbështetëse kundër ISIS-it
Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi raportin për terrorizmin për vitin 2014, ku vlerësohet roli i Shqipërisë si mbështetëse e fortë në përpjekjet kundër ISIS-it.

Vlorë, pranga 34-vjeçarit që i shpëtoi operacionit antidrogë 3 ditë më parë Vlorë, pranga 34-vjeçarit që i shpëtoi operacionit antidrogë 3 ditë më parë
Policia e Vlorës arrestoi 34-vjeçarin, Florenc Proko, i shpallur në kërkim si pjesë e një grupi organizator trafiku lëndësh narkotike.

Sulmohet i afërmi i kandidatit të PD-së në Cërrik; Basha në Elbasan Sulmohet i afërmi i kandidatit të PD-së në Cërrik; Basha në Elbasan
Një tjetër rast i pretenduar për dhunë ndaj simpatizantëve të PD ka bërë që kryetari i kësaj partie, Lulzim Basha të shkojë menjëherë në Elbasan për t’u njohur me situatën.

PD reagon për incidentin në Lezhë: Një skenar djallëzor dhe kriminal për të nxitur tensione PD reagon për incidentin në Lezhë: Një skenar djallëzor dhe kriminal për të nxitur tensione
Pas deklaratës së Luan Ramës për incidentin në Lezhë, ka reaguar edhe Partia Demokratike, e cila e cilësoi ngjarjen si shpifje të deputetes Kryemadhi.

Incidenti në Lezhë, LSI akuzon PD-në. Luan Rama: PD të distancohet nga elementët kriminalë Incidenti në Lezhë, LSI akuzon PD-në. Luan Rama: PD të distancohet nga elementët kriminalë
Për incidentin e ndodhur në Lezhë, reagoi edhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Luan Rama, në një deklaratë gjatë orëve të vona të mbrëmjes së të premtes, i kërkoi Partisë Demokratike që të distancohet nga personat e inkriminuar dhe ta dënoi ngjarjen.

Heshtje zgjedhore, të dielën shqiptarët u drejtohen kutive të votimit Heshtje zgjedhore, të dielën shqiptarët u drejtohen kutive të votimit
Prej mesnatës vendi ka hyrë në heshtje zgjedhore. Asnjë subjekt politik apo kandidat i këtyre zgjedhjeve nuk lejohet të bëjë propagandë elektorale.

Lezhë, qëllohet me armë në ajër pas një takimi të deputetes Kryemadhi Lezhë, qëllohet me armë në ajër pas një takimi të deputetes Kryemadhi
Një incident elektoral është shënuar gjatë së premtes në fshatin Rrilë në Lezhë, ku janë dëgjuar të shtëna me armë pas një takimi të deputetes Monika Kryemadhi.

Rama, në Top Story: I befasuar nga pjesëmarrja në fushatë. Dako jep dorëheqjen po fitoi me diferencë të vogël Rama, në Top Story: I befasuar nga pjesëmarrja në fushatë. Dako jep dorëheqjen po fitoi me diferencë të vogël
Në një intervistë me Sokol Ballën në Top Story, Edi Rama është ndjerë i befasuar nga pjesëmarrja e njerëzve në këtë fushatë zgjedhore dhe thotë se ka një pozitivitet, që as vetë nuk e priste në nisje të fushatës.

Elbasan, zjarri përfshin nënstacionin elektrik të Kajanit Elbasan, zjarri përfshin nënstacionin elektrik të Kajanit
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë nënstacionin elektrik të Kajanit, mesditën e së premtes, ku si pasojë, një pjesë e madhe e zonës së Dumresë ka mbetur pa energji elektrike.

APPD mbyll fushatën në Tiranë, Basha: Fund mjerimit për mijëra familje APPD mbyll fushatën në Tiranë, Basha: Fund mjerimit për mijëra familje
Partia Demokratike ka zgjedhur ta mbyllë fushatën elektorale për Lokalet 2015 pikërisht në kryeqytet, në sheshin “Nënë Tereza”, aty ku kreu i opozitës Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak Halim Kosova folën për herë të fundit dhe për herë të fundit u bënë ftesë qytetarëve të votonin për alternativat e opozitës, jo vetëm në Tiranë, por në të gjithë Shqipërinë.

Mbyllja e fushatës së ASHE, Rama: Dështimin epokal na e paraqisnin si sukses historik Mbyllja e fushatës së ASHE, Rama: Dështimin epokal na e paraqisnin si sukses historik
Partia Socialiste e mbylli fushatën zgjedhore të Lokaleve 2015 në Durrës, në qytetin bregdetar nga ku u bë thirrje jo vetëm për mbështetjen e kryetarit aktual të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, por edhe për mbështetje ndaj të gjithë kandidatëve të Aleancës për Shqipërinë Europiane në mbarë vendin, në 61 bashkitë e reja sipas reformës së re administrativo-territoriale.

Aksi Tiranë-Vorë-Durrës mbyll fushatën zgjedhore Aksi Tiranë-Vorë-Durrës mbyll fushatën zgjedhore
Pak orë dhe në vend nis heshtja zgjedhore. Partitë politike po zhvillojnë mitingjet përmbyllese të rrugëtimit 30-ditor në të gjithë vendin, ku prezantuan kandidatët dhe bënë premtimet e tyre.

Kavajë, Rama: Roshi nuk ka asnjë mister. I dëbuar si klandestin, si mijëra shqiptarë të tjerë Kavajë, Rama: Roshi nuk ka asnjë mister. I dëbuar si klandestin, si mijëra shqiptarë të tjerë
“Në Kavajë nuk ka nevojë të flasësh shumë. Mjafton të kesh sytë në ballë për të kuptuar gjithçka për të mos pasur as më të voglin dyshim se nga është drejtimi i duhur”.

KQZ: Janë marrë të gjitha masat. Partitë të plotësojnë me anëtarë 12 ZAZ KQZ: Janë marrë të gjitha masat. Partitë të plotësojnë me anëtarë 12 ZAZ
Institucioni me intensitetin më të lartë të punës, për përgatitjen e procesit zgjedhor të këtyre ditëve, garanton se ka marrë të gjitha masat për një proces konform ligjit. KQZ bëri me dije se ka shpërndarë bazën materiale pranë çdo Komisioni Zonal të Adminstrimit të Zgjedhjeve.

Idrizi, në “Kupën Çamëria” dhe tregun çam: Votoni nr. 34 Idrizi, në “Kupën Çamëria” dhe tregun çam: Votoni nr. 34
Pas mbylljes së fushatës elektorale në të gjithë Shqipërinë, kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet vendosi të kalojë ditën e fundit, përpara heshtjes zgjedhore, në dy aktivitete të ndryshme në kryeqytet.

PS e Vlorës akuzon Deromemajn: Përfaqësues i interesave klienteliste të Bashës PS e Vlorës akuzon Deromemajn: Përfaqësues i interesave klienteliste të Bashës
Me anë të një deklarate, Partia Socialiste e Vlorës akuzon kandidatin demokrat, Genc Deromemaj, si përfaqësues të interesave klienteliste të Bashës.

Lushnje, Tushe organizon takim me gratë socialiste: Këshilli, përgjysmë me gra Lushnje, Tushe organizon takim me gratë socialiste: Këshilli, përgjysmë me gra
Kandidati i majtë për Bashkinë e Lushnjes, Fatos Tushe, i shoqëruar nga ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni, dhe deputetët Arben Çuko e Bujar Çela, zhvilluan një takim me gratë socialiste lushnjare.

Berat, kandidati i djathtë: Qyteti është peng i të majtëve. Ta ndryshojmë më 21 Qershor Berat, kandidati i djathtë: Qyteti është peng i të majtëve. Ta ndryshojmë më 21 Qershor
Kasem Mahmutaj, kandidat i së djathtës për Bashkinë e Beratit, zhvilloi takimin në lagjen Çelepias në këtë qytet. Ai foli për ndryshimin, që duhet të ndodhë më 21 Qershor, në Berat.

Kavajë, Roshi u shtron iftar besimtarëve: Ramazani na kujton forcën e shenjtë të sakrificës Kavajë, Roshi u shtron iftar besimtarëve: Ramazani na kujton forcën e shenjtë të sakrificës
Me fillimin e muajit të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi ka shtruar një iftar për besimtarët myslimanë në sheshin e ri të qytetit.

ASHE mbyll fushatën në Gjirokastër; takim për kandidatet Rami e Mandi ASHE mbyll fushatën në Gjirokastër; takim për kandidatet Rami e Mandi
Arben Ahmetaj ishte në krye të organizimeve të mbylljes së fushatës elektorale për kandidatët e majtë në Gjirokastër e Libohovë. Mbyllja e fushatës për të dy zonjat, Zamira Rami dhe Luiza Mandi, u bë në stadiumin e qytetit të Gjirokastrës, nën një atmosferë festive.

ASHE mbyll fushatën në Kamëz, Rama: Xhelali, e shkuara ASHE mbyll fushatën në Kamëz, Rama: Xhelali, e shkuara
Në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në Kamëz, kryeministri Edi Rama zgjodhi t’u drejtohet mbështetësve në shesh me një mesazh më të shkurtër se herët e tjera.

Tiranë, qendër e re shëndetësore për banorët e “Komunës së Parisit” Tiranë, qendër e re shëndetësore për banorët e “Komunës së Parisit”
Rreth 10 mijë banorë të “Komunës së Parisit” në kryeqytet, tanimë do të marrin shërbim shëndetësor parësor panë zonës së tyre.

Takimet e fundit të Veliajt, thirrje për pjesëmarrje masive: Ta ndryshojmë Tiranën Takimet e fundit të Veliajt, thirrje për pjesëmarrje masive: Ta ndryshojmë Tiranën
Ditën e fundit të fushatës zgjedhore, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ua rezervoi takimeve me banorë dhe mbështetës në disa njësi të kryeqytetit, nga ku ai bëri thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhjet e 21 Qershorit, si mundësia e vetme për ta çuar Tiranën në drejtimin e duhur.

I zhdukur prej dy ditësh, policia heton për prishje të pazareve të drogës I zhdukur prej dy ditësh, policia heton për prishje të pazareve të drogës
Një 37-vjeçar është denoncuar i zhdukur prej orës 18.30 të së mërkurës. Ndërsa policia ka nisur hetimet për prishje të pazarave të drogës drejt shtetit grek.

KLD emëron Fehmi Petkun kryetar të Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda KLD emëron Fehmi Petkun kryetar të Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda
Fehmi Petku është emëruar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë si kryetar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda. Në mbledhjen e së premtes, KLD emëroi edhe Ramiz Lalën, si kryetar të Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë në Gjirokastër.

SHBA, tjetër thirrje për zgjedhjet: Të votosh do të thotë të jesh pjesë e kombit tënd SHBA, tjetër thirrje për zgjedhjet: Të votosh do të thotë të jesh pjesë e kombit tënd
Ambasada e Shteteve të Bashkuara u bën edhe njëherë tjetër thirrje qytetarëve shqiptarë të dalin dhe të votojnë në zgjedhjet e kësaj të diele.

Akuzat, reagon Ministria e Brendshme: 21 të shoqëruar për incidentet, materialet në Prokurori Akuzat, reagon Ministria e Brendshme: 21 të shoqëruar për incidentet, materialet në Prokurori
Pas deklaratave të bëra nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar Ministria e Brendshme me anë të zv.ministres Elona Gjebrea, e cila ka sqaruar deklaratat e bëra nga ana e Partisë Demokratike, si dhe ka dhënë detaje nga puna e Policisë në rastet e incidenteve të denoncuara.

Zgjedhjet, 5168 të dënuar bëhen banorë të bashkive ku ndodhen burgjet Zgjedhjet, 5168 të dënuar bëhen banorë të bashkive ku ndodhen burgjet
5168 të dënuar, nga 5798 që mban aktualisht gjithë sistemi penitenciar, janë regjistruar në gjendjet civile në qytetet ku ndodhen burgjet që ata vuajnë dënimin, për të shfrytëzuar në këtë mënyrë më 21 Qershor të drejtën e votës.

PR mbështet Ismailin. Mediu, thirrje të mos bien pre e shitjes së votës PR mbështet Ismailin. Mediu, thirrje të mos bien pre e shitjes së votës
Kryerepublikani Fatmir Mediu, i shoqëruar nga kandidati i APPD-së për Vorën, Fiqiri Ismaili, është pritur në një takim elektoral nga qindra banorë të Domjes.

Basha, në Kamëz: 21 Qershori, shans për të ndihmuar shqiptarët Basha, në Kamëz: 21 Qershori, shans për të ndihmuar shqiptarët
Një ditë para heshtjes zgjedhore, Lulzim Basha u rikthye në Kamëz, nga u bëri thirrje qytetarëve të votojnë kundër asaj që e cilëson si alternativën e mijëra të papunëve dhe taksave të larta që po shkatërrojnë biznesin.

Bojaxhi: E ardhmja nuk u takon sehirxhinjve, por atyre që guxojnë të veprojnë Bojaxhi: E ardhmja nuk u takon sehirxhinjve, por atyre që guxojnë të veprojnë
Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi është takuar në mbyllje të fushatës elektorale me pjesëtarë të grupimit “Ne Tirana”. Ajo që i bashkon, tha Bojaxhi, është fakti se guxojnë të veprojnë dhe e dinë që e ardhmja nuk u takon sehirxhinjve dhe spektatorëve.

LSI, Malaj: Vora nuk është bastion i askujt, por i qytetarëve LSI, Malaj: Vora nuk është bastion i askujt, por i qytetarëve
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të PD-së, Lulzim Basha për garën elektorale në Vorë. Nora Malaj ka deklaruar se Vora “nuk është bastion i askujt, por bastion i qytetëarëve”.

KZLN: Këshilltarët mbetën në hije në fushatë KZLN: Këshilltarët mbetën në hije në fushatë
Në raportin e tretë të Koalicionit për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme,  për zgjedhjet e 21 qershorit, u vu në dukje se fushata elektorale ka lënë në hije kandidatët për këshillin bashkiak.

Gjiknuri e Haxhinasto mbyllin fushatën: Gramshi, në fokus të qeverisë Gjiknuri e Haxhinasto mbyllin fushatën: Gramshi, në fokus të qeverisë
Koalicioni Aleanca për Shqipërinë Europiane ka mbyllur fushatën zgjedhore për bashkinë e Gramshit. Në mitingun përmbyllës ishin të pranishëm ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri dhe ai i Transporteve, Edmond Haxhinasto.

Basha: Qeveria po rrezikon standardet; Renditen incidentet gjatë fushatës Basha: Qeveria po rrezikon standardet; Renditen incidentet gjatë fushatës
Konferencën e tij për shtyp, kreu i Partisë Demokratike e nisi me një përkufizim për Edi Ramën dhe Ilir Metën, të cilët - sipas tij, - po zhbëjnë standardin demokratik të zgjedhjeve.

Gjuta nuk pranon akuzat; u kap me një pistoletë të larë në ar dhe me inicialet e tij Gjuta nuk pranon akuzat; u kap me një pistoletë të larë në ar dhe me inicialet e tij
Vladimir Gjuta nuk pranoi asnjë nga akuzat që rëndojnë ndaj tij. Ai nuk pranoi të jetë organizator i sulmit me tritol në farmacinë e të atit të ministrit të Brendshëm dhe nuk pranoi as të ketë kërcënuar vetë ministrin me mesazhe telefonike.

Zgjedhjet, Rama-Meta: Rëndësi kanë standardet Zgjedhjet, Rama-Meta: Rëndësi kanë standardet
Bashkëdrejtuesit e Koalicionit për Shqipërinë Europiane, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Meta i bënë një panoramë zhvillimeve zgjedhore të deritanishme duke e cilësuar 21 Qershorin si një sfidë për Shqipërinë dhe qeverinë në rritjen e cilësisë së zgjedhjeve.

Bushati, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit turk Demirel Bushati, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit turk Demirel
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka shkruar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit turk, Sulejman Demirel.

Sigurimi i zgjedhjeve, 5960 policë për rendin në 5299 Qendra Votimi Sigurimi i zgjedhjeve, 5960 policë për rendin në 5299 Qendra Votimi
Rreth 6 mijë policë do të angazhohen në procesin zgjedhor të 21 Qershorit. Policia e Shtetit, në një deklaratë për mediat, ka bërë të ditur masat që ka marrë për mbarëvajtjen e procesit.

Droga në aksin Kapshticë-Athinë, prokuroria kërkon 37 vjet burg për 4 të akuzuarit Droga në aksin Kapshticë-Athinë, prokuroria kërkon 37 vjet burg për 4 të akuzuarit
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar këtë të premte dënimin me 37 vjet burg për katër shtetas, të akuzuar si pjesëtarë të një grupi kriminal që trafikonte drogë drejt Greqisë.

Sejdini zhgënjeu më shumë me shpjegimet që bëri Sejdini zhgënjeu më shumë me shpjegimet që bëri
Mustafa Nano - Po duket se ndërhyrja sqaruese e Qazim Sejdinit, shoqëruar dhe me ndërhyrjen kryeministrore të tipit ultima ratio, e kanë mbyllur debatin që nisi pas publikimit të bisedës së përgjuar mes Sejdinit vetë e gazetarëve, në të cilën i bëhej një sintezë e shkëlqyer marrëdhënieve që ka mass-media me politikën, gazetarët me politikanët, financuesit e mediave me pushtetin apo gazetarët me profesionin e tyre.

Berat, zjarrfikësja rrëzon shtyllën elektrike; lëndohet një kalimtar Berat, zjarrfikësja rrëzon shtyllën elektrike; lëndohet një kalimtar
Një makinë e repartit të zjarrfikësve në Berat, duke ecur me shpejtësi të lartë, ka goditur dhe rrëzuar një shtyllë elektrike.

Apeli i ambasadorit Hoffmann: Shkoni dhe votoni! Zgjedhjet, test i rëndësishëm Apeli i ambasadorit Hoffmann: Shkoni dhe votoni! Zgjedhjet, test i rëndësishëm
Dy ditë para zgjedhjeve të 21 Qershorit, ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Hellmut Hoffmann, ka apeluar ndaj shqiptarëve që të shkojnë e të votojnë për të zgjedhur atë që do të përfaqësojë interesat e tyre në nivel lokal, vitet e ardhshme.

Kosova takon taksistët: Luftë informalitetit; kandidati i PD-së viziton edhe çerdhet Kosova takon taksistët: Luftë informalitetit; kandidati i PD-së viziton edhe çerdhet
Halim Kosova ka zhvilluar këtë të premte disa takime në orët e para të mëngjesit, me qytetarë e banorë që e nisin punën më herët se të tjerët. Kandidati për kryebashkiak ka garantuar taksistët për luftë ndaj informalitetit.

Basha: Rama-Meta po diskriminojnë qytetarët e Kamzës dhe Paskuqanit Basha: Rama-Meta po diskriminojnë qytetarët e Kamzës dhe Paskuqanit
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë mbylljes së fushatës elektorale në Bashkinë e Kamzës, deklaroi se qeveria i ka diskriminuar qytetarët e Kamzës dhe Paskuqanit, duke ua bërë atyre jetën e pamundur.

Idrizi mbyll fushatën në Vlorë: Votoni PDIU për të fuqizuar zërin kombëtar Idrizi mbyll fushatën në Vlorë: Votoni PDIU për të fuqizuar zërin kombëtar
Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka mbyllur fushatën elektorale nga qyteti i Vlorës. Kreu i saj, Shpëtim Idrizi kërkoi votën e të gjithë shqiptarëve, duke e konsideruar PDIU-në si një parti që do të jetë zëri kombëtar dhe i qytetarëve.

Zgjedhjet, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikon raportin e tretë Zgjedhjet, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikon raportin e tretë
Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë (KVV) publikoi këtë të premte raportin e tretë të ndërmjetëm për zgjedhjet e 21 Qershorit, ku vuri në dukje se pavarësisht se kemi të bëjmë me zgjedhje për pushtetin vendor, janë lënë në hije kandidatët për Këshillin Bashkiak.

Dako, me durrsakët e vjetër: Tre herë më shumë shërbime Dako, me durrsakët e vjetër: Tre herë më shumë shërbime
Tre herë më shumë shërbime dhe tre herë më tepër fonde për familjet në nevojë, ka premtuar kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako. Ai është takuar me durrsakët e vjetër, banorë të lagjes “Sefer Efendiu” tek kodrat e qytetit.

Duma, tek tregu industrial: Përgjysmim të taksës së shitësve ambulantë Duma, tek tregu industrial: Përgjysmim të taksës së shitësve ambulantë
Kandidatja e djathtë për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma është takuar me tregtarët e tregut industrial.

Nishani, mesazh për 21 Qershorin: Vota është pushteti juaj! Nishani, mesazh për 21 Qershorin: Vota është pushteti juaj!
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, me anë të një mesazhi të postuar në faqen zyrtare të Presidencës, i ftoi të gjithë shqiptarët të ushtrojnë të drejtën e votës, e cila “është pasuria jonë më e çmuar në shoqërinë e hapur demokratike që po ndërtojmë prej vitesh”.

Incidenti në Elbasan, procedim penal për 19-vjeçarin Incidenti në Elbasan, procedim penal për 19-vjeçarin
Policia e Elbasanit dha të premten detaje për incidentin e djeshëm në një nga zyrat e Partisë Demokratike në këtë qytet.

Vlorë, policia kap 25 kg lëndë narkotike, arrestohen 2 persona Vlorë, policia kap 25 kg lëndë narkotike, arrestohen 2 persona
Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona në operacionin e koduar “Qeparoi”, ku është sekuestruar 25 kilogramë e 530 gramë lëndë narkotike çokollatë.

Basha në Durrës: Duma, figura emblematike e fitores së PD Basha në Durrës: Duma, figura emblematike e fitores së PD
Demokratët besojnë se Durrësi është një nga bashkitë socialiste që do të fitohet nga opozita të dielën dhe Lulzim Basha asnjëherë nuk kursehet, kur përkufizon Grida Dumen.

Incidenti në Elbasan, Basha: Bandat e Sejdinit po kërcënojnë qytetarët. Balla: Incidenti i inskenuar nga PD Incidenti në Elbasan, Basha: Bandat e Sejdinit po kërcënojnë qytetarët. Balla: Incidenti i inskenuar nga PD
Një incident i pretenduar elektoral në qytetin e Elbasanit mesnatën e së enjtes ka bërë që kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha të shkojë menjëherë në këtë qytet për t’u njohur me ngjarjen.

Top Story, kush i fiton zgjedhjet? Top Story, kush i fiton zgjedhjet?
Tashmë kur kanë mbetur vetëm 24 orë fushatë, tonet janë ashpërsuar dhe stratëgjitë e të gjitha palëve janë në pikën kritike: ku takimet, mitingjet reklamat, fletëpalosjet apo edhe “ofertat” e tjera, tashmë janë bërë, dhe ka mbetur vetëm ankthi për stafet dhe kandidatët: ku kanë gabuar? Çfarë kanë tepruar?

Tiranë, plagoset me armë zjarri një 25-vjeçar pranë Selitës Tiranë, plagoset me armë zjarri një 25-vjeçar pranë Selitës
Një person ka mbetur i plagosur orët e mbrëmjes së të enjtes në kryeqytet, pas të shtënave me armë zjarri të dëgjuara pranë zonës së njohur si Selitë.

ASHE mbyll fushatën në Tiranë, Rama dhe Meta kërkojnë votat për Veliajn ASHE mbyll fushatën në Tiranë, Rama dhe Meta kërkojnë votat për Veliajn
Me një skenografi tërësisht ndryshe, Aleanca për Shqipërinë Europiane, e shndërroi sheshin “Nënë Tereza” në kryeqytet në një skenë gjigande ku u luajt akti i fundit i betejës për Tiranën.

Votuesit fiktivë në Vorë, KQZ rrëzon edhe kërkesën e LSI-së Votuesit fiktivë në Vorë, KQZ rrëzon edhe kërkesën e LSI-së
Listat e zgjedhësve që u duk se ishin hequr nga problematika e këtyre zgjedhjeve, mesa duket ishin vetëm çështje kohe.

Zaganjori pret Lu e Vlahutin: Mbështesim reformën në drejtësi Zaganjori pret Lu e Vlahutin: Mbështesim reformën në drejtësi
Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, priti në një takim zyrtar Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu dhe Ambasadoren e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin.

Eurostat: Kosovarët, azilkërkuesit kryesorë në BE për tremujorin e parë të 2015-s Eurostat: Kosovarët, azilkërkuesit kryesorë në BE për tremujorin e parë të 2015-s
Në Bashkimin Europian u regjistruan 185 mijë raste të reja azilkërkuesish gjatë tremujorit të parë të vitit 2015 dhe, sipas “Eurostat”, zyrës së statistikave të BE-së, “gjysma e tyre janë kosovarë, sirianë apo afganë”.

Sakrificat e Françeskës për motrën e vogël dhe familjarët e tjerë Sakrificat e Françeskës për motrën e vogël dhe familjarët e tjerë
Aftësitë e saj si amvisë, as që mund të vihen në diskutim. Madje, as përkujdesja e ngrohtë që i jep motrës së vogël, apo sakrificat që bën për të gjithë anëtarët e tjerë të familjes.

Familja e Jusit, në vështirësi ekstreme. Braktisin shkollën për të punuar Familja e Jusit, në vështirësi ekstreme. Braktisin shkollën për të punuar
Këta janë 3 djemtë më të mëdhenj të një familjeje, që banon në një fshat të Vlorës. Më i madhi prej tyre është 15 vjeç. Jusi e ka braktisur shkollën dy vite më parë, dhe hallet që mban mbi supe janë më të shumta se vitet e tij të jetës.

Ambulantët e vegjël që pushtojnë bregdetin Ambulantët e vegjël që pushtojnë bregdetin
Ardhja e verës, për shumë fëmijë sjell entuziazmin e pushimeve dhe dëshirës për të shijuar plazhin, por për disa të tjerë, plazhi kthehet në vendin e tyre të punës.

PD mbyll fushatën në Kavajë, Basha: Roshi, i dënuar në Itali dhe Zvicër PD mbyll fushatën në Kavajë, Basha: Roshi, i dënuar në Itali dhe Zvicër
Partia Demokratike zhvilloi mitingun përmbyllës të fushatës elektorale për Kavajën, ku Lulzim Basha akuzoi mazhorancën se kandidon në këtë bashki një person më të shkuar kriminale.

Gjyqtarët: Mbështesim reformën. Kujdes me qëndrimet përgjithësuese Gjyqtarët: Mbështesim reformën. Kujdes me qëndrimet përgjithësuese
Përmes një deklarate të Këshillit Ekzekutiv, Konferenca Gjyqësore Kombëtare mbështet reformën në drejtësi, të cilën e shesh si një domosdoshmëri të realitetit shqiptar.

Arrestohet Vladimir Gjuta; Në kërkim, si pjesëtar i grupit të tritolit e për kërcënim ndaj Tahirit Arrestohet Vladimir Gjuta; Në kërkim, si pjesëtar i grupit të tritolit e për kërcënim ndaj Tahirit
Vladimir Gjuta, njeriu që akuzohet për vendosjen e tritolit në farmacinë e të atit të ministrit të Brendshëm, si dhe për kërcënimet me anë të mesazheve telefonike ndaj Saimir Tahirit, u arrestua rreth orës 17 e 30 minuta, në tunelin e Kalimashit.

Vendimi i Apelit Administrativ, pezullohet edhe leja e pallatit te Liqeni Vendimi i Apelit Administrativ, pezullohet edhe leja e pallatit te Liqeni
Edhe një trupë tjetër gjyqësore i thotë “jo” ndërtimit të objektit 17-katësh te diga e Liqenit, për të cilin u vendosën përballë njëri-tjetrit që prej janarit, zëri i shoqërisë civile dhe kompania ndërtuese "Gener 2".

Lehtësi financiare për sektorin e peshkimit Lehtësi financiare për sektorin e peshkimit
Ministria e Financave bën me dije se është miratuar udhëzimi që përjashton anijet e peshkimit nga taksa e qarkullimit, ajo e karbonit dhe nga akciza.

Rama-Meta, në Velipojë: Me votën për Bazhdarin fitojnë të majtët e të djathtët Rama-Meta, në Velipojë: Me votën për Bazhdarin fitojnë të majtët e të djathtët
Edi Rama dhe Ilir Meta ishin në Velipojë, ku kërkuan votat për Keti Bazhdarin. Velipoja - tha Rama, - për ne është një territor strategjik, për zhvillimin urban dhe ekonomiko-social të Shkodrës.

PD: Rama mbron dhunën ndaj medias PD: Rama mbron dhunën ndaj medias
Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Rama se nuk ka ndërmarrë asnjë veprim ndaj kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, i cili në një video të publikuar ka kërcënuar një gazetare.

Ekzekutohet vendimi për sekuestron e pasurive të Becchettit Ekzekutohet vendimi për sekuestron e pasurive të Becchettit
Agjencia e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, pranë Ministrisë së Financave, ka ekzekutuar vendimin e dhënë nga Gjykata e Tiranës për sekuestrimin e pasurive të Francesco Becchettit, i dyshuar për pastrim parash.

Durrës, policia shpëton 5 të rinj nga mbytja Durrës, policia shpëton 5 të rinj nga mbytja
Policia në Durrës ka shpëtuar pasditen e së enjtes 5 shtetas kosovarë që rrezikonin të mbyteshin në det.

Kukan: Bëni zgjedhje të drejta, PE po ju vëzhgon në çdo drejtim Kukan: Bëni zgjedhje të drejta, PE po ju vëzhgon në çdo drejtim
Përfaqësuesi i delegacionit parlamentar BE-Shqipëri, Eduard Kukan, në një intervistë për Top Channel deklaron se zgjedhjet vendore do të kenë një ndikim të madh në vendimet e mëvonshme për çështjen e negociatave.

Halim Kosova, me ish të përndjekurit: Do të jem gjithmonë pranë jush Halim Kosova, me ish të përndjekurit: Do të jem gjithmonë pranë jush
Doktor Kosova, në një takim me të përndjekurit politikë, premtoi se nuk do ta zhgënjejë këtë shtresë të shoqërisë shqiptare.

Vlahutin: Merrni pjesë në zgjedhje, mos e shisni votën Vlahutin: Merrni pjesë në zgjedhje, mos e shisni votën
Tre ditë para datës së zgjedhjeve vendore që pritet të zhvillohen në të gjithë territorin e vendit, ambasadorja e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin u bën thirrje qytetarëve shqiptarë të marrin pjesë në zgjedhje dhe të mos bien pre e presioneve për shitjen e votës.

Parku Kombëtar i Dajtit, Rama inspekton rehabilitimin e rrugës Parku Kombëtar i Dajtit, Rama inspekton rehabilitimin e rrugës
Rruga që të çon në Parkun Kombëtar të Dajtit, e lënë në mëshirë të fatit dhe e degraduar tërësisht, ka nisur të rehabilitohet. Punimet u inspektuan nga kryeministri Rama, i cili rreth dy vite më parë premtoi vënien dorë në këtë rrugë.

Nishani, telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit turk, Demirel Nishani, telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit turk, Demirel
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoan, për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Sylejman Demirel.

Policia parandalon një vrasje në Korçë, në pranga një 27-vjeçar Policia parandalon një vrasje në Korçë, në pranga një 27-vjeçar
Policia e Korçës ka parandaluar një vrasje paraditen e të enjtes. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është arrestuar 27-vjeçari Roland Adri, nga fshati Podgorie.

Basha: PD, masa me vëzhguesit. Nuk do t'i lejojmë votuesit fiktivë të votojnë Basha: PD, masa me vëzhguesit. Nuk do t'i lejojmë votuesit fiktivë të votojnë
Durrësi dhe Kavaja, por kryesisht Durrësi pritet të jetë pika e nxehtë e këtyre zgjedhjeve, sepse Partia Demokratike ka vendosur të mos lejojë votimin e asnjë prej qytetarëve që, sipas saj, janë shtuar në mënyrë fiktive në listat e zgjedhësve.

Rama uron besimtarët myslimanë nga xhamia e re e Dragostunjës Rama uron besimtarët myslimanë nga xhamia e re e Dragostunjës
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e nisjes së Muajit të Ramazanit nga xhamia e re e Dragostunjës në Librazhd, e cila ka çelur dyert e saj për besimtarët disa ditë më parë. Ky objekt kulti është konceptuar jo vetëm si një vend lutjeje, por edhe edukues dhe arsimues për besimtarët e kësaj zone.

Lushnjë, Xhindoli: Votoni njerëzit e mirë, unë jam një nga ata Lushnjë, Xhindoli: Votoni njerëzit e mirë, unë jam një nga ata
Partia Demokratike në Lushnjë akuzon bashkinë se ka nivele të larta të borxheve. Konkretisht, në vendimet e gjykatave për personat e larguar nga puna, të cilët kanë fituar gjyqet.

