03:35 Film "Puthja e pare"
05:35 "Pasdite ne TCH" R
Programi i plote
PUBLICITET
Vrasje mafioze në Pejë
06/07/2012

Vrasje mafioze në Pejë
Një vrasje e tipit mafioz ka ndodhur të enjten  në aksin rrugor Pejë – Rugovë. Një person është gjetur i vrarë me armë zjarri në automjetin e tij.

Hetuesit kanë bërë kqyrjen e vendit të ngjarjes dhe inicimin e procedurave të rastit. Sipas hetimeve paraprake viktima  është shtetasi i Kosovës, 31-vjecari Gazmend Beqiri banues në Pejë. Ai po levizte me automjetin e tij Xhip ngjyrë kafe në drejtim të Rugovës, kur i kanë zënë pusi dhe e kanë qëlluar me armë automatike.

Hetuesit kanë mbledhur prova dhe dëshmi nga vendi i ngjarjes të cilat do t’i ekzaminojnë dhe hetimet janë shtrirë në disa pista. Me vendim të Prokurorit te Qarkut-Pejë trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për autopsi.


/ Top Channel

Më shumë nga Kosova
Thaçi: Do vijojmë dialogun me Serbinë
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar në Samitin e Berlinit se Prishtina zyrtare është e gatshme të vazhdojë bisedimet me Serbinë, të cilat sipas tij rezultuan vitin e kaluar me një marrëveshje historike mes dy popujve dhe dy vendeve pas 1 shekulli konflikt.
VV-ja, protestë para Gjykatës Kushtetuese
Aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje zhvilluan një aksion simbolik në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës kundër vendimit të këtij institucioni për zgjedhjen e kryeparlamentarit.
Policia serbe plagos një kosovar
Policia e Kosovës konfirmon incidentin e armatosur në kufirin e Kosovës me Serbinë, por thotë se ka informacione për vetëm një shtetas të Kosovës të plagosur.
Mustafa: Rruga e koalicionit është e drejtë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se situata e re e krijuar në Kosovë është shprehje e demokracisë së brishtë dhe e nevojës për ndërtimin e një demokracie të re.
Zgjedhja e kryeparlamentarit
Koalicioni pas zgjedhor, LDK-AAK-Nisma do t’i krijojë mundësinë Partisë Demokratike të Kosovës për ta propozuar kandidatin për kryetar kuvendi, por jo edhe për ta zgjedhur atë.


Lajmet kryesore

Vrasje mafioze në Pejë Kapitull i ri i Ballkanit me BE-në
Merkel-Barroso: Ju mbështesim në anëtarësimin. Rama: BE, një frymëzim. Përgjimet, asnjë ndikim në marrëdhëniet tona
Fier, qëllohet me armë zjarri 49-vjeçari
Braçe: Kuvendi s’e shkarkon dot Fullanin
Basha flet për vjedhjen në BSH
Basha pret Mediun në bashki
Dukagjin, edhe 1.350 rrënjë të asgjesuara
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Vjedhja e Bankës, Aksioni anti-droge, Kriza greke, Vrasja e bankierit, Arsimi, Lindja e Mesme
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.