Në plazh me Rosie Huntington-Whiteley
Është nga të paktat modele dhe aktore të suksesshme dhe ka zëra se Rosie Huntington-Whiteley mund të jetë e pranishme në filmin e ri të James Bondit.

Skulpturat e parkut n Kor Skulpturat e parkut n Kor
Ka nisur në Korçë simpoziumi ndërkombëtar "Skulptura e Parkut". Deri më datë 10 shtator, artistë nga Shqipëria dhe vende të tjera do të krijojnë skulptura prej guri në një ambjent të hapur, ku qytetarët mund të shikojnë të gjithë procesin e punës.

Al Pacino: Fama t streson, por Al Pacino: Fama t streson, por
Festivali i Filmit në Venecia ka mbledhur mjaft yje botërore të kinemasë, mes të cilëve edhe ikona Al Pacino të cilit asnjëherë nuk i mungon humori.

Rihanna, 18 milion $ pr nj apartament n Nju Jork Rihanna, 18 milion $ pr nj apartament n Nju Jork (FOTO)
Rihanna ka marrë me qera një apartament në Nju Jork që në fillim të këtij viti, kur vendosi të shpërngulej nga LA. Por tani këngëtarja e hitit “Diamonds” duket se ka gjetur një shtëpi të përhershme, pasi është parë duke i hedhur një sy një apartamenti në lagjen Tribeca.

“The voice of Albania 4”
“The voice of Albania 4”
Në Kosovë janë zhvilluar audicionet për edicionin e 4 të “The Voice of Albania”, si faza e parë e garës për çmimin e madh të zërit më të mirë shqiptar për vitin 2014.

Recitali në TKOB Recitali në TKOB
Duket se muzika është traditë familjare në familjen Sata. Pas vëllait të saj, kantautorit Vlashent, sopranoja kolorature Roksi Sata ka ardhur nga Franca, për t’u paraqitur përballë publikut shqiptar në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit, me një recital që përmbajti perlat e repertorit të zhanrit të saj, shoqëruar në piano nga Ingrid Pulizo dhe të ftuar.

Natasha Oakley tregon të pasmet me bikini braziliane Natasha Oakley tregon të pasmet me bikini braziliane
Ka bërë plazh pothuajse çdo ditë që kur është kthyer në vendlindjen e saj, në Australi, dhe blogerja e famshme e modës Natasha Oakley shpalosi “asetet” me një bikini brazilian ditën e hënë, në plazhin North Bondi.

Trupi i mrekullueshëm i 49-vjeçares Cindy Crawford Trupi i mrekullueshëm i 49-vjeçares Cindy Crawford
Cindy Crawford ka treguar se edhe në prag të të pesëdhjetave vazhdon të mbajë një formë fizike si në ditët e saj më të mira.

Vin Diesel, regjisori i Furious 8?! Vin Diesel, regjisori i "Furious 8"?!
Përmes një postimi të bërë në Instagram, Vin Diesel ka folur rreth filmit "Furios 8", që ka mbetur pa regjisor, por aktori ka thënë se ai është zgjedhja e duhur për të marrë drejtimin e tij.

Ish e dashura e Jim Carry u martua ditën që vdiq?! Ish e dashura e Jim Carry u martua ditën që vdiq?!
Cathriona White është lajm kryesor i mediave rozë këto ditët e fundit, por mjeku ligjor i kontesë së Los Angeles zbulon një tjetër detaj. Ish e dashura e Jim Carry ishte martuar me një tjetër person ditën që vdiq.

Tom Cruise mungon në dasmën e vajzës së tij Tom Cruise mungon në dasmën e vajzës së tij
Tom Cruise raportohet se nuk ka qenë i pranishëm në dasmën e vajzës së tij Isabella, e cila organizoi një ceremoni surprizë muajin e kaluar.

Amal na tregon se si nuk duhet të hipim në makinë Amal na tregon se si nuk duhet të hipim në makinë
Ajo ka punuar për çështje ligjore të një profili të lartë dhe më të komplikuarat në botë. Por Amal Clooney nuk e ka mësuar artin e të hyrit me elegancë në makinë.

Carry në Irlandë, për funeralin e ish të dashurës Carry në Irlandë, për funeralin e ish të dashurës
Jim Carrey do të udhëtojë drejt Irlandës për të marr pjesë në funeralin e Cathriona White. Aktori hollivudian 53-vjeçar, planifikon të shkojë në shtëpinë e ish të dashurës së tij në Cappawhite, County Tipperay.

Will Smith i rikthehet muzikës Will Smith i rikthehet muzikës
Princi i Bell Air rikthehet sërish. Will Smith i kthehet muzikës pas një pauzë 10-vjeçare. I nominuari për Oskar, i cili mbushi 47 vjeç javën e kaluar, ka publikuar një remiks me këngën “Fiesta”, të grupit kolumbian të dancit, Bomba Estereo.

Cameron Diaz në një situatë të sikletshme në publik Cameron Diaz në një situatë të sikletshme në publik
Të jetosh si ata, harron që në realitet ka dhe ditë me shi. Në një ditë të tillë është përballuar dhe Cameron Diaz, e cila teksa ishte drejtuar për të hipur në makinë, ka rrëshqitur nga shiu që ka rënë në Los Angelos natën e së shtunës.

“The Voice of Albania 5”, audicionet e Kosovës “The Voice of Albania 5”, audicionet e Kosovës
Në Prishtinë janë zhvilluar këtë të dielë audicionet e hapura për edicionin e 5-të të spektaklit televiziv “The Voice of Albania”, garë kjo që kërkon zërin më të mirë shqiptar.

Rikthehet “Portokalli” Rikthehet “Portokalli”
Sot mbrëma rikthehet në ekranin e Top Channel spektakli i madh i humorit “Portokalli”.

Depp: Vajza po më bëhet aktore, jam i shqetësuar Depp: Vajza po më bëhet aktore, jam i shqetësuar
Johnny Depp ka deklaruar për një revistë gjermane se është i shqetësuar për faktin se vajza e tij 16-vjeçare, Lily-Rose, po ndjek hapat e tij.

“Tartufi” nis sezonin e Teatrit Kombëtar “Tartufi” nis sezonin e Teatrit Kombëtar
Teatri Kombëtar nis sezonin e ri artistik më 3 tetor me shfaqjen “Tartufi”. Vepra e Molierit do të ngjitet në skenë nga regjisori Erion Kame, me disa nga aktorët më të njohur, si Laert Vasili, Ligoraq Riza, Justina Aliaj e Rajmonda Bulku.

Scherzinger kritikohet që nuk pati fëmijë me Hamilton Scherzinger kritikohet që nuk pati fëmijë me Hamilton
Nicole Scherzinger i mbijetoi intervistës më të vështirë në karrierën e saj. Pas një sërë komentesh të pandjeshme ndaj saj, pasi ende nuk kishte një fëmijë, Scherzinger u shfaq në New York të premten.

Patrick nuk është si Arnold Patrick nuk është si Arnold
Ai është gjithë muskuj si i ati i tij, i famshmi Arnold Schwarzenegger. Por duket se kërkesat për Patrick në Hollivud janë shumë të ndryshme nga babai i tij, i cili u bë i famshmë për rolet e tij në filmat aksion.

Demi Lovato, nudo për “Vanity Fair” Demi Lovato, nudo për “Vanity Fair”
Demi Lovato ka zhveshur shpirtin e saj, por dhe shumë më tepër për setin e fotove të “Vanity Fair”.

“Writing’s on the Wall” renditet e para në Britani “Writing’s on the Wall” renditet e para në Britani
Sam Smith ka bërë histori duke u renditur i pari në Britani me kolonën zanore të James Bond, “Writing’s on the Wall”.

Rob Kardashian i fiksuar pas Selena Gomes Rob Kardashian i fiksuar pas Selena Gomes
Rob Kardashian nuk ka marrë seriozisht vetëm humbjen e peshës, por gjithashtu edhe të fitojë dashurinë e Selena Gomez...

Seks në avion, stjuardesa fitoi 900 mijë euro në dy vjet Seks në avion, stjuardesa fitoi 900 mijë euro në dy vjet
Një stjuardesë ka përfituar gati 900 mijë euro për një periudhë dy vjeçare, duke pasur marrëdhënie seksuale më pasagjerët në tualetin e avionit.

Java e modës në Paris Java e modës në Paris
“Moda e do Parisin”, kjo është edhe logoja e javës botërore të modës, që po zhvillohet në kryeqytetin francez.

Lady Gaga, striptease në pasarelë Lady Gaga, striptease në pasarelë
Lady Gaga u bashkua këtë javë me ikonën e botës së modës, stilistin Tom Ford.

Rita Ora ndryshon look për festë Rita Ora ndryshon look për festë
Rita Ora këtë javë është shfaqur me një look shumë ndryshe nga ai që jemi mësuar ta shohim zakonisht e që ekspozon trupin e saj.

Edhe fëmijët e VIP-ave sikletosen nga prindërit Edhe fëmijët e VIP-ave sikletosen nga prindërit
Edhe fëmijët e VIP-ave nuk janë imunë nga ndjesia e bezdisjes nga prindërit e tyre. Cindy Crawford thotë se vajza e saj 14-vjeçare, Kaia Gerber është e tmerruar nga prezenca e nënës së saj në rrjetet sociale.

Amal nuk është e vetmja që ka probleme me këmbët Amal nuk është e vetmja që ka probleme me këmbët
Ajo është një juriste e njohur ndërkombëtarish, me këmbë më të holla se Bambi, flokë më të gjatë se Rapunzel, dhe e martuar me mashkullin më të bukur në botë, por edhe Amal Clooney ka thembrën e Akilit.

Si promovohet një libër? Duke nxjerrë gjoksin Si promovohet një libër? Duke nxjerrë gjoksin
Ka akuzuar këngëtaret Rihanna dhe Miley Cyrus për faktin se nuk e kanë kaluar standardin që ka vendosur vetë që në vitet ’70 dhe për ta bërë më të qartë konceptin, 67-vjeçarja Grace Jones nxorri gjoksin para kamerave gjatë promovimit të librit të saj në Nju Jork.

Harroni Idris Elba dhe Tom Hardy për 007-tën Harroni Idris Elba dhe Tom Hardy për 007-tën
Të gjithë po flasin se kush do të jetë James Bond i ardhshëm. Prej kohësh përmenden emrat e Idris Elbas apo të favorizuarin e ri Damian Lewis.

Djali i Tom Hanks i varur nga kokaina Djali i Tom Hanks i varur nga kokaina
Djali i Tom Hanks, Chester, ka treguar se është i varur nga kokaina dhe për këtë arsye ka nisur të shkojë në një qendër rehabilitimi për të luftuar problemet e tij.

Perfeksioni e ka emrin Naomi Campbell Perfeksioni e ka emrin Naomi Campbell
Ajo ka qenë një nga supermodelet më të kërkuara për 30 vite me radhe dhe Naomi Campbell ka konfirmuar edhe njëherë që vazhdon ende të jetën në qendër të vëmendjes teksa ka pozuar nudo për një set fotografik.

Usain Bolt, shuplakë të pasmeve të striptistes (Video) Usain Bolt, shuplakë të pasmeve të striptistes (Video)
Usain Bolt u kënaq jashtë mase në një klub nate të Majemit, gjatë festës së ditëlindjes së reperit Lil Wayne. 

Rrëfimi i Kate Winslet Rrëfimi i Kate Winslet
Ylli i Hollivudit, Kate Winslet, e cila u martua me Ned Rocknroll në 2012, rrëfen se nuk ka qënë e lehtë të përballej me ndarjen me Sam Mendes dhe Jim Threapleton.

Mbylli sytë Bono! Të ka dalë vajza në revistë Mbylli sytë Bono! Të ka dalë vajza në revistë
Vokalisti i grupit U2 duhet të shmangë shfletimin e revistës “GQ” të këtij muaji nëse nuk dëshiron të shikojë vajzën e tij vetëm me të brendshme dhe në poza provokuese.

Kendall ndjek rrugën e Kimit: veshje që i tregon gjoksin dhe të pasmet Kendall ndjek rrugën e Kimit: veshje që i tregon gjoksin dhe të pasmet
Kendall Jenner ndodhet në Paris për eventin e famshëm të modës “Paris Fashion Week” dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen e saj transparente që i tregonte gjoksin dhe të pasmet.

Lady Gaga merr titullin “Gruaja e vitit” Lady Gaga merr titullin “Gruaja e vitit”
Këngëtarja e hitit “Born This Way” është vlerësuar për arritjet e saj në muzikë dhe për kontributin e dhënë në këtë industri, duke u vlerësuar si “Gruaja e vitit” nga “Billboard”.

Martesa e Beckham në krizë?! David përgjigjet... Martesa e Beckham në krizë?! David përgjigjet...
Së fundmi kanë nisur të qarkullojnë thashetheme se martesa e tyre është në krizë, por David Beckham i ka dhënë fund këtyre thashethemeve, duke treguar se sa shumë i mungon familja dhe bashkëshortja e tij Victoria.

Carmina Burana në TKOB Carmina Burana në TKOB
Carmina Burana, e konsideruar si vepra më e luajtur klasike e shekullit XX, vjen premierë më 4 tetor në TKOB, sipas konceptit të koreografit hungarez Youri Vamosh.

Porsche ka një përgjigje për aksidentin e Paul Walker Porsche ka një përgjigje për aksidentin e Paul Walker
Porche është detyruar të mbrohet pas padisë që e bija e Paul Walker ka bërë kundër saj ditën e djeshme. Kompania gjermane e makinave ka bërë një deklaratë lidhur me vdekjen e aktorit të "Fast and Furious" në vitin 2013.

Ellie Goulding tregon “asetet” për “Glamour” Ellie Goulding tregon “asetet” për “Glamour”
Ajo është një nga këngëtaret më të kërkuara në botë, e cila ka punuar shumë për albumet e saj, por përsa i përket jetës së saj personale Ellie Goulding është një person shumë i tërhequr.

Nicki Minaj do të shfaqet në një serial komik amerikan Nicki Minaj do të shfaqet në një serial komik amerikan
Nicki Minaj ka treguar se ndihet shumë krenare pasi së fundmi ka firmosur një kontratë dhe do të shfaqet në një serial të ri komik në rrjetin "ABC”, ku do të tregojë rreth familjes së saj nga Trinidadi që emigroi në Nju Jork.

Ndahet çifti hollivudian Seyfried-Long Ndahet çifti hollivudian Seyfried-Long
Amanda Seyfried dhe Justin Long nuk janë më bashkë, sipas "Us Weekly". Një burim ka raportuar se çifti i aktorëve ka vendosur t'i japë fund marrëdhënies 2-vjeçare pak javë më parë.

Katy Perry nuk ka për ta harruar këtë fanse Katy Perry nuk ka për ta harruar këtë fanse
Katy Perry është çuditur nga një superfanse e saj, të cilën ndoshta nuk ka për ta harruar kurrë, gjatë koncertit të saj në Rock in Rio në Brazil. 30-vjeçarja ftoi një vajzë në skenë, por kuptoi se ajo ishte e fiksuar pas Perry.

Miley Cyrus vesh të gjitha ngjyrat e mundshme Miley Cyrus vesh të gjitha ngjyrat e mundshme
Miley Cyrus do të drejtojë për herë të tretë Saturday Night Live më tre tetor, në sezonin e tij të 41-të. Dhe ajo e ka pranuar më së miri këtë të hënën, kur u fotografua teksa dilte nga provat në New York City.

Sakrificë për Mission Imposible Sakrificë për Mission Imposible
Tom Cruise ka një reputacion si një njeri në aksion por këto foto tregojnë se si e ka arritur ai këtë. Ylli 53-vjeçar i Hollivudit mësoi të mbante frymën nën ujë për të paktën 6 minuta, për të filmuar skenat e filmit Mission Impossible- Rogue Nation.

Festa në shtëpinë e Jason Derulo degjeneron në dhunë Festa në shtëpinë e Jason Derulo degjeneron në dhunë
Jason Derulo është “vizituar” nga policia tre herë dy ditë më parë si pasojë e disa ankesave të bëra ndaj tij.

Dy gëzime në një ditë për Kim Kardashian "Dy gëzime në një ditë për Kim Kardashian"
Kim Kardashian dhe Kanye West janë njoftuar nga doktorët se djali i tyre, me shumë mundësi, pritet të vijë në jetë gjatë periudhës së festave.

“Duhet të humbësh 5 kg, por pa t’u zvogëluar gjoksi” “Duhet të humbësh 5 kg, por pa t’u zvogëluar gjoksi”
Patricia Arquette thotë se seksizmi në Hollivud është arsyeja pse aktoret paguhen më pak se aktorët dhe trajtohen më keq.

A janë lidhur Kate Hudson dhe Nick Jonas? A janë lidhur Kate Hudson dhe Nick Jonas?
Kate Hudson, 36 vjeçe, dhe Nick Jonas, 23 vjeç, janë parë në shoqërinë e njëri- tjetrit gjatë fundjavës. Ylli i popit Nick, i cili së fundmi është ndarë nga e dashura e tij, Olivia Culpo, ishte në Florida për turin e tij.

Vajza e Paul Walker padit Porsche: U dogj i gjallë Vajza e Paul Walker padit Porsche: U dogj i gjallë
Paul Walker ishte ende gjallë në momentin që automjeti ku ishte pasagjer, Porsche u përplas në mënyrë fatale. Vajza e Paul, Meadow, ka ngritur një padi ndaj kompanisë së makinave, pasi sipas saj, automjeti ka patur mjaft të meta në projektim, çka dhe solli vdekjen e të atit.

Gigi Hadid shpërthen ndaj komenteve të fansave Gigi Hadid shpërthen ndaj komenteve të fansave
Modelja Gigi Hadid ka shpërthyer në rrjetin social “Instagram” ndaj komenteve negative të fansave, duke mbrojtur format e trupit të saj.

Helen Mirren: Në Hollywood s’ka më burra të vërtetë Helen Mirren: Në Hollywood s’ka më burra të vërtetë
Kur flitet për Hollywood-in, Helen Mirren është njëra prej aktoreve më kritike. Në të shkuarën ka folur shpesh për vështirësitë që kanë femrat të bëjnë karrierë në industrinë e filmit, por tashmë gjen vështirësi edhe tek aktorët e rinj.

Bebelina me vete në koncertin e Rihanna-s Bebelina me vete në koncertin e Rihanna-s
Për fansat brazilianë të Rihanna-s, koncerti i saj “Rock in Rio” është eksperienca e jetës së tyre. Disa nga ata fansat e flaktë janë të vendosur të ndjekin koncertin e saj pa asnjë shkëputje, nga fillimi në fund, duke zënë dhe vendet përballë skenës.

Kur bëhen bashkë Cindy dhe Kaia Kur bëhen bashkë Cindy dhe Kaia
Ai pati një rikthim të mirë në ekranin e madh me dramën “Paën Sacrifice” këtë muaj dhe sigurisht që Toby Maguire do të festonte këtë rikthim me miqtë e tij të famshëm.

Matt Damon: Aktorë, mbani sekret seksualitetin tuaj Matt Damon: Aktorë, mbani sekret seksualitetin tuaj
Matt Damon u sugjeron aktorëve dhe aktoreve të mbajnë sekrete seksualitetin e tyre, duke thënë “se jeni aktorë më të mirë sa më pak të dinë njerëzit për ju”.

Heidi Klum, një tjetër set fotografik seksi Heidi Klum, një tjetër set fotografik seksi
Si një ish-modele e “Victoria’s Secret”, Heidi Klum është mësuar të mos vishet shumë.

Rrëfimi i Michel Houellebecq Rrëfimi i Michel Houellebecq
Sonte më 20:05, në “Exclusive”, vjen Michel Houellebecq, profeti ogurzi.

Chris Brown rrezikon turneun në Australi Chris Brown rrezikon turneun në Australi
Episodet e ushtrimit të dhunës mund t’i kushtojnë këngëtarit amerikan Chris Brown, mundësinë e intepretimit në Australi.

Kështu bën dush Kylie Jenner? Kështu bën dush Kylie Jenner?
Ajo thjesht “zbriti nga froni” i mbretëreshës së rrjeteve sociale motrën e saj më të madhe, Kim Kardashian. Dhe Kylie Jenner e ka parë këtë si një rast për të qënë në qendër të vëmendjes sërish, teksa ka publikuar në faqen e saj të Instragramit një tjetër klip.

Një leksion elegance nga Amal Clooney Një leksion elegance nga Amal Clooney
Është bërë një vit që nga dasma e tyre madhështore në Venecia të Italisë. George dhe Amal Clooney festuan përvjetorin me një darkë romantike në Kaliforni.

Shkaku i vdekjes së Bobbi Kristina Brown Shkaku i vdekjes së Bobbi Kristina Brown
Autoritetet në Georgia e dinë shkakun e vdekjes së Bobbi Kristina Brown, por nuk e japin këtë informacion. Një gjykatës vendosi që përfundimet e mjekësisë ligjore për 22-vjeçaren duhet të mbeten sekrete, raporton TMZ.

Klasi i Selena Gomez Klasi i Selena Gomez
Selena Gomez tregoi klasin e saj teksa u shfaq në Paris këtë të shtunë, duke mahnitur të gjithë.

Shpërthyesja Nicki Minaj! Shpërthyesja Nicki Minaj!
Ajo debutoi të premten mbrëma për herë të parë me modelin e ri të flokëve. Por ngjyra e verdhë që Nicki Minaj kishte zgjedhur nuk e tërhoqi më shumë se 5 minuta vëmendjen e spektatorëve, sytë e të cilëve ranë sërish mbi trupin e saj.

Shakira, rrezatuese në OKB Shakira, rrezatuese në OKB
Shakira ka performuar gjatë ceremonisë së hapjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në New York, para se Papa Françesku të jepte fjalimin e tij.

Kush martohet e kush relaksohet Kush martohet e kush relaksohet
Ish e dashura e tij, Bar Rafaeli vuri kurorë me të fejuarin e saj Adi Ezra në një ceremoni madhështore në vendlindjen e saj, Izrael. Por 40-vjeçari Leonardo Di Caprio nuk ka qënë shumë i ndikuar nga kjo. Ai i është bashkuar shokut të tij, Jonah Hill për një xhiro me biçikletë në New York.

Dalin në shitje pamje të papublikuara më parë të Monroe Dalin në shitje pamje të papublikuara më parë të Monroe
Pamjet në prapaskenë të filmit të fundit të yllit hollivudian Marilyn Monroe kanë dalë në shitje për 20 mijë paund. Xhirimet plot 48 minuta, të papara ndonjëherë janë bërë teksa Monroe regjistronte në zona të ndryshme të SHBA më 1961 për filmin “The Misfits”.

Historia që përloti David Beckham Historia që përloti David Beckham
David Beckham është përlotur ditën e enjte ndërkohë që ka folur rreth një vajze 4-vjeçare, e cila është ndarë nga jeta në vitin 2013 gjatë një tajfuni në Filipine.

“Furious 8” mbetet pa regjisor “Furious 8” mbetet pa regjisor
Kompania e prodhimit “Universal” është në kërkim të një regjisori për filmin “Fast and Furious 8”.

Për nostalgjikët e viteve ’80! Për nostalgjikët e viteve ’80!
Jeni nostalgjikë të serialeve televizive të viteve ’80? Nëse po, atëherë një lajm i mirë po vjen për ju.

Tamara Ecclestone, thjesht super! Tamara Ecclestone, thjesht super!
Ajo e ka kaluar pjesën më të madhe të muajit të kaluar duke u sistemuar në Los Anxheles. Por nga ana tjetër nuk po anashkalon argëtimin si pjesë të stilit të saj të jetesës.

Ja pse fiton miliona! Ja pse fiton miliona!
Ajo e fiton bukën e gojës duke treguar trupin e saj në mënyrë joshëse në pasarelë, por jo vetëm. Dhe duke pasur një fizik për ta pasur zili, nuk është çudi që Gigi Hadid të kaprdiset.

“Asgjë sikur dielli” depërton në tregun amerikan “Asgjë sikur dielli” depërton në tregun amerikan
Këngët e grupit muzikor nga Kosova “Asgjë sikur dielli” tanimë do të dëgjohen edhe në Amerikë. Grupi ka nënshkruar në Tulla Culture Center marrëveshjen me kompaninë “Prince Deniv’ për distribuimin e këngëve në tregun amerikan.

Jeta luksoze e Blue Ivy Jeta luksoze e Blue Ivy
Ata shpenzuan plot 900 mijë dollarë për një javë në një jaht luksoz duke lundruar përreth Mesdheut. Dhe tashmë Beyonce poston një foto të familjes së saj luksoze, ku vajza Blue Ivy po bën pedikyr, teksa është ulur në bashin e anijes.

Autoritetet izraelite përplasen për shkak të supermodeles Autoritetet izraelite përplasen për shkak të supermodeles
Një kërkesë nga supermodelja izraelite Bar Refaeli për të mbyllur hapësirën ajrore mbi vendin ku do të mbahej ceremonia e martesës së saj, ka bërë që Ministria izraelite e Transportit dhe Autoriteti i Aviacionit Civil të ngrenë tonet.

Putin pranon të takohet me këngëtarin Elton John Putin pranon të takohet me këngëtarin Elton John
Presidenti rus, Vladimir Putin mësohet se ka telefonuar këngëtarin Elton John, pasi ky i fundit prej disa kohësh ka kërkuar një takim për të diskutuar mbi të drejtat e homoseksualëve.

Gisele Bundchen, një libër super i shtrenjtë me foto nudo Gisele Bundchen, një libër super i shtrenjtë me foto nudo
Pak ditë më parë Gisele Bundchen u rendit si modelja më e paguar në botë, pozicion të cilin e mban për të nëntin vit radhazi. Por pavarësisht të ardhurave të majme, libri që do ta nxjerrë së shpejti modelja do të kushtojë deri në 700 dollarë. Kjo ndoshta mund të konsiderohet paksa e tepërt për fansat e Gisele.

Këto veshje janë shumë të ngushta për Kimin... Këto veshje janë shumë të ngushta për Kimin...
Kim Kardashian ka publikuar një set fotografik ku shihet me veshje të ngjitura pas trupit që ia ngushtojnë tej mase “asetet” e saj.

Kylie Jenner tregon linjat... edhe të pasmet Kylie Jenner tregon linjat... edhe të pasmet
Kylie Jenner u dha fansave të saj një ekspoze të linjave personale teksa ndodhej në pishinën e shtëpisë së saj luksoze.

Striptiza “pikante” e Irina Shayk Striptiza “pikante” e Irina Shayk
Ajo nuk është vajzë e turpshme dhe nuk ka asnjë problem të tregojë trupin e saj.

Kush është kjo vogëlushe topolake Kush është kjo vogëlushe topolake
Kur meshkujt flasin për vajzën e ëndrrave të tyre thonë emrin e saj. Por kur femrave u duhet të përshkruajnë trupin perfekt, edhe një herë flasin për person konkret.

Si ka hyrë në këto veshje? Si ka hyrë në këto veshje?
Kim Kardashian ka publikuar një set fotografik ku shihet e veshur me veshje të ngjitura pas trupit që ia ngushtojnë tej mase “asetet” e saj.

Propozimi 1.5 milionë dollarësh i Harris Propozimi 1.5 milionë dollarësh i Harris
Duket se kanë rënë këmbanat e dasmës për çiftin më të diskutuar të momentit në “shoubizin” botëror Taylor Swift dhe Calvin Harris. Plani flitet të jetë i afërt pasi DJ Harris po e mendon mirë mënyrën e propozimit, dhe sigurisht unazën me diamante për vajzën që i ka rrëmbyer zemrën.

Incident turpërues për Victoria Beckham Incident turpërues për Victoria Beckham
Ajo njihet si mishërimi i joshjes, por duket se drejtimi i festimeve për 1-vjetorin e dyqanit të saj në Londër ka qenë një ngarkesë e madhe për Victoria Beckham.

Lorik Cana bëhet baba për herë të parë Lorik Cana bëhet baba për herë të parë
Duket se parashikimet nuk kanë rezultuar të sakta, pasi sipas thashethemeve të cilat qarkulluan së fundmi, Lork Cana përflitej se do të bëhej baba në ditën e ndeshjes me Serbinë, por bashkëshortja e kapitenit të skuadrës shqiptare, Monika, lindi fëmijën e parë të çiftit që është një djalë.

Ja si e feston 2-vjeçarja golin e Milanit Ja si e feston 2-vjeçarja golin e Milanit
Ende nuk i ka mbushur 2 vjeç, është vetëm 22 muajshe, por është një tifoze e zjarrtë e Milanit. Giorgia, së bashku me babin e saj, ndoqën në shtëpi ndeshje mes Milanit dhe Palermos, që kuqezinjtë e fituan me rezultatin 3-2.

Arsene Wenger, sërish beqar Arsene Wenger, sërish beqar
Presioni i madh që përjetohet në futbollin anglez, duket se ka ndikuar edhe në jetën private të Arsene Wenger.

Mark Wahlberg, film për një basketbollist të NBA Mark Wahlberg, film për një basketbollist të NBA
Mark Wahlberg ka një lidhje të veçantë me botën e sportit. Aktori dhe producenti i njohur hollivudian, protagonist i filmit “The Fighter” në vitin 2010, tani po mendon të sjellë në ekranin e madh historinë e një prej yjeve të NBA, Caron Butler, lojtarin veteran të Sacramento Kings.

Kidman: Në kontakt me fëmijët me mesazhe dhe internet Kidman: Në kontakt me fëmijët me mesazhe dhe internet
Nicole Kidman insiston se ajo mbështetet në teknologjinë moderne për të qënë në kontakt të përhershëm me dy fëmijët e saj që ka adoptuar gjatë martesës 11-vjeçare me Tom Cruise.

Taylor Swift në shtëpinë e fansit 7-vjeçar Taylor Swift në shtëpinë e fansit 7-vjeçar
Video e tij u bë virale pas kërcimit të hitit “Shake It Off”, dhe tashmë duket se ka tërhequr edhe vëmendjen e vetë këngëtares, Taylor Swift. Bashkë me Dylan Barnes, vogëlushin 7-vjeçar ata kanë kërycer në shtëpinë e tij hitin e famshëm.

Versioni ndryshe i “Shake it off” nga 12-vjeçarja me leuçemi Versioni ndryshe i “Shake it off” nga 12-vjeçarja me leuçemi
Lorelai Clubb, 12-vjeçarja nga Misuri, e cila u diagnostikua pak javë para ditëlindjes së saj të dymbëdhjetë me leuçemi akute, ka regjistruar një video të këngës së Taylor Swift nëpër ambientet e spitalit ku ajo qëndron e shtruar.

Shkrimtarja Mira Meksi kandidohet për çmimin “Ballkanika” Shkrimtarja Mira Meksi kandidohet për çmimin “Ballkanika”
“Mallkimi i Priftëreshave të Ilirisë”, romani i shkruar nga Mira Meksi, është libri i përzgjedhur nga juria shqiptare për të garuar në çmimet letrare “Ballkanika”.

Pirsingu i çuditshëm i Kendall Jenner Pirsingu i çuditshëm i Kendall Jenner
Thashethemet për pirsingu në trupin e modeles nisën të qarkullonin në muajin korrik, por në atë kohë Kendall Jenner vendosi të mos shprehej.

Sophia Loren, imazh i Dolce & Gabbana Sophia Loren, imazh i "Dolce & Gabbana"
Sophia Loren ka marrë një dhuratë të mrekullueshmë për 81-vjetorin e lindjes së saj. "Dolce & Gabbana" ka lançuar buzëkuqin i cili është bërë vetëm për nder të aktores italiane.

Jolie-Pitt dëshirojnë të zgjerojnë familjen e tyre Jolie-Pitt dëshirojnë të zgjerojnë familjen e tyre
Angelina Jolie dhe Brad Pitt përflitet se dëshirojnë të zgjerojnë familijen e tyre duke birësuar një jetim sirian.

Rita Ora mendon të hapë shkollë arti në Kosovë Rita Ora mendon të hapë shkollë arti në Kosovë
Rita Ora ka në plan të hapë një shkollë arti në Kosovë. Kështu është bërë e ditur nga vetë këngëtarja me origjinë kosovare në një intervistë të dhënë për për revistën “Glamour”.

Brooklyn Beckham: Prindërit e mi janë shumë të rreptë Brooklyn Beckham: Prindërit e mi janë shumë të rreptë
Brooklyn Beckham ka pranuar dje se prindërit e tij, Victoria dhe David janë të “rreptë”, por djali i madh i çiftit rrëfen gjithashtu se janë shumë të mirë.

Një baba si Wladimir Klitschko Një baba si Wladimir Klitschko
Nëse do të godiste me të majtën e tij Wladimir Klitschko, kjo do të thoshte se je në telashe. Por për vajzën e tij 9 muajshe, Kaya, krahu i majtë i tij është vendi më i sigurtë në botë.

Tronditen fansat e John Lennon (Video) Tronditen fansat e John Lennon (Video)
Fansat e John Lennon janë tronditur për shkak të një video ku shihet këngëtari teksa tallet me personat me aftësi të kufizuar.

Ja çfarë thonë për Valin... Ja çfarë thonë për Valin...
Vali është djali i vetëm, pas tre vajzave, në familjen Maloku. Rina, motra e tij e madhe, shprehet shumë e emocionuar për sukseset e të vëllait.

Val Maloku, kolegu 11-vjeçar i hollivudianëve Val Maloku, "kolegu" 11-vjeçar i hollivudianëve
Historia e tij u përngjan rastësive, ku megjithëse babai i tij është artist, nuk ishte në dijeni të ekzistencës së një talenti të tillë në familje.

Fundim Gjepali, anëtari më i ri i jurisë së MasterChef Fundim Gjepali, anëtari më i ri i jurisë së "MasterChef"
Fundim Gjepali është anëtari i ri i jurisë së “MasterChef Albania 3”. Me një eksperiencë të suksesshme në Itali, Fundimi është bërë promovues i vlerave të kuzhinës shqiptare.

MasterChef Albania nisi edicionin e 3-të "MasterChef Albania" nisi edicionin e 3-të
“MasterChef Albania 3” nisi rrugëtimin në kërkim të shefit më të mirë të kuzhinës. Të apasionuar pas artit të gatimit, qindra njerëz aplikuan për t’u bërë pjesë e këtij formati, por vetëm disa prej tyre ia dolën të parakalojnë para shefave.

Gisele Bundchen, modelja më e paguar Gisele Bundchen, modelja më e paguar
Gisele Bundchen është modelja më e paguar në botë. Revista prestigjioze amerikane “Forbes” edhe për këtë vit përpiloi listën specifike në këtë fushë dhe Bundchen është në krye të saj, pavarësisht tërheqjes nga pasarelat. “Sipas Forbes”, bashkëshortja e kuotërbekut amerikan, Tom Brady, vitin e kaluar përfitoi plot 44 milionë dollarë.

Rekord i “Game of Thrones” Rekord i “Game of Thrones”
“Game of Thrones” ishte triumfuesi i padiskutueshëm i “Emmy Awards”, ceremonia e përvitshme që nderon arritjet më të mira të programeve të shfaqura në televizionet amerikane.

Kendall Jenner dhe Orlando Bloom, në marrëdhënie sekrete Kendall Jenner dhe Orlando Bloom, në marrëdhënie sekrete
Kendall Jenner, e cila nuk ka folur kurrë për jetën e saj personale, raportohet të ketë nisur një marrëdhënie me Orlando Bloom. Tabloidi "The Sun" ka raportuar se aktori britanik ka bërë disa takime sekrete me modelen 19-vjeçare pas herës së parë që janë takuar në një film në Los Angeles, në muajin korrik.

Kujdes kur përkulesh Cara! Kujdes kur përkulesh Cara!
Supermodelja nuk mund të kalonte pa u vënë re në tapetin e kuq në premierën e Pan at Odeon Leicester Square. Teksa u përkul mbi gardhin mbrojtës, 23-vjeçarja Cara Delevingne shfaqi dukshëm këmbët e saj të gjata dhe çfarë mund të dukej tjetër nga fustani i saj super i shkurtër.

John Hamm fiton Emmy për Don Droper John Hamm fiton Emmy për Don Droper
Pas tetë vitesh nominime për Mad Men, Jon Hamm ka fituar një çmim Emmy për rolin e tij të Don Draper, si aktor kryesor në një dramë. 44-vjeçari nuk harroi të përshëndeste edhe ish të dashurën e tij, Jennifer Westfeldt me një fjalim mjaft emociounes.

“Rockstock Festival” në Tiranë “Rockstock Festival” në Tiranë
Tirana do të jetë nën ritmet e rokut të “Rockstock Music Festival” nga data 24 deri më 26 shtator. 17 grupe nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Serbia, Kroacia e Ukraina do të përformojnë tek ish-Kolonat në sheshin “Nënë Tereza” në këtë maratonë rocku, siç e kanë quajtur organizatorët.

Kylie i rikthehet të zezës Kylie i rikthehet të zezës
Kylie Jenner ka vendosur t’i rikthehet të zezës. Bëhet fjalë për ngjyrën e flokëve, të cilën 18-vjeçarja e ndryshon shpesh.

Festivali i Filmit Ballkanik Festivali i Filmit Ballkanik
Festivali i Filmit Ballkanik ka mbyllur edicionin e tij të 5-të në qytetin e Pogradecit, ku si çdo vit, juria ka dhënë vlerësimet e saj për më të mirët.

JLo, shkëlqen në Los Anxhelos JLo, shkëlqen në Los Anxhelos
Jennifer Lopez ishte e jashtëzakonshme mbrëmjen e së shtunës në Los Anxhelos.

Zhvishet Irina Shayk Zhvishet Irina Shayk
Irina Shayk dëshmon edhe njëherë se pse është njëra nga femrat më të bukura në botë.  Në llogarinë e saj në Instagram ajo ka publikuar dy foto, ku ekspozon trupin e saj.

Pamela Anderson nxjerr në ankand unazën e fejesës Pamela Anderson nxjerr në ankand unazën e fejesës
Pas finalizimit të divorcit me ish-partnerin Rick Salomon në muajin prill të këtij viti, Pamela Anderson ka nxjerrë në ankand unazën e fejesës që Rick i kishte dhuruar.

Minogue fotografohet me të dashurin 20 vjet më të ri Minogue fotografohet me të dashurin 20 vjet më të ri
Ata janë afruar shumë me njëri-tjetrin pas takimit në xhirimet e serialit televiziv “Galavant”.

Beckham bëhet aktor Beckham bëhet aktor
David Beckham bëhet pjesë e kinematografisë. Ish-ylli i United dhe Real Madrid u shfaq në filmin me metrazh të shkurtër 'Outlaws', film ky i realizuar nga kompania britanike “Belstaff” ku interpretojnë edhe emra të tillë si Harvey Keitel, Katherine Waterston dhe Cathy Moriarty.

“50 hijet e... një beqareje” “50 hijet e... një beqareje”
Të shumta kanë qenë spekulimet në lidhje me statusin e saj, pasi prej gati 3 muajsh nuk ishte kapur në ndonjë dalje të zakonshme me të dashurin Matthew Hitt.

Twerk, Khloe dhe Kylie sfidojnë njëra-tjetrën Twerk, Khloe dhe Kylie sfidojnë njëra-tjetrën
Me rikthimin në Los Anxheles, pas përfundimit të javës së modës në Nju Jork, Kylie Jenner dhe Khloe Kardashian gjetën një tjetër mënyrë sesi të ruajnë vëmendjen e fansave të tyre.

Beyonce nuk është shtatzënë Beyonce nuk është shtatzënë
Beyonce po shijon pushimet e saj më të mira me bashkëshortin Jay Z dhe vajzën e tyre Blue në Itali. Pas fotos ku çifti shkëmbenin puthje mes tyre në në jaht luksoz, këngëtarja ka shpërndarë një tjetër foto për miliona fansa të saj.

New York Fashion Week, stili nënë e bijë në sfilata New York Fashion Week, stili nënë e bijë në sfilata
Teksa pjesa më e madhe e fëmijëve po kalojnë shtatorin në bankat e shkollës apo duke luajtur në park, një grup prej tyre, fëmijë të njerëzve të famshëm, po jetojnë nën stilin e prindërve.

Miley Cyrus në lidhje me komedianin e famshëm?! Miley Cyrus në lidhje me komedianin e famshëm?!
Një burim ka deklaruar se Miley Cyrus dhe komediani Dane Cook kanë nisur të shoqërohen me njëri-tjetrin.

Madonna promovon albumin “Rebel Hearte” Madonna promovon albumin “Rebel Hearte”
Turi i albumit “Rebel Heart” duket se e ka bërë Madonna-n nostalgjike ne koncertin e saj të fundit në “Madison Square Garden”. Edhe pse duket se vitet nuk kalojnë për mbretëreshën e muzikës pop, Madonna e përsëriti dy herë frazën: Ndihem shumë nostalgjike sot, hera e parë që kam performuar këtu në Nju Jork ka qenë 30 vite më parë.

Ellie, seksi në kopertinën e albumit Ellie, seksi në kopertinën e albumit
Ellie Goulding është duke punuar shumë për albumin e saj “Delirium”, ndërsa së fundmi ka publikuar edhe kopertinën e tij.

Stilistja që vesh Miss Gjermaninë Stilistja që "vesh" Miss Gjermaninë
Emri i saj është i njohur në botën e modës në Gjermani. Ajo ka veshur Miss-in e këtij vendi, por edhe modelet e këtij kompeticioni kanë sfiluar me modelet e saj.

Dekolteja e hapur e Rita Orës Dekolteja e hapur e Rita Orës
Rita Ora ka qenë edhe njëherë në qendër të vëmendjes për veshjen e saj. 24-vjeçarja me origjinë shqiptare ka shkëlqyer ne një event në Nju Jork të mërkurën në mbrëmje.

Festivali Ndërkombëtar i Komedisë Festivali Ndërkombëtar i Komedisë
Korça, në mbrëmjen e tretë të Festivalit Ndërkombëtar të Komedisë ka ndjekur një prej shfaqjeve më të veçanta. “Të gjithë burrat e Analizës”, e sjellë nga trupa e Teatrit të Vlorës nën regjinë e Roland Mingës, ka arritur të përcjellë një prej mesazheve më aktuale për realitetin shqiptar, ku liria e individit frustrohet nga shoqëria.

48 vjeç dhe ende pozon nudo 48 vjeç dhe ende pozon nudo
Ajo ka qenë femra që ka zbukuruar muret e dhomave të meshkujve gjatë viteve ’90, por Pamela Anderson ka treguar se edhe në moshën 48-vjeçare është e denjë për ta mbajtur poster.

Në shtëpinë e Elisabeth Taylor (FOTO) Në shtëpinë e Elisabeth Taylor (FOTO)
Ajo ka qënë një nga fytyrat më të fotografuara në histori. Një karakter plot ngjyra, një performancë e shkëlqyer, Elisabeth Taylor ka qënë me dashura për kamerat. Edhe tani, shkruan DailyMail, ndihet mungesa e saj. 

Selena Gomez nuk e di nëse do lidhet sërish me Justin Bieber Selena Gomez nuk e di nëse do lidhet sërish me Justin Bieber
Selena Gomez u nda me Justin Bieber një vit më parë, por duket se ndarja nuk ka qënë përfundimtare. Teksa flet për edicionin amerikan të tetorit të revistës "Elle", 23-vjeçarja pranon se po kalon pak kohë me Bieber.

Demi Lovato, biseksuale?! Demi Lovato, biseksuale?!
Ish-ylli i “Disney”, Demi Lovato, ka lënë të nënkuptohet se ajo është biseksuale teksa ka qenë e ftuar në një program për të promovuar këngën e saj të re “Cool For The Summer”.

Lily Allen: Do t’ju dëshmoj të kundërtën Lily Allen: Do t’ju dëshmoj të kundërtën
Këngëtarja angleze, Lily Allen ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të hedhur poshtë shkrimet në disa media rozë, se ajo kinse ka thënë se jeta e saj ka dalë jashtë kontrollit.

Victoria heq tatuazhin, ishte dedikim për David Victoria heq tatuazhin, ishte dedikim për David
David Beckham ka shpenzuar verën duke bërë tatuazhe të cilat i dedikohen anëtarëve të familjes, ose data të rëndësishme, sikurse viti 1999 kur David kishte takuar Victoria-n.

Befason Rita Ora Befason Rita Ora
Rita Ora është duke qëndruar në Nju Jork për “Javën e modës”, ndërkohë që qëndrimin aty është duke e shfrytëzuar edhe për promovimin e këngës së saj më të re.

Rihanna, seksi përkrah të dashurit Rihanna, seksi përkrah të dashurit
Çdo ditë e më shumë shtohen zërat për një lidhje të mundshme mes Rihanna-s dhe Travis Scott, por asnjëri prej tyre nuk e ka konfirmuar akoma.

Drake dhe Serena Williams konfirmojnë lidhjen Drake dhe Serena Williams konfirmojnë lidhjen
Nëse akoma nuk ishit të bindur se Drake dhe Serena Williams janë një çift, shihni faktet.

Një erë e re për Mary Poppins Një erë e re për Mary Poppins
Një erë e re ka nisur të fryjë, për të risjellë me çadrën e saj kujdestaren më të famshme të fëmijëve, Mary Poppins. Bëhet fjalë për një prodhim të ri, sërish nga “Disney”, të filmit të famshëm muzikal të 1964-s.

Alessandra Ambrosio, e mrekullueshme me veshje lëkure Alessandra Ambrosio, e mrekullueshme me veshje lëkure
Ajo shfaqet si një figurë mjaft sportive në sfilatat e Victoria’s Secret. Dhe nuk është çudi që Alessandra Ambrosio ka shfaqur dukshëm asetet e saj gjatë një mbrëmjeje në New York.

“Qëndro çuditshëm” Britney Spears “Qëndro çuditshëm” Britney Spears
Duket se tashmë ajo ka gjetur besimin në vetvete si beqare. Dhe Britney Spears është shfaqur të hënën mjaft sportive, me një bluze mbi bel teksa blinte ëmbëlsira në Westlake Village.

Amber Rose me “look” të ri Amber Rose me “look” të ri
Amber Rose është parë në "West Hollywood" tërësisht ndryshe. 31-vjeçarja është fotografuar me një mikeshën e saj, Blac Chyna, me flokë të zeza e të gjata.

Gwen Stefani dhe Blake Shelton bashkë?! Gwen Stefani dhe Blake Shelton bashkë?!
Blake Shelton dhe Gwen Stefani mendohet të kenë nisur të shoqërohen me njëri-tjetrin pas ndarjes nga partnerët përkatës muajin e kaluar.

Rita Ora publikon së shpejti albumin e ri Rita Ora publikon së shpejti albumin e ri
Albumi i ri i Rita Orës pritet të publikohet në mbarë botën në muajin nëntor të këtij viti.

Hillary Clinton: Më shijoi takimi me Kim Kardashian Hillary Clinton: Më shijoi takimi me Kim Kardashian
Hillary Clinton duket se është impresionuar nga Kim Kardashian në takimin e saj të parë me të në Los Angeles, muajin e kaluar. Në një intervistë të dhënë së fundmi, kandidatja presidenciale e Partisë Demokratike ka thënë se Kim ishte e dashur dhe tërheqëse.

Victoria: Dashuria e Harper për sportin, “një thikë në zemër” Victoria: Dashuria e Harper për sportin, “një thikë në zemër”
Më herët këtë vit ajo ka bërë shaka duke thënë se të pasurit një vajzë që ‘dashuron futbollin’ është si një “thikë në zemër” për të. Por ish pjestarja e Spice Girls, Victoria Beckham i rikthehet sërish atyrë fjalëve, por kësaj here seriozisht.

Çifti Smith më të dashuruar se kurrë Çifti Smith më të dashuruar se kurrë
Ata janë martuar prej 17 vjetësh dhe ende dashurohen marrëzisht. Jada Pinkett Smith u shfaq publikisht të dielën teksa përqafonte bashkëshortin e saj Will, teksa prisnin makinën e tyre jashtë një restoranti në Malibu.

Duffy i rikthehet muzikës pas 5 vitesh Duffy i rikthehet muzikës pas 5 vitesh
Duffy ka publikuar projektin e parë muzikor pas 5 vitesh mungesë. Këngëtarja e hitit “Mercy”, ka surprizuar fansat e saj, duke publikuar këngën e saj të re të titulluar “Whole Lot Of Love”, përmes llogarisë së saj në “Facebook”.

Selena Gomez: Aktrimi më ka ndryshuar jetën Selena Gomez: Aktrimi më ka ndryshuar jetën
Selena Gomez ka thënë se aktrimi e ka ndihmuar të zbulojë një tjetër perspektivë. Aktorja 23-vjeçare u bë e famshme në një moshë të re, falë rolit të saj në programin e Disney Channel, “Barney & Friends”.

Nina Agdal, e gjitha në të kuqe Nina Agdal, e gjitha në të kuqe
Nina Agdal shfaqet gjithnjë elegante dhe e bukur, por kishim kohë pa e parë në të kuqe. Modelja 23-vjeçare është shfaqur e jashtëzakonshme në eventin për “Koleksionin e Artë të Michael Kors”.

Rita, kuqezi në Boston Rita, kuqezi në Boston
Rita Ora shkëlqen sërish. Artisja me origjinë shqiptare është duke kaluar në momentet më të mira të karrierës së saj, ndërsa adhuruesit vazhdojnë ta mbështesin pafund.

Elina Duni në Tiranë, promovon albumin “Dallëndyshja Elina Duni në Tiranë, promovon albumin “Dallëndyshja"
“Dallëndyshja’ e këngëtares Elina Duni do të stacionohet në datat 14 dhe 15 shtator në Tiranë. Albumi me këtë titull i këngëtares, prodhuar në një ndër shtëpitë më të mira diskografike në botë sa i takon muzikës jazz, vjen në Shqipëri pas promovimit në Berlin, Paris, Suedi e Estoni. “Dallëndyshja’ e Elina Dunit do të qëndrojë dy ditë në kryeqyet për të vijuar shtegtimin e saj në Beograd.

Sam Smith: Doja të vrisja veten Sam Smith: Doja të vrisja veten
Sam Smith duket tërësisht si një tjetër njeri së fundmi falë humbjes së madhe në peshë, por përpara se të pësonte këtë humbje peshe, këngëtari ka zbuluar se teksa shihte fotografitë e tij ku dukej i shëndoshë, mendonte të vriste veten.

Tre breza të Bloom Tre breza të Bloom
Orlando Bloom kaloi një ditë si baba dhe bir të shtunën. Aktori 38-vjeçar iu bashkua djalit të tij 4-vjeçar Flynn dhe të atit Harry për të kaluarën një ditë bashkë në Malibu.

Baba për herë të nëntë? Baba për herë të nëntë?
Duket se Mel Gibson do të bëhet sërish baba, pasi zërat flasin për një shtatzani të të dashurës së tij, shumë më të re në moshë, Rosalind Ross. 59-vjeçari i “Patriotit” është lidhur me 24-vjeçaren, skenariste filmi, që prek korrikut, ku çifti u pa në Sidnej, teksa filmonin Hacksaw Ridge.

Kris dhe Caitlyn, për herë të parë së bashku Kris dhe Caitlyn, për herë të parë së bashku
Është hera e parë që çifti ka qënë vetëm që nga transformimi i Caitlyn Jenner. Dhe duket se Kris Jenner është mirë në fillim të xhirimit që EOnline ka postuar të dielën në edicionin e saj E!’s I Am Cait

Beyonce, tmerrësisht e dashuruar me Jay-Z (FOTO) Beyonce, tmerrësisht e dashuruar me Jay-Z (FOTO)
Për Beyonce dhe Jay-Z mesa duket nocioni “monotoni martesore” nuk ekziston. Dhe pse kanë kaluar 7 vite që nga dita kur dy artistët me famë botërorë i thanë “Po” njëri-tjetrit në altar, ata duken po aq të dashuruar sa dhe ditën e tyre të parë.

Modelja e “Victoria Secret” rrëzohet në pasarelë (FOTO) Modelja e “Victoria Secret” rrëzohet në pasarelë (FOTO)
Modelja e “Victoria Secret”, Candice Swanepoel ka pësuar një rrëzim të tmerrshëm, mbrëmjen e së premtes, teksa u ngjit në pasarelë.

Artistët e Ballkanit, në Londër Artistët e Ballkanit, në Londër
Shoqata e artistëve të Ballkanit, me seli në Londër, ka hapur në kryeqytetin britanik një ekspozitë të disa artistëve ballkanas, ku mes atyre nga Kroacia, Greqia, Turqia e Bosnje-Hercegovina, merr pjesë edhe artisti shqiptar Gazmend Ejupi, nga “Tirana Art Biennale”.

Janë apo s'janë bashkë? Janë apo s'janë bashkë?
Prej kohësh kanë qenë subjekt spekulimesh nëse janë apo jo bashkë…të paktën deri më tani.

“Luani i artë” për filmin venezuelian “Desde Alla” “Luani i artë” për filmin venezuelian “Desde Alla”
Filmi venezuelian që i bën jehonë kaosit dhe dhunës në Karakas, “Desde Alla” apo “Nga larg”, është shpallur fitues i çmimit “Luani i artë” në Festivalin ndërkombëtar të Filmit, në Venecia të Italisë.

Elton John fton Putinin në takim Elton John fton Putinin në takim
Elton John është i vendosur të takohet me Presidentin rus, Vladimir Putin, për të diskutuar me të mbi atë, që ai vetë e quan si “sjellje qesharake” të kreut të Kremlinit mbi çështjen e të drejtave të homoseksualëve.

