12:23 Serial "Borxhiat 2" R
14:00 Serial "Nikita" R
Programi i plote
PUBLICITET
Vrasje në qytetin e Vlorës
05/09/2012 00:04

Vrasje në qytetin e Vlorës
Një 28-vjeçar u ekzekutua të martën afër mesnatës, me arme zjarri, në qytetin e Vlorës. Viktima është Amarildo Delaj dhe ngjarja ka ndodhur në lokalin e tij pranë rrugës së në lagjen '28 Nëntori'. Dy persona që ishin më të në tavolinë janë plagosur nga breshëria e plumbave që u lëshua mbi të riun.

Autori i eshte afruar lokalit nga rruga kryesore ka levizur me tej per ne brendesi te pallatit ku fushëpamja në korridorin e krijuar mes pallatit dhe lokalit me fasade xhami ishte mjaft e qartë. Autori ka qëlluar nga përtej xhamit me një arme kallashnikov ndaj 28-vjeçarit që ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Ndersa dy persona te tjere kane ngelur te plagosur. Policia ka gjetur rreth 18 gezhoja ne vendngjarje, ne pjesen jashtme te lokalit. Mesohet se autori ka qene me kapele dhe eshte larguar ne brendesi te pallateve.
Motivet s'jane ende te qarta. Dyshohet konflikt pronesie por nuk perjashtohen edhe pistat e tjera./ Top Channel
Vrasje

Dhërmi, vranë kamarierin, 3 në pranga
Tropojë, vrasje me armë zjarri
Plagoset me armë zjarri në banesë 40-vjeçari


Më shumë nga kronika
Durrës, sekuestrohen 110 kg marijuanë
Një sasi prej 110 kilogramë marijuane është kapur nga Policia e Durrësit në një aksion të koduar me emrin “Stacioni”.
Bombula shkatërron shtëpinë
Shpërthimi i një bombule gazi paraditen e sotme në qytetin e Vlorës i mori jetën një 70-vjeçari. Viktima është Rrapo Halili, banues në lagjen 24 maji në Vlorë.
Pogradec, gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve
Polumbarët e policisë kanë arritur të gjejnë trupat e pajetë të dy të rinjve që u mbytën dje në liqenin e Pogradecit.
Ekzekutohet me bombë ndërtuesi
Një atentat me bombë të telekomanduar i mori jetën sot një 42-vjeçari në qytetin e Vlorës. Viktima është Isuf Brahimaj, banues në fshatin Sherishtë.
Vrasja e Santos, shkarkohet polici
Efektivi i Policisë së Shtetit, Tonin Qepuri, i cili ishte i pranishëm në momentin e vrasjes së bankierit Artan Santo, është shkarkuar nga detyra.


Lajmet kryesore

Vrasje në qytetin e Vlorës
Ekzekutohet me bombë ndërtuesi
Vlorë, shpërthimi i telekomanduar plagos rëndë një 19-vjeçare
Braçe: Banka duhet të përgjigjet para Kuvendit
Pogradec, gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve
Shkodër, arrestohet kryeplaku i fshatit Bruçaj
Bombula shkatërron shtëpinë
Durrës, sekuestrohen 110 kg marijuanë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Vjedhja e Bankës, Ukraina, Lindja e Mesme, Aksioni anti-droge, Aksidente rrugore, Vrasja e bankierit, Kriza greke
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.