Mundësitë për më shumë përfaqësim me zgjedhjet e 21 Qershorit Mundësitë për më shumë përfaqësim me zgjedhjet e 21 Qershorit
Fiorela Shalsi - Studimet me fokus votuesit dhe për më tepër gratë dhe vajzat rrallë bëjnë lajm kryesor.

FRD mbyll fushatën në Tiranë, Topi: Bashkimi me ASHE, standard i ri FRD mbyll fushatën në Tiranë, Topi: Bashkimi me ASHE, standard i ri
Fryma e Re Demokratike ka zhvilluar paraditen e së enjtes takimin përmbyllës elektoral. Në fjalën e tij, kreu i kësaj partie, Bamir Topi ka deklaruar se FRD bëri zgjedhjen e duhur kur pranoi bashkimin me koalicionin e majtë.

Tërheqja e dokumenteve biometrike, MB: Zyrat të hapura edhe në fundjavë Tërheqja e dokumenteve biometrike, MB: Zyrat të hapura edhe në fundjavë
Zyrat e tërheqjes së dokumenteve biometrike do të qëndrojnë të hapura edhe të shtunën dhe të dielën. Ministria e Brendshme njoftoi se të gjithë ata që kanë aplikuar mund t’u drejtohen këtyre zyrave “për të patur mundësi të ushtrojnë të drejtën e votës”.

Belgjikë, policia: Trupi i gjymtuar i përket një studenti shqiptar Belgjikë, policia: Trupi i gjymtuar i përket një studenti shqiptar
Policia dhe drejtësia belge kanë përcaktuar se trupi i pajetë, pa kokë, krahë dhe këmbë, që u gjet në qershor të këtij viti, i përket një studenti shqiptar.

Mediu, në Dibër: Mos lejoni tjetërsimin e votës Mediu, në Dibër: Mos lejoni tjetërsimin e votës
Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu është pritur në një takim elektoral në verilindje të vendit nga banorë të zonës së Maqellarës, në Dibër.

Bllokohet Nënë Tereza. Në orën 19.00, mitingu përmbyllës i ASHE-së në Tiranë Bllokohet "Nënë Tereza". Në orën 19.00, mitingu përmbyllës i ASHE-së në Tiranë
Policia njoftoi se do të bllokohen të gjitha rrugët hyrëse në sheshin “Nënë Tereza” për mitingun përmbyllës të Aleancës për Shqipërinë Europiane në Tiranë.

PDIU, Idrizi: Të bashkuar mund ta ndërtojmë Shqipërinë që duam PDIU, Idrizi: Të bashkuar mund ta ndërtojmë Shqipërinë që duam
Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet mbylli fushatën elektorale në Tiranë me dy takime. Takimi i parë u zhvillua me anëtarë të bashkuar rishtazi me PDIU-në në kryeqytet.

Tiranë dhe Laç, 3 raste të dhunës në familje Tiranë dhe Laç, 3 raste të dhunës në familje
Rastet e dhunës në familje raportohen çdo ditë nga policia. Në Mamurras një 33-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pas kallëzimit të vëllait të tij për dhunë, ndërsa në kryeqytet janë shënuar dy raste të tilla.

Shpërthim me eksploziv në Fushë Krujë, shoqërohen 10 persona Shpërthim me eksploziv në Fushë Krujë, shoqërohen 10 persona
Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në një lokal në Fushë Krujë. Ngjarja është shënuar në lagjen "Partizani" të qytetit.

Elbasan, vritet me thikë 41-vjeçari, arrestohet autori Elbasan, vritet me thikë 41-vjeçari, arrestohet autori
Policia e Elbasanit, me anë të një njoftimi për shtyp, ka bërë të ditur se rreth orës 07:00 të ditës së enjte ka gjetur një trup pa shenja jete, në afërsi të Kryqëzimit të Cërrikut, tek vendi i quajtur “Ish-thertorja”.

Dako, në Shkozet: Të gjitha blloqet e banimit do të rikualifikohen Dako, në Shkozet: Të gjitha blloqet e banimit do të rikualifikohen
Kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako ka vijuar takimet në zonën e Shkozetit. Ai premtoi se në muajt janar-shkurt të vitit të ardhshëm, të gjitha blloqet e banimit do të rikualifikohen.

Halim Kosova: Evidentim dhe zgjidhje problemeve Halim Kosova: Evidentim dhe zgjidhje problemeve
Kandidati i djathtë për Tiranën, Halim Kosova ka zhvilluar paraditen e së entjes një takim me banorët e kryeqytetit, me të cilët ka diskutuar për punësimin.

Urimi i kreut të Komunitetit Mysliman Shqiptar për Ramazanin Urimi i kreut të Komunitetit Mysliman Shqiptar për Ramazanin
Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj, uroi nëpërmjet një mesazhi në faqen zyrtare të KMSH-së fillimin e Muajit të Bekuar të Ramazanit.

Duma: Pas 21 Qershorit, rrugëtimi ynë do të jetë vetëm puna Duma: Pas 21 Qershorit, rrugëtimi ynë do të jetë vetëm puna
Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, shpalosi programin e saj para qindra banorëve të Shkozetit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të fillojë një rrugëtim ndryshe, që do ta ketë emrin punë.

Emigrantët në Greqi kthehen për të votuar Emigrantët në Greqi kthehen për të votuar
Megjithëse larg atdheut të tyre, emigrantët shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Greqi, shprehin dëshirën e tyre për të shkuar e për të votuar në zgjedhjet lokale, pasi e konsiderojnë votën e tyre një mjet demokratik që do të çojë përpara Shqipërinë.

Gara për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj në “Top Show” Gara për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj në “Top Show”
Në debatin e fundit të këtyre zgjedhjeve në “Top Show” ishte i ftuar kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj.

Alarmi për mbrojtjen e tokës; ekspertët: Harta po ndryshon çdo vit, toka jonë po mpaket Alarmi për mbrojtjen e tokës; ekspertët: Harta po ndryshon çdo vit, toka jonë po mpaket
Vite më parë, vija bregdetare e plazhit të Semanit ishte me dhjetëra metra më në brendësi të detit. Tashmë gurët që janë gjurmë të bunkerëve, sot janë nën ujë. E gjithë zona ishte me pisha, të cilat sot janë shkulur dhe po mpaken dita ditës për shkak të erozionit dhe erërave të fuqishme.

Mot i keq në Durrës, një i vdekur Mot i keq në Durrës, një i vdekur
Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë Durrësin gjatë mbrëmjes së të mërkurës, duke shkaktuar probleme të shumta.

Basha në Mirditë: Qeveria vështirësoi jetën e qytetarëve Basha në Mirditë: Qeveria vështirësoi jetën e qytetarëve
Në Mirditë, kreu i opozitës Lulzim Basha akuzoi qeverinë se, në vend të përmbushjes së premtimeve për ta bërë më të mirë jetën e shqiptarëve, në këto dy vjet shumica e tyre jo vetëm jetojnë më keq, por edhe keqtrajtohen nga qeveria që zgjodhën.

Erion Veliaj, në Kombinat: Njerëzit i ka trishtuar bashkia që nuk punon Erion Veliaj, në Kombinat: Njerëzit i ka trishtuar bashkia që nuk punon
Erion Veliaj deklaroi se qytetarët e Tiranës janë trishtuar në 4 vitet e fundit duke parë një bashki që nuk punonte aspak për ta. Në një takim elektoral në Kombinat, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, deklaroi se pas 4 ditëve, gjithçka do të ndryshojë për kryeqytetin.

Shtimi fiktiv i votuesve, KQZ nuk i çregjistron: Po heton drejtësia Shtimi fiktiv i votuesve, KQZ nuk i çregjistron: Po heton drejtësia
Drejtori i përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj ka raportuar këtë të mërkurë në KQZ për çështjen e denoncimit të Partisë Demokratike, për shtim fiktiv të votuesve në Durrës dhe Kavajë.

Rama në Elbasan: 21 Qershori referendum për Sejdinin Rama në Elbasan: 21 Qershori referendum për Sejdinin
Sheshi i stadiumit “Elbasan Arena”, dukej sikur po priste me po aq entuziazëm, ndeshjen e radhës të Kombëtares shqiptare, por kësaj here ishte koalicioni i majtë që organizonte mitingun përmbyllës të kandidatit Qazim Sejdini, nga ku kryeministri Rama paralajmëroi dimensionin e një tjetër fitoreje.

Ilir Meta: Në vitin 2017, barazi gjinore në Kuvend Ilir Meta: Në vitin 2017, barazi gjinore në Kuvend
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi gjatë një takimi me Lëvizjen e Gruas për Integrim (LGI), se në vitin 2017, mazhoranca qeverisëse ka për qëllim që numri i femrave në Kuvend të jetë i barabartë me atë të meshkujve.

Basha në Shkodër dhe Lezhë: Kandidatët e oligarkisë do të munden me votë plebishitare Basha në Shkodër dhe Lezhë: Kandidatët e oligarkisë do të munden me votë plebishitare
Nga Lezha në Shkodër, Lulzim Basha ka bërë lajtmotiv të fundit të fushatës elektorale përparësitë që, sipas tij, kanë kandidatët e opozitës ndaj atyre të qeverisë.

Halim Kosova, në Kombinat: Zyra ime do të jetë zyrë shërbimi për qytetarët Halim Kosova, në Kombinat: Zyra ime do të jetë zyrë shërbimi për qytetarët
Halim Kosova organizoi të mërkurën takimin përmbyllës në Kombinat, nga ku theksoi se do të sjellë në Bashkinë e Tiranës zërin e të gjithë qytetarëve të kryeqytetit.

Lushnje, PD-PS replika në distancë Lushnje, PD-PS replika në distancë
Kampet e dy partive kryesore në Lushnje kanë nisur përplasjet në distancë me anë të konfrerencave për shtyp.

PDIU: Të anulohen fletë-arrestet absurde serbe PDIU: Të anulohen fletë-arrestet absurde serbe
Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj ndalimit të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga policia sllovene, për shkak të urdhër-arresteve të shpërndara nga regjimi serb.

PD: Sejdini të tërhiqet nga gara në Elbasan PD: Sejdini të tërhiqet nga gara në Elbasan
PD, përmes deputetit Luçiano Boçi, përsëriti edhe një herë kërkesën ndaj kryeministrit Edi Rama që të tërheqë nga gara për Bashkinë e Elbasanit kandidatin Qazim Sejdini, pas publikimit të një videoje, ku Sejdini kërcënon një gazetare të një televizioni lokal se do ta heqë nga puna, nëse i bën pyetje bezdisëse.

Arrestohen dy persona, tentuan të trafikonin drejt Kosovës dy vajza Arrestohen dy persona, tentuan të trafikonin drejt Kosovës dy vajza
Policia e Elbasanit, në kuadër të operacionit të koduar “Udhëtari”, ka arrestuar dy shtetas, të cilët po tentonin të trafikonin në Kosovë dy vajza, njëra prej tyre e mitur.

Indeksi Global i Paqes: Shqipëria fiton tre vende, renditet e 52-ta Indeksi Global i Paqes: Shqipëria fiton tre vende, renditet e 52-ta
Shqipëria edhe këtë vit renditet në gjysmën e parë të vendeve më paqësore në botë. Sipas raportit të Global Peace Index (Indeksi Global i Paqes) për vitin 2015, vendi ynë renditet i 52-ti ndër 162 vende.

Roshi: Kavaja do të ketë zhvillimin që meriton Roshi: Kavaja do të ketë zhvillimin që meriton
Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi, është takuar me banorët e lagjes nr.2, e kthyer në modelin e Kavajës së zhvilluar.

Mziu, në Bathore: Fitoren e kemi të sigurtë Mziu, në Bathore: Fitoren e kemi të sigurtë
Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Kamëz, Xhelal Mziu, ka përmbyllur takimet elektorale me banorët e zonës së Bathores, në rrugën “Azem Hajdari”.

Bojaxhi, me sipërmarrësit: Klientelizmi pengon ekonominë Bojaxhi, me sipërmarrësit: Klientelizmi pengon ekonominë
“Sistemi korruptiv dhe klientelist i ndërtuar nga partitë politike dhe bizneset e tyre është pengesa kryesore për zhvillimin ekonomik dhe përparimin e Tiranës dhe gjithë Shqipërisë”.

Milo, në Gramsh: Të zgjedhim njerëzit që mendojnë për punën, jo për veten Milo, në Gramsh: Të zgjedhim njerëzit që mendojnë për punën, jo për veten
Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit, zhvilloi një takim në Gramsh me anëtarët dhe simpatizantët e partisë së tij.

Zgjedhjet e 21 Qershorit, KE dërgon në Shqipëri 24 vëzhgues Zgjedhjet e 21 Qershorit, KE dërgon në Shqipëri 24 vëzhgues
24 vëzhgues të Këshillit të Europës do të mbërrijnë në Shqipëri për zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Misioni drejtohet nga zv.Presidenti i Kongresit të Autoriteteve Rajonale dhe Lokale në KE, Stewart Dickson.

Lushnjë, Xhindoli: Vetëm premtime reale Lushnjë, Xhindoli: Vetëm premtime reale
Darien Xhindoli, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Lushnjës, premtoi se duke mirëmenaxhuar paratë, do të bëhet i mundur rregullimi i rrugëve dhe shkollave të qytetit.

Antiterrorizmi, KE: Të gatshëm të mbështesim financiarisht Ballkanin Antiterrorizmi, KE: Të gatshëm të mbështesim financiarisht Ballkanin
Koordinatori i BE-së kundër Terrorizmit, Gilles de Kerchove, pritet të vizitojë Tiranën gjatë tetorit. Në një intervistë për Top Channel, ai shpjegon se Komisioni mbetet i gatshëm të kontribuojë financiarisht në disa fusha, për parandalimin e fenomenit të luftëtarëve të huaj në Ballkan, përfshirë Shqipërinë.

Drogë dhe municione, arrestohen dy persona në Korçë Drogë dhe municione, arrestohen dy persona në Korçë
Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë dy shtetas, të cilëve iu gjetën në banesën e tyre, në fshatin Këmbëthekër, 30 rrënjë kanabis sativa, 600 fishekë model 56 dhe 60 të tjerë model 54.

Reagon Bashkia e Tiranës: Në zonë, asnjë objekt me status trashëgimie kulturore Reagon Bashkia e Tiranës: Në zonë, asnjë objekt me status trashëgimie kulturore
Pas deklaratave të ministres së Kulturës lidhur me shembjen e një objekti që Ministria thotë se ishte pjesë e pasurisë kulturore, ka reguar Bashkia e Tiranës, e cila thekson se “ethet e fushatës mashtruese të kandidatit të mirëqenies personale kanë zënë së fundimi edhe ministren e Kulturës”.

Elbasan, Turku takon banorët në Shushicë dhe Gjergjan Elbasan, Turku takon banorët në Shushicë dhe Gjergjan
Kandidati për kryetar i Bashkisë së Elbasanit, Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me banorë të fshatit Shushicë. Ai theksoi se do të bëjë maksimumin për të përmirësuar jetën e këtyre banorëve, kryesisht në projektet infrastrukturore dhe në shërbimet që do të ofrojë Bashkia e Elbasanit.

Sfida e një ish-nëpunësi, protesta e inspektorit para KLD-së Sfida e një ish-nëpunësi, protesta e inspektorit para KLD-së
Nën shoqërinë e familjarëve të tij, ish-inspektori i KLD-së, Kudret Kopo ka nisur protestën e tij përmes së cilës kërkon të zbatohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese që urdhëron rikthimin në detyrën që ka mbajtur deri në vitin 2008.

Drejtori i Gjendjes Civile raporton në KQZ: Po shqyrtojmë listat në Vorë Drejtori i Gjendjes Civile raporton në KQZ: Po shqyrtojmë listat në Vorë
Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj ka raportuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve këtë të mërkurë në lidhje me akuzat e hedhura nga të dyja palët për zhvendosje në listat e votuesve.

Punimet në Parkun “Rinia”, Rama: Korça, lokomotivë e “Rilindjes Urbane” Punimet në Parkun “Rinia”, Rama: Korça, lokomotivë e “Rilindjes Urbane”
Kryeministri Edi Rama, gjatë qëndrimit në Korçë, paraditen e së mërkurës inspektoi punimet për rigjallërimin e infrastrukturës dhe zhvillimin e jetës sociale të qytetit.

Berat, shembet me eksploziv hoteli që pengonte investimet për qytetin Berat, shembet me eksploziv hoteli që pengonte investimet për qytetin
Projekti për restaurimin dhe nxjerrjen në pah të vlerave arkitekturore të qytetit të Beratit ka prekur në këtë qytet edhe një prej hoteleve të ndërtuar në anë të lumit Osum dhe pranë urës së qytetit.

Karikaturë e bukur elektorale Karikaturë e bukur elektorale
Nga Aleksandër Çipa - Fushata elektorale që po mbyllet në këtë fundjavë riktheu forcën e iluzionit të njohur alla elektoral për Shqipërinë. Kjo fushatë u pasqyrua nga mediat, sipas metodës së re të vetëraportimit nga stafet elektorale dhe nga selitë partiake.

Veliaj, me të rinjtë që votojnë për herë të parë: Vlerësoni rëndësinë e votës suaj Veliaj, me të rinjtë që votojnë për herë të parë: Vlerësoni rëndësinë e votës suaj
Erion Veliaj, takimin e tij me të rinjtë e kryeqytetit, që votojnë për herë të parë, e ka nisur me një krahasim të botës shtazore, për të treguar rëndësinë e bashkimit të votave të të gjithë qytetarëve.

KE publikon vlerësimin për ekonomitë e Ballkanit Perëndimor KE publikon vlerësimin për ekonomitë e Ballkanit Perëndimor
Komisioni për Ekonominë dhe Çështjet Financiare i BE-së publikoi vlerësimet për ekonomitë e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë, si vende aspirante për anëtarësim.

Meta: Në Vorë, fitorja më e thellë e së majtës. Hapim shkolla profesionale për të rinjtë Meta: Në Vorë, fitorja më e thellë e së majtës. Hapim shkolla profesionale për të rinjtë
Ilir Meta ishte në Marikaj, pjesë e Bashkisë së re të Vorës, në mbështetje të kandidatit të ASHE-së, Luan Sallaku. Duke shprehur bindjen për fitoren e thellë të Aleancës për Shqipërinë Europiane dhe të kandidatit Luan Sallaku, më 21 qershor, Meta tha se fitorja në Bashkinë e Vorës do të jetë më e thella në të gjithë Shqipërinë.

Kosova, në Laprakë: Mos e çoni votën dëm. Qytetit i duhet një menaxher i mirë Kosova, në Laprakë: Mos e çoni votën dëm. Qytetit i duhet një menaxher i mirë
Kandidati i së djathtës për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, është takuar mëngjesin e së mërkurës me banorë të Laprakës dhe të Njësisë 9 në kryeqytet, me të cilët ka ndarë idetë e zhvillimit të qytetit, si dhe theksoi sërish mesazhin për rëndësinë e votës së tyre.

Zgjedhjet e 21 Qershorit, policia kalon në shërbim të përforcuar Zgjedhjet e 21 Qershorit, policia kalon në "shërbim të përforcuar"
Policia e Shtetit ka kaluar në "shërbim të përforcuar", duke filluar që prej orës 07.00 të kësaj të mërkure.

Shembet vila “trashëgimi kulturore”. Kumbaro: Të hetohet dhënia e lejes Shembet vila “trashëgimi kulturore”. Kumbaro: Të hetohet dhënia e lejes
Një vilë në rrugën “Asim Zeneli” është shembur, edhe pse ishte në listën e Trashëgimisë Kulturore. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka akuzuar Bashkinë e Tiranës për shkelje të ligjit për dhënien e lejes së ndërtimit, duke kryer një krim ndaj trashëgimisë kulturore.

Bllokohet automjeti me 3000 kubikë bimë narkotike Bllokohet automjeti me 3000 kubikë bimë narkotike
Policia e Qarkut të Elbasanit ka përfunduar me sukses një aksion të organizuar mesnatën e së mërkurës, rreth orës 1 të mëngjesit, gjatë të cilit është ndaluar një mjet furgon me 3000 kubikë të kultivuar me bimë narkotike të dyshuar si kanabis sativa.

Idrizi me gratë në Tiranë: PDIU, më shumë femra në pozicione drejtuese Idrizi me gratë në Tiranë: PDIU, më shumë femra në pozicione drejtuese
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me gratë e kryeqytetit. Ai çmoi rolin dhe kontributin e gruas në shoqërinë shqiptare, duke u zotuar se PDI do të ketë gjithnjë gra në pozicione drejtuese.

“Lazarati”, dërgohet për gjykim dosja për 16 persona “Lazarati”, dërgohet për gjykim dosja për 16 persona
Prokuroria për Krimet e Rënda ka dërguar për gjykim 16 persona të arrestuar gjatë operacionit të qershorit të kaluar në Lazarat. Dosja e dërguar në gjykatë përmban disa akuza, ndër ta ajo "e grupit të strukturuar kriminal".

Rama: 21 Qershori do ta shkundë PD-në. Na duhet një opozitë që nuk flet përçart Rama: 21 Qershori do ta shkundë PD-në. Na duhet një opozitë që nuk flet përçart
Nga Devolli, ku zhvilloi mitingun përmbyllës elektoral, Kryeministri Edi Rama u shpreh se 21 Qershori do të rikthejë edhe vetë Partinë Demokratike në drejtimin e duhur.

Mediu, në Rrashbull: Mazhoranca shpreson tek presioni Mediu, në Rrashbull: Mazhoranca shpreson tek presioni
Banorët e Rrashbullit kanë pritur kryetarin e Partisë Republikane Fatmir Mediu, i cili shoqërohej nga kandidatja e djathtë për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, deputeti i PR-së, Agron Duka dhe deputetë të PD-së të Durrësit.

Dako, në Spitallë: Zhvillimi ekonomik do të mbështetet tek toka dhe deti Dako, në Spitallë: Zhvillimi ekonomik do të mbështetet tek toka dhe deti
Kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako është takuar me banorët e Spitallës, ku është shprehur se zhvillimin ekonomik do ta mbështesë tek toka dhe deti. Në këtë takim ai shoqërohej nga ministri i Mjedisit, Lefter Koka dhe ai i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi.

Prokuroria kërkon konfiskimin e pasurisë së biznesmenit Kastriot Ismailaj Prokuroria kërkon konfiskimin e pasurisë së biznesmenit Kastriot Ismailaj
Prokuroria për Krime të Rënda kërkon konfiskimin e pasurisë së biznesmenit Ismailaj, kompania e të cilit ishte kontraktuar për të mbledhur detyrimet ndaj ish-CEZ, tashmë OSHEE.

Tiranë, digjet automjeti i një avokati; dyshohet për akt të qëllimshëm Tiranë, digjet automjeti i një avokati; dyshohet për akt të qëllimshëm
Automjeti i avokatit Ferdinand Doja është djegur gjatë orëve të natës, pranë zonës së “Selvisë”, në Tiranë.

Duma: Qytetarët janë të papunë, sepse punojnë vetëm 5 miq të kryebashkiakut Duma: Qytetarët janë të papunë, sepse punojnë vetëm 5 miq të kryebashkiakut
Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 21 Qershorit, kandidatët për kryetarë bashkie kanë intensifikuar takimet e tyre me elektoratin.

Reforma në drejtësi, Rauning: Arsimi ligjor nuk është vetëm për avokatët Reforma në drejtësi, Rauning: Arsimi ligjor nuk është vetëm për avokatët
Reforma ligjore fillon dhe mbaron me ju, është shprehur ambasadori i OSBE-së, Florian Rauning, para studentëve të Universitetit “Luigj Gurakuqi”, në Shkodër. Ai ka marrë pjesë në diskutimin e anëtarëve të Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi mbi krijimin e kulturës së shtetit të së drejtës.

Ngacmoi seksualisht dy të mitura, arrestohet një 57-vjeçar Ngacmoi seksualisht dy të mitura, arrestohet një 57-vjeçar
Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 57-vjeçar, pasi ngacmoi seksualisht dy të mitura. Burime zyrtare bëjnë të ditura, se i arrestuari është Arian Bakiri, nga Tirana.

Në kërkim 39-vjeçari që qëlloi me armë në takimin e Mziut Në kërkim 39-vjeçari që qëlloi me armë në takimin e Mziut
Policia e Tiranës ka nisur procedimin penal ndaj shtetasit Liman Lita, 39 vjeç, i dyshuar si autor i incidentit të ndodhur një ditë më parë gjatë një takimi elektoral në Paskuqan të kandidatit të PD-së për Bashkinë e Kamzës, Xhelal Mziu.

Lushnjë, Tushe premton ndërtimin e një kampusi universitar Lushnjë, Tushe premton ndërtimin e një kampusi universitar
Kandidati i ASHE për Lushnjën, Fatos Tushe zhvilloi një sërë takimesh në disa zona të Lushnjës, në Saver në Xibrakë dhe në Garunjas.

Gara për Durrësin zbret në Top Show Gara për Durrësin "zbret" në "Top Show"
Durrësi mbetet një ndër garat më interesante të kësaj fushate elektorale, e cila ka hyrë në fazën e saj përfundimtare.

Rama: Korçën do ta bëjmë Parisin e vogël Rama: Korçën do ta bëjmë "Parisin e vogël"
Nga Korça, Kryeministri Edi Rama e quajti qeverisjen 8-vjeçare të PD-së si antiqytet dhe antizhvillim, ndërkohë në 18 muaj, tha ai, e kthyem këtë qytet në kampionin e Rilindjes Urbane.

Basha, në Vlorë: Shqiptarët do të votojnë paketën e shpëtimit Basha, në Vlorë: Shqiptarët do të votojnë paketën e shpëtimit
Në Vlorë, Lulzim Basha u shfaq luftarak dhe duket se ka vendosur të mos tolerojë asnjë sulm nga kundërshtari Edi Rama për shtyllën kryesore të opozitës, detyrimin e qeverisë me votë popullore për uljen e taksave dhe të çmimeve.

Pollo: Po instalohet sistemi i Putinit. Rama të tërheqë nga gara Sejdinin Pollo: Po instalohet sistemi i Putinit. Rama të tërheqë nga gara Sejdinin
Partia Demokratike paralajmëroi se, në vend po instalohet një regjim si i Putinit, ku mediet vendosen nën kontrollin e pushtetit.

Veliaj: Një votë na ndan nga ndryshimi i madh. Dilni masivisht në votime Veliaj: Një votë na ndan nga ndryshimi i madh. Dilni masivisht në votime
Nga Amfiteatri i Liqenit Artificial, Erion Veliaj iu drejtua banorëve të Njësive 5 dhe 10, në takimin përmbyllës vetëm 5 ditë përpara zgjedhjeve, duke rikujtuar arsyet se përse ai është në këtë garë.

Sekuestrohen 10 mln euro pasuri, dyshohen me prejardhje kriminale Sekuestrohen 10 mln euro pasuri, dyshohen me prejardhje kriminale
Pasditen e së martës, Policia e Shtetit ka bërë të ditur përmes një komunikate për mediet se, është realizuar ekzekutimi i vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për sekuestrimin e pasurive të paluajtshme të shtetasit Astrit Nimani, banues në Lezhë, të cilat kapin një vlerë tregu rreth 10 milionë euro.

Rama: PD, një trupë cirku. Flet palidhje për 21 Qershorin Rama: PD, një trupë cirku. Flet palidhje për 21 Qershorin
Në Pogradec, Edi Rama falenderoi qytetarët e zonës për mbështetjen e vazhdueshme që i kanë dhënë së majtës dhe u ndal tek kandidati i propozuar nga opozita.

Basha: Fieri, jo një serbator votash për arrogantët. Më 21 Qershor t’i ndëshkojmë Basha: Fieri, jo një serbator votash për arrogantët. Më 21 Qershor t’i ndëshkojmë
Fieri njihet si bastion i së majtës, por për Lulzim Bashën, sjellja e mazhorancës me këtë qytet dhe qytetarët e Fierit tregon arrogancë, që sipas tij do të marrë fund më 21 Qershor.

Fier, Alibeaj: Tregtarët drejt falimentit, të reagojnë me votë Fier, Alibeaj: Tregtarët drejt falimentit, të reagojnë me votë
Gjatë takimeve me banorë të lagjeve të ndryshme të qytetit të Fierit, kandidati demokrat për kryebashkiak, Enkelejd Alibeaj, ka prekur disa prej shqetësimeve me të cilat përballen qytetarët fierakë, e mbi të gjitha me problemet e tregtarëve të vegjël.

Shkelën rregullat e Shengenit, riatdhesohen 44 shqiptarë Shkelën rregullat e Shengenit, riatdhesohen 44 shqiptarë
44 shtetas shqiptarë u riatdhesuan këtë të martë nga autoritetet suedeze, franceze e gjermane për shkelje të rregullave të lëvizjes dhe qëndrimit në hapësirën Shengen.

Sekuestrohet arsenal armësh në Shkodër, një i arrestuar Sekuestrohet arsenal armësh në Shkodër, një i arrestuar
Një arsenal armësh dhe muncionesh u sekuestrua nga policia e Shkodrës. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është arrestuar Pjetër Çuni, 61 vjeç, i dënuar më parë me 20 vite burg për vrasje.

Akuzat për votues fiktivë, KQZ thërret për shpjegime drejtorin e Gjendjes Civile Akuzat për votues fiktivë, KQZ thërret për shpjegime drejtorin e Gjendjes Civile
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të thërrasë të mërkurën, drejtorin e përgjithshëm të Gjendjes Civile për të dhënë sqarime mbi denoncimin e bërë nga Partia Demokratike, për atë që opozita konsideron shtim fiktiv të votuesve në Durrës dhe Kavajë.

Farmacistët duhet të dalin në pension, urdhri i ri shkakton reagime Farmacistët duhet të dalin në pension, urdhri i ri shkakton reagime
Farmacistët shprehen të revoltuar lidhur me ndryshimet e kryera në Statutin e Urdhrit, ku një ndër pikat që lidhet me të drejtën e ushtrimit të profesionit të drejtuesit teknik, diskrimon ata që mbushin moshën e pensionit dhe që nuk janë të vetëpunësuar, ndërsa ata që kanë biznesin e tyre lejohet ta ushtrojnë këtë profesion.

Fleckenstein: Zgjedhjet, mundësi e mirë për negociatat. Jo shitblerje votash dhe kandidatë pa integritet Fleckenstein: Zgjedhjet, mundësi e mirë për negociatat. Jo shitblerje votash dhe kandidatë pa integritet
Raportuesi për Shqipërinë në Komisionin Europian, Knut Fleckenstein, i konsideron zgjedhjet vendore një test të rëndësishëm për hapjen e negociatave të anëtarësimit. Në një intervistë për Top Channel, ai thotë se partitë duhet të dëshmojnë standarde, se ato nuk blejnë vota dhe se ofrojnë kandidatë të mirë dhe me integritet moral.

Incidenti në Paskuqan, Gjici: Protagonistë, aktivistët e PD-së Incidenti në Paskuqan, Gjici: Protagonistë, aktivistët e PD-së
Pas incidentit në Paskuqan, përmes një njoftimi për median, reagoi kandidati i majtë, Safet Gjici. “Në panik nga humbja e zgjedhjeve më 21 Qershor, i dënuari me vendim gjykate për vjedhje të fondeve publike, Xhelal Mziu, ka vrapuar të akuzojë kandidatin e ASHE dhe shtabin e tij për një incident të ndodhur në Paskuqan, ku protagonistë, si gjithmonë, janë aktivistët e PD-së, thotë Gjici.

KLD nuk zbaton vendimin e Kushtetueses, ish-inspektori: Nuk më kthejnë në punë KLD nuk zbaton vendimin e Kushtetueses, ish-inspektori: Nuk më kthejnë në punë
Pasi e larguan nga puna në 2008-n, në vitin 2013 ai fitoi edhe në Gjykatën Kushtetuese të drejtën për t'u rikthyer në detyrë.

Milo, takime në Pukë: Zgjidhni njerëzit që mund t’i shërbejnë komunitetit Milo, takime në Pukë: Zgjidhni njerëzit që mund t’i shërbejnë komunitetit
Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21qershorit 2015, zhvilloi një takim në Pukë, me anëtarët dhe simpatizantët e partisë së tij.

BE: Monitorim të rreptë zgjedhjeve. Shënime, për çdo rast shitblerjeje të votës e votime kolektive BE: Monitorim të rreptë zgjedhjeve. Shënime, për çdo rast shitblerjeje të votës e votime kolektive
Shefja e diplomacisë europiane në Tiranë, Romana Vlahutin, nga Shkodra ka paralajmëruar një monitorim rigoroz, përfshirë denoncimin pa asnjë mëdyshje nëse provohet me fakte se në 21 Qershor do të ketë shit-blerje të votave.