Aksident në filmin e Tom Cruise Aksident në filmin e Tom Cruise
Dy persona, pjesë e stafit të filmit të fundit që po xhiron aktori Tom Cruise, kanë gjetur vdekjen si pasojë e përplasjes së avionit me të cilin ata po udhëtonin.

Cristiano Ronaldo shndërrohet në aktor Cristiano Ronaldo shndërrohet në aktor
Cristiano Ronaldo duket se shumë shpejt do të hyjë në botën e kinematografisë. Mësohet se pritet të fillojnë xhirimet e filmit me titullin 'Manipulatori', ku do të shfaqet edhe ylli i Reali i Madridit.

Lewis Hamilton, jo vetëm pilot i F1 Lewis Hamilton, jo vetëm pilot i F1
Lewis Hamilton nuk shkëlqen vetëm në Botërorin e Formula 1. Piloti i Mercedes duket se ka talent edhe në fushën e muzikës dhe këtë ai e tregoi në një klub nate në SHBA, ku po mbahet java e modës në Nju Jork.

“Rrëfenja e shërbëtores”, botim ironik për luftën ideologjike “Rrëfenja e shërbëtores”, botim ironik për luftën ideologjike
Historia që ka tronditur botën e letrave vjen tanimë edhe në gjuhën shqipe përmes titullin “Rrëfenja e shërbëtores”. Margaret Atwood, autorja e këtij botimi, renditet në rangun e shkrimtareve bashkëkohore të mirëpritura jo vetëm nga lexuesit, por edhe nga kritika, ndaj Loreta Berhamit, botuesja e këtij libri nuk ka ngurruar aspak për ta sjellë në shqip këtë botim.

Sfilata në Manhattan, Givenchy kujton 11 shtatorin Sfilata në Manhattan, "Givenchy" kujton 11 shtatorin
Ka qënë një sfilatë ndryshe ajo e zhvilluar mbrëmjen e së premtes pranë One World Trade Center, që reflektonte në qiell dritën e saj blu .Një sërë personalitetesh të botës së spektaklit, ishin të pranishëm në shfaqjen e Givenchy në Manhatan, ku moda shërbeu si mënyrë për të kujtuar tragjedinë e 11 shtatorit.

Vetëm Rihanna mund ta përdorë këtë buzëkuq blu Vetëm Rihanna mund ta përdorë këtë buzëkuq blu
Asaj i pëlqen të dallohet për stil të veçantë. Të enjten Rihanna ka pritur miqtë në festën e saj në New York Fashion Vveek, ku u shfaq me një buzëkuq blu teksa priste të ftuarit.

Pse nuk buzëqesh Serena Williams Pse nuk buzëqesh Serena Williams
Ylli i tenisit, Serena Williams i ka dhënë një përgjigje të ndershme një gazetari, kur u pyet pse nuk buzëqesh në konferencën e shtypit, pas fitores ndaj motrës së saj Venus, në US Open.

Emily Ratajkowski mahnitëse dhe e veshur Emily Ratajkowski mahnitëse dhe e veshur
Emily Ratajkowski ka arritur të gjejë pak kohë të lirë nga axhenda e saj e ngjeshur në javën e modës në Nju Jork, për t’iu përkushtuar atij, të dashurit të saj, Jeff Magid.

Ylli i “Fifty Shades of Grey” zhvishet sërish Ylli i “Fifty Shades of Grey” zhvishet sërish
Ylli i “Fifty Shades of Grey”, Dakota Johnson, është shfaqur sërish topless. Këtë herë aktorja ka pozuar për revistën e modës “AnOther”.

Bullock fotografohet me të dashurin e ri Bullock fotografohet me të dashurin e ri
I dashuri i Sandra Bullock është një ish i dhënë pas drogës, i cili është përballur me policinë në të shkuarën, raporton “Daily Mail Online”.

Messi, baba për herë të dytë Messi, baba për herë të dytë
Leo Messi është bërë për herë të dytë baba. Gjatë kësaj të premteje, e fejuara e yllit argjentinas të Barcelonës, Antonella Rocuzzo, ka sjellë në jetë të voglin e dytë të lojtarit më të mirë në botë, Mateo, dhe këtë e ka bërë përmes një operacioni cezarian.

Kristen Stewart e viteve ‘40 Kristen Stewart e viteve ‘40
Kristen Stewart është shfaqur me një veshje të viteve ’40, një fustan femëror gjatë xhirimeve të filmit të ri të Woody Allen që do të dalë në 2016.

Cruz dhe Bardem më të dashuruar se kurrë Cruz dhe Bardem më të dashuruar se kurrë
Ata mund të jenë prindër të kujdesshëm apo aktorë fitues të çmimeve Oskar, por Penelope Cruz dhe bashkëshorti i saj Javier Bardem ende gjejnë kohën për njëri- tjetrin.

Beyonce zhvishet për revistën “Flaunt” Beyonce zhvishet për revistën “Flaunt”
Ajo njihet tashmë si një personazh që bën sete fotografike super seksi, por së fundmi Beyonce ka pozuar për revistën “Flaunt”, duke treguar edhe njëherë format e mrekullueshme trupore.

Zbulohet i dashuri i ri i Amber Rose Zbulohet i dashuri i ri i Amber Rose
Duket se më në fund Amber Rose ka harruar ish-bashkëshortin e saj Wiz Khalifa. Sipas disa burimeve, bukuroshja 31-vjeçare ka nisur të shoqërohet me lojtarin e futbollit amerikan Odell Beckham Jr.

Professor Green flet rreth problemeve martesore Professor Green flet rreth problemeve martesore
Professor Green, emri i vërtetë i të cilit është Stephen Manderson, ka thënë se ka kërkuar ndihmë pas vdekjes së babait të tij për të ndaluar së fajësuari bashkëshorten për problemet në marrëdhënien e tyre.

Papa citon këngën e Minës: Mbi faljen të mos bëjmë fjalë Papa citon këngën e Minës: Mbi faljen të mos bëjmë fjalë
“Lufta është edhe në komunitetin tonë të krishterë”, dhe për të pasur paqe duhet të “falim” me fakte dhe jo me fjalë. Kështu tha Papa gjatë meshës në Santa Marta, duke cituar edhe “këngën e bukur të Mina, që këndonte ‘Fjalë, Fjalë’ (Parole, Parole).

Simpson i rikthehet muzikës pas 5 vjetësh Simpson i rikthehet muzikës pas 5 vjetësh
Jessica Simpson do t’i kthehet këngës pas një shkëputjeje 5-vjeçare. Kështu ka bërë të ditur këngëtarja e ftuar në emisionin e NBC, “Today”.

Dhurata më e mirë për ditëlindjen e Pink! Dhurata më e mirë për ditëlindjen e Pink!
Është e sigurtë se ajo ka kaluar pushimet më të mrekullueshme, dhe festimet kanë vazhduar të martën, kur Pink mbushi plot 36 vjeç. Këngëtarja e famshme është fotografuar në Nju Jork me bashkëshortin e saj, Carey Hart, 40 vjeç dhe vajzën e tyre 4-vjeçare, Willow.

Selena Gomez, “topless” për promovimin e albumit të ri Selena Gomez, “topless” për promovimin e albumit të ri
Duhet thuajse edhe një muaj që albumi “Revival” të dalë në treg, kështu që këngëtarja ka vendosur të promovojë albumin e saj, duke i lënë shumë pak vend imagjinatës.

Sekreti i Bradley Cooper për t'i bërë vajzat për vete (Video) Sekreti i Bradley Cooper për t'i bërë vajzat për vete (Video)
Ai është jë nga meshkujt më të dëshiruar nga femrat në botë dhe Bradley Cooper ka treguar se kërcimi është arma e tij sekrete për t’i bërë femrat për vete.

Dekolteja e ekzagjeruar e vajzës së Jose Mourinho Dekolteja e ekzagjeruar e vajzës së Jose Mourinho
Jose Mourinho ishte i ftuar në eventin “GQ MAN OF THE YEAR AWARDS” të zhvilluar në Londër, aty ku u paraqit para fotografëve me vajzën e tij 18-vjeçare Matilde.

Adele refuzon këngën e Sias Adele refuzon këngën e Sias
Adele ka refuzuar të publikojë një këngë për të cilën kishte punuar me Sian për albumin e saj. Këngëtarja e hitit "Rolling in the Deep" ka bashkuar fuqitë me këngëtaren e "Chandelier" për një këngë të titulluar "Alive", këngë e cila do të ishte pjesë e albumit të tretë të Adele, por duket se Adele e ka refuzuar.

Kosova në garë me dy filma për European Film Awards Kosova në garë me dy filma për "European Film Awards"
Kosova pritet të paraqitet për herë të parë në “European Film Awards”. Siç njoftoi Qendra Kinematografike e Kosovës, në mesin e 52 filmave që janë nominuar në “EFA” janë edhe dy filma kosovarë të rekomanduar për nominim.

Rita Ora nuk ka kohë për pushim Rita Ora nuk ka kohë për pushim
Rita Ora thuajse nuk ka kurrë kohë për pushim. Këngëtarja e hitit “Body On Me” ka folur hapur rreth axhendës së saj shumë të ngarkuar, duke thënë se ka shumë pak kohë për t’u shplodhur.

Zyrtare, Sam Smith do të këndojë këngën e Spectre Zyrtare, Sam Smith do të këndojë këngën e Spectre
Ka pasur mjaft spekulime se kush do të këndojë kolonën zanore të James Bond-it të ardhshëm, por Sam Smith ka konfirmuar se do të jetë pikërisht ai.

North është një mini- Kanye North është një mini- Kanye
Edhe bukuroshja e vogël, North West po ecën në stilin e prindërve të saj. Ajo dukej e mrekullueshme teksa kishte dal me mamanë, Kim Kardashian në Nju Jork. Vogëlushja dy vjeçare ishte veshur si i ati i saj, reperi Kanye West.

Pas kuintave me Anastacian Pas kuintave me Anastacian
Është ende një divë, por fatkeqësisht pa “charter” dhe avionë privatë. Për turin e saj “Resurrection”, ajo e ka përshkuar Europën mbarë me avionë të linjave.

Për Irina-n dhe Bradley-n pushimet nuk kanë fund Për Irina-n dhe Bradley-n pushimet nuk kanë fund
Ajo është një nga modelet më të bukura në botë, ndërsa ai është një aktor tepër i preferuar në Hollywood dhe bëhet fjalë për çiftin më të ri hollivudian, Irina Shayk dhe Bradley Cooper, të cilët pas Capri-t në Itali kanë zgjedhur plazhin e New Jersey për të kaluar fundjavën.

Adam Levine dëmtohet në qafë Adam Levine dëmtohet në qafë
Adam Levine duket se ka pësuar një incident serioz. Këngëtari i Maroon 5 ka publikuar një fotografi të tijën ku shihet me një mbajtëse qafe dhe ndërkohë u ka kërkuar ndjesë fansave për shtyerjen e koncerteve në Korenë e Jugut.

Fotoja intime e Professor Green dhe bashkëshortes së tij Fotoja intime e Professor Green dhe bashkëshortes së tij
Në fillim të këtij viti u “përmbytën” nga zëra mbi një divorc të mundshëm, por Professor Green ka treguar se martesa e tij me Millie Mackintosh është më në rregull se kurrë pasi postoi një foto nudo të të dyve në vaskë.

Vajza e artë Halle Berry Vajza e artë Halle Berry
Halle Berry mund të jetë një nën shumë e impenjuar për dy fëmijët e saj, por kjo nuk do të thotë se ajo nuk duket mirë, edhe pse është duke bërë pazarin.

Fëmijët e Jolie- Pitt po rriten shumë shpejt (FOTO) Fëmijët e Jolie- Pitt po rriten shumë shpejt (FOTO)
Ajo mund të jetë aktore, regjisore, modele etj., por Angeline Jolie është një nënë e mrekullueshme për gjashtë fëmijët e saj.

Nicole Scherzinger, topless në Malibu Nicole Scherzinger, topless në Malibu
Nicole Scherzinger vazhdon të ndajë momente nga pushimet e saj me adhuruesit në mbarë botën.

Depp: I vrava qentë e mi dhe pastaj i hëngra Depp: I vrava qentë e mi dhe pastaj i hëngra
Incidenti për futjen e qenve të tij në mënyrë të paligjshme në Australi pushtoi faqet e para të gazetave, por duket se Johnny Depp ka parë anën komike të këtij debati publik, pasi ai ka deklaruar se i ka vrarë qentë dhe më pas i ka ngrënë ata.

Miley Cyrus përfshihet në një aksident me makinë Miley Cyrus përfshihet në një aksident me makinë
Miley Cyrus është përfshirë në një aksident me makinë ditën e enjtë në West Hollywood, vetëm pak ditë pasi drejtoi "MTV Video Music Awards", më 30 shtator.

Njihuni me sozinë e Angelina Jolie Njihuni me sozinë e Angelina Jolie
Ngjashmëria e saj e madhe me Angelina Jolie ka bërë që të shkruhen qindra artikuj nëpër gazeta. Bëhet fjalë për një studente skoceze 24-vjeçare, Chelsea Marr, e cila edhe pse e bukur, ka hequr dorë nga modelingu për të punuar si menaxhere në një kompani gazi në Aberdin.

Sam Smith nuk do të këndojë për filmin e James Bond Sam Smith nuk do të këndojë për filmin e James Bond
Sam Smith përfundimisht nuk do të këndojë për kolonën zanore të filmit "Spectre".

Njihuni me vogëlushin e ri Beckham (FOTO) Njihuni me vogëlushin e ri Beckham (FOTO)
Gjithmonë e gatshme të jetë në kontakt me 6.6 milionë ndjekësit e saj. Victoria Beckham ka postuar në Instagram pjesëtarin e ri të familjes së saj të famshme.

Katie Holmes dhe Luke Wilson flirtojnë…por në film Katie Holmes dhe Luke Wilson flirtojnë…por në film
Kafja dhe cigarja kanë qenë një takim ideal për shumë gjëra në vitet ’90. Dhe pse jemi dy dekada më vonë, Katie Holmes dhe Luke Wilson po kënaqen më së miri, teksa flirtojnë në setin e filmit “All We Had” (Gjithçka që kemi) në Nju Jork.

Kate Middleton në pritje të fëmijës së tretë?! Kate Middleton në pritje të fëmijës së tretë?!
Kate Middleton dhe Princi William raportohen të jenë në pritje të fëmijës së tyre të tretë.

Paditet kompania e Jessica Alba Paditet kompania e Jessica Alba
Një klient i pakënaqur ka paditur kompaninë e Jessica Alba, “The Honest Company”, për mashtrim.

Nicole rikthehet në plazh Nicole rikthehet në plazh
Ky vit ka qenë shumë i vështirë për Nicole Scherzinger. Jeta personale ka qenë në qendër të thashethemeve që pas ndarjes nga Hamilton, ndërsa ka njohur kriza edhe në atë profesionale.

Tom Hardy, së shpejti baba Tom Hardy, së shpejti baba
Tom Hardy dhe bashkëshortja e tij Charlotte Riley janë në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Selena Gomez tregon anën e saj seksi Selena Gomez tregon anën e saj seksi
Ajo ka marrë tepër kritika rreth formave të saj trupore në fillim të këtij viti, por Selena Gomez duket qartë që nuk është ndikuar aspak nga këto komente negative dhe ka publikuar një fotografi provokuese në llogarinë e saj të Instagramit.

Mr. Bean mbush 25 vjeç, si feston Atkinson (FOTO) Mr. Bean mbush 25 vjeç, si feston Atkinson (FOTO)
Një surprizë për rrugët e Londrës dhe sheshin para Pallatit Buckingham, për Rowan Atkinson. Aktori i jashtëzakonshëm anglez ka festuar kështu 25-vjetorin e krijimit të personazhit më të famshëm të viteve ’90, Mr. Bean.

Affleck dhe Garner në qendrën e këshillimit martesor Affleck dhe Garner në qendrën e këshillimit martesor
Ben Affleck dhe Jennifer Garner janëe parë të enjten të mbërrijnë njëri pas tjetrit në një qendër këshillimi martesor në Los Angeles, raporton DailyMail nëpërmjet fotove të saj ekskluzive.

Iglesias: Marrëdhëniet perfekte nuk ekzistojnë Iglesias: Marrëdhëniet perfekte nuk ekzistojnë
Enrique Iglesias ka treguar realitetin që ndodh në një marrëdhënie, duke na e bërë të qartë se ai dhe Anna Kournikova nuk do të jetë çifti i ardhshëm që do të ndahet.

Harry Styles goditet në fytyre me kanaçe nga një fans (VIDEO) Harry Styles goditet në fytyre me kanaçe nga një fans (VIDEO)
Gjatë një koncerti në Filadelfia këtë javë, Harry Styles ka pësuar një tjetër incident pasi një fans e ka goditur atë me një kanaçe në fytyrë.

Rihanna, set fotografik me veshje transparente Rihanna, set fotografik me veshje transparente
Njihet për bukurinë e saj të egër dhe për paturpësi në të veshur, kështu që Rihanna ishte zgjedhja perfekte për një set fotografik të “nxehtë” në faqet e revistës ‘Dior’.

Pippa Middleton në plazh me ish të dashurin Pippa Middleton në plazh me ish të dashurin
Një fizik për tu pasur zili, e veshur me bikini të kuqe në plazhin e St. Barth.

Mikeshat Hudson dhe Aniston (FOTO) Mikeshat Hudson dhe Aniston (FOTO)
Duket se Kate Hudson dhe kolegia e saj në filmin e ri, “Dita e Nënës”, Jennifer Aniston po bëhen shumë shoqe. Hudson, 36 vjeçe, ka postuar një selife me të sapomartuarën Aniston në Instagram.

Ciara, pranë martesës me Russell Wilson? Ciara, pranë martesës me Russell Wilson?
Ciara duket se ka zbuluar një sekret tepër të rëndësishëm për shtypin këtë javë, diçka që kishte të bënte me hapin tjetër në marrëdhënien e saj me yllin e NFL-së, Russell Wilson.

Bullock dhe Randall, prej disa muajsh bashkë Bullock dhe Randall, prej disa muajsh bashkë
Ajo sapo i ka prezantuar botës të dashurin e saj të ri, por sipas thashethemeve, Sandra Bullock dhe Bryan Randall kanë disa muaj që kanë nisur romancën e tyre dhe aktorja është përpjekur ta mbajë këtë marrëdhënie sa më sekrete.

Publikohen fotografi nudo të Jolie Publikohen fotografi nudo të Jolie
Disa fotografi bardhë e zi të Angelina Jolie, në të cilat shfaqet e zhveshur në moshën 20-vjeçare, kanë dalë në shitje në një galeri në Londër me një vlerë prej 1800 paundësh.

“Albumet e mia si novela romantike” “Albumet e mia si novela romantike”
Sam Smith dëshiron që albumet e tij të duken si novela romantike. Këngëtari momentalisht po punon për albumin e tij të dytë, i cili vjen pas “The Lonely Hour” në 2014.

Bëmë mama të të ngjaj! Bëmë mama të të ngjaj!
Kim Kardashian po vazhdon pushimet e verës në St Barts dhe ditën e martë u fotografua bashkë me vajzën e saj North në plazh.

Edicioni i 72-të i Festivalit të Venecias Edicioni i 72-të i Festivalit të Venecias
Festivali më i vjetër i filmit në botë pritet të nisë në Venecia. Edicioni i 72-të, i atij që vendasit e quajnë “La Mosta”, nis me 11 ditët e tapetit të kuq, festave dhe premierave.

“Gjëra që ndodhin kur i puth dorën Brad Pittit” “Gjëra që ndodhin kur i puth dorën Brad Pittit”
Pasi arriti në Silverstone fitoren e katërt sezonale në MotoGP, Valentino Rossi ka qenë shumë i frymëzuar në rrjetet sociale.

Spears ka një mesazh të pakuptueshëm për meshkujt (VIDEO) Spears ka një mesazh të pakuptueshëm për meshkujt (VIDEO)
Ajo nuk ka patur shumë fat në dashuri, dhe së fundmi ka deklaruar se është single prej një viti. 33-vjeçarja Britney Spears dha një mesazh disi të pakuptueshëm për meshkujt në spektaklin e saj në Las Vegas.

Martohen, divorcohen dhe rimartohen... (FOTO) Martohen, divorcohen dhe rimartohen... (FOTO)
Të dashuroj, martohem me ty, divorcohem dhe rimartohem. Duket se kështu po ndodh mes yjeve të djeshëm dhe të sotshëm.

Rita Ora: Frymëzohem nga muzika britanike dhe ajo shqiptare Rita Ora: Frymëzohem nga muzika britanike dhe ajo shqiptare
Përveçse është një nga këngëtaret më të suksesshme të gjeneratës së re, Rita Ora është edhe një autore këngësh.

Ed Sheeran nën shoqërinë e një femre misterioze Ed Sheeran nën shoqërinë e një femre misterioze
Ed Sheeran, i cili së fundmi u përfol për një romancë me Nicole Scherzinger, është fotografuar teksa largohet nga një hotel nën shoqërinë e një femre misterioze.

Ja arsyeja pse Bieber qau në VMAs 2015 Ja arsyeja pse Bieber qau në "VMAs 2015"
Justin Bieber nxiti një diskutim tepër të madh në mediat online pasi shpërtheu në lot në fund të performancës së tij në “MTV Video Music Awards 2015”, e cila u organizua në Los Angeles më 30 gusht.

Rihanna prezanton parfumin e saj të ri Rihanna prezanton parfumin e saj të ri
Këngëtarja e njohur Rihanna prezantoi parfumin e saj RiRi në Bruklin të Nju Jorkut. Kjo është hera e shtatë që artistja nga Barbados nxjerr linjën e saj të parfumeve duke theksuar se këtë radhë ajo ka prezantuar veten e saj.

Roberts dhe Crawford së bashku në Malibu (FOTO) Roberts dhe Crawford së bashku në Malibu (FOTO)
Njëra është aktorja ikonë e viteve ‘90, ndërsa tjetra supermodele e brezit të saj. Tashmë tek të 40-tat, Julia Roberts dhe Cindy Crawford mbeten ende dy nga femrat më të bukura në botë, vetëm se tashmë kanë edhe fëmijë të mrekullueshëm.

Ne-Yo së shpejti baba Ne-Yo së shpejti baba
Ditën e djeshme, më 31 gusht, Ne-Yo ka konfirmuar lajmin se është fejuar dhe se ai së bashku me të fejuarën Crystal Renay janë në pritje të një fëmije.

James Bond paragjykues, seksist dhe i vetmuar James Bond "paragjykues, seksist dhe i vetmuar"
Roli i James Bond e ka bërë atë të pasur por kjo nuk e ka ndalur aspak Daniel Craig të cilësojë personazhin e famshëm si një tip paragjykues, seksist dhe shumë të vetmuar.

Rita Ora, dekolte ekstreme për MTV VMA Rita Ora, dekolte ekstreme për MTV VMA
Rita Ora tërhoqi vëmendjen me veshjen e saj në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve për videot më të mira të vitit nga MTV.

MTV Video Music Awards, triumfon sërish Taylor Swift MTV Video Music Awards, triumfon sërish Taylor Swift
Duket se MTV Music Video Awards, mbajtur mbrëmjen e së dielës në Los Angeles, ka qenë mbrëmja dedikuar Taylor Swift, e cila edhe për këtë vit ka marrë vlerësimin e publikut, duke marrë 2 çmimet më të rëndësishme të këtij kompeticioni, atë të videos më të mirë në kategorinë e artisteve femra dhe të videos më të mirë në muzikën pop, dhënë për këngën “Bad Blood”, të cilën Swift e solli në bashkëpunim me këngëtaren Blank Space.

“Më falni, më doli paksa gjoksi” “Më falni, më doli paksa gjoksi”
Miley Cyrus ka treguar gjoksin në televizionin kombëtar gjatë MTV Video Music Awards, aty ku ishte moderatore e shfaqjes.

Ndërron jetë regjisori i famshëm i filmave horror, Wes Craven Ndërron jetë regjisori i famshëm i filmave horror, Wes Craven
Regjisori amerikan Wes Craven, i famshëm për filmat e tij horror, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare.

Ago Nezha dokumenton historinë e patriotëve të Nivicës Ago Nezha dokumenton historinë e patriotëve të Nivicës
Në kohën kur publikimet komerciale sundojnë edhe tregun e botimeve, profesor Ago Nezha, ka mbledhur në një libër historinë e patriotëve të Nivicës dhe Dukatit.

Vdes talenti i ri i teatrit amerikan Vdes talenti i ri i teatrit amerikan
I pari afro-amerikan, e njëkohësisht personi më i ri në moshë, që ka interpretruar rolin qendror të pjesës “Les Miserables” në Broadëay, ndërroi jetë pas një rrëzimi.

Dy biberonë shumë të këndshëm Dy biberonë shumë të këndshëm
Kim Kardashian ka treguar se ka shumë sens humori kur vjen puna për ndryshimet trupore që po i shkakton shtatzënia.

40-vjeçarja me trupin perfekt 40-vjeçarja me trupin perfekt
Victoria Silvstedt ka treguar format e saj perfekte trupore në Monako ditën e shtunë. Modelja suedeze u fotografua me bikini të zi në një jaht luksoz.

Jennifer Aniston i rikthehet punës Jennifer Aniston i rikthehet punës
Bukuroshja e Hollivudit, Jennifer Aniston dhe kolegu i saj Jason Sudeikis janë fotografuar në Atalanta, teksa po punojnë për filmin e tyre të ri.

Rrëfehet Miley Cyrus: Jam panseksuale, nuk jam në një lidhje Rrëfehet Miley Cyrus: Jam panseksuale, nuk jam në një lidhje
Miley Cyrus rrëfen se është “panseksuale”. Këngëtarja 22-vjeçare e cila është lidhur me ëngjëllin e Victoria’s Secret, Stella Maxwell prej disa muajsh, këmbëngul se ajo është tërheqëse për të gjithë dhe shumë e kërkuar.

Ja çfarë i ka pëlqyer Cristiano Ronaldo Ja çfarë i ka pëlqyer Cristiano Ronaldo
Mendohet se për të është interesuar Cristiano Ronaldo dhe Alessia Tedeschi tregoi gjatë pushimeve në Formentera pse ylli i futbollit botëror është tërhequr nga ajo.

Kim Kardashian, pushime me vajzën Kim Kardashian, pushime me vajzën
Kim Kardashian është gjithmonë krenare për format e saj dhe gjatë pushimeve verore që po i kalon në St Barts, 34-vjeçarja ka treguar format e saj të reja tashmë që është shtatzënë.

Mariah Carey bën “shopping” në Siçili Mariah Carey bën “shopping” në Siçili
Ajo nuk është nga ata njerëz të famshëm që mundohet të fshehë trupin. Dhe ndoshta është pak befasuese që këngëtarja Mariah Carey është fotografuar me një pamje të gëzueshme në Siçili.

E mrekullueshmja Katy Perry E mrekullueshmja Katy Perry
Këngëtarja e famshme ka vjedhur të gjithë vëmendjen me veshjen e saj në teatrin Lunt Fontane të Brodway ku ylli i popit kishte parë produksionin e ri Finding Neverland.

Kim dhe Kanye fitojnë betejën me “Youtube” Kim dhe Kanye fitojnë betejën me “Youtube”
Kanë kaluar thuajse dy vite që nga propozimi për martesë që Kanye West i bëri Kim Kardashian, por çifti i famshëm duket se ka fituar betejën ligjore me themeluesin e “Youtube”, Chad Hurley, për publikimin e videos së propozimit.

Rita Ora i lë pak vend imagjinatës Rita Ora i lë pak vend imagjinatës
Rita Ora nuk ka mundur të ishte e pranishme në nisjen e “X Factor” ditën e mërkurë për shkak të angazhimeve të saj, por ajo ka arritur të bëhet përsëri qendra e vëmendjes.

Pamela Anderson: Me kalimin e viteve ndihem më e re Pamela Anderson: Me kalimin e viteve ndihem më e re
Pamela Anderson është shprehur se ndihet sikur me kalimin e viteve rinohet akoma më shumë. Modelja dhe aktorja 48-vjeçare nuk është një fanse e botoksit, pasi një herë që e ka provuar nuk mund të njihte veten e saj.

Justin Theroux flet për martesën e tij me Jennifer Aniston Justin Theroux flet për martesën e tij me Jennifer Aniston
Justin Theroux më në fund ka folur hapur për jetën e tij pas martesës sekrete me Jennifer Aniston në fillim të këtij muaji. Aktori ka thënë për "People" se ndihet si një tjetër person pas martesës.

Rita Ora, ja kë zgjedh për duetin e radhës Rita Ora, ja kë zgjedh për duetin e radhës
Bashkëpunimi i Rita Orës me Ed Sheeran është një nga këngët më të "ëmbla" që mund të keni dëgjuar ndonjëherë.

Këngëtarja Anastacia rrëfen për Top Channel: Një model rezistence për të gjithë Këngëtarja Anastacia rrëfen për Top Channel: Një model rezistence për të gjithë
Pak para se të dilte në koncerti në stadiumin “Qemal Stafa”, këngëtarja Anastacia, në një rrëfim të gjatë për Top Channel tregoi historinë e saj se si u ngjit në skenën e këngës falë punës dhe këmbënguljes. Por jo vetëm kaq, lufta e saj me tumorin, e shndërroi atë, sikundër shprehet edhe vetë këngëtarja në një misionare pa dashje. Më poshtë intervista që këngëtarja i dha gazetares sonë Ornela Islami.

Dakota Johnson në krahët e një aktori të famshëm Dakota Johnson në krahët e një aktori të famshëm
Mes Jake Gyllenhaal dhe Dakota Johnson mund të ketë lindur diçka më tepër sesa shoqëria.

Profesioni i ri i Pierce Brosnan? Meteorolog Profesioni i ri i Pierce Brosnan? Meteorolog
Ish ylli i James Bond tenton të provojë profesionin e meteorologut, dhe aksidentalisht parashikon një cunami gjatë raportimit të tij. 62-vjeçarit iu desh të kërkonte ndihmë në transmetim direkt nga prezantuesi i motit, Al Roker, pasi keqinterpretoi një stuhi tropikale.

Zbulohet e dashura e re e Drake Zbulohet e dashura e re e Drake
Pas disa muajsh spekulimesh, më në fund kanë nisur të qarkullojnë fotografi që vertetojnë se mes Drake dhe Serena Williams ka një romancë.

Candice Swanepoel zhvishet për revistën Lui Candice Swanepoel zhvishet për revistën "Lui"
Është e famshme si një nga “ëngjëjt” e Victoria’s Secret, por Candice Swanepoel ka nxjerrë në pah anën e saj djallëzore në setin më të ri fotografik.

Anastacia, koncert në Tiranë Anastacia, koncert në Tiranë
Në stadiumin “Qemal Stafa” është mbajtur koncerti i këngëtares së njohur Anastacia.

Cara Delevingne pozon nudo për një buzëkuq Cara Delevingne pozon nudo për një buzëkuq
Ka qenë e zënë me karrierën kinematografike dhe me promovimin e filmave të saj të rinj, ‘Paper Towns’ dhe ‘Suicide Squad’, por Cara Delevingne gjeti kohë të pozonte nudo edhe për buzëkuqin e Yves Saint Laurent.

Rita Ora: Flirtoj me njerëzit që t’i vë në siklet Rita Ora: Flirtoj me njerëzit që t’i vë në siklet
Rita Ora ka folur hapur rreth flirtimeve me djemtë e “The X Factor”, duke thënë se ajo e bën këtë gjë thjesht për t’i vënë të tjerët në siklet.

Harry Styles dëshiron t'i futet industrisë së filmit Harry Styles dëshiron t'i futet industrisë së filmit
Harry Styles dëshiron të lançojë karrierën e tij kinematografike. Këngëtari 21-vjeçar po planifikon të bëjë një lëvizje të përkohshme në Hollywood dhe qëllimi i tij është t'i futet industrisë së filmit.

Lista e Dj-ve më të paguar në botë Lista e Dj-ve më të paguar në botë
Calvin Harris është cilësuar si DJ më i paguar në botë për të tretin vit radhazi. Sipas listës së fundit të revistës Forbes’, 31-vjeçari renditet i pari me një vlerë prej 66 milionë dollarësh të fituara në periudhën qershor 2014-qershor 2015.

Mbërrin Anastacia Mbërrin Anastacia
Një ditë para koncertit që pritet të mbahet sot në mbrëmje në “Qemal Stafa”, artistja me famë botërore Anastacia, ka mbërritur në Tiranë.

Bashkëshorti i Celine Dion dëshiron të vdesë në krahët e saj Bashkëshorti i Celine Dion dëshiron të vdesë në krahët e saj
Rene Angelli, bashkëshorti 73-vjeçar i këngëtares kanadeze Celine Dion, prej kohësh është duke luftuar me kancerin në fyt.

Princesha Harper në Disneyland Princesha Harper në Disneyland
Vera është drejt fundit, por familja Beckham po shfrytëzon ende motin e ngrohtë të Kalifornisë. Të hënën, David dhe Victoria çuan katër fëmijët e tyre në Disneyland në Anaheim të Kalifornisë. Ata u bashkuan me bashkëshorten e Gordon Ramsay, Tana, dhe vajzat e tyre Megan, Holly dhe Tilly.

Kim Kardashian, mbretëresha e re e Instagramit Kim Kardashian, mbretëresha e re e Instagramit
Instagrami ka një mbretëreshë të re. Kim Kardashian më në fund ka arritur të tejkalojë Beyoncen, si personi me më së shumti ndjekës në aplikacionin më popullor për foto.

Brenda shtëpisë luksoze të Cristiano Ronaldo Brenda shtëpisë luksoze të Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo ka blerë një apartament luksoz në Nju Jork me një shumë prej 18.5 milionë dollarësh.

Pippa Middleton, pushime me familjen...rastësisht takoi ish-të dashurin Pippa Middleton, pushime me familjen...rastësisht takoi ish-të dashurin
Motra e vogël e Dukeshës së Kembrixhit, Pippa Middleton ishte në ishullin St Barts së bashku me nënën dhe vëllain e saj, ndërsa ‘rastësisht’ ajo takoi aty edhe ish-të dashurin.

Taylor Swift refuzon dy milionë dollarë për shoqen Taylor Swift refuzon dy milionë dollarë për shoqen
Dy milionë dollarë do të përfitonte Taylor Swift nëse do të këndonte vetëm dy këngë në martesën e një miliarderi, ndërsa më pas do të qëndronte edhe gjysmë ore me çiftin dhe mysafirët, por kjo ofertë është refuzuar nga këngëtarja.

Rita Ora ka frikë nga… vdekja Rita Ora ka frikë nga… vdekja
Rita Ora ka disa angazhime njëherësh. Këngëtare, ish gjyqtare e The Voice, aktualisht e X Factor, dhe ambasadore e një marke botërore. Por 24-vjeçarja zbulon disa detaje ndryshe nga sa njihet në media. Ajo ishte një lojtare e mirë në lojën kukafshehti, dhe u braktis në një varrezë.

Chris Brown titullon albumin e ri Royalty Chris Brown titullon albumin e ri "Royalty"
Chris Brown ka vendosur ta titullojë albumin e tij të ri sipas emrit të vajzës së tij. Këngëtari 26-vjeçar pritet të publikojë albumin e tij të shtatë në fund të këtij viti, kështu që ai ka zbuluar edhe titullin e albumit i cili do të jetë "Royalty".

Telashet s’kanë të sosur për Mel Gibson Telashet s’kanë të sosur për Mel Gibson
Ai është mjaft i njohur për bisedat e tij të ashpra, dhe ka një karrierë të gjatë në industrinë e filmit. Të hënën, ylli kontrovers Mel Gibson, 59 vjeç, u detyrua të mohojë raportimet se ka pështyrë një fotografe femër e cila po përpiqej t’i bënte foto me të dashurën e tij 24-vjeçar, Rosalind Ross në Sydney.

Mariah Carey sërish shtatzënë?! Mariah Carey sërish shtatzënë?!
Ata kanë 5 fëmijë si pasojë e marrëdhënieve të mëparshme, por Mariah Carey dhe James Packer kanë vendosur t’i shtojnë një tjetër fëmijë familjes së tyre.

Perfektja Irina Shayk Perfektja Irina Shayk
Bradley Cooper dhe Irina Shayk vazhdojnë pushimet verore në Capri të Italisë. Aktori amerikan dhe modelja ruse u fotografuan duke u puthur me njëri-tjetrin në një pishinë.

Ndahet grupi One Direction Ndahet grupi One Direction
Grupi One Direction ka vendosur të ndahet, të paktën për një vit.

Në shtrat me Kate Upton dhe Miranda Kerr Në shtrat me Kate Upton dhe Miranda Kerr
Ëndrra e çdo mashkulli është të ndajnë shtratin me supermodelet më të famshme në botë dhe duket se Kate Upton dhe Miranda Kerr kanë kënaqur në një farë mënyre fansat e tyre duke pozuar të shtrira dhe “topless”.

Taylor Swift kur nuk ishte e famshme Taylor Swift kur nuk ishte e famshme
Turi botëror i këngëtares Taylor Swift për albumin e saj 1989 po pushton stadiumet në gjithë botën, por këngëtarja nuk ka harruar fillimet e saj. 25-vjeçarja ka postuar një foto të hershme të saj në Twitter dhe në Instagram, para se të bëhet një superstar.

Salma Hayek nuk do t’ia dijë për shiun Salma Hayek nuk do t’ia dijë për shiun
Ylli i kinemasë Salma Hayek është fotografuar teksa notonte e veshur me bikini ngjyrë jeshile. Aktorja nuk dëshiron të humbë relaksin e të notuarit, edhe pse bie shi.

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Courteney? Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Courteney?
Ajo njihet si një ndër personazhet që duket më e re sesa mosha reale për shkak të trajtimeve me spa apo qëndrimit sa më larg diellit por kur Courteney Cox është paraqitur në premierën e filmit "Hand of God", thuajse nuk njihej.

Dr Dre kërkon falje për të kaluarën e dhunshme Dr Dre kërkon falje për të kaluarën e dhunshme
Reperi, producenti dhe miliarderi Dr Dre ka kërkuar falje publike për të kaluarën e tij të dhunshme ndaj femrave. Në një deklaratë të publikuar në “New York Times”, Dre, emri i vërtetë i të cilit është Andre Young, thotë: “ I kërkoj falje femrave që kam lënduar. Më vjen vërtetë shumë keq për çfarë kam bërë dhe e di që ka një ndikim të përhershëm në jetën e të gjithë neve”.

A ka lënë One Direction një vend për Zayn? A ka lënë One Direction një vend për Zayn?
Grupi One Direction ka nxjerrë të premten videon e këngës së tyre të re, e para kjo që nga largimi i Zayn Malik nga grupi. Kënga titullohet “Drag Me Down” dhe është xhiruar në NASA, ku katër djemtë shfaqen si astronautë.

Chloe Goodman, seksi në Majorka Chloe Goodman, seksi në Majorka
Ditë më parë u raportua se Zyan Malik, ish-pjesëtar i One Direction, i ka dërguar mesazhe flirtimi Chloe Goodman, pas ndarjes me Perrie Edwards muajin e kaluar dhe tani e kuptojmë pse.

Rita bëhet sërish bjonde Rita bëhet sërish bjonde
Ajo është në Los Anxhelos për të promovuar këngën e re në bashkëpunim me Chris Brown, por Rita Ora ka shpenzuar pak kohë edhe në një sallon bukurie, pasi ka ndryshuar sërish ngjyrën e flokëve.

Christian Bale në rolin e Enzo Ferrarit Christian Bale në rolin e Enzo Ferrarit
Në filmin e tij të ardhshëm, Christian Bale do të interpretojë Enzo Ferrarin, dizenjuesin e makinës më të famshme në botë, Ferrarit. Sipas ‘Deadline’, filmi biografik që ende nuk ka një emër do të ketë regjinë e Michael Mann.

J Law kryeson listën e aktoreve më të paguara J Law kryeson listën e aktoreve më të paguara
Çmimin Oscar e mori me rolin e saj në komedinë “Silver Linings Playbook”, por më shumë se roli në këtë film, të ardhurat dhe famën i ka siguruar nga “The Hunger Games”.

Matthew Perry flet mbi varësinë e tij Matthew Perry flet mbi varësinë e tij
Matthew Perry është përfolur gjatë mbi luftën e tij me ilaçet dhe varësinë ndaj alkoolit. Tani, ai flet për mbështetjen e Phoenix House, një qendër rehabilitimi në Kaliforni.

Kendall dhe Khloe shkëlqejnë në St. Barts Kendall dhe Khloe shkëlqejnë në St. Barts
Motrat Kardashian janë me pushime në St. Barts, por Kendall dhe Khloe janë ato që po tërheqin më shumë vëmendje.

Zayn Malik, një djalë i papjekur Zayn Malik, një djalë i papjekur
Përveç largimit të tij nga grupi One Direction, Zayn Malik së fundmi është kthyer në temë diskutimi për mosmarrëveshjet që ka pasur me të tjerë personazhe të famshëm.

Emily: Nuk shkoj në palestër Emily: Nuk shkoj në palestër
Emily Ratajkowski ka deklaruar se ajo nuk shkon asnjëherë në palestër. Modelja 24-vjeçare u shpreh në një intervistë se aktiviteti i vetëm fizik që bën ajo është ecja.

Cristiano Ronaldo, terapi me ujë të ftohtë pas çdo ndeshjeje (VIDEO) Cristiano Ronaldo, terapi me ujë të ftohtë pas çdo ndeshjeje (VIDEO)
Cristiano Ronaldo mbahet në formë duke u larë me ujë akull të ftohtë pas çdo ndeshjeje dhe, kohët e fundit, e ka bërë zakon që këtë trajtim të ashpër që i bën trupit ta ndajë me fansat e tij në rrjetet sociale.

Ndahen pas 11 vjetësh Megan Fox dhe Brian Austin Green? Ndahen pas 11 vjetësh Megan Fox dhe Brian Austin Green?
Megan Fox dhe Brian Austin Green janë ndarë pas 11 vitesh bashkë. Disa burime pranë çiftit kanë thënë për USWeekly se çifti është ndarë prej gjashtë muajsh.

Cara Delevingne i thotë lamtumirë modelimit Cara Delevingne i thotë lamtumirë modelimit
E super paguar, por mbretëresha e sfilatave, që fiton afërsisht 10 mijë euro në ditë i ka dhënë lamtumirën modelingut. Edhe pse nuk pritej t’i jepte fund në moshën 23-vjeçare vjen deklarata surprizë për revistën “Time”.

Magjia e një nate vere pushtoi Amfiteatrin Antik Magjia e një nate vere pushtoi Amfiteatrin Antik
Komedia e famshme e William Shakespear, “Ëndrra e një nate vere”, u shfaq me sukses mbrëmjen e së martës në Amfiteatrin Antik të Durrësit.

Cila do të jetë Kleopatra e ardhshme? Cila do të jetë Kleopatra e ardhshme?
E bukur, e fuqishme, e pasur, e famshme dhe shumë e dëshiruar nga të gjithë. Kjo ishte Kleopatra origjinale.

Rita Ora dhe Wiz Khalifa, së bashku në studio Rita Ora dhe Wiz Khalifa, së bashku në studio
Ata kanë postuar një fotografi të bukur në prapaskenën e "Teen Choice Awards" të dielën në mbrëmje, por duket se gjërat mes Rita Orës dhe Wiz Khalifa po shkojnë për mrekulli, pasi janë fotografuar përsëri në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Rita publikon videoklipin e shumëpritur, skena të nxehta me Chris Brown Rita publikon videoklipin e shumëpritur, skena të nxehta me Chris Brown
Për kënaqësinë e 4.92 milionë ndjekësve në profilin e saj në “Twitter”, Rita Ora ka publikuar në orët e vona të së martës videoklipin e këngës “Body on me”, një bashkëpunim me Chris Brown.

Sofia Vergara: Do të doja gjoks artificial Sofia Vergara: Do të doja gjoks artificial
Sofia Vergara ka deklaruar për versionin spanjoll të revistës ‘Vanity Fair’ se do të donte shumë të kishte gjoks artificial pasi origjinalet e mëdha të sajat po e humbasin qëndrueshmërinë me kalimin e viteve.

Brooklyn Beckham i mëson të motrës si të bëjë pica Brooklyn Beckham i mëson të motrës si të bëjë pica
Familja Beckham shpenzon një kohë të madhe me shefin e kuzhinës mjaft të njohur, Gordon Ramsay dhe fëmijët e tij, por duket se 16-vjeçari Brooklyn ka këshillat e tij për kuzhinën, për të motrën 4-vjeçare, Harper.

Hamilton, me kë është lidhur tani? Hamilton, me kë është lidhur tani?
Ditët e fundit është folur shumë për një lidhje të mundshme mes pilotit të Formula 1, Lewis Hamilton dhe këngëtares nga Barbadosi, Rihanna, por duket se këto thashetheme kanë arritur të fshehin një të vërtetë tjetër.

Modelet nudo të Times Square Modelet nudo të Times Square
“Punojmë fort dhe duhet të përcjellim energji pozitive te njerëzit, të buzëqeshim gjithë ditën, pavarësisht nëse ndjehemi apo jo mirë, jemi të mërzitura apo kemi prindërit sëmurë”.

Bieber, në jaht mes vajzave me bikini Bieber, në jaht mes vajzave me bikini
Justin Bieber është duke kaluar shumë mirë ditët e fundit të pushimeve. Adoleshenti është fotografuar në Kaliforni, i shoqëruar edhe nga disa vajza me bikini.

Bashkëshorti i Aniston tregon unazën e martesës Bashkëshorti i Aniston tregon unazën e martesës
Aktori Justin Theroux është parë në një gjendje shumë të mirë shpirtërore, teksa është fotografuar për herë të parë pas martesës me Jennifer.

Ngordh qeni më i famshëm i Hollywoodit Ngordh qeni më i famshëm i Hollywoodit
Uggie, qeni i rracës terrier, i bërë i famshëm falë roleve të tij në filmat hollivudianë, nuk është më.

Rihanna nxjerr ‘bllof’ basketbollistin e NBA-së Rihanna nxjerr ‘bllof’ basketbollistin e NBA-së
Të gënjesh nuk është asnjëherë një ide e mirë dhe për më tepër ta bësh këtë në një televizion, është akoma më keq.

Prizren, mbyllet DokuFest Prizren, mbyllet DokuFest
Dokumentari “Flotel Europa” ku regjisori boshnjak Vladimir Todoroviç paraqet jetën e refugjatëve të Bosnjës në portin e Kopenhagës, është përzgjedhur si më i miri në edicionin e XIV-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të shkurt DokuFest në Prizren.

Skuadra e Rita Orës në Tiranë Skuadra e Rita Orës në Tiranë
Shou televiziv X-Factor i Britanisë së Madhe me një audiencë mjaft të madhe, këtë vit do ketë si anëtare të jurisë së tij, ndër të tjera edhe këngëtaren britanike me origjinë shqiptare Rita Ora.

Bloom, në lidhje me një tjetër modele Bloom, në lidhje me një tjetër modele
Që nga ndarja e tij me Miranda Kerr në vitin 2013, ai është përfolur për lidhje të mundshme me Selena Gomez dhe Erica Packer, por një tjetër thashethem ka nisur të qarkullojë.

Rita Ora tregon format në rrugët e Hollivudit Rita Ora tregon format në rrugët e Hollivudit
Rita Ora po punon shumë për promovimin e turit të saj të ardhshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Jessica Alba rrit temperaturat në Meksikë Jessica Alba "rrit" temperaturat në Meksikë
Në të vërtetë Meksika ka kaluar ditë me temperatura të nxehta, por sikur të mos mjaftonte vetëm kjo, Jessica i ka rritur akoma më tepër me prezencën e saj.

57-vjeçarja me fizikun perfekt 57-vjeçarja me fizikun perfekt
57 vjeç dhe me një fizik perfekt. Kopertina e numrit të revistës së njohur “Harper’s Bazaar” për muajin shtator përjetëson një Sharon Stone, që nuk druhet ta tregojë trupin e saj edhe në këtë moshë.

Si e ëma dhe e bija Si e ëma dhe e bija
E bija e Alessandra Ambrosios çdo ditë e më tepër duket si engjëlli i “Victoria Secret”.

Kylie Jenner publikon foto nga seti i ri Kylie Jenner publikon foto nga seti i ri
Kylie Jenner duket se ka bërë një set të ri fotografik, ku motra më e vogël e Kim Kardashian duket magjepsëse.

Bar Refaeli thyen rregullat Bar Refaeli thyen rregullat
Disa rregulla janë bërë për t’u thyer dhe kjo është saktësisht ajo çfarë modelja Bar Refaeli bëri të shtunën. Ajo mirëpriti të fejuarin e saj, Adi Ezra në festën e beqarisë.

Theron: Zgjedh role për ta bërë botën më të mirë Theron: Zgjedh role për ta bërë botën më të mirë
Charlize Theron zgjedh role në mënyrë që djali i saj të rritet në një botë më të mirë.

Cheryl: Nuk jam anoreksike Cheryl: Nuk jam anoreksike
Ajo është gjykuar shumë kohët e fundit për shkak të fizikut të saj të dobët në audicionet e "X Factor" muajin e kaluar, por Cheryl Fernandez-Versini i ka dhënë fund këtyre thashethemeve në një intervistë të dhënë për ‘Daily Mirror’.

Edi Rama, ekspozitë në Mynih Edi Rama, ekspozitë në Mynih
Edhe pse prej dy vjetësh është në detyrën e kryeministrit, Edi Rama nuk heq dot dorë nga arti. Një galeri e njohur gjermane ka njoftuar se nga 11 shtatori deri në 10 tetor, vizatimet e Ramës do të ekspozohen për t’u parë nga publiku gjerman.

George W. Bush bëhet gjysh sërish, vjen në jetë Poppy George W. Bush bëhet gjysh sërish, vjen në jetë Poppy
Ish-presidenti amerikan George W. Bush bëhet gjysh për herë të dytë. Vajza e tij, Jenna Bush Hager ka sjellë në jetë vajzën e saj të dytë, me bashkëshortin Henry Hager.

Jackson nuk ia kishte idenë fare kush ishte Pharrell Jackson nuk ia kishte idenë fare kush ishte Pharrell
Michael Jackson nuk ia ka kishte idenë se kush ishte Pharrell Williams.

RiRi, anëtarja më e re e The Voice US RiRi, anëtarja më e re e "The Voice US"
Pjesëmarrësit e "The Voice US" do të marrin këshilla nga ylli i muzikës Rihanna këtë sezon, pasi ajo i është bashkuar këtij paneli.

Cristiano Ronaldo dhe djali i tij tregojnë muskujt Cristiano Ronaldo dhe djali i tij tregojnë muskujt
Ai është i njohur për shfaqjen e muskujve të tij, teksa kërcen në një jaht luksoz, apo kur pozon për fushatë reklamash të veshjeve intime. Por duket se ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo tashmë ka nisur truket e biznesit me djalin e tij 5-vjeçar, Cristiano Jr.

Shtëpia e Hamilton në Nju Jork, vetëm pak metra larg nga Rihanna Shtëpia e Hamilton në Nju Jork, vetëm pak metra larg nga Rihanna
Lewis Hamilton nuk ka bërë asnjë reagim lidhur me thashethemet se ai po takohet me Rihanën. Kjo për faktin se piloti i Formula 1 jeton vetëm gjysëm milje larg nga këngëtarja, tashmë që ata janë kthyer në Nju Jork, pas një jave në Barbados.

“The Guardian”: Shqipëria, perla e çuditshme dhe e lënë pas dore “The Guardian”: Shqipëria, perla e çuditshme dhe e lënë pas dore
Është e disata herë që shtypi britantik i këtyre muajve të fundit shkruan pozitivisht dhe me realizëm tipik, për Shqipërinë dhe ofertën e saj turistike. I tillë është edhe shkrimi i prestigjozes "The Guardian" të Londrës i së shtunës, ku në suplementin masiv të saj për turizimin me lexueshmëri të lartë, boton një reportazh interesant dhe realist udhëtimi nga njeriu që njihet si "Eksploratori" i kësaj presitgjoze, Kevin Rashbi.( Kevin Rushby)

Britani, kritika të ashpra paparacëve për taktika “të rrezikshme” Britani, kritika të ashpra paparacëve për taktika “të rrezikshme”
Pallati Mbretëror i Kensingtonit ka akuzuar paparacët se po tentojnë të ngacmojnë Princin George duke përdorur taktika “gjithnjë e më të rrezikshme” për të siguruar qoftë edhe një foto të vogëlushit, pasardhës të fronit mbretëror.

Divorci me Van der Vaart, e fejuara shtatzënë: Mendova vetëvrasjen Divorci me Van der Vaart, e fejuara shtatzënë: Mendova vetëvrasjen
Rafael Van der Vaart është në qendër të kronikave rozë. Vetëm para disa javësh u bë e ditur ndarja e tij nga e fejuara Sabia Boulahrouz, ish-bashkëshortja e mbrojtësit të Celsit, Khalid Boulahrouz, e cila jo vetëm e konfirmoi divorcin, por tha se po pret një fëmijë nga futbollisti holandez i Betisit.

Pas rrëzimit, Gaga shkëlqen me veshjen e saj Pas rrëzimit, Gaga shkëlqen me veshjen e saj
Lady Gaga është paraqitur me një stil tepër të veçantë në "Foreign Press Association's Grants Banque", organizuar në Beverly Hills, në Kaliforni.

