10:27 TN "Guximi i nje gruaje"
11:27 TF "100 vitrinat"
Programi i plote
PUBLICITET
Galliani: Pato kthehet shpejt
11/09/2012 21:35

Galliani: Pato kthehet shpejt
Pas një jave pushimi për ndeshjet e kombëtareve, Adriano Galliani është gati për rinisjen e Serisë A, ku Milani i tij do të presë Atalantën ditën e shtunë.

“Po stërvitemi mirë dhe jemi gati për shtatë ndeshjet që do të luajmë në 21 ditët e ardhshme”, u shpreh administratori i deleguar i kuqezinjve.

Pato është gati për tu rikthyer pas dëmtimit disa ditë para fillimit të sezonit: “Po stërvitet mirë dhe rekuperimi i tij pritet shumë shpejt.”

Në lidhje me trajnerin Allegri, Galliani u shpreh: “Marrëdhënia është e qetë. Në fund të fundit kam qenë unë ai që e kam dashur në stolin e Milanit.”

/ Top Channel


Më shumë nga futbolli
Vazhdojnë hetimet ndaj Messi-t
Një gjykatë spanjolle vendosi të vazhdojë më tej në hetimin e ngritur kundër Lionel Messi për evazion fiskal, pavarësisht rekomandimit të prokurorit të çështjes për rrëzimin të akuzave.
Kaka’ shënon në debutimin me Sao Paulon
Ka nisur zyrtarisht aventura e re e brazilianit Kaka’ larg Europës dhe Milanit. Fituesi i Topit të Artë në vitin 2007 ka debutuar me fanelën e Sao Paulos në Brasileirao dhe shënoi në humbjen e skuadrës së tij me rezultatin 2-1 nga Goiasi.
“Pushtim” fushe për një “selfie” me Balotellin
Edhe pse në fushë Milani nuk shihet me sy, lojtarët kuqezinj vazhdojnë të jenë shumë të dashur për tifozët.
Milani, një tmerr i vërtetë
Milani shkatërrohet edhe në miqësoren e dytë të turneut Guinnes Cup. Në Pitsburg, kuqezinjtë munden nga rezervat e Manchester City me rezultatin 5-1 dhe në dy ndeshje kanë pësuar plot 8 gola duke shënuar vetëm 1 (ndeshjen e parë e humbën 3-0 ndaj Olimpiakosit).
F1, Alonso: Rrezikuam dhe na doli mirë
Fernando Alonso ishte i lumtur në përfundim të Cmimit të Madh të Hungarisë pasi arriti të mbyllte garën në vendin e dytë, si kurrë më parë gjatë këtij sezoni. Spanjolli i Ferrarit pranoi se vetëm një garë e çmendur si kjo mund ta ngjiste në podium.


Lajmet kryesore

Galliani: Pato kthehet shpejt Rikthehet normaliteti në Kakavijë
Riparohet defekti i palës greke, rinis qarkullimi
Si u zgjidh marrëveshja me CEZ
Valë bombardimesh në Gaza
SHBA: Rusia shkeli Traktatin e raketave
Nisma globale për viktimat e luftës
Arvizu: Kompromis për reformën
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Ukraina, Reforma territoriale, Tragjedia ajrore, Vjedhja e Bankës, Integrimi, Turizmi, Energjia, Siria
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.