Mediu në Kavajë mbështet Carën Mediu në Kavajë mbështet Carën
Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, është pritur nga qytetarët e Kavajës në një takim elektoral, ku shoqërohej nga kandidati i së djathtës për këtë bashki, Engjëll Cara.

PD: Veliaj nuk bën transparencë për burimet e fushatës PD: Veliaj nuk bën transparencë për burimet e fushatës
Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, në një deklaratë për mediat ditën e martë ka akuzuar kandidatin e majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, se nuk po bën transparencë mbi burimet e fushatës së tij.

Bojaxhi: Kandidatët partiakë, peng dhe në borxhe tek bizneset që i financojnë Bojaxhi: Kandidatët partiakë, peng dhe në borxhe tek bizneset që i financojnë
Financimet e fushatës elektorale kanë qenë sërish në fokusin e kandidatit të pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergji Bojaxhi. Ai tha se gara elektorale për Tiranën është fushata më e shtrenjtë në historinë e vendit.

Policia, gati për sezonin turistik, Tahiri: 31 stacione policore të lëvizshme Policia, gati për sezonin turistik, Tahiri: 31 stacione policore të lëvizshme
Policia do të kalojë në gatishmëri të plotë në pritje të sezonit turistik. Të paktën 31 stacione policore të lëvizshme do të jenë në plazhet shqiptare për të përmirësuar shërbimin e policisë ndaj turistëve.

Dako, me banorët e lagjes 18: Izolim nga jashtë pallateve parafabrikatë Dako, me banorët e lagjes 18: Izolim nga jashtë pallateve parafabrikatë
Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako, është takuar me banorët e lagjes nr. 18, një lagje mjaft problematike deri para pak vitesh sa i përket infrastrukturës.

Paskuqan, të shtëna me armë pranë mitingut të opozitës; Mziu akuzon PS Paskuqan, të shtëna me armë pranë mitingut të opozitës; Mziu akuzon PS
Paraditen e së martës në Paskuqan, pjesë e Bashkisë së Kamzës, një person qëlloi me armë zjarri. Ngjarja ka marrë ngjyrime politike, sepse incidenti me armë ndodhi pranë një mitingu elektoral të kandidatit të opozitës, Xhelal Mziu.

Kuvendi: Nuk u mblodhën komisionet, shtyhet seanca parlamentare Kuvendi: Nuk u mblodhën komisionet, shtyhet seanca parlamentare
Seanca parlamentare, e parashikuar për këtë të enjte që vjen (18 qershor) nuk do të zhvillohet.

Po shohim ojna, e jo shenja, të luftës kundër korrupsionit Po shohim ojna, e jo shenja, të luftës kundër korrupsionit
Mustafa Nano - Po ju tregoj një histori: Një nënë hyn në sherr me të birin dhe vjen një moment, në të cilin hahen fizikisht, duke dëmtuar njëri-tjetrin.

Gara për Tiranën, Veliaj merr mbështetjen e ish-të përndjekurve Gara për Tiranën, Veliaj merr mbështetjen e ish-të përndjekurve
Pas drejtuesve të klubit të futbollit “Tirana”, edhe grupimi i ish-të përndjekurve politikë ka shprehur mbështetjen e tij për kandidatin e koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj.

Basha në Kukës: Më 21 qershor të ndryshojmë drejtimin e gabuar Basha në Kukës: Më 21 qershor të ndryshojmë drejtimin e gabuar
Në Kukës, Lulzim Basha nuk e kurseu ashpërsinë politike kur foli për kandidatin e qeverisë Hasan Halili, i cili u largua nga Partia Demokratike për t’iu bashkuar LSI-së.

Halim Kosova: Mbështetje projekteve të grave Halim Kosova: Mbështetje projekteve të grave
Doktor Halim Kosova, takimin e tij elektoral të radhës e pati me gratë aktiviste. Zoti Kosova premtoi se do të bëjë gjithçka për të zgjidhur problemet sociale që kanë familjet e kryeqytetit.

Duma: Të rigjallërojmë historinë antike të Durrësit Duma: Të rigjallërojmë historinë antike të Durrësit
Kandidatja e PD-së për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin në lagjen numër 8 të qytetit, ku premtoi se do të ruhen veprat arkeologjike në qytet dhe garantoi se ka një plan për shpëtimin e tyre. Duma u shpreh se duhet të shpëtojmë qytetin dhe të nxjerrim në pah historinë antike të tij.

Idrizi, në Kashar: Të ndalim ndasitë politike, të punojmë së bashku Idrizi, në Kashar: Të ndalim ndasitë politike, të punojmë së bashku
Ndasitë politike mes shqiptarëve duhet të ndalen për të punuar së bashku për një vend më të mirë. Kështu është shprehur kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi gjatë një takimi me banorët e zonës së Kasharit, në Tiranë.

Në pranga dy të rinj, plagosën dy persona Në pranga dy të rinj, plagosën dy persona
Dy të rinj janë vënë në pranga nga policia e Pukës për plagosje të lehtë. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e të hënës.

Basha: Me votën e 21 Qershorit të ulim taksat dhe të rikthejmë punën Basha: Me votën e 21 Qershorit të ulim taksat dhe të rikthejmë punën
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në mbylljen e fushatës elektorale në Devoll. Basha kërkoi votat për kandidatin e PD-së, Bledion Nallbati për të ndalur “të keqen dhe babëzinë qeveritare, e cila ka arritur deri aty sa të vjedhë dhe lekët e kompensimit të ilaçeve për të sëmurët".

Arsenal armësh në shtëpi, arrestohet 20-vjeçari Arsenal armësh në shtëpi, arrestohet 20-vjeçari
Policia e Shkodrës ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi në shtëpinë e tij i është gjetur arsenal armësh. Benard Mhillaj, nga Lezha kishte marrë me qira një apartament në Shkodër.

Gjyqi ndaj imamëve, Duka: Fadil Myslimani më shtyu drej Islamit Gjyqi ndaj imamëve, Duka: Fadil Myslimani më shtyu drej Islamit
Është zhvilluar të martën në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca e radhës e gjyqit ndaj imamëve. Para trupit gjykues ka dëshmuar dëshmitari Besmir Duka.

Operacion antidrogë në Itali, urdhër-arresti për 15 shqiptarë Operacion antidrogë në Itali, urdhër-arresti për 15 shqiptarë
Policia e Barit ka sekuestruar 13.5 kilogramë heroinë në një operacion antidrogë dhe ka lëshuar urdhër-arresti për 20 persona, mes tyre 15 shqiptarë.

Tiranë, arrestohen 3 persona të shpallur në kërkim Tiranë, arrestohen 3 persona të shpallur në kërkim
Policia Kufitare e Rinasit në Tiranë njoftoi se, ditën e hënë ka arrestuar 3 persona të shpallur në kërkim, të cilët ishin dënuar për vepra të ndryshme penale.

Vlorë, pranga 55-vjeçarit që dhunonte nënën e tij Vlorë, pranga 55-vjeçarit që dhunonte nënën e tij
Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë për dhunë ndaj nënës së tij shtetasin Albert V. Selimaj.

“Shqip”, gratë në zgjedhje “Shqip”, gratë në zgjedhje
Emisioni “Shqip” mbylli këtë të hënë me kandidaten Miranda Rira në Përrenjas dhe Majlinda Bufin në Roskovec, ciklin e emisioneve kushtuar gruas në fushatë, një hapësirë e posaçme për kandidatet femra nga të dyja kahet e politikës.

Gjergj Bojaxhi: Shoqëria të refuzojë politikën e papërgjegjshme dhe të korruptuar Gjergj Bojaxhi: Shoqëria të refuzojë politikën e papërgjegjshme dhe të korruptuar
Në ditën ndërkombëtare të “Magna Carda” pedagogë, akademikë dhe pjestarë të shoqërisë civile dhe pjestarë të grupimit “Ne Tirana” diskutuan mbi gjendjen e lirisë dhe autoritarizmin.

Veliaj, në takimet përmbyllëse: Votoni për drejtimin e duhur, që nesër të mos ankoheni Veliaj, në takimet përmbyllëse: Votoni për drejtimin e duhur, që nesër të mos ankoheni
Takimin përmbylles me banorët e Njësive 7, 9 dhe 11 në Tiranë, Erion Veliaj e nisi me një apel drejtuar gjithë qytetarëve të mërzitur, të zhgënjyer dhe të tradhëtuar në këto 4 vite.

Basha: Rama, vëllai binjak i Sudes Basha: Rama, vëllai binjak i Sudes
Nga Pogradeci në Korçë dhe Elbasan, Lulzim Basha ka 2 mesazhe kryesore elektorale.

Kosova, takime përmbyllëse në Njësitë 8, 9 e 10: Bashkia, pushteti i qytetarëve Kosova, takime përmbyllëse në Njësitë 8, 9 e 10: Bashkia, pushteti i qytetarëve
Doktor Kosova, në mitingun elektoral të radhës u shpreh se, pas 6 ditësh, Bashkia do të jetë pushteti i qytetarëve.

Rama në Lezhë: Në 18 muaj prova se bëjmë shtet. PD, në duar të gabuara Rama në Lezhë: Në 18 muaj prova se bëjmë shtet. PD, në duar të gabuara
Aleanca për Shqipërinë Europiane në Lezhë përmbylli fushatën elektorale të kandidatit Viktor Tusha me një skenografi e ngjashme me mitingjet elektorale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Te perëndia ilire e detit... Te perëndia ilire e detit...
Rruga kalon përmes Gjirit të Lalzit, deri sa derdhet tej me detin në horizont. Janë vetëm pak minuta udhëtim, që mjaftojnë për të të njohur një zonë të fshehur pas plazhit, kaq shumë të frekuentuar nga turistët.

Fiks Fare” zbardh skemën, ja si u kërkuan paratë nga gjyqtarja e Lezhës "Fiks Fare” zbardh skemën, ja si u kërkuan paratë nga gjyqtarja e Lezhës
"Fiks Fare" ka zbardhur të hënën në mbrëmje skemën e arrestimit të gjyqtares së Shkallës së Parë të Lezhës, Parashqevi Ademaj dhe avokatit Gjovalin Noka.

Nuk çregjistrohet kandidati i PD në Kurbin. KQZ: Nuk ka lidhje me Këlcyrën Nuk çregjistrohet kandidati i PD në Kurbin. KQZ: Nuk ka lidhje me Këlcyrën
Për të dytën herë, KQZ nuk ka pranuar kërkesën për dorëheqje të kandidatit të PD-së në Kurbin, Altin Biba.

Aksidentohet mjeti me të burgosur të Drenovës, asnjë i lënduar Aksidentohet mjeti me të burgosur të Drenovës, asnjë i lënduar
Një automjet, që transportonte 4 të burgosur të Burgut të sigurisë së lartë në Drenovë, është aksidentuar gjatë orëve të pasdites së të hënës, në afërsi të fshatit Sovjan, në aksin Pogradec-Korçë.

Basha: 21 Qershori, dita e gjykimit. Rama-Meta nuk shohin varfërinë Basha: 21 Qershori, dita e gjykimit. Rama-Meta nuk shohin varfërinë
Në mitingun përmbyllës të fushatës në Korçë, Lulzim Basha deklaroi se opozita nuk shkon para qytetarëve me broçkulla, por me përulje dhe vendosmëri për t’u shërbyer.

Udhëtimi i ëndrrave i trupës muzikore “The Door” Udhëtimi i ëndrrave i trupës muzikore “The Door”
Ata janë nisur në një udhëtim drejt një ëndrre. Do të fluturojnë shumë larg për të performuar në një festival muzikor, çka për ta, prej vitesh është kthyer në motivin e jetës së tyre.

Rama në Belsh, premton zgjidhje për shitjen e duhanit, në Krujë prezanton Artur Bushin Rama në Belsh, premton zgjidhje për shitjen e duhanit, në Krujë prezanton Artur Bushin
Duke prezantuar Arif Tafanin për Bashkinë e Belshit kryeministri Edi Rama e quajti PD-në si një forcë në Parlament për llafe, por jo për punë, sepse  sipas tij, kudo ku i jep një shesh, bën një përshesh.

Ministria e Financave: Ja efektet e shlyerjes së borxhit ndaj biznesit Ministria e Financave: Ja efektet e shlyerjes së borxhit ndaj biznesit
Nisur nga disa shkrime në media, që akuzojnë se shlyerja e borxhit ndaj biznesve nuk ka dhënë efektet e pritura në ekonominë e vendit, e që për më tepër kjo shlyerje është bërë në mënyrë selektive, Ministria e Financave renditi një sërë faktorësh, që sipas saj, tregojnë krejt të kundërtën.

Milo, në Mallakastër; Diskutim me banorët rreth problemeve të ndotjes nga nafta Milo, në Mallakastër; Diskutim me banorët rreth problemeve të ndotjes nga nafta
Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, z. Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21 qershorit 2015, zhvilloi një takim në Mallakastër, me anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokracia Sociale.

Apeli Administrativ, në kolaps. 80 çështje në javë shqyrtohen, mijëra janë në pritje Apeli Administrativ, në kolaps. 80 çështje në javë shqyrtohen, mijëra janë në pritje
Zyra të tejmbushura me dosje që presin prej gati një viti të gjykohen, ndërkohë që sipas ligjit në fuqi, për to duhet të kishte folur drejtësia brenda një muaji.

Kryeministria, e hapur për publikun. Projekti i ri: Arkivë dixhitale dhe bibliotekë në hollin protokollar Kryeministria, e hapur për publikun. Projekti i ri: Arkivë dixhitale dhe bibliotekë në hollin protokollar
Kati i parë i Kryeministrisë është përfshirë nga një rikonstruksion total, me qëllimin përfundimtar të jetë i aksesueshëm për publikun. Top Channel ndoqi punimet, që kanë nisur 20 ditë më parë.

Vijon tërmeti tek Fondi i Sigurimeve, përgatitet shkarkimi i zv.drejtorit Vijon "tërmeti" tek Fondi i Sigurimeve, përgatitet shkarkimi i zv.drejtorit
Vjedhja nëpërmjet skemës së rimbursimit  të barnave, përveç ndjekjeve penale, pritet të shoqërohet dhe me largime nga puna.

Lëvizje në policinë e Tiranës, Edmond Meshini emërohet zv.drejtor për rendin Lëvizje në policinë e Tiranës, Edmond Meshini emërohet zv.drejtor për rendin
Policia e kryeqytetit u është nënshtruar lëvizjeve në rang drejtuesish. Edmond Meshini do të jetë zv.drejtori për rendin dhe sigurinë.

KMSH, apel besimtarëve për të votuar: Distancohemi nga ata që keqpërdorin emrin tonë KMSH, apel besimtarëve për të votuar: Distancohemi nga ata që keqpërdorin emrin tonë
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka apeluar ndaj besimtarëve dhe qytetarëve për të ushtruar të drejtën e votës në zgjedhjet e 21 Qershorit. Nga ana tjetër, Komuniteti distancohet nga ata që përdorin emrin e tij për fushatë elektorale.

Në gjykatë, kolumbiani që u kap me 256 kg. kokainë Në gjykatë, kolumbiani që u kap me 256 kg. kokainë
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim shtetasin Cesar Augusto Pelaez Triana. Ai akuzohet për trafik të lëndëve narkotike, mbetur në tentativë.

PD: Erion Veliaj fsheh burimin e të ardhurave që po shpenzon në fushatë PD: Erion Veliaj fsheh burimin e të ardhurave që po shpenzon në fushatë
Deputetia e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediat ka akuzuar kandidatin e majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, se po fsheh burimin e të ardhurave marramendëse që po përdor në fushatë.

Kosova, me ndërtuesit: Betonizimi i Tiranës i përket së shkuarës Kosova, me ndërtuesit: Betonizimi i Tiranës i përket së shkuarës
Doktor Halim Kosova, në një takim me ndërtuesit u shpreh se koha e betonizimit të kryeqytetit ka shkuar dhe se Tirana ka nevojë për më shumë hapësira të gjelbërta.

Isa Boletini, histori dhe mit që u duhet shqiptarëve Isa Boletini, histori dhe mit që u duhet shqiptarëve
Nga Feride Papleka - “Një vend që nuk ka më legjenda është i dënuar të vdesë nga të ftohtit. Një popull që nuk do të kishte mite, tashmë do të ishte i vdekur” – George Dumezil

Kandidatja Rami takon emigrantët në Megara dhe në Athinë Kandidatja Rami takon emigrantët në Megara dhe në Athinë
Me banorë të zonës së Gjirokastrës që jetojnë në qytetin Megara dhe Athinë u takua kandidatja e ASHE-së për këtë qytet, Zamira Rami. Mes emigrantëve, ajo kërkoi mbështetjen e tyre për të sjellë një model të ri në qeverisjen e qytetit të Gjirokastrës.

Vlorë, Deromemaj: Rama, pa program. Përgjigjen do ta marrë më 21 Qershor Vlorë, Deromemaj: Rama, pa program. Përgjigjen do ta marrë më 21 Qershor
Kandidati i PD-së për Vlorën, Genc Deromemaj, duke iu referuar takimit përmbyllës elektoral të kryeministrit Rama në Vlorë, deklaroi se asnjë nga premtimet e tij nuk është realizuar.

Mediu, në Berat: Po tjetërsohet vota, po tjetërsohet e ardhmja jonë Mediu, në Berat: Po tjetërsohet vota, po tjetërsohet e ardhmja jonë
Kryerepublikani Fatmir Mediu, i shoqëruar nga kandidati i aleancës së djathtë Kasem Mahmutaj, ishte në një takimi elektoral në qytetin e Beratit.

Veliaj, në njësinë 6: Një javë për të vendosur Veliaj, në njësinë 6: Një javë për të vendosur
Problemet me ujin e pijshëm dhe kanalizimit ishin shqetësimet kryesore të banorëve të njësisë 6 në kryeqytet. Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, deputet i kësaj zone, u ka dhënë banorëve vetëm dy zgjidhje për këtë situatë.

Meta, në Përrenjas: Kemi kandidaten më të mirë, do të fitojmë Meta, në Përrenjas: Kemi kandidaten më të mirë, do të fitojmë
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në një miting në Rrajcë të Përrenjasit, në mbështetje të kandidates së Aleancës për Shqipërinë Europiane, Miranda Rira.

PDIU, Idrizi: Më 21 Qershor, votë pro bashkëjetesës PDIU, Idrizi: Më 21 Qershor, votë pro bashkëjetesës
Vota e 21 Qershorit të jetë kundër përçarjes dhe pro bashkëjetesës. Kështu është shprehur kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi gjatë një takimi në Patos. Ai iu referua deklaratës së kryeministrit Edi Rama, në Konispol.

Dako, me biznesin fason: Zona e lirë ekonomike do t’i japë fund papunësisë Dako, me biznesin fason: Zona e lirë ekonomike do t’i japë fund papunësisë
Zona e lirë ekonomike do t’i japë fund papunësisë në Durrës. Kështu është shprehur kandidati i majtë për bashkinë Vangjush Dako. Gjatë një takimi në një biznes fason, Dako tha se mandati i tij i ardhshëm do të fokusohet tek shtresat në nevojë.

Basha: Rama nuk i merr dot votat me mallkime Basha: Rama nuk i merr dot votat me mallkime
Në të dielën e fundit para 21 qershorit, Lulzim Basha zgjodhi Mallakastrën për të shprehur keqardhje për kryeministrin Edi Rama dhe nivelin ku, sipas kreut të opozitës, e ka ulur Partinë Socialiste.

Padia për shpifje ndaj Palokës, avokati i Tahirit paraqet provat Padia për shpifje ndaj Palokës, avokati i Tahirit paraqet provat
Është zhvilluar të hënën në Gjykatën e Lartë seanca e radhës e padisë për shpifje që ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ngritur ndaj deputetit të PD-së, Edi Paloka.

Grida Duma: Zgjidhje emergjente kanalizimeve dhe ujit të pijshëm Grida Duma: Zgjidhje emergjente kanalizimeve dhe ujit të pijshëm
Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, prezantoi programin në lagjen 15 të qytetit, në Spitallë. Duma tha se do t’i jepet zgjidhje emergjente problemit të kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, ku brenda 6 muajve do të ketë të paktën 3 herë më shumë ujë të pijshëm, si dhe zgjidhje problemit të kanalizimeve brenda një viti e 8 muaj.

Pranga një të kërkuari, ishte dënuar me 15 vite burg për shfrytëzim prostitucioni Pranga një të kërkuari, ishte dënuar me 15 vite burg për shfrytëzim prostitucioni
Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin Gëzim Vuka, banues në fshatin Valias i ri.

Basha: Rama-Meta nuk kanë ofertë dhe rrugëzgjidhje për problemet e popullit Basha: Rama-Meta nuk kanë ofertë dhe rrugëzgjidhje për problemet e popullit
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se qeveria aktuale ka mallkuar popullin me varfëri, mjerim dhe pasiguri e për këtë do të marrin dhe ndëshkimin më 21 Qershor.

Voltana Ademi prezanton programin për Shkodrën Voltana Ademi prezanton programin për Shkodrën
Kandidatja e Partisë Demokratike për kryetare e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka prezantuar programin elektoral “Për Shkodrën e së Ardhmes”.

Rama, në Vlorë: Dritan Leli do ta çojë bashkinë e re në drejtimin e duhur Rama, në Vlorë: Dritan Leli do ta çojë bashkinë e re në drejtimin e duhur
Kryeministri Edi Rama u ndal në Vlorë të dielën, gjatë orëve të mbrëmjes. Në përmbyllje të fushatës në këtë qytet, ai u bëri thirrje qytetarëve vlonjatë të votojnë për kandidatin e mazhorancës, Dritan Leli, pasi "ai është drejtimi i duhur".

Takimet përmbyllëse në Kashar dhe në Farkë, Veliaj: Votë për drejtimin e duhur Takimet përmbyllëse në Kashar dhe në Farkë, Veliaj: Votë për drejtimin e duhur
Kur mbeten pak më shumë se 160 orë nga hapja e qendrave të votimit, nga Farka, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e kryeqytetit, Erion Veliaj, ripërsëriti thirrjen drejtuar qytetarëve për të dalë në votime dhe për ta çuar Tiranën në drejtimin e duhur.

Kosova: Tiranës i duhet menaxher; pas 21 Qershorit dera ime do jetë e hapur për ju Kosova: Tiranës i duhet menaxher; pas 21 Qershorit dera ime do jetë e hapur për ju
Doktor Kosova u shpreh përpara banorëve në zonën e “Brrylit” në Tiranë, se ka ofruar integritetin e tij në shërbim të qytetarëve.

Durrës, një 25-vjeçar mbytet në Gjirin e Lalzit Durrës, një 25-vjeçar mbytet në Gjirin e Lalzit
Të dielën pasdites një person është mbytur në plazhin e Gjirit të Lalzit.

Mitingu përmbyllës në Gjirokastër, Basha: Të ndalim Ramën dhe Metën Mitingu përmbyllës në Gjirokastër, Basha: Të ndalim Ramën dhe Metën
Kryetari i PD-së kërkoi votën për Igli Kokalarin, në takimin përmbyllës në Gjirokastër.

Veliaj, në Farkë: Fushata jonë, me plane dhe zgjidhje konkrete Veliaj, në Farkë: Fushata jonë, me plane dhe zgjidhje konkrete
Pasditen e së dielës, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, mbylli fushatën në zonën e Farkës, nga ku u shpreh se njerëzit duan zgjidhje konkrete për problemet e tyre.

Letra e plotë e Luan Ramës Letra e plotë e Luan Ramës
Letër e hapur e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI-së Luan Rama drejtuar:

Luan Rama, letër të hapur: Gati të denoncoj në Prokurori çdo provë që cenon procesin zgjedhor Luan Rama, letër të hapur: Gati të denoncoj në Prokurori çdo provë që cenon procesin zgjedhor
Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama u është drejtuar me një letër të hapur të gjitha institucioneve që janë të përfshira në mënyrë direkte dhe indirekte në zgjedhjet e 21 Qershorit, duke shkruar se është gati të denoncojë në Prokurori çdo provë që cenon procesin zgjedhor.

Milo, takime në Roskovec: Pushteti të respektojë kontratën me votuesit Milo, takime në Roskovec: Pushteti të respektojë kontratën me votuesit
Kryetari i Partisë Demokracia Sociale  Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21qershorit 2015, zhvilloi një takim në Roskovec, me anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokracia Sociale.

Elbasan, Turku: Është rritur papunësia Elbasan, Turku: Është rritur papunësia
Kandidati i Partisë Demokratike në Elbasan Ardjan Turku,  zhvilloi një takim me banorë të lagjes “Vullnetari” në qytetin e Elbasanit.

Veliaj, me banorët e Dajtit: 7 ditë nga drejtimi i duhur Veliaj, me banorët e Dajtit: 7 ditë nga drejtimi i duhur
Dajti ka qenë ndalesa e radhës e mitingjeve përmbyllëse të kandidatit të mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj.

Elbasan, Sejdini: Përmirësimi i infrastrukturës Elbasan, Sejdini: Përmirësimi i infrastrukturës
Në vijim të fushatës kandidati i ASHE-së në Elbasan, Qazim Sejdini është ndalur me banorët e lagjes “Kala”.

BB: Programi, në varësi të realizimit. Borxhet dhe pensionet u realizuan BB: Programi, në varësi të realizimit. Borxhet dhe pensionet u realizuan
Banka Botërore deklaroi se lëvrimi i kredisë prej 1.2 miliardë dollarë, që akordoi për Shqipërinë, është i lidhur me ecurinë e reformave dhe realizimin e investimeve në terren.

Bizneset turistike, 1.14 miliardë lekë borxhe, OSHEE: Ndërprerje, nëse nuk e shlyejnë Bizneset turistike, 1.14 miliardë lekë borxhe, OSHEE: Ndërprerje, nëse nuk e shlyejnë
Të paktën 70% e bizneseve sezonale që operojnë në zonat turistike të vendin nuk kanë shlyer faturat e energjisë elektrike, duke akumuluar një borxh prej rreth 2 miliardë lekë ndaj shtetit. Këto biznese debitore janë evidentuar nga OSHEE gjatë kontrollit të përqëndruar në bregdet, në muajt maj e qershor, pasi zotëruesit e tyre është e pamundur të kontaktohen pas përfundimit të sezonit turistik, në muajin shtator. Administratori i OSHEE-së, Adrian Çela paralajmëron se në rast të mos shlyerjes së faturave, këto biznese nuk do të furnizohen më me energji elektrike.

Deromemaj: Jo punë për fushatë, por projekte afatgjata Deromemaj: Jo punë për fushatë, por projekte afatgjata
Kandidati i opozitës në Vlorë,  Genc Deromemaj shpalosi prioritetet për zonën e ish-komunës së Novoselës, nga infrastruktura te ndihmat sociale, nga bujqëisa te strehimi, nga arsimi te shëndetësia, duke u kërkuar këtyre banorëve votën për të ndryshuar.

Mediu, në Burrel: Shqiptarët tani janë më të varfër Mediu, në Burrel: Shqiptarët tani janë më të varfër
Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është pritur nga banorët e Burrelit në një takim elektoral ku shoqërohej nga kandidati i APPD për këtë bashki.

Dako, në zonën e ish-Kënetës: Rrugë dhe kanalizime Dako, në zonën e ish-Kënetës: Rrugë dhe kanalizime
Vangjush Dako, kandidat i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Durrësit, është ndalur në zonën e ish-Kënetës ku ka zhvilluar një takim me banorët e saj.

“Arrest me burg” për gjyqtaren dhe avokatin e Lezhës “Arrest me burg” për gjyqtaren dhe avokatin e Lezhës
Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për gjyqtaren e Lezhës, Parashqevi Ademi dhe avokatin Gjovalin Ndokaj.

Sa të fortë duhen bërë autoritetet lokale? Sa të fortë duhen bërë autoritetet lokale?
Nga Mustafa Nano - Në numrin e djeshëm të Shqipit raportohej lidhur me një reformë të decentralizimit të pushtetit ekzekutiv, që do të hyjë në fuqi në gjashtë muajt e parë të mandatit të ri të autoriteteve lokale që do të dalin nga vota e 21 qershorit. Ishte interesante të vihej re se, teksa Shqipi e kish njoftuar këtë lajm qysh në faqe të parë, madje me një kryetitull, gazetat e tjera as që kishin denjuar të merreshin me të. Nuk i njoh mirë teknikat e qëmtimit të lajmit nëpër gazeta, por ma merr mendja se ka qenë Ministria e Çështjeve Vendore që ua ka përcjellë këtë çalltisje të vetën të gjitha redaksive, dhe pastaj ka qenë punë e redaksive për ta marrë në konsideratë apo për ta hedhur në kosh si një gjë pa vlerë. Nëse ka qenë kështu, nuk më duket inteligjente zgjedhja e gazetave të tjera për ta injoruar këtë lajm. Kjo reformë është, sipas meje, e rëndësishme, dhe për rrjedhojë do të duhej të fitonte vëmendjen e reporterëve, të paktën më shumë sesa lajmet me fjalimet monotone e të mërzitshme të krerëve të partive nëpër qytetet e Shqipërisë.

PD: Meta po zbaton një skenar kriminal në Vorë PD: Meta po zbaton një skenar kriminal në Vorë
Partia Demokratike denoncoi edhe këtë të dielë atë që ajo e quan “zbatimin e një skenari kriminal të hartuar nga zyrat e LSI-së në Bashkinë e Vorës”.

Veliaj: Mbështetje për futbollin. Një stadium i ri për KF Tiranën, jashtë kryeqytetit Veliaj: Mbështetje për futbollin. Një stadium i ri për KF Tiranën, jashtë kryeqytetit
Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga administratori i Futboll Klub Tiranës, Refik Halili, dhe nga futbollistë të këtij klubi, ka inspektuar nga afër punimet në stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, ku dhe është njohur nga afër me problemet që ka aktualisht klubi bardheblu si dhe ka marrë mbështetjen e drejtuesve të këtij klubi.

Basha: Terrori i pushtetit nuk do të funksionojë Basha: Terrori i pushtetit nuk do të funksionojë
Lulzim Basha, ka denoncuar nga mitingu elektoral në Klos, atë që quajti presioni dhe terrori i pushtetit për votën e 21 Qershorit. Por, për kryetarin e opozitës, as presioni dhe as terrori nuk do të funksionojnë, pasi në besimin e tij, qytetarët shqiptarë nuk do të lejojnë atë që Basha e quajti vendosjen e diktaturës.

Rama, takime në Konispol e Sarandë: Respektojmë minoritetet Rama, takime në Konispol e Sarandë: Respektojmë minoritetet
Në Konispol kryeministri Rama ka sulmuar ashpër të gjithë ata, që siç ai tha, kërkojnë të përçajnë komunitetet në jug të vendit duke i renditur përballë njëri-tjetrit në bazë etnie dhe besimit fetar.

Duma: Do më keni mbrojtësin kryesor të pronës dhe legalizimeve Duma: Do më keni mbrojtësin kryesor të pronës dhe legalizimeve
Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, shpalosi programin e saj në zonën e ish-Kënetës. Duma tha se si kryebashkiake do të jetë mbrojtësja e pronave të banorëve, ndërsa u shpreh se plani i saj integron të gjitha ndërtimet.

Vjedhja e energjisë elektrike, arrestohen 3 persona Vjedhja e energjisë elektrike, arrestohen 3 persona
Policia e Shtetit dhe OSHEE-ja kanë njoftuar se, gjatë javës së kaluar janë evidentuar 14 raste të vjedhjes së energjisë elektrike, janë arrestuar 3 persona dhe janë shpallur në kërkim 7 të tjerë.

“Rinas 2015”, asgjësohen 7500 rrënjë kanabis, 7 persona në pranga “Rinas 2015”, asgjësohen 7500 rrënjë kanabis, 7 persona në pranga
Policia e Krujës, në kuadër të operacionit “Rinas 2015”, ka bërë të mundur asgjësimin e 7500 bimëve narkotike dhe arrestimin në flagrancë të 7 personave.

Halim Kosova, në Kashar: Do të jem në shërbim të 1 milion banorëve të Tiranës Halim Kosova, në Kashar: Do të jem në shërbim të 1 milion banorëve të Tiranës
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, gjatë prezantimit të programit të tij për Kasharin, nënvizoi se ai nuk bën dallime mes qytetarëve dhe se do i shërbejë njësoj 1 milion banorëve të kryeqytetit.

IKMT-ja do të shembë një objekt 4-katësh në Berat IKMT-ja do të shembë një objekt 4-katësh në Berat
Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka bërë të ditur se do të shembë me shpërthim të kontrolluar një objekt në qytetin e Beratit.