Cyrus: Hannah Montana solli ndryshime në trupin tim Cyrus: Hannah Montana solli ndryshime në trupin tim
Ajo nisi të bëhej e famshme në vitin 2006, për shkak të rolit të saj si princesha e pop-it Hannah Montana. Por Miley Cyrus ka treguar rreth ndikimit negativ që ka pasur ky rol në jetën e saj.

Angelina Jolie, edhe dy vite jetë?! Angelina Jolie, edhe dy vite jetë?!
Sipas revistës ‘National Enquirer’, Angelina Jolie mund të jetë drejt një vdekjeje të parakohshme.

Miranda Kerr, pushime romantike me miliarderin Miranda Kerr, pushime romantike me miliarderin
Ata për herë të parë janë fotografuar në aeroportin e Los Angeles muajin e kaluar, por duket se dy të dashuruarit, Miranda Kerr dhe Evan Spiegel janë gati për një tjetër "arratisje".

Emigrimi, tema e festivalit të filmit DokuFest Emigrimi, tema e festivalit të filmit DokuFest
Edicioni i 14 i festivalit ndërkombëtar të filmit me metrazh të shkurtër DokuFest, i mbajtur në Prizren, ka për temë kryesore migrimin.

Ëndrra e një nate vere, vepra e Shekspirit në skenën antike të Durrësit "Ëndrra e një nate vere", vepra e Shekspirit në skenën antike të Durrësit
Nisma e një vajze nga Durrësi për të aplikuar në projektin "Ëndrra ime" të kryeministrit Edi Rama i ka dhënë jetë ëndrrës së shumë artistëve dhe artdashësve. Këtë të diel, në arenën e një prej monumenteve më të bukura të Antikitetit në Shqipëri do të ngjitet Shekspiri me "Ëndrrën" e tij plot humor therës, pasion e imagjinatë.

Beyonce, e mrekullueshme për setin fotografik të revistës ‘Vogue’ Beyonce, e mrekullueshme për setin fotografik të revistës ‘Vogue’
Beyonce është protagonistja e setit fotografik të muajit shtator të revistës ‘Vogue’, ku këngëtarja e famshme tregon format e saj fantastike, ndërsa flokët i ka të lagura në të gjitha pozat.

Albumi solo i Kurt Cobain do të dalë në nëntor Albumi solo i Kurt Cobain do të dalë në nëntor
Një album solo me këngë të padëgjuara nga lideri i Nirvana, Kurt Cobain do të dalë në nëntor së bashku me një biografi të jetës së tij. Albumi, ende pa titull do të jetë edhe si kolonë zanore për dokumentarin “Montage of Heck”, që do të dalë me DVD në SHBA më 6 nëntor.

Rita Ora, një Lady in red Rita Ora, një "Lady in red"
Rita Ora është shfaqur si një yll i vërtetë në programin "Late Night with Myers", ditën e mërkurë, ku këngëtarja me origjinë nga Kosova ka qenë e ftuar për të promovuar këngën e saj të fundit "Body On Me".

Vin Diesel publikon foton më të ëmbël në botë Vin Diesel publikon foton më të ëmbël në botë
Vin Diesel ka treguar anën e tij të ëmbël duke publikuar një fotografi së bashku me vajzën e tij të vogël, në llogarinë e Instagramit.

Amber Rose dhe Wiz Khalifa, a janë ribashkuar? Amber Rose dhe Wiz Khalifa, a janë ribashkuar?
Ata i dhanë fund marrëdhënies së tyre në vitin 2014, por një vit më vonë, Amber Rose dhe Wiz Khalifa janë ribashkuar në koncertin e reperit në Los Angeles.

Kur rrëzohet Lady Gaga… Kur rrëzohet Lady Gaga…
Këngëtarja e këngës “Born This Way” është rrëzuar, teksa ishte duke kaluar mes fotografëve për tek makina e saj. Ndoshta është hutuar nga blicet e shumta, megjithëse ajo është e njohur për stilin e saj të çuditshëm.

E dashura e Cyrus, një yll i Victoria's Secret E dashura e Cyrus, një yll i Victoria's Secret
Ajo është një nga yjet e fundit që i është bashkuar "Victoria's Secret" dhe Stella Maxwell ka vërtetuar më së miri se pse është pjesë e “ëngjëjve” ditën mërkurë në Londër.

Ed Sheeran habit me tatuazhin e tij Ed Sheeran habit me tatuazhin e tij
Ed Sheeran ka habitur fansat me tatuazhin gjigant të bërë në kraharorin e tij dhe duket se kjo është vetëm gjysma e punës.

Bashkëpunimi i gjashtë DiCaprio-Scorsese Bashkëpunimi i gjashtë DiCaprio-Scorsese
Leonardo DiCaprio dhe Martin Scorsese do të bashkëpunojnë në një film për herë të gjashtë. Aktori 40-vjeçar dhe regjisori 72-vjeçar do të sjellin për ekranin e madh historinë e vërtetë të H.H. Holmes, vrasësit të parë serial amerikan.

Naya Rivera zhvishet e gjitha për të treguar barkun e fryrë Naya Rivera zhvishet e gjitha për të treguar barkun e fryrë
Naya Rivera është zhveshur nudo për setin e saj të parë fotografik shtatzënë.

Christina Aguilera, foto “topless” në Instagram Christina Aguilera, foto “topless” në Instagram
Christina Aguilera ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një foto shumë intime.

Beckham u përgjigjet të gjithë kritikëve Beckham u përgjigjet të gjithë kritikëve
David Beckham ka dhënë një përgjigje për të gjithë kritikuesit që mendojnë se janë prindër më të mirë se ai dhe Victoria Beckham.

Diell, det dhe... puthje Diell, det dhe... puthje
Nëse dikush ka pasur dyshime për lidhjen mes Bradly Cooper dhe Irina Shayk, atëherë ja disa fakte që dëshmojnë se dashuria mes dy yjeve po rritet nga dita në ditë.

Kim Kardashian poston foto nudo për të treguar që është vërtetë shtatzënë Kim Kardashian poston foto nudo për të treguar që është vërtetë shtatzënë
Kim Kardashian ka postuar në rrjetet sociale një foto të sajën krejtësisht nudo. 34-vjeçarja, e cila është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë, e ndau këtë “selfie” me ndjekësit e saj të Instagramit duke e shoqëruar me “hashtag”-ët #NoFilter #NoPhotoShop #GoodLighting.

Charlotte McKinney, “shpërthyese” në Malibu Charlotte McKinney, “shpërthyese” në Malibu
Është e famshme për format e saj dhe dekoltenë shpërthyese. Modelja Charlotte McKinney po kalon pushimet në Malibu dhe të dielën u duk paksa jo rehat me bikinin e saj të vogël, të cilin e rregullonte shpesh.

“Summer Fest” ndez Vlorën “Summer Fest” ndez Vlorën
“Summer Fest” ka ndezur mbrëmjen e së hënës atmosferën në qytetin e Vlorës. Artistë e këngëtarë interpretuan në shfaqjen tashmë të kthyer në traditë.

Rita Ora nxjerr gjoksin për revistën ‘GLAMOUR’ Rita Ora nxjerr gjoksin për revistën ‘GLAMOUR’
Rita Ora tërheq sërish vëmendjen. Këngëtarja me origjinë kosovare ka pozuar me gjysmë gjoksi jashtë në numrin e fundit të revistës ‘GLAMOUR’.

Madonna-Swift, së shpjeti një bashkëpunim Madonna-Swift, së shpjeti një bashkëpunim
Taylor Swift ka deklaruar se së shpejti do të sjellë një bashkëpunim me Madonën. Ylli 25-vjeçar i është bashkuar këngëtares veterane në skenën e "iHeartRadio Music Awards" në fillim të këtij viti për të performuar këngën ‘Ghost Town’ të Madonës dhe tashmë Taylor ka deklaruar se po punon për një projekt të ri muzikor me të, duke lënë kështu të nënkuptohet se mes tyre nuk ka asnjë tension.

Caitlyn Jenner, për herë të parë me bikini Caitlyn Jenner, për herë të parë me bikini
Caitlyn Jenner i ka dhënë fund pasigurive rreth trupit të saj dhe ka veshur për herë të parë rroba plazhi.

Ish i dashuri akuzohet për vdekjen e Bobby Cristina Ish i dashuri akuzohet për vdekjen e Bobby Cristina
Ish i dashuri i Bobbi Cristina Brown akuzohet se i ka dhënë për të pirë asaj një koktej helmues para se të vdiste. Në një seancë gjyqësore, administratori i banesës ku Kristina jetonte, ka raportuar gjithashtu se ka qënë Nick Gordon ai që e ka zhytur atë në vaskë.

Pushimet e pazakonta të Rihannës Pushimet e pazakonta të Rihannës
Ajo shquhet si një nga VIP-at që më shumë bën pushime sesa punon, e për ta vërtetuar këtë, Riri u kujdes të kalonte një tjetër ditë të paharrueshme dhe të pazakontë, teksa është fotografuar duke ushqyer e luajtur me një majmun të sapolindur apo disamuajsh buzë një pishine.

Çfarë ofron kinemaja për gushtin? Çfarë ofron kinemaja për gushtin?
Nga aksioni te komedia, filmat vizatimorë, horrori dhe drama, një shumëllojshmëri zhanresh do të përcjellin emocione të papërjetuara tek audienca këtë muaj gusht.

“Brumi” i dy supermodeleve “Brumi” i dy supermodeleve
Gigi dhe Bella Hadid po ngjisin me shpejtësi shkallët në karrierën e tyre si modele…dhe jo më kot.

Nicole Scherzinger gjen një ‘toy boy’ të ri Nicole Scherzinger gjen një ‘toy boy’ të ri
Nicole Scherzinger duke se e ka gjetur veten tek një tjetër ‘toy boy’ pas ndarjes nga kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton. Sipas ‘The Sun’, ish-liderja e ‘Pussycat Dolls’, ka nisur një lidhje me këngëtarin 24-vjeçar Ed Sheeran.

JLO po planifikon një martesë sekrete JLO po planifikon një martesë sekrete
Jennifer Lopez është duke planifikuar një dasmë sekrete me Casper Smart. Çifti përflitet se dëshiron të organizojë një dasmë të vogël dhe të thjeshtë dhe se Jennifer me Casper po presin me padurim të zgjerojnë familjen e tyre.

Kim Kardashian heq vëmendjen nga motra e vogël Kim Kardashian heq vëmendjen nga motra e vogël
Kim Kardashian u paraqit me një dekolte të ekzagjeruar në ditëlindjen e motrës së saj të vogël Kylie Jenner, e cila mbushi 18 vjeç.

Rivaliteti mes Rihannes dhe Rita Orës Rivaliteti mes Rihannes dhe Rita Orës
Rivaliteti ndërmjet Rihannas dhe Rita Orës rikthehet sërish në skenë. Deri më parë këngëtarja nga Barbadosi ironizonte shpesh Rita Orën se i kishte vjedhur stilin e “lookut” si dhe të të bërit muzikë.

Dashuria pasionante e George dhe Amal Dashuria pasionante e George dhe Amal
Ata kanë mirëpritur disa nga miqtë e famshëm në shtëpinë e tyre në Itali, por George Clooney dhe bashkëshortja e tij kanë gjetur pak kohë për të kaluar një mbrëmje romantike në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Ja si do të quhet djali e Kim dhe Kanye Ja si do të quhet djali e Kim dhe Kanye
Kim Kardashian është në pritje të fëmijës së saj të dytë dhe në muajin qershor ajo ka konfirmuar lajmin se do të sjellë në jetë një djalë.

Rihanna, pushime me Lewis Hamilton Rihanna, pushime me Lewis Hamilton
Së fundmi nisën të qarkullonin thashethemet se ata janë një çift pasi u fotografuan në festën e karnavaleve në Barbados pranë njëri-tjetrit dhe duket se Rihanna dhe Lewis Hamilton kanë forcuar më tej këto spekulime, pasi janë parë të shijojnë disa ditë pushime së bashku në Karaibe.

“Spice Girls”, asnjë ribashkim...për momentin “Spice Girls”, asnjë ribashkim...për momentin
Ata që kishin shpresuar për një rikthim të mundshëm të “Spice Girls”, të nxitur edhe nga një raportim i “the Sun” se 4 prej 5 pjesëtareve të ish-grupit - që dominoi muzikën ndërkombëtare gjatë viteve ’90-2000, - mund të ribashkoheshin pa praninë e Victoria Beckham për një tur ndërkombëtar tashmë kanë mbetur të zhgënjyer.

Një fotograf si Justin Bieber Një fotograf si Justin Bieber
Justin Bieber ka treguar se nuk është vetëm një këngëtar, por gjithashtu edhe një fotograf i aftë.

Prizren, “Doku Fest” ngre siparin Prizren, “Doku Fest” ngre siparin
Hapet sot në Prizren edicioni i 14 i festivalit të filmave me metrazh të shkurtër, “Doku Fest”. “Those Who feel the fire burning” nga Morgan Knibbe është filmi i parë që do të shfaqet në kinemanë e hapur të Lumbardhit.

One Direction thyen një tjetër rekord One Direction thyen një tjetër rekord
Banda muzikore One Direction ka kryesuar klasifikimet britanike me këngën e re të titulluar “Drag me Down”.

Jolie-Pitt, një çift në krizë Jolie-Pitt, një çift në krizë
Brad Pitt dhe Angelina Jolie shfaqen së bashku në një film pas 10 vitesh. Ndryshe nga projekti i tyre i parë në filmin ‘Mr And Mrs Smith’, ku shfaqeshin një çift i dashuruar, në projektin e tyre të ri ‘By The Sea’, ata shfaqen si një çift në krizë.

Zayn Malik, një tatuazh që nënkupton rilindje Zayn Malik, një tatuazh që nënkupton "rilindje"
Zayn Malik është ndarë nga Perrie Edwards vetëm dy javë më parë dhe kënaqësinë për këtë ndarje e ka shprehur përmes një tatuazhi të ri në trupin e tij që nënkupton rilindje.

20-vjetori i krijimit ribashkon Spice Girls 20-vjetori i krijimit ribashkon Spice Girls
Grupi i vajzave më i madh në botë do të ribashkohet për të festuar 20-vjetorin e formimit përmes një turneu botëror.

Beyonce tregon tatuazhet Beyonce tregon tatuazhet
Beyonce është një nga personazhet publikë që nuk është shumë e dhënë pas tatuazheve, por ylli ka vendosur të bëjë disa tatuazhe të përkohshëm në trupin e saj e që nuk janë aspak të dhimbshëm.

Jennifer Aniston martohet në fshehtësi të plotë Jennifer Aniston martohet në fshehtësi të plotë
Në një intervistë dhënë disa muaj më parë, ajo pati deklaruar se nëse do të martohej, do ta bënte këtë në një ceremoni krejtësisht sekrete, me një grup të ngushtë miqsh dhe familjarësh dhe larg vëmendjes së mediave.

Rita Ora publikon këngën e re Rita Ora publikon këngën e re
Rita Ora ka publikuar këngën më të fundit të quajtur “Body on me”, që është një bashkëpunim me reperin Chris Brown. Fillimisht është publikuar versioni audio, ndërsa në fund të këtij muaji do të dalë edhe klipi.

Perrie harron ish-in, shkëlqen në Los Anxhelos Perrie harron ish-in, shkëlqen në Los Anxhelos
Ajo sapo u nda nga i fejuari, Zayn Malik, por për këngëtaren e “Little Mix”, Perrie Edwards jeta vazhdon dhe duhet të shkëlqejë sa herë të shfaqet në publik.

E zjarrta Rihanna E zjarrta Rihanna
Pasi nxorri në shesh thuajse gjithçka në fillim të javës, kur ishte pjesë e karnavaleve në Barbados, në plazh Rihanna u shfaq më e mbuluar.

VIP-at e veshur më mirë VIP-at e veshur më mirë
Edhe për këtë vit, revista prestigjioze “Vanity Fair” ka publikuar listën e VIP-ave të veshur më mirë për vitin 2015.

Arrestohet reperi Busta Rhymes Arrestohet reperi Busta Rhymes
Busta Rhymes është arrestuar mbrëmjen e së mërkurës, pasi pretendohet se ai ka goditur me një shishe punonjësin e një palestre.

Thashethemet e fundit për Kendall Jenner dhe Nick Jonas... Thashethemet e fundit për Kendall Jenner dhe Nick Jonas...
Së fundmi kanë nisur të qarkullojnë thashetheme se Kendall Jenner dhe Nick Jonas po shoqërohen me njëri-tjetrin.

Tragjedi në koncertin e Drake Tragjedi në koncertin e Drake
Dy persona janë qëlluar për vdekje dhe tre të tjerë janë plagosur në Toronto të Kanadasë pas një sherri të ndodhur në një koncert të Drake.

Ryan Reynolds, i frikshëm në trailerin me pullë të kuqe të filmit ‘Deadpool’ Ryan Reynolds, i frikshëm në trailerin me pullë të kuqe të filmit ‘Deadpool’
Ryan Reynolds shfaqet tejet i frikshëm në trailerin e filmit të tij më të ri me titull ‘Deadpool’, ku interpreton rolin e superheroit të novelave grafike me të njëjtin emër, i cili njihet për fytyrën e tij të deformuar.

Pierce Brosnan ndalohet në aeroportin e Vermontit Pierce Brosnan ndalohet në aeroportin e Vermontit
Pierce Brosnan është ndaluar nga rojet e sigurisë në një aeroport amerikan pasi po përpiqej të kalonte kufirin me një thikë në valixhe. Ish-protagonisti i agjentit 007 është ndaluar nga agjentët e sigurisë në aeroportin ndërkombëtar të Vermontit me një thikë rreth 25 cm të gjatë në valixhen e dorës.

Lenny Kravitz gris pantallonat gjatë koncertit Lenny Kravitz gris pantallonat gjatë koncertit
Pantallonat e Lenny Kravitz janë grisur teksa ai ka qenë duke performuar në skenë ditën e hënë, duke nxjerrë në pah gjithçka për audiencën.

David Beckham, 40 vjeç dhe 40 tatuazhe David Beckham, 40 vjeç dhe 40 tatuazhe
Së fundmi ai ka bërë tatuazh numrin 99, i cili tregon vitin më të lumtur të jetës së tij dhe dashuria e David Beckham për tatuazhet sa vjen e shtohet.

“Miss Bum Bum” bllokon Sao Paolon “Miss Bum Bum” bllokon Sao Paolon
Në Brazil janë përzgjedhur 27 finalistet e kompeticionit “Miss Bum”, njohur ndryshe edhe si konkursi i të pasmeve më të mira.

Ja si feston Miley Cyrus Ja si feston Miley Cyrus
Miley Cyrus ka bërë një tjetër postim në rrjetet sociale, duke kënaqur fansat e vet.

Robert Downey Jr. sërish aktori më i paguar Robert Downey Jr. sërish aktori më i paguar
Protagonisti i filmit "Iron Man", Robert Downey Jr, ka kryesuar listën e aktorëve më të paguar të revistës "Forbes" për të tretin vit rresht.

Perrie dhe Zayn i japin fund lidhjes Perrie dhe Zayn i japin fund lidhjes
Perrie Edwards dhe ish-anëtari i One Direction, Zayn Malik tashmë i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Mediat rozë kanë shkruar se ka qenë Malik ai që ka kërkuar një gjë të tillë.

“Pakti” i Miranda Kerr me Orlando Bloom “Pakti” i Miranda Kerr me Orlando Bloom
Miranda Kerr dhe Orlando Bloom u ndanë miqësisht në 2013-n, duke i dhënë fund martesës 3-vjeçare, nga e cila lindi Flynn.

Will Smith dhe Jada Pinket mohojnë divorcin Will Smith dhe Jada Pinket mohojnë divorcin
Will Smith më në fund ka thyer heshtjen për të qartësuar thashethemet që kanë nisur të qarkullojnë se ai dhe bashkëshortja e tij do të divorcohen. Përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, ditën e hënë, ai ka sqaruar këtë lajm.

One Direction përzënë nga hoteli Eliza Dushkun One Direction përzënë nga hoteli Eliza Dushkun
Aktores me origjinë shqiptare Eliza Dushku i është dashur të largohet nga dhoma e hotelit në të cilin kishte rreth dy muaj që qëndronte, pasi grupi "One Direction" e donte të gjithë katin e hotelit për vete.

Shitet fotografia e trupit të Bobbi Kristina Shitet fotografia e trupit të Bobbi Kristina
Ndërkohë që familjarët po dërgonin trupin e të ndjerës Bobbi Kristina Brown për në destinacionin final, mediat u pushtuan me lajmin se një foto në të cilin shfaqej trupi i saj është shitur nga një person i paidentifikuar.

Lindsay Lohan poston foto pothuajse nudo në Instagram Lindsay Lohan poston foto pothuajse nudo në Instagram
Lindsay Lohan po kalon pushimet e verës në Greqi dhe gjatë kësaj kohe ka treguar format e saj trupore me bikini shumë të vegjël, por aktorja vendosi që të hënën në mbrëmje t’i tregonte edhe më shumë fansave të saj.

Gwen Stefani divorcohet pas 13 vitesh martesë Gwen Stefani divorcohet pas 13 vitesh martesë
Gwen Stefani do të divorcohet nga bashkëshorti i saj prej 13 vitesh, Gavin Rossdale. Këngëtarja ka paraqitur kërkesën për divorc ditën e hënë në gjykatën e Los Angeles.

Rita Ora shijon pushimet Rita Ora shijon pushimet
Rita Ora po shijon disa ditë pushimesh pas disa javësh lodhjeje në panelin e "X Factor". Këngëtarja 24-vjeçare me origjinë shqiptare ka zgjedhur si destinacion për të pushuar bregdetin e Spanjës (Ibiza).

Modelja që ka refuzuar Cristiano Ronaldon Modelja që ka refuzuar Cristiano Ronaldon
Futbollisti i famshëm Cristiano Ronaldo është refuzuar nga një modele australiane gjatë turneut të tij "Down Under".

Kylie Jenner imiton Kim Kardashianin Kylie Jenner imiton Kim Kardashianin
Kylie Jenner ka postuar një foto me bikini gjatë së dielës në Instagram, kur po bëhej gati për një sesion noti në pishinë.

Dr. Dre, album pas 15 vitesh Dr. Dre, album pas 15 vitesh
Super producenti i muzikës hip hop, Dr Dre, pritet të publikojë albumin e tij të parë në 15 vite.

Bashkëshorti i Kate Moss, me një tjetër modele Bashkëshorti i Kate Moss, me një tjetër modele
Disa fotografi të publikuara në median online tregojnë Jamie Hince teksa përqafohet me një modele të Victoria's Secret, Jessica Stam, ndërkohë që ndodhet larg bashkëshortes së tij Kate Moss.

Campbell, fajtore e një sulmi ndaj fotografit italian Campbell, fajtore e një sulmi ndaj fotografit italian
Naomi Campbell është dënuar me 6 muaj burg pasi është shpallur fajtore e një sulmi ndaj një fotografi italian, një incident i ndodhur në 2009.

Ndërron jetë në moshën 72-vjeçare Cilla Black Ndërron jetë në moshën 72-vjeçare Cilla Black
Personaliteti televiziv, Cilla Black, e njohur si këngëtare dhe prezantuese e “the Blind Date” dhe që emrin e vërtetë e ka Prischilla Ëhite, ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare në Spanjë.

Netët e muzikës klasike Netët e muzikës klasike
“Netët e muzikës klasike” janë çelur me natën surealiste, një natë që ka bashkuar muzikën, Servantesin, Hygoin dhe Dalinë në bregun e Durrësit. Nata e së shtunës u drejtua nga kritiku dhe studiuesi Përparim Kabo, fjala e të cilit është shoqëruar në violinë, nga Daniel Vlashi, dhe Irma Picari, në piano.

Snoop Dogg ndalohet në aeroportin italian Snoop Dogg ndalohet në aeroportin italian
Ylli i muzikës Rap, Snoop Dogg është ndaluar nga policia në Itali, pasi është kapur me 422 mijë dollarë “cash”, siç bëjnë të ditur autoritetet italiane.

Victoria Beckham në super formë Victoria Beckham në super formë
Victoria Beckham nuk lë rast pa treguar format e saj perfekte, jo vetëm në evenimente të rëndësishme, por edhe në jetën e saj të përditshme.

Miley Cyrus iu rikthehet flokëve të gjata Miley Cyrus iu rikthehet flokëve të gjata
Kanë kaluar shumë vite që nga koha kur Miley Cyrus ka hequr dorë nga flokët e gjata, por 22-vjeçarja dukej plotësisht ndryshe, teksa ka pozuar për një koleksion bamirësie të “MAC's Viva Glam”.

Themeluesi i Facebook, Zuckerberg më në fund do të bëhet baba Themeluesi i "Facebook", Zuckerberg më në fund do të bëhet baba
Themeluesi i “Facebook”, Mark Zuckerberg dhe bashkëshortja e tij, Priscilla Chan janë në pritje të fëmijës së tyre të parë që do jetë vajzë.

Artisti disident kinez pajiset me vizë 6-mujore Artisti disident kinez pajiset me vizë 6-mujore
Sekretarja e Punëve të Brendshme në Britaninë e Madhe, Theresa May, ka ndërhyrë personalisht për të kthyer mbrapsht një vendim të zyrtarëve të dikasterit të saj dhe për t’i dhënë artistit disident kinez, njëkohësisht avokat të fjalës së lirë, Ai Weiwei, një vizë gjashtëmujore pa kufizime për t’u futur në Britani.

Denise Richards freskohet me një akullore Denise Richards freskohet me një akullore
Mban dieta të rrepta për të qenë sa më në formë, por ka raste që edhe Denise Richards e “shkel” duke ngrënë akullore dhe kur e bën këtë gjë, “paparacët” janë gati për ta fotografuar.

Jennifer Lawrence me bikini, ajo lart në të djathtë Jennifer Lawrence me bikini, ajo lart në të djathtë
Jennifer Lawrence po i kalon mrekullueshëm pushimet e verës, ashtu siç duket nga kjo foto e postuar në Instagram, ku aktorja fituese e çmimit Oscar është në majë të “piramidës njerëzore”, në të djathtë.

Rihanna do të lërë për pak kohë muzikën Rihanna do të lërë për pak kohë muzikën
Duket se Rihanna është dashuruar me aktrimin që nga pjesëmarrja e saj si zëri i Gratuity Tucci në filmin e animuar ‘Home’. Këngëtarja ka treguar se po planifikon të shkëputet për pak kohë nga muzika, pasi dëshiron t’i kushtojë më shumë kohë aktrimit.

Tom Cruise: Do të ketë një film të gjashtë ‘Mission Impossible’ Tom Cruise: Do të ketë një film të gjashtë ‘Mission Impossible’
Tom Cruise ka konfirmuar se filmi ‘Mission: Impossible 6’ sapo ka nisur punimet.

Johnny Depp, “fytyra e djallit” Johnny Depp, “fytyra e djallit”
Edhe pse pjesa më e madhe e roleve të tij kanë qenë komikë, Johnny Depp ka vendosur të bëhet tepër serioz për filmin e tij të fundit.

Emily Ratajkowski...e veshur, por seksi Emily Ratajkowski...e veshur, por seksi
Profili i saj në “Instagram” është i mbushur me foto, kryesisht me bikini, por këtë herë 24-vjeçarja shfaqet e veshur. Megjithatë, sërish duket se është në formë të shkëlqyer dhe tepër tërheqëse.

Ish-prezantuesit e Top Gear, program të ri për Amazon Ish-prezantuesit e Top Gear, program të ri për Amazon
Ish-prezantuesit e Top Gear, Jeremy Clarkson, Richard Hammond dhe James May kanë firmosur një marrëveshje për prezantimin e një programi të ri në shërbimin online të Amazon.

Britania i refuzon vizën 6-mujore artistit-disident kinez Britania i refuzon vizën 6-mujore artistit-disident kinez
Artistit disident kinez Ai Weiwei iu refuzua viza gjashtëmujore nga qeveria britanike për shkak të pretendimeve se kishte gënjyer në formularin e aplikimit.

“Një Batman që nuk e kemi parë ndonjëherë” “Një Batman që nuk e kemi parë ndonjëherë”
Ben Affleck do të interpretojë Batmanin në filmin e radhës me superheronj që do të shfaqet në vitin 2016 dhe aktori i famshëm ka zbuluar se nuk ishte i sigurtë për këtë rol, pasi e konsideronte veten shumë të vjetër për të luajtur një superhero.

Britney Spears bën joga në plazh Britney Spears bën joga në plazh
Britney Spears është e njohur për angazhimin e saj për jogën, duke ndarë edhe foto në Instagram. Megjithatë, 33-vjeçarja nuk e ka patur problem të ushtrojë jogën edhe në plazhet e Hawaii-t.

Julia Roberts pranë divorcit Julia Roberts pranë divorcit
Martesa 13-vjeçare e Julia Roberts me kameramanin Daniel Moder duket se është pranë fundit. Aktorja 47-vjeçare është martuar me Moder që në vitin 2002 dhe kanë 3 fëmijë së bashku.

Zayn Malik kritikon One Direction Zayn Malik kritikon One Direction
Zayn Malik ka firmosur një kontratë të re me studion e regjistrimit "RCA Record" dhe ka vendosur ta bëjë publik këtë lajm, duke kritikuar ish-grupin e tij "One Direction".

Katy Perry pozon për “Vogue Japan” Katy Perry pozon për “Vogue Japan”
Katy Perry ka shkëlqyer në kopertinën e numrit të fundit të revistës “Vogue Japan”. Këngëtarja 30-vjeçare ka pozuar në këtë set fotografik seksi e veshur me një palë të brendshme të zeza.

Kumbara Taylor Swift takon famullin e saj Kumbara Taylor Swift takon famullin e saj
Ajo ka udhëtuar anembanë globit gjatë këtij muaji, për shkak të turit botëror të shumëpritur nga fansat e saj, por duket se asgjë nuk e ka ndaluar kumbarën Taylor Swift të takohet më në fund me famullin e saj të sapolindur, Leo Thames Newman.

Ben Affleck mohon të ketë lidhje me dadon e fëmijëve Ben Affleck mohon të ketë lidhje me dadon e fëmijëve
Ben Affleck mohon lajmin se është duke dalë me dadon 28-vjeçare të fëmijëve të tij. Aktori 42-vjeçar thjesht ka bërë të ditur ndarjen nga bashkëshortja e tij Jennifer Garner muajin e kaluar, por US Weekly shkruan se ai po del me Christine Ouzounian.

Një kalendar nudo i Marilyn Monroe Një kalendar nudo i Marilyn Monroe
Të gjithë meshkujt që pëlqejnë femrat bjonde janë çmendur nga publikimi i disa fotografive të Marilyn Monroe, në të cilat aktorja ka pozuar nudo për një kalendar, më këmbët e kryqëzuara dhe krahët e ngritur sipër.

Një rockstare si Meryl Streep Një rockstare si Meryl Streep
Meryl Streep do të mbushë 65 vjeçe, por nuk është se vëmë në dyshim moshën e saj. Aktorja, fituese e disa çmimeve Oscar, shfaqet në trajlerin e filmit të ardhshëm “Ricki and the Flash”, duke luajtur në kitarë.

Ellie Goulding do të ketë kolonën zanore të 007-tës? Ellie Goulding do të ketë kolonën zanore të 007-tës?
Ellie Goulding është përfolur shpesh se do të ketë kolonën zanore të filmit të ri të James Bond, por vetë këngëtarja nuk ka folur për këtë.

Ndahet çmimi “Bekim Fehmiu” Ndahet çmimi “Bekim Fehmiu”
Aktori Xhevat Qorraj, i cili i takon gjeneratës së parë të aktorëve kosovarë, është nderuar me çmimin kombëtar për vepra jetësore “Bekim Fehmiu”, nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Edicioni i 14 i çmimit “Gjon Mili” Edicioni i 14 i çmimit “Gjon Mili”
Galeria Kombëtare e Kosovës ka shpallur këtë të martë emrat e artistëve pjesëmarrës të edicionit të 14 të Ekspozitës Ndërkombëtare të Fotografisë, Çmimit “Gjon Mili”. Në ekspozitë do të marrin pjesë 21 artisë vendas dhe ndërkombëtarë.

Beyonce shkon në zyrë kështu… Beyonce shkon në zyrë kështu…
Beyonce ka ndaluar në trafik në Nju Jork teksa ishte duke shkuar në zyrën e saj. Këngëtarja 33-vjeçare ishte veshur mjaft shik, me një xhaketë të bardhë, dhe një fustan të shkurtër të zi me lule… dhe me një buzëqeshje në fytyrë.

Lily Allen më moderne se një adoleshente Lily Allen më moderne se një adoleshente
Lily Allen është fotografuar së fundmi në rrugët e Nju Jorkut me një Scooter të modelit të fundit, që ecën vetë. Nënë e dy fëmijëve, 30-vjeçarja është parë të ecë me mjetin tip “skateboard”, që kushton plot 1185 paund.

Swift-Harris, së shpejti një bashkëpunim Swift-Harris, së shpejti një bashkëpunim
Taylor Swift dhe Calvin Harris po planifikojnë një bashkëpunim. Çifti, i cili ka nisur të shoqërohet me njëri-tjetri në fillim të këtij viti, raportohet të ketë nisur të punojnë së bashku me shpresën që mund të krijojnë një hit.

Edhe Sam Smith ka një të dashur sekret? Edhe Sam Smith ka një të dashur sekret?
Sam Smith po shijon disa takime sekrete me ish-protagonistin e “Towie”, Charlie King, sipas disa burimeve për “The Sun”.

Rita harron pantallonat Rita "harron" pantallonat
Rita Ora vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. 24-vjeçarja është fotografuar në Londër me një stil të veçantë veshjeje, duke bërë që njerëzit të “kërkojnë” për pantallonat e saj.

Clancy shkëlqen në Majorka Clancy shkëlqen në Majorka
Para dy muajsh ajo ishte në spital, pasi sapo kishte sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë, por Abbey Clancy asnjëherë nuk është dukur kaq në formë se sa të hënën në Spanjë.

Khloe rivalizon Kimin Khloe rivalizon Kimin
Rivalet më të mëdha të Kim Kardashian janë vetë motrat e saj. Pavarësisht se janë më të pranishme në mediat rozë, Kylie dhe Jenner nuk janë të vetmet që rivalizojnë motrën.

Obama në Kenia… dhe për të kërcyer Obama në Kenia… dhe për të kërcyer
Presidenti Barack Obama ka shpenzuar shumë kohë në Kenia për çështje serioze si të drejtat e homoseksualëve, por ka gjetur kohën edhe për të kërcyer me grupin më të famshëm të vendit, Sauti Sol.

Jessie J në Australi, përballet me kritika Jessie J në Australi, përballet me kritika
Pak ditë pasi ka bërë të ditur se do të shkëputet për pak kohë nga muzika, Jessie J është shfaqur në Sydney të Australisë. 27-vjeçarja britanike u shfaq me një luk të veçantë dhe një pirsing të ri në hundë.

Joe Jackson, babai i Michael probleme me zemrën Joe Jackson, babai i Michael probleme me zemrën
Joe Jackson, babai i Michael Jackson dhe patriarku i familje muzikore ka pësuar një infarkt në Brazil. 87-vjeçari u shtrua në spitalin e Sao Paulo tyë dielën pasdite dhe po trajtohet në kujdes intensiv. Një deklaratë nag spitali “Albert Einstein” bën të ditur se ai vuante nga çrregullime të zemrës.

Ndërron jetë Bobbi Kristina Brown, vajza e vetme e Whitney Houston Ndërron jetë Bobbi Kristina Brown, vajza e vetme e Whitney Houston
Bobbi Kristina Brown, vajza e këngëtares Whitney Houston, ka ndërruar jetë në moshën 22-vjeçare.

Elle braktis rrjetet sociale… vetëm për fundjavë Elle braktis rrjetet sociale… vetëm për fundjavë
Pasi postoi një foto në Intsgram ku tregon këmbët, Elle Macpherson ka braktisur rrjetet sociale.

Rihanna në lidhje me Hamilton? Rihanna në lidhje me Hamilton?
Mediat rozë flasin për një romancë të re mes Rihannas dhe Lewis Hamilton, ndërkohë që këngëtarja nga Barbadosi është duke punuar me ritme të shtuara për albumin e saj të tetë.

JLo feston ditëlindjen e 46 JLo feston ditëlindjen e 46
Jennifer Lopez ka festuar ditëlindjen e 46 me një fustan gjysmë transparent. Pavarësisht moshës, ajo është në formë shumë të mirë, ndërsa fustani e ka lejuar që t’i tregojë asetet.

Prishtina ndizet nga Summer Fest Prishtina ndizet nga Summer Fest
Summer Fest, projekt i Fondacionit Mediatik “Dritan Hoxha”, është rikthyer për të dytin vit në Prishtinë.

Liderët më të pashëm të botës Liderët më të pashëm të botës
Për të disatin vit, website amerikan “Hottest head of state” ka krijuar një traditë duke publikuar listën e liderëve më të pashëm të botës. Ky është edhe një lloj klasifikimi i veçantë mes krerëve të shteteve, i cili si kriter të vetëm ka pamjen e jashtme.

Ndahet çifti i tenistëve, Sharapova- Dimitrov Ndahet çifti i tenistëve, Sharapova- Dimitrov
Maria Sharapova është ndarë me të dashurin e saj tenist, bullgarin, Grigor Dimitrov, pas një lidhje dy vjeçare. Ka qënë 24-vjeçari që ka konfirmuar lajmin, duke shpjeguar se çifti thjesht është ndarë, dhe i uron ruses “lumturi dhe sukses”.

Dashuria e modeles me këngëtaren, mediat komentojnë lidhjen Maxwell- Cyrus Dashuria e modeles me këngëtaren, mediat komentojnë lidhjen Maxwell- Cyrus
Ajo me siguri është një nga fytyrat më të bukura të Victoria’s Secret . Stela Maxwell, menjëherë ka pushtuar pasarelat dhe setet fotografike, që pas shpalljes si ëngjëlli i ri i linjës së modës Victoria’s Secret.

Summer Fest në Kosovë, sonte koncerti i madh në Prishtinë Summer Fest në Kosovë, sonte koncerti i madh në Prishtinë
Për të dytin vit radhazi,  qendra e Prishtinës do të ushtojë nga tingujt e festivalit veror Summer Fest, një organizim i përvitshëm i Fondacionit "Dritan Hoxha" dhe televizionit Top Channel.

Carey, dhuratë një varëse me vlerë 500.000 dollarë Carey, dhuratë një varëse me vlerë 500.000 dollarë
James Packer nuk e ka patur aspak të vështirë të lërë një përshtypje të mirë tek e dashura e tij pasi ka i ka dhuruar këngëtares një varse diamanti në formë zemre me një vlerë prej 500.000 dollarësh.

Stili shik i Uma Thurman Stili shik i Uma Thurman
Ajo ka punuar shumë për filmin e saj të fundit. Por 45-vjeçarja Uma Thurman duket e relaksuar në Nju Jork, e veshur me një xhaketë dhe xhinse.

Publikohen fotot e reja të Kim Kardashian Publikohen fotot e reja të Kim Kardashian
Asnjë nuk bën foto si Kim Kardashian. 34-vjeçarja ka pozuar për kompaninë e pijeve energjike “Hype” duke u shfaqur shumë seksi.

Bar Refaeli bën joga Bar Refaeli bën joga
Bar Refaeli shfrytëzon njërën nga seritë e fundit të “Buick” për të bërë joga. Modelja izraelite shfaqet e jashtëzakonshme në reklamën e re për të kësaj kompani.

Katy Perry ndahet përsëri nga i dashuri Katy Perry ndahet përsëri nga i dashuri
Kanë nisur të qarkullojnë thashetheme se Katy Perry i ka dhënë fund marrëdhënies së saj me të dashurin John Mayer për herë të katërt.

Jolie, kontratë me Netflix për një film të ri Jolie, kontratë me Netflix për një film të ri
Angelina Jolie ka firmosur një marrëveshje për drejtimin e një filmi të ri për Netflix, bazuar në kujtesën e një aktivisteje kamboxhian të të drejtave të njeriut, për jetën e tij në regjimin e Khmer Rouge.

Chris Brown “ngec” në Filipine, i kërkon ndihmë Obamës Chris Brown “ngec” në Filipine, i kërkon ndihmë Obamës
Chris Brown është në telashe dhe prej tri ditësh mbahet në Filipine. Ai i ka bërë një lutje të dëshpëruar presidentin Obama, pasi nuk lejohet të largohet nga kryqyteti Manila.

Pascal sfidon futbollistët Pascal sfidon futbollistët
Ylli televiziv, Pascal Craymer ndoshta duhet të mendohet edhe njëherë për karrierën e saj. Të enjten ajo ka treguar se është shumë e aftë edhe me top.

Nadia Forde, shijon pushimet Nadia Forde, shijon pushimet
Modelja irlandeze, Nadia Forde është duke shfrytëzuar ditët me diell në Ibiza, për të marrë rreze dhe për t’u relaksuar para se t’i kthehet punëve të saj.

Nina Agdal tregon të pasmet Nina Agdal tregon të pasmet
Ajo nuk është kot në kopertinat e “Sports Illustrated”, por Nina Agdal kujdeset çdo ditë përmes Instagramit të saj të na rikujtojë pse është femra më e dëshiruar nga meshkujt.

Në kujtim të Amy Winehouse Në kujtim të Amy Winehouse
Amy Winehouse një herë ka thënë: "Jeta është e shkurtër. Çdo gjë mund të ndodhë dhe zakonisht ndodh, kështu që nuk ja vlen të ulesh dhe të mendosh "sikur..." "dhe..." "por...".

Gerard Depardieu në listën e zezë të Ukrainës Gerard Depardieu në listën e zezë të Ukrainës
Aktori francez Gerard Depardieu është tashmë në listën e zezë të Ukrainës, pasi konsiderohet si një “kërcënim për sigurinë kombëtare” nga ministria e Kulturës së këtij vendi.

Minaj-Swift, zënkë në “Twitter” Minaj-Swift, zënkë në “Twitter”
Nicki Minaj dhe Taylor Swift janë përfshirë në një grindje si pasojë e disa postimeve të bëra në rrjetet sociale.

Publikohet “traileri” i filmit të ri James Bond Publikohet “traileri” i filmit të ri James Bond
Filmi i 24-t i James Bond, i titulluar “Spectre”, është kompletuar tashmë edhe me trailerin e plotë të publikuar për herë të parë online.

Rita i tregon ish të dashurit çfarë ka humbur Rita i tregon ish të dashurit çfarë ka humbur
Ajo aktualisht është shumë e angazhuar si pjesë e jurisë së spektaklit të “X Factor” në Britani, por kjo nuk do të thotë që Rita Ora nuk mund ta mbajë veten në formë.

Irina prezanton koleksionin e ri të të brendshmeve Irina prezanton koleksionin e ri të të brendshmeve
Irina Shayk vazhdon të jetë mbretëreshë e bukurisë. Modelja ruse ka postuar në Instagramin e saj foto nga seti i fundit i koleksionit të “La Clover”.

Tamara Ecclestone, shijon pushimet në Greqi Tamara Ecclestone, shijon pushimet në Greqi
Ajo ka punuar shumë me trupin e saj pas lindjes se vazjës në mars të vitit të kaluar, në mënyrë që të rikthejë fizikun e dikurshëm, dhe Tamara Ecclestone ia ka arritur qëllimit.

Gëzuar ditëlindjen Princi George! Gëzuar ditëlindjen Princi George!
Princi George mbush sot dy vjeç. Kensington Palace një ditë më parë publikoi një foto të djalit të Princit William dhe Dukeshës Kate, George për t’i uruar ditëlindjen.

Cara Delevingne hedh poshtë zërat, mëse e dashuruar me St Vincent Cara Delevingne hedh poshtë zërat, mëse e dashuruar me St Vincent
Supermodelja Cara Delevingne ka shuar zërat për një ndarje me të dashurën e saj St Vincent, pasi ato janë parë të dyja mbrëmjen e të marëts në New York.

Dekolteja e Kim Kardashian Dekolteja e Kim Kardashian
Kim Kardashian ka tërhequr sërish vëmendjen, kësaj radhe në Paris, kur po vizitonte Avenue Montaigne mëngjesin e së martës.

Nominimet për MTV Music Awards 2015 Nominimet për MTV Music Awards 2015
Miley Cyrus do të jetë mikpritësja e MTV Music Awards e këtij viti, ngjarje që do të zhvillohet më 30 gusht. Dy vite pas kërcimeve të saj provokative nëpër botë, Cyrus rikthehet në MTV Video Music Awards që aktualisht ka bërë të ditur dhe nominimet për këtë vit.

Darkë dhe kërcim romantik për të dashurën Darkë dhe kërcim romantik për të dashurën
Kelly Rohrbach mund të ketë kërcyer gjithçka, por ndoshta asnjë këngë të Rihanna. E dashura e Leo Di Caprios është fotografuar me yllin e Hollivudit krahë për krahë, pasi kanë ngrënë një darkë romantike në Malibu.

Një lajm i keq për fansat e Jessie J Një lajm i keq për fansat e Jessie J
Jessie J do të shkëputet për pak kohë nga muzika. Këngëtarja e hitit "Flashlight" ka treguar se do të largohet për pak muaj nga industria e muzikës vitin tjetër, për të shkruar këngë dhe për të jetuar.

Rihanna sërish pa reçipeta, por e gjen zgjidhjen... Rihanna sërish pa reçipeta, por e gjen zgjidhjen...
Nuk është aspak e habitshme për veshjet e “rrezikshme” që ajo bën, kështu që Rihanna ka kënaqur përsëri fansat e saj duke mos veshur reçipeta gjatë një nate në “Southampton Club”.

The Real Slim Shady i Daniel Radcliffe The Real Slim Shady i Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe ka shfaqur talentin e tij në të kënduar, teksa ka performuar këngën e Eminem në një karaoke. Ai është xhiruar duke performuar këngën në një pub të Kalifornisë.

Një djalë gjendet i mbytur në pishinën e Demi Moore Një djalë gjendet i mbytur në pishinën e Demi Moore
Një person është gjetur i mbytur në pishinën e shtëpisë së aktores Demi Moore, raporton departamenti i policisë së Los Angeles.

Kate Moss dhe Jamie Hince pranë divorcit?! Kate Moss dhe Jamie Hince pranë divorcit?!
Ata kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë në korrik të 2011 dhe është konsderuar si një nga martesat më të forta por duket se marrëdhënia e Kate Moss dhe Jamie Hince ndodhet në një moment problematik pasi përflitet se çifti prej javësh nuk flet me njëri-tjetrin si pasojë e një zënke të ndodhur në shtëpinë e tij në New York.

Rita Ora, fundi i një lidhje tjetër Rita Ora, fundi i një lidhje tjetër
Rita Ora është ndarë nga i dashuri i saj Ricky Hilfigher  dhe ky lajm ka zënë faqet e para të mediave roze.

Transformimi drastik i Tilda Swinton Transformimi drastik i Tilda Swinton
E famshme për pamjen e saj “unisex” dhe stilin e veçante, Tilda Swinton ka bërë një ndryshim 360 gradë për rolin e saj të fundit.

Spears, prezantuese e “Teen Choice Awards” Spears, prezantuese e “Teen Choice Awards”
Britney Spears, Josh Hutcherson, Ellen DeGeneres dhe Chlow Grace Moretz, janë vetëm 4 nga superstarët që do të shfaqen në “Teen Choice Awards”.

“Çdo gjë kthehet prapë në modë” “Çdo gjë kthehet prapë në modë”
Nuk ishte thjesht një rikthim në vitet ’90, por supermodelja Heidi Klum duket se i ka befasuar fansat e saj. 42-vjeçarja ka postuar një foto të sajën në ato vite.

Miku i ngushtë i Whitney viziton vajzën e divës së muzikës Miku i ngushtë i Whitney viziton vajzën e divës së muzikës
Producenti muzikor Tyler Perry ka vizituar Bobbi Kristina Brown, vajzën e mikeshës së tij Whitney Houston.

Jennifer Garner me unazë martese false Jennifer Garner me unazë martese false
Jennifer Garner po luan sërish rolin e gruas së lumtur, por tashmë ka për të treguar gjithçka. Aktorja 43-vjeçare dukej e dëshpëruar teksa në dorë nuk kishte më unazën e martesës, por një unazë me diamantë, të cilën e kishte vendosur për rolin në filmin “Miracles From Heaven” në Atalanta.

Kendall dhe Kylie Jenner, dashuria pa kushte e motrave Kendall dhe Kylie Jenner, dashuria pa kushte e motrave
Kendall dhe Kylie Jenner kanë pozuar për fushatën e fundit të “Balmain” dhe rezultatet janë befasuese. Duke pozuar për Oliver Roustein, motrat duken fantastike të veshura me shumë stil.

50 Cent...ose më mirë 0 cent 50 Cent...ose më mirë 0 cent
Listës së aktorëve dhe këngëtarëve, të cilët pasi kapin majat duke grumbulluar miliona dollarë pasuri, e që më pas përfundojnë tatpjetë pa asnjë kacidhe në xhep, i është shtuar edhe 50 Cent.

Johnny Depp me ishull personal në Greqi Johnny Depp me ishull personal në Greqi
Kriza e thellë dhe e stërzgjatur financiare në Greqi ka rënduar financat e vendit dhe ka rrëzuar përtokë çmimet, sidomos për pronat e paluajtshme.

Cara Delevingne i jep fund spekulimeve për seksualitetin e saj Cara Delevingne i jep fund spekulimeve për seksualitetin e saj
Cara Delevingne ka hedhur poshtë zërat mbi biseksualitetin e saj. 22-vjeçarja u përfol vitin e kaluar se ishte në një lidhje me Michelle Rodriguez, dhe këtë vit ka folur hapur mbi lidhjen me të dashurën e saj Annie Clark, gjatë një interviste për Vogue.

Djali i keq i Michael Jackson Djali i keq i Michael Jackson
Si të gjithë adoleshentët, edhe Prince Jackson ndoshta ndihet nervoz para një takimi. 18-vjeçari është përpjekur të relaksohet teksa është fotografuar duke thithur një cigare elektrike para se të takohej me një shoqe në Kaliforni.

Paris Hilton, relaks në Ibiza Paris Hilton, relaks në Ibiza
Pas lajmit për të dashurin e saj të ri Thomas Gross, dhe një javë pas dasmës së motrës së saj, Nicky Hilton, bukuroshja Paris ka publikuar foto të pushimeve në Ibiza.

“Big Brother” me pushime... “Big Brother” me pushime...
Ditët e nxehta të verës që i gjejnë pranë plazhit dhe nëpër vizita turistike ish-banorët e “Big Brother 8”.

Michael Bublé prezanton fëmijën e dytë Michael Bublé "prezanton" fëmijën e dytë
Michael Bublé i ka prezantuar fansave ekon e parë të fëmijës së dytë. Në profilin e tij në Facebook, Buble shkruan se nuk është e rëndësishme gjinia e fëmijës, por shëndeti i tij.

Jennifer Lopez shkurton flokët Jennifer Lopez shkurton flokët
E njohur për flokët e saj të gjata, Jennifer Lopez ka vendosur t'i shkurtojë ato për shkak të projektit të saj të fundit.

Caitlyn shpërthen në lot gjatë një fjalimi Caitlyn shpërthen në lot gjatë një fjalimi
Caitlyn Jennner me lot në sy ka falenderuar familjen e saj, ditën e enjte, gjatë fjalimit të bërë për çmimin e marrë "Arthur Ashe Courage Award".

Djokoviç dhe Williams, një vallëzim mbreti dhe mbretëreshe Djokoviç dhe Williams, një vallëzim mbreti dhe mbretëreshe
Triumfi i ri për Serena Williams në Wimbledon dhe Novak Djokoviç nuk kishte se si të festohej ndryshe. Dy yjet e tenisit kanë kërcyer mjaft bukur në mbrëmjen e nderit ku dhe morën çmimet përkatëse.

“Faleminderit që na dhe djalin tënd” “Faleminderit që na dhe djalin tënd”
Eminem e ka bërë të ditur dhe më parë se ndikimin më të madh tek ai e ka patur Tupac Shakur. Tashmë në një vizatim të tijin dërguar nënës së reperit legjendar, Afeni Shakur, 42-vjeçari me emrin e vërtetë Marshal Mathers, i ka shprehur mirënjohjen e tij për Tupac.

Monedhë e re për ditëlindjen e Princit George Monedhë e re për ditëlindjen e Princit George
Për të festuar ditëlindjen e dytë të princit George, Royal Mint (prodhuesi i monedhave britanike), do të nxjerrë një sasi të limituar të monedhës 5 paund me legjend e St. George dhe Dragoit.

Louis Tomlinson së shpejti baba Louis Tomlinson së shpejti baba
Louis Tomlinson përflitet se do të jetë babai i një fëmije me një stiliste nga Los Angeles si pasojë e një marrëdhënie të shkurtër. Sipas revistës "People", ylli 23-vjeçar i One Direction dhe mikesha e tij Briana Jungwirth do të bëhen së shpejti prindër.

47-vjeçarja Kylie Minogue tregon trupin e tonifikuar në Itali 47-vjeçarja Kylie Minogue tregon trupin e tonifikuar në Itali
Kylie Minogue po shijon pushimet në Itali, ku është fotografuar me një palë bikini ngjyrë blu teksa po zhytej në ujë.

Elle Macpherson nuk di të plaket Elle Macpherson nuk di të plaket
Njihet në të gjithë botën me nofkën “Trupi” dhe ditën e hënë, Elle Macpherson tregoi pse i është ngjitur ky emër.

