15:41 Select
17:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Fier, grabitet agjendaria
05/07/2012

Fier, grabitet agjendaria
Vidhet me maska dhe armë në mes te dites një argjendari ne qender te qytetit te Fierit. Keqberesit kane goditur pronarin dhe kane mundur te marin me vete rreth 2 kilogramë flori.

Rreth ores 11.30 minuta dy persona te maskuar dhe te pajisur me nje kallashnikov jane afruar qetesisht argjendarise, qe ndodhet vetem 50 metra larg qendres se qytetit, ne bulevardin kryesor “Jakov Xoxa”. Deshmitaret thane se dy personat te maskuar kane ecur ne kembe ne trotuarin prane argjendarise dhe kane hyre me shpejtesi ne brendesi te saj.

Nen kercenimin e armeve ata kane marre metalet e shtrenjta, dhe kane dale te maskuar nga argjendaria dhe qetesisht kane marre mjetin motoçiklete qe e kishin parkuar perballe argjendarise, duke u larguar drejt periferise se qytetit.
/ Top ChannelMë shumë nga kronika
Sërish armë ndaj policisë në Dukagjin
Në ditën e tretë të operacionit masiv anti-kanabis në zonën e Dukagjinit është hapur sërish zjarr ndaj forcave të policise në komunën Pult, por fatmirësisht nuk pati të lënduar.
Skema e Lazaratit në Veri të vendit
Policia e Shtetit do të ndërmarrë një tjetër operacion të vështirë në Veri të vendit, i njëjtë si ai në Lazarat.
Operacioni anti-kanabis në Veri
Policia e Shtetit ka nisur një operacion  masiv për asgjesimin e lëndëve narkotike kanabis sativa në zonat e thella malore të Qarkut Shkodër.
Plagosen tre pelegrinë
Pelegrinazhi që ka nisur në malin e Tomorit është shoqëruar me një aksident me pasojë plagosjen e rëndë të tre pelegrinëve.
Durrës, kapen 500 kg hashash
Rikthehet trafiku i ngarkesave të mëdha me bimë narkotike nga Porti Detar i Durrësit.


Lajmet kryesore

Fier, grabitet agjendaria Sërish armë ndaj policisë në Dukagjin
Shpallen në kërkim 10 persona, 100 mijë euro për atë që japin informacion. Tahiri: Aksioni, deri në bimën e fundit
Braçe: Fullani refuzon Kuvendin
“Nishani, jo garant i unitetit kombëtar”
PD vijon denoncimin e emërimeve
Nis zbatimi i ligjit të ri anti-duhan
Qeveri-Bashki, replika për lejet e ndërtimit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Aksioni anti-droge, Ukraina, Arsimi, Lindja e Mesme, Turizmi, Vjedhja e Bankës, Reforma territoriale
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.