17:00 TF "100 vitrinat"
17:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Korçë, vritet më armë zjarri një 50-vjeçar
27/10/2012

Korçë, vritet më armë zjarri një 50-vjeçar
Një 50-vjeçar është gjetur i vrarë me armë zjarri në orët e mëngjësit të së shtunës në ambientet e një lokali në rrethin e Korçës.

Sipas njoftimeve paraprake, mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në një lokal në fshatin Vloçisht ku viktima mendohet se ruante ambientet.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e motiveve të vrasjes, gjetjen dhe kapjen e autorëve të krimit të rëndë. Dyshimet e para të uniformave blu bien mbi një përpjekje për të vjedhur, e përfunduar në tragjedi.

Ndërkohë, në qytetin e Durrësit, një 19-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj duke u hedhur nga kati i katërt i një pallati.

Ngjarja që ka shokuar banorët ka ndodhur në lagjen numër shtatët  të qytetit bregdetar. Mësohet se viktima, që jetonte me prindërit në një shtëpi private, ka ngjitur shkallët e pallatit sapo është zgjuar nga gjumi dhe në momentin që ka mbërritur në katin e katërt, është hedhur.

19-vjeçarja u shoqërua menjëherë në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra.

Policia nisi hetimet për të zbardhur motivet që e çuan të renë drejt aktit ekstrem të vetëvrasjes. / Top Channel

Më shumë nga kronika
Durrës, sekuestrohen 110 kg marijuanë
Një sasi prej 110 kilogramë marijuane është kapur nga Policia e Durrësit në një aksion të koduar me emrin “Stacioni”.
Bombula shkatërron shtëpinë
Shpërthimi i një bombule gazi paraditen e sotme në qytetin e Vlorës i mori jetën një 70-vjeçari. Viktima është Rrapo Halili, banues në lagjen 24 maji në Vlorë.
Pogradec, gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve
Polumbarët e policisë kanë arritur të gjejnë trupat e pajetë të dy të rinjve që u mbytën dje në liqenin e Pogradecit.
Ekzekutohet me bombë ndërtuesi
Një atentat me bombë të telekomanduar i mori jetën sot një 42-vjeçari në qytetin e Vlorës. Viktima është Isuf Brahimaj, banues në fshatin Sherishtë.
Vrasja e Santos, shkarkohet polici
Efektivi i Policisë së Shtetit, Tonin Qepuri, i cili ishte i pranishëm në momentin e vrasjes së bankierit Artan Santo, është shkarkuar nga detyra.


Lajmet kryesore

Korçë, vritet më armë zjarri një 50-vjeçar
Samiti për Ballkanin në Berlin
Merkel: Të intensifikojmë bashkëpunimin BE-Ballkan
Braçe: Kuvendi s’e shkarkon dot Fullanin
Ekzekutohet me bombë ndërtuesi
Arrestohet kryeplaku i fshatit Bruçaj
Forcimi i arsimit profesional
“Standardet” e tregut në Tiranë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Vjedhja e Bankës, Aksioni anti-droge, Kriza greke, Arsimi, Vrasja e bankierit, Aksidente rrugore, Lindja e Mesme
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.