Kandidatët e Korçës takojnë emigrantët në Selanik Kandidatët e Korçës takojnë emigrantët në Selanik
I shoqëruar nga zv/kryeministri i Shqipërisë, Niko Peleshi, kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për qytetin e Korçës, Sotiraq Filo, u ka bërë thirrje emigrantëve shqiptarë në qytetin e Selanikut të votojnë për drejtimin e duhur.

ASHE dënon incidentin në Kukës. Akuzojnë Flamur Nokën për dhunën ndaj kandidatit Halilaj ASHE dënon incidentin në Kukës. Akuzojnë Flamur Nokën për dhunën ndaj kandidatit Halilaj
Aleanca për Shqipërinë Europiane në Kukës denoncoi një incident që ndodhi rreth orës 19:00 gjatë takimit me elektoratin të kandidatit të saj në fshatin Shtiqën.

PD: Kërcënime kandidatëve në Peqin e Delvinë PD: Kërcënime kandidatëve në Peqin e Delvinë
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, denoncoi në mbrëmje kërcënimin që, siç tha ai, iu bë kandidatit të opozitës për Bashkinë e Delvinës, Pandi Zhboga, nga drejtori i Zyrës Arsimore, Fatos Llalla, i cili është një njeri i afërt i kandidatit të LSI-së.

PDIU: Akuzat e PD-së, shpifje të ulta. Ne u sulmuam PDIU: Akuzat e PD-së, shpifje të ulta. Ne u sulmuam
Dega e PDIU-së në Peqin ka hedhur poshtë akuzat e Partisë Demokratike, e cila tha më herët se në Peqin, "bandat e kësaj partie po ushtronin dhunë ndaj aktivistëve dhe mbështetësve të opozitës".

KLD jep lejen: Të arrestohet gjyqtarja e Lezhës KLD jep lejen: Të arrestohet gjyqtarja e Lezhës
Mbledhja e Këshillit të Lartë të Drejtësisë për të autorizuar Prokurorinë që të vijojë hetimet kundër gjyqtares së arrestuar në flagrancë, Parashqevi Ademi është zhvilluar jashtë afatit të 24 orëve që përcakton ligji për organizimin e KLD-së.

Vendoset obelisku “Kuqezi” në Kavajë Vendoset obelisku “Kuqezi” në Kavajë
Në qendër të qytetit të Kavajës është vendosur obelisku i ri, i cili do të simbolizojë kombin shqiptar me ngjyrat kuq e zi.

Pranga grabitësve të bankës në Shijak Pranga grabitësve të bankës në Shijak
I dyshuari për vjedhjen me armë të bankës së nivelit të dytë që ndodhi të premten në qendër të Shijakut, është arrestuar nga shërbimet e policisë lokale, së bashku me bashkëpunëtorin e tij në këtë grabitje.

Tepelenë e Gjirokastër, Rama: Ne jemi fuqia e duhur, PD destruktive Tepelenë e Gjirokastër, Rama: Ne jemi fuqia e duhur, PD destruktive
Kryeministri Edi Rama u ndal në Tepelenë për takimin e radhës elektoral, ku kërkoi votën për Tërmet Peçin dhe akuzoi opozitën se nuk ofron asnjë vizion për qytetarët.

Ekstradohet bullgarja, në hetim për trafikimin e 4.1 kg kokainë Ekstradohet bullgarja, në hetim për trafikimin e 4.1 kg kokainë
Interpol Tirana ka ekstraduar drejt Bullgarisë 35-vjeçaren Nina Sahatchieba. Autoritetet bullgare kanë lëshuar urdhër arresti për trafikim të lëndëve narkotike. Më konkretisht, për trafikimin e rreth 4.1 kg kokainë.

KE: Respektoni standardet në zgjedhje. Mundësi për të larguar personat me rekorde kriminale KE: Respektoni standardet në zgjedhje. Mundësi për të larguar personat me rekorde kriminale
Brukseli shfaqet më i distancuar ndaj zhvillimeve elektorale në Shqipëri dhe akuzave të ndërsjellta mes palëve në kuadër të kësaj beteje, por përsërit të njëjtin mesazh se zgjedhjet lokale të 21 Qershorit "duhet të mbahen në përputhje me standardet ndërkombëtare dhe duke ndjekur rekomandimet e  OSBE/ODIHR. Kjo është ajo që presim nga institucionet shqiptare dhe partitë politike, në interes të qytetarëve," shprehet për Top Channel, zëdhënësja e KE-së, Maja Koçijançiç.

Lushnje, pikë grumbullimi për prodhimet bujqësore Lushnje, pikë grumbullimi për prodhimet bujqësore
Në komunën Dushk të Lushnjes, nisi  ndërtimi i ambienteve frigoriferike nga kompania “Elkos Group”, me qendër në Kosovë.

Kandidati i PD për Peqinin: Bandat e PDIU po kërcënojnë opozitën Kandidati i PD për Peqinin: Bandat e PDIU po kërcënojnë opozitën
Kandidati i PD për Peqinin, Albert Kreci ka denoncuar në një komunikim me mediat kërcënimin që sipas tij po u bëhet mbështetësve të opozitës në këtë qytet.

Prokuroria nis hetimet për listën e zgjedhësve në Durrës Prokuroria nis hetimet për listën e zgjedhësve në Durrës
Prokuroria e Durrësit ka nisur hetime për listën zgjedhore të këtij qyteti. Burime zyrtare bëjnë të ditur se hetimet kanë nisur, pasi dyshohet se në këtë listë janë shtuar fiktivisht 2800 banorë.

Frrokaj, në Lezhë: Fund përmbytjes së tokave Frrokaj, në Lezhë: Fund përmbytjes së tokave
Do t'u japim fund përmbytjeve në tokat bujqësore dhe së bashku do të zgjidhim mjaft probleme që kanë zonat rurale. Ky ka qenë premtimi i kandidatit të djathtë për Bashkinë e Lezhës, Fran Frrokaj gjatë bashkëbisedimet me banorët e lagjes "Mylte" në zonën e Rilës.

Turku: Duhet të ndërrohet pushteti Turku: Duhet të ndërrohet pushteti
Kandidati demokrat për Bashkinë e Elbasanit, Ardian Turku zhvilloi një takim me banorët e lagjes "Luigj Gurakuqi" të qytetit.

Milo, takime në Kuçovë: Më shumë mbështetje për shtresat në nevojë Milo, takime në Kuçovë: Më shumë mbështetje për shtresat në nevojë
Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit, zhvilloi një takim në Kuçovë, me anëtarët dhe simpatizantët e PDS-së.

Procedimi i Ismailit, PD: skenar i PS-LSI. Rama-Meta po keqpërdorin policinë Procedimi i Ismailit, PD: skenar i PS-LSI. Rama-Meta po keqpërdorin policinë
Partia Demokratike ka reaguar paraditen e së shtunës, pas njoftimit për nisjen e procedimit penal ndaj kryetarit të Bashkisë së Vorës, Fiqiri Ismaili.

Mbetjet urbane, Leli: Nuk do të lejojmë më djegien në mjedise publike. Dermomemaj: Plan i ri për grumbullimin Mbetjet urbane, Leli: Nuk do të lejojmë më djegien në mjedise publike. Dermomemaj: Plan i ri për grumbullimin
Vlora vazhdon të jetë një qytet i ndëshkuar në aspektin mjedisor, nga ndotja e djegieve në mjedise publike.

Vjedhje me vlerë 80 mijë euro, pranga 4 punonjësve të një biznesi Vjedhje me vlerë 80 mijë euro, pranga 4 punonjësve të një biznesi
Vjedhja e mallrave të ndryshëm në vlerën e 80 mijë eurove në një biznes fason në qytetin e Durrësit ka çuar në pranga 4 persona.

Rama: Hetime transparente për Ismailin. Misioni i vëzhguesve të jetë i pranishëm në Vorë Rama: Hetime transparente për Ismailin. Misioni i vëzhguesve të jetë i pranishëm në Vorë
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me hetimin ndaj kandidatit të djathtë për Bashkinë e Vorës, Fiqiri Ismaili. Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama tha se kjo parti inkurajon organet e drejtësisë për hetime transparente dhe të pandikuara nga asnjë presion politik.

Basha: Mos u mashtroni nga Rama dhe Meta. Mos votoni pushtetin që vjedh Basha: Mos u mashtroni nga Rama dhe Meta. Mos votoni pushtetin që vjedh
Duke kërkuar votën e matjanëve, Lulzim Basha akuzoi qeverinë për korrupsion në përmasa të jashtëzakonshme.

Korçë, dhunojnë me mjete të forta 40-vjeçarin; arrestohen dy persona Korçë, dhunojnë me mjete të forta 40-vjeçarin; arrestohen dy persona
Një person ka mbetur i plagosur rëndë në orët e para të mëngjesit të së shtunës në fshatin Mollas të Korçës, pasi është goditur me mjete të forta në kokë.

Përurohet zyra e shërbimit qytetar në policinë e Durrësit Përurohet zyra e shërbimit qytetar në policinë e Durrësit
Është përuruar paraditen e së shtunës në Drejtorinë e Policisë së Durrësit zyra e shërbimit për qytetarët.

Skandali me rimbursimet, Milva Ikonomi në vend të Astrit Becit Skandali me rimbursimet, Milva Ikonomi në vend të Astrit Becit
Pas dorëheqjes së drejtorit Astrit Beci, në krye të Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor është komanduar përkohësisht Milva Ikonomi, e cila deri më tani ka mbajtur postin e zv.ministres së Shëndetësisë.

Greqishtja nuk është më votë në Himarë Greqishtja nuk është më votë në Himarë
Nga Aleksandër Çipa - Posterat elektoralë të kandidatëve kryesorë për Bashkinë Himarë në disa fshatra të Bregut kanë qenë edhe kësaj here në greqisht. Është diçka që nuk shkakton më arsye për debate dhe reagime në mediat shqiptare.

Mashtronte me konferenca jashtë shtetit, në hetim kreu i një shoqate Mashtronte me konferenca jashtë shtetit, në hetim kreu i një shoqate
Kryetari i një shoqate jofitimprurëse është tashëm në hetim nga policia në akzuën e mashtrimit. Sipas burimeve zyrtare, K. Rr, 24 vjeç ka mashtruar tre persona duke u marrë para për t’ i dërguar në konferenca të ndryshme, brenda dhe jashtë vendit.

Nën hetim, kreu i Bashkisë së Vorës. Policia: Dha para për të blerë vota Nën hetim, kreu i Bashkisë së Vorës. Policia: Dha para për të blerë vota
Policia e Tiranës njoftoi se ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë ndaj Fiqiri Ismailit, kryetar i Bashkisë së Vorës, njëkohësisht kandidat i Partisë Demokratike për zgjedhjet vendore.

Fushata, Topi shoqëron Veliajn në Baldushk: Ja vizioni i ASHE Fushata, Topi shoqëron Veliajn në Baldushk: Ja vizioni i ASHE
I shoqëruar nga Bamir Topi, kryetari i Frymës së Re Demokratike, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka zhvilluar një takim në zonën e Baldushkut, ku ka shprehur vizionin për bashkëpunimin e tij me aleatët.

Basha, në Burrel: 21 Qershori, dita e llogaridhënies për qeverinë Basha, në Burrel: 21 Qershori, dita e llogaridhënies për qeverinë
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në vijim të fushatës elektorale është ndalur paraditen e së shtunës në Burrel, prej nga ka përsëritur sulmet ndaj koalicionit qeverisës.

Meta, në Bulqizë: Rruga e Arbrit do të përfundojë në vjeshtë Meta, në Bulqizë: Rruga e Arbrit do të përfundojë në vjeshtë
Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, është ndalur në qytetin e Bulqizës, ku ka premtuar se rruga e Arbrit do të përfundojë në vjeshtë. Meta tha se LSI ka treguar se nuk bën rrugë thjesht për fushatë elektorale. “Ne nuk i lëmë rrugët rrugëve”, tha ai.

Idrizi, në Tiranë: PDIU, parti mbarëkombëtare Idrizi, në Tiranë: PDIU, parti mbarëkombëtare
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi është takuar me banorë të njësisë nr. 7 në Tiranë. Ai tha se PDIU tashmë është një parti mbarëkombëtare, e cila ka afruar në gjirin e saj çdo shqiptar patriot.

Berlin, Nishani takon homologun Gauck. Në fokus, reformat, integrimi dhe rajoni Berlin, Nishani takon homologun Gauck. Në fokus, reformat, integrimi dhe rajoni
Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani u takua në Berlin me homologun gjerman, Joachim Gauck, me të cilin bisedoi për forcimin dhe zgjerimin e mëtejshëm të marrëdhënieve midis dy vendeve, reformat që vendi ynë po kryen në kuadrin e procesit të integrimit europian, si edhe për çështje të tjera të lidhura me sigurinë dhe rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Duma: Pas 21 Qershorit, Durrësi do të jetë një qytet ndryshe Duma: Pas 21 Qershorit, Durrësi do të jetë një qytet ndryshe
Pas 21 Qershorit Durrësi do të jetë një qytet ndryshe, nga ai që përmbytet apo që nuk mirëmban arkeologjinë. Kështu ka deklaruar kandidatja demokrate për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma. Ajo është takuar me banorët e lagjesn nr. 1 të qytetit.

Dako: Inspektorati i Arave i jep zgjidhje konfliktit të tokës Dako: Inspektorati i Arave i jep zgjidhje konfliktit të tokës
Inspektorati i Arave që do të krijohet, pritet t'i japë fund konfliktit për tokën. Kështu është shprehur kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako. Ai është takuar me banorët e Manzës, Armathës dhe Shkallës, ku ka shpalosur programin e tij elektoral.

Halim Kosova, në Bërzhitë dhe Vaqarr. Prezanton planet e zhvillimit Halim Kosova, në Bërzhitë dhe Vaqarr. Prezanton planet e zhvillimit
Kandidati i PD-së për Tiranën, Halim Kosova ka prezantuar paraditen e së shtunës planin e tij për rigjallërimin e zonës së Bërzhitës.

Operacioni antikorrupsion në Vlorë, arrestohet i dyshuari i tretë Operacioni antikorrupsion në Vlorë, arrestohet i dyshuari i tretë
Policia e Vlorës, në vazhdën e operacionit të djeshëm që çoi në arrestimin për korrupsion shtetasve Robert Petoshati dhe Gjolek Xhaferraj, ka vënë në pranga një person të tretë për të njëjtën vepër penale.

Elbasan, zjarr në garazhin e një shtëpie; dëme materiale Elbasan, zjarr në garazhin e një shtëpie; dëme materiale
Një zjarr ka përfshirë garazhin e banesës së një qytetari në Elbasan, ku si pasojë janë verifikuar dëme të shumta materiale.

Elbasan, valë procedimesh; persona të shumtë nën kontroll për vepra të ndryshme Elbasan, valë procedimesh; persona të shumtë nën kontroll për vepra të ndryshme
Gjatë 24-orëve të fundit, efektivat e Drejtorisë së Policisë së qarkut të Elbasanit kanë nisur një seri procedimesh në gjendje të lirë ndaj disa shtetasve, të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Rama: Sulmet ndaj gruas se Erion Veliajt, faqja e zezë e një partie të dëshpëruar Rama: Sulmet ndaj gruas se Erion Veliajt, faqja e zezë e një partie të dëshpëruar
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në profilin e tij në Facebook ndaj akuzave të ditëve të fundit të ngritura nga Partia Demokratike ndaj bashkëshortes së Veliajt.

Devoll, zjarr në një shtëpi, lëndohet rëndë 43-vjeçarja Devoll, zjarr në një shtëpi, lëndohet rëndë 43-vjeçarja
Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë mbrëmjen e së premtes një banesë në fshatin Mançurisht të Devollit, ku si pasojë ka mbetur e lënduar një grua 43-vjeçare.

Halim Kosova me banorët e njësisë 2: Ja vizioni im për Tiranën Halim Kosova me banorët e njësisë 2: Ja vizioni im për Tiranën
Kandidati i PD për Tiranën, Halim Kosova ka zhvilluar mbrëmjen e së premtes, në vazhdën e takimeve elektorale, një bashkëbisedim me banorët e njësisë numër 2 të kryeqytetit.

Minxhozi: Fushata ndryshoi marsh. Mazhoranca, më intensive Minxhozi: Fushata ndryshoi marsh. Mazhoranca, më intensive
Si çdo të premte për të komentuar mbi aktualitetin politik të ditës, i ftuar në studiot e edicionit qendror të lajmeve në Top Channel, ishte analisti Skënder Minxhozi.

Rama-Meta, në Fier dhe Lushnje: Më shumë pushtet për bashkitë e reja Rama-Meta, në Fier dhe Lushnje: Më shumë pushtet për bashkitë e reja
Nga Fieri dhe në përvjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama premtoi vijimin e reformës administrativo-territoriale me zgjerimin e kompetencave për kryetarët dhe këshillat e bashkive të reja, si dhe ftoi qytetarët që të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 21 Qershorit.

Veliaj takon kryebashkiakun e Berlinit: Vendosëm urat e bashkëpunimit pas 21 qershorit Veliaj takon kryebashkiakun e Berlinit: Vendosëm urat e bashkëpunimit pas 21 qershorit
Vendosja e urave të bashkëpunimit mes Bashkisë së Berlinit dhe Bashkisë së Tiranës pas datës 21 qershor ka qenë kryefjala e takimit, që Erion Veliaj, kandidat i mazhorancës për kryeqytetin, ka zhvilluar me kryetarin e Bashkisë së kryeqytetit gjerman, Michael Muller, teksa nga ky i fundit ka marrë mbështetjen për të nisur një bashkëpunim të ngushtë pas fitores së zgjedhjeve.

Basha: LSI një organizatë kriminale. PS po i shet Metës edhe Bashkinë e Beratit Basha: LSI një organizatë kriminale. PS po i shet Metës edhe Bashkinë e Beratit
Ditëlindjen e 41-të Lulzim Basha e kaloi mes mbështetësve të opozitës në mitingun përmbyllës në Berat. Por ai e di se nuk është koha as për festë dhe as për lule.

“Ushtria” e fëmijëve që punojnë, 54 mijë në gjithë vendin “Ushtria” e fëmijëve që punojnë, 54 mijë në gjithë vendin
54 mijë fëmijë në të gjithë vendin kryejnë punë të rrezikshme, nuk shkojnë në shkollë dhe shfrytëzohen nga familjet e tyre.

Rama inspekton vijat bregdetare në Durrës e Vlorë Rama inspekton vijat bregdetare në Durrës e Vlorë
Kryeministri Edi Rama inspektoi ecurinë e punimeve të trajektores së re turistike të Durrësit, e cila nis tek mbikalimi i Plepave në hyrje të qytetit, në rrugën e plazhit drejt shëtitores Taulantia, deri në Curila, me korsi të veçanta për makina e biçikleta dhe trotuare, duke krijuar një vije të pandërprerë për lëvizje buzë detit.

Bojaxhi takon studentët: E ardhmja, jo nga punësimet partiake Bojaxhi takon studentët: E ardhmja, jo nga punësimet partiake
E premtja e gjeti kandidatin e pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, të ftuar në një bashkëbisedim me studentë e pedagogë të Universitetit Europian të Tiranës, ku ka folur gjithashtu edhe Dr. Gilman Bakalli, ish-deputet.

Nishani në Gjermani, “peng” mbledhja e KLD-së për gjyqtaren e Lezhës Nishani në Gjermani, “peng” mbledhja e KLD-së për gjyqtaren e Lezhës
Mbajtja e përkohshme e pozicionit të nënkryetarit të KLD-së nga presidenti ishte një nga pikat më të nxehta të evidentuara në ekspertizën e raportit analizues për sistemin e drejtësisë pak ditë më parë.

Basha: Shqiptarët nuk kërkojnë lëmoshë, por zgjidhje Basha: Shqiptarët nuk kërkojnë lëmoshë, por zgjidhje
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Cërrik dhe Peqin. Ai tha se ka ndodhur, që një qeveri apo një i votuar të mos arrijë të mbajë dot të gjithë premtimet, por nuk ka ndodhur kurrë në një vend demokratik, që një qeveri të shkojë në drejtimin e kundërt të premtimeve të saj, siç ka ndodhur sipas tij, me dyshen Rama-Meta.

Kosova, me banorët e njësisë 10: Investime në infrastrukturë Kosova, me banorët e njësisë 10: Investime në infrastrukturë
Doktor Halim Kosova, duke shpjeguar programin e tij për njësinë 10 në kryeqytet, premtoi investime në pjesën më të madhe të rrugëve.

Zgjerohet pushteti i bashkive, Çuçi: Decentralizim gradual, nis në janar 2016 Zgjerohet pushteti i bashkive, Çuçi: Decentralizim gradual, nis në janar 2016
Ç’do të ndodhë pas certifikimit të zgjedhjeve të 21 Qershorit për gjysmën e mbetur të vitit fiskal, me buxhetet e njësive që bashkohen? Kontratat e secilës nga njësitë aktuale, taksat e veçanta, etj?

Vlorë, pranga për korrupsion shoferit të Gjykatës së Apelit; mori 20 mijë euro Vlorë, pranga për korrupsion shoferit të Gjykatës së Apelit; mori 20 mijë euro
Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona për korrupsion pasiv. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është vënë në pranga shoferi i Gjykatës së Apelit, Robert Petoshati, në momentin që ishte duke marrë një sasi të madhe parash nga 44-vjeçari Gjolek Xhaferri.

Ndryshon tarifa e skanimit në dogana. Koncesionari, marrëveshje me qeverinë Ndryshon tarifa e skanimit në dogana. Koncesionari, marrëveshje me qeverinë
Tarifa, që bizneset do të paguajnë për skanimin e konteinerëve në dogana nuk do të jetë 39 euro për deklaratë, si në variantin fillestar, por do të ulet në 22 euro. Qeveria njoftoi se ka arritur të ndryshojë me mirëkuptim koncesionin e shumëkundërshtuar nga biznesi, duke bërë të mundur - sipas saj - uljen e tarifave dhe kostove për sipërmarrjen.

Paskal Milo në Berat: Vëmendje për qytetarët Paskal Milo në Berat: Vëmendje për qytetarët
Paskal Milo ishte në Berat ku zhvilloi një takim me anëtarë e simpatizantë të Partisë Demokracia Sociale. Ai foli për programin e kësaj partie dhe alternativën që përfaqëson.

Tushe me forumin e gruas: Në këshillin bashkiak 50% femra Tushe me forumin e gruas: Në këshillin bashkiak 50% femra
Kandidati për bashkinë e Lushnjës Fatos Tushe ka zhvilluar një takim me gratë socialiste të qytetit të Lushnjes. Tushe në këtë takim shoqërohej nga gratë që janë kandidatë për këshillin bashkiak në Lushnje.

Sejdini: Sfida jonë është punësimi. Do zgjidhim çështjen e ndotjes Sejdini: Sfida jonë është punësimi. Do zgjidhim çështjen e ndotjes
Në vijim të turit të tij elektoral, kandidati Qazim Sejdini është ndalur me banorë të lagjes “ Skënderbej” të qytetit të Elbasanit.

Ambasada e SHBA-së: Nëse nuk voton, nuk ke fuqi. Voto! Ambasada e SHBA-së: Nëse nuk voton, nuk ke fuqi. Voto!
Ambasada amerikane u ka bërë apel shqiptarëve që të votojnë më 21 Qershor. Përmes një mesazhi në faqen e saj zyrtare në Facebook, Ambasada shprehet se "nuk ke fuqi, nëse nuk voton".

Mbërrin fundjava e nxehtë, termometri do të shënojë 36-37 gradë Celcius Mbërrin fundjava e nxehtë, termometri do të shënojë 36-37 gradë Celcius
Këtë fundjavë mund t'u drejtoheni plazheve pa hezituar. Shërbimi Meteorologjik parashikon mot të nxehtë, ku temperaturat do të fillojnë të rriten që të shtunën me 1 -2 gradë Celcius, për të vijuar sërish me rritje ditën e diel.

Presidenti Nishani takohet me Presidentin e Bundestagut gjerman, Norbert Lammert Presidenti Nishani takohet me Presidentin e Bundestagut gjerman, Norbert Lammert
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, gjatë vizitës në Berlin, u takua edhe me Presidentin e Bundestagut të Gjermanisë, zotin Norbert Lammert.

Programi i Veliajt për fshatin. Shpalos platformën në fshatrat e komunës Bërzhitë Programi i Veliajt për fshatin. Shpalos platformën në fshatrat e komunës Bërzhitë
Nga Bërzhita, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, shpalosi programin e tij për këtë zonë, e cila sipas tij, ka mungesa të shumta në transportin publik dhe në infrastrukturë.

Alibeaj, në Fier: Përgjysmojmë çmimin e ujit Alibeaj, në Fier: Përgjysmojmë çmimin e ujit
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Fierit, Enkelejd Alibeaj, premtoi në Fier përgjysmimin çmimit të ujit, ulje të taksave dhe përmirësim të infrastrukturës.

Miratohet ligji në Kuvend, Lame: Përfitojnë 50 mijë familje; amnisti për veprën penale Miratohet ligji në Kuvend, Lame: Përfitojnë 50 mijë familje; amnisti për veprën penale
ALUIZNI çel për herë të dytë procesin e vetëdeklarimit për qytetarët që kanë ndërtuar pa leje pas vitit 2009 dhe nuk e kanë kryer atë.

Elvis Roshi: Asistencë fermerëve të Kavajës Elvis Roshi: Asistencë fermerëve të Kavajës
Fshati Rrikaj i komunës Synej ka qenë ndalesa e radhës e kryebashkiakut Elvis Rroshi, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale.

Gjergji Mero: Do të nxisim poçarinë në Korçë Gjergji Mero: Do të nxisim poçarinë në Korçë
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Korçës, Gjergj Mero, vizitoi punishten më të njohur dhe të vetme të poçarisë dhe punimit të terakotës në Korçë, por dhe në Shqipëri.

Shijak, grabitet banka e nivelit të dytë. Autori merr 100 mijë lekë Shijak, grabitet banka e nivelit të dytë. Autori merr 100 mijë lekë
Një bankë e nivelit të dytë është grabitur në mesditë. Ngjarja ka ndodhur në Shijak, dhe sipas informacioneve paraprake, ka qenë një person i maskuar që ka marr një sasi parash.

Pafajësia e Arben Frrokut, Prokuroria kërkon në Apel ndryshimin e vendimit Pafajësia e Arben Frrokut, Prokuroria kërkon në Apel ndryshimin e vendimit
Prokuroria ka kërkuar të premten në Gjykatën e Apelit ndryshimin e vendimit të Shkallës së Parë për Arben Frrokun, biznesmenin e akuzuar nga prokuroria si autor i vrasjes së kryekomisarit Dritan Lamajt.

Beteja e madhe e Bojaxhiut e Co. fillon pas 21 Qershorit Beteja e madhe e Bojaxhiut e Co. fillon pas 21 Qershorit
Mustafa Nano - Gara për Tiranën ka me vete vëmendjen e plotë të mediave dhe kjo nuk po ndodh veç për shkak të rëndësisë e simbolikës që ka kryeqyteti i Shqipërisë në hartën e qeverisjes lokale, por edhe për shkak të garës konkrete që po luhet në terren.

Deklaratat e Kotzias, Idrizi: Neonazizmi mbretëron në Parlamentin grek Deklaratat e Kotzias, Idrizi: Neonazizmi mbretëron në Parlamentin grek
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi është takuar me banorët e njësisë nr. 5 në kryeqytet. Gjatë fjalës së tij ai komentoi dhe deklaratat e ministrit të Jashtëm të Greqisë. “Neonazizmi mbretëron në Parlamentin grek, e jo në frymën europianiste që PDIU përçon”, tha Idrizi.

Investimet në energjetikë, punime në ish-Kënetë për të ulur nivelin e humbjeve Investimet në energjetikë, punime në ish-Kënetë për të ulur nivelin e humbjeve
Durrësi është qyteti i dytë pas Tiranës, ku ka nisur puna për përmirësimin e rrjetit të energjisë elektrike, me një investim prej 800 milionë lekësh në zonat e ish-Kënetës, Spitallës dhe Sallmonës.

Kompetencat e reja të bashkive. Rama: Pushteti vendor, me fuqi Kompetencat e reja të bashkive. Rama: Pushteti vendor, me fuqi
“Ajo që kemi bërë deri tani nuk ka qenë decentralizim, por ka qenë copëtim”. Me këtë nënvizim, kryeministri Edi Rama ka nisur sqarimin e vizionit të qeverisë që drejton për kompetencat që duhet të menaxhojnë pas zgjedhjeve 61 kryetarët e rinj të bashkive në vend.

Kakavijë, policia sekuestron 20 kg kanabis Kakavijë, policia sekuestron 20 kg kanabis
Policia Kufitare e Kakavijës godet një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Mediu në Tiranë: Mos shisni votën, është vullneti juaj për të siguruar lirinë Mediu në Tiranë: Mos shisni votën, është vullneti juaj për të siguruar lirinë
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është takuar me banorët e njësisë bashkiake nr. 9 në Tiranë, i shoqëruar dhe nga kandidati i djathtë Halim Kosova.

Nishani, në Berlin: Nevojë për ruajtjen e vlerave të përbashkëta morale e shoqërore Nishani, në Berlin: Nevojë për ruajtjen e vlerave të përbashkëta morale e shoqërore
Presidenti Bujar Nishani ka marr pjesë në takimin e 20-të ndërkombëtar të Berlinit. Në këtë takim ishin të pranishëm politikanë nga 50 shtete të botës, përfshirë Shqipërinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor.

Frrokaj: Lezhjanëve do t’u kthejmë hapësirat Frrokaj: Lezhjanëve do t’u kthejmë hapësirat
Kandidati demokrat për Bashkinë e Lezhës, Fran Frrokaj, është ndalur në bashkëbisedimet e tij me çdo banor në lagjet “Besëlidhja” dhe “Gurra”.

Duma: Objektivi im, çdo familje të ketë të paktën një të punësuar Duma: Objektivi im, çdo familje të ketë të paktën një të punësuar
Objektivi i kandidates demokrate për bashkinë e Durrësit, Grida Duma është që çdo familje të ketë të paktën një të punësuar. Gjatë takimit me banorët e lagjes nr. 11, znj. Duma prezantoi projektin e saj për hapjen e 15 mijë vendeve të punës.

Dako: Do të zgjidhim çështjen e pronës dhe konfliktet mbi tokën bujqësore Dako: Do të zgjidhim çështjen e pronës dhe konfliktet mbi tokën bujqësore
Kandidati i majtë për bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako ka premtuar zgjidhjen e çështjes së pronës dhe konflikteve mbi tokën bujqësore. Ai është takuar me banorë të komunës së Rashbullit, Fermë Xhafzotaj dhe lagjen e mirditorëve në Shënavlash.

Cara: Do të jemi mburojë ligjore për kavajasit Cara: Do të jemi mburojë ligjore për kavajasit
Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, Engjëll Cara, u ndal në një takim me banorët e fshatit Kryemëdhenj, të komunës Golem, ku u zotua para banorëve që ai do të jetë për ta një mburojë ligjore dhe njerëzore.

Durrës, PD denoncon dhunën ndaj kreut të grup-seksionit në lagjen 10 Durrës, PD denoncon dhunën ndaj kreut të grup-seksionit në lagjen 10
Partia Demokratike ka denoncuar dhunimin e kryetarit të grup-seksionit të lagjes 10 në qytetin e Durrësit.

Lushnjë, arrestohet kreu i komunës Ballagat. Goditi në kokë një 62-vjeçar Lushnjë, arrestohet kreu i komunës Ballagat. Goditi në kokë një 62-vjeçar
Policia e Lushnjës njoftoi arrestimin e kreut të komunës së Ballagatit, Shërbet Sharka.

Aksident në Lezhë-Laç, 4 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë Aksident në Lezhë-Laç, 4 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë
Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur gjatë orëve të vona të së enjtes në rrugor Lezhë-Laç, ku kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Shkodër, vritet në atentatin e dytë me snajper Xhabir Shega Shkodër, vritet në atentatin e dytë me snajper Xhabir Shega
Një person është ekzekutuar me snajper brenda banesës së tij në hyrje të qytetit të Shkodrës, pranë Kalasë së Rozafës, mbrëmjen e së enjtes.

Lulzim Basha në Top Story: Bojaxhi dhe Tafaj, të sponsorizuar nga mazhoranca në garën për Tiranën Lulzim Basha në "Top Story": Bojaxhi dhe Tafaj, të sponsorizuar nga mazhoranca në garën për Tiranën
Partia Demokratike është në kulm të fushatës së saj të parë në opozitë. Përballë një mazhorance të madhe në numra dhe mjete, opozita e djathtë ka edhe një sfidë brenda sfidës: betejën e parë elektorale të Lulzim Bashës.

