20:56 Serial "Borxhiat 2"
22:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Të varfërit me veshje luksoze
11/06/2012 12:45

Të varfërit me veshje luksoze
Fotografi Daniele Tamagni paraqet në një ekspozitë interesante meshkujt e Brazaville, kryeqytetit të Republikës Demokratike të Kongos, të cilët edhe pse janë të varfër vishen me rroba shumë të shtrenjta.

Këta burra ia dedikojnë të gjithë pasurinë e pakët që kanë rrobave luksoze dhe përzgjedhja e tyre nuk ka të bëjë me stilin, por më shumë konsiderohet si një fe për banorët e vendit afrikan.Kontrasti mes rrobave të bukura dhe vendit ku jetojnë është tërheqja kryesore e ekspozitës që do të çelet më 22 korrik në Galerinë e Arteve të Bukura në Madrid.
/ Top Channel

Lajmet kryesore

Të varfërit me veshje luksoze Fullani: S’kam përgjegjësi ligjore
“Vjedhja, akt i izoluar. Sistemi funksionoi, gaboi njeriu”
Vjedhja në BSH, Fullani në Kuvend
Meta: Grabitja nuk cënon rolin e BSH
Grupi PS, debate për policinë
Fyen Berishën, shkarkohet diplomati kosovar
PD: Rama i bën dhuratë Frrokut
Më të lexuarat
Temat e ditës
Vjedhja e Bankës, Ukraina, Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Arsimi, Tragjedia ajrore, Kriza Financiare, Turizmi, Energjia, Reformat
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.