15:00 Lajme e Moti
15:35 Select
Programi i plote
PUBLICITET
Tiranë, përplaset autobusi i unazës
22/09/2012 00:15

Tiranë, përplaset autobusi i unazës
Arkiv
Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur në kryeqyet mbërmjen e së premtes në zonën e Porcelanit, teksa një autobus i unazës u përplas me një veturë.

Të tre personat e plagosur ndodheshin në veturë, ndërsa për fat të mirë autobusi sapo kishte lënë turnin dhe në të nuk kishte pasagjerë.  

Të plagosurit janë shoqëruar me urgjencë në Spitalin Ushtarak, me njërin prej tyre në gjendje mjaft të rëndë.

Autobusi i aksidentuar mbante targat TR 4801 U, ndërsa mjeti Rover TR 1010 M.

Nuk ka ende një përfundim zyrtar për shkakun e aksidentit, por nga hetimet paraprake dyshohet për një parakalim të gabuar të Roverit.  

/ Top Channel
Aksidente rrugore

Aksident në aksin Kakavijë-Gjirokastër, 2 viktima
Kamioni përplas motorin, vdes drejtuesi
1 i vdekur, 2 të plagosur në një aksident


Më shumë nga kronika
Asgjesohen parcelat me kanabis
Policia e Gjirokastrës ka asgjesuar 300 rrënjë kanabis sativa në zonën e fshatit Krahës në Tepelenë si dhe arrestoi në flagrancë katër persona si kultivues.
Në pranga dy nga “grupi i zjarrit”
Shkon në dy numri i të arresturave të “grupit të zjarrit” të cilët pak ditë më parë qëlluan me armë në drejtim të helikopterit të policisë gjatë aksionit “anti-kanabis” në Dukagjin.
SHKB prangos efektivin e Velipojës
Një oficer policie në qarkun e Shkodrës është arrestuar nga kolegët e tij pasi ka rezultuar se është përfshirë në një skandal seksual.
Durrës, mbytet fëmija 6-vjeçar
Një fëmijë 6-vjeçar është mbytur këtë të hënë në një nga plazhet e Durrësit, teksa ishte me familjen për t’iu larguar sado pak orëve të vapës.
Gjakmarrja shqiptare transferohet në Zvicër
Krejt papritur në dhomën e lutjeve dëgjohen krisma. M. B., 51 vjeç, një zviceran me origjinë shqiptare, ishte ende duke u lutur. Pastaj disa plumba e godasin në shpinë dhe në kokë. Ai u ekzekutua!


Lajmet kryesore

Tiranë, përplaset autobusi i unazës 
Aksident në aksin Kakavijë-Gjirokastër, 2 viktima
Humbin jetën dy turiste polake
Asgjesohen parcelat me kanabis
Shqipëria armë për kurdët
Venizelos interpelanca për Shqipërinë
Helikopteri ngel në Dukagjin
Aksionet për bllokimin e ndërtimeve pa leje
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Aksioni anti-droge, Vjedhja e Bankës, Aksidente rrugore, Lindja e Mesme
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.