Takimet përmbyllëse të Veliajt në Njësitë 3, 4 dhe 8: Të fitojmë për ta çuar Tiranën në drejtimin e duhur Takimet përmbyllëse të Veliajt në Njësitë 3, 4 dhe 8: Të fitojmë për ta çuar Tiranën në drejtimin e duhur
Me thirrjen për të dalë në votime më 21 Qershor dhe për të votuar drejtimin e duhur, Erion Veliaj u është drejtuar banorëve të Njësive 3, 4 dhe 8 në kryeqytet, në një takim përmbyllës elektoral në këto zona.

Investigimi i “Fiks Fare” që çoi në arrestimin e gjykatëses dhe avokatit Investigimi i “Fiks Fare” që çoi në arrestimin e gjykatëses dhe avokatit
Arrestimi në flagrancë i një gjykatëseje dhe një avokati në Lezhë ka gjetur pasqyrim në të gjitha edicionet e lajmeve të mediave vendase, por shumë pak mund ta dinë apo kujtojnë se, këto arrestime të së enjtes kanë ardhur pas një hetimi të prokurorisë, të nisur prej një investigimi të transmetuar në emisionin “Fiks Fare”.

Malësi e Madhe, Basha: Më 21 Qershor votoni dinjitetin Malësi e Madhe, Basha: Më 21 Qershor votoni dinjitetin
Lulzim Basha prezantoi në Malësinë e Madhe ofertën e opozitës më 21 Qershor, e cila në themel ka uljen e taksave.

Rama: Berati, drejt transformimit. Fushata e PD-së, përrallë nga e kaluara Rama: Berati, drejt transformimit. Fushata e PD-së, përrallë nga e kaluara
Entuziazmin dhe mikpritjen e qytetarëve të Beratit, kryeministri Edi Rama e vlerësoi si dëshminë e nisjes së transformimit dhe nxjerrjes nga harresa që ky qytet pagoi si kosto nën qeverisjen e djathtë, vetëm pse ishte një bastion i majtë.

Vlorë, pranga 51-vjeçarit, dyshohet për vjedhjen e tetë banesave Vlorë, pranga 51-vjeçarit, dyshohet për vjedhjen e tetë banesave
Ditën e enjte, Policia e Vlorës në kuadër të operacionit të koduar “Ganxha”, ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë për kryerjen e tetë vjedhjeve, shtetasin Festim R. Sadikaj, 51-vjeç, lindur dhe banues në Selenicë të Vlorës.

Denoncimi i kandidatit të PD-së, policia nis hetimet Denoncimi i kandidatit të PD-së, policia nis hetimet
Policia e Qarkut të Korçës njoftoi nisjen e hetimit pas denoncimit të marrë nga kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Pogradecit, Eduart Kapri.

Kosova në Njësinë 4: Kujdes për të gjitha shtresat Kosova në Njësinë 4: Kujdes për të gjitha shtresat
Doktor Halim Kosova përpara banorëve të Njësisë 4 në kryeqytet premtoi se do të kujdeset për të gjitha shtresat shoqërore.

Meta: Jemi në një garë pa kundërshtarë. Opozita vetëm shpif Meta: Jemi në një garë pa kundërshtarë. Opozita vetëm shpif
Nga njësia nr. 10 në kryeqyteti, Ilir Meta deklaroi se koalicioni i djathtë po shkon drejt 21 Qershorit në një garë pa kundërshtarë.

Punimet në rrugën Lushnjë-Berat, pas 2 muajsh i gjithë segmenti do të jetë funksional Punimet në rrugën Lushnjë-Berat, pas 2 muajsh i gjithë segmenti do të jetë funksional
Kryeministri Edi Rama inspektoi punimet në aksin rrugor Lushnjë-Berat, Loti i parë i të cilit është i kalueshëm, ndërkohë që në pak muaj do të jetë funksionale e gjithë rruga.

Maturantë, por të stresuar dhe në ankth Maturantë, por të stresuar dhe në ankth
Kjo është periudha më e lodhshme dhe stresuese për maturantët. Edhe pse pas disa ditësh do të festojnë mbrëmjen e maturës, për momentin u duhet të përballen me provimet dhe rezultatet e tyre. Që të gjithë i kanë sytë nga fakulteti, që do t’u hapë dyert.

LSI: 600 votues fiktivë në Vorë. Prokuroria të hetojë LSI: 600 votues fiktivë në Vorë. Prokuroria të hetojë
Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama denoncoi nga salla e Kuvendit këtë të enjte, përpjekjet e opozitës, sipas tij, për të deformuar vullnetin e qytetarëve të Vorës më 21 Qershor.

Tiranë, pranga grabitësit të kazinove Tiranë, pranga grabitësit të kazinove
Policia e Tiranës ka arrestuar këtë të enjte një 24-vjeçar të akuzuar për grabitje në kazinotë e kryeqytetit.

Meta: 21 qershori, mesazh përgjegjshmërie. Jo maskaradë shpifjesh Meta: 21 qershori, mesazh përgjegjshmërie. Jo maskaradë shpifjesh
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, duke marrë fjalën në seancën parlamentare të së enjtes, ka deklaruar se klasa politike duhet të japë një mesazh përgjegjshmërie në zgjedhjet e 21 qershorit.

Ahmetaj: Kemi hapur mbi 106 mijë vende pune. Eksportet, rritje spektakolare Ahmetaj: Kemi hapur mbi 106 mijë vende pune. Eksportet, rritje spektakolare
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj ka deklaruar gjatë seancës parlamentare të së enjtes se, reformat e ndërmarra nga qeveria kanë dhënë një seri efektesh pozitive në ekonominë e vendit.

Kuvend, debate për shit-blerjen e votës. Patozi: Spoti i LSI, njësoj sikur ISIS të bëjë thirrje kundër terrorit Kuvend, debate për shit-blerjen e votës. Patozi: Spoti i LSI, njësoj sikur ISIS të bëjë thirrje kundër terrorit
Tensionet në Parlament mes PD-së dhe LSI-së janë përshkallëzuar seancën e kësaj të enjteje, duke paralajmëruar një garë më të ashpër në bashkitë, ku përballen këto dy parti.

Ende problematike ndotja e ajrit, por të dhënat tregojnë përmirësim Ende problematike ndotja e ajrit, por të dhënat tregojnë përmirësim
Shqiptarët vijojnë të thithin çdo ditë ajër të ndotur, ndonëse të dhënat tregojnë se situata ka filluar të përmirësohet.

Rama, në Patos: Qytetarët kanë fatin të zgjedhin drejtimin e duhur Rama, në Patos: Qytetarët kanë fatin të zgjedhin drejtimin e duhur
Duke e quajtur Rajmonda Balilajn grua të fortë dhe administratore të spikatur, kryeministri Edi Rama tha se qytetarët e Bashkisë së re të Patosit kanë fatin të votojnë më 21 Qershor për drejtimin e duhur.

Sponsorët e fushatave, Bojaxhi: Financuesit i marrin “investimet” disafish Sponsorët e fushatave, Bojaxhi: Financuesit i marrin “investimet” disafish
Gjergj Bojaxhi denoncoi atë që e quan keqqeverisje të Tiranës si pasojë e financimeve të paligjshme të fushatave zgjedhore.

BSH: Rritje e investimeve të huaja në 3-mujorin e parë BSH: Rritje e investimeve të huaja në 3-mujorin e parë
Banka e Shqipërisë njoftoi se investimet e huaja direkte u rritën me 48.7 për qind në tremujorin e parë të vitit, krahasuar me të njëtën periudhë të një viti më parë.

Gjykata refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për deputetin Frroku Gjykata refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për deputetin Frroku
Gjykata e Lartë ka rrëzuar paraditen e së enjtes kërkesën e avokatëve të deputetit Mark Frrokut për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj tij.

Frrokaj: Kryebashkiaku braktisi Lezhën Frrokaj: Kryebashkiaku braktisi Lezhën
Qytetarët e vjetër të Lezhës, pjesë e shoqatës "Lezha", janë bërë pjesë e bashkëbisedimit me kandidatin e djathtë për kryetar në këtë njësi vendore, Fran Frrokaj, ku kanë trajtuar bashkërisht problemet e qytetit dhe mundësitë e zgjidhjes së tyre.

Tushe: Bashkia e Lezhës ka projekte afatgjata Tushe: Bashkia e Lezhës ka projekte afatgjata
Kandidati i majtë për Bashkinë e Lezhës, Viktor Tushe, është takuar me banorët e lagjes “SMT” dhe lagjes “Nënë Tereza” në Lezhë, ku deklaroi se Bashkia e Lezhës asnjëherë nuk ka bërë investime elektorale dhe nuk do të bëjë absolutisht asnjëherë.

Redi Saraçi: Shijaku, 90 përqind pa rrugë Redi Saraçi: Shijaku, 90 përqind pa rrugë
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Shijakut, Redi Saraçi, zhvilloi një takim me banorët e fshatit Rreth.

Lezhë, pranga gjyqtares dhe avokatit. Arrestohen ndërsa ndanin paratë Lezhë, pranga gjyqtares dhe avokatit. Arrestohen ndërsa ndanin paratë
Gjyqtarja e rrethit gjyqësor në Lezhë, Parashqevi Ademi, është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda në kushtet e flagrancës. Së bashku me të, prangat i janë hedhur në gjykatë edhe avokatit Gjovalin Ndoka.

PD: Krahu kriminal i dyshes Rama-Meta po kërcënon kandidatët tanë PD: Krahu kriminal i dyshes Rama-Meta po kërcënon kandidatët tanë
Partia Demokratike ka denoncuar ashpër paraditen e së enjtes presionet dhe kërcënimet që, sipas saj, po bëhen ndaj kandidatëve të djathtë në zgjedhje, nga ai që e quajti “kontigjenti kriminal që po operon në krah të dyshes Rama-Meta”.

“Mesnata”, 4 persona në pranga për prostitucion “Mesnata”, 4 persona në pranga për prostitucion
Katër persona janë arrestuar në Cërrik për shfrytëzim prostitucioni.

Skandali me rimbursimin e ilaçeve, dorëhiqet drejtori i FSDKSH-së, Astrit Beci Skandali me rimbursimin e ilaçeve, dorëhiqet drejtori i FSDKSH-së, Astrit Beci
Pas skandalit të vjedhjes nëpërmjet skemës së barnave të rimbursueshme, ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme drejtori i Fondit të Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor, Astrit Beci.

Policia: Masat tona për pelegrinazhin në Kishën e Laçit Policia: Masat tona për pelegrinazhin në Kishën e Laçit
Policia e Lezhës njoftoi se ka marrë masa për festimet e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç. Për shkak të fluksit të lartë të pelegrinëve pritet të ketë shtim të numrit të automjeteve në të gjitha akset rrugore kombëtare dhe lokale në zonë.

Tepelenë, komuna Krahës pa energji elektrike, u dogj transformatori Tepelenë, komuna Krahës pa energji elektrike, u dogj transformatori
Katër mijë banorë të komunës Krahës, në Tepelenë kanë mbetur prej dy ditësh pa energji elektrike.

Pogradec, Diana Mile: Do të bëjmë ndryshimin Pogradec, Diana Mile: Do të bëjmë ndryshimin
Kandidatja e majtë për Bashkinë e Pogradecit, së bashku me ministren Mimi Kodheli, organizuan një takim me gratë në qytetin e Pogradecit.

Korçë, Gjergj Mero: Shtresat në nevojë  nuk do të braktisen Korçë, Gjergj Mero: Shtresat në nevojë  nuk do të braktisen
Në takimin me banorë dhe mbështetësit e Partisë Republikane në Korçë, kandidati Gjergj Mero tha se shtresat në nevojë do të mbështeten dhe nuk do të braktisen, sikurse po vepron qeveria qendrore dhe bashkia, duke u hequr bukën e gojës, që është ndihma sociale.

Kandidati i djathtë për Vlorën: Rikthejmë turizmin Kandidati i djathtë për Vlorën: Rikthejmë turizmin
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Vlorës, Genc Deromemaj, ka prezantuar programin e tij për zhvillimin e rajonit 2 të qytetit, duke renditur prioritet e 100 ditëve të para dhe planin afatgjatë për ndërhyrjet që do ta rikthejnë këtë zonë dhe gjithë qytetin në pjesë atraktive të turizmit dhe zhvillimit.

Marinza, “Bankers” avancon procesin e dëmshpërblimeve Marinza, “Bankers” avancon procesin e dëmshpërblimeve
Kompania “Bankers” po ecën shpejt me procesin e dëmshpërblimit të banorëve të prekur nga incidenti i çlirimit të gazit, më 1 prill të këtij viti, në zonën e Marinzës.

Dritan Leli: Aeroport turistik për Vlorën Dritan Leli: Aeroport turistik për Vlorën
Kandidati për Bashkinë e Vlorës, Dritan Leli, gjatë takimit me përfaqësues të biznesit në Vlorë, deklaroi se krijimi i një strukture promovuese të turizmit si “brand-i Vlora” dhe infrastrukturës së favorshme për të rritur numrin e vizitorëve, ku përfshihet dhe projekti madhor i aeroportit që do të shkurtojë distancën e udhëtimit për turistët, janë pjesë e programit për katër vite.

Manipulimi i listës zgjedhore në Vorë, Luan Rama: Do të shqyrtohen nga KQZ dhe Prokuroria Manipulimi i listës zgjedhore në Vorë, Luan Rama: Do të shqyrtohen nga KQZ dhe Prokuroria
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me faktet e nxjerra në media për manipulimin e listës së zgjedhësve në Vorë. Luan Rama, sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie tha se, këto fakte do të jenë objekt i shqyrtimit nga KQZ dhe Prokuroria.

Alibeaj takon artistët e Fierit Alibeaj takon artistët e Fierit
Enkelejd Alibeaj, kandidati i opozitës për Bashkinë e Fierit, në një takim me njerëzit e artit në këtë rreth, ka shpalosur atë që e ka konsideruar si drejtimi i artit dhe i kulturës nga bashkia e re.

Masakra e Thumanës, kapet përkrahësi i autorëve; i gjendet arsenal armësh Masakra e Thumanës, kapet përkrahësi i autorëve; i gjendet arsenal armësh
Policia e Krujës ka vënë në pranga përkrahësin e autorëve të krimit të trefishtë në Thumanë. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është arrestuar Sandër Gjonaj, 29 vjeç, nga Laçi.

Milo, takime në Elbasan: PDS, drejtimi i duhur për qytetin Milo, takime në Elbasan: PDS, drejtimi i duhur për qytetin
Kryetari i partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21qershorit, zhvilloi një takim në Elbasan, me anëtarët dhe simpatizantët e kësaj partie.

Kosova: Investime në ujësjellës, rindërtim rrjeteve dhe ujëmbledhësve Kosova: Investime në ujësjellës, rindërtim rrjeteve dhe ujëmbledhësve
Doktor Halim Kosova ka premtuar gjatë gjithë fushatës së tij elektorale ujë të pijshëm 24 orë për të gjithë Tiranën, brenda mandatit të parë. I shoqëruar nga specialistë, ai shpjegoi me detaje të gjithë projektin e tij se si do ta realizojë këtë premtim.

Meta, në Mallakastër: Më 21 Qershor, votë plebishitare Meta, në Mallakastër: Më 21 Qershor, votë plebishitare
Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, gjatë një takimit elektoral në Mallakastër, u tha të pranishëmve se i njeh problemet që ata kanë.

Cara: Ja prova për një nga rekordet kriminale të Ervin Rroshit Cara: Ja prova për një nga rekordet kriminale të Ervin Rroshit
Kandidati i djathtë për Bashkinë e Kavajës, Ëngjëll Cara prezantoi projektin e tij në fshatin Bogo, të komunës Synej. Prioritetet në këtë fshat janë punësimi dhe zhvillimi i turizmit, meqë ky fshat është një pikë turistike e paprekur dhe e paeksploruar deri më sot, siç është zona e “Forsilukut”.

Kotzias: Greqia, paketë propozimesh për zgjidhjen e problemeve me Shqipërinë Kotzias: Greqia, paketë propozimesh për zgjidhjen e problemeve me Shqipërinë
Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias ka deklaruar se shumë shpejt, Greqia do të ketë një paketë propozimesh për zgjidhjen e të gjitha problemeve me Shqipërinë. Ai ka folur në Ligjëratën vjetore SEESOX, në Kolegjin St. Antony, të Universitetit të Oksfordit.

Rilindja ka nevojë për një tjetër opozitë Rilindja ka nevojë për një tjetër opozitë
Zamira Çavo - Opozita politike sot është në rënie të shpejtë drejt humbjes së kredibilitetit të saj politik.

Arratiset nga dhomat e izolimit të policisë greke, kapet në Kapshticë Arratiset nga dhomat e izolimit të policisë greke, kapet në Kapshticë
Ka zgjatur më pak se dy ditë arratia e një të riu, i cili u arratis nga dhomat e izolimit të policisë greke, për t’u arrestuar në Kapshticë.

Kosova: Do të zgjidh problemet e qytetarëve. Jam menaxher, jo politikan Kosova: Do të zgjidh problemet e qytetarëve. Jam menaxher, jo politikan
Halim Kosova, gjatë takimit me banorë në Institut, nënvizoi edhe një herë se nuk e sheh veten si politikan, por si një menaxher që do të punojë për zgjidhjen e problemeve të banorëve të Tiranës.

Xhafzotaj, Lame shpërndan 400 leje legalizimi Xhafzotaj, Lame shpërndan 400 leje legalizimi
ALUIZNI ka shpërndarë 400 leje legalizimi në komunën Xhafzotaj të Shijakut. I pranishëm në ceremoninë e ndarjes së tyre ka qenë dhe drejtori i Përgjithshëm, Artan Lame.

Duma, në Durrës: Mandatin e ardhshëm do të ndërtojmë 500 banesa sociale Duma, në Durrës: Mandatin e ardhshëm do të ndërtojmë 500 banesa sociale
Kandidatja e djathtë për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, ka premtuar se mandatin e ardhshëm bashkia do të ndërtojë 500 banesa sociale. Znj. Duma u takua me banorët e lagjes nr. 16 të qytetit.

Pranga administratores dhe inxhinierit të ndërtimit, u sekuestrohet pallati 10-katësh Pranga administratores dhe inxhinierit të ndërtimit, u sekuestrohet pallati 10-katësh
Administratorja e një firme ndërtimi dhe inxhinieri i saj janë arrestuar për ndërtim pa leje, ndërsa është sekuestruar pallati 10-katësh në Tiranë, pasi projekti i zbatuar prej tyre kishte dalë jashtë parashikimeve.

Dako, në Durrës dhe Perlat: Armiku ynë, papunësia Dako, në Durrës dhe Perlat: Armiku ynë, papunësia
Kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako ka shpalosur programin e tij para banorëve të lagjes nr. 8. Ai tha se në 4-vjeçarin e ardhshëm do të përmirësohet cilësia e jetës së banorëve të vjetër e të rinj të Durrësit.

Veliaj me Dhomën e Tregtisë: Partneritet të ri publik-privat Veliaj me Dhomën e Tregtisë: Partneritet të ri publik-privat
Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës ftoi në një debat publik kandidatët për kryetar bashkie të kryeqytetit. Por vetëm Erion Veliaj ishte përballë anëtarëve të kesaj dhome. Ai u shpreh se një nga prioritetet e tij është krijimi i partneriteteve publik-privat.

Projekti për lumin Gjanica, kryebashkiaku Zeqaj: Investimi, 13 milionë euro Projekti për lumin Gjanica, kryebashkiaku Zeqaj: Investimi, 13 milionë euro
Kryetari i Bashkisë së Fierit, Baftjar Zeqaj, ka dalë në një konferencë për shtyp lidhur me atë ç'po bëhet me lumin Gjanica.

KQZ: Teatri Kombëtar qendër numërimi. Ministrja Kumbaro kundër vendimit KQZ: Teatri Kombëtar qendër numërimi. Ministrja Kumbaro kundër vendimit
Bashkë me disa vende të tjera të numërimit të votave, Teatri Kombëtar do të jetë gjithashtu një vend i numërimit të votave.

Veliaj nis turin e takimeve përmbyllëse, takon banorët e njësive 1 dhe 2 Veliaj nis turin e takimeve përmbyllëse, takon banorët e njësive 1 dhe 2
Pas dëgjesave në të 24 njësitë e reja të Bashkisë së Tiranës dhe pas prezantimit të programeve konkrete për secilën prej tyre, tashmë Erion Veliaj ka nisur turin përmbyllës të takimeve elektorale.

“Top Show”, gara për Bashkinë e Himarës “Top Show”, gara për Bashkinë e Himarës
Kandidatët për Bashkinë e re të Himarës ishin përballë njëri-tjetrit mbrëmjen e së mërkurës në “Top Show”.

Pushimi i çështjes ndaj dy deputetëve socialistë, reagon Strazimiri Pushimi i çështjes ndaj dy deputetëve socialistë, reagon Strazimiri
Deputeti i PD, Gent Strazimiri ka reaguar pas pushimit të çështjes ndaj deputetëve socialistë, Pjerin Ndreu e Arben Ndoka, nga Gjykata e Lartë.

Shkodër, asgjësohen mbi 2 mijë rrënjë kanabis Shkodër, asgjësohen mbi 2 mijë rrënjë kanabis
Policia e Shkodrës asgjësoi një sasi të konsiderueshme bimësh narkotike, të dyshuara hashash në fshatin Qerret dhe në komunën Pult.

Kosova: Kujdes për pensionistët. Do të shtojmë hapësirat e gjelbërta Kosova: Kujdes për pensionistët. Do të shtojmë hapësirat e gjelbërta
Në njësinë numër 9 të kryeqytetit, Halim Kosova ka bërë premtimin për pensionistët, se do të kujdeset për ta në gjithë Tiranën.

Shtimi i bizneseve debitore, Tatimet: Tregues i forcimit dhe zbatimit të ligjit Shtimi i bizneseve debitore, Tatimet: Tregues i forcimit dhe zbatimit të ligjit
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve deklaroi se rritja e numrit të bizneseve në borxh ndaj shtetit është rezultat i forcimit të ligjit dhe përmirësimit të punës nga administrata fiskale.

Rama: Reforma territoriale, ndryshim infrastrukturës shkollore Rama: Reforma territoriale, ndryshim infrastrukturës shkollore
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë pasditen e së mërkurës në Panairin e Ideve, me temën "Shkolla, qendër komunitare".

Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë
I pranishëm në takimin publik të zhvilluar në kuadër të projektit “Përballja e Ofertave Politike 2015, Kontrata Sociale”, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u është përgjigjur shqetësimeve të të rinjve të kryeqytetit, të cilat janë të hartuara në një kontratë.

Basha: Rama e Meta mund të blejnë Gjyqësorin, por kurrë popullin Basha: Rama e Meta mund të blejnë Gjyqësorin, por kurrë popullin
Në Krujë, Lulzim Basha ia rriti tonet fushatës elektorale kur, pas vendimit të Gjykatës së lartë, akuzoi qeverinë se po përpiqet të blejë demokracinë nëpërmjet blerjes së Gjyqësorit. Por ai thotë se Edi Rama dhe Ilir Meta i kanë bërë llogaritë pa popullin.

Tragjedia në Paulesh të Peqinit, flasin banorët e tronditur Tragjedia në Paulesh të Peqinit, flasin banorët e tronditur
Gra të veshura me të zeza, burra kokëulur dhe të rinj të shokuar, kanë kaluar ditën e mërkurë rrugicën e fshatit Paulesh të Peqinit, ashtu siç nuk mund ta kishin imagjinuar ndonjëherë.

Aksident me motor, në rrezik për jetën dy persona Aksident me motor, në rrezik për jetën dy persona
Dy persona rrezikojnë jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur pasditen e së mërkurës në qytetin e Maliqit.

INSTAT: Papunësia, rënie me 0.7% në tremujorin e parë 2015 INSTAT: Papunësia, rënie me 0.7% në tremujorin e parë 2015
Instituti i Statistikave raportoi se papunësia u ul me 0.7 për qind në tremujorin e parë të vitit. Sipas INSTAT, nga 18 për qind që ishte në fund të vitit të kaluar, në tremujorin e parë të këtij viti shkalla e papunësisë zbriti në 17.3 për qind.

Fushata, Bordi i Monitorimit kërkon gjobitjen e disa operatorëve Fushata, Bordi i Monitorimit kërkon gjobitjen e disa operatorëve
Bordi i Monitorimit të Mediave ka prezantuar pasditen e së mërkurës raportin për javën e dytë të fushatës elektorale.

Milo mbështet ish-ushtarakët: Kjo shtresë, gjithmonë e persekutuar Milo mbështet ish-ushtarakët: Kjo shtresë, gjithmonë e persekutuar
Kryetari i partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet vendore, zhvilloi këtë të mërkurë një takim në Tiranë me anëtarët dhe simpatizantët e partisë së tij.

Pogradec, kandidatët angazhohen për vendimmarrje me qytetarët Pogradec, kandidatët angazhohen për vendimmarrje me qytetarët
Tre kandidatët për Bashkinë e Pogradecit, Diana Mile nga koalicioni i majtë, Eduard Kapri nga PD dhe Llazi Deti si kandidat i pavarur, janë takuar së bashku në forumin qytetar, ku kanë prezantuar programet e tyre.

KQZ merr masa për votimin e personave me aftësi të kufizuara KQZ merr masa për votimin e personave me aftësi të kufizuara
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka deklaruar se po merr të gjitha masat për të mundësuar votimin e personave me aftësi të kufizuara në zgjedhjet e 21 Qershorit.

Financimet e partive, Bojaxhi: Fushata, një propagandë prej miliona eurosh Financimet e partive, Bojaxhi: Fushata, një propagandë prej miliona eurosh
Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, është ndalur në financimet e partive politike. Ai tha se mënyra e financimit kushtëzon mënyrën se si ata qeverisin dhe për kë qeverisin.

Ligji i ri për arsimin e lartë, universitetet private të kënaqur Ligji i ri për arsimin e lartë, universitetet private të kënaqur
Përfaqësuesit e universiteteve private kanë përqafuar projektiligjin e ri të arsimit të lartë, i cili u jep mundësi që pas tre vitesh, nëse marrin statusin e institucioneve të pavarura jo fitimprurëse, të përfitojnë fonde publike. Deputetja Mimoza Hafizi, tha se Shqipëria përmes këtij procesi futet në një rrugë eksperimentale.

Tiranë, arrestohet 35-vjeçari i dyshuar për vrasje Tiranë, arrestohet 35-vjeçari i dyshuar për vrasje
Policia e Tiranës arrestoi 35-vjeçarin Vasil Rabeli, i dyshuar për vrasje.

Për korrupsion, arrest me burg 4 punonjësve të Spitalit Psikiatrik të Vlorës Për korrupsion, arrest me burg 4 punonjësve të Spitalit Psikiatrik të Vlorës
Gjykata e Vlorës ka vendosur masën arrest me burg për katër punonjës të spitalit psikiatrik. Hetimet e prokurorisë kanë nisur pas denoncimit në emisionin “Fiks Fare”.

Pelegrinazhi në Kishën e Laçit, dyndje besimtarësh të të gjitha feve Pelegrinazhi në Kishën e Laçit, dyndje besimtarësh të të gjitha feve
Vitet e kaluara, e marta e fundit ka përkuar shpesh me datën 12 qershor, një ditë para 13 qershorit, që shënon edhe festën e Shën Antonit të Padovas, por një fakt i tillë nuk ka qenë pengesë për pelegrinët e shumtë, të cilët kanë vizituar kishën e Laçit këtë vit.

Nënshkruhet marrëveshja për mbrojtjen e fëmijëve nga shfrytëzimi Nënshkruhet marrëveshja për mbrojtjen e fëmijëve nga shfrytëzimi
Para një viti, rreth 2500 fëmijë mendohet se shfrytëzoheshin në rrugë dhe një e katërta e tyre në kryeqytet. Për të frenuar këtë dukuri, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, ka nënshkruar një marrëveshje të përbashkët me Ministrinë e Brendshme dhe atë të Arsimit.

Has e Kukës, Rama premton ujësjellësin, rrugën e Shishtavecit dhe tregun e patates Has e Kukës, Rama premton ujësjellësin, rrugën e Shishtavecit dhe tregun e patates
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ishin së bashku në Has dhe Kukës, ku prezantuan kandidatët e mazhorancës për këto bashki. Meta i cilësoi këto zgjedhje si më demokratiket dhe më të qetat, ndërsa kryeministri Rama bëri tre premtimet më të rëndësishme për banorët e kësaj bashkie si, ndërtimi i ujësjellësit, ndërtimi i rrugës së Shishtavecit dhe i tregut të patates.

Vendimi për Ndreun dhe Ndokën, PD: Lajm i zi për demokracinë dhe parlamentarizmin Vendimi për Ndreun dhe Ndokën, PD: Lajm i zi për demokracinë dhe parlamentarizmin
Menjëherë pas vendimit të Gjykatës së Lartë për të pushuar çështjen gjyqësore ndaj deputetëve Ndoka e Ndreu, të cilët akuzoheshin për goditje ndaj deputetit opozitar, Gent Strazimiri, ka ardhur reagimi nga selia blu.

Meta: Të çrrënjosim varfërinë nga Kukësi Meta: Të çrrënjosim varfërinë nga Kukësi
Ilir Meta premtoi në Kukës se Aleanca për Shqipërinë Europiane do të mbështesë projektet që mbështesin projektet për të çrrënjosur varfërinë nga qyteti.

Gjykata e Lartë zbardh arsyet e vendimit për deputetët Ndreu dhe Ndoka Gjykata e Lartë zbardh arsyet e vendimit për deputetët Ndreu dhe Ndoka
Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin e plotë që dha këtë të mërkurë për deputetët Pjerin Ndreu dhe Arben Ndoka, të cilët akuzoheshin për goditje ndaj deputetit të PD-së, Gent Strazimiri.

Përmbytjet në Shkodër; qeveria rakordon dëmshpërblimet me debitë e familjarëve ndaj OSHEE Përmbytjet në Shkodër; qeveria rakordon dëmshpërblimet me debitë e familjarëve ndaj OSHEE
Qeveria i ka dhënë fund pritjes 5-vjeçare për t’u kompensuar të banorëve nga Qarku i Shkodrës, të cilët u përmbytën në vitet 2010-2011. Detajet e vendimit të qeverisë për këtë kompensim i dha ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, i cili fillimisht shpjegon përse ky vendim u mor në këtë moment.

Vendimi për Ndokën dhe Ndreun, PD: Nënshtrim i gjykatës ndaj kryeministrit Vendimi për Ndokën dhe Ndreun, PD: Nënshtrim i gjykatës ndaj kryeministrit
Partia Demokratike e quajti nënshtrim të drejtësisë para urdhërave politik të Edi Ramës vendimin e sotëm të Gjykatës së Lartë.

Korçë, qershitë po kalben. Nuk ka treg, as eksport Korçë, qershitë po kalben. Nuk ka treg, as eksport
Tregu i shitjes për qershinë e prodhuar në vend duket se është paralizuar. Qindra familje nuk arrijnë të tregtojnë prodhimin e tyre.

Veliaj kërkon mbështetjen e të rinjve për programin për Tiranën Veliaj kërkon mbështetjen e të rinjve për programin për Tiranën
Në një takim me banorët e njësisë 9 në kryeqytet, Erion Veliaj ju drejtua fillimisht të rinjve të kësaj zone, duke kërkuar mbështetjen e tyre për të trokitur në çdo derë, për çdo votë, pasi sipas Veliajt, çdo votë është e rëndësishme për të ndryshuar Tiranën.

Ju flet Amerika! Ju flet Amerika!
Aleksandër Çipa - Nuk është aspak fjala për një perifrazim të një batute të njohur në filmin shqiptar “Radiostacioni”.

Vëzhguesit: Fushata, premtime pa programe Vëzhguesit: Fushata, premtime pa programe
Koalicioni për zgjedhje të lira dhe të ndershme për demokraci të qëndrueshëm bëri publik raportin e parë në lidhje me monitorimin ecurisë së procesit zgjedhor para ditës së zgjedhjeve.

Donald Lu: Mos shisni votat dhe mos votoni të inkriminuarit Donald Lu: Mos shisni votat dhe mos votoni të inkriminuarit
Pak ditë para zgjedhjeve lokale dhe në ditët kur fushata zgjedhore është intensifikuar, vazhdon apeli i ndërkombëtarëve për qytetarët, që të jenë të kujdesshëm në zgjedhjen e tyre. Thirrja për të mos shitur votën dhe për të mos votuar kandidatët e inkriminuar ka ardhur edhe nga ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Donald Lu, i cili u është drejtuar studentëve të Universitetit të Korçës.

