12:23 "Top Story" R
14:00 TN "Guximi i nje gruaje"
Programi i plote
PUBLICITET
Celsi-Bajern, “armiku i armikut tim, është miku im”
30/04/2012 17:50

Dy finalistet e Ligës së Kampioneve, që më 19 maj do të jenë kundër njëra-tjetrës për të diskutuar nëse “kupa me veshë të gjatë” do të udhëtojë drejt Londrës apo do të qendrojë në “Alianz Arena”, për momentin janë aleatë.

Dy skuadrat mund të përgatisin një dosje që do t’i paraqitet UEFA-s ku të kërkohet heqja e kartonave të verdhë të marra në gjysmëfinale, kartona që privojnë nga ndeshja finale, disa lojtarë titullarë, si nga Bajerni, ashtu dhe nga Celsi.

Në finalen Celsi-Bajern 6 lojtarë titullarë për të dyja ekipet, mund të mungojnë për shkak të kartonave. Trajneri i bluve të Londrës, Roberto Di Mateo tha se mund të përpilohet një kërkesë e përbashkët me bavarezët për heqjen e kartonave, megjithëse kjo ka pak gjasa të ndodhë.

“Nëse ka një mundësi reale ne do ta konsiderojmë seriozisht, por mendoj se shanset për një gjë të tillë, janë mjaft të vogla”, deklaron Di Mateo.

Përvec Terry-t, që mori karton të kuq për një gjest anti-sportiv, në finale, nëse UEFA nuk fal, do të mungojnë Ivanovic, Ramirez dhe Raul Meireles për Celsin, ndërsa në kampin e bavarezëve do të mungojnë Badstuber, Alaba dhe Luis Gustavo. / Top ChannelFacebook


Më shumë nga futbolli
Barcelona, Neymar-Alba, fund sezonit?
Telashet s’kanë të sosur për Barcelonën, e cila tashmë i ka thënë lamtumirë Champions-it dhe Kupës së Mbretit, ndaj 2 rivalëve madrilenë Atletico-Real, teksa është edhe pas tyre në garën për titullin në La Liga.
Tifozët inkurajojnë Bayern
Dalja në finalen e Kupës së Gjermanisë ka rritur shpresat e tifozëve të Bajernit se skuadra e Guardiolës do të përsërisë sezonin e kaluar, ku nën drejtimin e Jup Hejnkes morën 3 kupa.
Klopp largohet nga konferenca, duhej të urinonte
Jurgen Klopp u largua në mes të konferencës për shtyp që po jepte së bashku me Dieter Hecking pas takimit Borussia Dortmund-Wolfsburg, e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Gjermanisë, e përfunduar me rezultatin 2-0 për verdhezinjtë.
Bayern-Dortmund, finalja e Kupës së Gjermanisë
Bayern Munchen mundi me lehtësi skuadrën e Kaiserslautern me rezultatin 5-1 dhe do të luajë finalen e Kupës së Gjermanisë ndaj Borussia Dortmund në atë që do të jetë ndeshja mbyllëse e sezonit në Gjermani.
Barcelona, tifozët: Jeni mercenarë!
Skena u përsërit. Ashtu siç ndodhi pas humbjes në kampionat ndaj Granadës, një grup tifozësh të Barcelonës u mblodh përsëri në afërsi të stadiumit Camp Nou për të kritikuar futbollistët e klubit katalanas pas humbjes ndaj Realit të Madridit në finalen e Kupës së Mbretit.


Lajmet kryesore

Celsi-Bajern, “armiku i armikut tim, është miku im” Basha: Konsensus, ndryshe kaos
“Qeveria, në dijeni të trafiqeve në infrastrukturat ushtarake”
Konferenca Kombëtare e Gjyqësorit
Aksion i emergjencave civile
Patos, kapet i shumëkërkuari Ilir Hoxha
Mazhoranca i jep fund pritjes së opozitës
Të tjera para nga “Piramidat”
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Akuzat për ushtrinë, Eksplozivi, Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Aksidente rrugore, Irani
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.