08:07 Serial "Komploti" R
09:00 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Lezhë, vdes punëtori i ndërtimit, ra nga lartësia
11/09/2012

Lezhë, vdes punëtori i ndërtimit, ra nga lartësia
Një 50-vjeçar lezhjan ka humbur jetën aksidentalisht, teksa punonte në një pallat në ndërtim. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të qytetit të Lezhës.

Burimet policore sqaruan se Gjeto Leka, 50 vjeç, i cili punonte prej disa vitesh në ndërtim, ka qenë duke punuar në katin e shtatë të një pallati, kur skela mbi të cilën ai punonte është shkëputur papritur.

50-vjeçari është rrëzuar përtokë dhe me gjithë përpjekjet e kolegëve të tij për ti dhënë ndihmën e parë, ai ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. Policia ka nisur hetimet nëse janë respektuar kushtet e sigurisë teknike dhe ka shoqëruar disa nga dëshmitarët e ngjarjes. / Top Channel

Më shumë nga kronika
Operacioni anti-kanabis “Dukagjini”
Pas një udhëtimi rreth dy orë me makinë nga Shkodra, automjetet e policisë ndalen në vendin e quajtur Karma e Kirit për të zbritur e për t’u ngjitur disa herë në rrëpira dhe humnera.
Hetimet për atentatin me eksploziv
Hakmarrja është pista më e mundshme e ekzekutimit të një dite më parë të 42-vjeçarit Isuf Brahimaj në qytetin e Vlorës. Policia dhe prokurorët kanë gjetur se viktima ka përdorur edhe dy mbiemra të tjerë.
Fier, atentat ndaj 49-vjeçarit
Një 49-vjeçar është sulmuar me armë zjarri në orët e vona të ditës së enjte në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:15 minuta në një lokal në lagjen “29 Nëntori”, kur një person ende i paidentifikuar ka hyrë në lokalin e shtetasit Jorgaq Kume dhe ka qëlluar disa herë nsaj tij.
Durrës, protesta për shatërvanin
Bashkia e Durresit ka nisur punën për rikonstruksionin e sheshit qendror. Ky projekt ka shkaktuar shumë debate për shkak se parashikon heqjen e shatërvanit 86-vjeçar në qendër të tij.
Durrës, sekuestrohen 110 kg marijuanë
Një sasi prej 110 kilogramë marijuane është kapur nga Policia e Durrësit në një aksion të koduar me emrin “Stacioni”.


Lajmet kryesore

Lezhë, vdes punëtori i ndërtimit, ra nga lartësia
Armët e Shqipërisë mbërrijnë në Irak
Ngarkesa e parë u transportua me një avion ushtarak kanadez
Arrestohen edhe 7 punonjës të BSH-së
Rama: Mundësi të mëdha për rajonin
Rrëzohen të gjitha dekretet e Presidentit
“Na qëlloi një burrë me uniformë serbe”
Itali, ekzekutohet me 3 plumba shqiptari
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Vjedhja e Bankës, Aksioni anti-droge, Lindja e Mesme, Vrasje, Arsimi, Siria
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.