03:00 Lajme e Moti
03:35 Film "Kutia"
Programi i plote
PUBLICITET
Topi i Artë, futbollistët e “harruar”
08/01/2013 21:20

Topi i Artë, futbollistët e “harruar”
Paolo Maldini dhe Franco Baresi
Pasi Leo Messi fitoi për herë të katërt çmimin Topi i Artë, gazeta franceze ‘L’Equipe’ publikoi një listë me futbollistët e “harruar” që gjatë karrierës së tyre e kanë merituar të paktën një herë çmimin më të madh individual në botën e futbollit.

Kjo listë përfshin 15 futbollistë ku bien në sy portierët Oliver Kahn e Gianluigi Buffon, mbrojtësit Franco Baresi, Paolo Maldini, Cafu e Alessandro Nesta, mesfushorët David Beckham, Steven Gerrard e Frank Lampard si dhe sulmues të mëdhenj si Alessandro Del Piero, Raul e Thierry Henry.

Ja 17 futbollistët që gazeta e cila akordon çmimin Topi i Artë mendon se është treguar e padrejtë ndaj tyre:

Oliver Kahn (Gjermani)
Gianluigi Buffon (Itali)
Cafú (Brazil)
Franco Baresi (Itali)
Paolo Maldini (Itali)
Lilian Thuram (Francë)
Alessandro Nesta (Itali)
Andres Iniesta (Spanjë)
David Beckham (Angli)
Steven Gerrard (Angli)
Wesley Snejder (Hollandë)
Frank Lampard (Angli)
Thierry Henry (Francë)
Alessandro Del Piero (Itali)
Raul Gonzalez Blanco (Spanjë)/ Top ChannelMë shumë nga futbolli
Ndërron jetë presidenti i Fed. argjentinase
Presidenti 82-vjeçar i Federatës argjentinase të Futbollit, Julio Grondona, ka ndërruar jetë ditën e mërkurë.
Superkupa e Europës i besohet Clattenburg
Anglezi Mark Clattenburg do të gjykojë Superkupën tërësisht spanjolle të Europës, atë që do të zhvillohet mes Realit të Madridit, si fitues i Champions League, dhe Sevillas, si fituese e Europa League, në stadiumin e Kardifit, në Uells, të martën më 12 Gusht.
Konkurrenca në portën e Barcelonës
Claudio Bravo është një nga lojtarët e rinj të Barcelonës 2014-2015. Portieri nga Kili do të luftojë për një vend në formacion me Ter Stegen dhe Masip e kjo gjë sipas tij është shumë e mirë për skuadrën.
Milan, Galliani: Tifozë, kini besim!
Adriano Galliani, në ditën kur mbush 70 vjeç, i drejtohet tifozëve të Milanit pas dy humbjeve të rënda në Guinness Cup, ku kuqezinjtë kanë pësuar 8 gola duke shënuar vetëm 1 (3-0 ndaj Olympiacos dhe 5-1 ndaj Manchester City).
Real-Roma, sherr Pepe-Keita
Miqësorja mes Realit të Madridit dhe Romës pati një sherr mes futbollistëve që pa nisur ndeshja. Keita dhe Pepe patën një mosmarrëveshje në momentin e përshëndetjes protokollare të dy ekipeve dhe u desh ndërhyrja e lojtarëve të tjerë për të mos lejuar përshkallëzimin e sherrit.


Lajmet kryesore

Topi i Artë, futbollistët e “harruar” Rrëshen, shembet tuneli i HEC-it, humbin jetën 3 punonjës
Viktmat janë punonjës të hidrocentralit të “Qafë Mollës”, mes tyre dhe një shtetas turk
Paditet nënkryetari i KLD-së, Elvis Çefa
Fullani: S’kam përgjegjësi ligjore
Meta: Grabitja nuk cënon rolin e BSH
Vjedhja në BSH, Fullani në Kuvend
PD: Rama i bën dhuratë Frrokut
Më të lexuarat
Temat e ditës
Vjedhja e Bankës, Reforma territoriale, Ukraina, Lindja e Mesme, Arsimi, Tragjedia ajrore, Kriza Financiare, Turizmi, Energjia, Reformat
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.