10:27 TN "Guximi i nje gruaje"
11:27 TF "100 vitrinat"
Programi i plote
PUBLICITET
Galliani: Thiago Silva nuk shitet
23/05/2012 13:20

Galliani: Thiago Silva nuk shitet
“Do të bëjmë çdo gjë që është e mundur për t’i rezistuar tundimit për të shitur Thiago Silva.” Këto janë fjalët e Adriano Galliani, i cili qetëson tifozët e Milanit të cilët i frikësohen idesë së shitjes së mbrojtësit brazilian.

“Kemi një “sulm” të të gjitha klubeve të pasura të botës, por Thiago është i lumtur tek Milani dhe ne do mundohemi t’i rezistojmë ofertave”, deklaroi administratori i deleguar i Milanit.

Duke folur për Zlatan Ibrahimovic, Galliani theksoi: “Pas ndeshjes me Novarën erdhi në shtëpinë time dhe biseduam për dy orë. Nuk ka asnjë problem me të dhe nëse do të kishte do e kisha marrë vesh nga ai ose nga agjenti i tij të cilin e takoj çdo ditë.”

Në lidhje me merkaton e kuqezinjve, Galliani bëri të ditur: “Maxi Lopez nuk do të jetë më lojtari ynë sepse nuk mund ta blejmë. Jemi të kënaqur edhe me Robinho e për këtë arsye i kemi rezistuar ofertave nga Brazili për të.”

/ Top Channel


Më shumë nga futbolli
Vazhdojnë hetimet ndaj Messi-t
Një gjykatë spanjolle vendosi të vazhdojë më tej në hetimin e ngritur kundër Lionel Messi për evazion fiskal, pavarësisht rekomandimit të prokurorit të çështjes për rrëzimin të akuzave.
Kaka’ shënon në debutimin me Sao Paulon
Ka nisur zyrtarisht aventura e re e brazilianit Kaka’ larg Europës dhe Milanit. Fituesi i Topit të Artë në vitin 2007 ka debutuar me fanelën e Sao Paulos në Brasileirao dhe shënoi në humbjen e skuadrës së tij me rezultatin 2-1 nga Goiasi.
“Pushtim” fushe për një “selfie” me Balotellin
Edhe pse në fushë Milani nuk shihet me sy, lojtarët kuqezinj vazhdojnë të jenë shumë të dashur për tifozët.
Milani, një tmerr i vërtetë
Milani shkatërrohet edhe në miqësoren e dytë të turneut Guinnes Cup. Në Pitsburg, kuqezinjtë munden nga rezervat e Manchester City me rezultatin 5-1 dhe në dy ndeshje kanë pësuar plot 8 gola duke shënuar vetëm 1 (ndeshjen e parë e humbën 3-0 ndaj Olimpiakosit).
F1, Alonso: Rrezikuam dhe na doli mirë
Fernando Alonso ishte i lumtur në përfundim të Cmimit të Madh të Hungarisë pasi arriti të mbyllte garën në vendin e dytë, si kurrë më parë gjatë këtij sezoni. Spanjolli i Ferrarit pranoi se vetëm një garë e çmendur si kjo mund ta ngjiste në podium.


Lajmet kryesore

Galliani: Thiago Silva nuk shitet Rikthehet normaliteti në Kakavijë
Riparohet defekti i palës greke, rinis qarkullimi
Si u zgjidh marrëveshja me CEZ
Valë bombardimesh në Gaza
SHBA: Rusia shkeli Traktatin e raketave
Nisma globale për viktimat e luftës
Arvizu: Kompromis për reformën
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Ukraina, Reforma territoriale, Tragjedia ajrore, Vjedhja e Bankës, Integrimi, Turizmi, Energjia, Siria
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.