03:35 Film "E dashur armike"
05:35 "Pasdite ne TCH" R
Programi i plote
PUBLICITET
Himariotët lutje për viktimat
22/05/2012

Me tufa lule e qirinj në duar, dhjetra banorë të Himarës, gra dhe vajza i janë drejtuar sot vendit të tragjedisë ku humbën jetën 13 persona, 11 nga të cilat studente.

Banorët e Himarës me lotë në sy, kanë vendosur lulet në vendin ku vetëm pak orë më parë autobuzi doli nga rruga dhe përfundoi në greminë.

Nxënësit e shkollave të Himarës kanë vënë tufa me lule në vendin ku bashkëmoshatarët e tyre humbën jetën në këtë aksident.

Lutja e tyre është drejtuar nga dy klerikë të kishës ortodokse të Himarës që janë lutur për viktimat e kësaj tragjedie dhe është ndjekur nga dhjetra banorë të Himarës, por edhe kalimtarë që janë ndalur për pak minuta në këtë vend.

Ndërkohë në autobusin e tragjedisë ekspertët e policisë rrugore dhe prokurorisë kanë vijuar punën me ekspertizën për të mësuar shkaqet e kësaj tragjedie të rëndë.

Autobusi me 33 persona në bord ka ecur përgjatë kësaj rruge shumë të pjerrët dhe në një prej kthesave më të forta mjeti është përplasur e më pas ka dalë nga rruga.

/ Top Channel

Më shumë nga kronika
Operacioni anti-kanabis “Dukagjini”
Pas një udhëtimi rreth dy orë me makinë nga Shkodra, automjetet e policisë ndalen në vendin e quajtur Karma e Kirit për të zbritur e për t’u ngjitur disa herë në rrëpira dhe humnera.
Hetimet për atentatin me eksploziv
Hakmarrja është pista më e mundshme e ekzekutimit të një dite më parë të 42-vjeçarit Isuf Brahimaj në qytetin e Vlorës. Policia dhe prokurorët kanë gjetur se viktima ka përdorur edhe dy mbiemra të tjerë.
Fier, atentat ndaj 49-vjeçarit
Një 49-vjeçar është sulmuar me armë zjarri në orët e vona të ditës së enjte në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:15 minuta në një lokal në lagjen “29 Nëntori”, kur një person ende i paidentifikuar ka hyrë në lokalin e shtetasit Jorgaq Kume dhe ka qëlluar disa herë nsaj tij.
Durrës, protesta për shatërvanin
Bashkia e Durresit ka nisur punën për rikonstruksionin e sheshit qendror. Ky projekt ka shkaktuar shumë debate për shkak se parashikon heqjen e shatërvanit 86-vjeçar në qendër të tij.
Durrës, sekuestrohen 110 kg marijuanë
Një sasi prej 110 kilogramë marijuane është kapur nga Policia e Durrësit në një aksion të koduar me emrin “Stacioni”.


Lajmet kryesore

Himariotët lutje për viktimat Armët e Shqipërisë mbërrijnë në Irak
Ngarkesa e parë u transportua me një avion ushtarak kanadez
Arrestohen edhe 7 punonjës të BSH-së
Rama: Mundësi të mëdha për rajonin
Rrëzohen të gjitha dekretet e Presidentit
“Na qëlloi një burrë me uniformë serbe”
Itali, ekzekutohet me 3 plumba shqiptari
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Vjedhja e Bankës, Aksioni anti-droge, Lindja e Mesme, Vrasje, Arsimi, Siria
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.