Njerëzit habiten kur them se jam 24-vjeçe "Njerëzit habiten kur them se jam 24-vjeçe"
Bukuroshja bjonde Margot Robbie ka treguar për numrin e fundit të revistës "Elle" se mosha e saj e re habit shumë njerëzit. 24-vjeçarja ka folur rreth moshës, teksa ka pozuar për kopertinën e kësaj reviste, ku duket më seksi se kurrë më parë.

Njihuni me vajzën 17-vjeçare të Rambos Njihuni me vajzën 17-vjeçare të "Rambos"
Vetëm 17 vjeç dhe një modele e shkëlqyer. Është Sistine Stallone, vajza e Sylvester, e cila ka mbështetjen e padiskutueshme të të atit në rrugën që ka nisur.

Celentano-Mori, 50 vite bashkë Celentano-Mori, 50 vite bashkë
Ata janë një nga çiftet më të bukur dhe më jetëgjatë në botën e kinemasë dhe sot festojnë 50-vjetorin e martesës. Bëhet fjalë për çiftin Adriano Çelentano dhe Claudia Mori. Në fillimet e karrierës së saj, në vitin 1963, Claudia e takoi Adrianon në setin e filmit “Uno strano tipo”.

Adele shtyn publikimin e albumit të tretë Adele shtyn publikimin e albumit të tretë
Albumi i tretë i Adele mund të jetë shtyrë, pasi ajo dëshiron të ketë një tjetër fëmijë.

Babai i Amy: Nuk jam i keq sa më përshkruajnë Babai i Amy: Nuk jam i keq sa më përshkruajnë
Mitch Winehouse tregon se regjisori i dokumentarit "Amy" ka qenë i vendosur ta përshkruajë atë si një personazh të keq.

Mbyllet Festivali i Muzikës së Dhomës Mbyllet Festivali i Muzikës së Dhomës
Ka përfunduar Festivali X Ndërkombëtar i Muzikës së Dhomës në Durrës. Në natën e fundit të tij kanë performuar nxënësit pjesëmarrës në master klasat e drejtuara nga instrumentistët e ardhur nga vende të ndryshme të botës, të cilët janë duartrokitur gjatë nga të pranishmit.

Tirana sipas “Summer Fest” Tirana sipas “Summer Fest”
Për shumëkënd zgjidhja më e mirë në verë ngelet plazhi. Tirana zbrazet ditëve të nxehta, e kryeqytetasit i kthejnë sytë nga mrekullitë e rivierës shqiptare.

Khole Kardashian, në palestër Khole Kardashian, në palestër
Ajo është duke i qëndruar pranë së motrës, Kourtney Kardashian, e cila është duke u ndarë nga bashkëshorti Scott Disick, por adhuruesja e palestrës, Khole Kardashian gjen kohë për t’u marrë edhe me aktivitete sportive.

Flokët kaçurrela të Rihannas Flokët kaçurrela të Rihannas
Rihanna ka ndryshuar sërish modelin e flokëve. 27-vjeçarja është fotografuar të shtunën në mbrëmje në një mbrëmje në Nju Jork, ndërsa flokët e saj ishin kaçurrela.

Irina Shaik bën banjo në Paris
Irina Shaik bën banjo në Paris
Irina Shaik është nëjra nga modelet më të kërkuara. Prandaj, në ditën kur është pushim, ajo duket se e shfrytëzon për të qëndruar vetëm, por edhe për t’u relaksuar.

Harrison Ford, për herë të parë në publik pas aksidentit Harrison Ford, për herë të parë në publik pas aksidentit
Aktori Harrison Ford tha se “është mirë” gjatë shfaqjes së tij në publik, e para që nga aksidenti me avion, në muajin mars të këtij viti. Ai u duartrokit nga fansat e tij, teksa u ngjit në skenë në San Diego’s Comic-Con për t’iu bashkuar bashkëaktorëve të Star Wars.

5 milionë dollarë për 50 Cent... 5 milionë dollarë për 50 Cent...
50 Cent ka humbur betejën e tij rreth një videoje intime. Reperi 40-vjeçar është detyruar nga gjykata t'i paguajë një shumë prej 5 milionë dollarësh një nëne nga Florida, e cila pretendon se reperi i ka dëmtuar imazhin, duke postuar një video intime të saj në rrjetet online.

Jessie J: Nuk më pëlqen që jam e famshme Jessie J: Nuk më pëlqen që jam e famshme
Jessie J ka treguar se ajo urren shumë faktin e të qënit e famshme. Këngëtarja 27-vjeçare i është drejtuar publikut të “Henley Festival” duke thënë se fama nuk është gjëja e duhur për të.

Harry Styles rrëzohet në skenë (Video) Harry Styles rrëzohet në skenë (Video)
Harry Styles ka kaluar eksperiencën më të keqe që një këngëtar mund të ketë në skenë, të rrëzohesh teksa performon.

Shuhet në moshën 83-vjeçare aktori Omar Sharif Shuhet në moshën 83-vjeçare aktori Omar Sharif
Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Omar Sharif, aktori egjiptian që mori famë në filmat "Princi i Arabisë" dhe "Doktor Zhivago".

Koncert barok në Vlorë. Interpretimi me instrumente origjinale Koncert barok në Vlorë. Interpretimi me instrumente origjinale
Në ambientet rezidenciale te Petroliferës mbremjën e së enjtes është zhvilluar Festivali i Muzikës së Vjetër “Vox Baroque”.

Emily, me bikini në Itali Emily, me bikini në Itali
Emily Ratajkowski kujdeset shumë për 2.7 milionë ndjekësit e saj në Instagram. Aktualisht, ajo është me pushime, prandaj nuk harron të postojë “selfie” me bikini.

Paris Hilton i prezanton familjes të dashurin Paris Hilton i prezanton familjes të dashurin
Marrëdhënia e Paris Hilton me të dashurin e ri, Thomas Gross, është bërë tepër serioze. 34-vjeçarja e ka prezantuar biznesmenin 39-vjeçar me prindërit e saj Richard dhe Kathy Hilton.

Kylie Jenner ndryshon ngjyrën e flokëve Kylie Jenner ndryshon ngjyrën e flokëve
Kylie Jenner ka ndryshuar sërish ngjyrën e flokëve. 17-vjeçarja është paraqitur të enjten me flokët ngjyrë jeshile të hapur në Bellami Beauty Bar në Hollywoodin perëndimor.

Destani, në Marok për xhirimet e filmit të ri Destani, në Marok për xhirimet e filmit të ri
Edhe pse temperaturat kanë arritur deri në 40 gradë, kjo nuk e ka ndaluar aspak aktorin shqiptar, Blerim Destani të xhirojë filmin e tij të ardhshëm.

Caitlyn Jenner e lidhur me aktoren transeksuale Caitlyn Jenner e lidhur me aktoren transeksuale
Përflitet se Caitlyn Jenner ka nisur të shoqërohet me aktoren transeksuale Candis Cayne. Caitlyn është takuar për herë të parë me bukuroshen bjonde gjatë kohës që ka qënë në New York për paradën e "gay-ve" ku mendohet të ketë lindur një pëlqim mes tyre.

Hakerat vjedhin albumin e ri të Kanye West Hakerat vjedhin albumin e ri të Kanye West
Albumi i ri i Kanye West është vjedhur pasi një përdorues i njohur me emrin “dxnxixlrxsxnxbxrx” ka postuar një videoklip me këngët e West rreth 59 minuta në uebsajtin “Reddit”.

Kim zhvishet nga West Kim zhvishet nga West
Publikohen fotot e reja të Kim Kardashian të realizuara në Francë për revistën “System”.  Për këto foto ajo është (zh)veshur nga bashkëshorti Kanye West, i cili kishte marrë rolin e stilistit.

Publikimi i videos, Ariana kërkon falje Publikimi i videos, Ariana kërkon falje
Ariana Grande ka kërkuar falje pas shfaqjes së nje videoje ku ajo dëgjohet të thotë se e urren Amerikën.

Sulmi piraterik ndaj Madonnas, autori dënohet me 14 muaj burg Sulmi piraterik ndaj Madonnas, autori dënohet me 14 muaj burg
Një ish-pjesëmarrës në versionin izraelit të garës “American Idol” është dënuar me 14 muaj burg për shkak se ka hakuar kompjuterët e disa këngëtarëve, përfshirë edhe Madonnas, duke i nxjerrë online këngë nga albumi i saj i papërfunduar.

Fotot zyrtare të familjes mbretërore, në pagëzimin e Charlotte Fotot zyrtare të familjes mbretërore, në pagëzimin e Charlotte
Pallati Mbretëror i Britanisë së Madhe ka publikuar fotot zyrtare të pagëzimit të princeshës Charlotte. Kessington Palace ka publikuar katër foto zyrtare, ku bie në sy fotoja familjare e princit William, me bashkëshorten Kate dhe fëmijët, George dhe Charlotte.

SHBA, në dyshim konkursi “Miss USA” SHBA, në dyshim konkursi “Miss USA”
Konkursi “Miss USA” këtë vit është shënuar nga debatet. Shkak i polemikave në aktivitetin e përvitshëm janë komentet ofenduese për emigrantët meksikanë të bashkëpronarit të këtij eventi, biznesmenit, Donald Trump.

Summer Fest “ndez” Pogradecin Summer Fest “ndez” Pogradecin
Summer fest ka "ndezur" qytetin e Pogradecit me këngëtarët, aktorët dhe balerinët të cilët kanë performuar mbrëmjen e kaluar në sheshin “Odeon”.

Sofia Vergara: Dua të kem fëmijë me Joe Manganiello Sofia Vergara: Dua të kem fëmijë me Joe Manganiello
Sofia Vergara dhe Joe Manganiello akoma nuk janë martuar, por protagonistja e "Modern Family" po pret me padurim të ketë fëmijë me të fejuarin e saj.

R. Kelly paditet nga vëllai i tij R. Kelly paditet nga vëllai i tij
R. Kelly po përballet me një denoncim të ri dhe kësaj radhe ka qënë vëllai i tij, Bruce Kelly, i cili e ka paditur, pasi pretendon se këngëtari i detyrohet shumë para’.

Japonezët mrekullohen nga barku i Ronaldos (video) Japonezët mrekullohen nga barku i Ronaldos (video)
Cristiano Ronaldo ishte i ftuar në një program televiziv japonez, ku dukej se ia kaloi në mënyrë të shkëlqyer.

Bateristi i AC/DC dënohet me 8 muaj arrest shtëpiak Bateristi i AC/DC dënohet me 8 muaj arrest shtëpiak
Phil Rudd, bateristi i grupit AC/DC, është dënuar në Zelandën e Re me 8 muaj arrest shtëpiak për zotërim droge dhe kërcënime me vdekje.

Affleck, i rraskapitur pas ndarjes Affleck, i rraskapitur pas ndarjes
Ben Affleck është rikthyer në Los Anxhelos pas pushimeve të kaluara në Bahamas me ish-bashkëshorten e tij dhe 3 fëmijët.

Hape rrugën, Kim! Motra e vogël shkëlqen për Calvin Klein Hape rrugën, Kim! Motra e vogël shkëlqen për Calvin Klein
Kendall Jenner ka shkëlqyer në setin më të fundit fotografik për Calvin Klein, ku 19-vjeçarja pozon me të brendshme.

Ariana Grande me të dashur të ri?! Ariana Grande me të dashur të ri?!
Ariana Grande nuk është më ish e dashura e Big Sean, pasi tashmë ajo ka gjetur të dashurin e ri: Ricky Alvarez.

Estetika; rimodelimi i mjekrës, ndër më të kërkuarit Estetika; rimodelimi i mjekrës, ndër më të kërkuarit
Rimodelimi i mjekrës është operacioni, që po kërkohet më shumë vitet e fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo ndërhyrje kirurgjikale estetike ka rrëmbyer vëmendjen edhe të shumë personazheve publikë të fiksuar pas pamjes së jashtme.

Tashmë është radha e John Legend të pozojë nudo Tashmë është radha e John Legend të pozojë nudo
Harroni Justin Bieber, tashmë është radha e John Legend të pozojë nudo.

Mos guxoni ta pyesni Sarah Jessica Parker rreth seksit "Mos guxoni ta pyesni Sarah Jessica Parker rreth seksit"
Revista “Cosmopolitan” njihet për titujt e veçantë, por vajza e kopertinës së fundit, ish-protagonistja e filmit “Sex and the City”, Sarah Jessica Parker është shprehur se ajo kurrë nuk do të flasë për jetën e saj seksuale.

E ëmbla Emily Ratajkowski E ëmbla Emily Ratajkowski
Ajo u bë e famshme nga klipi i kënges “Blurred Lines” të Robin Thickie dhe Pharreel Williams, por tani, Emily Ratajkowski është njëra nga femrat më të ndjekura në Instagram.

Vogue, në Ibiza për pushime Vogue, në Ibiza për pushime
Vogue Williams ka mahnitur të gjithë në plazhin e Ibizas. 29-vjeçarja që është e martuar me Brian McFadden është shfaqur e jashtëzakonshme në një palë bikini të zeza.

Rita Ora shkëlqen në Paris me...dekoltenë Rita Ora shkëlqen në Paris me...dekoltenë
Mes shumë yjeve që mblodhi java e modës në Paris, ishte edhe Rita Ora, këngëtarja me orgjinë nga Kosova, e cila tërhoqi vëmendjen me dekoltenë e saj.

Femrat “Versace” 2015 Femrat “Versace” 2015
Gri, uthull e ftohtë, mavi, e zeza që nuk mungon, por edhe ndonjë portokalli e përflaktë apo një mente e butë. Ngjyrat e propozuara nga Versace për sezonin e ri vjeshtë-dimër lënë mjaft hapësirë kombinimi.

Sportistët pa uniforma Sportistët pa uniforma
Gjashtë sportistë profesionistë amerikanë janë zhveshur krejtësisht për një seri fotosh të publikuara në revistën e ESPN-së, ‘Body Issue’.

Anastacia një videomesazh për shqiptarët Anastacia një videomesazh për shqiptarët
Anastacia prej disa javësh ka konfirmuar koncertin e saj në Tiranë më 25 gusht.

Justin Bieber pozon plotësisht i zhveshur Justin Bieber pozon plotësisht i zhveshur
Justin Bieber ka kënaqur fansat e tij ditën e hënë teksa ka publikuar një fotografi, në llogarinë e tij të Instagramit, ku shihet plotësisht i zhveshur.

Michael Bublé, së shpejti baba për herë të dytë Michael Bublé, së shpejti baba për herë të dytë
Michael Bublé dhe bashkëshortja e tij Luisiana Lopialato janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë. Çifti, i cili ka një djalë 1-vjeç me emrin Noah, ka bërë publik këtë lajm përmes një videomesazhi të këndshëm të postuar në profilin e Facebook.

Upton: Më kanë tradhtuar, por nuk hakmerrem Upton: Më kanë tradhtuar, por nuk hakmerrem
Aktorja dhe modelja 23-vjeçare, Kate Upton thotë se gjatë jetës së saj është tradhtuar disa herë nga partnerët. Pavarësisht kësaj, bukuroshja nuk ka zgjedhur hakmarrjen, por ka vendosur që të këpusë çdo lloj kontakti me ish të dashurit.

Rihanna e kthen shallin në reçipeta Rihanna e kthen shallin në reçipeta
Vetëm Rihanna mund të kthejë një shall në reçipeta dhe sërish të duket tërheqëse në maksimum.

Jessie J u rikthehet koncerteve pas operacionit Jessie J u rikthehet koncerteve pas operacionit
Ajo ka qëndruar në spital si pasojë e një operacioni misterioz që ka kryer muajin e kaluar, por Jessie J ka bërë një rikthim të mrekullueshëm të dielën në mbrëmje, në skenën e London’s Wireless Festival.

Ben Affleck, ndjenja të veçanta për Margot Robbie Ben Affleck, "ndjenja të veçanta" për Margot Robbie
Një ndarje që ka tronditur të gjithë fansat ishte ajo e Ben Affleck dhe Jennifer Garner, të cilët i dhanë fund martesës së tyre 10-vjeçare.

Dalai Lama mbush 80 vjeç Dalai Lama mbush 80 vjeç
Më 6 korrik, Tenzin Gyasto, Dalai Lama i 14-të mbush 80 vjeç. Pasi ka festuar ceremoninë në Tempullin e Dharamsala në Indi, ai do të festojë zyrtarisht ditëlindjen e tij në “Global Compassion Summit”.

Kendall Jenner tregon të brendshmet Kendall Jenner tregon të brendshmet
Kendall Jenner ka publikuar një seksi “selfie” në Instagram, ku tregon të brendshmet e saj të zeza, ndërsa me njëren dorë mbulon pjesën e sipërme, për të mos i treguar të gjitha.

Irina Shayk, “selfie” nga shtrati Irina Shayk, “selfie” nga shtrati
Ajo mund të jetë ruse, por supermodelja Irina Shayk ka uruar Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve në mënyrën më të mirë.

Performanca provokuese e Minajt në Danimarkë Performanca provokuese e Minajt në Danimarkë
Nicki Minaj nuk kishte zgjedhur një veshje me ngjyrat e flamurit amerikan, për të përformuar në një festival në Danimarkë, por veshja e saj ka lënë gojëhapur të gjithë të pranishmit.

Yjet urojnë amerikanët për Ditën e Pavarësisë Yjet urojnë amerikanët për Ditën e Pavarësisë
Shtetet e Bashkuara kanë festuar përvjetorin e 239 të pavarësisë, dhe yjet janë kujdesur që të bëjnë urimet e duhura për këtë festë.

Kanye West urren ceremonitë e ndarjes së çmimeve Kanye West urren ceremonitë e ndarjes së çmimeve
Kanye West ka zbuluar se nuk kënaqet aspak në ceremonitë e ndarjeve së çmimeve muzikore.

Kerr, në lidhje me krijuesin e Snapchat Kerr, në lidhje me krijuesin e Snapchat
Raportohet se Miranda Kerr ka një të dashur të ri dhe bëhet fjalë për themeluesin e Snapchat, Evan Spiegel. Dyshja është fotografuar së bashku në një restorant në Kaliforni.

Eva Longoria i merr plazhet me radhë... Eva Longoria i merr plazhet me radhë...
Aktorja 40-vjeçare, mjaft e dashur për publikun, është fotografuar teksa kalonte disa ditë pushimi në plazhin e Marbella në Spanjë.

Roberto Cavalli i blen një ishull të dashurës së tij 45 vjet më të re Roberto Cavalli i blen një ishull të dashurës së tij 45 vjet më të re
74-vjeçari Roberto Cavalli i ka blerë të dashurës së tij 29-vjeçare suedeze një ishull në vendlindjen e saj. Sipas ‘Aftonbladet’, stilisti e ka blerë ishullin në lindje të Stokholmit për rreth 3 milionë dollarë.

Rihanna e përgjakur, në kërkim të hakmarrjes Rihanna e përgjakur, në kërkim të hakmarrjes
Rihanna ka lançuar videoklipin e këngës së saj më të fundit me titull ‘Bitch Better Have My Money’.

Swift nuk di vetëm të këndojë por edhe.... Swift nuk di vetëm të këndojë por edhe....
Marrëdhënie mes Calvin Harris dhe të dashurës së tij bukuroshe Taylor Swift duket se kanë marrë një drejtim serioz.

“Summer Fest 2015” “Summer Fest 2015”
“Summer Fest” rikthehet për të katërtin vit me turin e tij veror, në qytete të Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi e Maqedonisë.

“Gruaja e pilotit” “Gruaja e pilotit”
Sa mirë mund të arrijmë ta njohim dikë? Kjo është pyetja, që shoqëron gjithë ankth dhe pasion romanin “Gruaja e pilotit”.

JLO, arsyeja e ndarjes së Affleck dhe Garner JLO, arsyeja e ndarjes së Affleck dhe Garner
Fansat u shqetësuan shumë kur Ben Affleck dhe Jennifer Garner konfirmuar divorcin e tyre pas 10 vitesh martesë, por duket se arsyeja e kësaj ndarje është ish e fejuara e Affleck, Jennifer Lopez.

Në formë si Hilary Duff Në formë si Hilary Duff
Nuk bën pjesë tek të famshmet që kërkojnë vëmendje sa herë del në publik, madje shpesh kërkon të ruajë një profil të ulët, duke shmangur daljet e trumpetuara.

Kendall Jenner, pazar në Londër Kendall Jenner, pazar në Londër
Ajo është njëra nga modelet më të suksesshme, prandaj nuk është aspak surprizë që Kendall Jenner arrin të kthejë në një pasarelë edhe një rrugë në të cilën kalon.

Shndërrimi i Rihanna në periudhën 2005-2015 Shndërrimi i Rihanna në periudhën 2005-2015
Që nga viti 2005 kur u bë e famshme falë albumit të saj të parë, Rihanna ka ndryshuar shumë herë pamjen e saj të jashtme.

Enrique Iglesias arrestohet në Florida Enrique Iglesias arrestohet në Florida
Enrique Iglesias raportohet të jetë ndaluar nga policia në Miami, Florida në muajin maj, pasi mendohet se drejtonte makinën me një patentë të pezulluar.

Shkodër, nis Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë Shkodër, nis Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
E kthyer në traditë në Shkodër, ka çelur siparin Festivali i 53-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë, që bën bashkë talente të vegjël nga të gjitha trojet shqiptare.

Miley Cyrus puthet me Stella Maxwell Miley Cyrus puthet me Stella Maxwell
Miley Cyrus është fotografuar duke puthur “engjëllin” e “Victoria Secret”, Stella Maxwell. 22-vjeçarja, e cila ka thënë se është biseksuale, shihet duke bashkuar buzët me modelen.

Eva Longoria, me bikini në Miami Eva Longoria, me bikini në Miami
Ajo ka një trup për t’u pasur zili, prandaj Eva Longoria nuk e fshehu këtë gjë, kur të mërkurën u shfaq në Miami me bikini rozë.

Mirupafshim apo lamtumirë? Nicole përshëndetet me Kasamin Mirupafshim apo lamtumirë? Nicole përshëndetet me Kasamin
Nicole Scherzinger dhe Pajtim Kasami janë detyruar të përshëndeten me njëri-tjetrin, pasi këngëtarja ka mbyllur pushimet dhe është detyruar të kthehet në Nju Jork për të vazhduar me angazhimet e saj.

Kim Kardashian tregon “asetet” në kopertinën e ‘Rolling Stone’ Kim Kardashian tregon “asetet” në kopertinën e ‘Rolling Stone’
Ka dalë në kopertinën e Vogue, Cosmopolitan, Glamour, Elle, Esquire dhe Playboy, e tani Kim Kardashian do i shtojë listës së saj edhe revistën Rolling Stone.

Lawrence fiton betejën me fëmijët e Martin Lawrence fiton betejën me fëmijët e Martin
Të kënaqësh fëmijët e vegjël mund të jetë një punë e vështirë por duket se Jennifer Lawrence ja ka dalë.

Rrëfimi i Winehouse i papublikuar kurrë më parë Rrëfimi i Winehouse i papublikuar kurrë më parë
Është shfaqur për herë të parë në një dokumentar të ri të BBC, një intervistë e papublikuar edhe e padëgjuar ndonjëherë e Amy Winehouse.

Dy sportistë zhvishen krejtësisht për ‘The Body Issue’ Dy sportistë zhvishen krejtësisht për ‘The Body Issue’
Tenisti Stan Wawrinka dhe futbollistja Ali Krieger janë sportistët më të fundit që pranojnë të pozojnë krejtësisht nudo për revistën e ESPN-së ‘The Body Issue’.

42-vjeçarja Heidi Klum shkëlqen me të brendshme 42-vjeçarja Heidi Klum shkëlqen me të brendshme
Ka rreth 30 vite që shihet nëpër pasarela dhe Heidi Klum duket se nuk ka ndërmend të dalë në pension tani shpejt.

Ben Affleck dhe Jennifer Garner njoftojnë divorcin Ben Affleck dhe Jennifer Garner njoftojnë divorcin
Një ditë pasi festuan 10-vjetorin e martesës së tyre, Ben Affleck dhe Jennifer Garner njoftuan papritmas divorcin.

Rihana tregon edhe…piercing-un e saj Rihana tregon edhe…piercing-un e saj
Mund të duket pak i kopjuar si stil nga Kim Kardashian, por Rihanna ka asetet e saj origjinale.

Të ndryshosh mënyrë jetese, kur kap fundin me dorë… Të ndryshosh mënyrë jetese, kur kap fundin me dorë…
Të jesh njëkohësisht i famshëm dhe një shembull perfeksioni nuk është aspak e lehtë. Beteja për të qenë gjithnjë në formë dhe të ndierit mirë me veten bëhet edhe më e ashpër, tashmë kur rrjetet sociale janë gjithnjë e më të pranishme në përditshmërinë tonë.

Fier, banesë antike në mes të autostradës Fier, banesë antike në mes të autostradës
Punimet në segmentin e autostradës Levan-Mbostar, në kilometrin e gjashtë kur hynë nga Levani, kanë ndeshur në një zonë arkeologjike. Kjo ka bërë që të ndërpriten punimet dhe të ketë një ndryshim projekti.

Ja kush është femra më e paguar e vitit sipas “Forbes” Ja kush është femra më e paguar e vitit sipas “Forbes”
Katy Perry është klasifikuar si personazhi publik femër më e paguar e vitit duke lënë pas Taylor Swift.

Selena Gomez tregon përditshmërinë e saj (normale) Selena Gomez tregon përditshmërinë e saj (normale)
Ajo ka qenë në qendër të kritikave, pasi fotot e publikuara ku ekspozon trupin me bikini, tregojnë se Selena Gomez nuk është në formën më të mirë, por kjo nuk e pengon këngëtaren e re që të konsumojë atë që i pëlqen.

Nicole Scherzinger tregon të brendshmet rozë Nicole Scherzinger tregon të brendshmet rozë
Nicole Scherzinger sapo është njohur me futbollistin me origjinë shqiptare, Pajtim Kasami, por të dy janë bërë të pandashëm. Ata janë fotografuar në një lokal nate në Greqi, ku kanë festuar ditëlindjen e këngëtares.

Brooke Vincent, në formë të shkëlqyer Brooke Vincent, në formë të shkëlqyer
Brooke Vincent ka treguar edhe njëherë format e saj, gjatë një feste në pishinë. 23-vjeçarja kishte veshur një palë bikini ngjyrë ari, ndërsa u fotografua duke pirë me disa miq të saj.

Amy Willerton turbullon plazhin e Ibizas Amy Willerton "turbullon" plazhin e Ibizas
Bukuroshja britanike Amy Willerton është shfaqur e jashtëzakonshme në plazhin e Ibizas. 22-vjeçarja, e cila ka konkurruar në "Miss Universe", duke përfaqësuar Britaninë e Madhe, duket se ende është në formë të mirë.

Lady Gaga, në mbështetje të martesave “gay” Lady Gaga, në mbështetje të martesave “gay”
Ditën e premte ajo ka qenë në Nju Jork për të festuar ligjin për martesa të të njëjtit seks dhe Lady Gaga ka vazhduar festën në Çikago ku ka performuar në dy koncerte të tjera.

“Supergoli” i Pajtim Kasamit “Supergoli” i Pajtim Kasamit
Në kohën që Lewis Hamilton i uronte ditëlindjen ish të dashurës, me të cilën ndau 7 vite romancë, ajo vetë ndodhej në brigjet greke për të shijuar disa ditë pushime…e ndoshta edhe një romancë të re.

“Kotelja” superseksi Irina Shayk “Kotelja” superseksi Irina Shayk
Pasi dhuroi një spektakël me praninë e saj, në krah të Naomi Campbell dhe topmodeles së “Victoria’s Secret”, Candice Swanepoel, në sfilatën e “Givenchy”, Irina Shayk ka publikuar një foto në profilin e saj në Facebook...

Schwarzenegger, skena nudo në filmin e ri Terminator Schwarzenegger, skena nudo në filmin e ri "Terminator"
Arnold Schwarzenegger, i cili është zhveshur në filmin e tij të fundit "Terminator Genisys", ka treguar se pavarësisht sikletit, i shijon këto skena të “rrezikshme”.

Hamilton i uron ditëlindjen ish të dashurës, Nicole Scherzinger Hamilton i uron ditëlindjen ish të dashurës, Nicole Scherzinger
Edhe pse tashmë janë ndarë, asi i Formula 1, Lewis Hamilton nuk harron t’ia urojë ditëlindjen Nicole Scherzinger. Në urimin e tij, Hamilton e falenderon bukuroshen për momentet e tyre të lumtura.

Puff Diddy rrëzohet në skenë Puff Diddy rrëzohet në skenë
Puff Diddy është rrëzuar ditën e diel, në ceremoninë e "Bet Awards" në Los Angeles,gjatë performancës së tij të parë publike që nga incidenti që i ndodhi në kolegjin e të birit.

Megan Fox rikthehet në Nju Jork Megan Fox rikthehet në Nju Jork
Të mërkurën ajo ishte me djalin dyvjeçar Noah në Berverly Hills, Los Anxheles, ndërsa të shtunën, Megan Fox është rikthyer në Nju Jork për të vazhduar xhirimet për filmin “Teenage Mutant Ninja Turtles 2”.

Irina Shaik mrekullon javën pariziene të modës Irina Shaik mrekullon javën pariziene të modës
Ajo është në kryeqytetin francez për javën e modës për meshkuj “Paris 2015”, ndërsa e shtuna ishte ditë e lirë për të. Irina Shaik këtë e ka shfrytëzuar për të shëtitur në qytetin e dashurisë, bashkë me një mike të saj.

Tamara Ecclestone bën banjë me të bijën 15-muajshe Tamara Ecclestone bën banjë me të bijën 15-muajshe
Tamara Ecclestone ka nxitur sërish debate pas publikimit të një fotoje tjetër, ku shihet bashkë me të bijën 15-muajshe në një vaskë të mbushur me ujë duke bërë banjë.

Fustani transparent i Kim Kardashian Fustani transparent i Kim Kardashian
Kim Kardashian ka qenë edhe njëherë në qendër të vëmendjes për shkak të veshjes së saj. Ajo është fotografuar duke shkuar në “Glastonbury Festival” me një fustan transparent.

Rita Ora zhvishet për të festuar martesat e homoseksualëve në SHBA Rita Ora zhvishet për të festuar martesat e homoseksualëve në SHBA
Mijëra londinezë festuan të shtunën në mbrëmje lajmin se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u ligjëruan martesat e personave të të njëjtit seks. Rita Ora ishte e përzgjedhura për të udhëhequr festën në klubin G-A-Y dhe këngëtarja me origjinë shqiptare doli në skenë me një veshje shumë provokuese.

Ed Sheeran dhe Selena Gomez janë bashkë Ed Sheeran dhe Selena Gomez janë bashkë
Vetëm dy vite më parë, Selena Gomez dhe Ed Sheeran ka qenë në qendër të vëmendjes pasi nisën të qarkullonin thashetheme për një romancë mes tyre dhe duket se e njëjta gjë po ndodh edhe kohët e fundit.

Britney kthen dhimbjen në forcë Britney kthen dhimbjen në forcë
Britney Spears duket se e ka kthyer dhimbjen e saj në forcë, pas ndarjes me Charlie Ebersol.

A i njihni femrat e bukura të tenistëve? A i njihni femrat e bukura të tenistëve?
Kompeticioni i madh i tenisit nis të hënën dhe zgjat deri në mes të korrikut, dhe sigurisht që do të shohim mjaft fytyra të bukura, që do të mbështesin të dashurit apo bashkëshortët e tyre në lojën e tenisit.

Hough, në kopertinën e revistës “Women’s Health” Hough, në kopertinën e revistës “Women’s Health”
Revista “Women’s Health” nuk mund të bënte një zgjedhje më të mirë për kopertinat e korrikut dhe gushtit, se ajo që kanë bërë për këtë vit. Ata kanë zgjedhur këngëtaren Julianne Hough për të hapur revistat në muajt më të nxehtë të vitit.

Jenner, në Paris: Punoj shumë... Jenner, në Paris: Punoj shumë...
Kendall Jenner është njëra nga modelet më të famshme, prandaj nuk e ka vështirë që ta kthejë në pasarelë edhe një rrugë të thjeshtë.

Gigi Hadid, seksi në xhirimet e klipit të Harris Gigi Hadid, seksi në xhirimet e klipit të Harris
Ajo është njëra nga modelet më seksi në qarkullim, dhe kur i dashuri i mikes më të ngushtë, të fton ta ndihmosh me klipin e ri, sigurisht që nuk do t’i thuash jo.

Kim Kardashian, xhiro në Londër me dekolte të hapur Kim Kardashian, xhiro në Londër me dekolte të hapur
Shtatëzënia e dytë nuk ia ka ndryshuar deri tani mënyrën e veshjes Kim Kardashianit.

“Tingujt e ditarit tim”, në Prishtinë “Tingujt e ditarit tim”, në Prishtinë
Pas Tiranës dhe Gjakovës, projekti “Tingujt e ditarit tim” i këngëtarit Alban Skënderaj u prezantua edhe në Prishtinë.

Nicki Minaj provokon nga pishina Nicki Minaj provokon nga pishina
Nicki Minaj është e dashuruar me fotot ku shfaqet gjysmë e zhveshur, e që më pas i shpërndan ato për të gjithë adhuruesit e saj nëpër rrjetet sociale.

Rihanna guxon shumë me...veshjen Rihanna guxon shumë me...veshjen
Kur vjen puna për përzgjedhjen e veshjeve me të cilat shfaqet në pubik, sikleti nuk është problem për të, por këtë herë këngëtarja tregoi një nivel tjetër vetëbesimi.

Schwarzenegger: Divorci, dështimi im më i madh Schwarzenegger: Divorci, dështimi im më i madh
I ftuar në programin “Howard Stern Show”, për të promovuar filmin e tij të ri “Terminator Genusys”, Arnold Schwarzenegger ka folur me tepër për jetën e tij se sa për filmin. Aktori 67-vjeçar ka folur hapur rreth divorcit të tij nga Maria Shriver.

Eva Mendes nuk e shikon sinjalistikën... Eva Mendes nuk e shikon sinjalistikën...
Për një aktore të “Fast and Furious” nuk është shumë e vështirë të shkaktosh probleme në trafik, por në jetën reale rrezikon të përballesh me pasoja.

Ndërron jetë aktori britanik, Patric Macnee Ndërron jetë aktori britanik, Patric Macnee
Aktori Patric Macnee, ylli i serive televizive të “The Avengers”, ka ndërruar jetë në Kaliforni në moshën 93-vjeçare. Britaniku që njihet për rolin e John Steed në seritë e viteve 1960 ka vdekur në shtëpi.

Rita Ora nuk flet me ish të dashurit e saj Rita Ora nuk flet me ish të dashurit e saj
Rita Ora nuk flet me ish të dashurit e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka dhënë një intervistë në të cilën ka thënë se nuk ka gjetur një mënyrë si të ruajë miqësinë me Calvin Harris apo me Rob Kardashian.

Alessandra Ambrosio shijon plazhin Alessandra Ambrosio shijon plazhin
Aktualisht po qëndron në vendlindjen e saj, sepse po xhiron një telenovelë dhe Alessandra Ambrosio përfiton nga rasti për të shijuar plazhet e Brazilit gjatë ditëve të pushimit.

Tom Holland, 1.5 milionë dollarë për interpretimin e Njeriut-Merimangë Tom Holland, 1.5 milionë dollarë për interpretimin e Njeriut-Merimangë
Aktori 19-vjeçar Tom Holland do të jetë Njeriu-Merimangë i ri dhe për këtë rol do të fitojë më shumë se 1.5 milionë dollarë. Adoleshenti britanik do të interpretojë superheroin e famshëm në filmin e vitit 2017 dhe në filmin e ardhshëm të ‘Captain America’, të vitit 2016.

Shokon modelja: Ndjehem e shëmtuar dhe e shëndoshë Shokon modelja: Ndjehem e shëmtuar dhe e shëndoshë
Modelja Charlotte McKinney ka një trup të mrekullueshëm dhe konsiderohet si Kate Upton e re, por vetë ajo thotë se ka raste që ndjehet “e shëmtuar dhe e shëndoshë”.

Taylor Swift admiron Angelina Jolie Taylor Swift admiron Angelina Jolie
Taylor Swift si plan në 10 vitet e ardhshme dëshiron që ta ketë familjen e saj si ajo e Angelina Jolie, për të cilën është shprehur se e admiron mënyrën se si ajo menaxhon familjen dhe jetën e saj.

Arrestohet reperi Puff Diddy Arrestohet reperi Puff Diddy
Reperi Puff Diddy është arrestuar pasi pretendohet se ka sulmuar një trajner në kolegjin “UCLA” në Los Angeles ku studion edhe djali i tij.

Nicole Scherzinger shijon jetën e natës Nicole Scherzinger shijon jetën e natës
Ajo mund të jetë përjashtuar nga studio e regjistrimit, për shkak të shitjeve të dobëta, por Nicole Scherzinger është në formë të mirë dhe po kujdeset për veten.

Kim: Ndoshta postoj shumë “selfie” me bikini… Kim: Ndoshta postoj shumë “selfie” me bikini…
Kim Kardashian është njëra nga femrat, fotot e të cilës shikohen më mijëra veta në internet. Për shkak të formave të saj, ajo në vazhdimësi ka provokuar ne rrjete sociale, duke postuar shumë foto me bikini.

Selena Gomez, me të dashur të ri Selena Gomez, me të dashur të ri
Selena Gomez është fotografuar përkrah Aleaxander DeLeon, këngëtarit të grupit The Cab, në një hotel në Nju Jork, ndaj edhe kanë qarkulluar thashetheme se diçka ka nisur mes dy muzikantëve.

Shanina Shaik pozon për “Free People” Shanina Shaik pozon për “Free People”
Modelja australiane Shanina Shaik dëshmon edhe njëherë se pse është shndërruar në njërën prej modeleve më të kërkuara, pasi ka pozuar për “Free People”.

Ryan Reynolds kritikohet nga fansat Ryan Reynolds kritikohet nga fansat
Protagonisti i "Green Lantern", Ryan Reynolds është kritikuar nga fansat pas një fotografie të postuar në Instagram nga Blake Lively në "Ditën e Baballarëve".

Jessie J i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale Jessie J i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale
Jessie J ka postuar një mesazh për të gjithë ndjekësit e saj në “Instagram” nga spitali, përmes së cilit ka treguar se i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Ambrosio, tjetër ditë në plazh Ambrosio, tjetër ditë në plazh
Plazh tërë ditën dhe festë gjithë natën, kjo modele braziliane shijon në maksimum jetën. Kur njerëzit rikthehen në vendlindje, pas një jave të ngarkuar me pune, zakonisht kalojnë kohën me familjarë për t’u ç’mallur.

Fustani i Marilyn Monroe, në ankand Fustani i Marilyn Monroe, në ankand
Adhuruesit e Marilyn Monroe, Princeshës Diana, Star Trekut dhe Marlon Brandos, do të kenë që të gjithë mundësinë të shtien në duar copëza të historisë së Hollivudit.

Rita, kujdes me dekoltenë! Rita, kujdes me dekoltenë!
Rita Ora tërhoqi vëmendjen me veshjen e saj ditën e hënë, në rrugët e Nju Jorkut.

Amber Rose harron përfundimisht Wiz Khalifa Amber Rose harron përfundimisht Wiz Khalifa
Duket se Amber Rose ka fshirë çdo kujtim që ka nga ish-bashkëshorti i saj Wiz Khalifa.

Britney Spears, sërish beqare Britney Spears, sërish beqare
Britney Spears dhe Charlie Ebersol shfaqeshin si një çift tepër i dashuruar në fotografitë e publikuara nëpër rrjetet sociale, por ditën e hënë ‘Us Weekly’ ka raportuar se dyshja i ka dhënë fund marrëdhënies.

Ndërron jetë kompozitori i muzikës së Titanic-ut Ndërron jetë kompozitori i muzikës së Titanic-ut
James Horner, kompozitori i muzikës së filmit Titanic, ka vdekur në Kaliforni, në një aksident ajror. 61-vjeçari po udhëtonte me një avion të vogël dyvendësh, kur është rrëzuar në veri të Santa Barbarës, mëngjesin e së hënës.

Tamara Ecclestone, pushime me familjen Tamara Ecclestone, pushime me familjen
Këto janë pushimet e nënta për këtë vit dhe Tamara Ecclestone duket se ka shijuar çdo minutë të kohës që ka kaluar në plazhet e mrekullueshme të Bahamas.

Kim zbulon gjininë  e fëmijës në Ditën e Baballarëve Kim zbulon gjininë  e fëmijës në Ditën e Baballarëve
Kim Kardashian ka zgjedhur Ditën e Baballarëveë për të bërë një lajmërim të veçantë, që ajo dhe bashkëshorti i saj Kanye West do të bëhen prindër të një djali.

Kriza greke dhe stili sportiv i Varoufakis Kriza greke dhe stili sportiv i Varoufakis
Të hënën nis një jave deçizive për krizën greke: Eurogrupi, i parashikuar më herët për në orën 15.00 do të zhvillohet në orën 12.00.

Anastacia: Mezi po pres të luaj në Tiranë! Anastacia: Mezi po pres të luaj në Tiranë!
Anastacia ka konfirmuar në Facebook se do të vijë në Tiranë për një koncert në 25 gusht të këtij viti.

Keira Knightley, në formë të shkëlqyer fizike 1 muaj pas lindjes Keira Knightley, në formë të shkëlqyer fizike 1 muaj pas lindjes
Ajo ka vetëm 4 javë që ka sjellë në jetë fëmijën e saj, por Keira Knightley nuk e ka pasur aspak problem t’i rikthehet formave të mëparshme trupore.

Rrëfehet ish-bashkëshorti i Winehouse Rrëfehet ish-bashkëshorti i Winehouse
Blake Fielder, ish-bashkëshorti i Amy Winehouse, ka mohuar të ketë qenë ai që ka shkatërruar jetën e ylli të pop-it.

Adriana Lima shkëlqen në Nju Jork Adriana Lima shkëlqen në Nju Jork
Adriana Lima shfaqet edhe njëherë e jashtëzakonshme në Nju Jork. Bukuroshja 34-vjeçare ka marrë pjesë në një aktivitet promovimi për parfumin më të ri të Marc Jacobs.

Boateng dhe Melissa, shijojnë pushimet Boateng dhe Melissa, shijojnë pushimet
Ish-lojtari i Schalke, Kevin-Prince Boateng është duke shijuar pushimet e tij, bashkë me bashkëshorten Melissa Satter dhe djalin e tyre njëvjeçar, Maddox. Familja e 28-vjeçarit është duke qëndruar në Porto Cervo, Sardina.

Hilary Duff: S’kam kohë për lidhje Hilary Duff: S’kam kohë për lidhje
Hilary Duff ishte në Nju Jork për të promovuar albumin e saj më të ri “Breathe in, breathe out”. Duke shfrytëzuar këtë rast, ajo ka treguar se pse nuk është në një lidhje dashurie.

Kim Kardashian, në formë të mirë Kim Kardashian, në formë të mirë
Ajo është duke pritur fëmijën e dytë me reperin Kanye West, por kjo nuk e pengon Kim Kardashian që të jetë e rregulluar sa herë që shfaqet në publik. 34-vjeçarja është fotografuar të enjten në mbrëmje, teksa bëhej gati për të lëvizuar me makinën e saj.

“Tunde” ceremoninë e diplomimit! “Tunde” ceremoninë e diplomimit!
“Shake It Off” (Tunde): Ky ishte mesazhi i një maturanti të New Hampshire në ceremoninë diplomimit. Colin Yost mbajti një fjalim, të cilin e përfundoi me fjalët “Gjithçka që duhet të bëni është, tundeni”, raporton Fox News.

Femra ideale nuk ekziston Femra ideale nuk ekziston
Cila do të ishte femra që ka pamjen perfekte? Në fakt, kjo është një pyetje që mundon shumicën e femrave, por një sondazh i fundit duket se do t’i ngushëllonte të gjitha.

Paris Hilton, më e bukur se kurrë Paris Hilton, më e bukur se kurrë
Paris Hilton së fundmi ka filluar një lidhje dashurie me multimilionerin zviceran, Thomas Gross, dhe fotot e fundit të publikuara nga biondja të lënë të kuptosh se çfarë ka admiruar 39-vjeçari Gross tek e dashuria e tij më e re.

E ëmbla Miranda Kerr E ëmbla Miranda Kerr
Në fillim të kësaj jave, Miranda Kerr ishte në Rusi, por puna ka detyruar atë që të enjten të ishte në një vend tjetër. 32-vjeçarja ka qenë në Shanghai në aktivitetin promocional për shampon “Clear”.

Lady Gaga shijon plazhin në Bahamas Lady Gaga shijon plazhin në Bahamas
Ajo ka qenë e zënë me Tony Bennet në turneun e tyre “Cheek to cheek”, por Lady Gaga nuk mund të mos merrte disa ditë pushim, për të marrë rreze dielli në Bahamas.

Jessie J fillon pushimet Jessie J fillon pushimet
Jessie J ka filluar pushimet e verës. 27-vjeçarja ka postuar disa foto nga Portugalia, vend në të cilin është duke kaluar pushimet.

Charlize Theron dhe Sean Penn i japin fund romancës Charlize Theron dhe Sean Penn i japin fund romancës
Ata kishin planifikuar të martoheshin në fund të këtij viti, por sipas një burimi të "UsWeekly", Charlize Theron dhe Sean Penn i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre, pas një viti e gjysmë lidhjeje.

Kidman: Hollivudi nuk është i drejtë me femrat Kidman: Hollivudi nuk është i drejtë me femrat
Nicole Kidman mendon se Hollivudi nuk është një “vend ku mund të luash”. Aktorja 47-vjeçare, e cila është e martuar me këngëtarin Keith Urban, ka folur rreth diskriminimit ndaj femrave, duke thënë se femrave u jepen shumë pak mundësi për të treguar talentin e tyre.

Kate Hudson tregon trupin e saj fenomenal Kate Hudson tregon trupin e saj fenomenal
Femrat e bukura nuk janë vetëm të lindura, por edhe të bëra...ndërsa Kate Hudson ka treguar qartë se është një produkt vetëm i natyrës.

Laerta, ylli 4-vjeçar i Instagramit Laerta, ylli 4-vjeçar i Instagramit
Është vetëm 4 vjeç, por ka plot 78 mijë ndjekës në instragram. Ajo është Laerta Dedukaj. Një vogëlushe shqiptare, e cila prej më shumë se një viti jeton në Londër.

Kristjana “Saxobeat”, adoleshentja e klipeve “hot” Kristjana “Saxobeat”, adoleshentja e klipeve “hot”
Ajo është vajza fenomen e momentit. Edhe pse vetëm 17 vjeç, të gjithë këngëtarët e njohur e kërkojnë për të kërcyar në klipet e tyre.

Vajza e ish-futbollistit Franck Leboeuf “pushton” rrjetet sociale në Francë Vajza e ish-futbollistit Franck Leboeuf “pushton” rrjetet sociale në Francë
Vajza e ish-kampionit të botës me Francën në vitin 1998, Franck Leboeuf, po “çmend” francezët me fotot e saj provokuese nëpër rrjetet sociale.

Kelly Brook, e lumtur me trupin Kelly Brook, e lumtur me trupin
Kelly Brook duket se është e kënaqur me trupin e saj. Pasi iu nënshtrua programit për humbjen e peshës “Atkinson”, modelja 35-vjeçare ka pozuar me bikini dhe ka thënë se ndjehet më mirë.

Shqepen streçet e Nina Agdal Shqepen streçet e Nina Agdal
Ajo është njëra nga modelet më të kërkuara në botë, ka mbuluar kopertinat e “Sports Illustrated”, por ja që ndodh t’i shqepen streçet.

Anastacia, koncert në Tiranë më 25 gusht Anastacia, koncert në Tiranë më 25 gusht
Këngëtarja e famshme amerikane, Anastacia do të mbajë një koncert edhe në Shqipëri.

“Top Gear”, tashmë me prezantues të ri “Top Gear”, tashmë me prezantues të ri
Figura e shquar e televizionit dhe radios, Chris Evans, do të zëvendësojë Jeremy Clarkson në rolin e prezantuesit të formatit tashmë të ri të “Top Gear”, siç bën të ditur BBC.

Rihanna shkëlqen në Tokio Rihanna shkëlqen në Tokio
Rihanna ka udhëtuar në Tokio si e ftuara e veçantë e “Dior” në shpalosjen e koleksionit të veshjeve vjeshtë-dimër 2015, në “National Art Center”.

Beyonce harron problemet, poston foto në rrjete sociale Beyonce harron problemet, poston foto në rrjete sociale
Beyonce po akuzohet për vjedhje. Një person ka vendosur ta padisë 33-vjeçaren, pasi muzika e këngës “XO” i përket atij, por ka rënë në dorën e Beyonce përmes njëres prej këngëtareve të cilat e shoqërojnë Beyoncen si zë i dytë.

Kylie Jenner, seksi në Disneyland Kylie Jenner, seksi në Disneyland
Kodi i veshjes për ditëlindjen e dytë të North West, vajzës së Kim Kardashian dhe Kanye West, ishte bardhë ose zi. Prandaj, edhe Kylie Jenner ishte kujdesur që të jetë në rregull me veshjen, duke treguar edhe njëherë format e saj.

Kate me pushime në Greqi Kate me pushime në Greqi
Ajo ëstë me pushime me familjen e saj në Greqi, por Kat Hudson e shndërron plazhin në një pistë, në të cilën bën modelen. Aktorja 36-vjeçare është fotografuar me bikini, ku tregon se është në formë të mirë.

Katy Perry zhvishet për Moschino-n Katy Perry zhvishet për Moschino-n
Fytyra e re e Moschino-s nuk u shmanget detyrave të saj të reja. Katy Perry postoi 5 foto të fushatës publicitare në Instagram, ku këngëtarja shihet me rroba dhe aksesorë të Moschino-s.

Probleme me shëndetin, Stromae anulon turin në Afrikë Probleme me shëndetin, Stromae anulon turin në Afrikë
Stromae është detyruar të bëjë një pushim të gjatë, për shkak të problemeve me shëndetin. Ai ka anuluar të gjitha datat ardhshme të turit të tij, deri më 12 gusht.

Lady Gaga, një peshkatare e shkëlqyer Lady Gaga, një peshkatare e shkëlqyer
Lady Gaga nuk pushon edhe kur është me pushime.

Sofia Vergara, e “varur” nga ëmbëlsirat Sofia Vergara, e “varur” nga ëmbëlsirat
Sofia Vergara ka zbuluar se ajo i pëlqen shumë ëmbëlsirat, dhe për të ky është një problem. Sipas 42-vjeçares, ajo e ka shumë të vështirë të mbajë trupin në formë, për shkak se nuk u reziston gjërave të ëmbla.

“Unbreakable”, turneu i Jackson nis më 31 gusht “Unbreakable”, turneu i Jackson nis më 31 gusht
Janet Jackson është duke u përgatitur për të nxjerrë në treg albumin e saj të parë në shtatë vite, por gjithashtu edhe për turneun e saj që pritet të nisë më 31 gusht.

Kristen Stewart është lesbike Kristen Stewart është lesbike
Marrëdhënia mes Kristen Stewart dhe Alicia Cargile, ndihmëse personale e saj dhe njëkohësisht mikeshë e ngushtë, është më shumë se kaq.

Kolmanskop, qyteti fantazmë i ‘gjahtarëve” të diamantit Kolmanskop, qyteti fantazmë i ‘gjahtarëve” të diamantit
Qyteti i braktisur Kolmanskop, në Namibi është krijuar nga minatorët e diamantëve, të cilët qëndruan për 50 vite para së të shkonin në një tjetër burim të pasur.

E pabesueshme! Lady Gaga, me fustan të thjeshtë për ditën e dasmës E pabesueshme! Lady Gaga, me fustan të thjeshtë për ditën e dasmës
Lady Gaga, emri i vërtetë i së cilës është Stefani Germanotta, njihet për një stil të veçantë dhe të çuditshëm në veshje, por në ditën e saj të martesës me Taylor Kinney, ajo ka vendour t’i marrë gjërat më seriozisht.

Romanca Swift-Harris po shkon në rrugën e duhur Romanca Swift-Harris po shkon në rrugën e duhur
Taylor Swift po planifikon të takojë prindërit e Calvin Harris. 25-vjeçaren duket se e pret një javë tepër e zënë, pasi ajo, përveçse po përgatitet për të nisur turin e saj botëror "1989", tashmë ka në plan të takojë edhe familjen e të dashurit gjatë kohës që do të performojë në Gllasgou të Skocisë.

Rihanna ngushëllon Benzemanë për humbjen e Francës me Shqipërinë Rihanna "ngushëllon" Benzemanë për humbjen e Francës me Shqipërinë
Të shtunën Kombëtarja shqiptare mposhti Francën në “Elbasan Arena” me rezultat 1-0, duke i shkaktuar humbjen e tretë në katër ndeshjet e fundit francezëve, dhe “gjelat” vuajtën mungesën e Benzemasë, pasi Oliver Giruod ishte në ditën e tij më të keqe.

“One Direction” të frymëzuar nga “Rolling Stones” “One Direction” të frymëzuar nga “Rolling Stones”
Grupi i “One Direction” dëshiron të ndjekë hapat e Rolling Stones. Edhe pse pas largimit të një prej pjesëtarëve të grupit, Zyan, grupi u përfol se secili prej djemve do vazhdonte karrierat ‘solo’, por duket se kanë qenë thjesht thashetheme.