Kosova prezanton planin për infrastrukturën: Do asfaltojmë rrugët dytësore dhe rurale Kosova prezanton planin për infrastrukturën: Do asfaltojmë rrugët dytësore dhe rurale
Kandidati i PD për Tiranën, Halim Kosova ka zhvilluar paraditen e së hënës një tryezë ku ka prezantuar planin e tij për infrastrukturën në rast se zgjidhet kryetar i bashkisë së kryeqytetit.

Duma shpalos programin në lagjet e Durrësit: 15 mijë vende të reja pune Duma shpalos programin në lagjet e Durrësit: 15 mijë vende të reja pune
Kandidatja e djathtë për bashkinë e Durrësit Grida Duma ka nisur prezantimin e programit në çdo lagje të qytetit. Brenda katër viteve, tha Duma do të happen 15 mijë vende pune, do të ulen taksat me 30 për qind, dhe tarifat bashkiake nga 24 që janë sot, do të reduktohen në 11.

Basha: T’i japim fund mashtrimit. Rama-Meta nuk do ia dalin as me kërcënime, as me sondazhe Basha: T’i japim fund mashtrimit. Rama-Meta nuk do ia dalin as me kërcënime, as me sondazhe
Nga Bashkia e Pukës në Bashkinë e Shkodrës, Lulzim Basha kërkoi votën e shqiptarëve për t'i dhënë fund një pushteti, që sipas tij, mashtroi qytetarët e vet me premtime të bujshme dhe tani, jo vetëm po i rrënon ekonomikisht me taksa të larta dhe papunësi, por po i kërcënon me paratë e pista të krimit.

Tiranë, gjendet një trup i pajetë në Liqenin Artificial Tiranë, gjendet një trup i pajetë në Liqenin Artificial
Paraditen e së mërkurës është gjetur një trup i pajetë në Liqenin Artificial të Tiranës.

Idrizi në Fier: PDIU do të krijojë grup juristësh pranë KZAZ, për të mbrojtur votën Idrizi në Fier: PDIU do të krijojë grup juristësh pranë KZAZ, për të mbrojtur votën
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka vijuar takimet elektorale në qytetin e Fierit. Ai tha se PDIU do të krijojë një grup juristësh dhe avokatësh jo vetëm në 61 bashkitë por edhe në të gjithë KZAZ-të.

Pushohet gjyqi ndaj Ndreut e Ndokës, Gjykata e Lartë: Nuk ka vepër penale Pushohet gjyqi ndaj Ndreut e Ndokës, Gjykata e Lartë: Nuk ka vepër penale
Në përfundim të procesit gjashtëmujor me të pandehur dy deputetët socialistë, Pjerin Ndreu e Arben Ndoka, Gjykata e Lartë shpalli pushimin e gjykimit, me argumentin se Prokuroria nuk duhej të niste hetimet ndaj tyre.

“Qytetar Nderi” i Mitrovicës, Basha: Titulli, jo vetëm vlerësim, por edhe përgjegjësi “Qytetar Nderi” i Mitrovicës, Basha: Titulli, jo vetëm vlerësim, por edhe përgjegjësi
Kryetari i Partisë Demokratike dhe njëkohësisht kryebashkiak i Tiranës, Lulzim Basha, është shpallur “Qytetar Nderi” i Mitrovicës. Titulli i votuar unanimisht nga Këshilli Komunal i Mitrovicës iu dorëzua Bashës, në një ceremoni solemne, nga kryetari i Bashkisë së Mitrovicës, Agim Bahtiri.

“Morava”, 4 të arrestuar për prodhim të pijeve të falsifikuara “Morava”, 4 të arrestuar për prodhim të pijeve të falsifikuara
Gjatë një operacioni të koduar me emrin “Morava”, policia ka vënë në pranga 4 persona. Ata akuzohen se, në bashkëpunim me njëri-tjetrin prodhonin pije të falsifikuara.

Sarandë, posedonte municione; arrestohet 24-vjeçari Sarandë, posedonte municione; arrestohet 24-vjeçari
Policia e Sarandës sekuestroi armë dhe arrestoi në flagrancë poseduesin e tyre, shtetasin Kliton Abazi, banues në Vlorë.

Ekstradohet në Itali 38-vjeçari shqiptar i akuzuar për terrorizëm Ekstradohet në Itali 38-vjeçari shqiptar i akuzuar për terrorizëm
Interpol Tirana ka ekstraduar nga Shqipëria drejt Italisë shtetasin Alban Elezi, banues në Kavajë.

”Top Show”, përtej të majtës e të djathtës. Kandidatët alternativë për Tiranën ”Top Show”, përtej të majtës e të djathtës. Kandidatët alternativë për Tiranën
Në ndryshim nga emisionet e shkuara, këtë të martë në “Top Show” ishin të ftuar tre kandidatët për bashkinë e Tiranës, të cilët nuk garojnë në siglën e partive të mëdha.

Peqin, krim në familje; babai vret djalin Peqin, krim në familje; babai vret djalin
Një krim brenda familjes ka tronditur banorët e Peqinit, mbrëmjen e së martës, kur babai 70 vjeçar ka qëlluar me pistoletë në kokë djalin e tij, 33 vjeç.

Rama, në Shkodër: Bashkia e PD, 3 javë për një çelës, imagjinoni sa kohë u duhet për një projekt Rama, në Shkodër: Bashkia e PD, 3 javë për një çelës, imagjinoni sa kohë u duhet për një projekt
Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta kërkuan votën për Ketin Bazhdarin në Shkodër për të transformuar, sipas tyre, edhe këtë qytet, ashtu si qytetet e tjera të qeverisura nga socialistët.  

Veliaj në Baldushk: 21 qershori do t’ia ndryshojë fytyrën kësaj zone Veliaj në Baldushk: 21 qershori do t’ia ndryshojë fytyrën kësaj zone
Mes qindra mbështetësve të Aleancës për Shqipërinë Europiane, Erion Veliaj nga Baldushku ka prezantuar atë se çfarë do të ndryshojë në këtë zonë me votën e 21 qershorit.

Bojaxhi sfidon Veliajn dhe Kosovën: Takimi i Dhomës Amerikane ishte i parapërgatitur Bojaxhi sfidon Veliajn dhe Kosovën: Takimi i Dhomës Amerikane ishte i parapërgatitur
Gjergj Bojaxhi sfidon të gjithë kandidatët që garojnë për bashkinë më të madhe në vend, në atë që e quan një debat të vërtetë për problemet e qytetarëve të Tiranës.

Halim Kosova, në Shkozë: Fond 15 mln euro për bizneset e të rinjve Halim Kosova, në Shkozë: Fond 15 mln euro për bizneset e të rinjve
Doktor Kosova u ka premtuar të rinjve të kryeqytetit se do të ketë një fond prej 15 milionë eurosh për të mbështetur hapjen e bizneseve të reja.

KQZ çregjistron kandidatin e PD në Këlcyrë KQZ çregjistron kandidatin e PD në Këlcyrë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve çregjistroi kandidatin e PD-së në Këlcyrë, Gentian Muhameti.

Çështja “Becchetti” në mediet britanike, që raportojnë fletë-arrestin. Në Londër, pronar i Leyton Orient Çështja “Becchetti” në mediet britanike, që raportojnë fletë-arrestin. Në Londër, pronar i Leyton Orient
Po me aq bujë sa krijoi mbërritja e Francesco Becchettit në Londër, duke blerë një ekip futbolli, po me të njëjtën bujë, kësaj here në sensin negativ, mediet e vendit ishullor raportojnë fletë-arrestin ndaj tij lëshuar nga gjykata shqiptare.

OSHEE, investimet në terren nisin me rrjetin Paskuqan-Babrru OSHEE, investimet në terren nisin me rrjetin Paskuqan-Babrru
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur fazën e investimeve në terren nga zona e Paskuqanit dhe Babrrusë, që ka një rrjet të amortizuar mbi 30-vjeçar.

Idrizi: Jemi në aleancën e rezolutës çame Idrizi: Jemi në aleancën e rezolutës çame
Nga një takim elektoral në Tiranë, kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi iu përgjigj zërave kritikë për rreshtimin elektoral të forcës që ai drejton në zgjedhjet e 21 qershorit.

Gurras dhe Leshnicë, aty ku “Siria” është kryefjala e ditës Gurras dhe Leshnicë, aty ku “Siria” është kryefjala e ditës
Fshati Gurras gjendet pak kilometra në dalje të Pogradecit. Banorët e tij janë tepër mikpritës, deri në momentin që mësojnë arsyen e vizitës.

Familjarët e imamit Orion Reci: Akuzat, shpifje kundër fesë islame Familjarët e imamit Orion Reci: Akuzat, shpifje kundër fesë islame
Orion Reçi është një ndër 9 të akuzuarit e Prokurorisë, të cilët dyshohen për nxitje përmes predikimit për kryerje të krimeve terroriste dhe për rekrutim personash, që nisen drejt Sirisë.

Rama: PD është shndërruar në një çetë Rama: PD është shndërruar në një çetë
Kryeministri Edi Rama u ndal në Malësinë e Madhe ku prezantoi kandidatin e Aleancës për Shqipërinë Europiane, Tonin Marinaj dhe akuzoi Partinë Demokratike se është shndërruar në një çetë që po gënjen shqiptarët.

Masakra në Thumanë, në pranga dy vëllezërit Kora dhe 4 persona të tjerë Masakra në Thumanë, në pranga dy vëllezërit Kora dhe 4 persona të tjerë
Dy nga tre vëllezërit Kora të dyshuar si autorë të masakrës së Thumanës, janë vënë në prangat e policisë dhe bashkë me ta dhe katër shtetas të tjerë që akuzohen për përkrahje të autorëve të krimit.

Ndotja e ujit dhe Gjanicës, pezullohet aktiviteti i ARMO-s në Ballsh e Fier Ndotja e ujit dhe Gjanicës, pezullohet aktiviteti i ARMO-s në Ballsh e Fier
Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit dhe i Pyjeve vendosi pezullimin e aktivitetit të Kombinatit të Përpunimit të Thellë të Naftës, në Ballsh, dhe Uzinës së Përpunimit të Naftës, në Fier; të dyja pjesë e kompanisë “ARMO Sh.a.”.

Turku: Reagoni me votë më 21 Qershor Turku: Reagoni me votë më 21 Qershor
Kandidati për Elbasanin, Ardian Turku, zhvilloi një takim me banorë të lagjes “Partizani” në qytetin e Elbasanit.

Sejdini i përgjigjet Turkut: Impianti i mbetjeve, zgjidhje për ndotjen katastrofike Sejdini i përgjigjet Turkut: Impianti i mbetjeve, zgjidhje për ndotjen katastrofike
Kandidati i ASHE-së për Elbasanin, Qazim Sejdini, gjatë një takimi elektoral, i ka kthyer përgjigje në distancë kundërshtarit të tij politik në lidhje me akuzat për impiantin e përpunimit të mbetjeve urbane.

Kavajë, Cara: Po jepen leje të jashtëligjshme Kavajë, Cara: Po jepen leje të jashtëligjshme
Kandidati demokrat për Bashkinë e Kavajës, Engjëll Cara, ishte në fshatin Luz i Vogël, nga ku paraqiti platformën për zhvillimin e bujqësisë në zonat rurale.

Kavajë, Elvis Roshi: Pas 21 Qershorit, zgjidhje problemeve Kavajë, Elvis Roshi: Pas 21 Qershorit, zgjidhje problemeve
Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi, është ndalur në komunën e Luzit për t’u njohur nga afër me problemet që ka ky komunitet.

Rama: Bllokimi i parasë së pistë në “Agon”, një sukses Rama: Bllokimi i parasë së pistë në “Agon”, një sukses
Një ditë pasi Prokuroria kërkoi vënien nën sekuestro të llogarive bankare për kompaninë “AgonSet”, të Francesco Becchettit, vjen reagimi i parë nga kryeministri Edi Rama.

Gjykata ndryshon masën e sigurisë për të akuzuarat e prokurorisë në çështjen “Becchetti” Gjykata ndryshon masën e sigurisë për të akuzuarat e prokurorisë në çështjen “Becchetti”
Gjykata e Tiranës ndryshoi masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie” për shtetasen Erjona Troplini, e akuzuar nga prokuroria si pjesë e një skeme pastrimi parash, ku janë të përfshira bizneset e italianit, Francesco Becchetti.

Milo: Drejtuesit e rinj të zhvillojnë dhe të mbrojnë Sarandën Milo: Drejtuesit e rinj të zhvillojnë dhe të mbrojnë Sarandën
Paskal Milo, gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore, zhvilloi një takim në Sarandë me anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokracia Sociale, ku foli për programin dhe alternativën që ajo përfaqëson për politikën shqiptare.

Përmirësohet cilësia e ujit në plazhe. Velipoja, Ksamili, Qeparoi e Shëngjini, më të pastër Përmirësohet cilësia e ujit në plazhe. Velipoja, Ksamili, Qeparoi e Shëngjini, më të pastër
Agjencia Kombëtare e Mjedisit ka kryer monitorimin e ujërave të bregdetit shqiptar në 12 plazhe të vendit. Rezultatet mikrobiologjike të mostrave të ujit, të marra në 21 stacione të ndryshme, kanë treguar se Velipoja, Ksamili, Qeparoi, por edhe Shëngjini, janë plazhet me ujërat më të pastra.

Bujar Çela: Lushnja do të drejtohet me skuadër Bujar Çela: Lushnja do të drejtohet me skuadër
Kandidati i majtë për Bashkinë e Lushnjës, Fatos Tushe, zhvilloi një sërë takimesh në fshatrat e komunës Fiershegan.

Rama: PD nuk ka çfarë të ofrojë më Rama: PD nuk ka çfarë të ofrojë më
Nga Fushë-Arrëzi kryeministri Edi Rama i quajti zgjedhjet e 21 Qershorit si të një rëndësie të madhe për familjet, sepse "vendoset si do të jetë jeta në 4 vitet e ardhshme, jashtë mureve të shtëpisë".

Shkodër, zona informale prej 25 vitesh pa rrugë Shkodër, zona informale prej 25 vitesh pa rrugë
Lagjet periferike të qytetit të Shkodrës në veçanti zonat ku janë populluar me të ardhur nga zonat malore prej më shumë se dy dekadash vuajnë nga mungesa e rrugëve dhe infrastrukturës në kanalizime.

Berisha, kundër sekuestros së “Agon”: E urdhëroi Rama, se ishte televizion kritik Berisha, kundër sekuestros së “Agon”: E urdhëroi Rama, se ishte televizion kritik
Ish-kryeministri Sali Berisha ka kritikuar vendosjen e sekuestros ndaj televizionit “Agon Channel”, si një nga bizneset e Francesco Becchettit. Ai tha se, ky veprim është urdhëruar prej kryeministrit Rama, pasi televizioni “Agon” ishte kritik ndaj tij. Megjithatë, Berisha theksoi se, nëse ka shkelje të ligjit, Becchetti duhet të hetohet.

Skema e mashtrimit, sipas prokurorisë: Becchetti, fatura fiktive dhe vjedhje me rimbursimin e TVSH-së Skema e mashtrimit, sipas prokurorisë: Becchetti, fatura fiktive dhe vjedhje me rimbursimin e TVSH-së
Top Channel zbardh argumentat e Prokurorisë që është ngritur akuza, në bazë të të cilave gjykata ka vendosur masën e sigurisë për presidentin e Agon Channel, Francesco Becchetti dhe disa shtetas të tjerë italianë dhe shqiptarë, të dyshuar si të përfshirë në pastrim parash dhe evazion fiskal.

Çështja Becchetti, Meta: Përkrahim prokurorinë, është institucion i pavarur Çështja "Becchetti", Meta: Përkrahim prokurorinë, është institucion i pavarur
Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, në një konferencë për shtyp, duke iu referuar hetimeve për sipërmarrësin italian, Francesco Becchetti, tha se kjo është punë e drejtësisë dhe se “ne nuk duhet të ndërhyjmë në pavarësinë e këtyre institucioneve”.

Raporti për Racizmin dhe Intolerancën. Ekspertja e KiE: Politikanët shqiptarë përdorin gjuhë urrejtjeje Raporti për Racizmin dhe Intolerancën. Ekspertja e KiE: Politikanët shqiptarë përdorin gjuhë urrejtjeje
Komisioni Europian kundër Racizmit dhe Intolerancës (ECRI), i themeluar nga Këshilli i Europës, ka publikuar raportin e pestë monitorues për Shqipërinë, ku kalohen në skaner problemet që lidhen me gjendjen e racizmit dhe intolerancës.

BSH, bisedime me bankat për pagimin me këste të kredive të këqija BSH, bisedime me bankat për pagimin me këste të kredive të këqija
Banka e Shqipërisë do të koordinojë një plan, i cili synon të ristrukturojë në bllok të gjitha kreditë me probleme për 60 borxhlinjtë më problematike në vend. Top Channel zbardh të plotë skemën, përmes së cilës Banka shpreson të zgjidhe lëmshin e kredive të këqija në ekonomi, në qendër të të cilit qëndrojnë një grusht kompanish.

Meta: Marrëdhëniet me Greqinë, shumë të mira Meta: Marrëdhëniet me Greqinë, shumë të mira
Në konferencën për shtyp ku foli për fushatën elektorale dhe prezantoi spotin e LSI-së për zgjedhjet, kryetari i Kuvendit Ilir Meta mohoi ekzistencën e tensionit mes Tiranës dhe Athinës.

LSI, spot sensibilizues për mbrojtjen e votës, Meta: Qëllimi kryesor, realizimi i standardeve LSI, spot sensibilizues për mbrojtjen e votës, Meta: Qëllimi kryesor, realizimi i standardeve
Kreu i LSI-së Ilir Meta u është përgjigjur akuzave të opozitës për blerje votash, në një dalje për mediat, kur tha se pretendimet e opozitës janë alternativa "shpif e shaj". "Ne jemi për standarde ligjore, për të denoncuar jo vetëm fenomenin, por edhe persona konkretë", tha Meta.

Meta, në Ungrej të Lezhës: Zgjidhje problemit të ujit Meta, në Ungrej të Lezhës: Zgjidhje problemit të ujit
Kreu i LSI-së, Ilir Meta ishte në komunën Ungrej të Lezhës, dhe më pas në lagjen Skënderbeg, për të mbështetur kandidatin e ASHE-së për këtë bashki.

Librazhd, merr flakë maunia; bllokohet qarkullimi Librazhd, merr flakë maunia; bllokohet qarkullimi
Një maune ka marrë flakë në ecje e sipër në një nga akset e Librazhdit, duke bllokuar përkohësisht qarkullimin rrugor.

Prej 25 vitesh, lagjet periferike të Shkodrës nuk kanë rrugë Prej 25 vitesh, lagjet periferike të Shkodrës nuk kanë rrugë
Lagjet periferike të qyteti të Shkodrës, në veçanti zonat e populluara me të ardhur nga zonat malore, prej më shumë se dy dekadash vuajnë nga mungesa e rrugëve dhe infrastrukturës në kanalizime.

Rikontrolli i Kempit, Klosi në Fier; në shqyrtim 1.200 raste përjashtimi Rikontrolli i Kempit, Klosi në Fier; në shqyrtim 1.200 raste përjashtimi
Personat me aftësi të kufizuara në Fier i janë drejtuar komisioneve mjekësore për të rinovuar dokumentacionin, ndërsa 1.200 të tjerë që ishin përjashtuar nga Kempi do të kenë një shans të dytë.

Kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë, shtyhet për në 12 qershor seanca për Mark Frrokun Kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë, shtyhet për në 12 qershor seanca për Mark Frrokun
Është shtyrë për në datën 12 qershor seanca për ndryshimin e masës së sigurisë së Mark Frrokut, në lidhje me akuzat për një vrasje në Belgjikë.

Berisha: Rama po u mbyll gojën kundërshtarëve Berisha: Rama po u mbyll gojën kundërshtarëve
Ish-kryeministri Sali Berisha ka kritikuar ashpër kryeministrin Edi Rama, se po tenton t’u mbyllë gojën kundërshtarëve të tij.

Lezhë, Frrokaj: Prioritet zhvillimi i bujqësisë Lezhë, Frrokaj: Prioritet zhvillimi i bujqësisë
Në takimin me banorët e fshatit Balldren, kandidati i djathtë për Bashkinë Lezhë, Fran Frrokaj ka prezantuar një nga pjesët e rëndësishme të programit të tij për bujqësinë.

Dako: Zhvillim në gjithë Durrësin; Duma: Financim projekteve për bujqësinë Dako: Zhvillim në gjithë Durrësin; Duma: Financim projekteve për bujqësinë
Kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako është takuar me banorët e fshatit Jubë.

Kosova: Bashki transparente. Besojini njerëzve që kanë dhënë prova Kosova: Bashki transparente. Besojini njerëzve që kanë dhënë prova
Doktor Halim Kosova, takimin e radhës e zhvilloi në Tufinë, ku u shpjegoi banorëve projektet e tij për të përmirësuar jetesën. Kosova foli edhe për parimet e qeverisjes, si transparenca e mbikëqyrja.

Veliaj: Mbështetje dhe respekte veteranëve Veliaj: Mbështetje dhe respekte veteranëve
Erion Veliaj, në një takim të zhvilluar me veteranët e kryeqytetit, ka marrë mbështetjen e këtyre të fundit në garën e tij për kreun e Bashkisë së Tiranës.

Sinqerisht juaja Sinqerisht juaja
Ulpiana Lama - Të dashura kandidate,

Basha, në Vorë e Paskuqan: 21 qershori, mësim për dyshen Rama-Meta Basha, në Vorë e Paskuqan: 21 qershori, mësim për dyshen Rama-Meta
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një takimi elektoral në Vorë, ka deklaruar se qeveria aktuale i ka bërë llogaritë pa popullin dhe se për këtë arsye, më 21 Qershor, mazhoranca do të marrë ndëshkimin me votë.

”AmCham” merr në pyetje kandidatët e Tiranës për projektet ekonomike ”AmCham” merr në pyetje kandidatët e Tiranës për projektet ekonomike
Halim Kosova dhe Erion Veliaj u takuan për herë të parë me njëri-tjetrin, kur kanë mbetur edhe pak ditë nga fundi i fushatës elektorale, gjatë së cilës mungoi një përballje e drejtpërdrejtë e kandidatëve të opozitës e mazhorancës për Tiranën.

Rrjeti elektrik Paskuqan-Babrru, OSHEE nis investimin prej 16 milionë USD Rrjeti elektrik Paskuqan-Babrru, OSHEE nis investimin prej 16 milionë USD
OSHEE ka filluar investimin prej 16 milionë dollarësh për rrjetin elektrik Paskuqan-Babrru. Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, dhe drejtori i OSHEE-së, Ardian Çela ishin të pranishëm në inspektimin e fillimit të punimeve për rrjetin e tensionit të mesëm, 20 kV.

Durrës, pranga dy të rinjve që u kapën me 90 doza drogë Durrës, pranga dy të rinjve që u kapën me 90 doza drogë
Policia e Durrësit ka arrestuar dy të rinj, të cilët u kapën me lëndë narkotike. Të arrestuarit janë Mariglen Pukameta, 22 vjeç, banues në Kavajë dhe Emiljan Jorgo, 22 vjeç, banues në Durrës.

Mediu në Kukës: Opozita, ofertë konkrete për qytetarët Mediu në Kukës: Opozita, ofertë konkrete për qytetarët
Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu është takuar me banorë të Kukësit, ku është shprehur se më 21 qershor qytetarët duhet të votojnë për punën.

Elbasan, blic i uniformave blu gjatë orëve të natës Elbasan, blic i uniformave blu gjatë orëve të natës
Strukturat e Policisë së Qarkut të Elbasanit, gjatë 24-orëve të fundit kanë bërë kapjen, arrestimin dhe ndalimin e disa shtetasve të akuzuar për vepra penale të ndryshme.

Idrizi në Cërrik: KQZ është nën presionin e partive të mëdha Idrizi në Cërrik: KQZ është nën presionin e partive të mëdha
Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi është takuar me mbështetës të kësaj partie në qytetin e Cërrikut. Ai akuzoi KQZ-në se është nën presionin e partive të mëdha. Sipas Idrizit, Kodi Zgjedhor i jep të drejtë çdo partie që ka dy mandate deputeti të ketë numëruesit e saj në GNV-të.

Rama: Reforma në drejtësi, operacion jetik për Shqipërinë Rama: Reforma në drejtësi, operacion jetik për Shqipërinë
Një ditë pas përmbylljes së punës një-mujore për reformën në drejtësi, ku ndërkombëtarët lëshuan mesazhe të forta për klasën politike, Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes rrjetit social, Facebook. Për kreun e ekzekutivit, reforma në drejtësi është një operacion jetik për Shqipërinë.

Tregtimi i perimeve, Maqedonia heq bllokadën Tregtimi i perimeve, Maqedonia heq bllokadën
Pala maqedonase ka hequr bllokimin e perimeve shqiptare në Qafë Thanë, pasi kanë rezultuar të parrezikshme për shëndetin.

Korçë, aksione anti-krim të policisë; 1 arrestim dhe 4 procedime penale Korçë, aksione anti-krim të policisë; 1 arrestim dhe 4 procedime penale
Në 24 orët e fundit, policia e Qarkut të Korçës ka ndërmarrë një seri operacionesh kundër shkelësve të ligjit, duke kryer arrestime dhe duke dërguar disa persona për procedim penal.

Të tjera aksione antikanabis, asgjësohen qindra bimë në veri e jug Të tjera aksione antikanabis, asgjësohen qindra bimë në veri e jug
Policia në Mallakastër ka arrestuar në orët e fundit dy persona dhe ka shpallur në kërkim një të tretë për kultivim narkotikësh.

Çelet sezoni turistik në Divjakë Çelet sezoni turistik në Divjakë
Është çelur në Divjakë sezoni i ri turistik 2015. Të pranishëm në ceremoninë e organizuar nga Bashkia e Divjakës merrnin pjesë, deputeti i zonës Erjon Braçe, kreu i Bashkisë, Fredi Kokoneshi, si dhe qytetarë të shumtë.

Kosova në njësinë 7: Pas 21 Qershorit s’ka fjalë, vetëm punë Kosova në njësinë 7: Pas 21 Qershorit s’ka fjalë, vetëm punë
Doktor Halim Kosova ka kërkuar votën e qytetarëve të Tiranës, duke i premtuar sinqeritetin dhe ndershmërinë e tij.

Gratë e 21 Qershorit, kandidatet e Pogradecit dhe Himarës flasin në Shqip Gratë e 21 Qershorit, kandidatet e Pogradecit dhe Himarës flasin në "Shqip"
Diana Mile kandidon për Aleancën për Shqipërinë Europiane në Bashkine e re të Pogradecit, ndërsa Lefteri Prifti kandidon nën siglën e Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet në Bashkinë e Himarës.

Basha: Nuk njohim asnjë rezultat me votë të vjedhur Basha: Nuk njohim asnjë rezultat me votë të vjedhur
Asnjëherë më parë Lulzim Basha nuk ka qenë më i qartë dhe më i drejtpërdrejtë për qëndrimin që Partia Demokratike do të mbajë pas zgjedhjeve, nëse ajo verifikon parregullsi.

Veliaj prezanton programin në Njësinë 7, ironizon Bashën Veliaj prezanton programin në Njësinë 7, ironizon Bashën
Erion Veliaj ka vijuar prezantimin e programit të tij konkret për çdo njësi të Bashkisë së re të Tiranës. Pasditen e së hënës është ndalur në Njësinë 7, ku nga verifikimet e kryera në këtë zonë, janë identifikuar 285 probleme, të cilat kërkojnë ndërhyrje të menjëhershme. E duke përmendur këto probleme, Veliaj ka ironizuar dhe Lulzim Bashen.

Durrës, një i vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat me armë Durrës, një i vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat me armë
Një 31-vjeçar nga Laçi me precedent penal është ekzekutuar mbrëmjen e së hënës në Durrës.

Një histori e rrallë në zemër të Shqipërisë Një histori e rrallë në zemër të Shqipërisë
Nëse natyra lejohet të marrë frymë, të riprodhojë vetveten, të kurojë plagët mbi 20-vjeçare, atëherë ajo do të mundet të ofrojë sërish bukuritë mahnitëse të saj. Siç ndodh sot me Lagunën e Karavastasë, një perlë tërësisht shqiptare.

Becchetti, në kërkim për pastrim parash; transferta të dyshimta në miliona euro Becchetti, në kërkim për pastrim parash; transferta të dyshimta në miliona euro
Gjykata e Tiranës nxori katër urdhër-arreste nën akuzën e “pastrimit të produkteve të veprave penale”, “pastrimit të parave” dhe “shpërdorimit të detyrës”, mes të cilëve edhe biznesmenin italian Francesco Becchetti.

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin, PDIU pa numërues në zgjedhje Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin, PDIU pa numërues në zgjedhje
PDIU nuk do të ketë përfaqësues në Grupet e Numërimit të Votave për zgjedhjet e 21 Qershorit. Trupa e gjyqtarëve të Kolegjit Zgjedhor rrëzoi ankimimin e kësaj partie duke lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Bojaxhi denoncon “Bulevardin e ri”: Projekt i klientëve të Bashës Bojaxhi denoncon “Bulevardin e ri”: Projekt i klientëve të Bashës
Kandidati i Pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, ka denoncuar këtë të hënë atë që ai e quan mënyrën sesi u harrua dhe sesi kërkohej të zbatohej projekti për Bulevardin e ri të Tiranës.

Basha pret Hoyt Yee: Mazhoranca refuzon dekriminalizimin Basha pret Hoyt Yee: Mazhoranca refuzon dekriminalizimin
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti këtë të hënë zëvendës-ndihmës Sekretarin e Shtetit, Hoyt Yee, i cili shoqërohej nga ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu.

Mjedisi në Lushnjë; Tushe tregon projektet Mjedisi në Lushnjë; Tushe tregon projektet
Kandidati i së majtës për kryetar bashkie në qytetin e Lushnjës, Fatos Tushe, ka bërë të ditur planin dhe projektet e tij për mbrojtjen e mjedisit në këtë qytet.

Ndërkombëtarët, mesazhe të forta për reformën në drejtësi, Lu: Gjyqtarët e korruptuar, në burg Ndërkombëtarët, mesazhe të forta për reformën në drejtësi, Lu: Gjyqtarët e korruptuar, në burg
Në përmbyllje të punës njëmujore për reformën në drejtësi, ndërkombëtarët lëshuan mesazhe të forta për klasën politike, ndërsa i bënë thirrje opozitës që t’i bashkohet asaj.

Zgjedhjet e 21 qershorit, fushatë intensive edhe në rrethe Zgjedhjet e 21 qershorit, fushatë intensive edhe në rrethe
Turizmi mbetet një shtyllë e rëndësishme për zhvillimin e rajonit të Lezhës, por më parë duhet ndërtuar infrastruktura e munguar dhe e nevojshme në shërbim të këtij sektori. Për Fran Frrokajn, kandidat i aleancës për punë e dinjtet në bashkinë Lezhë, kjo është pika nga do të nisë programi i tij për turizmin.

Çako takon ambasadorin grek: Luftë të përbashkët kundër krimit të organizuar Çako takon ambasadorin grek: Luftë të përbashkët kundër krimit të organizuar
Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar me ambasadorin e Greqisë në Shqipëri, Leonidas Rokanas. Lufta e përbashkët kundër krimit të organizuar, trafiqeve të paligjshme, emigracionit ilegal dhe terrorizmit ishin në fokus të bisedimeve.

Koka, në Gjirokastër për menaxhimin e mbetjeve urbane Koka, në Gjirokastër për menaxhimin e mbetjeve urbane
Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, dhe kandidatja për kryetare të Bashkisë Gjirokastër, Zamira Rami, janë takuar me banorë të Gjirokastrës, ku kanë diskutuar për çështje të mjedisit dhe mirëmenaxhimin e mbetjeve urbane.

Nishani, në Budva; propozon konferencë donatorësh për projektet e Ballkanit Nishani, në Budva; propozon konferencë donatorësh për projektet e Ballkanit
Presidenti Bujar Nishani ka marrë pjesë në takimin e kryetarëve të Procesit Brdo-Brijuni, të organizuar në Budva të Malit të Zi. Në fjalën e tij, ai propozoi organizimin e një konference donatorësh në nivel europian, ku vendet e Ballkanit të paraqesin njëzëri projektet e rëna dakord mes tyre.

Studentët e shkëlqyer, në administratë. Klosi: Trajnim tremujor Studentët e shkëlqyer, në administratë. Klosi: Trajnim tremujor
Studentët e masterit të Fakultetit Ekonomik janë ftuar nga ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, për të qenë pjesë e Administratës shtetërore gjatë këtyre tre muajve.

