20:07 Serial "Nikita"
20:56 Serial "Misione te fshehta"
Programi i plote
PUBLICITET
Guardiola zgjedh Bayern Munchen
15/01/2013 05:00

Guardiola zgjedh Bayern Munchen
Jo Anglisë! Mes Roman Abramovich dhe sheikut Mansour, Pep Guardiola zgjedh Gjermaninë dhe bie dakord me Bayern Munchen.

Sipas zërave të fundit, ish-trajneri i Barcelonës ka arritur tashmë një marrëveshje me klubin bavarez për sezonin e ardhshëm. Asnjë firmë me Chelsea-n, aq më pak me Manchester City-n apo United. Tekniku katalanas, me shumë mundësi, do të rinisë nga Bundesliga.

Gjatë ditëve të kaluara, vet trajneri zyrtarizoi rikthimin e tij në pankinë: “Do të nis të drejtoj, sepse jam i ri, vetëm 41 vjeç. Nuk kam ende një skuadër, por do të rikthehem në pankinë”.

Guardiola, me rastin e dhënies së trofeut të katërt të “Topit të Artë” Lionel Messi-t, u përgjigj edhe mbi një pyetje direkte mbi gjermanët: “Bayern ka një trajner të madh si Jupp Heynckes”.

Në atë moment fliste për të tashmen, tekniku katalanas, sepse e ardhmja, në Bavari duket se është e tij. / Top ChannelMë shumë nga futbolli
Merret peng babai i Tevezit
Carlos Tevez ka lënë ka lënë seancat stërvitore me Juventusin dhe është nisur menjëherë drejt Argjentinës dhe sipas mediave atje për shkak të rrëmbimit të babait të tij adoptues.
Hera e parë e Realit me fanelën rozë
Real Madrid do të prezantojë për herë të parë fanelën rozë të këtij sezoni dhe këtë gjë do e bëjë në ndeshjen përballë Romës që do të zhvillohet në Dallas (SHBA), në orën 03:15.
Reus refuzon kontratën e re me Dortmund
Marco Reus refuzon të nënshkruajë kontratën e re me Borusian e Dortmundit duke paralajmëruar kështu një tjetër largim të bujshëm nga verdhezinjtë.
Barcelona presion për Kuadradon
Pas Suarezit nga Liverpuli dhe Mathieu nga Valencia, Barcelona është hedhur në sulm për të siguruar edhe shërbimet e Kuadrados, mesfushori i avancuar kolumbian që luan për Fiorentinën në Serinë A.
Vidal drejt Manchester United?
Arturo Vidal dhe Manchester United janë gjithnjë e më pranë. Sipas mediave angleze mesfushori kilen i Juventusit ka arritur marrëveshjen verbale me “Djajtë e Kuq”, ndërkohë që pritet të sqarojë situatën me bardhezinjtë.


Lajmet kryesore

Guardiola zgjedh Bayern Munchen Supergrabitja në Bankën e Shqipërisë
Dyshimi për transferimin e parave jashtë, nën hetim të afërmit e dy të arrestuarve
Kushtetuesja rrëzon Nishanin
Gjiknuri: Presion për çmimin e energjisë
Peleshi: Po rezistojmë për rritjen e çmimit
Kalohet me debate ligji për policinë
PD: Politikat e qeverisë kërcënojnë ekonominë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Turizmi, Ukraina, Energjia, Tragjedia ajrore, Vjedhja e Bankës, Reforma territoriale, Kriza Financiare, Arsimi, Siria
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.