Rita Ora, pa grim në Londër Rita Ora, pa grim në Londër
Ajo është njëra nga 24-vjeçaret më të angazhuara në botë, çdo ditë duke u rritur profesionalisht në muzikë, por vazhdon të jetë e zënë me televizion, por edhe me punë të tjera.

Kendall dhe Gigi, mike të ngushta Kendall dhe Gigi, mike të ngushta
Kendall Jenner dhe Gigi Hadid vazhdojnë të jenë mike shumë të ngushta. Modelet kanë drekuar së bashku të shtunën, ndërsa kanë dëshmuar edhe njëherë se janë të pandashme.

Veseli, 23-vjeçari nga Prizreni, është fitues i “Big Brother Albania 8” Veseli, 23-vjeçari nga Prizreni, është fitues i “Big Brother Albania 8”
Publiku me votat e tij zgjodhi fitues të “Big Brother Albania 8” Veselin, djalin 23-vjeçar nga Prizreni, i cili njëkohësisht është edhe fitues i çmimit të madh.

Finalja e “Big Brother 8”, 6 konkurrentë në garë Finalja e “Big Brother 8”, 6 konkurrentë në garë
Zhvillohet mbrëmjen e sotme finalja e edicionit të tetë të Big Brother. Njëri prej gjashtë finalistëve do të jetë fituesi i lojës dhe i çmimit 100-milionësh.

Nicki Minaj shpërthen ndaj ish të dashurit Nicki Minaj shpërthen ndaj ish të dashurit
Nicki Minaj ka sulmuar ish të dashurin e saj përmes një postimi të bërë në llogarinë e saj të “Twitter”-it.

Nga modele ‘topless’ në një princeshë Nga modele ‘topless’ në një princeshë
Ka raste të tilla të cilat vërtetojnë se jeta e njeriut mund të marrë një rrjedhë të papritur nga çasti në çast.

Koncerti i bamirësisë në TKOB Koncerti i bamirësisë në TKOB
Violinisti Shkëlzen Doli vjen me një koncert bamirësie në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, të shtunën në mbrëmje, të ardhurat e të cilit do të shkojnë për fëmijët e fshatrave SOS.

Bella Hadid, pushime me Stark Bella Hadid, pushime me Stark
Pas ishte shumë e zënë duke pozuar për revistën “Glamour”, Bella Hadid i ka dhënë vetes pushime, duke kaluar pak kohë në Turks dhe Caicos. 18-vjeçarja ka postuar në Instagram fotot e saj me bikini me ngjyrë ari.

Ja pse e anuloi turneun Iggy Azalea Ja pse e anuloi turneun Iggy Azalea
Iggy Azalea dhe i fejuari i saj, Nick Young, janë në pritje të fëmijës së tyre të parë, sipas revistës “OK”.

Leonardo DiCaprio prezanton të dashurën Leonardo DiCaprio prezanton të dashurën
Vetëm një javë më parë, ai u përfol për një marrëdhënie me modelen Kelly Rohrbach pasi u fotografuan në një festë shumë pranë njëri-tjetrit dhe Leonardo DiCaprio nuk ka nguruar aspak ta bëjë marrëdhënien e tij publike.

Kendall Jenner tregon të brendshmet Kendall Jenner tregon të brendshmet
Pasi tërhoqi vëmendjen para disa ditësh me vizitën e saj në Turqi, Kendall Jenner ka udhëtuar drejt Hong Kongut. Të enjten, 19-vjeçarja ka postuar një seksi “selfie” në Instagram ku tregon të brendshmet e saj “Calvin Klein”.

Zayn nuk i ndahet së dashurës Zayn nuk i ndahet së dashurës
Ai u largua nga One Direction që të jetë “një 22-vjeçar normal” dhe për “të shpenzuar më shumë kohë me të dashurën”, prandaj nuk është aspak surprizë që Zayn Malik ka shoqëruar të dashurën Perrie Edwards në promovimin e këngës më të re.

Princi Harry pozon me një vajzë shqiptare Princi Harry pozon me një vajzë shqiptare
Princi Harry është i njohur botërisht për pëlqimin e femrave bionde. Mjafton të shohësh historikun e femrave që ai ka pasur të dashura për të arritur në këtë përfundim.

Katy Perry, fytyra e re e Moschino Katy Perry, fytyra e re e Moschino
Katy Perry ka treguar se është fytyra më e re e firmës së modës Moschino, pasi ka postuar një imazh të frymëzuar nga vitet ‘90 në llogarinë e saj të Instagramit.

Bradley Cooper padit revistën franceze Bradley Cooper padit revistën franceze
Bradley Cooper duket se e ka marrë seriozisht mohimin e një romance mes tij dhe modeles ruse, Irina Shayk, pasi ka vendosur të padisë revistën franceze ‘OOPS’, e cila ka qenë revista e parë që ka raportuar se çifti është në një marrëdhënie.

Ndërron jetë aktori Christopher Lee Ndërron jetë aktori Christopher Lee
Christopher Lee ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare, në një spital të Londrës, ditën e diel.

JLo shkëlqen në klipin e këngës “Back it up” JLo shkëlqen në klipin e këngës “Back it up”
Jennifer Lopez është shfaqur shumë seksi në klipin e këngës “Back it up”. 45-vjeçarja edhe njëherë dëshmon se mosha e saj është vetëm numër, pasi vazhdon të jetë në formën më të mirë.

Kim Kardashian, në pritje të një djali Kim Kardashian, në pritje të një djali
Ata kanë një vajzë të vogël, North, e cila më 15 qershor bën 2 vjeç. Dhe tani Kim Kardashian dhe bashkëshorti i saj, Kanye West, janë në pritje të fëmijës së dytë, një djalë. Kështu raporton "US Weekly".

John Kerry poston foto me këmbën e thyer John Kerry poston foto me këmbën e thyer
Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry po e merr veten shpejt pas terapisë fizike në një spital të Bostonit. Muajin e kaluar Kerry theu këmbën e djathtë teksa ecte me biçikletë në “Tour de France”.

Beyonce, me dietë? Plas ironia në rrjetet sociale Beyonce, me dietë? Plas ironia në rrjetet sociale
Beyonce është ironizuar nga përdoruesit e mediave sociale, pasi tha se ajo ka ndjekur një dietë vegjetariane.

Netflix do të prodhojë një film me Brad Pitt Netflix do të prodhojë një film me Brad Pitt
Netflix, një nga shërbimet më të mëdha të videotransmetimit në botë, ka marrë të drejtat e komedisë satirike “War Machine”, me protagonist Brad Pitt.

Katy Perry-Swift, betejë me albume dhe numra Katy Perry-Swift, "betejë" me albume dhe numra
Superhiti i këngëtares Taylor Swift “Bad Blood” mendohet t’i jetë dedikuar Katy Perry dhe duket se këngëtarja 30-vjeçare është gati t’i kundërpërgjigjet rivales së saj 25-vjeçare.

Hajdutët vjedhin dorëshkrimet e librit “Grei” Hajdutët vjedhin dorëshkrimet e librit “Grei”
Libri më i ri i El James i titulluar “Grei”, ku tregohet historia e “50 hijet e Greit” në këndvështrimin e personazhit kryesor, Christian, rrezikon që fillimisht të shitet në tregun e zi.

Rihanna dhe Benzema takohen sërish Rihanna dhe Benzema takohen sërish
Rihanna dhe Karim Benzema janë takuar për herë të dytë brenda një jave. Këngëtarja dhe futbollisti ishin parë ditë më parë në Nju Jork, por tani kanë kaluar disa orë nën shoqërinë e njëri-tjetrit në një lokal nate në Los Anxhelos.

Kylie, “selfie” me Kim Kylie, “selfie” me Kim
Kim Kardashian dhe Kylie Jenner kanë publikuar një foto së bashku në Instagram. Në këtë foto vërehet ngjashmëria që kanë motrat jobiologjike, sidomos te pjesa e syve. Duket se Jenner është duke i qëndruar pranë motrës së saj.

“Shqiptarizohet” amfiteatri para Bashkisë së Londrës “Shqiptarizohet” amfiteatri para Bashkisë së Londrës
Në ambientet e Bashkisë së Londrës, një nga shoqatat më të mëdha dhe më aktive të komunitetit shqiptar në Britani “Shpresa Programme”, në bashkëpunim me gazetën e komunitetit “The Albanian” dhe grupin e kërcimit “Dancing Challenge”, aritistë të njohur shqiptarë në Londër organizuan Festivalin e Kulturës.

Policia ndalon nënën e Kristiano Ronaldos Policia ndalon nënën e Kristiano Ronaldos
Policia spanjolle ka konfiskuar 45.000 euro të nënës së Kristiano Ronaldos, pasi ka tentuar të kalojë kufirin pa i deklaruar ato.

Houston, marrëdhënie seksuale me një femër?! Houston, marrëdhënie seksuale me një femër?!
Sipas raportimeve të fundit të FBI-së, Whitney Houston, ka qenë viktimë e një shantazhi, i cili e kërcënonte atë se do të zbulonte fakte rreth një marrëdhënieje seksuale me një femër.

Cooper me nënën e tij në “Tony Awards”, po Irina? Cooper me nënën e tij në “Tony Awards”, po Irina?
E gjithë vëmendja ka qenë te tapeti i kuq i “2015 Tony Awards” mbrëmjen e se dielës dhe të gjithë fansat prisnin me padurim të shihnin kalimin e Bradley Cooper të shoqëruar nga supermodelja Irina Shayk për herë të parë, por ylli hollivudian ka zhgënjyer fansat.

Veton Surroi promovon librin “Miliarderi” në Beograd Veton Surroi promovon librin “Miliarderi” në Beograd
Në të njëjtën sallë ku para 17 vitesh ishte sulmuar edhe fizikisht, publicisti dhe shkrimtari, Veton Surroi, ka promovuar librin e tij “Miliarderi” në Beograd, të botuar nga Samizdat i televizionit “B92”.

Gwen Stefani, me familjen në kinema Gwen Stefani, me familjen në kinema
Gwen Stefani ka kaluar një periudhë të ngarkuar, duke udhëtuar në gjithë Amerikën e veriut për të mbajtur koncertet e planifikuara më herët, por 45-vjeçarja nuk e harron familjen e saj.

Victoria Silvstedt tregon “asetet” në Kanë Victoria Silvstedt tregon “asetet” në Kanë
Victoria Silvstedt është fotografuar të dielën në një jaht të madh luksoz duke shijuar bregdetin e Kanës, në Francë.

Djali i Tom Hanks ndalohet nga policia Djali i Tom Hanks ndalohet nga policia
Djali i yllit hollivudian Tom Hanks, Chet, është ndaluar nga policia britanike, pasi ka dëmtuar dhomën e hotelit në Londër me një vlerë prej 1200 paund.

Ariana Grande: Nuk jam prona e asnjë mashkulli Ariana Grande: Nuk jam prona e asnjë mashkulli
Ariana Grande dëshiron t'ua bëjë të qartë njerëzve se nuk ka nevojë për asnjë mashkull në jetën e saj.

Hamilton: Nuk jam i duhuri për Kendall Hamilton: Nuk jam i duhuri për Kendall
Lewis Hamilton është i shqetësuar, pasi mendon se nuk është mashkulli i duhur për Kendall Jenner.

Performanca e JLo nxit debate në Marok Performanca e JLo nxit debate në Marok
Akuza të rënda për Jennifer Lopez vijnë nga Maroku. Pas një koncerti në këtë shtet, i cili është transmetuar edhe në një televizion, një grup edukimi ka thënë se 45-vjeçarja ka “njollosur nderin e grave”.

Rita Ora ndez “Wembley”-n Rita Ora ndez “Wembley”-n
Rita Ora ka përformuar të shtunën në “Wembley” të Londrës në “Capital FM Summertime Ball”, por ajo që ka rënë në sy më tepër ishin të brendshmet e këngëtares.

Mirëdita, Dobar Dan Mirëdita, Dobar Dan
Pas shumë tensioneve në skenën politikë, në art, Kosova prezantohet edhe një herë në Serbi.

Java e kulturës shqiptaro-britanike; ekspozita arti figurativ e promovim librash në Londër Java e kulturës shqiptaro-britanike; ekspozita arti figurativ e promovim librash në Londër
U zhvillua në Londër java e kulturës shqiptaro-britanike nën kujdesin e Ambasadës shqiptare, ku aktivitetet ishin sa të larmishme aq edhe impresionuese.

Një mal me dosje? Jo, janë urimet për princeshën Charlotte Një mal me dosje? Jo, janë urimet për princeshën Charlotte
Nuk janë dosje…por një mal kartolinash me urime për lindjen e princeshës Charlotte. Kensington Palace publikon në Twitter një foto të këtyre urimeve, duke shprehur edhe mirënjohjen e Kate Middleton dhe princit William.

Depp, mashkulli i parë si imazh i Dior Depp, mashkulli i parë si imazh i "Dior"
Johnny Depp do të jetë fytyra e re e parfumeve "Christian Dior". Fotografia e parë e fushatës së tij është postuar në faqen zyrtare të Instagramit të "Dior", e shoqëruar me mbishkrimin: "Kompania e 'Dior' është gati të zbulojë parfumin për meshkuj me Johnny Depp, si ambasadorin e tij ikonë. Mos harroni datën, më 2 shtator".

Zbulohen tradhtitë e Ronaldos Zbulohen tradhtitë e Ronaldos
Modelja 25-vjeçare e "Playboy" Daniella, ka treguar për gazetën meksikane "Reforma" se ajo ka kryer marrëdhënie seksuale më futbollistin 30-vjeçar nëntorin e kaluar, kohë kur ai ishte i lidhur me supermodelen Irina.

“One Direction” po planifikon të ndahet?! “One Direction” po planifikon të ndahet?!
Mesa duket “One Direction” ka vendosur të ndahet për pak kohë, për t’u përqëndruar secili në karrierën personale.

“Topin e Artë” në këmbim të një flirti me Irinën? “Topin e Artë” në këmbim të një flirti me Irinën?
Presidenti i dorëhequr në mënyrë të turpshme nga drejtimi i FIFA-s, Sepp Blatter, është përfshirë në listën e “ish-të dashurve” të modeles ruse, Irina Shayk, në një histori “rozë” tepër bombastike që ka pushtuar titujt kryesorë në të gjithë botën.

Princeshë Charlotte do të pagëzohet më 5 korrik Princeshë Charlotte do të pagëzohet më 5 korrik
Princeshë Charlotte do të pagëzohet më pesë korrik. Lajmi bëhet i ditur nga Kensington Palace, duke thënë se ceremonia do të mbahet në kishën St. Mary Magdalene në Sandringham, pranë rezidencës mbretërore të Mbretëreshës.

Ambrosio, në plazhin e Copacabanas Ambrosio, në plazhin e Copacabanas
Alessandra Ambrosio ka ndarë pak kohë për të marrë rreze dielli. 34-vjeçarja ka kaluar kohë në plazhin e famshëm të Copacabanas, ndërsa ka shfrytëzuar për të bërë edhe disa foto me celularin e saj.

Pussycat Dolls, drejt ribashkimit Pussycat Dolls, drejt ribashkimit
Pussycat Dolls mund të ribashkohen një ditë. Vajzat e pop-grupit më të famshëm amerikan, që arritën të shesin rreth 55 milionë kopje albumesh në gjithë botën, mund të bëhen bashkë sërish.

Sam Smith mund të flasë përsëri Sam Smith mund të flasë përsëri
Sam Smith ka treguar se ditët e tij të heshtjes kanë marrë fund. Këngëtari i hitit “Stay With Me” tashmë mund të flasë dhe të këndojë përsëri, pas urdhrit të doktorëve se nuk duhet të fliste për tri javë rresht.

Kylie Jenner ka nevojë për ndihmë Kylie Jenner ka nevojë për ndihmë
Kylie Jenner ndoshta s’e ka ditur që me taka është e vështirë të ecësh në plazh, pasi nuk e kishte parashikuar që do t’i duhej ndihmë nga dikush tjetër për ta çuar në plazhin Malibu, ku i dashuri i saj Tyga, reperi tjetër Chris Brown dhe mikja e saj Pia Mia ishin duke xhiruar klipin e këngës “Do it again”.

Affleck, sërish pa bashkëshorten në publik Affleck, sërish pa bashkëshorten në publik
Zërat për një ndarje të Ben Affleck me bashkëshorten e tij, Jennifer Garner përforcohen edhe më tepër, pasi 42-vjeçari është parë sërish në publik pa gruan.

Taylor Swift dhe Calvin Harris, si lindi dashuria mes tyre? Taylor Swift dhe Calvin Harris, si lindi dashuria mes tyre?
Ata kanë bërë publike marrëdhënien e tyre në Brit Awards në fillim të këtij viti dhe duket se shkaku që Taylor Swift dhe Calvin Harris kanë nisur këtë romancë është mikesha e tyre e përbashkët: Ellie Goulding.

Ariana Grande, romancë me një nga djemtë e One Direction Ariana Grande, romancë me një nga djemtë e One Direction
Ariana Grande është parë në orët e para të mëngjesit të djeshëm të largohet nga shtëpia e anëtarit të grupit One Direction, Nial Horan.

Iggy Azalea: Kisha nevojë për pushim Iggy Azalea: Kisha nevojë për pushim
Iggy Azalea ka treguar se arsyeja e vërtetë e anulimit të turneut të saj të fundit ishte nevoja për një pushim.

Mariah Carey mund të pësojë fundin e Whitney Houston Mariah Carey mund të pësojë fundin e Whitney Houston
Vëllai i Mariah Carey ka frikë se alkooli mund të shkaktojë vdekjen e saj dhe tregon se ai asnjëherë nuk e ka parë esëll.

Dougie: Propozimi për Ellien do jetë surprizë Dougie: Propozimi për Ellien do jetë surprizë
Ellie Goulding së shpejti mund të marrë një propozim për fejesë. Këtë e ka thënë i dashuri i saj, Dougie Poynter gjatë ceremonisë "Glamour Women of the Year Awards".

Lara Stone dashurohet me Shqipërinë Lara Stone dashurohet me Shqipërinë
Modelja Lara Stone është dashuruar me Shqipërinë. 31-vjeçarja ka postuar në Instagram foto të realizuara në Tiranë, ndërsa shqiponja, që është simbol kombëtar i yni, i ka lënë mbresa të mëdha.

Jorida: Kur menytë i përgatis bashkë me djemtë e mi Jorida: Kur menytë i përgatis bashkë me djemtë e mi
Të gatuash me fëmijët mund të jetë një nga momentet më të mira për të kaluar një kohë cilësore me ta. Gatimi është si ndërtimi. Një punë e përbashkët, që të shijon, për më tepër kur edhe receta është e shijshme.

Lionel Richie: Misioni im ishte të bëja dashuri me çdo femër në botë! Lionel Richie: Misioni im ishte të bëja dashuri me çdo femër në botë!
Qëllimi i Lionel Richie kur ka nisur karrierën e tij muzikore ka qenë që të bënte dashuri me çdo femër në botë.

Lady Gaga: Nuk jam shtatzënë Lady Gaga: Nuk jam shtatzënë
Lady Gaga ka hedhur poshtë thashethemet që kishin nisur të qarkullonin rreth një shtatëzënie të mundshme, duke thënë se ajo thjesht po “shëndoshet dhe po plaket”.

Rita Ora publikon videoklipin e këngës së re Rita Ora publikon videoklipin e këngës së re
Rita Ora ka publikuar videoklipin e këngës së saj më të re me titull Poison. Këngëtarja nga Kosova shihet në klip si një modele që po kalon një periudhë të keqe në marrëdhënien e saj.

Mbyllja e “Pagliacci”-t në skenën e TKOB Mbyllja e “Pagliacci”-t në skenën e TKOB
Mbrëmjen e së martës është ngjitur për herë të fundit në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, vepra e titulluar “Pagliacci”.

Cristina Carboni dhe “Shtegu i parfumeve” Cristina Carboni dhe “Shtegu i parfumeve”
Edhe lulet mund të flasin. Gjuha e tyre shprehet mjeshtërisht mes parfumeve, të cilat janë një shteg, që udhëheq drejt shpirtit, thelbësores sonë.

“50 hijet e Greit” rikthehet thjesht “Grei” “50 hijet e Greit” rikthehet thjesht “Grei”
Pas suksesit me triologjinë “50 hijet e Greit”, sukses i sprovuar edhe në ekranin e madh të kinemasë, autorja EL James njoftoi daljen në treg me një tjetër version, ku historia rrjedh nga kendvështrimi i Christian, personazhit kryesor mashkullor.

Iggy i thotë “po”… unazës 500 mijë dollarëshe Iggy i thotë “po”… unazës 500 mijë dollarëshe
Iggy Azalea i ka thënë “po” basketbollistit të NBA, Nick Young dhe unazës së diamantit prej 10.43 karat. Young kishte rënë në gjunjë gjatë festës për ditëlindjen e tij të 30, për t’i propozuar të dashurës.

Befason Rihanna, darkon me yllin e Realit Befason Rihanna, darkon me yllin e Realit
Rihanna ka filluar të shoqërohet me yllin e Real Madridit, Karim Benzema. Ata janë parë mëngjesin e së martës, duke lënë njërin prej restoranteve të New Yorkut.

Cristiano Ronaldo urinon në rrugë Cristiano Ronaldo urinon në rrugë
Cristiano Ronaldo është fotografuar duke urinuar në rrugët e Saint Tropez, aty ku po kalon pushimet.

Bruce Jenner ndërron emër dhe... gjini Bruce Jenner ndërron emër dhe... gjini
Bruce Jenner është shfaqur si femër në kopertinën e revistës ‘Vanity Fair’. 65-vjeçari ka treguar rezultatet e ndërhyrjeve kirurgjikale që ai ka kryer për t’u kthyer në femër dhe për herë të parë ka zbuluar emrin e tij të ri. Nga ky moment do të quhet Caitlyn Jenner.

Nicole Scherzinger, i mungon Parisi apo...? Nicole Scherzinger, i mungon Parisi apo...?
Nicole Scherzinger ka postuar disa foto në profilin e saj në “Instagram”, duke treguar se është shumë e përmalluar.

Rrugëtimi artistik i Stenald Mëhillit Rrugëtimi artistik i Stenald Mëhillit
Rrugëtimi i tij nisi aty, ku prej 4 sezonesh përzgjidhet zëri më i mirë i shqiptarëve, “The Voice of Albania”. Stenald Mëhilli u prezantua si një i ri plot talent dhe energji, i cili që në performancën e parë bindi Alma Bektashin, që të kthente karrigen për ta bërë pjesë të skuadrës së saj.

Ambrosio, vazhdon të jetë e para Ambrosio, vazhdon të jetë e para
Ajo është njëra nga modelet me të famshme në botë dhe ka dëshmuar se vazhdon të jetë numër 1, pavarësisht kohës që është kundër saj.

Kylie Jenner, gati për plazh Kylie Jenner, gati për plazh
Është koha për plazh dhe periudha e bikinit ka filluar. Me ngrohjen e kohës, Kylie Jenner ka filluar të përgatitet dhe të zbulojë trupin e saj të tonifikuar.

Sylvester Stallone, një baba krenar Sylvester Stallone, një baba krenar
Ai mund të duket si një mashkull i ashpër për shkak të roleve të tij nëpër filma, por kur bëhet fjalë për familjen, ai ka treguar se është shumë i ndjeshëm.

Enrique Iglesias, aksident me dron në skenë Enrique Iglesias, aksident me dron në skenë
Këngëtari Enrique Iglesias ka dëmtuar gishtat e tij gjatë një koncerti në Tijuana, Meksikë, pasi një dron i preu dorën.

Kim Kardashian në pritje të fëmijës së dytë Kim Kardashian në pritje të fëmijës së dytë
Kim Kardashian është në pritje të fëmijës së saj të dytë me bashkëshortin Kanye West.

Ariana Grande, feston ditëlindjen e mikes së saj Ariana Grande, feston ditëlindjen e mikes së saj
Ajo është shumë e zënë me përgatitjet për rikthimin në televizion me “Scream Queens” në vjeshtë, por këngëtarja Ariana Grande ka ndarë pak kohë për t’u argëtuar me miqtë në një lokal nate në Londër.

Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula fitojnë “Top Fest 12” Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula fitojnë “Top Fest 12”
Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula janë fituesit e “Top Fest 12” me këngën “Shko”. Ata ishin fitues edhe të dy çmimeve të tjera, “Kënga më e dëgjuar në My Music” dhe “Best Male”.

Ronaldo shijon pushimet në Saint Tropez Ronaldo shijon pushimet në Saint Tropez
Kampionati është mbyllur. Reali dështoi të fitonte ndonjë trofe duke i lënë lavdinë rivalëve të Barcelonës. Për pasojë Ancelotti nuk është më pjesë e “galaktikëve”.

Iggy Azalea anulon turin e koncerteve Iggy Azalea anulon turin e koncerteve
Para disa kohësh ajo shtyu datat e turit të saj të koncerteve, por tani, Iggy Azalea ka anuluar fare turin e titulluar “The Great Escape”.

Nicki Minaj tregon sekretet në shtrat Nicki Minaj tregon sekretet në shtrat
Në një intervistë të dhënë së fundmi, Nicki Minaj ka folur hapur për jetën e saj seksuale dhe veçanërisht për rëndësinë e kënaqësisë.

Finalja e Top Fest 12, surprizat e garës Finalja e Top Fest 12, surprizat e garës
Të dielën mbrëma Top Fest 12 mbërrin në natën finale. Artistë të muzikës moderne vendase do të garojnë, ndërsa të ftuar të tjerë do të jenë vlera të shtuara të festivalit.

Çfarë ndodh në dhjetë shtetet më të korruptuara në botë Çfarë ndodh në dhjetë shtetet më të korruptuara në botë
Mungesë qeverisjeje, përçarje, luftë për pushtet, korrupsion i lartë dhe shumë grushte shteti, këto janë vendet më të rrënuara politikisht, ekonomikisht dhe nga aspekti social nëpër botë.

McCartney: Lashë kanabisin për nipërit McCartney: Lashë kanabisin për nipërit
Sër Paul McCartney thotë se prej disa kohësh nuk tymos më kanabis, pasi nuk dëshiron të japë shembull të keq për nipërit e tij.

Kylie Jenner sqaron: Nuk jam shtatzënë Kylie Jenner sqaron: Nuk jam shtatzënë
Gjatë muajve të fundit, Kylie Jenner është përfolur për një marrëdhënie me Tyga, propozime për martesë dhe së fundmi për një shtatzëni të mundshme, por bukuroshja ka përdorur llogarinë e saj të “Twitter” për të hedhur poshtë thashethemet që kanë pushtuar mediat rozë.

Ben Affleck dhe Jennifer Garner hedhin poshtë thashethemet Ben Affleck dhe Jennifer Garner hedhin poshtë thashethemet
Ata u përfolën për një ndarje mes tyre ditët e fundit, por Ben Affleck dhe Jennifer Garner i kanë hedhur poshtë këto thashetheme.

Janet Jackson, gati rikthimi në skenë Janet Jackson, gati rikthimi në skenë
Vitet e fundit ka qenë larg skenave, por Janet Jackson pritet të rikthehet fuqishëm. Ajo së fundmi ka paralajmëruar se do jetë në një tur botëror për të prezantuar disa këngë të reja.

Finalja e “Top Fest 12” Finalja e “Top Fest 12”
Mbrëmjen e 31 majit do të zhvillohet finalja e edicionit të 12 të “Top Fest”. Janë 12 artistë, në garë për 12 çmime të kategorive të ndryshme, plus atë për “Best video artist”. Janë këngët më të fundit të muzikës moderne shqiptare, të cilat do të performohen në skenën e Pallatit të Kongreseve, edhe nëpërmjet teknologjisë më të fundit.

Rihanna, e gjitha me të kuqe në Havana Rihanna, e gjitha me të kuqe në Havana
Nga Nju Jorku në Londër, pastaj në Majemi dhe, në fund, në Havana. Për tre ditë, Rihanna ka udhëtuar në katër vende të ndryshme, por sërish është e jashtëzakonshme kur fotografët i vihen përballë.

Kim Kardashian aksidentohet me makinë Kim Kardashian aksidentohet me makinë
Kim Kardashian dhe një pjesë e familjes së saj kanë mundur të shpëtojnë pa u lënduar, pas një aksidenti të frikshëm me makinë. Megjithatë duket se ajo është trembur shumë nga ky aksident, pasi nuk ka mundur t'i mbajë lotët.

Kylie Jenner dhe Pia Mia në Hollywood Kylie Jenner dhe Pia Mia në Hollywood
Kylie Jenner ka mohuar të gjitha fjalët se ajo është shtatzënë. 17-vjeçarja është parë nën shoqërimin e mikes së saj Pia Mia në perëndim të Hollywood-it. Vajzat që ishin veshur bardhezi dukeshin në formë të shkëlqyer dhe gati për ditët e verës.

Kim në kopertinën e “Vogue Brasil” Kim në kopertinën e “Vogue Brasil”
Kim Kardashian është frymëzuar nga Marilyn Monroe për kopertinën e re të revistës “Vogue Brasil”. Bashkëshortja e Kanye West është shfaqur e jashtëzakonshme në faqet e brendshme të revistës, duke dhënë edhe një mesazh për gjithë ata që e paragjykojnë.

Al Pacino: Ëndrra ime, roli i Napoleon Bonapartit Al Pacino: Ëndrra ime, roli i Napoleon Bonapartit
Al Pacino ka treguar se gjithmonë ka dashur të luante rolin e gjeneralit francez Napoleon Bonapart për vite me radhe dhe duket se ëndrra e tij mund të bëhet realitet, pasi një skenar i është prezantuar atij.

Rita Ora: Kam kaluar një vit të ngarkuar Rita Ora: Kam kaluar një vit të ngarkuar
Rita Ora është shprehur se viti i fundit ka qenë një nga më të ngarkuarit në jetën e saj.

Keira Knightley bëhet nënë Keira Knightley bëhet nënë
Keira Knightley dhe bashkëshorti i saj James Righton kanë sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë, kanë konfirmuar burime për ‘E! News’.

Chris Evans, rastësisht të njëjtën bluzë Chris Evans, rastësisht të njëjtën bluzë
Një rastësi ndoshta e sikletshme për Chris Evans, drejtues në BBC Radio 2. Ai dhe miku i tij kishin veshur të njëjtën bluzë, teksa e kishin lënë të takoheshin për të pirë një kafe.

Ben Affleck dhe Jennifer Garner, drejt divorcit?! Ben Affleck dhe Jennifer Garner, drejt divorcit?!
Një nga çiftet më të pëlqyer të Hollivudit, Ben Affleck dhe Jennifer Garner, është bombarduar nga thashethemet se martesa e tyre është në telashe.

Padia, “Wal-Mart” dhe Tracy Morgan arrijnë marrëveshje Padia, “Wal-Mart” dhe Tracy Morgan arrijnë marrëveshje
“Wal-Mart” ka arritur një marrëveshje me aktorin Tracy Morgan, pasi ky i fundit kishtë ngritur një padi ndaj tyre pas lëndimeve që kishte marrë në vitin 2014 në një aksident.

Nicole shkëlqen në Hollywood Nicole shkëlqen në Hollywood
Nicole Scherzinger më e bukur se kurrë. Pas një lidhje shtatë vjeçare me ulje-ngritje me Lewis Hamilton, 36-vjeçarja duket se ka marrë veten dhe ka vendosur të shijojë jetën.

A$AP Rocky-Rita Ora, marrëdhënie sekrete?! A$AP Rocky-Rita Ora, marrëdhënie sekrete?!
Raperi A$AP Rocky duket se këngën e tij të fundit të titulluar "Better Things" ia ka kushtuar këngëtares Rita Ora, duke lënë kështu të nënkuptohet se dyshja ka pasur një marrëdhënie sekrete.

Edhe pse 54 vjeç, Van Damme duket në super formë Edhe pse 54 vjeç, Van Damme duket në super formë
Duket se koha ka ndalur për Jean Claude Van Damme, pasi 54-vjeçari është parë në Venecia gati në të njëjtat forma fizike të vitit 1988.

I dashuri krenohet me trupin e Rumer Willis I dashuri krenohet me trupin e Rumer Willis
I dashuri i Rumer Willis, Tye Blue ka postuar disa foto të së dashurës së tij, duke treguar se Rumer është në formë të mirë pas triumfit në “Dancing with the Stars”. “Vallëzimi të bën trupin perfekt”,- ka shkruar poshtë fotove Blue.

Hamilton, Kendall “ia merr në kthesë” Hadidit Hamilton, Kendall “ia merr në kthesë” Hadidit
Pas zgjënjimit në Montekarlo, Lewis Hamilton është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes, kësaj rradhe jo për ndonjë garë, por për një lidhje të mundshme mes tij dhe supermodeles Kendall Jener.

“Intimiteti” i Gigi Hadid dhe Kendall Jenner “Intimiteti” i Gigi Hadid dhe Kendall Jenner
Fundjavën e kaluar që të dyja u panë në shoqërinë e Lewis Hamilton dhe për më tepër që të dyja përfliten për një romancë me të.

E padukshmja që vepron E padukshmja që vepron
Është një ndjesi që të shoqëron gjatë dhe që rivjen te ty në formën e një gjendjeje sa herë përballesh me shenjat që të kujtojnë atë.

Vajzat e B.B. King: Babai ynë është helmuar Vajzat e B.B. King: Babai ynë është helmuar
Vajzat e B.B King mendojnë se babai i tyre ka ndërruar jetë për shkak të helmimit.

Papa Françesku: Nuk kam parë televizor prej 25 vjetësh Papa Françesku: Nuk kam parë televizor prej 25 vjetësh
Papa Françesku tregon se nuk ka parë televizor që prej 25 vjetësh, nuk e përdor internetin dhe lexon vetëm një gazetë në ditë për 10 minuta.

Bradley Cooper: E vrisja shumë mendjen kur isha i ri Bradley Cooper: E vrisja shumë mendjen kur isha i ri
Nëse do të kishte një këshillë për veten e tij në të shkuarën, Bradley Cooper do t'i thoshte vetes: “Mos u shqetëso për asgjë”.

Johnny Depp rrezikon 10 vite burg Johnny Depp rrezikon 10 vite burg
Johnny Depp mund të dënohet me 10 vjet burg, pasi ka futur kontrabandë qentë e tij në Australi.

Mike dhe rivale Mike dhe rivale
Skena e “BBC Radio 1” mirëpriti shumë artistë, por ata që shkëlqyen, sipas mediave ndërkombëtare, ishin dy: Taylor Swift dhe Rita Ora. Por sigurisht secila me performancën përkatëse. Megjithatë, perëndimi i diellit e favorizoi pak më shumë momentin kur Taylor këndoi hitin e saj “We are never getting back together”.

George dhe Amal Clooney, në Japoni për premierën e filmit “Tomorrowland” George dhe Amal Clooney, në Japoni për premierën e filmit “Tomorrowland”
George Clooney është shoqëruar nga bashkëshortja Amal në premierën e filmit “Tomorrowland” në Japoni. Ka qenë 37-vjeçarja ajo që ka tërhequr vëmendjen e mediave rozë me një fustan ngjyrë ari, me të cilin dukej shumë elegante.

E arta e Hamilton në Monako E arta e Hamilton në Monako
Një ‘pit stop’ i çuditshëm i hoqi nga duart vendin e parë në garën për Çmimin e Madh të Monakos, por duket se Lewis Hamilton nuk ka dalë duarbosh prej principatës.

Të thuash jo në momentin e fundit... Të thuash "jo" në momentin e fundit...
Personat e famshëm njihen për martesat e tyre të shumta, por ata do të ishin martuar edhe më shpesh po të mos i kishin anuluar këto dasma. Mësoni se cilët VIP-a kanë hezituar të shkojnë në altar…

Elhaida Dani flet pas “Eurovision”: Emrin e Shqipërisë do ta çoj në skena të mëdha Elhaida Dani flet pas “Eurovision”: Emrin e Shqipërisë do ta çoj në skena të mëdha
Pjesëmarrja e saj është bërë qendra e diskutimeve dhe ka zënë kryeartikujt e mediave që nga momenti që është zgjedhur si përfaqësuesja e Shqipërsië në Festivalin e 60-të të Eurovizion por pas një rruge të gjatë dhe të lodhshme, Elhaida Dani, ka reaguar për herë të parë që nga "zhgënjimi" i marrë nga ky festival.

Katy Perry flet rreth divorcit me Russell Brand Katy Perry flet rreth divorcit me Russell Brand
Që nga dhënia fund e martesës së tyre 14-mujore, Katy Perry nuk ka folur asnjëherë me ish-bashkëshortin e saj Russell Brand.

“Dheepan” nga Jacques Audiard fiton “Palmën e Artë” në Festivalin e Kanës “Dheepan” nga Jacques Audiard fiton “Palmën e Artë” në Festivalin e Kanës
Mbrëmjen e së dielës janë ndarë çmimet në Festivalin e Filmit në Kanë në edicionin e tij të 68-të, ku ka triumfuar filmi “Dheepan” nga regjisori Jacques Audiard, i cili fitoi “Palmën e Artë”.

Jessica Alba, e ëmbël në Shanghai Jessica Alba, e ëmbël në Shanghai
E thjeshtë dhe e ëmbël. Kjo është Jessica Alba, e cila ishte pjesë e “Jorya 2015” në Shanghai. Aktorja është paraqitur e veshur bardhezi, me një fustan poshtë gjunjëve dhe pa shumë grim.

“Eurovision 2015”, skualifikohen votat e Malit të Zi dhe Maqedonisë “Eurovision 2015”, skualifikohen votat e Malit të Zi dhe Maqedonisë
Festivali i Këngës, “Eurovision Song Contest”, pikërisht në një përvjetor jubilar si ai i 60-i është goditur nga një skandal votimi.

“Eurovision”, Elhaida Dani më “e gjallë” se kurrë, por triumfon Suedia “Eurovision”, Elhaida Dani më “e gjallë” se kurrë, por triumfon Suedia
Elhaida Dani ka shkëlqyer më shumë se kurrë në natën finale të “Eurovision”-it, të zhvilluar në Vjenë të Austrisë, teksa ka interpretuar në mënyrë të jashtëzakonshme këngën me titull “I’m Alive”.

Renditja e votimit në Eurosong, Shqipëria e 8-ta Renditja e votimit në Eurosong, Shqipëria e 8-ta
Organizatorët e Eurovisionit publikuan radhën e votimit të 40 vendeve në finalen e kësaj mbrëmjeje.

Një guidë 20-vjeçare për “votat politike” të “Eurovision” Një guidë 20-vjeçare për “votat politike” të “Eurovision”
“Është çështje politike”. A nuk është kjo që mendojnë të gjithë, sapo u përmendet “Eurovision”? Sigurisht, pasi ky opinion të krijohet, nëse sheh sesi janë dhënë votat përgjatë 20 viteve të fundit të organizimit të “Eurovision Song Contest”, pa përfshirë Australinë, që merr pjesë për herë të parë si garuese, madje dhe për herë të fundit, sepse është vetëm një surprizë për këtë vit.

Ja si pritet “të votohen” artistët në “Eurovision” Ja si pritet “të votohen” artistët në “Eurovision”
Jemi vetëm një ditë përpara finales së madhe të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision 2015”, ku Shqipëria siguroi kualifikimin mes më të mirëve të këtij viti, falë performancës së shkëlqyer të këngëtares shkodrane Elhaida Dani, me këngën “I’m Alive”.

Rita dhe Kendall, bashkë në “amfAR” Rita dhe Kendall, bashkë në “amfAR”
Inatet i përkasin së shkuarës. Të paktën për Rita Orën dhe familjen Kardashian të cilat pas ndarjes së artistes me origjinë shqiptare nga Rob Kardashian, mardhëniet mes tyre ishin acaruar.

Vin Diesel këndon live për mikun e tij… Paul Walker Vin Diesel këndon live për mikun e tij… Paul Walker
Vin Diesel e vuan ende humbjen e mikut të tij të ngushtë, Paul Walker. Aktori i Furious 7, 47 vjeç, ka postuar në profilin e tij një muzikal që ia dedikon mikut të tij, i cili ndërroi jetë në një aksident me makinë në nëntor të 2013.

Madonna nuk është gati për turin e koncerteve Madonna nuk është gati për turin e koncerteve
Madonna është shprehur se nuk është gati për turin “Rebel Heart”, pasi dëshiron që çdo gjë të jetë perfekte.

Salla e kërcimit më seksi që mund të keni parë Salla e kërcimit më seksi që mund të keni parë
Ishte një mbrëmje e mbushur me argëtim, modë dhe kërcime fantastike ajo e “amfAR”, event i organizuar me moton “Kinemja kundër AIDS”.

Elhaida Dani do të mbajë numrin 26 në finalen e Eurovisionit Elhaida Dani do të mbajë numrin 26 në finalen e Eurovisionit
Të shtunën, 23 maj, Elhaida Dani dhe kënga e kënduar prej saj “I'm Alive” do të mbajnë numrin 26 në finalen e madhe të Festivalit Europian të Këngës.

Irina shkëlqen në “amfAR” Irina shkëlqen në “amfAR”
Irina Shayk shkëlqen sërish. Modelja ruse ka tërhequr vëmendjen edhe njëherë, kësaj rradhe në mbrëmjen e “amfAR”, event i organizuar me moton “Kinemja kundër AIDS”-it.

Në atelienë e skulptorit të çokollatës Në atelienë e skulptorit të çokollatës
Nëse viziton atelienë e skulptorit shkodran, Ferid Kola, e kupton menjëerë që nuk ke të bësh vetëm me një artist.

Kylie Jenner është shtatzënë...?! Kylie Jenner është shtatzënë...?!
Kylie Jenner raportohet të jetë shtatzënë me të dashurin e saj Tyga dhe ky mendohet të jetë shkaku që ata po planifikojnë të martohen, sapo Kylie të mbushë 18 vjeç.

Tinie Tempah, drejt karrierës kinematografike Tinie Tempah, drejt karrierës kinematografike
Tinie Tempah, kënga e fundit e të cilit nuk rezultoi shumë e suksesshme, ka zbuluar se kohët e fundit po merr mësime aktrimi dhe shpreson që miqtë e tij aktorë, Idris Elba dhe Chiwetel Ejiofor, mund ta ndihmojnë atë.

Zbulohet blerësi misterioz i pikturës së Pikasos Zbulohet blerësi misterioz i pikturës së Pikasos
Blerësi misterioz i pikturës më të shtrenjtë në botë zbulohet se është një miliarder, i cili nuk do tavendosë gjëkundi pikturën, pasi tregon një femër nudo.

Imituesja Christina Aguilera (Video) Imituesja Christina Aguilera (Video)
Christina Aguilera ka imituar ish-rivalen e saj Britney Spears në një video promovuese të “The Voice”, duke u veshur si ajo në klipin e këngës “Baby One More Time”.

Duffy po planifikon një rikthim të fuqishëm Duffy po planifikon një rikthim të fuqishëm
Duffy po punon për një material të ri muzikor, me të cilin pretendon të rikthehet në krye të klasifikimeve muzikore pas Adele.

Perrie Edwards, vajza që përçau djemtë e “One Direction” Perrie Edwards, vajza që përçau djemtë e “One Direction”
Liam Payne, njëri nga pjesëtarët e “One Direction” ka zbuluar arsyet pse Zyan Malik është larguar nga grupi. Ai ka thënë se ish-shoku i grupit dëshironte të kalonte më shumë kohë me të fejuarën e tij, Perrie Edwards.

Lidhja me West, Kim: Unë e hodha hapin e parë, i telefonova Lidhja me West, Kim: Unë e hodha hapin e parë, i telefonova
Kim Kardashian ka rrëfyer se ajo ka bërë hapin e parë drejt Kanye West dhe jo e kundërta, siç mund të ndodhë zakonisht në një lidhje dashurie, kur mashkulli i afrohet vajzës. Sipas Kim, ajo i ka telefonuar reperit Kanye, sepse ai nuk po e ftonte në takim.

Kreshnik Seseri, një “mafioz” në kinemanë amerikane Kreshnik Seseri, një “mafioz” në kinemanë amerikane
Ai u largua nga Shqipëria në vitin 1997 dhe është hera e parë që rikthehet në atdhe.

11-vjeçarja që e qan këngën e Rona Nishliut 11-vjeçarja që e "qan" këngën e Rona Nishliut
Një 11-vjeçare malteze, habiti publikun dhe jurinë rumune të spektaklit “Next Star” me interpretimin e këngës “Suus” të Rona Nishliut.

George Clooney... kur ishte 28 vjeç George Clooney... kur ishte 28 vjeç
Vite para se të bëhej shumë i famshëm, sidomos së fundmi, me martesën e tij me Amal, 54-vjeçari George Clooney pozonte për fotografin Kevin Wilkes.

Britney Spears po planifikon të martohet Britney Spears po planifikon të martohet
Mesa duket Britney Spears shumë shpejt do të quhet Britney Ebersol.

Nga mikesha të mira në... armike Nga mikesha të mira në... "armike"
Taylor Swift sapo ka publikuar klipin e këngës së saj me të re të titulluar “Bad Blood”, ku janë shfaqur personazhe të famshëm publikë, por për Katy Perry, kjo video shprehte trishtim.

Chris Brown merr këshilla nga Pharrell Williams Chris Brown merr këshilla nga Pharrell Williams
Nëse Chris Brown do të ketë nevojë për këshilla nuk do t'i drejtohet as Kanye West, as Jay Z, por vetëm fituesit të “Grammy” dhe producentit muzikor, Pharrell Williams.

JLO: Dua të mbetem sërish shtatzënë JLO: Dua të mbetem sërish shtatzënë
Në një intervistë në "The Ellen DeGeneres Show", Jennifer Lopez ka deklaruar se dëshiron të mbetet sërish shtatzënë dhe të ketë katër ose pesë fëmijë në total, duke i shtuar Max-it dhe Emme-s edhe dy-tre vëllëzër ose motra.

Elhaida Dani kalon në finalen e “Eurovision”-it me këngën “I’m Alive” Elhaida Dani kalon në finalen e “Eurovision”-it me këngën “I’m Alive”
Numri 14 duket se i dha fat këngëtares Elhaida Dani, duke i prerë biletën për në natën finale të “Eurovision”-it.

Shqiptaret që shkëlqejnë në letërsinë italiane Shqiptaret që shkëlqejnë në letërsinë italiane
“Ua kushtoj çmimin dy nënave të mia: Shkodrës, qytetit tim të lindjes, nga i cili kam marrë lirinë e shpirtit; dhe Astit, qyteti që më dha flatra për të fluturuar”. Më këto fjalë, Amazona Hajdaraj përshëndeti gjatë ceremonisë së dorëzimit të çmimit letrar “Lingua Madre”, i organizuar gjatë Panairit të Librit në Torino.

Irina Shayk, vajza që mbillte patate dhe tallej nga shokët Irina Shayk, vajza që mbillte patate dhe tallej nga shokët
Shumë njerëz të suksesshëm që shohim sot, kanë një të kaluar plot vuajtje, me familje të varfëra, që janë detyruar të punojnë si fëmijë, apo që deri te suksesi kanë ardhur edhe pasi u është refuzuar disa herë një vizë. Pak a shumë, kjo është edhe historia e Irina Shayk, supermodeles ruse, që sot mbulon kopertinat e revistave rozë.

Pa taka nuk futesh dot në Kanë Pa taka nuk futesh dot në Kanë
Organizatorët e mohojnë, por “Screen Daily” pretendon të kundërtën dhe këmbëngul në pohimet e saj, se disa femra janë dëbuar nga shfaqja e një filmi, pasi mbanin veshur këpucë të sheshta e jo me taka, siç thuhet të jetë një nga detyrimet e veshjes në Festivalin e famshëm të Kanës.

Paltrow: Ndjehem më mirë se 20 vite më parë Paltrow: Ndjehem më mirë se 20 vite më parë
Ajo është një nga figurat për t'u pasur zili në Hollywood pasi edhe femrat sa gjysma e moshës së saj nuk kanë një trup aq të tonifikuar sa Gwyneth Paltrow.

Edicioni i 28-të i Panairit të Librit në Torino Edicioni i 28-të i Panairit të Librit në Torino
Edicioni i 28-të i Panairit Ndërkombëtar të Librit në Torino mblodhi edhe këtë vit vizitorë të shumtë e botues nga e gjithë bota. Llogaritet që këtë vit në Panair ka pasur një shtim të mëtejshëm të vizitorëve, të cilët kanë arritur në rreth 341 mijë.

Beyonce dhe Minaj publikojnë videoklipin e ri Beyonce dhe Minaj publikojnë videoklipin e ri
Beyonce Knowles dhe Nicki Minaj kanë publikuar videoklipin e këngës së tyre të re.

Iggy Azalea ndryshon mjekrën Iggy Azalea ndryshon mjekrën
Përveç performancës së mrekullueshme me Britney Spears në "Billboard Awards", Iggy Azalea është bërë qendra e vëmendjes për shkak të pamjes së saj.

Beyonce viziton Haitin Beyonce viziton Haitin
Beyonce ka vizituar Haitin për të parë ecurinë e gjërave që nga tërmeti shkatërrues i 5 viteve më parë.

Një shtëpi në jug të Italisë për...99 cent Një shtëpi në jug të Italisë për...99 cent
Nëse dëgjoni se diku në bregdetin e Italisë shiten shtëpi për më pak se 1 euro, nuk ju kanë bërë veshët.

Adhuruesit, homazhe për BB King në “Walk of Fame” Adhuruesit, homazhe për BB King në “Walk of Fame”
Çdo ditë qindra adhurues të BB King, i cili ndërroi jetë ditë më parë, bëjnë homazhe te ylli i tij në “Walk of Fame”. “Mbreti i Blues”, si është konsideruar King, vdiq në moshën 89-vjeçare në Los Angeles.

Dwane Johnson, pjesë e “Fast and Furios 8” Dwane Johnson, pjesë e “Fast and Furios 8”
Dwayne Johnson ka treguar se do të jetë pjesë e serisë së tetë të “Fast and Furios”. Gjatë konferencës për shtyp, për filmin e tij më të ri “San Andreas”, 43-vjeçari që luan rolin e oficerit Luke Hobbs, ka shuar kuriozitetin e gazetarëve kur është pyetur për një gjë të tillë.

VIP-at po e kërkojnë dashurinë përmes internetit VIP-at po e kërkojnë dashurinë përmes internetit
Faqet e njohjeve romantike në internet po përditësohen me përdorues të rinj. Modestë dhe në kërkim të dashurisë së vërtetë, shumë persona të “showbizz”-it u kanë hyrë njohjeve “online”.

Grupi Artan Lili, muzikantët serbë përdorin një emër shqiptar Grupi "Artan Lili", muzikantët serbë përdorin një emër shqiptar
Një grafit në mur është bërë frymëzimi dhe emri i një grupi muzikor serb nga më të suksesshmit në Beograd. Pas shumë koncertesh në Serbi, muzikantët vetëm pasi shkuan në Maqedoni kuptuan se grupit i kishin vënë emrin e një shqiptari të quajtur, Artan Lili.

Taylor Swift triumfon në “Billboard Music Awards” Taylor Swift triumfon në “Billboard Music Awards”
Taylor Swift ka qenë triumfuesja e madhe e "Billboard Music Awards", duke rrëmbyer 7 çmime, përfshi edhe atë të “Artistes më të mirë”.

Rita Ora sërish beqare Rita Ora sërish beqare
Rita Ora është shprehur hapur për jetën e saj private në Billboard Music Awards, ditën e dielë.

Historia e Efraim Diverolit në një film Historia e Efraim Diverolit në një film
Efraim Diveroli nuk është lënë në harresë, jo nga “Hollywood”-i të paktën. Skandali që përfshiu Shqipërinë e Pentagonin bashkë do të jetë subjekt i një filmi, që tashmë e ka dhe një emër.

Përfundon Festivali i Gjirokastrës Përfundon Festivali i Gjirokastrës
Në një atmosferë të ndezur nga ritmet e natës finale dhe muzikantë të shumtë të ftuar, është mbyllur Festivali Folklorik Kombëtar “Argjiro Fest On” në Gjirokastër.

Irina Shayk zbulon arsyet e ndarjes me Ronaldon Irina Shayk zbulon arsyet e ndarjes me Ronaldon
Pas një sesioni me foto mes tyre për Armani-n në 2010, Irina Shayk dhe Cristiano Ronaldo filluan një lidhje dashurie. Por, në fillim të këtij viti, bukuroshja ruse dhe futbollisti më i mirë i 2014-ës, i dhanë fund mardhënies së tyre 5-vjeçare.

Exclusive, Finlanda dhe... Exclusive, Finlanda dhe...
Në Tiranë u promovua libri “Historia e Finlandës”, i autorit Henrik Meinander. Organizimi i Konsullatës së Finlandës në Shqipëri, me praninë e vet autorit, mblodhi politikanë, njerëz të letrave dhe të artit.

Shqipëria, në Biennalen e Venecias Shqipëria, në Biennalen e Venecias
Në Venecia, në vitin 1895 u çel për herë të parë “Biennale di Venezia”, e konsideruar tashmë prej kohësh si një ndër institucionet kulturore më prestigjioze e më të njohura në botë.

Martohet Geri Halliwell Martohet Geri Halliwell
Geri Halliwell dukej si një princeshë e vërtetë në ditën e dasmës së saj me Christian Horner, shefin e skuadrws Red Bull në Formulën 1.

Al Pacino: Nuk prisja të bëhesha kaq i famshëm Al Pacino: Nuk prisja të bëhesha kaq i famshëm
Al Pacino ka treguar se nuk priste të bëhej i famshëm me rolin e Michael Corleone-s, në filmin ‘The Godfather’, të vitit 1972.

