17:00 TF "100 vitrinat"
17:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Ohajo, kafshët e egra “shëtisin” të lira në qytet
19/10/2011 11:45

Ohajo, kafshët e egra “shëtisin” të lira në qytet
Dhjetëra kafshë të egra, mes të cilëve edhe ujqër dhe tigra, janë larguar nga kopshti zoologjik i Ohajos (SHBA) dhe janë të lira në qytet.

Pasi qytetarët lajmëruan policinë, agjentët gjetën të vdekur në një kafaz pronarin e kopshtit zoologjik, Terry Thompson, por ende nuk dihet me siguri nëse është vrarë nga kafshët.

Në park gjendeshin 48 kafshë ekzotike, 25 prej të cilëve janë vrarë nga agjentët e policisë dhe vazhdojnë të vijnë telefonata nga qytetarë të cilët i ka zënë paniku.

Autoritetet kanë njoftuar banorët e zonës të mos dalin nga shtëpitë. Edhe pjesëtarë të stafit të parqeve të tjera të Ohajos po ndihmojnë në kapjen e kafshëve të arratisura.

/ Top ChannelLajmet kryesore

Ohajo, kafshët e egra “shëtisin” të lira në qytet Samiti për Ballkanin në Berlin
Merkel: Të intensifikojmë bashkëpunimin BE-Ballkan
Braçe: Kuvendi s’e shkarkon dot Fullanin
Ekzekutohet me bombë ndërtuesi
Arrestohet kryeplaku i fshatit Bruçaj
Forcimi i arsimit profesional
“Standardet” e tregut në Tiranë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Vjedhja e Bankës, Aksioni anti-droge, Kriza greke, Arsimi, Vrasja e bankierit, Aksidente rrugore, Lindja e Mesme
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.