17:40 "Pasdite ne Top Channel"
18:32 Game Show
Programi i plote
PUBLICITET
Itali, babë e bir arrestohen me drogë
20/09/2012 01:00

Itali, babë e bir arrestohen me drogë
Dy shqiptarë, babë e bir, janë arrestuar në Itali për posedim kokaine.

Dy shtetasit janë Sherif dhe Armando Demirxhiu, përkatësisht  44 dhe 19-vjec.

Sherif dhe Armando Demirxhiut i’u kap një sasi kokaine në shtëpinë e tyre në shtetin fqinj.

Gjatë kontrollit të ushtruar në apartamentin e shqiptarëve nga ana e organeve të anti-drogës italiane, 44-vjecari tentoi ta fshehë drogën tek e bija 12-vjecare.

Dyshohet se 44-vjecari e ka transportuar kokainën nga Shqipëria 10 ditë më parë.
/ Top ChannelFacebook


Më shumë nga kronika
Shpërthen bombola pranë karburantit
Një bombul gazi ka shpërthyer paraditen e sotme në një banesë në hyrje të qytetit të Shkodrës, në afërsi të një pike karburanti.
“Dhëmb për dhëmb” me policinë
31-vjeçari Alket Palushi doli para gjykatës nën akuzën e kundërshtim të forcave të policisë në gjendje të dehur. Gjykata e shpalli arrestimin e tij të paligjshëm duke urdhëruar lirimin e menjëhershëm të të akuzuarit përballë një mase më të lehtë, atë të detyrimit me paraqitje.
Greqi, lirohen me kusht 4 gardianë
Katër gardianë të burgut të Nigritës, që deponuan të hënën në hetuesi për çështjen e vrasjes nga torturat të të burgosurit shqiptar Ilia Kareli, janë lënë të lirë me kusht deri në gjyq.
Dhërmi, shembet hoteli
Rreth 130 kg eksploziv, e llojit C4, kanë shembur plotësisht një hotel 5-katësh në Dhërmi. Ashtu siç ishte paralajmëruar INUK ka shembur në orën 15:00, përmes shpërthimit të kontrolluar, hotelin 5-katësh që ishte ndërtuar në brezin e parë të rërës.
Artan Didi takim me strukturat e Policisë së Tiranës
Gjatë pasdites së të dielës Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi ka zhvilluar një takim me  strukturat e Policisë së Tiranës.


Lajmet kryesore

Itali, babë e bir arrestohen me drogë 15 vjet nga eksodi tragjik
“Morti” që shënoi fillimin e epokës së bashkimit të shqiptarëve
“Nga eksodi te bashkëpunimi”
Projektligji i ri për sigurimet
Biznesi i ilaçeve kundër ministrisë
Unifikimi i shkollës shqipe
Mbështetje prodhimeve bio
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Siria, Aksidente rrugore, Xhihadizmi, Arsimi, Vrasja ne burg
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.