17:40 "Pasdite ne Top Channel"
18:35 Serial "Smash" R
Programi i plote
PUBLICITET
Kreu i LSI-së, Meta përballë Ramës
20/09/2012

Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim do të verë përballë për postin e kreut të kesaj force politike Ilir Meten, drejtuesin aktual dhe Luan Ramën që mban postin e Sekretarit të Përgjithshëm. 

Kreu i Komitetit Organizator të Konventës Zgjedhore nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili e cilësoi garën si tregues të vleres dhe demokracisë së brendshme në këtë forcë politike.

"Procesi ishte nje proces i hapur, krejtesisht transparent dhe krijoi kete gare, e cila per mendimin tim eshte mjaft e plote, eshte nje gare demokratike dhe gare kualitetesh. Eksperiencat e gjata te zotit te Meta dhe eksperienca e spikatur e zotit Rama garantojne nje pasurim qe LSI perfiton nga nje proces i tille debati", tha Vasili.

"Une do te bej prezent detaje apo shtyllat mbi te cilat mbeshtetet platforma ime, natyrisht do te sjell edhe vleresimin kritik per ate cfare ka bere me mangesi apo cfare nuk ka bere mire LSI-ja dhe permes ketij ballafaqimi te shkojme tek gjykimi i votuesve te LSI-se me ide te qarta, me projekte te qarta, me programe te qarta", tha Rama.

Konventa Kombetare Zgjedhore e Levizjes Socialiste per Integrim do te zhvillohet ne date 27 tetor.


/ Top ChannelMë shumë nga politika
“Reforma, urgjente dhe gjithëpërfshirëse”
Për zëvendëskryeministrin Niko Peleshi, problemet me  drejtësinë janë shqetësimi më i madh i të gjithëve, ndaj reformat për të duhet të jenë gjithëpërfshirëse.
Kalon ligji për policinë, mungojnë ‘rebelët’
Kryetari socialist i komisionit të ligjeve, Fatmir Xhafa u duk shumë i çliruar pasi ligjit me 145 nene për Policinë e Shtetit po i vinte fundi dhe pa kundërshtitë e dy mbledhjeve të fudit, ku deputeti socialist Tom Doshi jo vetëm kundërshtoi ligjin, por akuzoi rëndë ministrin e Brendshëm.
PD: Rama-Meta mbyllën Magjistraturën
Partia Demokratike kundërshtoi sërish reformën në drejtësi të nisur nga mazhoranca duke e cilësuar atë si tentativë për të vënë nën kontroll gjyqësorin.
Basha: Qeveria, 300 ditë mediatike
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha ka inauguruar përfundimin e punimeve në bllokun “Sadik Petrela” në Tiranë, duke bërë të mundur urbanizimin e zonës për 5.000 banorë.
Top Story, reformat e mëdha të mazhorancës
Kuvendi mbylli seancën e kësaj të enjte pa votuar tre nga ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar votash, mes tyre edhe ai për funksionimin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe kjo për shkak të mungesës së pesë deputetëve nga radhët e vetë mazhorancës.


Lajmet kryesore

Kreu i LSI-së, Meta përballë Ramës
Rritet shifra e vjedhjes në BSH
Hetimet, sekret i fortë shtetëror, përfshijnë të gjithë nivelet e Bankës Qendrore
Vjedhja e bankës së shtetit
Paditet penalisht Ndrea Prendi
HEC-et, fillon anulimi për 30 leje
“12 zona industriale, asnjëra nuk funksionon”
Mbështja e agro-përpunimit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Vrasje, Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Drejtësia, Kriza Financiare, Siria, Integrimi, Tragjedia ajrore, Trafiku i droges
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.