21:03 Serial "Borxhiat 2"
22:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Keira Knightley dhe puna e stërlodhshme
15/01/2013 15:45

Keira Knightley dhe puna e stërlodhshme
Keira Knightley ka pranuar se puna e tepërt e vitit të kaluar i shkaktoi probleme të rënda në mushkëri. Aktorja 27-vjeçare theksoi se ndjente vështirësi në frymëmarrje si pasojë e dëmtimit të një brinje.

Protagonistja e ‘A Dangerous Method’ u shpreh për Harper’s Bazaar: “Nuk e kisha kuptuar që kisha dëmtuar brinjën, kështu që vendosa të vazhdoja punën intensive edhe për një muaj. Nuk shkova të vizitohesha dhe ky ishte budallallëk nga ana ime.”

“Kur po xhiroja, vura re që nuk mundesha më. Fillova jogën për të përmirësuar problemin, por as ajo nuk bëri punë. Nga fundi i vitit të kaluar isha krejtësisht e shkatërruar dhe vendosa të bëja pak pushim”, shtoi Knightley.

Aktorja britanike ka kaluar shumë kohë duke promovuar filmin e saj më të fundit, Anna Karenina, përshtatjen për kinema të kryeveprës letrare të Tolstoit. Tashmë sjo ndodhet në Londër duke iu përkushtuar të fejuarit të saj, James Righton.
/ Top Channel


Më shumë nga kinemaja
Filmat e verës, ofertat dhe dhuratat surprizë të rrjetit të kinemave Imperial
Një lajm i mirë për të gjithë ata që nuk kanë mundësi të udhëtojnë për pushime në bregdet dhe duhet ta kalojnë verën në Tiranë. Është koha kur shtëpitë kinematografike nxjerrin filmat më të mirë.
Woody Allen: Gjithmonë jam i zhgënjyer nga filmat e mi
Woody Allen në një intervistë rreth 35 minuta për “MTV News” ka pranuar se i urren të gjithë filmat që bën, por prej tyre pëlqen vetëm disa skena të veçanta.  Gjatë intervistës nuk u diskutua çështja e abuzimit seksual ndaj vajzës së tij, Daylan Farrow.
Robert Downey Jr. aktori më i paguar për 2014-n
Robert Downey Jr.,  ylli i filmave si “Iron Man” dhe “The Avengers” është kurorëzuar nga revista amerikane “Forbes” si aktori më i paguar  për vitin 2014. Në llogarinë e tij kanë përfunduar 75 milionë dollarë nga qershori i vitit 2013 deri në qershorin e 2014-s.  Dhe duhet të vëmë një bast se filmi i ri “Avengers, Age of Ultron” do të rrisë sërish pasurinë e tij.
Jolie-Pitt së bashku në një film pas 9 vjetësh
Pas 9 vjetësh, Brad Pitt dhe Angelina Jolie kthehen për të luajtur sërish së bashku në një film.
Ndërron jetë aktori James Garner, 86 vjeç
James Garner, ylli amerikan i serive më të ndjekura televizive si “The Rockford Files” dhe “Maverick”, si dhe filmave përfshi “The Great Escape”, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Garner vuante nga një sëmundje që prej vitit 2008, ndërsa ka ndërruar jetë nga një atak kardiak.


Lajmet kryesore

Keira Knightley dhe puna e stërlodhshme
4 burgime përjetë për Dritan Dajtin
Merr fund odisea gjyqësore në Krimet e Rënda për vrasësin e 4 policëve
Rrëzohet dekreti i Nishanit për FA
Shoqata e Komunave kundër reformës
Gjykata Kushtetuese pezullon Mustafën
Edhe Athina ankohet për ndarjen e re
“Shkëputëm krimin nga policia”
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Tragjedia ajrore, Ukraina, Turizmi, Drejtësia, Kriza greke, Vrasje
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.