Ciara godet në fytyrë fansin (Video) Ciara godet në fytyrë fansin (Video)
Ciara ka goditur aksidentalisht një fans gjatë turneut të saj të titulluar Jackie.

Kinemaja, ende sukses me Holokaustin Kinemaja, ende sukses me Holokaustin
Filmi “Holokaust” i regjisorit hungarez Lazlo Jeles, ka lënë gojëhapur pjesëmarrësit në Festivalin e Kanës.

Ngjyrat e preferuara të piktorëve më të famshëm Ngjyrat e preferuara të piktorëve më të famshëm
Ngjyrat e preferuara, ato më të përdorurat gjerësisht, ato më të dashurat nga piktorët, por edhe me të cilat sytë tanë bien menjëherë në dashuri, janë nga më të ndryshmet.

Femra, ja çfarë nuk mund të ndryshoni kurrë te meshkujt Femra, ja çfarë nuk mund të ndryshoni kurrë te meshkujt
Pavarësisht tentativave femërore për të modifikuar personalitetin e partnerit, ka disa gjëra që i shpëtojnë totalisht kontrollit.

Rikthehet fytyra natyrale e Renee Zellweger Rikthehet fytyra natyrale e Renee Zellweger
Renee Zellweger ka qenë në kryeartikujt e mediave rozë muajt e fundit, për shkak të ndryshimeve të saj në fytyrë, por mbrëmjen e së enjtes, ylli hollivudian dukej më e freskët, e shplodhur dhe shumë më e re teksa është ngjitur në skenën e “SeriousFun Children's Network”.

Emma Stone turpërohet në Festivalin e Kanës Emma Stone turpërohet në Festivalin e Kanës
Era i ka bërë një shaka të keqe aktores hollivudiane Emma Stone. Në momentin kur u paraqit para aparatëve fotografik ne Festivalin e Kanës, fustani i saj i zi i shkurtë, është ngritur, duke e turpëruar 26-vjeçaren.

Rita ndryshon sërish Rita ndryshon sërish
Rita adhuron që të bëjë eksperimente me flokët e saj, prandaj ndryshimi i shpeshtë i modelit të flokëve nuk është një gjë e re. 24-vjeçarja ka postuar disa foto në Instagram ku ka treguar mdoelin më të ri, që duket se i shkojnë shumë.

Skandalet “e mëdha e të vogla” të Festivalit të Kanës Skandalet “e mëdha e të vogla” të Festivalit të Kanës
Ka mbërritur sërish: nga data 13 deri më 24 maj, yjet e kinemasë botërore dhe përfaqësuesit më në zë të botës së filmit, mblidhen së bashku për të prezantuar filmat e tyre në Kanë të Francës.

Swift dhe Harris dalin hapur në publik Swift dhe Harris dalin hapur në publik
Ata janë munduar ta mbajnë sa më shumë sekret marrëdhënien e tyre, por duket se tashmë është konfirmuar çifti më i ri i fuqishëm në muzikë.

Mariah Carey anulon koncertin në Las Vegas Mariah Carey anulon koncertin në Las Vegas
Mariah Carey raportohet të jetë sëmurë me bronshit dhe doktorët kanë urdhëruar që ajo të marrë disa ditë pushim. Për këtë arsye, këngëtarja e famshme ka anuluar shfaqjen e saj në Las Vegas.

Ndërron jetë “Mbreti i Blues” Ndërron jetë “Mbreti i Blues”
BB King, ai që është konsideruar si “Mbreti i Blues-it” ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Britney Spears rikthehet me “Pretty Girls” Britney Spears rikthehet me “Pretty Girls”
“Pretty Girls” është hiti që e kthen Britney Spears në tregun muzikor, pas një pushimi të gjatë që ylli i pop-it bëri nga bota e artit.

Krerët e diplomacisë “thyejnë”protokollin nën tingujt e “We are the World” (Video) Krerët e diplomacisë “thyejnë”protokollin nën tingujt e “We are the World” (Video)
Ministeriali i NATO-s i mbajtur në Antalia të Turqisë, pavarësisht çështjeve të rëndësishme të diskutuara, duket se është mbyllur në një mënyrë larg zyrtares.

Miliarderët e botës në Kanë Miliarderët e botës në Kanë
Në vetvete, Festivali i Kanës është një ‘show’ ku secili nga pjesëmarrësit apo të ftuarit mundohet të shesë më të mirën nga vetja.

Beyonce mbështet kandidaten Hillary Clinton Beyonce mbështet kandidaten Hillary Clinton
Fakti që Barack Obama është drejt fundit të mandatit të dytë si President i SHBA-ve nuk do thotë që Beyonce s'duhet të interesohet për zhvillimet e reja në Partinë Demokratike. Prania e saj në një aktivitet për mbledhje fondesh për kandidaten për Presidente Hillay Clinton ishte surprizë.

Miranda Kerr shkëlqen në Kanë Miranda Kerr shkëlqen në Kanë
Supermodelja australiane Miranda Kerr ka shkëlqyer në Festivalin e Kanës. E ardhur si pjesë e fushatës së marketingut për “Magnum”, Kerr ka tërhequr vëmendjen me një fustan të zi të gjatë, duke impresionuar të gjithë.

Miley Cyrus “harron” të depilohet Miley Cyrus “harron” të depilohet
Ajo nuk ngurron aspak të tregojë trupin, por kësaj radhe Miley Cyrus ka “tronditur” fansat teksa ka mbërritur në ‘1 OAK’ në Nju Jork për të festuar ditëlindjen e 45-të të nënës së saj.

Pink: Nuk e kam problem peshën time trupore Pink: Nuk e kam problem peshën time trupore
Pink është paraqitur në "2015 BMI Music Awards’" me një fustan shumë të bukur, që e mbulonte atë nga koka deri te këmbët. Por këngëtarja thotë se nuk është mbuluar ngaqë ka frikë nga format e trupit të saj.

X-Men-ët e rinj X-Men-ët e rinj
Nëse jeni lodhur nga filmat që frymëzohen nga novelat grafike, bëni mirë të duroni edhe ca, pasi Hollivudi po përgatit edhe shumë të tjerë për vitet e ardhshme, mes të cilëve do të jetë edhe një film për një grup krejt të ri X-Men-ësh.

Bashkëshortja e Robbie Williams paditet për ngacmim seksual Bashkëshortja e Robbie Williams paditet për ngacmim seksual
Bashkëshortja e Robbie Williams, Ayda Field, raportohet të jetë paditur nga një ish i punësuar për ngacmime seksuale.

Lindsay Lohan i rikthehet Islamit Lindsay Lohan i rikthehet Islamit
Lindsay Lohan është fotografuar teksa mbante në dorë një kopje të Kuranit, një ditë pas shërbimit të kryer në komunitet, në Brooklyn.

Kim Kardashian penalizohet nga një ‘selfie’ Kim Kardashian penalizohet nga një ‘selfie’
Revista prestigjioze amerikane “Vogue”, nuk ka përfshirë në faqet e saj, yllin e “Keeping Up With Kardashians”, Kim dhe paraqitjen e saj në “Met Gala” edhe pse kjo u cilësua si një nga VIP-at e veshur më bukur në këtë event.

Nis Festivali i Kanës Nis Festivali i Kanës
Festivali i Filmit në Kanë ka filluar dhe tapeti i tij i kuq ka mirëpritur yjet e kinemasë dhe artit botëror.

Përvjetori i martesës, Kanye dhe Kim e festojnë në Paris Përvjetori i martesës, Kanye dhe Kim e festojnë në Paris
Më 24 maj, Kanye West dhe Kim Kardashian do të festojnë përvjetorin e parë të martesës. Vendi se ku do e kalojnë këtë datë do të jetë Parisi, kryeqyteti i dashurisë, ku në restorantin e Kullës Eiffel do të organizohet një mbrëmje me miqtë e çiftit.

“Eurovision”, sa shumë kritika për veshjet e shqiptarëve në vite “Eurovision”, sa shumë kritika për veshjet e shqiptarëve në vite
Përfaqësimi në një eveniment si “Eurovision” është shumë i rëndësishëm dhe, përveç vlerësimit kryesor që shkon për këngën dhe performancën e saj, element tjetër i rëndësishëm është edhe veshja.

Ariana Grande shfaqet ndryshe në Los Angeles Ariana Grande shfaqet ndryshe në Los Angeles
Ariana Grande ka rrëmbyer zemrat e shumë të rinjve. 21-vjeçarja është shndërruar një nga artistet më popullore, duke qenë se u kushton shumë kohë edhe fansave të saj, të cilët nuk i refuzon kur bëhet fjalë për ndonjë foto, ose autografe.

Kritikohet Miss Japonia: S’je “mjaftueshëm japoneze” Kritikohet Miss Japonia: S’je “mjaftueshëm japoneze”
Miss Japonia, Ariana Miyamoto është duke u përballur me kritika të shumta. Opinoni në shtetin aziatik po e akuzon se ajo nuk është “mjaftueshëm japoneze”. 21-vjeçarja që ka një nënë japoneze dhe një baba afrikano-amerikan ka treguar se është lënduar nga kritikat, por po i shërbejnë edhe si motivim.

Elton John: Pse babai nuk i shihte koncertet e mia Elton John: Pse babai nuk i shihte koncertet e mia
Babai im asnjëherë nuk e ka përkrahur talentin tim dhe kurrë nuk e kam ditur pse. Mos ndoshta për shkak të homofobisë apo ishte frikë?

Jennifer Lawrence, fytyra e re e Dior Jennifer Lawrence, fytyra e re e Dior
Jennifer Lawrence së fundmi ka pozuar për fushatën e re të Dior dhe duket vërtet e mrekullueshme, duke vërtetuar kështu se, përveçse një aktore e shkëlqyer, është edhe një modele tërheqëse.

Festivali Folklorik në Gjirokastër Festivali Folklorik në Gjirokastër
Festivali Folklorik Kombëtar solli në skenë mbrëmjen e djeshme grupet e Maqedonisë, Korçës dhe Durrësit. Qindra pjesëmarrës ndoqën mbrëmjen e djeshme natën e tretë të Festivalit Folklorik Kombëtar në Kalanë e Gjirokastrës.

Gati për Sex And The City 3 Gati për "Sex And The City 3"
Sarah Jessica Parker ka lënë të kuptohet se seria e tretë e filmit ‘Sex and the City’ është në xhirime e sipër.

“Syri” i Kinostudios “Syri” i Kinostudios
Ilia Terpini ka qëndruar prapa kamerës për 34 vite. Profesioni i operatorit të filmit nuk ka qenë thjesht një punë, por shumë më tepër.

Ekspozita fotografike e 18 filmave shqiptarë Ekspozita fotografike e 18 filmave shqiptarë
I mbani mend filmat e vjetër shqiptarë si “Ballë për ballë”, “Rrethi i kujtesës”, “Një djalë dhe një vajzë”, apo “Koncert në vitin ’36”?

“Dashurohu me mua”, mesazhi i Rihanna-s “Dashurohu me mua”, mesazhi i Rihanna-s
Rihanna ka kaluar shumë kohë këtë vit me Leonardio di Caprio-n, gjë që ka ngjallur dyshime për një lidhje të mundshme. Ndoshta, 27-vjeçarja ka zgjedhur t’i dërgojë një mesazh protagonistit të filmit “Titanic” përmes bluzës së saj.

Irina dhe Bradley darkojnë në Londër Irina dhe Bradley darkojnë në Londër
Pasi u “zurën mat” në rrugët e New York-ut, Bradley Cooper dhe Irina Shayk kanë darkuar të hënën në mbrëmje në njërin nga restorantet e Londrës. Ata janë parë duke qeshur, ndërsa duket se lidhja e tyre është duke ecur mirë.

Kanye West nderohet me titullin “Doktor” Kanye West nderohet me titullin “Doktor”
Kanye West është nderuar me titullin “Doktor” nga Instituti i Arteve të Çikagos, në ceremoninë e përvitshme të ndarjes së diplomave për studentët.

Albumi i ri i Janet Jackson Albumi i ri i Janet Jackson
Akoma nuk ka një konfirmim zyrtar nga kompania e regjistrimit të artistes, por shumë burime raportojnë se albumi i ri i Janet Jackson do të publikohet më 7 korrik.

Rekordi, piktura e Pikasos shitet për 179.3 milionë dollarë Rekordi, piktura e Pikasos shitet për 179.3 milionë dollarë
Piktura e Pablo Pikasos, me titull “Femrat algjeriane”, është bërë puna më e shtrenjtë e artit e shitur ndonjëherë në një ankand, teksa arriti çmimin 179.3 milionë dollarë, në “Christie”.

“Cheerleader” në krye të klasifikimeve muzikore “Cheerleader” në krye të klasifikimeve muzikore
Këngëtari Omi mendon se publiku ka bërë zgjedhjen e duhur duke renditur këngën e tij në krye të klasifikimeve muzikore, duke thënë me shaka: “Jam një fans i fansave të mi”.

Cannon, urim special për Mariah Carey Cannon, urim special për Mariah Carey
Ata mund të kenë pasur ulje dhe ngritjet e tyre në jetë, ashtu siç ndodh te çdo çift, por dashuria mes Nick Cannon dhe Mariah Carey-t, sa vjen e rritet. Ata kanë gjashtë vjet të martuar, ndërsa për Ditën e Nënës, Cannon ka vendosur t’i bëjë një urim të veçantë.

“Tirana Open”, fiton Mustafa Nano “Tirana Open”, fiton Mustafa Nano
Libri “PAX Albanica” i autorit Mustafa Nano është vlerësuar me çmimin “Ardian Klosi” gjatë Festivalit të Librit, që po mbahet këtu në Tiranë. Botimi i Shtëpisë Botuese “SARAS” është vlerësuar me këtë çmim, “për trajtimin e shumanshëm të marrëdhënieve fetare mes shqiptarëve, në kontekstin e ngjizjes së kombit”.

Kur të ndrit ylli në fëmijëri... Kur të ndrit ylli në fëmijëri...
Ndonjëherë, pyetja “çfarë dëshiron të bëhesh kur të rritesh?” është krejtësisht e pavlerë. Sidomos në rastet kur famën e ke që fëmijë, e kur mosha nuk të prish aspak punë për të ecur mbi tapetin e kuq, për të pushtuar faqet e revistave apo për të pasur me mijëra ndjekës në rrjetet sociale.

Paris Hilton darkon me të ëmën Paris Hilton darkon me të ëmën
Paris Hilton shkëlqen sërish. Ajo është fotografuar me nënën e saj, në Beverly Hills, ku së bashku po festonin Ditën e Nënës. Kathy Hilton, e ëma e Paris, kishte veshur gjithashtu një fustan elegant për një mbrëmje, që siç e ka quajtur e bija, të paharrueshme.

Blake Lively: Kam pasur role të tmerrshme
Blake Lively: Kam pasur role të tmerrshme
Blake Lively mendon se është dukur e tmerrshme në disa prej roleve të saj. Aktorja 27-vjeçare pëlqen që të përshtatet sa më shumë në punën e saj, por tregon se sfidat jo gjithmonë i janë shpërblyer, duke marrë role që nuk mund t’i përballonte.

Sukses i skulptorit shqiptar në Bienalen e Venecias
Sukses i skulptorit shqiptar në Bienalen e Venecias
Vepra e skulptorit shqiptar me origjinë nga Durrësi, Helidon Xhixha, ka befasuar kritikën dhe vizitorët e shumtë të Bienales së 56-të të artit në Venecia. Një ajsberg gjigant prej çeliku që pluskon në lagunë e që përveç pamjes shumë mbreslënëse, mbart një mesazh të qartë.

Familja e William, Harry: Më frymëzon të krijoj familjen time
Familja e William, Harry: Më frymëzon të krijoj familjen time
Princi Harry ka pranuar se, duke parë familjen e vëllait të tij të rritet, i zgjohet dëshira që edhe ai të martohet e të ketë fëmijët e tij.

Kanye West, surprizë Kimit në Brazil
Kanye West, surprizë Kimit në Brazil
Në fillim të javës, Kim Kardashian është shprehur se ndihej shumë keq, pasi Ditën e Nënës do ta kalonte pa vajzën e saj, si dhe pa bashkëshortin Kanye West, por asaj i është kthyer menjëherë lumturia pas disa dhuratave të veçanta që ka marrë atë ditë speciale nga i shoqi.

Hapet Festivali Folklorik i Gjirokastrës
Hapet Festivali Folklorik i Gjirokastrës
U çel të dielën Festivali Folklorik i Gjirokastrës, një nga aktivitetet më të rëndësishme kulturore të promovimit të muzikës popullore.

Rita Ora ndryshon modelin e flokëve
Rita Ora ndryshon modelin e flokëve
Rita Ora ka ndryshuar sërish modelin e flokëve. Artistja me origjinë shqiptare është dukur shumë ndryshe nga ditë më parë, kur ishte në “Met Gala”. Edhe veshja e saj, e dizejnuar nga vetë Rita, ishte shumë origjinale dhe e bukur.

George Clooney, fans i Miley Cyrus
George Clooney, fans i Miley Cyrus
George Clooney mendon se Miley Cyrus është fantastike.

Berlusconi bie në skenë: Është faji i së majtës
Berlusconi bie në skenë: Është faji i së majtës
Berlusconi ka marr pjesë në një manifestim publik dhe në momentin që ka mbaruar fjalimin është rrëzuar në skenë. Ai u pengua në një stol që ishte aty afër për të treguar rrugën e daljes nga skena.

Panairi i Librit “Tirana Open”
Panairi i Librit “Tirana Open”
Është prezantuar në Panairin e Librit “Tirana Open”, “Traktat mbi Tolerancën” nga Volter, i sjellë në shqip nga shtëpia botuese “Saras”. Të pranishmit në këtë promovim u shprehën se libri të fton të reflektosh.

Kitaristi i “Guns N'Roses”: Industria e muzikës i trajton fansat si kriminelë
Kitaristi i “Guns N'Roses”: Industria e muzikës i trajton fansat si kriminelë
Kitaristi i “Guns N'Roses” ka kritikuar industrinë e muzikës, duke thënë se është në rënie dhe se ajo nuk diti si ta përdorte teknologjinë.

Propozim për martesë në koncertin e Ed Sheeran, përlotet këngëtari
Propozim për martesë në koncertin e Ed Sheeran, përlotet këngëtari
Gjatë një koncerti në Austin, Texas, ditën e mërkurë, Sheeran ka ftuar në skenë një fans të tij, pasi vuri re se po i bënte shenja me dorë.

Rihanna ribashkohet me Drake
Rihanna ribashkohet me Drake
Rihanna ribashkohet me Drake. Nuk bëhet fjalë për një lidhje, të paktën ende jo, por për një projekt të ri muzikor. Artistja nga Barbados është parë në Nju Jork teksa kishte marrë rrugën për në studion muzikore, ndërsa flokët e saj ishin ndryshe nga disa net më parë kur ishte në “Met Gala”.

Amber Rose, kundër Kanye West
Amber Rose, kundër Kanye West
Prapa sukseseve të Kanye West, qëndron Travi Scot. Kjo është deklarata e bujshme që ka bërë Amber Rose. Ajo ka dashur të tregojë se reperi nuk i shkruan asnjëherë këngët e tij, prandaj nuk mund të marrë atribute që nuk i takojnë.

Starton edicioni i 7-të i “Aulona Folk”
Starton edicioni i 7-të i “Aulona Folk”
Mbrëmjen e së enjtes, në qytetin e Vlorës nisi edicioni i shtatë i Festivalit Folklorik Ndërkombëtar “Aulona International Folk Festival”, një aktivitet që përkon edhe me startimin e sezonit veror në këtë qytet.

Disa nga këngët e vallet që do të “ngjiten” në kala
Disa nga këngët e vallet që do të “ngjiten” në kala
Festivali Folklorik Kombëtar, që do të çelë pas pak ditësh siparin e tij të 10-të në Gjirokastër, parashikohet të jetë eventi më i rëndësishëm folklorik i viteve të fundit.

Adam Levine sulmohet nga një fans
Adam Levine sulmohet nga një fans
Adam Levine është sulmuar nga një fans teksa po shkonte në programin e Jimmy Kimmel, në Hollywood, ditën e mërkurë.

Jackie Chan: Trafikantët e drogës meritojnë dënim me vdekje
Jackie Chan: Trafikantët e drogës meritojnë dënim me vdekje
Jackie Chan ka thënë se mbështet dënimin me vdekje për trafikantët e drogës. Aktori i njohur ka deklaruar se droga po bëhet shkaktare e shumë vdekjeve tek të rinjtë si dhe po lëndon shumë familje.

Katy Perry ndryshon sërish pamjen
Katy Perry ndryshon sërish pamjen
Ajo njihet si një ndër artistet që ndryshon më shumë ngjyrën e flokëve të saj dhe kësaj radhe Katy Perry është shfaqur me flokë të verdha.

Marrin fund zërat, Bradley Cooper dhe Irina Shayk janë bashkë
Marrin fund zërat, Bradley Cooper dhe Irina Shayk janë bashkë
Në mediat rozë ka disa ditë që qarkullon lajmi, por gjithmonë në formën e zërave, që mbeteshin për t’u konfirmuar…dhe konfirmimi nuk vonoi.

Nisin “përçarjet” e para mes djemve të “One Direction”
Nisin “përçarjet” e para mes djemve të “One Direction”
Zayn Malik ka sulmuar anëtarin e grupit të “One Direction”, Louis Tomlinson, përmes rrjetit social Twitter.

Adele shndërrohet për 27-vjetorin e lindjes
Adele shndërrohet për 27-vjetorin e lindjes
Ajo është një nga këngëtaret më të famshme dhe më të rezervuara në botë, por Adele ka kënaqur fansat me një foto qesharake në 27-vjetorin e saj të lindjes ditën e martë.

Ndërron jetë këngëtari i “You Sexy Thing”
Ndërron jetë këngëtari i “You Sexy Thing”
Këngëtari i grupit “Hot Chocolate”, i njohur sidomos për dy këngët hit, “You Sexy Thing” dhe “It Started With A Kiss”, ka ndërruar jetë.

Trendet e pranverës 2015
Trendet e pranverës 2015
Është shumë e lehtë ta gjesh Ornela Çaushajn kur vjen pranvera. Zonja e apasionuar pas qendisjes, mezi pret të vijnë trendet e reja të vitit, për të parë se çfarë mund të bëjë për të dekoruar shtëpinë e saj.

“Rihanna e ka inat Rita Orën”
“Rihanna e ka inat Rita Orën”
Rita Ora dhe Rihanna nuk kanë një raport miqësor. Gazeta “The Sun” ka shkruar se dy këngëtaret nuk e durojnë njëra-tjetrën, prandaj edhe mungesa e artistes me origjinë shqiptare në festën e organizuar pas “Met Gala” nuk ka qenë e rastësishme.

I ngordhi qeni, Paris Hilton: Jam ndjerë sikur humba fëmijën tim
I ngordhi qeni, Paris Hilton: Jam ndjerë sikur humba fëmijën tim
Paris Hilton ndjehet sikur ka humbur një fëmijë, pas vdekjes së qenit të saj të dashur, Tinkerbell. Megjithatë, ajo thotë se ndjehet mirë nga ngushëllimet e fansave të saj në rrjetet sociale.

Aktori i Bollywood, Khan, dënohet me 5 vite burg për vrasje
Aktori i Bollywood, Khan, dënohet me 5 vite burg për vrasje
Një gjykatë indiane ka dënuar aktorin e Bollywood, Salman Khan, me pesë vite burg për vrasjen e një personi në 2002, duke e përplasur me makinë në Mumbai. 

Ashton Kutcher rindërton shtëpinë e nënës së tij
Ashton Kutcher rindërton shtëpinë e nënës së tij
Ndërkohë që për shumë djem Festa e Nënës është t’i kujtojnë nënat e tyre duke u blerë një kartolinë apo një buqetë më lule, Ashton Kutcher ka menduar ta surprizojë vërtetë nënën e tij.

Regjisori Tim Burton shtrohet në spital
Regjisori Tim Burton shtrohet në spital
Regjisori Tim Burton është shtruar në spital, pasi ka pësuar një dëmtim gjatë xhirimeve të filmit të tij të fundit. 56-vjeçari u plagos të hënën në mbrëmje, gjatë punës për filmin ‘Miss Peregrine's Home For Peculiar Children’.

“Gruaja në dritare” vjen në Teatrin Kombëtar
“Gruaja në dritare” vjen në Teatrin Kombëtar
“Gruaja në dritare” është pjesa teatrale që po shfaqet në Teatrin Kombëtar, me regji të Rovena Lule Kukës. Një kast aktorësh të njohur interpretojnë, ndër të cilët, Karafil Shena, Yllka Mujo e Olta Daku.

Çmimet “Met Gala”
Çmimet “Met Gala”
Kalendari i yjeve botërorë të showbiz-it nuk ka të shënuara vetëm mbrëmje speciale si ‘Oscar’ apo ‘Golden Globes’.

“Tirana Open"...
“Tirana Open"...
Pjesë e “Tirana Open”, që nis të mërkurën në Pallatin e Kongreseve, është edhe “Pamur”, dedikuar arteve pamore. Këtë vit, ai vjen ndryshe.

Gabriel Garko, transformimi i një “seks simboli”
Gabriel Garko, transformimi i një “seks simboli”
Çfarë i ka ndodhur fytyrës së Gabriel Garko? Kjo është pyetja, që bëhet në media dhe rrjete sociale, pas një interviste që aktori Italian ka dhënë në emisionin “L’Arena” në Rai 1.

Albumi i shtatë, West ia ndryshon emrin dhe kopertinën
Albumi i shtatë, West ia ndryshon emrin dhe kopertinën
Kanye West duket se ka vendosur që t’i ndryshojë emrin dhe kopertinën albumit të tij më të ri. Reperi që është duke punuar rreth këtij projekti muzikor prej shtatë muajsh, spekulohet se ka vendosur ta titullojë “Swish”.

Emma Stone: Nuk e imagjinoj jetën pa aktrimin
Emma Stone: Nuk e imagjinoj jetën pa aktrimin
Emma Stone, e cila u nominua për një çmim Oscar këtë vit për interpretimin e saj në filmin ‘Birdman’, akoma vlerëson çdo rol që i ofrohet sepse kujton shumë mirë se çfarë do të thotë të refuzosh.

Martohen Amy Adams dhe Darren Le Gallo
Martohen Amy Adams dhe Darren Le Gallo
Pas 14 vitesh lidhje dhe 7 vite të fejuar, Amy Adams dhe Darren Le Gallo më në fund kanë kurorëzuar dashurinë e tyre.

Charlize Theron dëshiron të ketë më shumë fëmijë
Charlize Theron dëshiron të ketë më shumë fëmijë
Charlize Theron ka treguar se është e gatshme të ketë më shumë fëmijë. Aktorja 39-vjeçe, e cila është në një marrëdhënie me 53-vjeçarin Sean Penn që në fillim të vitit 2014, është mamaja e një djali të birësuar, Jackson, 3 vjeç.

Java e modës kineze mbledh yjet në Nju Jork
Java e modës kineze mbledh yjet në Nju Jork
Java e modës kineze në Nju Jork mblodhi yjet e kinemasë, muzikës dhe pasarelës, që u vunë në garë për vëmendjen më të madhe.

Ndërron jetë shkrimtari i “Vallëzim me ujqërit”, Michael Blake
Ndërron jetë shkrimtari i “Vallëzim me ujqërit”, Michael Blake
Autori i romanit “Vallëzim me ujqërit”, Michael Blake ka ndërruar jetë pas një lufte të gjatë me kancerin. Shkrimtari që ka marrë dhe çmimin Oscar, mbylli sytë në shtëpinë e tij në Tucson, Arizona në moshën 69-vjeçare.

Një shqiptar fiton konkursin për karikaturën e Muhamedit
Një shqiptar fiton konkursin për karikaturën e Muhamedit
Një shqiptaro-amerikan u shpall fitues i eventit të diskutueshëm për vizatimin më të mira të karikaturës së profetit Muhamed në Teksas, ku dy persona të armatosur mbetën të vrarë në përpjekje për të sulmuar të pranishmit.

Amanpour, ambasadorja e fjalës së lirë
Amanpour, ambasadorja e fjalës së lirë
Tashmë ajo jo vetëm që do të mbërthejë me intervistat e saj shumë nga personalitet botërore të politikës apo të raportojë si korrespondente kryesore e çështjeve ndërkombëtare, por është edhe ambasadore e fjalës së lirë, pasi Christiane Amanpour u shpall si e tillë nga UNESCO.

“King Roger” rikthehet në Londër
“King Roger” rikthehet në Londër
Që kur opera “King Roger” u luajt në Londër, kanë kaluar 40 vjet. Kjo vepër e kompozitorit të famshëm polak, Karol Szymanowski është rikthyer në kryeqytetin britanik duke mbledhur së bashku emra të njohur të skenës ndërkombëtare, mes tyre, edhe tenori i shquar shqiptar Saimir Pirgu, i cili zbulon më shumë detaje rreth projektit.

Edicioni i dytë i “Tirana open”
Edicioni i dytë i “Tirana open”
Në datën 6 maj, ora 12:00, dyert e Pallatit të Kongreseve do të çelen për zhvillimin e Festivalit të Librit dhe Arteve “Tirana Open”.

“Ringjallet” Princeshë Diana…
“Ringjallet” Princeshë Diana…
Mirë se vjen Princesha e Kembrixhit! Vajza e Kate Middletone është fëmija më i diskutuar në botë këto ditë. Të shtunën, në orën 8:34 të mëngjesit, ajo solli në jetë vajzën e saj të parë.

Sfidat miliona dollarëshe të David Beckham si biznesmen
Sfidat miliona dollarëshe të David Beckham si biznesmen
Nga një futbollist i ndrojtur në një model me tatuazhe dhe burrë i kamur, David Beckham që sapo mbushi 40 vjeç, ka përpara sfidat e ruajtjes së statusit të tij si ish-lojtar dhe si biznesmen i ri.

Ditëlindja e Clooney, Amal do t'i dhurojë një "Porsche" dhe...një shtrydhëse frutash
Ditëlindja e Clooney, Amal do t'i dhurojë një "Porsche" dhe...një shtrydhëse frutash
Amal Clooney do t’i blejë aktorit George Clooney një makinë me vlerë 135 mijë paund për ditëlindjen e tij.

Sam Smith nuk flet dot
Sam Smith nuk flet dot
Sam Smith i është dashur të ndërpresë turneun e tij në Australi, për shkak të problemeve me fytin. Këngëtari ka bërë një postim për t’u treguar fansave rreth gjendjes së tij shëndetësore dhe i ka falenderuar ata për mbështetjen.

Margot Robbie nis xhirimin e skenave të "Suicide Squad"
Margot Robbie nis xhirimin e skenave të "Suicide Squad"
Margot Robbie është shfaqur për herë të parë në shesh-xhirimin e filmit ‘Suicide Squad’ ditën e diel, aty ku nisi xhirimet e skenave në Toronto të Kanadasë.

“Tirana Open”, çelet festivali i filmit dhe i arteve
“Tirana Open”, çelet festivali i filmit dhe i arteve
“Tirana Open”, festivali i librit dhe i arteve, rikthehet ne kryeqytet me një sërë eventesh e të ftuarish specialë, që përfshijnë pesë fusha: ato të letërsisë, arteve pamore, muzikës, arkitekturës e filmit dokumentar.

Redmayne, drejt një çmimi tjetër Oscar
Redmayne, drejt një çmimi tjetër Oscar
Mësohet se Eddie Redmayne është pranë rrëmbimit të një çmimi të dytë Oscar për rolin e tij në filmin ‘The Danish Girl’.

George Clooney përfshihet në një aksident
George Clooney përfshihet në një aksident
George Clooney dhe vjehrri i tij, Ramzi Alamuddin, janë përfshirë në një aksident automobilistik. Dyshja është fotografuar pas këtij aksidenti të vogël, teksa po ktheheshin nga ditëlindja e motrës së Amal në New York.

“Woman in Gold”
“Woman in Gold”
Një tjetër histori holokausti, por në një rrëfim krejt ndryshe, përcjellë përmes historisë së vërtetë të Maria Altmanit, një gruaje hebreje e mbërritur në Shtetet e Bashkuara, si refugjate nga Austria.

Të famshmit që ishin të pranishëm në duelin Mayweather-Pacquiao
Të famshmit që ishin të pranishëm në duelin Mayweather-Pacquiao
Shumë të famshëm të botës së spektaklit ishin të pranishëm në duelin e boksit mes amerikanit Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao.

Ndahet nga jeta Maya Plisetskaya
Ndahet nga jeta Maya Plisetskaya
Legjenda e baletit rus, Maya Plisetskaya ka ndërruar jetë në Gjermani në moshën 89-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga Teatri Bolshoi, drejtori i së cilës, Vladimir Urin tha se shkak ishte një arrest kardiak.

Çifti mbretëror i prezanton botës princeshën
Çifti mbretëror i prezanton botës princeshën
Princesha flinte në krahët e nënës së saj. Çifti mbretëror britanik i prezantoi botës vajzën e tyre, të sapoardhur në jetë.

Ditëlindja e Beckham, Victoria me urim special
Ditëlindja e Beckham, Victoria me urim special
David Beckham feston 40-vjetorin e lindjes dhe VIP-at kanë nxituar ta urojnë ish-kapitenin e kombëtares angleze. E para që i ka dhënë një urim special ka qenë Victoria, bashkëshortja e David që më pas e ka ndarë urimin e saj me ndjekësit në Instagram.

Ndërron jetë shkrimtarja Ruth Rendell
Ndërron jetë shkrimtarja Ruth Rendell
Autorja e romaneve të verdhë Ruth Rendell, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Ajo ka shkraur më shumë se 60 novela në një karrierë 50-vjeçare.

Dukesha e Kembrixhit lind vajzë
Dukesha e Kembrixhit lind vajzë
Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton, ka lindur një vajzë në spitalin Lindo Wing. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Pallati Mbretëror. Kate dhe vajza janë në gjendje të mirë shëndetësore.

“Të punosh me Kanye është njësoj si me John Lennon”
“Të punosh me Kanye është njësoj si me John Lennon”
Sir Paul McCartney ka treguar se të punosh me Kanye West është njësoj sikur ke punuar me John Lennon.

“Paralele muzikore shqiptaro-çeke”
“Paralele muzikore shqiptaro-çeke”
“Paralele muzikore shqiptaro-çeke” është koncerti me muzikë klasike, që u zhvillua në Pragë, me kontributin e ambasadës shqiptare në kryeqytetin e Çekisë.

Një pasdite me Mustafa Nanon
Një pasdite me Mustafa Nanon
Në rubrikën e personazhit të javës të ftuar përballë moderatores, Jonida Shehu, në emisionin Pasdite në Top Channel, këtë herë ka qenë ulur analisti i mirënjohur Mustafa Nano.

“Sculp fest”, edicioni i katërt në Prizren
“Sculp fest”, edicioni i katërt në Prizren
Festivali Ndërkombëtar i Skulpturës “Sculp Fest”, që do të zhvillohet në Prizren, ka përfunduar të gjitha përgatitjet për hapjen solemne të edicionit të katërt, që organizohet në kuadër të Bienales së Artit Bashkëkohor.

Shuhet Ben E. King, i famshmi i “Stand By Me”
Shuhet Ben E. King, i famshmi i “Stand By Me”
Një ndër emrat më të mëdhenj në historinë e muzikës Soul dhe R&B, Ben E. King, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare.

JLo shkëlqen në ‘Billboard Latin Music Awards’
JLo shkëlqen në ‘Billboard Latin Music Awards’
Jennifer Lopez ka shkëlqyer në ceremoninë e ‘Billboard Latin Music Awards’, duke u bërë qendra e vëmendjes në këtë event.

Britney rrëzohet në skenë, dëmton kyçin e këmbës
Britney rrëzohet në skenë, dëmton kyçin e këmbës
Britney Spears është rrëzuar në skenë, gjatë performancës së saj në Vegas, më 29 prill. Burimet raportojnë se ajo ka ndrydhur këmbën e saj.

Tina Turner, për herë të parë në publik që nga 2014
Tina Turner, për herë të parë në publik që nga 2014
Tina Turner ka dalë për herë të parë në publik pas problemeve shëndetësore të hasura, ku një goditje në zemër thuajse i mori jetën.

Will Smith, qerosi me mjekër të dendur
Will Smith, qerosi me mjekër të dendur
Në vitet ’90 ka pasur flokë të mëdha, por me kalimin e kohës qimet e aktorit Will Smith janë zhvendosur në pjesën e poshtme të kokës. 46-vjeçari është parë në Toronto të Kanadasë me një mjekër të dendur për rolin në filmin e tij të ardhshëm.

Messi do të bëhet baba për herë të dytë
Messi do të bëhet baba për herë të dytë
Lionel Messi do të bëhet baba për herë të dytë. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë ylli argjentinas përmes Instagramit.

Stewart: Hollywood, “diskriminim i neveritshëm ndaj femrave”
Stewart: Hollywood, “diskriminim i neveritshëm ndaj femrave”
Kristen Stewart është shprehur se Hollywood është një "diskriminim i neveritshëm ndaj femrave".

Pamela Anderson fiton 1 milion dollarë
Pamela Anderson fiton 1 milion dollarë
Pamela Anderson dhe Rick Salomon më në fund janë divorcuar nga njëri-tjetri, por kjo nuk do të thotë që askush nuk përfitoi para nga kjo ndarje.

Rosie Huntington-Whiteley dëshiron një fëmijë
Rosie Huntington-Whiteley dëshiron një fëmijë
Ajo ndoshta tregon anën e saj të egër gjatë seteve fotografike, por Rosie Huntington-Whiteley thotë se po mendon të krijojë një familje.

Jessica Alba feston 34-vjetorin me Braun
Jessica Alba feston 34-vjetorin me Braun
Të martën ajo ka festuar 34-vjetorin e saj të lindjes, por Jessica Alba nuk është plakur aspak që nga momenti që ka gjetur famën.

E njihni kush është?
E njihni kush është?
Ajo u bë e famshme në filmin “Transformers”, ku spikati jo vetëm për talentin në skenat e xhiruara, por edhe për bukurinë natyrale.

Këngët, që i kanë dhënë paqes një mundësi
Këngët, që i kanë dhënë paqes një mundësi
Katër strofat e “Imagine” janë kënduar nga John Lennon në vitin 1971, në një kohë kur bota ishte e ndarë nga konfliktet dhe “perdja e hekurt” e Luftës së Ftohtë. Mesazhi i saj është jetesa në paqe e të gjithë njërëzve, në një botë të bashkuar.

Kur këngët ndryshojnë botën
Kur këngët ndryshojnë botën
Ajo është e bindur se, me tingujt e kitarës së saj mund të bëjë zemrat të rrahin fort. E frymëzuar nga realiteti i vështirë shqiptar, ku shumë vetë duan të largohen, Eltina Minarolli ka kompozuar këngën “Dashuri në arrati”.

Piktorët, rrugëve të Kalabrisë…
Piktorët, rrugëve të Kalabrisë…
40 piktorë shqiptarë kanë ndërmarrë së fundmi një nismë shumë të veçantë.

Ellie Goulding, krenare për të dashurin e saj
Ellie Goulding, krenare për të dashurin e saj
Këngëtarja Ellie Goulding ka postuar një fotografi të të dashurit të saj, Daugie Poynter, të shoqëruar me mbishkrimin: “Mashkulli që më bën për vete çdo ditë”.

“Mbreti” i ri i Instagramit
“Mbreti” i ri i Instagramit
I rrethuar nga makina luksoze, avionë privatë dhe femra të bukura, biznesmeni miliarder Tony Toutouni pretendon të bëhet së shpejti “Mbreti i ri i Instagramit”.

Blerta Haxhillari, piktorja shqiptare që na përfaqësoi në Monaco
Blerta Haxhillari, piktorja shqiptare që na përfaqësoi në Monaco
Në këtë të martë të rubrikës së re “Dahlin” në “Pasdite në Top Channel”, dedikuar personazheve që frymëzojnë me historitë dhe aktivitetet e tyre, atyre që ndryshojnë botën pa kërkuar asgjë në këmbim, jemi njohur me Blerta Haxhillari Llacen, atë që u shndërrua nga sanitare në piktore.

Anaidi dhe Oresti, një histori miqësie pa kushte
Anaidi dhe Oresti, një histori miqësie pa kushte
Sekreti i Anaid Kalotit, fituesit të edicionit të 6 në “Big Brother Albania”, ishte se ai përkujdesej për një djalë me aftësi të veçanta.

Madonna, me sytë te modeli 23-vjeçar
Madonna, me sytë te modeli 23-vjeçar
Madonna di se çfarë do dhe lufton për atë që do. Këngëtarja 56-vjeçare raportohet se “ka vënë në shënjestër” një model, i cili është 33 vite më i ri se ajo dhe duket se është i gatshëm ta nisë këtë marrëdhënie.

Amy Adams do të martohet në fundjavë
Amy Adams do të martohet në fundjavë
Aktorja hollivudiane Amy Adams po planifikon të martohet me të fejuarin e saj Darren Le Gallo këtë fundjavë, në Los Angeles. E nominuara 5 herë për çmim Oscar ka planifikuar një ceremoni intime me partnerin e saj në një vend privat.

Sam Smith ndërpret turneun në Australi
Sam Smith ndërpret turneun në Australi
Këngëtari Sam Smith ka anuluar datat e mbetura të turneut të tij australian, duke thënë se vendimi është marrë për shkak të një “urdhri” nga ana e doktorëve.

Christian Bale largohet nga filmi, dëmton këmbën
Christian Bale largohet nga filmi, dëmton këmbën
Filmi i fundit i Christian Bale, “The Deep Blue Good-By”, raportohet të jetë ndërprerë pas një incidenti që aktori ka pësuar në gju.

Ja pse u nda Miley Cyrus nga Patrick Schwarzenegger
Ja pse u nda Miley Cyrus nga Patrick Schwarzenegger
Miley Cyrus i dha fund lidhjes 5-mujore me Patrick Schwarzenegger dhe duket se shkak për këtë është bërë ish-i i saj, Liam Hemsworth.

Familja kundër dokumentarit të Amy Winehouse
Familja kundër dokumentarit të Amy Winehouse
Familja e Amy Winehouse ka dalë kundër regjisorit britanik, Asif Kapadia i cili synon të shfaqet në Festivaline Filmit të Kanës me një dokumentar kushtuar këngëtares.

Brad Pitt rrëzohet nga shkallët, shenjë në fytyrë
Brad Pitt rrëzohet nga shkallët, shenjë në fytyrë
Brad Pitt ka shëmtuar fytyrën e tij përkohësisht pas një incidenti të ndodhur për shkak të shpejtësisë, errësirës, shapkave dhe shkallëve. Aktori i famshëm është parë me një shenjë në faqen e tij ditën e shtunë, në një event bamirësie për autizmin në Hollivud.

Çifti Clooney, ndër më të pasurit në Britani
Çifti Clooney, ndër më të pasurit në Britani
George Clooney i është bashkuar listës të personave më të pasur në Britani, falë martesës së tij me avokaten e të drejtave të njeriut, Amal.

“Të gjithë sytë tek Blue Ivy”
“Të gjithë sytë tek Blue Ivy”
Kohë më parë Jennifer Lawrence i është referuar Jay Z dhe Beyonce si “Mbreti dhe Mbretëresha e Amerikës” dhe duket se dy yjet e suksesshëm tashmë kanë një princeshë, Blue Ivy Carter, e cila është shndërruar qendra e vëmendjes.

Sandra Bullock: Djali im nuk e di se jam e famshme
Sandra Bullock: Djali im nuk e di se jam e famshme
Protagonistja e ‘Gravity’, Sandra Bullock, ka thënë se djali i saj 5-vjeçar Louis, nuk e di aspak se ajo është e famshme.

Robert Downey Jr. na prezanton vajzën e tij
Robert Downey Jr. na prezanton vajzën e tij
Robert Downey Jr. ka treguar për herë të parë fotografinë e vajzës së tij 5-muajshe, në programin drejtuar nga David Letterman.

Elbasan, “Skampa” çel sezonin turistik
Elbasan, “Skampa” çel sezonin turistik
Teatri “Skampa” në Elbasan e ka nisur këtë sezon turistik, duke vënë në skenë komedinë “Burri i trëndafilave”, të autorit italian Aldo de Benedetti.

Për peshkim me Rihanna-n
Për peshkim me Rihanna-n
Talenti dhe zëri e kanë bërë të famshme në muzikë, por Rihanna tregon se di të jetë shumë e mirë edhe në peshkim.

Much Nano Show
Much Nano Show
Mustafa Nano ka realizuar “Much Nano Show”, një ‘stand up comedy’, që vjen pas jehonës së librit të tij, ‘Pax Albanica’.

Taylor Swift rrëfehet për dashurinë...
Taylor Swift rrëfehet për dashurinë...
Thuhet se ajo është në hapat e para të një marrëdhënie me Dj Calvin Harris pas një periudhe të qënit vetëm, por në një intervistë të dhënë për revistën “Glamour UK”, Taylor Swift ka treguar se nuk dëshiron të ketë një romancë të re për shkak të reagimit të medias ndaj romancave të saj.

Miley Cyrus, puthje pasionante me një femër
Miley Cyrus, puthje pasionante me një femër
Duket se Miley Cyrus nuk e ka vuajtur aspak ndarjen nga Patrick Schwarzenegger. Të paktën këtë ka lënë të nënkuptohet këngëtarja, pasi është fotografuar duke shkëmbyer puthje pasionante me një femër.

Rona Nishliu, koncert “Me motivet tona” në Prishtinë
Rona Nishliu, koncert “Me motivet tona” në Prishtinë
Këngëtarja Rona Nishliu prezantoi pjesë të koncertit “Me motivet tona”, para kalimtarëve të rastit në një lagje të Prishtinës.

Kim Kardashian pagëzon vajzën në Jeruzalem
Kim Kardashian pagëzon vajzën në Jeruzalem
Vajza e Kim Kardashian dhe Kanye West, North, tani është një nga anëtaret më të reja të Kishës Ortodokse në Armeni, e cila është kisha më e vjetër në botë, pasi është pagëzuar në një ceremoni tradicionale.

“Top Fest 12”, gjysmëfinalja në Prishtinë
“Top Fest 12”, gjysmëfinalja në Prishtinë
“Top Fest” është organizuar për herë të parë në Kosovë, ku publiku ka mundur të ndjekë gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 12-të.

Do të ketë një ‘Fast and Furious 8’
Do të ketë një ‘Fast and Furious 8’
‘Furious 7’ u bë një nga filmat e parë të Universal Pictures që arriti të grumbullojë 1 miliardë dollarë në “box office” vetëm në 17 ditët e para të shfaqjes, por në kulmin e tij të suksesit, Vin Diesel ka bërë publik lajmin se do të ketë një tjetër seri të ‘Fast and Furious’.

Publikohen datat e dy filmave të ardhshëm të sagës ‘Fifty Shades of Grey’
Publikohen datat e dy filmave të ardhshëm të sagës ‘Fifty Shades of Grey’
Më në fund janë zbuluar edhe datat e serive të ardhshme të filmit ‘Fifty Shades of Grey’.

Robert Downey Jr revoltohet dhe braktis intervistën
Robert Downey Jr revoltohet dhe braktis intervistën
Ylli hollivudian Robert Downey Jr ka shpërthyer gjatë një interviste televizive kur ai është pyetur rreth historisë së abuzimit me drogën si dhe rreth kohës së kaluar në burg.

Irina Shayk në lidhje me Bradley Cooper?!
Irina Shayk në lidhje me Bradley Cooper?!
Bradley Cooper është fotografuar në një takim special në Broadway me supermodelen Irina Shayk.

Ndarja Grande-Big Sean, Justin Bieber është arsyeja?
Ndarja Grande-Big Sean, Justin Bieber është arsyeja?
Ata janë ndarë në fillim të këtij muaji si pasojë e axhendave shumë të ngjeshura, por raportohet se performanca e fundit e këngëtares Ariana Grande, në të cilën Justin Bieber e përqafoi në skenë, e ka lënduar shumë reperin Big Sean dhe kjo është arsyeja e vërtetë e ndarjes.

Makina e Paul Walker del në ankand
Makina e Paul Walker del në ankand
Makina e Paul Walker në filmin ‘Fast and Furious’, e tipit Toyota Supra, ka dalë në ankand.

Shakira, krenare për rekordet e saj Guinness
Shakira, krenare për rekordet e saj Guinness
Ajo është një nga artistet më të suksesshme të muzikës vitet e fundit dhe Shakira e ka ndarë lumturinë me të gjithë fansat e saj në Twitter.

Gladiatori, një kujtim i largët i Russell Crowe
Gladiatori, një kujtim i largët i Russell Crowe
Ai bëri emër duke performuar si gjenerali romak Maximus në filmin “Gladiatori” në vitin 2000. Por ato ditë duket se janë tashmë një kujtim i largët i Russell Crowe.

Zhveshja e Heidi Klum
Zhveshja e Heidi Klum
Heidi Klum tregoi më së miri fizikun e saj kur u zhvesh me të brendshme për t’u shfaqur në një video muzikore.

Sandra Bullock, femra më e bukur në botë
Sandra Bullock, femra më e bukur në botë
Revista amerikane “People” ka zgjedhur femrën më të bukur në botë për vitin 2015 dhe ajo është aktorja, Sandra Bullock.

Ekspozita e Marilyn Monroe në Poloni
Ekspozita e Marilyn Monroe në Poloni
Foto të të famshmes Marilyn Monroe, të bëra nga fotografi Milton Greene, do të shfaqen në një ekspozitë në qytetin Vroklavë të Polonisë, gjatë kësaj vere, si pjesë e një koleksioni të rrallë fotografish të aktores amerikane.

Arbana Xharra, një çmim amerikan për “guximin”
Arbana Xharra, një çmim amerikan për “guximin”
Arbana Xharra është një ndër 10 femrat e vlerësuara me çmimin “Gra të guximshme” nga Sekretari amerikan i Shtetit.

Lamtumirë Met Bega
Lamtumirë Met Bega
Met Bega ndahet nga jeta. Fatkeqësisht, kontributi i tij artistik ishte ndërprerë 15 vite më parë, kur sëmundja e Parkinsonit vuri pushtet mbi trupin e tij.

Lindsay Lohan ngatërrohet me arabishten
Lindsay Lohan ngatërrohet me arabishten
Një përpjekje e sinqertë e Lindsay Lohan për të frymëzuar të gjithë ndjekësit e saj në rrjetin social “Instagram”, shkoi keq…tmerrësisht keq.

Rihanna provokon në kopertinën e revistës ‘V’
Rihanna provokon në kopertinën e revistës ‘V’
Rihanna ka provuar një “look” të ri për një set fotografik shumë provokues për revistën ‘V’.

Miley dhe Patrick Schwarzenegger ndahen pas 5-muajsh lidhjeje
Miley dhe Patrick Schwarzenegger ndahen pas 5-muajsh lidhjeje
Raportohet se çifti po has shumë probleme në marrëdhënien e tij dhe ndoshta distanca është ajo për çfarë ka nevojë momentalisht Miley Cyrus dhe Patrick Schwarzenegger.

Zayn Malik drejt kinematografisë
Zayn Malik drejt kinematografisë
Ai është larguar nga One Direction muajin e kaluar, por duket se Zayn Malik tashmë po planifikon një karrierë si aktor.

Drake, babai i një vajze 2-vjeçare?!
Drake, babai i një vajze 2-vjeçare?!
Drake është paditur nga një grua amerikane, e cila pretendon se reperi është babai i vajzës së saj.

Pixie Lott: Nuk do të martohem së shpejti
Pixie Lott: Nuk do të martohem së shpejti
Ajo është duke punuar shumë për albumin e saj të katërt, por duket se pyetja që i bëhet më shpesh Pixie Lott-it nuk është rreth karrierës së saj muzikore, por se kur do të martohet me të dashurin e saj, modelin Oliver Cheshire.

Ariana Grande, sërish beqare
Ariana Grande, sërish beqare
Pas 8-muajsh lidhjeje, Ariana Grande dhe Big Sean i kanë dhënë fund romancës së tyre.

Rihanna në dasmën e asistentes së saj
Rihanna në dasmën e asistentes së saj
Rihanna u duk si një vizion kur luajti rolin e shoqërueses së nuses në dasmën e asistentes së saj Jennifer Morales, me Aaron Davis.

Emily nuk ndalet
Emily nuk ndalet
Në vitin 2013, Emily Ratajkowski fitoi famë me vallëzimin e saj sexy dhe topless në videon e këngës së Robin Thickie dhe Pharrell Williams, “Blurred Lines”.

Fjalimi prekës i mamasë së Taylor Swift
Fjalimi prekës i mamasë së Taylor Swift
Taylor Swift është përlotur gjatë ceremonisë së “Academy of Country Music Awards” organizuar në Dallas, për shkak të fjalimit emocionues që mbajti mamaja e saj, Andrea.

Kjo është ish-i i 50 Cent
Kjo është ish-i i 50 Cent
Më shumë sesa rolet në ekranin e madh atë e bënë të famshme linjat trupore dhe lidhje 3-vjeçare me këngëtarin “50 Cent”.

Festivali Folklorik i Gjirokastrës
Festivali Folklorik i Gjirokastrës
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u takua me përfaqësues të qeverisjes vendore në Gjirokastër, si vendi organizator i Festivalit Folklorik Kombëtar, për të parë nga afër përgatitjet e këtij festivali.

