04:00 Serial "Vrases me pagese" R
05:00 "Pasdite ne TCH" R
Programi i plote
PUBLICITET
Vrasje mafioze në Pejë
06/07/2012

Vrasje mafioze në Pejë
Një vrasje e tipit mafioz ka ndodhur të enjten  në aksin rrugor Pejë – Rugovë. Një person është gjetur i vrarë me armë zjarri në automjetin e tij.

Hetuesit kanë bërë kqyrjen e vendit të ngjarjes dhe inicimin e procedurave të rastit. Sipas hetimeve paraprake viktima  është shtetasi i Kosovës, 31-vjecari Gazmend Beqiri banues në Pejë. Ai po levizte me automjetin e tij Xhip ngjyrë kafe në drejtim të Rugovës, kur i kanë zënë pusi dhe e kanë qëlluar me armë automatike.

Hetuesit kanë mbledhur prova dhe dëshmi nga vendi i ngjarjes të cilat do t’i ekzaminojnë dhe hetimet janë shtrirë në disa pista. Me vendim të Prokurorit te Qarkut-Pejë trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për autopsi.


/ Top ChannelFacebook


Më shumë nga Kosova
EULEX, mandat edhe për 2 vjet
Zgjatja e misionit të EULEX-it edhe për një periudhë 2 vjeçare, por edhe aktualiteti në lidhje me Gjykatën Speciale që do të krijohet dhe mandati i saj është kryefjalë në Prishtinë.
Ekonomia informale në Kosovë
“Ekonomia informale, strategjia dhe lufta kundër saj” ishte tema që bashkoi pjesëtarë të shoqërisë civile, përfaqësues biznesesh dhe drejtues institucionesh në një tryezë diskutimi.
Gjykata, Ashton i përgjigjet Jahjagës
Në përgjigjen që shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton i ka kthyer presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, nuk jepet një kohë e përcaktuar për përfundimin e misionit të Gjykatës Speciale për krimet e luftës.
Kosova ndryshon ligjet e drejtësisë
Qeveria e Kosovës ka miratuar pakon e ndryshimeve ligjore që i hap rrugë vazhdimit të misionit të EULEX-it edhe për dy vitet e ardhshme. Kabineti qeveritar ka miratuar ndryshimet e nevojshme në të gjitha ligjet e fushës së drejtësisë, ku duhet të parashihet roli dhe përgjegjësia e zyrtarëve të EULEX-it në institucionet e drejtësisë.
EULEX kritikon krerët e komunave serbe
Misioni i Bashkimit Europain në Kosovë, EULEX ka regauar pas deklartatave të krerëve të komunave serbe në veri, lidhur me arrestimin e Radovan Radiç, i dyshuar për vrasjen e policit Enver Zymberi dhe disa vepra të tjera penale.


Lajmet kryesore

Vrasje mafioze në Pejë Të gjithë kritikojnë Gjyqësorin
Zaganjori: Zvarritje, vendime të padrejta… Naço: Gjyqtarët, jo sipas humorit të KLD
“Të shqyrtohen 100 vendime gjyqësore”
Balla: Deklaratën e dështoi Berisha
Rreziku i rikthimit të vizave
BSH: Rikthehet optimizmi në ekonomi
Sërish tritol në komisariatin e Fushë Krujës
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Akuzat për ushtrinë, Reforma territoriale, Statusi, Irani, Turizmi
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.