17:00 TF "100 vitrinat"
17:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Durrës, mbyten dy të rinj
02/04/2012

Durrës, mbyten dy të rinj
Polumbarët e repartit RENEA nisën kërkimet në orët e para të mëngjesit në vendin ku një ditë më parë u mbytën dy të rinj.

Ata ishin duke mbledhur kanaçe te grumbulluara nga ujërat e lumit. Ne kete pike te lumit grumbullohen mbeturinat urbane qe hidhen ne lume nga zonat e banuara. Dy te rinjte kane qene siper nje platforme artificiale te krijuar nga mbeturinat, kur jane zhytur ne uje duke humbur jeten.

Viktimat jane Ervis Sali dhe Bledar Sinometi. Sipas burimeve policise, njëri prej tyre ka rrëshqitur aksidentalisht në lumë, ndërsa shoku i tij me ta parë ka tentuar t’i vijë në ndihmë, por as ai nuk ka mundur të dalë prej lumit, pasi janë tërhequr nga rrjedha e ujit. Me mbledhjen dhe shitjen e bidonave të plastikës të rinjtë siguronin jetesën.

/ Top Channel

Më shumë nga kronika
Masakër në pyjet e veriut
Banorët e zonave në veri të vendit, të lidhur me kryetarët e komunave, po i shkaktojnë një katastrofë të vërtetë natyrore pyjeve, prej disa vitesh dhe pa ndërprerje.
Asgjesohen parcelat me kanabis
Policia e Gjirokastrës ka asgjesuar 300 rrënjë kanabis sativa në zonën e fshatit Krahës në Tepelenë si dhe arrestoi në flagrancë katër persona si kultivues.
Në pranga dy nga “grupi i zjarrit”
Shkon në dy numri i të arresturave të “grupit të zjarrit” të cilët pak ditë më parë qëlluan me armë në drejtim të helikopterit të policisë gjatë aksionit “anti-kanabis” në Dukagjin.
Kamioni përplas motorin, vdes drejtuesi
Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Peqin, pranë fshatit Pajovë.
SHKB prangos efektivin e Velipojës
Një oficer policie në qarkun e Shkodrës është arrestuar nga kolegët e tij pasi ka rezultuar se është përfshirë në një skandal seksual.


Lajmet kryesore

Durrës, mbyten dy të rinj
Helikopteri ngel në Dukagjin
U qëllua ditën e dytë të operacionit, policia planifikon evakuimin
Konferenca e Berlinit për Ballkanin
Masakër në pyjet e veriut
Anulohen lejet e paligjshme
Nishani dekreton Ermonela Felajn
Korçë, nuk ka dru zjarri
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Aksioni anti-droge, Aksidente rrugore, Lindja e Mesme, Vjedhja e Bankës, Kriza greke
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.