Del nga koma vajza e Whitney Houston
Del nga koma vajza e Whitney Houston
Këngëtari Bobby Brown ka treguar për publikun gjatë një koncerti se vajza e tij, Bobby Kristina Brown, ka dalë nga gjendja e komës pas 3 muajsh.

Fotoja e parë për publikun e djalit të Justin Timberlake
Fotoja e parë për publikun e djalit të Justin Timberlake
Justin Timberlake ka publikuar fotografinë e parë të djalit të tij Silas.

Lively shkëlqen në premierën e ‘The Age of Adaline’
Lively shkëlqen në premierën e ‘The Age of Adaline’
Blake Lively ka treguar bukurinë e saj e veshur me një fustan gjigand të kuq teksa ka mbërritur në premierën e filmit ‘The Age Of Adaline’ në Nju Jork, ditën e dielë.

Mel B flet për një ribashkim të “Spice Girls”
Mel B flet për një ribashkim të “Spice Girls”
Mel B ka thënë se “Spice Girls” janë duke biseduar për një ribashkim vitin e ardhshëm.

Charli XCX: Më pëlqen të vishem çuditshëm
Charli XCX: Më pëlqen të vishem çuditshëm
Ndërkohë që fama e saj si këngëtare sa vjen e rritet, Charli XCX ka vendosur të tregojë stilin e saj të veçantë në një set fotografik.

Rihanna zbukuron Hauain
Rihanna zbukuron Hauain
Aktualisht ndodhet në Hauai për një dasmë, por Rihanna ka vendosur që vëmendjen ta marrë ajo dhe jo nusja.

Kelly Brook, e mrekullueshme në Coachella
Kelly Brook, e mrekullueshme në Coachella
Kelly Brook ka deklaruar se ka humbur disa kilogramë kohët e fundit, por kjo rënie në peshë nuk ka ndikuar në format e saj.

Fitime marramendëse për ‘Furious 7’
Fitime marramendëse për ‘Furious 7’
Filmi ‘Furios 7’ ka arritur shumën prej 1 miliardë dollarë fitimesh në mbarë botën vetëm pas 17 ditësh që është shfaqur për herë të parë. Ky është një moment historik për studion Universal në 103 vitet e themelimit të saj.

Rosie shkëlqen në krahët e Jason Statham
Rosie shkëlqen në krahët e Jason Statham
Rosie Huntington-Whiteley dhe i dashuri i saj Jason Statham kanë shkëlqyer në eventin e modës së “Burberry”.

Foto e parë e Chris Brown me vajzën e tij
Foto e parë e Chris Brown me vajzën e tij
Chris Brown ka publikuar një fotografi të mrekullueshme me vajzën e tij Royalty në rrjetin social Instagram.

Koha e pushimeve familjare për Penelope Cruz
Koha e pushimeve familjare për Penelope Cruz
Ajo është shkëputur për pak kohë nga puna për të shijuar disa pushime verore me familjen e saj.

Festivali i Kanës ndalon “selfie”-t
Festivali i Kanës ndalon “selfie”-t
Mania e të bërit “selfie” sa vjen e rritet dhe akoma nuk ka ndonjë sinjal për ta ndaluar atë, por, në një nga festivalet më të mëdha të filmit, fotografia që i bëhet vetes është e ndaluar.

Douglas, i çmendur pas Zeta-Jones
Douglas, i çmendur pas Zeta-Jones
Ata kaluan një moment të vështirë pas një ndarjeje të shkurtër që patën në muajin gusht të vitit 2013, por Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones janë më të dashuruar se kurrë më parë.

“Cobra 11” në Shqipëri
“Cobra 11” në Shqipëri
Skena të pazakonta aksioni janë duke u xhiruar këto ditë në Tiranë, shpesh nën syrin kurioz të qytetarëve. Bëhet fjalë për telefilmin e suksesshëm gjerman ‘Cobra 11, Policia e autostradës’.

Monica Lewinsky: Ja çmimi që pagova për “turpin”
Monica Lewinsky: Ja çmimi që pagova për “turpin”
Keni përpara një grua, e cila ka qëndruar në heshtje për një dekadë. Sigurisht që gjërat kanë ndryshuar, por vetëm së fundmi. Para disa muajve, unë mbajta fjalimin tim të parë publik në “Forbes”, me të rinj nën 30 vjeç. Më të vegjlit e të cilëve, në vitin 1998 duhen të kenë qenë vetëm 14. Dhe me siguri, që ata më kanë njohur përmes këngëve “Rap”.

Kur media të dënon “me vdekje”
Kur media të dënon “me vdekje”
Skandalet e VIP-ave dhe ngjarjet e jetës së tyre private nuk shkojnë kurrë pa u vënë re, kur publikohen në media, të cilësdo formë qofshin. Por, nga ana tjetër, zhurma dhe rrëmuja që shkaktojnë nuk janë pa pasoja.

Transparenca e Miley Cyrus 
Transparenca e Miley Cyrus
Asnjëherë nuk tërhiqet kur vjen puna për foto provokuese dhe Miley Cyrus ka treguar edhe një herë tjetër se në fjalorin e saj, fjala “turp” nuk ekziston.

Selena Gomez tregon format në plazhet meksikane
Selena Gomez tregon format në plazhet meksikane
Selena Gomez po shijon disa ditë pushimi në Meksikë, së bashku me shoqërinë e saj.

Sofia Vergara, probleme me ish të fejuarin
Sofia Vergara, probleme me ish të fejuarin
Sofia Vergara është paditur nga ish i fejuari i saj Nick Loeb. Biznesmeni po përpiqet të ndalojë aktoren të shkatërrojë embrionet femërore të ngrira që janë krijuar përmes IVF (me embrione të freskëta) përpara se ata të ndaheshin.

Sfilata e fundit e Gisele Bundchen
Sfilata e fundit e Gisele Bundchen
Në San Paolo, Gisele Bundchen u ka thënë zyrtarisht lamtumirë pasarelave. Top modelja braziliane sfiloi për herë të fundit për shtëpinë e modës “Colcci”, e të cilës është dhe ikona.

Piktori shqiptar rikthehet në Beograd
Piktori shqiptar rikthehet në Beograd
Gjelosh Gjokaj është kthyer në kryeqytetin serb. Piktori i njohur shqiptar nga Mali i Zi dikur jetonte me familjen që herët në Serbi dhe aty kishte nisur karrierën duke pikturuar motivet e kësaj zone.

Irina Shayk super seksi në fushatën e “Linda Farrow”
Irina Shayk super seksi në fushatën e “Linda Farrow”
Puna më e fundit e Irina Shayk është promovimi i syzeve të “Linda Farrow”.

Kim Kardashian sfidohet nga motra
Kim Kardashian sfidohet nga motra
Deri para disa kohësh atë e njihnin si motra e vogël e Kim Kardashian, ndërsa sot Kendall Jenner po kthehet në fenomenin e ri të modelingut. Madje gazeta britanike “Mirror” shkruan si titull: Seti i fundit fotografik ‘topless’ i Kendall Jenner ne ‘GQ’ është aq suprizues saqë lë Kimin në hije.

Rivalja e Kim Kardashian
Rivalja e Kim Kardashian
Marrëdhëniet mes Kubës dhe Shteteve të Bashkuara po shkojnë gjithnjë e më shumë drejt normalizimit, por në botën e showbizz-it një përplasje e madhe duket në sfond.

Rihanna ‘shpërqendron’ me veshje akuzat ndaj kokainës
Rihanna ‘shpërqendron’ me veshje akuzat ndaj kokainës
Kur bëhet fjalë për vëmendjen e aparateve fotografikë, Rihanna është njëra prej atyre që nuk e vuan shumë.

Emily Ratajkowski poston foto “pikante” në Instagram
Emily Ratajkowski poston foto “pikante” në Instagram
Emily Ratajkowski ka kënaqur ndjekësit e saj të shumtë në Instagram duke postuar dy foto, ku në njërën pozon “topless”, ndërsa në tjetrën krejtësisht nudo.

Zayn Malik do të martohet në qershor
Zayn Malik do të martohet në qershor
Zayn Malik dhe Perrie Edwards po planifikojnë të martohen këtë verë në Paris, raporton revista ‘Heat’.

Filmi i ri i Jennifer Lopez
Filmi i ri i Jennifer Lopez
Jennifer Lopez është bashkuar përsëri me Universal Pictures pas suksesit në filmin ‘The Boy Next Door’.

Lamtumirë Percy Sledge, këndoi ‘When a man loves a woman’
Lamtumirë Percy Sledge, këndoi ‘When a man loves a woman’
Bota e muzikës qan Percy Sledge. Këngëtari, i cili u bë i famshëm me baladën ‘When e man loves a woman’, sukses i vitit 1966, ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare.

Bashkëshortja e Tom Hanks ka kancer në gji
Bashkëshortja e Tom Hanks ka kancer në gji
Bashkëshortja e aktorit Tom Hanks, Rita Wilson, ka zbuluar se kohët e fundit është diagnostikuar me kancer në gji dhe i është nënshtruar një mastektomie të dyfishtë.

Restaurimi i Fototekës Marubi
Restaurimi i Fototekës Marubi
Në qytetin e Shkodrës është nënshkruar “Memorandumi i Mirëkuptimit” ndërmjet Ministrisë së Kulturës, Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Fondit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, si dhe Bashkisë Shkodër, për restaurimin dhe muzealizimin e Fototekës kombëtare Marubi.

Arrestohet reperi Nelly
Arrestohet reperi Nelly
Nelly, reperi i famshëm amerikan, është arrestuar nga policia për posedim të lëndëve narkotike. Sipas ‘TMZ’, autobusi i turneut me të cilin ai po udhëtonte është ndaluar në Tenesi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku pas kontrollit, u zbulua një sasi e vogël kanabisi dhe disa armë.

Këngëtarja Pink kritikohet për peshën e saj
Këngëtarja Pink kritikohet për peshën e saj
Pink është kritikuar nëpër rrjetet sociale për peshën e saj gjatë një eventi bamirësie ditën e shtunë. Por, këngëtarja e famshme ka reaguar menjëherë pas këtyre kritikave të bëra ndaj saj me një status, në të cilin shkruhej:

Gabimi “seksist” i Lewis Hamilton
Gabimi “seksist” i Lewis Hamilton
Arti i festimit me shampanjën që derdhet lumë në podiumin e Formula 1 ka marrë një kthesë të shëmtuar. Piloti Lewis Hamilton është vënë në qendër të kritikave pasi lagu me shampanjë në fytyrë një nga modelet e pranishme në përfundim të Çmimit të Madh të Kinës.

“Victoria’s Secret” rrezikon falimentimin?
“Victoria’s Secret” rrezikon falimentimin?
Ajo është një markë që shpenzon miliona dollarë në shfaqje televizive vjetore, kontrollon 35 për qind të tregut të të brendshmeve dhe çdo tremujor ka konsoliduar shitjet e saj.

Fotot e para nga xhirimet e “Creed”
Fotot e para nga xhirimet e “Creed”
Sylvester Stallone u ka ofruar fansave të tij foton e parë nga xhirimet e “Creed”, në të cilin ai do të interpretojë sërish boksierin Rocky Balboa.

Një kinema si ajo e Milko Mançevskit
Një kinema si ajo e Milko Mançevskit
"Before the Rain" ishte filmi që solli një vizion të qartë të konfliktit në Ballkan duke u kthyer në një sensacion në kinematografinë botërore në mesin e viteve '90 me fitimin e Luanit të Artë në Festivalin e Venecias dhe një vit më pas do të ishte mes filmave kandidatë për çmimin Oscar.

Martohet mamaja e Beyonce
Martohet mamaja e Beyonce
Mamaja e Beyonce është martuar këtë fundjavë, Tina Knowles 61-vjeçe, është martuar me protagonistin e “Poltergeist”, Richard Lawson 68-vjeç, të dielën në mbrëmje në Kaliforni, raporton TMZ.

Ndahet nga jeta nobelisti gjerman Grass
Ndahet nga jeta nobelisti gjerman Grass
Shkrimtari gjerman Gunter Grass, fitues i Çmimit Nobel në Letërsi dhe autor i të famshmit “The Tin Drum”, ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare. Botuesi i tij tha se personaliteti i shquar i botës së letrave u shua në një klinikë të qytetit Lubeck.

Madonna puth Drake, këngëtari fshin buzët
Madonna puth Drake, këngëtari fshin buzët
Madonna ka habitur publikun e festivalit Coachella të dielën në mbrëmje, por përveç publikut, duket se më i surprizuar ka qënë këngëtari Drake.

Justin Timberlake dhe Jessica Biel bëhen prindër
Justin Timberlake dhe Jessica Biel bëhen prindër
Këngëtari Justin Timberlake dhe bashkëshortja e tij Jessica Biel kanë mirëpritur ardhjen në jetë të fëmijës së tyre të parë, djalit të quajtur Silas Randall Timberlake. Lajmin e bën të ditur revista ‘People’.

“MTV Movie Awards”, vlerësohen Bradley Cooper dhe Shailene Woodley
“MTV Movie Awards”, vlerësohen Bradley Cooper dhe Shailene Woodley
Mbrëmjen e së dielës, në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, MTV ndau çmimet për filmat dhe aktorët më të mirë të vitit.

Mariah Carey, elegante në kopertinën e albumit të ri
Mariah Carey, elegante në kopertinën e albumit të ri
Ka shtuar disa kilogramë në vitet e fundit, ashtu si çdo grua normale që ka lindur fëmijë.

Miley Cyrus nuk ndalet, pozon nudo
Miley Cyrus nuk ndalet, pozon nudo
Miley Cyrus ka kënaqur ndjekësit e saj në rrjetet sociale pasi ditën e premte ajo ka postuar në llogarinë e saj të ‘Instagramit’ dy foto tepër provokuese.

Bieber rrezikon burgun, nëse...
Bieber rrezikon burgun, nëse...
Nëse ndonjë ditë vendos që të vizitojë Argjentinën, Justin Bieber duhet të bëjë llogaritë mirë.

Eddie Redmayne në universin e Harry Potter-it
Eddie Redmayne në universin e Harry Potter-it
U vlerësua me çmimin Oscar si aktori më i mirë për rolin e tij në filmin ‘The Theory of Everything’ dhe duket se Eddie Redmayne tashmë do të nisë të merret me filma komercialë.

Lady Gaga mbështet Taylor Swift-in
Lady Gaga mbështet Taylor Swift-in
Taylor Swift lajmëroi ditën e enjte se nëna e saj Andrea vuan nga kanceri. Disa orë pas këtij publikimi, mikesha e saj, Lady Gaga, i uron asaj gjithë të mirat, duke shkruar: "Zoti të bekoftë ty, nënën dhe familjen tënde. Ne të gjithë do të lutemi për ju".

“Borati” bëhet prind për herë të tretë
“Borati” bëhet prind për herë të tretë
Isla Fisher dhe Sacha Baron Cohen kanë sjellë në jetë fëmijën e tyre të tretë.

“16 orë seks nëse shënon 5 gola”
“16 orë seks nëse shënon 5 gola”
Një propozim i “nxehtë” për sulmuesin e Dinamos së Moskës, Alexander Kokorin, nga ana e një aktoreje ruse filmash për të rritur. Propozimi është ky: 16 orë seks nëse do të shënojë të paktën 5 gola deri në përfundim të kampionatit.

Britney Spears ‘trondit’ me trupin e saj
Britney Spears ‘trondit’ me trupin e saj
Britney Spears dhe Iggy Azalea kanë bashkuar fuqitë për të sjellë një projekt të ri muzikor për të cilin po bëjnë edhe xhirimet.

Rosie zhvishet nudo për “pasion dhe art”
Rosie zhvishet nudo për “pasion dhe art”
Në numrin e muajit Prill të revistës “Violet Grey”, supermodelja britanike Rosie Huntington-Whiteley është zhveshur, duke treguar të gjitha hiret e saj.

Jenner dhe Bieber drejt një “flirtimi”?
Jenner dhe Bieber drejt një “flirtimi”?
Ata supozohen të jenë të dy “single”, por ndoshta jo edhe për shumë kohë, pasi Kendall Jenner 19 vjeç dhe Justin Bieber 21 vjeç kanë nxitur thashethemet nëpër rrjetet sociale mbi një romancë në lulëzim mes tyre, gjatë së enjtes.

Vajza e Paul Walker, pjesë e familjes së ‘Fast & Furious’
Vajza e Paul Walker, pjesë e familjes së ‘Fast & Furious’
Edhe pse Paul Walker është larguar nga kjo jetë, vajza e tij e vetme, Meadow, vazhdon akoma të jetë pjesë e familjes së "Fast & Furious".

Nicki Minaj mburret me të pasmet e saj
Nicki Minaj mburret me të pasmet e saj
Nicki Minaj vendosi të kënaqë sytë e ndjekësve të saj në Instagram ditën e enjte.

Beyonce dhe Jay Z, 7 vjet martuar
Beyonce dhe Jay Z, 7 vjet martuar
Ata janë një ndër çiftet më të famshëm në botë. Edhe pse Jay Z dhe Beyonce janë përjekur që ta mbajnë sa më private marrëdhënien e tyre në çift, dita e sotme ka qënë ndryshe, pasi çifti ka postuar një video të shkurtër nga dasma e tyre, për nder të përvjetorit të shtatë të martesës.

Taylor Swift: Mamaja ime ka kancer
Taylor Swift: Mamaja ime ka kancer
Mamaja e Taylor Swift është diagnostikuar me kancer. Këngëtarja ka treguar se ka qënë ajo që i ka kërkuar nënës së saj, Andrea, të shkojë të vizitohet tek doktori vetëm për disa kontrolle rutinë.

Sofia Vergara: Nuk është bukur të kesh gjoks të madh
Sofia Vergara: Nuk është bukur të kesh gjoks të madh
Sofia Vergara ka folur hapur mbi problemet që i ka hapur gjithmonë gjoksi i saj i madh.

Ka miliona fansa, vajzën e tij jo
Ka miliona fansa, vajzën e tij jo
Bëri për vete miliona njerëz me muzikën e tij, përveç njërës, vajzën e tij.

Candice Swanepoel si Marilyn Monroe
Candice Swanepoel si Marilyn Monroe
Candice Swanepoel është shfaqur në fushatën e fundit të ‘Max Factor’ si legjenda e ekranit, Marilyn Monroe. Bukuroshja 26-vjeçare ka shkëlqyer në setin e fundit fotografik, ku shihet me flokë të shkurtra bjonde.

Trauma e Charlize Theron
Trauma e Charlize Theron
Në filmin e saj të ri "Dark Places", Charlize Theron shfaqet si një dëshmitare gjatë një krimi brutal që ndodh në familjen e saj kur ajo ishte fëmijë. Aktorja 39-vjeçare ka thënë se ky film përshkruan një traumë të kaluar në jetën e saj.

Jennifer Lopez, sakrificë në emër të modës
Jennifer Lopez, sakrificë në emër të modës
Shumë sakrifica janë bërë në emër të modës dhe duket se këtë të mërkurë, ishte radha e Jennifer Lopez për të bërë një të tillë.

Në plazh me Irina Shayk
Në plazh me Irina Shayk
Irina Shayk pothuajse i nxorri të gjitha jashtë për shkak të rroba banjove të saj të vogla, por ajo u përpoq të bënte më të mirën e mundshme për t’u mbuluar.

Obama në Xhamajkë, homazhe për Bob Marley
Obama në Xhamajkë, homazhe për Bob Marley
Presidenti amerikan Barack Obama ndodhet në Xhamajkë, prej nga do të udhëtojë për në Panama për të marrë pjesë në samitin e krerëve të shteteve dhe qeverive të vendeve amerikane.

Mischa Barton padit të ëmën: Më ka vjedhur miliona dollarë
Mischa Barton padit të ëmën: Më ka vjedhur miliona dollarë
Mischa Barton akuzon mamanë e saj se i ka vjedhur miliona dollarë të ardhura të siguruara nga profesioni i saj si aktore.

Klipi që bëri të famshme Kate Upton
Klipi që bëri të famshme Kate Upton
Fama e saj mori përmasa të tjera në maj të vitit 2012, kur fotografi Terry Richardson postonte një filmim të shkurtër teksa ajo kërcente me bikini nën ritmet e “Cat Daddy”.

Paris Hilton, më transparente se kurrë
Paris Hilton, më transparente se kurrë
Kur bëhet fjalë për vëmendje, ‘yjet’ dinë si ta vjedhin atë, e këtu nuk bën përjashtim as Paris Hilton.

Emma Stone ndahet nga Andrew Garfield
Emma Stone ndahet nga Andrew Garfield
Thashethemet për një ndarje mes Emma Stone dhe të dashurit të saj, Andrew Garfield, nisën të qarkullonin në fillimin e kësaj jave, por tashmë një burim për revistën ‘People’ ka treguar se spekulimet janë të vërteta.

Vetëm 7 minuta jetë për James Bond...
Vetëm 7 minuta jetë për James Bond...
Është agjenti më i famshëm i të gjitha kohërave e sigurisht, i destinuar t’i mbijetojë çdo rreziku, sado i madh qoftë ai. Vetëm se, po të spostohej komploti i Skyfall-it në jetën reale, me plagët e tij, James Bondi vështirë se do të mbijetonte.

Ryan Reynolds, sërish në rolin e superheroit
Ryan Reynolds, sërish në rolin e superheroit
Ryan Reynolds ka nisur xhirimet e filmit ‘Deadpool’, ku do të interpretojë rolin e superheroit të novelave grafike me të njëjtin emër.

Uma Thurman tregon trupin në Florida
Uma Thurman tregon trupin në Florida
Ka dy muaj që shihet vetëm me bikini. Uma Thurman po shijon plazhin në Florida dhe siç shihet nga fotot, aktorja 44-vjeçare ka arsye për t’u mburrur me trupin e saj.

Madonna: Me Kanye West, si një ‘luftë me dema’
Madonna: Me Kanye West, si një ‘luftë me dema’
Madonna ka bashkëpunuar me reperin Kanye West për këngën e saj “Illumiati”, e cila është një ndër këngët më të suksesshme të albumit të “Rebel Heart”, por ajo ka treguar se nuk ka qenë aspak e lehtë të punoje më të.

Ndryshimi drastik i Calvin Harris
Ndryshimi drastik i Calvin Harris
Ai ka qenë i lidhur me femrat më të bukura në botë dhe është një nga Dj dhe producentët më të suksesshëm në industrinë muzikore, por Calvin Harris në fillimet e tij nuk ka qenë kaq tërheqës.

Charlotte Caniggia: Më pëlqen Cristiano Ronaldo
Charlotte Caniggia: Më pëlqen Cristiano Ronaldo
Charlotte Caniggia sapo ka dalë nga “Ishulli i të Famshmëve” në Itali, ku pamja e saj e jashtme tërhoqi shumë vëmendjen.

Levine tmerrohet në skenë
Levine tmerrohet në skenë
Adam Levine është tmerruar gjatë perfomancës së tij, në momentin kur një fanse i është ngjitur në skenë, gjatë një koncerti të “Maroon 5”.

Billy Holiday, legjenda e Jazz-it
Billy Holiday, legjenda e Jazz-it
Njëqind vite më parë u lind një nga zërat më të bukur të muzikës Jazz, Billy Holiday. E lindur në Pensilvani më 7 Prill të 1915-s, me emrin e vërtetë Eleanora Fagan, ajo u rrit vetëm me të ëmën, pasi babai e braktisi që foshnje dhe kaloi një fëmijëri të vështirë.

“Fast and Furious” përgatitet për episodin e 8-të
“Fast and Furious” përgatitet për episodin e 8-të
“Furious 7” ka thyer të gjitha rekordet e arkëtimeve fundjavën që kaloi dhe me siguri do të mbajë vendin e parë për një kohë të gjatë. Dhe kaq ka mjaftuar që producentët e sagës me Vin Diesel dhe njëkohësisht pa Paul Walker, të konfirmojnë episodin e tetë, që do të shërbejë edhe si nisja e një trilogjie të re.

Tom Cruise dhe distanca që e ndan nga Suri
Tom Cruise dhe distanca që e ndan nga Suri
Tom Cruise ka deklaruar se nuk ka qenë në gjendje të shohë vajzën e tij Suri për muaj të tërë, për shkak të xhirimeve të “Mission Impossible 5” në Londër dhe aktualisht është duke numëruar orët para se të kthehet tek vogëlushja e tij.

Rihanna surprizon fansat me një këngë të re
Rihanna surprizon fansat me një këngë të re
Rihanna ka surprizuar fansat pasi ka publikuar këngën e saj më të re me titull "American Oxygen" ndërmjet kompanisë më të re të Jay Z, "Tidal".

Së shpejti një turne nga "Destiny's Child"?! 
Së shpejti një turne nga "Destiny's Child"?!
Grupi "Destiny's Child" u ribashkua për të performuar në "Stellar Gospel Awards" në Las Vegas javën e kaluar, duke surprizuar publikun më këngët e tyre.

Amber Rose ndryshon “luk”
Amber Rose ndryshon “luk”
Ajo është e famshme për flokët e saj të shkurtra ngjyrë platin, por Amber Rose ka bërë një ndryshim drastik.

Shqiptarët duartrokiten në Serbi
Shqiptarët duartrokiten në Serbi
Aktorët kosovarë, bashkë me ata serbë, për herë të parë pas shumë dekadash kanë shkelur në podiumin e Teatrit Kombëtar të Serbisë.

‘Furious 7’ thyen rekordet
‘Furious 7’ thyen rekordet
‘Furious 7’, filmi i fundit i sagës 'Fast & Furious’, ka thyer rekordet duke u klasifikuar si filmi më i shikuar që në fundjavën e parë të shfaqjes, duke arritur shumën prej 143 milionë dollarë të grumbulluara në “box office”.

Kim Kardashian nuk bën dot fëmijë tjetër
Kim Kardashian nuk bën dot fëmijë tjetër
Një lajm i keq për Kim Kardashian ka ardhur javën e kaluar. 34-vjeçarja ndihet shumë e trishtuar pas lajmit të marrë nga doktorët se duhet të kërkojë një grua tjetër që mund të ngjizë fëmijën e saj.

Ekspozita për italianët e Shqipërisë
Ekspozita për italianët e Shqipërisë
Do të qëndrojë e hapur deri më 7 qershor e më pas do të bëhet pjesë e koleksionit të Muzeut Kombëtar të Arteve  të shekullit të njëzetë ekspozita e artistëve shqiptarë Adrian Paci dhe Roland Sejko, me titullin “Sue proprie mani”.

Daniel Craig operohet në gju
Daniel Craig operohet në gju
Daniel Craig i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale pas një dëmtimi të marrë në gju gjatë xhirimeve të filmit të radhës me James Bond.

Kurt Russell “harron” të rruhet
Kurt Russell “harron” të rruhet
Kurt Russell ka lënë mjekër dhe mustaqe shumë të gjata, por nuk e ka bërë me dëshirë këtë gjë. Aktorit 63-vjeçar i duhej një pamje e tillë aspak e këndshme për një rol në filmin e tij të radhës.

Kendall Jenner pozon nudo për Pashkë
Kendall Jenner pozon nudo për Pashkë
Një nga motrat e vogla të Kim Kardashianit, Kendall Jenner, kërkon me çdo kusht të bëhet po aq e famshme sa motra e saj dhe për këtë arsye shfrytëzon çdo festë, qoftë edhe fetare, për të pozuar nudo.

Beyonce dhe Chris Brown sjellin "Jealous"
Beyonce dhe Chris Brown sjellin "Jealous"
Diçka e re është publikuar në internet nga dyshja Beyonce dhe Chris Brown, por nuk bëhet fjalë për një projekt të ri muzikor, por një “remix” të këngës së famshme të Beyonce “Jealous”, të cilën e ka publikuar në dhjetor të 2013.

Rita Ora, fama që vjen duke punuar
Rita Ora, fama që vjen duke punuar
Udhëtimi i Rita Orës nga emigrante tek “The Voice of UK” dhe tek “50 shades os Gray”, është titulli që i ka kushtuar gazeta britanike “Mirror” një shkrimi për karrierën e 24-vjeçares shqiptare.

Lindsay Lohan nuk heq dorë nga “Photoshop”-i
Lindsay Lohan nuk heq dorë nga “Photoshop”-i
Aktores Lindsay Lohan i është dashur të përballet sërish me shumë kritika për shkak të një fotografie, ku shfaqet me belin më të hollë se zakonisht.

Si të mbështesësh kokën te gjoksi i Nicki Minaj pa rënë në sy për keq
Si të mbështesësh kokën te gjoksi i Nicki Minaj pa rënë në sy për keq
Donnie, një djalë i vogël irlandez, gjeti mënyrën më të mirë për të mbështetur kokën në gjoksin e këngëtares Nicki Minaj pa ngjarë si pervers.

Jessica Alba e ëmbël dhe seksi
Jessica Alba e ëmbël dhe seksi
Edhe pse është mama e dy vajzave, Jessica Alba ka treguar edhe një herë se jo më kot konsiderohet si një ndër aktoret më të bukura dhe seksi.

Taylor Swift dhe Calvin Harris konfirmojnë romancën
Taylor Swift dhe Calvin Harris konfirmojnë romancën
Taylor Swift dhe Calvin Harris duket se më në fund kanë konfirmuar thashethemet për një romancë mes tyre, pasi janë fotografuar teksa po largoheshin nga një koncert të kapur prej dore.

“Ha çfarë dua dhe e kompensoj me palestër”
“Ha çfarë dua dhe e kompensoj me palestër”
Modelja Irina Shayk ka një fizik të mrekullueshëm që çdo femër do të dëshironte ta kishte, kështu që nuk është aspak surprizë të zbulosh se për bukuroshen ruse nuk është aspak e lehtë të ruajë ato forma.

Justin Bieber: Selena është muza ime
Justin Bieber: Selena është muza ime
Edhe pse janë ndarë përfundimisht, Justin Bieber nuk e ka harruar ish të dashurën e tij Selena Gomez. Këngëtari i ri ka zbuluar se ka qenë pikërisht Selena frymëzimi i albumit të tij të ri.

Për hir të bamirësisë
Për hir të bamirësisë
Ajo është një femër të cilën të gjithë meshkujt do të donin ta kishin pranë. Dhe prezantuesi Jimmy Kimmel arriti ta bënte këtë kur në shfaqjen e tij kur apeloi për bamirësi.

Foto me Snoop Dog, në telashe polici i Teksasit
Foto me Snoop Dog, në telashe polici i Teksasit
Një polic në Teksas është kritikuar nga eprorët e tij për faktin se kishte pozuar në një foto me këngëtarin Snoop Dogg, i dënuar disa herë për zotërim droge.

Michelle dhe Jordana shkëlqejnë në premierën e “Furious 7”
Michelle dhe Jordana shkëlqejnë në premierën e “Furious 7”
Ato janë dy aktore të cilat zakonisht vishen shumë thjesht, por në premierën e filmit “Fast And Furious 7” organizuar në Los Angeles, Michelle Rodriguez dhe Jordana Brewster kanë shkëlqyer me veshjet e tyre.

Rita Ora me vetulla të verdha
Rita Ora me vetulla të verdha
Pas Miley Cyrus dhe Kim Kardashian, edhe Rita Ora ka lyer vetullat me të verdhë për një set fotografik. Këngëtarja e famshme duket shumë ndryshe nga zakonisht në fotot e realizuara për revistën ‘Clash’.

Ekspozohen “Njollat e urta”
Ekspozohen “Njollat e urta”
Një ekspozitë e veçantë është hapur në Tiranë. Një ekspozitë me fotografi, që përpos këndvështrimit të autorit, stimulon kreativitetin e kujtdo që e shikon, e duke i rikthyer vizitorit fantazinë fëminore. Këto janë “njollat e urta” të Elian Taninit.

Rikthehet ekspozita “Pranverart”
Rikthehet ekspozita “Pranverart”
“Pranverart” është ekspozita e çelur pranë Muzet Kombëtar, e cila ka mbledhur 83 artistë me punimet e tyre.

Paltrow-Martin, pushime së bashku
Paltrow-Martin, pushime së bashku
Ata mund të konsiderohen si ish-çifti më miqësor në botë.

Rita Ora shfaqet në filmin e radhës
Rita Ora shfaqet në filmin e radhës
Rita Ora është shfaqur në ‘Fast and Furious 6’ si dhe në ‘Fifty Shades Of Grey’, por së fundmi këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova do të shfaqet në një tjetër film.

Sam Smith: Frymëzohem nga Amy Winehouse
Sam Smith: Frymëzohem nga Amy Winehouse
Sam Smith ka deklaruar se është i frymëzuar nga Amy Winehouse në këngët e tij.

Rihanna: Nuk jam e lidhur me Di Caprio-n
Rihanna: Nuk jam e lidhur me Di Caprio-n
Nisën të qarkullonin thashetheme se Rihanna dhe Leonardo DiCaprio ishte çifti më i ri hollivudian, por në një intervistë të dhënë për revistën ‘Hello’, këngëtarja ka hedhur poshtë këto spekulime.

Martesa e... Driada Dervishit
Martesa e... Driada Dervishit
Gjithçka ndodh në një martesë, nga të kurdisurat për interes nga e ëma e vajzës.

Sharon Stone, 57 vjeç dhe në formë të shkëlqyer
Sharon Stone, 57 vjeç dhe në formë të shkëlqyer
Sharon Stone mbushi 57 vjeç më 10 mars dhe pavarësisht moshës së thyer, ajo është në formë të shkëlqyer. Ka një fytyrë të ndritshme, pa rudha dhë këmbë të cilat do t’i kishin zili edhe 30-vjeçaret.

Justin Bieber: Nuk po kërkoj të dashur
Justin Bieber: Nuk po kërkoj të dashur
Për këngëtarin kanadez, viti 2014, ka qenë shumë i trazuar pasi përveç problemeve me ligjin, ai u nda edhe nga e dashura e tij, Selena Gomez.

Justin Timberlake rikthehet në skenë
Justin Timberlake rikthehet në skenë
Justin Timberlake asnjëherë nuk zhgënjen me shfaqjet e tij për publikun e gjerë, jo vetëm si artist, por edhe si personazh shume i dashur për skenën.

Big Brother, shumë “love story”, pak “lule limoni”
Big Brother, shumë “love story”, pak “lule limoni”
Big Brother ka qenë një oaz i krijimit të lidhjeve dashurore. 30 banorë kanë shpallur dashurinë e tyre, në shtëpinë më të famshme në Shqipëri gjatë këtyre 8 edicioneve.

Serzh, dashuria e re e Nedës dhe Ogrenit
Serzh, dashuria e re e Nedës dhe Ogrenit
Ai erdhi në jetë fiks 4 vjet, pasi prindërit e tij kishin këmbyer puthjen e parë. Neda Karafili dhe Ogren Balluku u njohën në edicionin e 4-t të Big Brother Albania. Lidhja e tyre ngjalli jo pak polemika, por dy të rinjtë, me këmbëngulje e të sigurt thoshin se kishin gjetur njeriun e jetës së tyre. Koha tregoi se ata kishin të drejtë.

Lufta për pasurinë e Robin Williams
Lufta për pasurinë e Robin Williams
Avokatët e bashkëshortes dhe fëmijëve të Robin Williams janë në mes të një beteje të vërtetë ligjore për pasurinë e komedianit të ndjerë.

Zayn Malik mendon martesën
Zayn Malik mendon martesën
Ka kaluar vetëm një javë nga momenti kur Zayn Malik u akuzua se kishte tradhtuar të fejuarën e tij Perrie Edwards, pasi u fotografua me një bjonde në Tajlandë, por duket se për çiftin kjo nuk ka qenë aspak problem, pasi ata janë shfaqur më të lumtur se kurrë dhe po kërkojnë një shtëpi ku mund të jetojnë së bashku.

Taylor Swift triumfon në çmimet “iHeart”
Taylor Swift triumfon në çmimet “iHeart”
Këngëtarja amerikane Taylor Swift ka qenë triumfuesja e madhe e iHeartRadio Music Awards.

Carey në një marrëdhënie me një regjisor
Carey në një marrëdhënie me një regjisor
Mariah Carey, e cila i dha fund martesës së saj me Nick Cannon në 2014, përflitet për një marrëdhënie të re me regjisorin e filmit “Hercules”, Brett Ratner.

Jason Derulo: I lumtur që jam vetëm
Jason Derulo: I lumtur që jam vetëm
Jason Derulo, pësoi një aksident serioz në 2012, ku përfundoi me fraktura në qaf dhe shtyllë kurrizore, e si pasojë iu desh të anulonte shumë koncerte.

Nicki forcon thashethemet për një romancë
Nicki forcon thashethemet për një romancë
Ajo është afruar shumë me shokun dhe bashkëpunëtorin e saj, reperin Meek Mill, duke bërë që të qarkullojnë thashetheme për një romancë mes tyre.

Eda Zari në Prishtinë me “Ura e çastit, fryma e momentit”
Eda Zari në Prishtinë me “Ura e çastit, fryma e momentit”
Këngëtarja  Eda Zari erdhi në një tjetër dimension artistik të premten në Prishtinë, duke hapur një ekspozitë me fotografi të çastit që sjellin gjithë jetën, nga fëmijëria deri në pleqëri.

Swift dhe Harris sa vjen e “ngjiten” më shumë
Swift dhe Harris sa vjen e “ngjiten” më shumë
Duket se Taylor Swift dhe Calvin Harris janë “ngjitur” së tepërmi dhe se shfaqja e tyre pranë njëri-tjetrit në koncertin e Kenny Chesney është vetëm maja e ajsbergut.

Rihanna, “FourFiveSeconds”, tashmë Disk i Artë
Rihanna, “FourFiveSeconds”, tashmë Disk i Artë
Kënga e re e Rihanna, “FourFiveSeconds’, realizuar në bashkëpunim me Paul McCartney dhe Kanye West, ka marrë çertifikimin e Diskut të Artë për shitjet.

Një pasdite me Florjan Binaj
Një pasdite me Florjan Binaj
Në rubrikën e personazhit të javës, të emisionit “Pasdite në Top Channel”, të moderatores Jonida Shehu, këtë të premte ka qenë i ftuar një tjetër personazh i njohur... Bëhet fjalë për Flori Binaj, aktori i mirënjohur i “Portokallisë”, për të cilin ndoshta mund të mos keni dëgjuar kurrë më parë, sa ç’keni mësuar për të gjatë kësaj pasditeje. Surpriza e parë për publikun ka qenë pikërisht njohja e Florit si piktor dhe arkitekt, përveç se aktor...

Banda “death metal” që masakron veten në skenë
Banda “death metal” që masakron veten në skenë
“Eat The Turnbuckle” është një bandë muzikore jo fort e njohur dhe aspak e zakontë, koncertet e së cilës përfundojnë me gjak.

Jennifer Lopez sajoi ndarjen nga Casper Smart
Jennifer Lopez sajoi ndarjen nga Casper Smart
Puthja e parë publike pas tetë muajsh shoi të gjithë zërat që flisnin për një fund të romancës mes Jennifer Lopez dhe “toy boy” të saj, Casper Smart.

Jennifer Lopez rikthehet me Casper Smart
Jennifer Lopez rikthehet me Casper Smart
Ata thonë se janë thjesht miq shumë të mirë, por Jennifer Lopez dhe ish i dashuri i saj, Casper Smart, janë fotografuar duke u puthur në prapaskenën e xhirimeve të “American Idol”.

Zayn: Nuk e doja famën
Zayn: Nuk e doja famën
Zayn Malik, këngëtari i cili të mërkurën bëri publik lajmin se do të largohet nga grupi One Direction, ka treguar se ai kurrë nuk ka menduar të bëhej një personazh i famshëm kur ka nisur të këndojë.

Karriera muzikore e lojtarëve të Barcelonës
Karriera muzikore e lojtarëve të Barcelonës
Mbase nuk do të mbahet mend për pritjet e tij spektakolare, por ish-portieri i dytë i Barcelonës, Jose Manuel Pinto, mund të mbahet mend si këngëtar i suksesshëm.

Sam Taylor-Johnson tërhiqet nga ’50 Shades of Gray’
Sam Taylor-Johnson tërhiqet nga ’50 Shades of Gray’
Sam Taylor-Johnson ka vendosur të mos jetë më regjisorja e serive të ardhshme të “50 Shades of Grey”. Regjisorja britanike ka lajmëruar se nuk do të jetë ajo që do të bëjë dy seritë e ardhshme të filmit.

Roobie Williams nis turin botëror
Roobie Williams nis turin botëror
Robbie Williams ka nisur në Madrid turin e tij botëror “Let Me Entertain You”, duke u shfaqur para publikut me flokë të verdhë dhe me dy brirë në kokë.

Çfarë ka ndodhur me Michelle Obama?
Çfarë ka ndodhur me Michelle Obama?
Në programin "Jeopardy", Michelle Obama u shfaq me buzëqeshjen e përhershme rrezellitëse, por edhe me një model të ri flokësh që e ka bërë faqen e internetit të këtij emisioni të bombardohet me pyetjen: Zot i madh, çfarë i ka ndodhur?

Miss-i që do përfaqësojë Japoninë në Miss Universe
Miss-i që do përfaqësojë Japoninë në Miss Universe
Ariana Miyamoto është kandidatja e Japonisë për konkursin Miss Universe. Ariana ka lindur dhe është rritur në afërsi të Nagasakit, japonezja është gjuha e saj amëtare, nëna është japoneze ndërsa i ati afro-amerikan dhe nga kjo vijnë polemikat.

30 vitet e Keira Knightley
30 vitet e Keira Knightley
Aktorja angleze Keira Knightley mbush 30 vjeç. E teksa është në pritje të fëmijës së parë, ajo vetëm rikonfirmon se është një divë antikomformiste.

Zayn Malik braktis “One Direction”
Zayn Malik braktis “One Direction”
Zayn Malik largohet nga grupi “One Direction” pas 5 vitesh. Këngëtari 22-vjeçar ka marrë një vendim të tillë për t’u larguar nga banda e famshme muzikore, duke lënë Niall Horan, Harry Styles, Liam Payne dhe Louis Tomlinson të vetëm në rrugën e tyre të përbashkët.

Eda Zari, “në një udhëtim muzikal”
Eda Zari, “në një udhëtim muzikal”
Këngëtarja e njohur, Eda Zari interpreton të premten në darkë në Prishtinë, në një aktivitet kulturor ku vjen edhe si fotografe, duke sjellë përjetimet e saj në ekspozitën “Muzika, Fotografia, Momenti”.

Iggy Azalea: Kam bërë operacion gjoksin
Iggy Azalea: Kam bërë operacion gjoksin
Iggy Azalea ka zbuluar se kohët e fundit ka bërë një operacion plastik për zmadhimin e gjoksit.

Celine Dion tregon si u kujdes për bashkëshortin me kancer
Celine Dion tregon si u kujdes për bashkëshortin me kancer
Celine Dion do të kthehet shumë shpejt në Las Vegas, pasi mori një vit pushim për t’u përkujdesur për bashkëshortin e saj, Rene Angelil, i cili vuante nga kanceri në fyt.

Pamela Anderson në gjyq
Pamela Anderson në gjyq
E çfarë problemi ka një divorc i katërt për Pamela Anderson!? “Ky nuk është aspak fundi i botës”, shprehet aktorja për mediat rozë.

Një Taylor Swift e dytë në botë?
Një Taylor Swift e dytë në botë?
Së fundmi Taylor Swift ka publikuar në profilin e saj një foto me mbishkrimin: Mendova se isha unë. Në foto dhe pse të gjithë mund të mendojnë se është vetë këngëtarja, ndodhet Morgan Jensen, një modele e re dhe dizenjuese grafike nga Arizona, e cila e ka idhull këngëtaren 25 vjeçare.

“Tri dritare dhe një varje”, filmi që rrëfen dramën e përdhunimeve
“Tri dritare dhe një varje”, filmi që rrëfen dramën e përdhunimeve
Përdhunimet makabre të grave gjatë luftës së Kosovës përpiqen të groposen nga mentaliteti, por artit nuk kanë mundur t’i shpëtojnë.

Balerina me shenjë lindjeje në fytyrë: Më bën të veçantë
Balerina me shenjë lindjeje në fytyrë: Më bën të veçantë
Një balerinë profesioniste me një shenjë të madhe lindjeje në fytyrë beson se ka qenë pikërisht kjo shenjë ajo që e ka bërë të veçantë në profesionin e saj.

Kylie Jenner di si të tërheqë vëmendjen
Kylie Jenner di si të tërheqë vëmendjen
Ashtu si shumica e adoleshentëve, Kylie Jenner është rebele. Por, nëse rebelimi i 17-vjeçarëve të zakonshëm është të qëndruarit jashtë edhe pas orës së lejuar, rebelimi i motrës nga nëna të Kim Kardashianit përfshin një set fotografik shumë provokues që e sheh gjithë bota.

E mrekullueshmja Tanit Phoenix
E mrekullueshmja Tanit Phoenix
Modelja Tanit Phoenix i ka kaluar 10 ditët e fundit në Maui (ishulli i dytë më i madh i Hauait) dhe trupi i saj nuk i ka shpëtuar aparatëve të fotografëve.

Gisele Bundchen promovon linjën e saj të të brendshmeve
Gisele Bundchen promovon linjën e saj të të brendshmeve
Nisën të qarkullonin thashetheme se ajo do i jepte fund karrierës së saj si modele, por Gisele Bundchen duket se nuk ka ndërmend të dalë në pension.

Vendimi i vështirë i një ylli kinemaje
Vendimi i vështirë i një ylli kinemaje
Fëmijët e mi ishin të frikësuar, se do të më humbisnin për shkak të sëmundjes, që i mori jetën nënës sime. Tani jam e sigurt, se ata nuk do të thonë “mamaja jonë ndërroi jetë nga kanceri”.

(Zh)veshja e Lady Gaga-s
(Zh)veshja e Lady Gaga-s
Thuajse gjithmonë në daljet publike tërheq vëmendjen për atë që zgjedh të veshë, por nuk është ky rasti.

Profili i paautorizuar i Mira Kazhanit
Profili i paautorizuar i Mira Kazhanit
Më 21 prill të një viti të panjohur u lind Mira Kazhani. Që në ditët e para të jetës, të gjithë i thonin se një e ardhme në media ishte e garantuar, ndoshta për shkak të njohjeve që kishte siguruar ato kohë. Duket se profecia filloi të realizohej shumë shpejt.

Vëllai i Kimit: Motra ime është e çmendur
Vëllai i Kimit: Motra ime është e çmendur
Vëllai i Kim Kardashianit, Rob Kardashian, e ka krahasuar motrën e tij me personazhin e çmendur të filmit ‘Gone Girl’.

Ashton Kutcher dhe Mila Kunis janë martuar
Ashton Kutcher dhe Mila Kunis janë martuar
Në mediat rozë nisën të qarkullonin thashetheme për një martesë të mundshme mes Mila Kunis dhe Ashton Kutcher, për shkak të një fotografie të postuar nga aktori, ku si mbishkrim kishte të shkruar “The Kutchers”. Më në fund, Mila Kunis ka konfirmuar se thashethemet janë të vërteta.

Skuadra në krizë, sulmuesi mburret me supermakinën e tij
Skuadra në krizë, sulmuesi mburret me supermakinën e tij
Steven Fletcher, sulmuesi i Sunderland-it në kampionatin anglez, është kritikuar ashpër nga tifozët e skuadrës së tij pasi “online” qarkullon një foto ku futbollisti pozon me një makinë Lamborghini Aventador me një vlerë mbi 300 000 dollarë.

Anulohet festivali “PriFilmFest” në Prishtinë
Anulohet festivali “PriFilmFest” në Prishtinë
Festivali ndërkombëtar i filmit “PriFest” në Prishtinë, ka anuluar edicionin e shtatë të tij një muaj para fillimit.

Rihanna, ku i ke reçipetat?
Rihanna, ku i ke reçipetat?
Rihanna doli për darkë të shtunën në Los Angeles me një xhaketë të gjatë, por nuk e mori mundimin që poshtë saj të vishte bluze, e aq më pak reçipeta.

Van Damme ndahet nga gruaja
Van Damme ndahet nga gruaja
Jean-Claude Van Damme dhe bashkëshortja e tij Gladys Portugues i kanë dhënë fund martesës së tyre për herë të dytë.

Jessica Alba, aktore, biznesmene... nënë e përkushtuar
Jessica Alba, aktore, biznesmene... nënë e përkushtuar
Jessica Alba është një aktore dhe biznesmene shumë e zënë, por ajo gjen gjithmonë kohën për të bërë detyrën si nënë e dy vajzave.

Rita Orës i dalin “asetet” jashtë kontrollit
Rita Orës i dalin “asetet” jashtë kontrollit
Aventurat e Rita Orës me veshjet e saj duket se nuk kanë të sosur. Dihet që këngëtarja me origjinë shqiptare preferon veshjet provokuese kur merr pjesë në evenimente të ndryshme, por ajo që ende nuk ka mësuar është se një gjë e tillë ka koston e vetë.

Pushimet (e merituara) e Dakota Johnson
Pushimet (e merituara) e Dakota Johnson
Muajt e fundit ka patur një axhendë tejet të zënë duke promovuar “Fiffty Shades of Grey”, filmin aq shumë të përfolur që arkëtoi e vazhdon të arkëtojë shuma marramendëse në “box office” e që atë vetë e vendosi në qendër të vëmendjes së media rozë për një kohë të gjatë.

Pezullimi i Clarkson, fansi i drejtohet BBC me peticionin mbi tank
Pezullimi i Clarkson, fansi i drejtohet BBC me peticionin mbi tank
Një mbështetës i moderatorit të pezulluar të “Top Gear”, Jeremy Clarkson, dorëzoi një peticion të firmosur prej rreth 1 milion personash, i cili bën thirrje për rikthimin e tij në krye të emisionit dhe në punën e ofruar nga selia e BBC-së në Londër.

Edhe Kina në gjunjë para Irinës
Edhe Kina në gjunjë para Irinës
Modelja ruse Irina Shayk ka shëtitur anembanë botës dhe ka publikuar sete të jashtëzakonshme fotografike, në të cilat shfaq linjat e saj mahnitëse.

Bradley Cooper, sërish beqar
Bradley Cooper, sërish beqar
Aktori Bradley Cooper është ndarë nga partnerja e tij Suki Waterhouse pas 2 vitesh lidhjeje. Lajmi është bërë i ditur nga revista ‘People’.

“Kuq e Zi je Ti”
“Kuq e Zi je Ti”
Digitalb sjell një këngë me nota kuq e zi, e cila do të kthehet në himnin shoqërues të Kombëtares shqiptare, por jo vetëm.

Kate Upton, e lodhur nga rrjetet sociale
Kate Upton, e lodhur nga rrjetet sociale
Ajo ka ngritur një audiencë prej thuajse 2 milionë fansash në Twitter, por modelja Kate Upton ka pranuar se është gati t’u kthejë shpinën rrjeteve sociale pasi ndihet e lodhur nga komentet lënduese.

I forti Bruce Willis mbush 60 vjeç
I forti Bruce Willis mbush 60 vjeç
“Tashmë më duhet më shumë kohë për t’u ngritur pas xhirimit të dyluftimeve, ndoshta marr më shumë grushte”.

Cila është një femër e bukur?
Cila është një femër e bukur?
Versioni i femrës kockë e lekurë? Së shpejti mund të jetë i ndaluar në pasarelat franceze. Një dorë e hekurt kështu mbi anoreksinë. Deputeti socialist,  njëkohësisht dhe mjek Olivier Veran, në kuadër të reformës për shëndetësinë ka paraqitur dy amendamente, të cilët kërkojnë të heqin nga pasarelat dobësinë e tepërt.

Pushimet e Karrueche Tran
Pushimet e Karrueche Tran
Përhapja me shpejtësi e lajmit se Chris Brown ishte babai i djalit të një mikeshe të tij gjeti sërish ‘single’ Karrueche Tran.

Sekreti i madh i Katie Holmes
Sekreti i madh i Katie Holmes
Që prej ndarjes nga Tom Cruise në vitin 2012, Katie Holmes ka shmangur angazhimet në jetën personale…të paktën publikisht.

Zbulohet posteri i filmit ‘SPECTRE’
Zbulohet posteri i filmit ‘SPECTRE’
Është publikuar posteri i filmit të ri të James Bond, me titull SPECTRE. Në poster shihet aktori Daniel Craig i veshur i gjithi me të zeza, me një pistoletë në dorën e djathtë dhe me shikim serioz.

Dorina Podrimja, modelja që refuzoi famën dhe paratë
Dorina Podrimja, modelja që refuzoi famën dhe paratë
Paratë dhe fama nuk vlejnë sa parimet për modelen shqiptare në Zvicër, Dorina Podrimja. Ish-kandidatja në “Miss Zvicra 2013” ka refuzuar së fundmi një ofertë me shumë parà nga televizioni zviceran “3+”.

“Pijanecët e ajrit t’egër”, filmi i shumëdiskutuar në Sarandë
“Pijanecët e ajrit t’egër”, filmi i shumëdiskutuar në Sarandë
Një film i shfaqur në kinoteatrin e Sarandës, si pjesë e programit mësimor dhe që është konsideruar nga disa prindër me skena të papërshtatshme për fëmijët e tyre, është bërë objekt diskutimi në mbarë vendin.

Ronaldinho, romantik në videoklip
Ronaldinho, romantik në videoklip
Ronaldinho Gaucho nuk është protagonist vetëm në fushën e lojës, por së fundi edhe i një videoklipi të një grupi brazilian.