Vërejtjet e deritanishme për zgjedhjet, Glover: Kritika edhe për KQZ-në Vërejtjet e deritanishme për zgjedhjet, Glover: Kritika edhe për KQZ-në
Kur kanë mbetur edhe 13 ditë nga momenti, kur shqiptarët do të votojnë për të zgjedhurit e tyre vendorë, britanikja Dame Audrey Glover, e cila drejton misionin e monitorimit të ODIHR, në një intervistë për Top Channel flet për anët pozitive dhe negative të këtyre zgjedhjeve.

“Trekëndëshi 3”, arrestohen sërish për vjedhje të sapoliruarit nga burgu “Trekëndëshi 3”, arrestohen sërish për vjedhje të sapoliruarit nga burgu
Tre persona janë vënë në pranga nga policia e Durrësit për vjedhje, gjatë operacionit të koduar “Trekëndëshi 3”.

ILDKP kallëzon për deklarim të rremë tre gjyqtarë ILDKP kallëzon për deklarim të rremë tre gjyqtarë
Tre gjyqtarë janë kallëzuar penalisht nga Inspektorati i lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë. Burime zyrtare bëjnë të ditur se ata akuzohen për deklarim të rremë të pasurisë.

Masat higjienike për turizmin, takohen kryeinspektorët e Shqipërisë dhe të Kosovës Masat higjienike për turizmin, takohen kryeinspektorët e Shqipërisë dhe të Kosovës
Në fillim të sezonit turistik, Inspektorati Sanitar Shtetëror garanton pushuesit përsa i përket sigurisë higjieno-sanitare.

Rritet numri i bizneseve në borxh, 16073 debitorë ndaj shtetit Rritet numri i bizneseve në borxh, 16073 debitorë ndaj shtetit
Të dhënat zyrtare tregojnë se numri i bizneseve në vështirësi për të paguar taksat po rritet me ritme të shpejta.

Vlorë, protestë e punonjësve të tragetit Red Star Vlorë, protestë e punonjësve të tragetit "Red Star"
Punonjës të tragetit "Red Star" kanë protestuar mesditën e së hënës përpara portit detar të Vlorës, pasi sipas tyre, kompania e tragetit i ka pushuar nga puna.

Aksidentoi me vdekje 5 të rinj, Prend Ndreca dënohet me 12 vite burg Aksidentoi me vdekje 5 të rinj, Prend Ndreca dënohet me 12 vite burg
Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 12 vite heqje lirie Prend Ndrecën, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, me pasojë vdekjen e 5 personave.

Rama, në Bulqizë; përuron tunelin e parë të Rrugës së Arbrit Rama, në Bulqizë; përuron tunelin e parë të Rrugës së Arbrit
Tuneli i parë i Rrugës së Arbrit, punimet për të cilin nisën një vit më parë, sapo ka përfunduar. Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave, Shkëqim Cani inspektuan projektin në terren, prej nga deklaruan se pas pak muajsh nis jetësimi i investimit më të rëndësishëm për Bulqizën dhe të gjithë Qarkun e Dibrës, Rruga e Arbrit.

Masakra e Thumanës, policia publikon fotot e autorëve në kërkim Masakra e Thumanës, policia publikon fotot e autorëve në kërkim
Policia e Durrësit ka shpërndarë paraditen e së hënës fotot e të dyshuarve si autorë të masakrës së Thumanës, vëllezërit Kora.

Dezinfektimi i tokave në Lushnjë, nis puna në 3 mijë hektarë Dezinfektimi i tokave në Lushnjë, nis puna në 3 mijë hektarë
Tokat e infektuara nga karkaleci në rrethin e Lushnjës, kanë nisur të dezinfektohen nga Ministria e Bujqësisë. Në fushat e Tërbufit, ministri Edmond Panariti ka inspektuar nga afër aksionin për helmimin e karkalecit.

Meta-Yee: Zgjedhjet e 21 Qershorit, moment kyç në procesin e integrimit Meta-Yee: Zgjedhjet e 21 Qershorit, moment kyç në procesin e integrimit
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti të hënën zv.ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Hoyt Brian Yee, i cili shoqërohej nga ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu.

Korçë, Mero e Filo firmosin kontratën. Angazhohen për të rinjtë dhe gratë Korçë, Mero e Filo firmosin kontratën. Angazhohen për të rinjtë dhe gratë
Kandidatët për Bashkinë e Korçës kanë nënshkruar një marrëveshje me një sërë organizatash.

Fran Frrokaj: Programi ynë nis me turizmin Fran Frrokaj: Programi ynë nis me turizmin
Turizmi mbetet një shtyllë e rëndësishme për zhvillimin e rajonit të Lezhës, por më parë duhet ndërtuar infrastruktura e munguar dhe e nevojshme në shërbim të këtij sektori.

Fatmir Mediu: Mos pranoni presionet Fatmir Mediu: Mos pranoni presionet
Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, është mirëpritur në një takim elektoral nga banorë të shumtë të fshatit Lekaj në zonën e Kavajës.

Krimet e Rënda: 30 ditë paraburgim gjyqtarit të Sarandës Krimet e Rënda: 30 ditë paraburgim gjyqtarit të Sarandës
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë këtë të hënë masën e sigurisë për gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda.

Kosova me banorët në zonën e Institutit Bujqësor, premton strehimin Kosova me banorët në zonën e Institutit Bujqësor, premton strehimin
Kandidati i PD për kryetar bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët që jetojnë pranë Insititutit Bujqësor. Doktor Kosova u premtoi atyre përmirësimin e jetesës.

Doshi-Braho, shtyhet seanca. Avokatët: Hetimet e prokurorisë nuk kanë mbaruar "Doshi-Braho", shtyhet seanca. Avokatët: Hetimet e prokurorisë nuk kanë mbaruar
Deputeti Tom Doshi është paraqitur paraditen e kësaj të hëne në Gjykatën e Lartë, në procesin gjyqësor mes tij dhe deputetit të LSI-së, Spartak Braho, i paditur për “shpifje”.

Në Shkodër mungon infrastruktura zgjedhore për invalidët Në Shkodër mungon infrastruktura zgjedhore për invalidët
Përfaqësuesja e invalidëve për Qarkun e Shkodrës në KQZ, Gjina Ndou, në një komunikim me mediat ka shprehur shqetësimin se invalidët në këtë qark po lihen jashtë procesit të votimit.

Basha: 21 qershori është përballje e qeverisë me popullin Basha: 21 qershori është përballje e qeverisë me popullin
Nga Bathorja e Kamzës, në Lushnje e Divjakë, kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka bërë jehonë plarformës lokale dhe kombëtare të Partisë Demokratike për rikthimin e Shqipërisë në punë.

Banorët e Marinzës, të pakënaqur me trajtimin nga komuna. Gjiknuri: Verifikime në terren Banorët e Marinzës, të pakënaqur me trajtimin nga komuna. Gjiknuri: Verifikime në terren
Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri u takua këtë të hënë me një përfaqësi të banorëve të fshatit të Marinzës, e cila paraqiti pretendimet e banorëve për ecurinë e procesit të evidentimit të dëmeve të shkaktuara nga shpërthimi i gazit dy muaj më parë.

Narrativa e një fushate të lodhur Narrativa e një fushate të lodhur
Ilir Yzeiri - Nëse do të llogaritnim gjithë prononcimet e aktorëve politikë të kësaj fushate, nëse do të studionim posterat e tyre dhe nëse do të llogaritnim gjithashtu edhe reagimin e publikut, do të na përftohej një tekst i cili mund të interpretohet në disa mënyra.

Veliaj: Rregull e pastërti në qytet Veliaj: Rregull e pastërti në qytet
Duke biseduar me banorë të njësisë bashkiake numër 8 në kryeqytet, kandati i mazhorancës, Erion Veliaj, tha se do të vendoset rregull në qytet, duke mos lejuar shitjet e produkteve nëpër trotuarë, si dhe do të merren masa për higjienën e mjedisit.

Ministri grek i Mbrojtjes: Rikthejmë ushtarët në kufi me Shqipërinë Ministri grek i Mbrojtjes: Rikthejmë ushtarët në kufi me Shqipërinë
Ministri grek i Mbrojtjes, njëherazi edhe kreu i partisë së djathtë të koalicionit qeveritar “Grekët e Pavarur", Panos Kamenos, ka deklaruar gjatë një vizite të tij në disa prej pikave kufitare të Greqisë me Shqipërinë se do të rihapë të gjitha postat ushtarake dhe do të riforcojë ushtrinë përgjatë kufirit shqiptaro-grek.

Duma: Nga Currilat në Porto Romano do e kthejmë plazh publik Duma: Nga Currilat në Porto Romano do e kthejmë plazh publik
Grida Duma, kandidatja e djathtë për bashkinë e Durrësit është takuar me banorë të lagjes 12 të qytetit, mbi programin e saj për rivitalizimin urban të kësaj lagje.

Idrizi: Bashkim ekonomik të shqiptarëve, në mbarë hapësirën kombëtare Idrizi: Bashkim ekonomik të shqiptarëve, në mbarë hapësirën kombëtare
Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi është takuar me banorët e Dibrës ku ka bërë thirrje për bashkim ekonomik të shqiptarëve, në mbarë hapësirën kombëtare.

Tiranë, policia godet grupin e vjedhjeve Tiranë, policia godet grupin e vjedhjeve
Policia e Tiranës ka goditur një grup kriminal vjedhjesh, duke arrestuar 3 persona dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Sipas burimeve zyrtare, ata kanë vjedhur gjatë natës banesën e një 39-vjeçari.

Halim Kosova: Do të ul taksat dhe do të ndërtoj rrugë Halim Kosova: Do të ul taksat dhe do të ndërtoj rrugë
Nga Priska, kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, premtoi të hënën se brenda mandatit të tij të parë në krye të bashkisë, do të ulë taksat, do të sjellë ujë të pijshëm 24 orë për banorët e kryeqytetit dhe do të ndërtojë 100 rrugë.

Dako në Katundin e Ri: Shkollë profesionale për bujqësinë Dako në Katundin e Ri: Shkollë profesionale për bujqësinë
Kandidati i majtë për bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako është takuar me banorët e Katundit të ri, ku ka shpalosur dhe programin e tij për zhvillimin e zonës.

E akuzoi se i mori paratë, por arrestohet për marrëdhënie seksuale me dhunë E akuzoi se i mori paratë, por arrestohet për marrëdhënie seksuale me dhunë
Një shtetas grek është arrestuar nga policia e Korçës në akuzën e marrëdhënieve seksuale me dhunë me të rritur, e mbetur në tentativë.

Marrëdhënie seksuale me dhunë, arrestohet 25-vjeçari Marrëdhënie seksuale me dhunë, arrestohet 25-vjeçari
Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 25-vjeçar i akuzuar për marrëdhënie seksuale më dhunë. Sipas burimeve zyrtare i arrestuar është Vasil Prroni, 25 vjeç nga Shkodra.

Vlorë, shpërthim eksplozivi në banesën e inspektorit të Tatim-taksave Vlorë, shpërthim eksplozivi në banesën e inspektorit të Tatim-taksave
Një shpërthim ka ndodhur në banesën e një inspektori të Tatim-taksave në qytetin e Vlorës.

Vlorë, grabitet gjatë natës arka e pagesave të ujit të pijshëm Vlorë, grabitet gjatë natës arka e pagesave të ujit të pijshëm
Gjatë orëve të para të ditës së hënë është grabitur arka e pagesave të ujit të pijshëm në Vlorë.

Vrasjet në Thumanë, arrestohet një nga personat e shpallur në kërkim Vrasjet në Thumanë, arrestohet një nga personat e shpallur në kërkim
Policia arrestoi një nga personat e shpallur në kërkim për vrasjen e trefishtë, të ndodhur më 5 qershor, në Thumanë. I ndaluari është shtetasi Gurali Kora, 56 vjeç, banues në Thumanë, një prej autorëve të dyshuar të ngjarjes.

Tiranë, përfshihet nga flakët një automjet në Mullet Tiranë, përfshihet nga flakët një automjet në Mullet
Një automjet është përfshirë nga flakët gjatë mbrëmjes të së dielës në fshatin Mullet të Tiranës.

Morinë, arrestohet një shtetas kosovar për armëmbajtje pa leje Morinë, arrestohet një shtetas kosovar për armëmbajtje pa leje
Një shtetas kosovar është arrestuar në flagrancë nga policia në pikën e kalimit kufitar të Morinës për armëmbajtje pa leje.

Kosova takon tregtarët: Kredi pa interes për biznesin Kosova takon tregtarët: Kredi pa interes për biznesin
Doktor Halim Kosova, kandidati i së djathtës për Bashkinë e Tiranës takoi tregtarë të tregut të Shkollës së Bashkuar dhe banorë të kësaj lagjeje, të cilëve u shpjegoi politikën e tij të uljes së taksave, nxitjes së prodhimit, krijimit të tregjeve të reja dhe luftën ndaj informalitetit.

Rama, në Burrel: 24 orë në 24 në krye të vendit Rama, në Burrel: 24 orë në 24 në krye të vendit
Gjatë pasdites të së dielës, Kryeministri Edi Rama ndaloi në Burrel për të prezantuar kandidaten e “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, Adelina Farrici për këtë bashki.

Korçë, thyhen xhamat e një zyre elektorale të Partisë Socialiste Korçë, thyhen xhamat e një zyre elektorale të Partisë Socialiste
Persona të paidentifikuar kanë sulmuar një zyrë elektorale të Partisë Socialiste në qytetin e Korçës gjatë orëve të pasdites së të dielës.

Meta në Shëngjin: Shumë shpejt do jemi dëshmitarë të portit të jahteve Meta në Shëngjin: Shumë shpejt do jemi dëshmitarë të portit të jahteve
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ishin në Shëngjin ne inaugurimin e linjës e re Shëngjin-Brindizi.

Veliaj takon banorët e njësisë 11 Veliaj takon banorët e njësisë 11
Erion Veliaj është ndalur në njësinë 11 në kryeqytet, ku banorët e kësaj zone i kanë shprehur problemet që lidhen që nga mospastrimi i plehrave, mungesa e ujit dhe infrastruktura e rënduar.

Kërkimi i naftës në tokë dhe det, Qeveria shtyn afatin për ofertat Kërkimi i naftës në tokë dhe det, Qeveria shtyn afatin për ofertat
Ministria e Energjisë ka vendosur të shtyjë afatin e dorëzimit të ofertave për blloqet e lira të naftës që do tu jepen kompanive private për kërkim dhe zhvillim. Përmes një urdhri të posaçëm ministri i Energjisë, Damian Gjinkuri ka anuluar dy urdhra të mëparshëm që kishin vendosur si afat për dorëzimin e ofertave, datat 15 dhe 25 qershor, për shtatë blloqe kërkimi në gjithë territorin e vendit, si tokë ashtu dhe det.

Skandali me ilaçet, kontratat u lidhën pa zbatuar procedurat Skandali me ilaçet, kontratat u lidhën pa zbatuar procedurat
Prokuroria e Tiranës ka dhënë informacione të reja për skandalin e rimbursimit të ilaçeve, ku u arrestua Pjerin Xhuvani, drejtor i Fondit Rajonal për Rimbursimin e Ilaçeve, dhe 7 persona të tjerë.

Gazsjellësi Joniano-Adriatik, projekti i Shqipërisë dhe 3 vendeve të rajonit që do t'i dërgohet BE-së Gazsjellësi Joniano-Adriatik, projekti i Shqipërisë dhe 3 vendeve të rajonit që do t'i dërgohet BE-së
Gazsjellësi Joniano-Adriatik është një zgjatim i projektit Transadriatik drejt vendeve të rajonit. Ai nis në Fier dhe duke përshkuar vijën bregdetare drejt veriut, arrin në Malin e Zi e më pas përfundon në Split të Kroacisë.

Sulmohet banesa e kreut të PS-së në Maliq Sulmohet banesa e kreut të PS-së në Maliq
Banesa e kreut të Asamblesë së Partisë Socialiste në qytetin e Maliqit është kthyer në objekt sulmi të një grupi personash, të cilët kanë qëlluar me gurë në drejtim të objektit.

Basha: Do të ulim taksat dhe stimulojmë biznesin që të hapë vende pune Basha: Do të ulim taksat dhe stimulojmë biznesin që të hapë vende pune
Në tregun e Korçës, që njihet si një nga zonat me prodhimin më të lartë në vend dhe me njerëz punëtorë, tregtarët iu ankuan kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për rënie të ndjeshme të fitimeve. Si shkak kryesor, ata renditën rritjen e taksave dhe të çmimit të energjisë elektrike.

PD-ja përsërit thirrjen ndaj mazhorancës të nënshkruajë marrëveshjen e dekriminalizimit PD-ja përsërit thirrjen ndaj mazhorancës të nënshkruajë marrëveshjen e dekriminalizimit
Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Oerd Bylykbashi, përsëriti të dielën kërkesën e saj drejtuar mazhorancës për nënshkrimin e marrëveshjes së dekriminalizimit.

Vrasjet në Thumanë, policia: 10 000 euro për informacionet mbi gjetjen e autorëve të krimit Vrasjet në Thumanë, policia: 10 000 euro për informacionet mbi gjetjen e autorëve të krimit
Policia e Durrësit, në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Thumanë të Krujës ditën e premte, ku gjatë një konflikti të çastit u vranë 3 persona dhe u plagos një tjetër, ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për evidentimin e vendndodhjes së autorëve të krimit, të cilët janë identifikuar si 3 vëllezërit Besnik, Pëllumb dhe Daniel Kora, si dhe babai i tyre, Guri Kora.

Skandali me ilaçet, LSI-ja shkarkon kreun e Elbasanit Skandali me ilaçet, LSI-ja shkarkon kreun e Elbasanit
Lëvizja Socialiste për Integrim shkarkoi dhe përjashtoi kryetarin e Elbasanit, pas arrestimit të tij në lidhje me skandalin e rimbursimit të ilaçeve. LSI-ja kërkoi hetimin deri në fund të çështjes.

Himni i këtyre zgjedhjeve Himni i këtyre zgjedhjeve
Fatos Baxhaku - Edhe një herë me hap të vendosur, shumëngjyrësh, brohoritës, plot optimizëm, flamuj, protagonistë, sharje, premtime, ëndrra, harta, skica, shifra, potere, muzikë, po na afrohen zgjedhjet e reja.

Rama: Në 21 Qershor të ndryshojmë Dibrën Rama: Në 21 Qershor të ndryshojmë Dibrën
Në Peshkopi, kryeministri Edi Rama theksoi se Rruga e Arbërit nuk do të jetë më një projekt i premtuar bosh, por një investim gjigand që po bëhet realitet.

Librazhd, asgjësohen 570 rrënjë kanabis Librazhd, asgjësohen 570 rrënjë kanabis
Në  vijim  të   punës për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, Policia e Librazhdit ka zbuluar në pyllin e fshatit Xhyrë 220 rrënjë kanabis sativa dhe 350 fidanë, gati për t’u hedhur në tokë, të kultivuar në kubikë.

Haki Çako i drejtohet Policisë Kufitare: Jeni imazhi i policisë Haki Çako i drejtohet Policisë Kufitare: Jeni imazhi i policisë
Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako, zhvilloi një takim me drejtuesit e Drejtorisë Rajonale Korçë dhe të pikave të kalimit kufitar që mbulon kjo drejtori, e më pas me efektivat e Policisë Kufitare të Kapshticës.

Durrës, Duma: T’u rikthejmë të rinjve statusin e studentit Durrës, Duma: T’u rikthejmë të rinjve statusin e studentit
Kandidatja opozitare për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma, është ndalur në një takim me të rinjtë e qytetit të Durrësit, të cilëve i ka shpalosur projektin e saj për t’u rikthyer statusin e studentit, në mënyrë që të gjallërohet jeta e qytetit bregdetar.

Programi i Veliajt për Farkën Programi i Veliajt për Farkën
Nga Farka, ku paraqiti programin e tij për këtë zonë, Erion Veliaj u shpreh se me daljen në skenë të Sali Berishës në këtë fushatë, u shfaq fytyra e vërtetë e Partisë Demokratike.

Elbasan, arrestohet 31-vjeçari për “vrasje me paramendim” në tentativë Elbasan, arrestohet 31-vjeçari për “vrasje me paramendim” në tentativë
Një operacion i Policisë së Elbasanit është konkretizuar me arrestimin e një personi gjatë mëngjesit të së dielës.

Basha, në Pogradec. Akuzon qeverinë për premtime të pambajtura Basha, në Pogradec. Akuzon qeverinë për premtime të pambajtura
Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë për shkeljen e premtimeve të shumta, që bënë për shëndetësinë, punësimin, legalizimet etj.

Kosova, në Njësinë 8: Kundërshtarët manipulojnë sondazhet. Deklaratat e Ramës, në votë kundër Kosova, në Njësinë 8: Kundërshtarët manipulojnë sondazhet. Deklaratat e Ramës, në votë kundër
Doktor Halim Kosova i ka cilësuar sondazhet si të manipuluara nga kundërshtarët politikë.

Vjedhja e energjisë, evidentohen 15 lidhje të paligjshme; arrestohen 5 Vjedhja e energjisë, evidentohen 15 lidhje të paligjshme; arrestohen 5
Operacionet e grupeve të përbashkëta të Policisë së Shtetit dhe Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), për të evidentuar vjedhësit e energjisë elektrike dhe për t’i vënë përpara drejtësisë autorët e këtij krimi, si dhe për të ndërprerë lidhjet e paligjshme, kanë vijuar edhe përgjatë javës që po lëmë pas.

Prerja e paligjshme e pyjeve, ende një problem në Qarkun e Korçës Prerja e paligjshme e pyjeve, ende një problem në Qarkun e Korçës
Prerja e paligjshme e pyjeve vijon të mbetet problematike në Qarkun e Korçës. Pavarësisht masave të vazhdueshme nga Inspektoriati Pyjor dhe kontrolleve intensive, abuzuesit e pyjeve vijojnë veprimtarinë e tyre të jashtëligjshme.

Veliaj në Krrabë: Të rikthejmë banorët, përmes punësimit dhe nxitjes së turizmit Veliaj në Krrabë: Të rikthejmë banorët, përmes punësimit dhe nxitjes së turizmit
Rikthimi i banorëve të larguar dhe shndërrimi i Krrabës në një zonë atraksioni për vizitorët, kanë qenë fokusi kryesor i kandidatit të mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, gjatë prezantimit të programit për këtë zonë.

Morinë, Policia e Kosovës dorëzon një të kërkuar ndërkombëtarisht Morinë, Policia e Kosovës dorëzon një të kërkuar ndërkombëtarisht
Në një tjetër bashkëpunim ndërkufitar, kësaj radhe me Kosovën, Drejtoria e Policisë së Qarkut Dibër ka marrë në dorëzim nga Policia e Kosovës, në pikën e kalimit kufitar të Morinës, shtetasin Ilir M. Lika, 28 vjeç, banues në Krujë.

Kosova, me banorë të Njësisë 3: Përmirësime në infrastrukturë Kosova, me banorë të Njësisë 3: Përmirësime në infrastrukturë
Në një takim me banorët e Njësisë bashkiake numër 3, doktor Halim Kosova ka premtuar përmirësime të ndjeshme në infrastrukturë. Kandidati i së djathtës për Bashkinë e Tiranës tha se vetëm në këtë lagje do të rregullohen më shumë se 12 kilometra rrugë.

Rinas, policia ndalon italianin Alberto Carruggio, i shpallur në kërkim ndërkombëtar Rinas, policia ndalon italianin Alberto Carruggio, i shpallur në kërkim ndërkombëtar
Efektivët e Komisariatit të Policisë Kufitare dhe Migracionit në Rinasit kanë mundur të ndalin një shtetas italian, gjatë pasdites së të premtes, por që Policia e Shtetit fillimisht e raportoi si gjatë kësaj të shtune. Shtetasi italian ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Pogradec, koncert madhështor në çeljen e sezonit turistik Pogradec, koncert madhështor në çeljen e sezonit turistik
Çelja e sezonit turistik në qytetin e Pogradecit ka vijuar me një koncert madhështor të mbajtur në sheshin “Odeon”. Qindra qytetarë pushtuan sheshin, duke ndjekur këngëtarët dhe artistët, të cilët kanë performuar për gati 3 orë, duke krijuar një atmosferë verore.

Çako, në Korçë: Plan bashkëveprimi kundër terrorizmit. Nuk na stepin videomesazhet Çako, në Korçë: Plan bashkëveprimi kundër terrorizmit. Nuk na stepin videomesazhet
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar me strukturat e policisë së Qarkut të Korçës. Ai bëri të ditur se tashmë ka një plan bashkëveprimi dhe se policia nuk do të stepet nga videomesazhet me përmbajtje terroriste.

Lezhë, kandidati i së majtës Viktor Tushaj ndalet në Tale Lezhë, kandidati i së majtës Viktor Tushaj ndalet në Tale
Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Lezhës, Viktor Tushaj, u ndal në një takim me banorët e Tales, ku premtoi përmirësimin e infrastrukturës dhe shërbime të standardizuara me ato të qytetit.

Dita e Mjedisit; Koka, në mbështetje të kandidatit të ASHE në Leskovik Dita e Mjedisit; Koka, në mbështetje të kandidatit të ASHE në Leskovik
Në Ditën Botërore të Mjedisit, ministri Lefter Koka ka shkuar në Leskovik të Kolonjës, për të mbështetur kandidatin e së majtës, Arben Malo, i cili iu përgjigj i pari letrës drejtuar të gjithë kandidatëve për të përfshirë si prioritet në programet e tyre çështjet e mjedisit.

Skandali me ilaçet, PD: LSI, sipërmarrëse e korrupsionit Skandali me ilaçet, PD: LSI, sipërmarrëse e korrupsionit
Partia Demokratike përshëndeti hetimin e Prokurorisë, e cila sipas saj, lëvizi për të arrestuar personat që kanë shkaktuar skandalin e ilaçeve.

Trafiku i heroinës Turqi-Shqipëri, në gjyq 5 të akuzuar Trafiku i heroinës Turqi-Shqipëri, në gjyq 5 të akuzuar
Prokuroria për Krimet e Rënda ka dërguar për gjykim 5 persona, të dyshuar si pjesë e një rrjeti trafiku ndërkombëtar të drogës. Burime zyrtare bënë të ditur se të akuzuarit janë: Albert Shkëmbi, Kleanthi Agolli, Marsel Morava, Manjola Terolli dhe Eleni Xhafa.

Rama fton biznesin italian: Shqipëria, një mundësi e re për të shtrirë investimet Rama fton biznesin italian: Shqipëria, një mundësi e re për të shtrirë investimet
“E shikonim Italinë si Amerikën, pas 50 viteve errësirë komuniste, ndërkohë që sot, investitorët italianë e gjejnë Shqipërinë, si një lloj parajse për të shtrirë bizneset e tyre”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama, në “Konventën e industrialistëve të rinj”, zhvilluar paraditen e së shtunës në Liguria të Italisë, ku moderator ishte personaliteti i medieve italiane, Enrico Mentana.

Dosja “Doshi”, në Gjykatën e Lartë. Prokuroria: Kallëzim i rremë për motive politike Dosja “Doshi”, në Gjykatën e Lartë. Prokuroria: Kallëzim i rremë për motive politike
Një video do të jetë prova më e fortë me të cilën në Gjykatën e Lartë deputetët Tom Doshi, Mark Frroku dhe shtetasi Durim Bami do të përballen me akuzën e Prokurorisë së Përgjithme për “kallëzim të rremë në bashkëpunim”.

Basha, në veri: Daljen nga kriza ta zgjidhim me votë. Të ulim çmimet dhe taksat Basha, në veri: Daljen nga kriza ta zgjidhim me votë. Të ulim çmimet dhe taksat
Në Kukës, Lulzim Basha nisi takimet me qytetarët në formën e zakonshme të tij në këtë fushatë elektorale, duke pyetur qytetarët dhe tregtarët. Sipas një njoftimi për shtyp të PD-së, kreu i demokratëve u njoh nga banorët e qytetit verior me pamundësinë për të mbijetuar.

Harito: Teknologjia, zgjidhje për biznesin; UT, dy mastera të rinj në këtë fushë Harito: Teknologjia, zgjidhje për biznesin; UT, dy mastera të rinj në këtë fushë
E pranishme në konferencën e 6-të ndërkombëtare me temë “Sistemet informatike dhe teknologjia inovative: përfshirë zgjidhjet moderne për biznesin”, organizuar nga Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës, ministrja e Teknologjisë dhe Inovacionit, Milena Harito theksoi rëndësinë e teknologjisë në jetën e sotme dhe vëmendjen që qeveria i ka kushtuar.

Veliaj, takime me banorët: Do të zhbllokojmë menjëherë banesat sociale Veliaj, takime me banorët: Do të zhbllokojmë menjëherë banesat sociale
Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj është takuar me banorët e njësisë 6 në kryeqytet, për t’u njohur me problemet e tyre konkrete dhe për t’u dhënë zgjidhje atyre pas 21 Qershorit.

Zgjedhjet e 21 Qershorit, kandidatët në fushatë elektorale Zgjedhjet e 21 Qershorit, kandidatët në fushatë elektorale
Nga Gjirokastra, Vangjel Dule deklaroi se PBDNJ synon fitoren në bashkitë Himarë, Finiq, Konispol dhe Dropull.

Beqaj: Transparencë për rimbursimin e ilaçeve. Prokuroria të zbulojë skandalin në detaje Beqaj: Transparencë për rimbursimin e ilaçeve. Prokuroria të zbulojë skandalin në detaje
Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka inkurajuar strukturat e prokurorisë për të vijuar hetimet më tej në lidhje me të implikuarit në vjedhjen nëpërmjet rimbursimit të barnave.

Problematika e KEMP-it në Fier, Klosi: Tre grupe pune për të zgjidhur ngërçin Problematika e KEMP-it në Fier, Klosi: Tre grupe pune për të zgjidhur ngërçin
Problematika e krijuar në Fier për personat që përfitojnë daljen në KEMP ka sjellë ndërhyrjen e qeverise. Ministri Blendi Klosi tha se me urdhër të kryeministrit janë ngritur 3 grupe pune, si edhe është shtuar numri i mjekëve dhe punonjësve socialë.

Bazhdari: Shfrytëzim resurseve natyrore; Ademi me pedagogët: Ndërhyrje konkrete në arsim Bazhdari: Shfrytëzim resurseve natyrore; Ademi me pedagogët: Ndërhyrje konkrete në arsim
Kandidatja e majtë për Bashkinë e Shkodrës, Keti Bazhdari është takuar me qytetarët e bllokut të banesave pranë shkollës pyjore.

Të verbërit në Shqipëri, probleme me aksesin dhe të drejtat Të verbërit në Shqipëri, probleme me aksesin dhe të drejtat
Bashkimi Europian i të Verbërve, që përfaqësohet nga 44 shtete, konstaton se komuniteti i të verbërve në Shqipëri ka probleme në lidhje me aksesin dhe resptkimin e disa të drejtave të tyre themelore.

Mea culpa e një vrasësi të shqipes Mea culpa e një "vrasësi" të shqipes
Nga Aleksandër Çipa - Po e nis këtë shkrim nga pozita e vrasësit. Mirëpo, siç e thotë Graham Grin: Vrasësit në të shumtën e rasteve e rrëfejnë si refuzues vrasjen e kryer. Nuk gjen gazetar sot në vend të pranojë mëkatësinë apo krimin që kryen mbi dhe gjatë përdorimit të shqipes. Unë jam një ndër vrasësit e dashur të shqipes në mediat shqiptare.

Meta, në Bërxullë: Bashkia e Vorës do të jetë model për të gjithë vendin Meta, në Bërxullë: Bashkia e Vorës do të jetë model për të gjithë vendin
Kreu i LSI-së, Ilir Meta është takuar me banorët e Bërxullës, i shoqëruar dhe nga kandidati i majtë për Bashkinë e Vorës, Luan Sallaku. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se Bashkia e Vorës do të jetë model për gjithë vendin, për shërbimet dhe punësimin.

Idrizi, në Berat: Luajal në koalicione, por përkrahim atë që na respekton Idrizi, në Berat: Luajal në koalicione, por përkrahim atë që na respekton
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka vijuar takimet elektorale në qytetin e Beratit. Ai denoncoi sërish “veprimet arbitrare të ndërmarra nga KQZ, lidhur me anëtarin e PDIU-së në Grupin e Numërimit të Votave.

Duma, në Romanat: Programi im për bujqësinë. Dako, në Ishëm: Do të asfaltoj rrugicat e fshatit Duma, në Romanat: Programi im për bujqësinë. Dako, në Ishëm: Do të asfaltoj rrugicat e fshatit
Kandidatja e djathtë për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma është takuar me banorët e fshatit Romanat, ku ka prezantuar programin e saj për zhvillimin e bujqësisë dhe infrastrukturës së zonës.

