01:35 Select R
02:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Krokodili provon të prishë "festën" e luanëve
19/10/2012 13:45

Krokodili provon të prishë "festën" e luanëve
Ju ka ndodhur ndonjëherë që një darkë e këndshme të prishet nga mbërritja e një të paftuari të padëshiruar?

Një tufe luanësh të uritur u ndodhi teksa ishin duke shijuar vaftin e tyre, mishin e një antilope në brigjet e Nilit në Afrikë. Por befas një krokodil u afrua ngadalë në përpjekje për të shkëputur ndonjë copë.

Nga imazhet e marra, luanët u zunë në befasi dhe të papërgatitur për mbërritjen e të paftuarit.

Megjithatë, reagimi instiktiv ishte i menjëhershëm, Nëna luaneshë, duke dashur të mbrojë të vegjëlit e saj që të mos shndërroheshin në ushqim për krokodilin hidhet në sulm.Pas pak sekondave rezistencë, amfibi dorëzohet dhe vendosë të tërhiqet sërish në ujë, ambientin ku ndjehet më i sigurtë.

/ Top ChannelFacebook


Më shumë nga udhetime
Vendim qeverie për plazhet publike
Në prag të sezonit të ri turistik, Qeveria merr masa për shtimin e plazheve publike, të cilat do të jenë të shpërndara në mënyrë proporcionale me ato private në raportin 20 dhe 80 %.
Lumi i plehrave
Një parajsë tropikale dikur, lumi Citarum në Java të Indonezisë konsiderohet sot si lumi më i ndotur në botë.
Dëborë në pranverë
Pas temperaturave të ngroha dhe pranverore, vendi është përfshirë nga shirat dhe në vendet malore edhe nga dëbora.
“Shkoni në Porto Palermo”
Gazeta prestigjoze online në Shtetet e Bashkuara, “Huffington Post” rendit Porto Palermon në Shqipëri si destinacionin e parë në Europë që ia vlen të zbulohet.
Reklamimi i Shqipërisë turistike
Qeveria ka shpallur sot Konkursit Ndërkombëtar për logon, sloganin dhe strategjinë e re për të promovuar Shqipërinë nëpër botë. Idetë e krijimit të një imazhi të ri të Shqipërisë turistike nga kompani apo individë mund të shfaqen në këtë konkurs që u njoftua i hapur sot nga ministrja e Turzimit, Eglantina Gjermeni.


Lajmet kryesore

Krokodili provon të prishë "festën" e luanëve
Akuzat për ushtrinë zbresin në Kuvend
Berisha: Kemi fakte nga SHIU. Rama: Çojini provat në prokurori
Akuzat për drogë nga Gjadri
Prokuroria: Po verifikojmë akuzat
Ndërron jetë shkrimtari Garcia Marquez
Mazhoranca i jep fund pritjes së opozitës
Ahmetaj, në krye të vizitës në Rumani
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Akuzat për ushtrinë, Eksplozivi, Lindja e Mesme, Arsimi, Irani, Aksidente rrugore, Siria, Reforma territoriale
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.