Cristiano Ronaldo, më i ndjekuri në Facebook
Cristiano Ronaldo, më i ndjekuri në Facebook
Cristiano Ronaldo tashmë është numri 1 i Facebook-ut. Deri tani ishte këngëtarja Shakira personi me më shumë “like” në rrjetin social, por futbollisti portugez ka arritur t’i marrë kryesimin.

Vin Diesel, baba për herë të tretë
Vin Diesel, baba për herë të tretë
Vin Diesel është bërë baba për herë të tretë. Protagonisti i sagës ‘Fast & Furious’ dhe partnerja e tij Paloma Jimenez kanë sjellë në jetë një tjetër fëmijë pas Hania Riley (6 vjeç) dhe Vincent Sinclair (4 vjeç). 

Jessie J anulon koncertet në Australi
Jessie J anulon koncertet në Australi
Jessie J ka anuluar turneun e saj në Australi për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore të saj.

Michael Douglas: Në ditët e sotme, e vështirë të jesh hebre
Michael Douglas: Në ditët e sotme, e vështirë të jesh hebre
Për aktorin Michael Douglas, në ditët e sotme është e rrezikshme të jesh hebre. Këtë deklaratë ai e ka bërë teksa ka folur për një ngjarje ku u përfshi djali i tij.

Gisele Bundchen, së shpejti braktis pasarelën
Gisele Bundchen, së shpejti braktis pasarelën
Gisele Bundchen, modelja më e paguar në botë, e bukura e më të bukurave, do të braktisë së shpejti pasarelën.

Hilary Duff tregon trupin në Instagram
Hilary Duff tregon trupin në Instagram
Hilary Duff kujdeset shumë për fizikun e saj dhe kjo gjë duket në fotot më të fundit që aktorja amerikane ka postuar në Instagram.

Hamilton ka humbur shumë...
Hamilton ka humbur shumë...
Nicole është kthyer sërish “single”, pas ndarjes nga i dashuri i saj prej një kohe të gjatë, Lewis Hamilton, në fillim të këtij viti.

Kënga e Elhaida Danit në Eurosong
Kënga e Elhaida Danit në Eurosong
“Jam gjallë sepse ti je gjithçka që dua”. Ky është mesazhi që Elhaida Dani do përcjellë në festivalin europian.

Kim Kardashian pozon nudo për reality show-n
Kim Kardashian pozon nudo për reality show-n
“Keeping up with the Kardashians” është një “reality show” i ndjekur në SHBA, por nëse do të donte të tërhiqte më shumë vëmendje, sigurisht që duhet të hedhë në treg një “trailer” tepër tërheqës...

Kate Winslet nuk lejon fëmijët të shohin filmat e saj
Kate Winslet nuk lejon fëmijët të shohin filmat e saj
Kate Winslet ka zbuluar se nuk i lejon fëmijët e saj të shohin filmat ku shfaqet nudo ose vdes, thënë ndryshe, shumicën e filmave ku ka marrë pjesë.

Aktorë shqiptarë në filmin britanik
Aktorë shqiptarë në filmin britanik
Filmi policor britanik “Hiena”, i cili po shfaqet këto ditë në kinematë e Londrës dhe është mirëpritur nga kritika, është filmi i dytë i regjisorit të ri britanik Gerald Johnson.

Komenti i nxituar për Michelle Obama i kushton vendin e punës
Komenti i nxituar për Michelle Obama i kushton vendin e punës
Sa shtrenjtë kushton një koment i nxituar! Prezantuesit televiziv të kanalit Univision në Shtetet e Bashkuara, Rodner Figueroa, i kushtoi vendin e punës e mbase edhe mundësinë për të gjetur një post të ngjashëm së shpejti.

Ku është Putin?
Ku është Putin?
Hera e fundit kur u shfaq në publik ishte ajo në takimin me kryeministrin italian Matteo Renzi. Por që atëherë presidenti rus Vladimir Putin duket se është zhdukur dhe mbi vendndodhjen e tij kanë lindur shumë mistere.

“Ballkoni” blihet nga francezët
“Ballkoni” blihet nga francezët
Filmi kosovar “Ballkoni” është blerë nga kompania franceze e shpërndarjes së filmave “Premium Films”, me të cilën është nënshkruar një kontratë pesëvjeçare.

Liam Neeson heq dorë nga filmat aksion
Liam Neeson heq dorë nga filmat aksion
Liam Neeson do të heqë dorë së shpejti nga filmat aksion. Aktori i sagës së suksesshme ‘Taken’ parashikon se brenda dy vitesh nuk do të jetë më pjesë i filmave të tillë për shkak të moshës së tij.

Alexis Sanchez, një regjisor i dështuar në porno
Alexis Sanchez, një regjisor i dështuar në porno
Një video e Alexis Sanchez me përmbajtje seksuale po skandalizon këto ditë Anglinë. Valentina Roth, ish-partnerja e sulmuesit të Arsenalit, ka deklaruar se marrëdhënia e saj me futbollistin nga Kili përfundoi pasi disa miq të tij i kishin xhiruar të fshehur në dollap momentet intime të çiftit.

Rikthimi i Ciara-s në tregun e muzikës
Rikthimi i Ciara-s në tregun e muzikës
Këngëtarja amerikane, Ciara ndihet më e sigurt se kurrë  se përpara e pret një e ardhme shumë herë më e mirë, duke e shfaqur këtë vetëbesim në hitin e saj më të fundit “I Bet”.

Modelja Karlie Kloss nis karrierën kinematografike
Modelja Karlie Kloss nis karrierën kinematografike
Supermodelja Karlie Kloss do të debutojë si aktore në filmin e shumëpritur ‘Zoolander 2’, film që do të shfaqet për herë të parë në 12 shkurt 2016. Sipas ‘E! Online’, 22-vjeçarja e ka pranuar rolin pas refuzimit të koleges së saj Gigi Hadid.

Madonna flet për episodin e përdhunimit në moshën 19-vjeçare
Madonna flet për episodin e përdhunimit në moshën 19-vjeçare
Madonna zbuloi në tetor të vitit 2013 se ishte përdhunuar nën kërcënimin e thikës në moshën 19-vjeçare. Tani, këngëtarja e famshme ka folur sërish për atë episod të pakëndshëm në një intervistë me Howard Stern.

Dëshmia e të penduarit…Bes Kallaku
Dëshmia e të penduarit…Bes Kallaku
Ngjarjeve të fundit në politikën shqiptare me akuza për tentativë vrasjesh e kundërakuza i komenton edhe aktori i Portokallisë, Bes Kallaku…sipas mënyrës së tij.

Nicki Minaj-t nuk "i mbajnë” reçipetat
Nicki Minaj-t nuk "i mbajnë” reçipetat
Nicky Minaj nuk i ka fshehur kurrë format e saj të bollshme, madje s’ka pasur aspak drojë as t’i shfaqë ato kur i është dhënë mundësia.

Jeremy Clarkson ironizon pezullimin nga BBC
Jeremy Clarkson ironizon pezullimin nga BBC
Jeremy Clarkson hodhi paksa dritë ndaj ngjarjes së fundit të pezullimit të tij nga puna në BBC, të mërkurën, kur një peticion online i dedikuar atij për rikthimin në krye të emisionit arriti mbi 400 mijë firma.

Dr. Flori, një “muze” me kujtimet më të bukura të këngëtarit…
Dr. Flori, një “muze” me kujtimet më të bukura të këngëtarit…
Kanë kaluar rreth 4 muaj nga ndarja nga jeta e Dr. Florit, por ka një vend në Tiranë, ku janë grumbulluar shumë gjurmë të tij: libra, fotografi, tekste këngësh.

Pezullohet moderatori i "Top Gear", Jeremy Clarkson
Pezullohet moderatori i "Top Gear", Jeremy Clarkson
Moderatori i emisionit televiziv “Top Gear”, Jeremi Clarkson, i njohur për batutat e tij "therrëse", u pezullua nga bordi drejtues i BBC pas një përplasjeje me një prej producentëve të programit.

Yjet ‘mashtrojnë’ në Instagram
Yjet ‘mashtrojnë’ në Instagram
Përmes rrjeteve sociale yjet mbajnë të përditësuar ndjekësit e tyre me foto e informacione të ndryshme e ndër këto rrjete, Instagram-i është ai i parapëlqyeri prej tyre.

Bombë kundër “Game of Thrones”
Bombë kundër “Game of Thrones”
Aktorët dhe gjithë stafi i xhirimit të serialit “Game of Thrones” kanë qenë në shënjestër të një sulmi terrorist.

Harrojini flokët, Kim Kardashian tërheq vëmendjen me “stilin e vjetër”
Harrojini flokët, Kim Kardashian tërheq vëmendjen me “stilin e vjetër”
Kim Kardashian ndryshoi ngjyrë flokësh para disa ditësh, por nëse vazhdon të veshë bluza kaq të hapura, vështirë se e sheh njeri që është bërë bjonde.

Ciara, “topless” në videoklipin e ri
Ciara, “topless” në videoklipin e ri
Ciara është zhveshur pothuajse nudo për videoklipin e këngës së saj të fundit me titull ‘I Bet’. Këngëtarja 29-vjeçare shihet “topless” me vetëm një tyl të bardhë që i mbulon pjesën nga mesi e poshtë.

Emma Watson: Barazia kërkohet çdo ditë…edhe me faturat
Emma Watson: Barazia kërkohet çdo ditë…edhe me faturat
Emma Watson, ambasadore e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e femrave, në Ditën Ndërkombëtare të tyre u bëri thirrje që të qendrojnë të forta dhe të luftojnë për barazinë.

Di Caprio-Rihanna, film së bashku?
Di Caprio-Rihanna, film së bashku?
Rihanna mendohet se së shpejti do të interpretojë në një film së bashku me Leonardo Di Caprion, aktorin me të cilin mendohet se ka një lidhje intime.

Një vendim i vështirë në “Big Brother”
Një vendim i vështirë në “Big Brother”
Zaida dhe Edisoni, që u shpallën liderët e parë të shtëpisë në “Big Brother”, duhet të marrin sot një vendim shumë të rëndësishëm.

Edicioni i 8 i Big Brother ngre siparin; risi dhe emocione në aventurën 100-ditore
Edicioni i 8 i Big Brother ngre siparin; risi dhe emocione në aventurën 100-ditore
Në televizionin Top Channel ka nisur mbrëmjen e kësaj të shtune edicioni i tetë i reality show-t Big Brother Albania.

Nicole Scherzinger humb kilogramë; shkak Hamilton?
Nicole Scherzinger humb kilogramë; shkak Hamilton?
U bë një muaj që nga koha kur vendosi dhe njoftoi ndarjen nga piloti i Formula 1 Lewis Hamilton, ndarje për të cilën do të deklaronte më vonë se e po e vuante shumë.

Një pasdite me Luiza Çako
Një pasdite me Luiza Çako
E përzgjedhura e radhës e kësaj të premteje, për të kaluar së bashku një pasdite të këndshme nën shoqërinë e moderatores Jonida Shehu, ka qenë një personazh për të cilin do të mësoni shumë më tepër të dhëna nga ç’keni ditur deri më sot. Një personazh që vjen te ju, jo më kot, në prag të festave të 7-8 marsit, një zonjë me plot kuptimin e fjalës, sopranoja e njohur Luiza Çako.

“Po bëj seks 500 herë në ditë”
“Po bëj seks 500 herë në ditë”
Ka zbuluar se dëshiron të ketë një fëmijë tjetër dhe Kim Kardashian, në sezonin e ri të “reality-show”-t ‘Keeping Up With The Kardashians’ i ka thënë motrës së saj, Khloe Kardashian, se po bën seks “500 herë në ditë” për të pasur një tjetër shtatzëni.

42-vjeçarja Carmen Electra nuk ka frikë të pozojë me bikini
42-vjeçarja Carmen Electra nuk ka frikë të pozojë me bikini
Kanë kaluar 20 vite që kur na la me gojë hapur me kostumin e kuq në serialin ‘Baywatch’ dhe Carmen Elektra vazhdon të tregojë se ruan të njëjtat format trupore edhe në moshën 42-vjeçare.

Makiazhi i sezonit
Makiazhi i sezonit
Nëse mendoni se ndonjëherë e teproni me grimin mbi fytyrë, qetësohuni. Këshilla e stilistëve për pranverë/verë 2015 është akoma më e rëndë.

Aksidenti i Harrison Ford
Aksidenti i Harrison Ford
Aktori amerikan Harrison Ford  ka mbetur i plagosur ditën e enjte në një aksident ajror në Los Angeles.

Kim heq vëmendjen nga flokët
Kim heq vëmendjen nga flokët
Prej disa ditësh është shndërruar në bjonde, për të cilën kritikat nuk i kanë munguar.

India nuk lejon shfaqjen e filmit “50 hijet e Greit” në kinema
India nuk lejon shfaqjen e filmit “50 hijet e Greit” në kinema
India ka ndaluar shfaqjen në kinema të filmit “50 hijet e Greit”. Sipas “The Guardian edhe pse filmit i ishin hequr disa skena posaçërisht për vendet e lindjes, India nuk e pranoi edhe versionin e reduktuar.

Metallica, së shpejti me album të ri
Metallica, së shpejti me album të ri
Vera për grupin Metallica do të jetë e zënë me shumë koncerte, por kjo gjë nuk do i pengojë anëtarët e grupit legjendar për të punuar për albumin e tyre të ri.

Sa është rritur djali i filmit ‘Stuart Little’
Sa është rritur djali i filmit ‘Stuart Little’
Jonathan Lipnicki është fëmija i famshëm i fundit të viteve ’90 për interpretimin në disa filma të suksesshëm dhe tashmë në moshën 24-vjeçare ai nuk ngjan aspak me vogëlushin bjond me syze të mëdha që bëri për vete shumë njerëz në filmin ‘Jerry McGuire’ (1996).

A ju besohet që kjo modele është në muajin e tetë të shtatzënisë?
A ju besohet që kjo modele është në muajin e tetë të shtatzënisë?
Sarah Stage nuk është një femër e zakonshme. Modelja që shikoni në foto, besojeni ose jo, është në muajin e tetë të shtatzënisë, por nëse i shikoni barkun, nuk duket aspak se po pret një fëmijë.

Kim Kardashian ndryshon “look”
Kim Kardashian ndryshon “look”
Kim Kardashian është bërë bjonde! 34-vjeçarja u pa në Paris me flokë të verdha gjatë një shëtitjeje me bashkëshortin e saj Kanye West.

Trupi i mrekullueshëm i Bar Rafaelit
Trupi i mrekullueshëm i Bar Rafaelit
Bar Rafaeli ndau me ndjekësit e saj në Instagram një foto ku shihet në pishinë dhe ku tregon format e saj fizike të jashtëzakonshme.

Hawke-Washington, pas “Training Day” bashkohen sërish
Hawke-Washington, pas “Training Day” bashkohen sërish
Ethan Hawke është në fazat përfundimtare të negociatave për t’iu bashkuar kastit të filmit “The Magnificent Seven”.

Të quhesh Clooney nuk mjafton
Të quhesh Clooney nuk mjafton
Edhe nëse quhesh Clooney, jo gjithmonë të hapen të gjitha dyert. Kështu, çifti George-Amal ka parë t’i refuzohet një tryezë në një restorant italian të Nju Jorkut.

50 Cent garanton: Mayweather do ta mposhtë lehtësisht Pacquaion
50 Cent garanton: Mayweather do ta mposhtë lehtësisht Pacquaion
Jo më larg se 7 muaj më parë e konsideronte aq budall, saqë nuk arrinte dot as të lexonte me zë të lartë një faqe libri të Harry Potterit, duke premtuar se do të dhuronte 750 mijë dollarë në favor të sfidës së famshme “Ice Bucket Challenge”, nëse ai do të mund të provonte të kundërtën.

Ilir Beqiri dhe kujtesa e tij e jashtëzakonshme
Ilir Beqiri dhe kujtesa e tij e jashtëzakonshme
Nëse ka diçka që ose të nxjerr nga situata, ose të lë totalisht në baltë, kjo është kujtesa. Shpesh, kujtdo prej nesh mund t’i ketë ndodhur që të harrojë një prej gjërave më të rëndësishme në një moment të caktuar. Asnjë prej nesh nuk mund ta dijë konkretisht se çfarë ndodh me kujtesën tonë. Ka prej atyre, që mund të themi me plotë gojë se janë me fat, që kanë një kujtesë të jashtëzakonshme, si për shembull, mjafton të shohin njëherë diçka dhe nuk e harrojnë kurrë atë, por ka edhe nga ata që rëndom quhen “harraqë”.

Chris Brown është bërë prind
Chris Brown është bërë prind
Chris Brown është prind i një vajze 9-muajshe. Sipas faqes ‘TMZ’, këngëtari amerikan është babai i një fëmije që ka me shoqen e tij të ngushtë dhe ish-modelen Nia, 31 vjeç.

Kim Kardashian, poza provokuese në Instagram
Kim Kardashian, poza provokuese në Instagram
Kim Kardashian “iu sul” Instagramit me një sërë fotosh ku në pah, ashtu si gjithmonë, është dekolteja e saj e famshme.

Robert Pattinson drejt martesës
Robert Pattinson drejt martesës
Robert Pattinson ka vendosur të martohet me të dashurën e tij FKA Twigs. Sipas revistës ‘People’, aktori 28-vjeçar dhe këngëtarja janë të pandashëm dhe bashkëjetojnë në shtëpinë e protagonistit të ‘Twilight’.

Gordon-Levitt në rolin e Edward Snowden
Gordon-Levitt në rolin e Edward Snowden
Një film mbi një nga figurat më kontroverse të kohëve të fundit, spiunit të Agjensisë së Sigurisë Kombëtare, Edward Snowden, do të shfaqet në fund të vitit. Protagonist i filmit do të jetë aktori Joseph Gordon-Levitt, i cili ka postuar dy foto nga filmi.

“Dy njerëz nuk mund të qëndrojnë përgjithmonë bashkë”
“Dy njerëz nuk mund të qëndrojnë përgjithmonë bashkë”
Hillary Duff është ndarë nga bashkëshorti i saj prej 5 vitesh në fund të shkurtit dhe në një intervistë për revistën ‘Cosmopolitan’, 27-vjeçarja flet për herë të parë për fundin e martesës së saj.

Jamie Dornan pasurohet nga ‘Fifty Shades of Grey’
Jamie Dornan pasurohet nga ‘Fifty Shades of Grey’
Jamie Dornan mund të fusë në xhep rreth 5 milionë dollarë për të interpretuar sërish personazhin Christian Grey në filmin e dytë të sagës ‘Fifty Shades of Grey’.

Saga e Rocky degradon në “boks” real
Saga e Rocky degradon në “boks” real
Sylvester Stallone është ngjitur shumë herë në ring për të aktruar, por në episodin e radhës të sagës Rocky, atij i është dashur të përfshihet në një sherr real, ndonëse për ta shuar atë.

Fiziku i mrekullueshëm i Elsa Pataky
Fiziku i mrekullueshëm i Elsa Pataky
Ajo është e martuar me Chris Hemsworth dhe është njëkohësisht nënë e tre fëmijëve. Por gjithë këto angazhime nuk e pengojnë aktoren Elsa Pataky të ketë një fizik të mrekullueshëm.

De Beauvoir dhe Sartre, lidhja e shkrimtarëve pa kufizime partnerësh
De Beauvoir dhe Sartre, lidhja e shkrimtarëve pa kufizime partnerësh
Ata ndërtuan një prej marrëdhënieve më atipike për kohën. Simone de Beauvoir dhe Jean Poul Sartre, shkrimtarë të së njëjtës epokë, patën një raport dashuror që nisi prej 1929-s dhe zgjati deri në ndarjen nga jeta të Sartre, në vitin 1980.

Shpërthyesja Emily Ratajkowski
Shpërthyesja Emily Ratajkowski
Njohu famën me videoklipin e Robin Thicke “Blurred Lines”, ku ishte pjesë e kërcimtareve dhe falë bujarisë së natyrës me linjat e saj, sot kur kanë kaluar më shumë se dy vite, emri i saj gjendet gjithnjë e më shpesh në mediat rozë.

Maradona me “look” femëror
Maradona me “look” femëror
Pasi në muajin shkurt i është nënshtruar një ndërhyrjeje estetike në fytyrë për të hequr qeset e zeza poshtë syve dhe ka bërë tërheqje të lëkurës, Diego Armando Maradona duket se i ka vënë qershinë mbi tortë pamjes së tij rinore: ka lyer buzët me të kuqe.

“Është i shëndetshëm dhe duhet bërë”
“Është i shëndetshëm dhe duhet bërë”
Ka dy muaj martesë me muzikantin Benji Madden dhe aktorja Cameron Diaz thotë se seksi është një pjesë e rëndësishme e jetës së saj. Aktorja 42-vjeçare tha për revistën ‘Cosmopolitan’: “Është diçka e shëndetshme të cilën duhet ta bëjmë për shumë arsye.”

Rosie tregon format për ‘Esquire’
Rosie tregon format për ‘Esquire’
Është një nga femrat më të bukura britanike, por, për ta vërtetuar edhe më shumë këtë gjë, Rosie Huntington-Whiteley ka treguar trupin e saj në një set fotografik për revistën ‘Esquire’.

Nicole Scherzinger pozon “topless”
Nicole Scherzinger pozon “topless”
Lewis Hamilton është ndarë sërish nga Nicole Scherzinger dhe kampioni i Formulës 1 do të jetë shumë i mërzitur kur të shohë setin e fundit fotografik të ish-partneres, pasi do e kuptojë se çfarë po humbet.

Johhny Depp performon me Marilyn Manson
Johhny Depp performon me Marilyn Manson
Johnny Depp u bashkua me Marilyn Manson ditën e premte për një koncert në Brisbejn të Australisë. Aktori i famshëm dhe rokeri kanë performuar edhe më parë së bashku, në vitin 2012 në Los Angeles dhe në vitin 2014 për Halloween.

Kolonia e fotografëve në Pogradec
Kolonia e fotografëve në Pogradec
Kolonia e fotografëve ka sjellë në qytetin e Pogradecit një ekspozitë të veçantë, ku janë shfaqur momente të fokusuara në aparat nga fotografë, brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë.

Çmim për Pluton Vasin
Çmim për Pluton Vasin
Pluton Vasi u shpall regjisori më i mirë i gjinisë së dokumentarit artistik në Festivalin e Kineastëve të Kinemasë Botërore, zhvilluar në Londër, me dokumentarin “A ka klasë të mesme në Shqipëri?”.

Nicole gjen qetësi në Venecia
Nicole gjen qetësi në Venecia
Sa herë që është ndarë nga ish-partneri i saj, Lewis Hamilton ngushëllim ka gjetur tek Venecia dhe s’kish se si edhe kësaj here të bënte përjashtim.

Bashkëshorti s’i reziston…as fustani
Bashkëshorti s’i reziston…as fustani
Të enjten në mbrëmje, Kenye West nuk i rezistoi dot formave të bashkëshortes së tij teksa e shoqëroi për një darkë jashtë.

Fustani i Lupita-s gjendet në tualet
Fustani i Lupita-s gjendet në tualet
Gjatë javës zhdukja e fustanit me vlerë 150 mijë dollarë i aktores Lupita Nyang’o zuri faqet e para të mediave rozë.

Ndërron jetë aktori Leonard Nimoy, ylli i “Star Trak”
Ndërron jetë aktori Leonard Nimoy, ylli i “Star Trak”
Aktori amerikan, Leonard Nimoy, i cili u bë i njohur në rolin e zotit Spock në seritë e filmit fanta-shkencë “Star Trek”, ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare në Los Angeles. Lajmi për vdekjen e aktorit është konfirmuar nga familja.

Një “Pasdite” me motrat Vjollca
Një “Pasdite” me motrat Vjollca
Rubrika e personazhit të javës në “Pasdite në Top Channel” ka pasur të ftuara këtë javë dy motrat Vjollca, Marinën dhe Luanën, të cilat mund të thuhet me plot gojë se adhurohen nga i gjithë publiku, qoftë nëpër studio, por edhe jashtë tyre.

Eddie Redmayne në rolin e një femre
Eddie Redmayne në rolin e një femre
Sapo ka fituar një çmim Oscar për interpretimin e një prej burrave më të famshëm në botë (Stephen Hawking) dhe tani Eddie Redmayne po bëhet gati për të interpretuar një grua të famshme. Ose për të qenë më të saktë, një mashkull që u shndërrua në femër. Aktori britanik do të luajë rolin e Einar Wegener, i njohur më vonë si Lili Elbe në filmin ‘The Danish Girl’ (Vajza daneze).

Kim Kardashian, “belfie” në Instagram për fansat
Kim Kardashian, “belfie” në Instagram për fansat
Kim Kardashian festoi arritjen e 27 milionë ndjekësve në Instagram ashtu siç ajo di të bëjë më mirë: me një “belfie”.

“Gjithmonë e kam pasur të vështirë të merrja role”
“Gjithmonë e kam pasur të vështirë të merrja role”
Është një nga aktoret më të vlerësuara dhe ka qenë pjesë e filmave shumë të suksesshëm si ‘X-Men’ dhe ‘Catwoman’, por Halle Berry ka zbuluar se nuk e ka pasur të lehtë të fitojë role për shkak të prejardhjes së saj. 48-vjeçarja është vajzë e një gruaje të bardhë dhe një burri afro-amerikan dhe Berry shprehet se ngjyra e saj e lëkurës ka qenë një pengesë në karrierë.

Irina, ‘princesha’ e fëmijëve
Irina, ‘princesha’ e fëmijëve
Si një prej modeleve më të famshme në botë, fansat nuk i mungojnë në asnjë grupmoshë.

“Për pak desh vdiqa në skenë”
“Për pak desh vdiqa në skenë”
Gjatë koncertit në Kansas, pjesë e turit të saj “The Honeymoon”, Ariana Grande u bë viktimë e një keqfunksionimi në skenë dhe vetëm falë reflekseve të saj i shpëtoi një dëmtimi serioz.

Hollywood, zhduket fustani me vlerë 150 mijë dollarë
Hollywood, zhduket fustani me vlerë 150 mijë dollarë
Një fustan firmato i Calvin Klein, me vlerë 150 mijë dollarë, i cili ishte veshur nga aktorja Lupita Nyong'o në ndarjen e çmimeve Oscar, është vjedhur në Hollywood.

Kur admiruesit nuk të lënë rehat…
Kur admiruesit nuk të lënë rehat…
Fansat janë frymëzim për çdo artist. Sa më i madh numri i tyre, shpesh herë aq më shumë në vështirësi mund të jenë personazhët publikë. Janë të shumta rastet kur adhuruesit e tejkalojnë kufirin dhe kërkojnë diçka më shumë nga aktorët, këngëtarët apo të ashtuquajturit VIP-a.

E frikshmja Olivia Wilde
E frikshmja Olivia Wilde
Olivia Wilde postoi në Twitter një foto nga sheshxhirimi i filmit më të ri të saj, ‘The Lazarus Effect’. Në foto, aktorja e famshme duket shumë e frikshme pas punës që kanë bërë me të artistët e “make up”-it.

Modele shumë e dobët në kopertinë, revista daneze kërkon falje 
Modele shumë e dobët në kopertinë, revista daneze kërkon falje
Një revistë është detyruar të kërkojë falje pasi përdori një modele shumë të dobët në kopertinën e numrit të saj të fundit. Botuesja e revistës daneze ‘Cover’, Malene Malling, tha: “Nuk i kam përmbushur detyrimet e mia si botuese, femër dhe nënë e për këtë arsye më vjen keq.”

Shailene Woodley: Skenat e “nxehta” duhen xhiruar nudo
Shailene Woodley: Skenat e “nxehta” duhen xhiruar nudo
Shailene Woodley ka folur hapur për nudizmin nëpër filma duke thënë se nuk e ka aspak problem të xhirojë krejtësisht e zhveshur skenat erotike.

Performanca sexy e Taylor Swift
Performanca sexy e Taylor Swift
Taylor Swift ka qenë më provokuese se kurrë në mbrëmjen e Brit Awards, ku performoi duke shoqëruar me një koreografi këngën e saj “Blank Space”.

Djaloshi që dominoi mbrëmjen e Brit Awards
Djaloshi që dominoi mbrëmjen e Brit Awards
Ed Sheeran ishte njeriu i mbrëmjes në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të Brit Awards. Ai fitoi çmimin kryesor të mbrëmjes, atë për albumin e vitit, që ishte edhe më i shituri në Mbretërinë e Bashkuar për vitin 2014.

Madonna rrëzohet nga shkallët gjatë performancës në “Brit Awards 2015”
Madonna rrëzohet nga shkallët gjatë performancës në “Brit Awards 2015”
Mbretëresha e pop-it, Madonna ka rënë nga shkallët gjatë performancës së saj në “Brit Awards 2015”.

“Marr guximin... t’iu flas për tranzicionin”
“Marr guximin... t’iu flas për tranzicionin”
Një personazh, i gjithi i zhytur në tranzicion e që flet për të. Kështu është prezantuar këtë pasdite në emisionin “Pasdite në Top Channel”, aktori i mirënjohur Mehdi Malkaj. Ai ka qenë i ftuari i radhës i moderatores Jonida Shehu, për të folur për shfaqjen “Marr guximin...”.

Naomi Campbell shkëlqen në “Elle Style Awards”
Naomi Campbell shkëlqen në “Elle Style Awards”
Është ikonë e pasarelës dhe e botës së modës dhe s’kishte se si të mungonte në listën e të ftuarve të revistës “Elle” për ndarjen e çmimeve “Elle Style Awards 2015”.

Rogen dhe Franco tallen me Lennon-Ono
Rogen dhe Franco tallen me Lennon-Ono
Seth Rogen ka postuar në Instagram një foto së bashku me James Franco ku kanë kopjuar kopertinën e ‘Rolling Stone’ të vitit 1980 me John Lennon dhe Yoko Ono.

Dekolteja e ekzagjeruar e Beyonce 
Dekolteja e ekzagjeruar e Beyonce
Kohët e fundit është në kërkim të një shtëpie, por Beyonce bën mirë të shikojë edhe për ndonjë palë reçipeta pasi të martën u pa rrugëve me një këmishë shumë të hapur dhe poshtë saj nuk kishte asgjë.

“Do jem Wolverine derisa të vdes”
“Do jem Wolverine derisa të vdes”
Hugh Jackman ka deklaruar se nuk do të tërhiqet së shpejti nga roli i Wolverine që e ka bërë të famshëm dhe se shpreson që këtë rol ta interpretojë derisa të vdesë. Ai është bindur për këtë pasi ka parë filmin fitues të çmimit Oscar, ‘Birdman’.

Restaurimi i objekteve të trashëgimisë
Restaurimi i objekteve të trashëgimisë
“Flamuri kuqezi, dritë e vërtetë, paqe dhe liri, na jep t’i në jetë”.

Oscar, kritika për prezantuesin
Oscar, kritika për prezantuesin
Dëshironte shumë që të binte në sy në edicionin e 87 të ndarjes së çmimeve Oscar dhe për këtë vendosi edhe që të dilte vetëm me mbathje në skenë, por aktori i serialit ‘How I Met Your Mother’, Neil Patrick Harris, duket se nuk do të kthehet më kurrë si prezantues i mbrëmjes më të rëndësishme të kinematografisë.

Kush do të jetë Christian Grey i ardhshëm?
Kush do të jetë Christian Grey i ardhshëm?
Jamie Dornan mund të mos interpretojë Christian Grey-n në dy filmat e ardhshëm të sagës sepse kështu i ka thënë bashkëshortja.

Ika, mami! Tani kam shtëpinë time 
Ika, mami! Tani kam shtëpinë time
Shumë njerëz mund të kalojnë jetën në punë dhe sërish ta kenë ëndërr një shtëpi të bukur. Kylie Jenner është vetëm 17 vjeç dhe sapo ka blerë një shtëpi prej 2.7 milionë dollarë.

Michael Phelps fejohet me ish-Miss California
Michael Phelps fejohet me ish-Miss California
Kampioni i notit Michael Phelps ka hedhur një hap të rëndësishëm në jetën e tij duke u fejuar.

Jennifer Lawrence, magjepsëse për “Dior”
Jennifer Lawrence, magjepsëse për “Dior”
Nëse prisnit ta shinit në ceremoninë e çmimeve Oscar dhe mbetët të zhgënjyer, mos u shqetësoni. Doza e duhur për të plotësuar fantazinë tuaj për Jennifer Lawrence është këtu.

Ja pse Rita u shoqërua nga truproja mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar
Ja pse Rita u shoqërua nga truproja mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar
Në eventin më të rëndësishëm kinematografik të vitit, në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar, Rita Ora ishte e shoqëruar nga i dashuri i saj, Ricky Hill, por edhe nga një truprojë.

Entjana Osmënzeza, një mastershefe shqiptare në Firence
Entjana Osmënzeza, një mastershefe shqiptare në Firence
Programi i ditës së sotme në “Pasdite” ishte i dedikuar kryesisht grave, për forcën dhe arritjet e tyre. Për gra që kanë bërë gjithçka, por edhe për gra që dominojnë në kuzhinë, pse jo edhe në emigracion, përkundër faktit që shumë prej nesh e dimë se shumica e mastershefave janë meshkuj në një punë që më së shumti u përket pikërisht grave.

“Cesky lev”, mashtrimi që shkoi keq
“Cesky lev”, mashtrimi që shkoi keq
Nuk kanë as rëndësinë dhe as famën e çmimeve Oscar, por në ndarjen e tyre për vitin 2015, organizatorët çekë të “Cesky lev” ja dolën mbanë që të vendosen në qendër të vëmendjes…për keq.

Veshjet e yjeve të Hollivudit, artistët në “garë” edhe për modelimin
Veshjet e yjeve të Hollivudit, artistët në “garë” edhe për modelimin
Shiu nuk u bë dot protagonist në paradën e yjeve dhe disa re në qiell nuk mund ta prishnin natën më të madhe të kalendarit hollivudian. Ashtu siç priste ethshëm fituesit e edicionit të 87 të Oskarëve, ashtu priste publiku të shikonte edhe veshjet që i shtojnë magjinë tapetit të kuq.

Oscar, Rita Ora tregon të pasmet
Oscar, Rita Ora tregon të pasmet
Rita Ora i la të gjithë me gojë hapur në tapetin e kuq të çmimeve Oscar. Këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova u shfaq me një fustan të zi dhe transparent që i tregonte një pjesë të mirë të të pasmeve.

Lady Gaga, objekt talljesh në internet
Lady Gaga, objekt talljesh në internet
Lady Gaga, ashtu si përherë, tërhoqi edhe kësaj radhe vëmendjen e të gjithëve me veshjen që kishte zgjedhur për mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar. Këngëtarja e famshme u paraqit me një fustan të bardhë me doreza të kuqe, që e bënte të dukej si një amvisë.

Oscar, veshjet më të shëmtuara
Oscar, veshjet më të shëmtuara
Është eventi më i madh i vitit dhe të gjithë mundohen të tërheqin vëmendjen me veshjen e tyre në tapetin e kuq.

Oscar, triumfon filmi ‘Birdman’ 
Oscar, triumfon filmi ‘Birdman’
Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi ‘Birdman’ ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë, regjisori më i mirë (Alejandro Gonzalez Inarritu), kinematografia më e mirë dhe skenari origjinal më i mirë.

Të mëdhenjtë e kinemasë pa “Oscar”
Të mëdhenjtë e kinemasë pa “Oscar”
Kanë interpretuar në qindra filma; janë emra që njihen në çdo cep të globit; janë të vlerësuar nga kritika, të pamungueshëm në revistat rozë, të ngritur në piedestalin e Hollywood-it si të padiskutueshëm në profesion.

Kristen Stewart hyn në histori, e para aktore amerikane që merr çmim “Cesar”
Kristen Stewart hyn në histori, e para aktore amerikane që merr çmim “Cesar”
Kristen Stewart bëhet aktorja e parë amerikane që fiton një çmim “Cesar”, ekuivalenti francez i çmimeve “Oscar”.

Pamela harron ndarjen
Pamela harron ndarjen
Pamela Anderson u rikthye në publik pas ndarjes prej Rick Salomon dhe këtë e bëri sipas mënyrës së saj.

Sa shumë yje në një sallë
Sa shumë yje në një sallë
Thuajse gjithmonë parakalimi në tapetin e kuq është një betejë në distancë mes yjeve të botës së artit dhe këtu nuk bënte përjashtim as prezantimi i koleksionit vjeshtë-dimër 2015 i stilistit Tom Ford.

Një pasdite me Zerina Kuken
Një pasdite me Zerina Kuken
Si çdo të premte pasdite, në “Pasdite në Top Channel” jemi mësuar të kemi nga një të ftuar special për intervista, por e veçanta e kësaj jave ka qenë pikërisht ftesa e këtij personazhi nga regjisori i mirënjohur Albert Minga, “Mjeshtër i madh”.

Vokalisti i “Iron Maiden” vuan nga kanceri
Vokalisti i “Iron Maiden” vuan nga kanceri
Bruce Dickinson, vokalisti i bandës muzikore “Iron Maiden” njoftoi se po kurohet nga kanceri.

Ja çfarë duhet të dini për natën e magjishme të çmimeve “Oscar 2015”
Ja çfarë duhet të dini për natën e magjishme të çmimeve “Oscar 2015”
Ngjarja më e rëndësishme e botës së kinemasë, ceremonia e 87-të e çmimeve “Oscar 2015”, që sjell 60 filma të nominuar në 24 kategori, vjen në Digitalb nën prezantimin e Neil Patrick Harris dhe me koment origjinal në gjuhën shqipe, por çfarë duhet të dini paraprakisht për një natë kaq të veçantë?

“Do t’i vijë turp për gjërat që ka bërë”
“Do t’i vijë turp për gjërat që ka bërë”
Chad Kroeger, vokalisti i Nickelback, është i zhgënjyer nga Justin Bieber. 40-vjeçari tha se patrioti i tij kanadez do të pendohet shumë në të ardhmen për mënyrën si e ka çuar dëm karrierën e tij muzikore.

Kylie Minogue pozon me të brendshme
Kylie Minogue pozon me të brendshme
Kylie Minogue ka postuar në Instagram një foto “pikante” ku ka pozuar me të brendshme.

Silvana Izetaj, si i frymëzoi njerëzit me dashurinë e saj për librat
Silvana Izetaj, si i frymëzoi njerëzit me dashurinë e saj për librat
Ajo është një grua, e cila me historinë e saj na mrekulloi të gjithëve. Një javë e gjysmë më parë, Silvana Izetaj përcolli për publikun e “Pasdites” dashurinë për librat dhe leximin, edhe pse jeta nuk i ofron thuajse asgjë për të përmbushur këtë pasion.

Lindsay Lohan pozon “topless”
Lindsay Lohan pozon “topless”
Lindsay Lohan ka pozuar “topless” për setin fotografik të revistës ‘Hunger’, aty ku ka folur për të kaluarën e saj me probleme dhe për jetën aktuale në Londër.

Rikthehet ‘Alien’-i
Rikthehet ‘Alien’-i
Fansat e sagës horror ‘Alien’ mund të festojnë. Neill Blomkamp, regjisori i ‘District 9’, do të nënshkruajë kontratë për të bërë një film të ri ‘Alien’. Lajmin e konfirmoi vetë 35-vjeçari në Instagram: “Pra, mendoj se zyrtarisht do të jetë filmi im i ardhshëm. #alien”.

Iggy Azalea braktis rrjetet sociale
Iggy Azalea braktis rrjetet sociale
Iggy Azalea ka braktisur rrjetet sociale pas disa komenteve aspak të pëlqyeshme për të në Twitter. 24-vjeçarja australiane njoftoi të enjten se po largohej nga Twitter-i pasi i dukej “negativ dhe i lodhshëm”.

“Kam mposhtur turpin për të bërë këtë punë”
“Kam mposhtur turpin për të bërë këtë punë”
Duket e patrembur në pasarelë dhe shumë seksi në setet fotografike, por Candice Swanepoel rrëfen se i është dashur shumë kohë që të ndihej 100% e sigurtë me trupin e saj.

“Nuk dua të më ofrojnë role duke u nisur nga pamja e jashtme”
“Nuk dua të më ofrojnë role duke u nisur nga pamja e jashtme”
Aktron, këndon dhe tashmë Anna Kendrick kërcen. Në një set fotografik për revistën ‘The Edit’, 29-vjeçarja duket e mrekullueshme e veshur si një balerinë.

Stewart: Jam shumë krenare për ‘Twilight”-in
Stewart: Jam shumë krenare për ‘Twilight”-in
Është bërë e famshme duke interpretuar Bella Swan në sagën e filmave ‘Twilight’ dhe në një intervistë për revistën ‘Interview’ aktorja Kristen Stewart ka deklaruar se nuk është penduar aspak që ka qenë protagoniste në filmin e adhuruar nga adoleshentet.

Të famshëm dhe disleksikë
Të famshëm dhe disleksikë
Ata janë që të gjithë të suksesshëm në profesionet e tyre, me shumë çmime prestigjioze të fituara dhe me miliona fansa në të gjithë botën. Janë aktorë të famshëm, këngëtarë, regjisorë, shpikës, gazetarë të njohur, të cilët kanë pranuar publikisht se vuajnë nga disleksia.

Afroman godet me grusht fansen gjatë koncertit
Afroman godet me grusht fansen gjatë koncertit
Reperi Afroman, i njohur për këngën ‘Because I Got High’, është arrestuar pasi ka goditur me grusht një fanse gjatë një koncerti. 40-vjeçari po luante një solo me kitarë në Misisipi të martën në mbrëmje, kur një vajzë nga publiku u ngjit nga skena dhe nisi të kërcente pranë tij.

Alban Skënderaj, sukses në Gjakovë
Alban Skënderaj, sukses në Gjakovë
Qytetarët e Gjakovës festuan Ditën e Pavarësisë nën tingujt e këngëve të këngëtarit Alban Skenderaj. “Tingujt e Ditarit Tim” , një koncert me  partner mediatik ka Top Channel, Digitalb dhe Top Albania Radio, krijoi në Pallatin e Kulturës "Asim Vokshi" në Gjakovë një atmosferë të rrallë. 

Muza Kristen Stewart
Muza Kristen Stewart
Njihet si muza e stilistit Karl Lagerfeld dhe Kristen Stewart nuk e zhgënjeu këtë të fundit gjatë një seti fotografish në një plazh të Malibusë në Kaliforni.

Alban Skënderaj, koncert në Gjakovë
Alban Skënderaj, koncert në Gjakovë
Janë bërë përgatitjet e fundit që, për dy netë radhazi 17 dhe 18 shkurt, Alban Skënderaj të interpretojë në Gjakovë. Nata e parë e koncertit, që ka për partnerë mediatik Top Channel dhe Digitalb, por dhe mbështetjen e Komunës së Gjakovës, përkon me festën e Pavarësisë së Kosovës.

Jona Kalemaj, në udhëtimin e bekuar drejt mëmësisë
Jona Kalemaj, në udhëtimin e bekuar drejt mëmësisë
Fillimisht dha përshtypjen e një vajze nevrike e pak të afrueshme, por me kalimin e ditëve në Big Brother, Jona Kalemaj u shndërrua në një person shumë të dashur për publikun. Jo më kot, vajza nga Elbasani fitoi zemrën e shqiptarëve, duke shkuar deri në finalen e edicionit të shtatë.

Si do të dukej mbipeshë Rita Ora 
Si do të dukej mbipeshë Rita Ora
David Lopera është një artist spanjoll të cilit i pëlqen shumë të “shëndoshë” personazhet e famshëm të botës së spektaklit, pikërisht ato femra të cilat bëjnë gjithçka për të qëndruar elegante.

“Nuk duhet të mendosh për milionat e personave që do të të shohin nudo”
“Nuk duhet të mendosh për milionat e personave që do të të shohin nudo”
Margot Robbie është e re në Hollywood, por e ka lënë tashmë shenjën e saj. Aktorja australiane i la përshtypje të jashtëzakonshme kritikëve dhe publikut me rolin e bashkëshortes së personazhit të interpretuar nga Leonardo Di Caprio në filmin e vitit 2013 ‘The Wolf Of Wall Street’.

Lady Gaga thotë “po”
Lady Gaga thotë “po”
Lady Gaga do të martohet. Në fund ajo është dorëzuar para sharmit të Taylor Kinney, aktor dhe model, që i kërkoi dorën ditën e Shën Valentinit.

Yje të çmendur pas maceve
Yje të çmendur pas maceve
Yjet e showbiz-it njihen për pasionin e tyre për kafshët, me të cilat shëtisin në rrugët e Hollivudit.

Për Nicole Scherzinger ora ka mbetur...
Për Nicole Scherzinger ora ka mbetur...
Duket se ndarja me kampionin e Formula 1, Lewis Hamilton, nuk i ka bërë aspak keq këngëtares Nicole Scherzinger, përkundrazi , në koncertin e fundit, ajo është shfaqur më në formë se kurrë.

Bradley Cooper favorit për Oscar
Bradley Cooper favorit për Oscar
Këtë vit shkon në ceremoninë e çmimeve “Oscar” i shndërruar në një snajper amerikan vdekjeprurës.

“Shtëpi e re” për emisionet e Top Channel
“Shtëpi e re” për emisionet e Top Channel
Programet e Top Channel, që shoqërojnë publikun në përditshmërinë e tyre nëpërmjet ekranit, tashmë vijnë nga studiot e reja.

Miranda Kerr pozon “topless”
Miranda Kerr pozon “topless”
Miranda Kerr na ka lënë me gojë hapur në setin fotografik për revistën ‘LOVE’, aty ku modelja australiane pozon “topless”.

Christina Aguilera nuk i lë vend imagjinatës
Christina Aguilera nuk i lë vend imagjinatës
Christina Aguilera është e famshme për vokalin e saj të fuqishëm, por vështirë se ka pasur njeri që është tërhequr nga zëri i saj në mbrëmjen e All-Star Game.

Ariana Grande në spektaklin e All-Star Game
Ariana Grande në spektaklin e All-Star Game
Ariana Grande së bashku me reperen Nicki Minaj sollën një atmosferë të zjarrtë për publikun e Madison Square Garden në pushimin e ndeshjes All-Star Game, takimi i përvitshëm ku yjet e basketbollit amerikan përplasen me njëri-tjetrin.

Miliona bileta për “50 hijet e Greit”, femrat shikueset më të shumta
Miliona bileta për “50 hijet e Greit”, femrat shikueset më të shumta
Filmi “50 hijet e Greit”  në kohë rekord u kthye në një nga filmat që shiti miliona bileta në mbarë botën. Bazuar në romanin shumë të suksesshëm nga E.L. James, filmi  erotik  tregon një histori dashurie midis një miliarderi tërheqës dhe një studenteje, bazuar në skena të forta seksuale.

Bleri, fitues i “MasterChef Albania 2”
Bleri, fitues i “MasterChef Albania 2”
Bleri është fituesi i edicionit të dytë të spektaklit “MasterChef Albania 2”, duke arritur të realizojë pjata më perfekte se konkurrenti tjetër Indriti.

17-vjetori i Top Albania Radio
17-vjetori i Top Albania Radio
Top Albania radio festoi mbrëmë 17-vjetorin e krijimit të saj. Stafi i Top Medias u mblodh në këtë përvjetor për të festuar krijimin e radios më të dëgjuar në Shqipëri.

Blake Lively shfaqet për herë të parë pas lindjes
Blake Lively shfaqet për herë të parë pas lindjes
Blake Lively ka mbajtur një profil të ulët që kur solli në jetë vajzën e saj Violet James, pak para natës së ndërrimit të viteve.

Taylor Swift dhe Karlie Kloss, dy shoqe të pandashme
Taylor Swift dhe Karlie Kloss, dy shoqe të pandashme
Taylor Swift dhe Karlie Kloss janë dy mikesha të pandashme. Raportet mes këngëtares dhe modeles ranë në sy në sfilatën e fundit të “Victoria’s Secret”, ku Swift ishte e ftuar.

Triptiku i Puçinit në TKOB
Triptiku i Puçinit në TKOB
Suor Angelica dhe Gianni Schicchi do të ngjisin në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit të shtunën Ermonela Jahon dhe Gëzim Myshketën.

"Burrneshat", premierë në Berlin
"Burrneshat", premierë në Berlin
Filmi “Burrneshat” u shfaq premierë mbrëmjen e së enjtes në festifalin e filmit në Berlin. Për Kosovën është hera e parë që merr pjesë si bashkëprodhuese në një film në konkurrencë zyrtare në 'Berlinale'.

“Dekalogu Kuq e Zi”
“Dekalogu Kuq e Zi”
Humoristët e Shqipërisë dhe Kosoves bëhen bashkë për të përcjellë situata argëtuese dhe të qeshura në një serial të ri: “Dekalogu kuq e zi”. Seriali i zhanrit komedi, projekti më i ri i Digitalb-it dhe regjisorit Altin Basha u prezantua në konferencë për media në Prishtinë mbrëmjen e së enjtes.

Liv Tyler lind djalë
Liv Tyler lind djalë
Liv Tyler ka lindur një “djalë të shëndetshëm” dhe në këtë mënyrë aktorja dhe bashkëshorti i saj David Gardner kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë së bashku.

Pamela Anderson ndahet për herë të TRETË nga bashkëshorti
Pamela Anderson ndahet për herë të TRETË nga bashkëshorti
Pamela Anderson do të divorcohet për herë të tretë nga bashkëshorti i saj Rick Salomon pasi ylli i serialit ‘Baywatch’ është martuar dhe divorcuar edhe dy herë të tjera nga lojtari i pokerit.

Chelsea Handler, “topless” në Twitter
Chelsea Handler, “topless” në Twitter
Chelsea Handler është një komediane e famshme amerikane e cila është bërë edhe më e famshme duke postuar foto gjysmë-nudo në rrjetet sociale e duke kërkuar që femrat të kenë të njëjtat të drejta si meshkujt për të dalë “topless” në publik.

“50 hijet”, vetëm për zonjat e Tiranës!
“50 hijet”, vetëm për zonjat e Tiranës!
Shqipëria sërish ia del të jetë e para në botë. Këtë herë e nxjerr në krye të listës filmi “50 hijet e Greit”. Në një event të organizuar në Tiranë u prezantua filmi, që ende nuk e ka shfaqur premierën botërore.

“50 hijet e Greit”, a është filmi një zhgënjim?
“50 hijet e Greit”, a është filmi një zhgënjim?
“Fifty Shades of Grey”, libri më i nxehtë i verës, tashmë është gati të projektojë imazhe dhe skena provokuese në ekranet e kinemave anekënd botës. Edhe pse sipari i premierave është përcaktuar nga producentët e filmit të ngrihet më 14 shkurt, Shqipëria këtë herë erdhi në pararojë.

Duetet e jetës reale mes muzikantëve shqiptarë
Duetet e jetës reale mes muzikantëve shqiptarë
Dashuria krijon melodi të ëmbël. Ndonjëherë muzikantëve nuk u duhet të shohin përtej posterave, për të gjetur njeriun e jetës. Edhe pse të famshëm, të suksesshëm, ata dashurojnë njësoj si ne.

Kerr: Po e shijoj jetën si beqare
Kerr: Po e shijoj jetën si beqare
Miranda Kerr po e shijon jashtë mase jetën si beqare pas shumë vitesh që kaloi e “zënë”. Modelja australiane, ish-bashkëshortja e Orlando Bloom, ka deklaruar për ‘Harper’s Bazaar’ se tashmë kërkon të përqendrohet te vetja pa pasur nevojën të mbeshtetet te dikush.

Ish-kampionia e boksit pozon për ‘Playboy’
Ish-kampionia e boksit pozon për ‘Playboy’
Regina Halmich ka pozuar për versionin gjerman të revistës ‘Playboy’ 12 vite pas zhveshjes së saj të parë për këtë revistë. Ish-kampionia e Botës në boks tregon se edhe në moshën 38-vjeçare vazhdon të ruajë një formë të shkëlqyer fizike.

"Fifty Shades of Grey" vendos në alarm emergjencat civile
"Fifty Shades of Grey" vendos në alarm emergjencat civile
Emergjencat civile në Londër njoftuan se janë vendosur në gjendje alarmi për natën e 13 shkurtit, pas daljes së “Fifty Shades of Grey” në kinema.

Orlando Bloom dhe Demi Moore po frekuentohen
Orlando Bloom dhe Demi Moore po frekuentohen
Orlando Bloom dhe Demi Moore janë afruar shumë me njëri-tjetrin kohët e fundit. 38-vjeçari dhe 52-vjeçarja janë njohur nëpërmjet shoqes së tyre të përbashkët Jennifer Aniston dhe pasioni për jogën i ka bashkuar edhe më shumë.

“Gruaja ime nuk do e shohë filmin”
“Gruaja ime nuk do e shohë filmin”
Bashkëshortja e Jamie Dornan ka vendosur të mos e shikojë filmin ‘Fifty Shades of Grey’, film në të cilin rolin e protagonistit kryesor e luan bashkëshorti i saj.

Maradona me fytyrë të re
Maradona me fytyrë të re
Mediat argjentinase shkruajnë se Diego Armando Maradona i është nënshtruar një ndërhyrjeje estetike në fytyrë për të hequr qeset e zeza poshtë syve dhe tërheqje të lëkurës, ndërsa kanë publikuar edhe një foto.

Modelja 83-vjeçare: Sigurisht që bëj ende seks
Modelja 83-vjeçare: Sigurisht që bëj ende seks
Carmen Dell’Orefice është supermodelja më e vjetër në botë që vazhdon të punojë dhe në kopertinën e revistës ‘New You’ 83-vjeçarja duket e mrekullueshme si gjithmonë.