Sherri banal me 3 viktima në Krujë, policia identifikon autorët Kora Sherri banal me 3 viktima në Krujë, policia identifikon autorët Kora
Tre persona nga e njëjta familje; babai, djali dhe nipi; u vranë me armë zjarri në fshatin Thumanë të Krujës, pas një konflikti banal të njërit prej viktimave me autorët e dyshuar të krimit. Në ngjarje mbeti e plagosur edhe gruaja e familjes Çeku.

Gjirokastër, asgjësohen mbi 1 mijë rrënjë kanabis Gjirokastër, asgjësohen mbi 1 mijë rrënjë kanabis
Efektivët e policisë së Gjirokastrës, në vijim të operacioneve antikanabis, kanë ushtruar një kontroll të imtësishëm territori në komunën e Zagorisë.

Kavajë, Cara takon gratë; Rroshi, banorët e Golemit Kavajë, Cara takon gratë; Rroshi, banorët e Golemit
Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar i Bashkisë së Kavajës, Engjëll Cara zhvilloi takim me gratë dhe vajzat sipërmarrëse. Në këtë takim Cara u dha një vend të veçantë në platformën e tij.

Basha, në Vorë: Rama-Meta, në panik nga humbja. Do ta marrin përgjigjen kudo Basha, në Vorë: Rama-Meta, në panik nga humbja. Do ta marrin përgjigjen kudo
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha u ka dërguar nga Vora një mesazh krerëve të koalicionit qeverisës.

Aksident në Lushnjë, një i vdekur dhe dy të plagosur Aksident në Lushnjë, një i vdekur dhe dy të plagosur
Një aksident automobilistik ka ndodhur gjatë orëve të vona të së premtes, në fshatin Gramsh të Lushnjës. Për pasojë një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Krujë, ekzekutohen 3 anëtarë të së njëjtës familje; plagoset një tjetër Krujë, ekzekutohen 3 anëtarë të së njëjtës familje; plagoset një tjetër
Një ngjarje tragjike është shënuar gjatë orëve të vona të së premtes në Thumanë të Krujës, ku tre persona nga e njëjta familje janë vrarë me armë zjarri, ndërsa një tjetër është plagosur.

Edi Rama, në një intervistë personale dhe politike në Top Show Edi Rama, në një intervistë personale dhe politike në Top Show
Kryeministri Edi Rama këtë të premte ishte i ftuar në “Top Show Magazine” me Alban Dudushin, në një intervistë sa personale, aq edhe politike. Rama foli për familjen, Zahon, vizitën e Vuçiç, zgjedhjet e 21 Qershorit, garën e Tiranës e çështje të tjera.

Halim Kosova, në Kombinat: Punësimi, kryefjala ime Halim Kosova, në Kombinat: Punësimi, kryefjala ime
Kandidati i Partisë Demokratike për Tiranën, doktor Halim Kosova, takimin e radhës e zhvilloi në lagjen e Kombinatit, ku premtoi shërbim për 1 milion banorët e kryeqytetit.

Aktualiteti politik, Minxhozi: Veliaj po forcohet. Jo kriminalizimit të shpifjes Aktualiteti politik, Minxhozi: Veliaj po forcohet. Jo kriminalizimit të shpifjes
Për të komentuar aktualitetin politik në vend, në studion e lajmeve të Top Channel, ka qenë si çdo të premte i ftuar analisti Skënder Minxhozi, kryeredaktor i revistës “Java”.

“Mazars”, kompania e auditit dhe kontabilitetit përuron praninë në Tiranë “Mazars”, kompania e auditit dhe kontabilitetit përuron praninë në Tiranë
E specializuar në shërbime të auditimit, kontabilitetit, shërbimeve të këshillimit fiskal dhe juridik, kompania “Mazars” celebroi praninë e saj në Shqipëri, përmes një ceremonie që mblodhi mjaft personalitete, përfaqësues të biznesit vendas e të huaj.

Dënimi i deputetëve, Spaho: Rama kërcënon lirinë e shprehjes Dënimi i deputetëve, Spaho: Rama kërcënon lirinë e shprehjes
Partia Demokratike e ka cilësuar si “këmbanë alarmi” dënimin që Gjykata e Lartë u dha deputetëve të saj, Paloka e Ristani, për shpifje në dëm të kryeministrit Rama.

Veliaj, në njësinë nr.10: Do të çlirojmë hapësirat abuzive Veliaj, në njësinë nr.10: Do të çlirojmë hapësirat abuzive
Gjatë pasdites, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u ndal në qendër të kryeqytetit.

Kush është biznesmeni Amiran Dzanashvili? Kush është biznesmeni Amiran Dzanashvili?
Emri i Amiran Dzanashvilit u bë i njohur për shqiptarët në 48 orët e fundit, fillimisht me publikimin e materialeve të rrjedhura nga një dosje hetimore, të cilat më pas do të dominomin seancën në Parlamentin shqiptar.

Dënimi i Palokës dhe Ristanit, Basha: Rama, presion drejtësisë Dënimi i Palokës dhe Ristanit, Basha: Rama, presion drejtësisë
Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vendimi i Gjykatës së Lartë për të dënuar me gjobë për shpifje, kreun e grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka dhe sekretarin e Përgjithshëm, Arben Ristani, është një vendim i marrë në kushtet e presionit nga Edi Rama.

Prindërit e Almir Dacit: Jemi të tronditur; babai: Gati të mohoj tim bir Prindërit e Almir Dacit: Jemi të tronditur; babai: Gati të mohoj tim bir
Shfaqja e Almir Dacit në një video kërcënuese, ku përdoret një fjalor i ashpër dhe terrorizues, ka tronditur sërsh prindërit e tij në fshatin Leshnicë të rrethit të Pogradecit.

Aksion antikanabis në Ishëm, asgjësohen dy parcela Aksion antikanabis në Ishëm, asgjësohen dy parcela
Shërbimet e komisariatit të policisë së Shijakut kanë asgjësuar dy parcela me bimë narkotike në fshatin Kërtushaj të komunës së Ishmit.

Aksident në aksin Bulqizë-Krastë, humb jetën një person Aksident në aksin Bulqizë-Krastë, humb jetën një person
Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e së premtes në aksin rrugor Bulqizë-Krastë, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një person dhe është plagosur rëndë një tjetër.

Biznesmeni izraelit Amiran Dzanashvilli flet për Top Channel: E vërteta e akuzave ndaj meje Biznesmeni izraelit Amiran Dzanashvilli flet për Top Channel: E vërteta e akuzave ndaj meje
Biznesmeni izraelit, Amiran Dzanashvilli, i vendosur në qendër të ciklonit politik të opozitës, për herë të parë në një intervistë për Top Channel sqaron të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij, e në mënyrë të posaçme ato të lidhen me pastrimin e parave.

Donald Lu: Së shpejti ndalimi i vizave për zyrtarët e korruptuar Donald Lu: Së shpejti ndalimi i vizave për zyrtarët e korruptuar
Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu vlerëson procesin e deritanishëm të pastrimit të listave të kandidatëve për zgjedhjet vendore të 21 qershorit nga persona me të kaluar kriminale, pavarësisht se në to kanë mbetur ende persona të tillë.

Fasoni kërkon ulje taksash, propozim me 6 pika qeverisë Fasoni kërkon ulje taksash, propozim me 6 pika qeverisë
Bizneset, që punojnë me material porositës, i kërkojnë qeverisë uljen e disa taksave që rrisin koston e prodhimit, duke ulur konkurrueshmërinë e sektorit në rajon.

Ambasadorja holandeze: Shmangni votimin familjar Ambasadorja holandeze: Shmangni votimin familjar
Ambasadorja e Mbretërisë së Holandës në vendin tonë, Dewi van de Weerd, nga Durrësi u kujtoi votuesve shqiptarë se vota është një e drejtë personale, ndaj duhet të shmangin votimin familjar, një dukuri shqetësuese e vërejtur në proceset e kaluara zgjedhore.

Beqaj: Ky është vetëm fillimi; Çuçi: Të hetohen edhe ish-zyrtarët e qeverisë Berisha Beqaj: Ky është vetëm fillimi; Çuçi: Të hetohen edhe ish-zyrtarët e qeverisë "Berisha"
Pas arrestimit të 8 personave, të implikuar në skemën e vjedhjes nëpërmjet rimbursimit të barnave, ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, nga Korça i kërkon prokurorisë të bëjë një hetim sa më të gjerë dhe të thellë, pasi - sipas tij - ky është vetëm fillimi.

Kërcënuesi, një ish-imam i Leshnicës. Almir Daci njihej nga Antiterrori Kërcënuesi, një ish-imam i Leshnicës. Almir Daci njihej nga Antiterrori
Ushtari i ISIS, që kërcënoi Shqipërinë për vendosje eksplozivësh dhe terror, është Almir Daci nga fshati Leshnicë i Pogradecit. Më parë ishte imam i xhamisë së Leshnicës.

Rama: Akuzat ndaj meje u mësua se ishin shpifje Rama: Akuzat ndaj meje u mësua se ishin shpifje
Kryeministri Edi Rama, pas dënimit për shpifje të kryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka, dhe Sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani, reagoi nëpërmjet një komenti në Facebook.

PDIU ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimi e KQZ-së për GNV-të PDIU ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimi e KQZ-së për GNV-të
PDIU ka depozituar këtë të premte në Kolegjin Zgjedhor ankesën për vendimin e KQZ-së. Pak ditë më parë, KQZ nuk i dha të drejtë kësaj partie të propozojë numërues në Grupet e Numërimit të Votave.

Kolegji vendos: Biba kandidon për Kurbinin. Bie kandidatura e Pjetrajt Kolegji vendos: Biba kandidon për Kurbinin. Bie kandidatura e Pjetrajt
Merr fund odiseja e kandidatëve të Partisë Demokratike në Kurbin. Kolegji Zgjedhor vendosi që përfundimisht nën siglën e partisë më të madhe në opozitë të kandidojë Altin Biba, kandidati i parë i demokratëve në Kurbin, që më pas u dorëhoq duke u zëvendësuar me Ilir Pjetrajn.

Pogradeci çel sezonin turistik veror Pogradeci çel sezonin turistik veror
Qyteti i Pogradecit ka çelur sezonin turistik veror përmes një ceremonie, e cila është shoqëruar me panaire të punimeve artizanale, ekspozita në pikturë dhe gatime të ndryshme.

“Arrest me burg” për mësuesin që abuzoi me nxënësen 12-vjeçare “Arrest me burg” për mësuesin që abuzoi me nxënësen 12-vjeçare
Gjykata e Lushnjës dha të premten masën e sigurisë "arrest me burg" për Demir Hoxhën, mësuesin që abuzoi seksualisht me nxënësen e tij 12-vjeçare.

Kavajë, një 26-vjeçar rrëmben dhe abuzon seksualisht një vajzë Kavajë, një 26-vjeçar rrëmben dhe abuzon seksualisht një vajzë
Një 26-vjeçar nga Kavaja u arrestua pas akuzave për rrëmbimin e një vajze dhe abuzimit seksual me të.

Raporti i OSBE/ODIHR: Fushata e qetë, por e fokusuar në akuza personale Raporti i OSBE/ODIHR: Fushata e qetë, por e fokusuar në akuza personale
Me detajin e nisjes së saj përpara datës zyrtare të 22 majit, raporti i OSBE/ODIHR-it flet për një fushatë zgjedhore përgjithësisht të paqtë të zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, por të fokusuar sipas misionit monitorues në akuzat personale, veçanërisht nga ana e partive të mëdha.

Padia e Ramës, Paloka dhe Ristani shpallen fajtorë për shpifje Padia e Ramës, Paloka dhe Ristani shpallen fajtorë për shpifje
Gjykata e Lartë shpalli fajtorë, për akuzën e shpifjes ndaj kryeministrit Edi Rama, deputetët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Arben Ristani. Ata u gjobitën me nga 200 mijë lekë, ndërkohë që u shpallën të pafajshëm për akuzën e fyerjes.

Deliu: Projekte rrugësh në të gjithë Rrogozhinën Deliu: Projekte rrugësh në të gjithë Rrogozhinën
Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Rrogozhinë, Eqerem Deliu u takua me banorët e zonës së Vil Bashtovës. Sipas tij, çdo fshat do të ketë projekte konkrete në bashkinë e madhe.

Mediu kërkon votën për Halim Kosovën: Votoni nr. 13 Mediu kërkon votën për Halim Kosovën: Votoni nr. 13
Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka vijuar me takimet në strukturat e degës së kësaj partie në Tiranë dhe simpatizantë të saj.

Kandidati i APPD-së në Shijak, Saraçi: Në bashki, 50% femra Kandidati i APPD-së në Shijak, Saraçi: Në bashki, 50% femra
Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, Redi Saraçi ka zhvilluar një takim me gratë e Shijakut.

Kandidati i majtë për Elbasanin, Sejdini: Punësim kundër varfërisë Kandidati i majtë për Elbasanin, Sejdini: Punësim kundër varfërisë
Kandidati i ASHE për Elbasanin, Qazim Sejdini prezantoi programin e tij të qeverisjes së bashkisë për 4 vitet e ardhshme, ku kryefjala ishte punësimi.

Bazhdari: Investime për zonat e harruara Bazhdari: Investime për zonat e harruara
Kandidatja e së majtës në Shkodër, Keti Bazhdari zhvilloi një takim me banorët e lagjes "Fermentim", në periferi të qytetit.

Projektet e zhvillimit të Pogradecit, Mile vijon takimet në Tushemisht Projektet e zhvillimit të Pogradecit, Mile vijon takimet në Tushemisht
Shndërrimi që ka pësuar fshati Tushemisht me një projekt të hartuar nga arkitektja Diana Mile, është një model të cilin hartuesja e projektit, tani në pozicionin e kandidates për bashkinë Pogradec kërkon ta zbatojë në të gjithe bashkinë e re.

Paloka: Janë kërcënuar anëtarë të PD-së në Pukë e Mallakastër Paloka: Janë kërcënuar anëtarë të PD-së në Pukë e Mallakastër
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, në një deklaratë për mediat të premten, denoncoi dhunën që ushtrohet ndaj anëtarëve të PD-së në rrethe, sipas tij, nga ana e banditëve të mazhorancës.

Qershitë në Peshkopi mbeten stok, fermerët: Po kalben qindra tonë Qershitë në Peshkopi mbeten stok, fermerët: Po kalben qindra tonë
Pjesa më e madhe e prodhimit të qershive në Peshkopi rrezikon të kalbet, sepse nuk ka treg. Prodhimi ka mbetur stok dhe është në sasi shumë të mëdha.

Halimi takon biznesin fason, shpalos parimet e tij për qeverisjen Halimi takon biznesin fason, shpalos parimet e tij për qeverisjen
Kandidati i së djathtës për kryetar bashkie në Tiranë, doktor Kosova, shpjegoi përpara punonjësve në një ndërmarrje fasone në Kashar, programin dhe parimet e tij të qeverisjes.

Skandali me ilaçet, arrestohet drejtori i FRSDKSH-së dhe 7 punonjës Skandali me ilaçet, arrestohet drejtori i FRSDKSH-së dhe 7 punonjës
Me urdhër të Prokurorisë, është arrestuar shtetasi Pjerin Xhuvani, me detyrë drejtor i Fondit Rajonal për Rimbursimin e Ilaçeve. Ai, së bashku me 7 persona të tjerë, ishin nën hetim për skandalin e mashtrimit nëpërmjet faturave fiktive, duke shkaktuar një dëm prej 56 milionë lekësh, si rimbursime nga shteti.

Rama prezanton programin për të rinjtë në administratë Rama prezanton programin për të rinjtë në administratë
Gjatë prezantimit ditën e premte të programit për të rinjtë në administratë, kryeministri Edi Rama theksoi se, ky program do t'u vlejë të rinjve të përfitojnë përvojë.

Historia e Shqipërisë, pjesë e kujtesës kolektive europiane Historia e Shqipërisë, pjesë e kujtesës kolektive europiane
Monika Shoshori Stafa - Vitet e fundit kanë provuar se shumica e diskutimeve dhe debateve mbi të kaluarën e vendeve të Europës Qendrore dhe Lindore është përqendruar në problemin e ekzistencës së kujtesës dhe se si shërbejnë faqet e saj në historinë e një kombi.

Ndalohet gjyqtari i Sarandës, Rasim Doda, akuzohet për korrupsion pasiv Ndalohet gjyqtari i Sarandës, Rasim Doda, akuzohet për korrupsion pasiv
Pas marrjes së autorizimit nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë, Prokuroria për Krimet e Rënda ka nxjerrë urdhër ndalimi për gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda. Ai akuzohet për korrupsion pasiv të gjyqtarit. Doda është ndaluar menjëherë në Tiranë, rreth orës 14.00.

75-vjetori i çetës së Pezës, Meta: Peza nuk u josh nga përfitimet, e nisi e para luftën 75-vjetori i çetës së Pezës, Meta: Peza nuk u josh nga përfitimet, e nisi e para luftën
Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka marrë pjesë në 75-vjetorin e krijimit të çetës së Pezës. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se Peza është gjithmonë në drejtimin e duhur.

Donald Lu: Mos votoni të inkriminuarit dhe mos shisni votën Donald Lu: Mos votoni të inkriminuarit dhe mos shisni votën
Ambasadori amerikan, Donald Lu, pjesëmarrës në një takim të zhvilluar  në Shkodër, mes dy kandidatëve për Bashkinë e Shkodrës,  Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi, dha disa këshilla për votuesit shqiptarë.

Dako, në Sukth: Brenda 2016-s, legalizim i të gjitha tokave të Sukthit Dako, në Sukth: Brenda 2016-s, legalizim i të gjitha tokave të Sukthit
Kandidati i majtë për Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako ka premtuar se deri në fund të vitit 2016 do të legalizohen të gjitha takat e Sukthit. Ai është takuar me gratë e Sukthit, pasi me ndarjen e re territoriale, kjo zonë bëhet pjesë e bashkisë së re.

Idrizi, në Devoll: PDIU, e vetmja parti me program të qartë për pushtetin lokal Idrizi, në Devoll: PDIU, e vetmja parti me program të qartë për pushtetin lokal
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka kërkuar mbështetjen për kandidatët e kësaj partie për Këshillin Bashkiak të Devollit. Ai tha se PDIU është e vetmja parti që ka një program të qartë për pushtetin lokal.

Veliaj: Nxitje biznesit dhe punësimit Veliaj: Nxitje biznesit dhe punësimit
Me identifikimin e dëmeve të shkaktuara në 4 vitet e fundit ndaj sipërmarrjes, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka prezantuar programin e tij përpara biznesmenëve dhe sipërmarrësve të Tiranës.

Basha, në Elbasan: Estrada e Ramës nuk i zgjidh problemet Basha, në Elbasan: Estrada e Ramës nuk i zgjidh problemet
Në Elbasan, ku opozita kandidon me Ardian Turkun, tregtarët iu ankuan kryetarit demokrat Lulzim Basha se prej dy vjetësh paguajnë më shumë taksa, fatura më të larta energjie dhe se kanë më pak fitime.

Arrestohet sekseri i provimeve; u merrte lekë studentëve kundrejt notës Arrestohet sekseri i provimeve; u merrte lekë studentëve kundrejt notës
Policia e Elbasanit ka zbuluar një skemë korruptive në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, duke vënë në pranga sekserin e stafit pedagogjik.

Tiranë, asgjësohen 350 rrënjë kanabis; prangosen 4 persona Tiranë, asgjësohen 350 rrënjë kanabis; prangosen 4 persona
Katër persona janë arrestuar në flagrancë nga policia e Tiranës për kultivim të kanabis sativa. Burime zyrtare bëjnë të ditur se ata u kapën duke punuar bimën narkotike brenda parcelës, e cila ishte në vëzhgim prej disa ditësh.

I bllokon dritaren e shtëpisë fqinjes, 50-vjeçari arrestohet për ndërtim pa leje I bllokon dritaren e shtëpisë fqinjes, 50-vjeçari arrestohet për ndërtim pa leje
Një i arrestuar dhe pesë persona, që do të ndiqen penalisht në gjendje të lirë për ndërtime të paligjshme në Qarkun e Durrësit, është bilanci i aksioneve të policisë pas denoncimeve nga qytetarët.

“Mysafiri” arreston dy persona për kanosje, tentuan të zhvasnin 4 mijë euro “Mysafiri” arreston dy persona për kanosje, tentuan të zhvasnin 4 mijë euro
Policia e Elbasanit ka arrestuar dy persona për kanosje, të cilët tentuan të zhvasin një shumë të konsiderueshme parash. Në përfundim të operacionit “Mysafiri” u prangosën Amarlindo Ceka, 22 vjeç nga Mati, dhe Orland Ferti, 25 vjeç nga Elbasani.

Skandali me rimbursimin e ilaçeve, pranga 2 zyrtarëve dhe 5 farmacistëve Skandali me rimbursimin e ilaçeve, pranga 2 zyrtarëve dhe 5 farmacistëve
Prokuroria e Përgjithshme ka urdhëruar ndalimin e 7 personave, dy prej të cilëve zyrtarë të Drejtorisë Rajonale të Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor në Tiranë, si të dyshuar për krijimin e një skeme të madhe mashtrimi me rimbursimin e medikamenteve. Kjo skemë, në bazë të një vlerësimi paraprak, i ka shkaktuar shtetit një dëm rreth 56 milionë lekësh.

Lushnjë, Petrit Vasili: Votoni Tushen që të ecim përpara Lushnjë, Petrit Vasili: Votoni Tushen që të ecim përpara
Nga prezantimi i kandidatëve për Këshillin Bashkiak në Lushnjë, Petrit Vasili ka kërkuar mbështetjen e të gjithë anëtarëve të LSI-së për zgjedhjet e 21 Qershorit për kandidatin Fatos Tushe.

Korçë, aksident me pasojë vdekjen, humb jetën një kalimtar Korçë, aksident me pasojë vdekjen, humb jetën një kalimtar
Një kalimtar është përplasur për vdekje nga një automjet gjatë orëve të mbrëmjes së të enjtes në qytetin e Korçës.

Forumi Intelektual Mysliman Shqiptar reagon ndaj kërcënimeve të ISIS Forumi Intelektual Mysliman Shqiptar reagon ndaj kërcënimeve të ISIS
Pas publikimit të videos, ku militantë e ISIS kërcënojnë Shqipërinë dhe të gjithë Ballkanin, ka reaguar edhe Forumi Intelektual Mysliman Shqiptar.

Halim Kosova, në “Top Story” për programin, akuzat, sloganin... Halim Kosova, në “Top Story” për programin, akuzat, sloganin...
Beteja për Tiranën këtë radhë është shndërruar në thjesht një garë. Partia Demokratike kandidon një doktor, por shumë ndryshe nga ish-kryetari i saj, Halim Kosovën. Historia e gjinekologut që premton të bëjë një Tiranë tjetër, të ndryshme nga ajo e Bashës... Cili është programi i kandidatit demokrat, që ka zgjedhur një fushtatë ndryshe, një program ndryshe e madje edhe një slogan ndryshe?

ISIS kërcënon shqiptarët: Ditë të zeza ju presin ISIS kërcënon shqiptarët: Ditë të zeza ju presin
Në një video propagandistike në internet të publikuar së fundi me logon e “Alhayat Media Center”, e cila njihet si media e ISIS, kërcënohen shtetet ballkanike.

Halim Kosova: Nuk kemi frikë të bashkëpunojmë me qeverinë Halim Kosova: Nuk kemi frikë të bashkëpunojmë me qeverinë
Doktor Kosova këmbënguli që t’i qëndrojë larg konfliktualitetit politik. Ai tha në takimin e rradhës se mund të pijë kafe në çdo moment me Ramen për interesa të qytetarëve, kjo për t’ju përgjigjur kryeministrit se kryebashkiakët e së djathtës kanë frikë të bashkëpunojnë me të.

Grida Duma shpalos programin, Basha: Ja pse nuk janë vetëm zgjedhje vendore Grida Duma shpalos programin, Basha: Ja pse nuk janë vetëm zgjedhje vendore
Kandidatja e opozitës për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin e saj të cilin zotohet të realizojë në katër vitet e ardhshme bashkinë e dytë më të madhe në vend, nëse merr votën më 21 Qershor.

Abuzimi seksual me të miturën shokon Divjakën. Drejtori i shkollës: Nxënësit, të sigurt Abuzimi seksual me të miturën shokon Divjakën. Drejtori i shkollës: Nxënësit, të sigurt
Lajmi se një mësues 62-vjeçar dyshohet të ketë abuzuar seksualisht me nxënësen e tij 11-vjeçare, u ka ndryshuar rrjedhën e jetës shumë njerëzve në fshatin Kryekuq të Divjakës.

Basha, me Dukën në Shijak: Vota për PD do të thotë ulje taksash dhe çmimesh Basha, me Dukën në Shijak: Vota për PD do të thotë ulje taksash dhe çmimesh
Me Agron Dukën në krah, Lulzim Basha vizitoi disa biznese të vogla në Shijak, për t’u njohur me gjendjen e tregtarëve dhe për të shpjeguar pikat kryesore të programit të opozitës. Prioritet numër një është ulja e taksave, sepse - siç iu ankuan qytetarët, - taksat janë rritur, blerjet kanë rënë, listat nëpër dyqane janë shtuar.

Interpelanca për Maqedoninë; Doda: Nuk përligjet heshtja. Bushati: Elitën e zgjedhin shqiptarët Interpelanca për Maqedoninë; Doda: Nuk përligjet heshtja. Bushati: Elitën e zgjedhin shqiptarët
Mesila Doda zhvilloi pothuajse pa praninë e pjesës më të madhe të kolegëve të grupit të saj parlamentar, interpelancën me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Rama mbështet Safet Gjicin në Kamëz dhe i përgjigjet ftesës së Halim Kosovës Rama mbështet Safet Gjicin në Kamëz dhe i përgjigjet ftesës së Halim Kosovës
Duke prezantuar kandidatin Safet Gjici përballë banorëve të Kamzës, kryeministri Rama tha se rikthehej në këtë bashki me një premtim të mbajtur sipas kontratës që lidhi me ta përpara 23 qershorit; legalizimet falas.

Igli Kokalari: I rikthejmë simbolet Gjirokastrës Igli Kokalari: I rikthejmë simbolet Gjirokastrës
Kandidati demokrat për Bashkinë e Gjirokastrës, Igli Kokalari, ka folur për projektin e rikthimit të simboleve të qytetit.

Shqipëria, atraksioni turistik që po preferohet gjithnjë e më shumë Shqipëria, atraksioni turistik që po preferohet gjithnjë e më shumë
Turizmi shqiptar vijon të promovohet në mediat ndërkombëtare. Blogu “HolidaysPlease.co.uk”, e rendit Shqipërinë mes pesë vendeve që nuk janë preferuar shumë për pushime, por kanë një rritje të turizmit.

Debat Meta-Bumçi për shit-blerjen e votës Debat Meta-Bumçi për shit-blerjen e votës
Përmes deputeti Aldo Bumçi opozita akuzoi mazhorancës se po përpiqet të blejë votat e shqiptarëve më 21 Qershor.

Basha, në Sarandë: Qeveria do t’i bindet verdiktit popullor Basha, në Sarandë: Qeveria do t’i bindet verdiktit popullor
Përpara se të niste takimin elektoral në Sarandë, Lulzim Basha çtensionoi situatën politike në qytet, kur u ndal në një nga çadrat kundërshtare.

Përplasje në Kuvend për Dzanashvilin. PD akuzon deputetët. Balla: Fund modelit “Argita” Përplasje në Kuvend për Dzanashvilin. PD akuzon deputetët. Balla: Fund modelit “Argita”
Emri i Amiran Dzanashvil, miliarderit gjeorgjiano-izraelit, ishte në krye të denoncimit opozitar në seancën e kësaj të enjteje në Kuvend. Duke e cilësuar trafikant të dyshuar për pastrim parash edhe në Shqipëri, opozita vendosi theksin te fakti se, një ndër 4 përfaqësuesit ligjorë të Dzanashvil, sipas saj, është edhe bashkëshortja e Erion Veliajt.

Ligji i ri për falimentin. Isaraj: Nuk ka qëllim mbylljen, por dhënien e mundësive për bizneset Ligji i ri për falimentin. Isaraj: Nuk ka qëllim mbylljen, por dhënien e mundësive për bizneset
Zëvendësministri i Drejtësisë, Arben Isaraj, deklaroi se qeveria po përgatit me Bankën Botërore një ligj të ri për falimentin, i cili e vë theksin jo te likuidimi, por te riorganizimi i bizneseve.

Lushnjë, sekuestrohen 300 rrënjë opiumi Lushnjë, sekuestrohen 300 rrënjë opiumi
Policia e Lushnjës ka sekuestruar një sasi prej 300 rrënjësh opium në fshatin Çermë.

Bojaxhi: 10 milionë euro për shkollat Bojaxhi: 10 milionë euro për shkollat
Nga shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku”, në kryeqytet, Gjergj Bojaxhi foli për mungesën e ambienteve shkollore në Tiranë.

Shkarkimi, ish-anëtari i KLD-së vijon gjyqin me Kuvendin Shkarkimi, ish-anëtari i KLD-së vijon gjyqin me Kuvendin
Megjithëse po bëhen tetë muaj nga shkarkimi i tij si anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Lulzim Lelçaj shfaqet i vendosur të mos dorëzohet në Gjykatën Administrative, prej të cilës kërkon një vendim që ta rikthejë atë në të njëjtën detyrë.

Kreu i PSD-së, Gjinushi: Procesi i dekriminalizimit, parodi Kreu i PSD-së, Gjinushi: Procesi i dekriminalizimit, parodi
Kreu i Partisë SocialDemokrate e ka konsideruar "një parodi" procesin e dekriminalizimit.

Mbështetja e SHBA-së për sektorin energjitik, Gjiknuri takohet me Dunnigan Mbështetja e SHBA-së për sektorin energjitik, Gjiknuri takohet me Dunnigan
Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri është takuar me zv.ndihmës sekretaren për diplomacinë energjitike të SHBA-së, Robin Dunnigan.

Rama: Dixhitalizim sistemit të shërbimeve publike Rama: Dixhitalizim sistemit të shërbimeve publike
Kryeministri Edi Rama, në seancën parlamentare të së enjtes, ka folur për projektin e investimit në sektorin e shërbimeve publike, i cili sipas tij, do të transformohet tërësisht, duke u dhënë lehtësi qytetarëve.

Çako-Llalla, takim për luftën e përbashkët ndaj krimit të organizuar Çako-Llalla, takim për luftën e përbashkët ndaj krimit të organizuar
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është takuar sot me kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Vendimi i KQZ-së, Idrizi takohet me përfaqësues të misionit të OSBE/ODIHR Vendimi i KQZ-së, Idrizi takohet me përfaqësues të misionit të OSBE/ODIHR
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi është takuar me përfaqësues të misionit të OSBE/ODIHR. Ai e njohu misionin me vendimin e KQZ-së për numëruesin e PDIU-së.

Eurodeputeti grek: Shqipëria vë në dyshim të drejtat sovrane të Greqisë Eurodeputeti grek: Shqipëria vë në dyshim të drejtat sovrane të Greqisë
Kreu i eurodeputetëve konservatorë grekë në Parlamentin Europian, Manolis Kefalogiannis ka dorëzuar një kërkesë për interpelancë në Komisionin Europian, duke marrë shkas nga deklaratat e fundit të kryeministrit shqiptar.

Meta: Shqipëria fiton, kur në krye të ambicieve janë ëndrrat e të rinjve Meta: Shqipëria fiton, kur në krye të ambicieve janë ëndrrat e të rinjve
Kreu i LSI-së, Ilir Meta është takuar me studentë të Beratit që studiojnë në Tiranë. Shqipëria fiton, kur në krye të ambicieve vendosen ëndrrat e të rinjve, tha ai.

Makina godet motorin, humb jetën drejtuesi Makina godet motorin, humb jetën drejtuesi
Një aksident rrugor ka ndodhur paraditen e kësaj të enjteje në aksin Peqin-Elbasan, ku një makinë ka përplasur një motor.

Ndërtimi i shkollave të gjelbërta; zgjidhje termoizolimi dhe energjia diellore Ndërtimi i shkollave të "gjelbërta"; zgjidhje termoizolimi dhe energjia diellore
Projekti më ambicioz i qeverisë shqiptare është  gjelbërimi i sipërfaqeve të shkollave dhe klasave ku mesojnë fëmijët shqiptar si dhe përdorimi sa më eficent i energjisë elektrike.