12:23 "Top Story" R
14:00 TN "Guximi i nje gruaje"
Programi i plote
PUBLICITET
Mourinho, kritika të ashpra Di Marias
15/01/2013 16:40

Mourinho, kritika të ashpra Di Marias
“Më pëlqeu skuadra dhe nuk kam asnjë kritikë”, tha Jose Mourinho pas barazimit 0-0 mes Realit të Madridit dhe Osasunës, por në të vërtetë tekniku portugez i madrilenëve po gënjente para mediave.

Sipas gazetës spanjolle ‘Marca’, Mourinho ka shkarkuar nervat e tij mbi Angel Di Maria, një nga futbollistët që këtë sezon nuk po shfaq nivelin e tij të zakonshëm.

Pas përfundimit të takimit, në dhomat e zhveshjes, “The Special One” iu drejtua argjentinasit me këto fjalë: “Nuk po luan më. Kur merrje më pak para’, vrapoje shumë. Tani që ke rinovuar kontratën, nuk po vrapon fare.”

Ka kohë që Jose Mourinho është i pakënaqur me Di Marian dhe këtë e tregon fakti se nga titullar i padiskutueshëm, sulmuesi i krahut është ulur rregullisht në stol.

Trajneri portugez është i pakënaqur me rendimentin e shumë prej futbollistëve të Realit dhe Di Maria është i fundit që i shtohet listës. Më parë Mourinho është përballur me lojtarë kryesorë të skuadrës si Ozil, Benzema, Sergio Ramos dhe Iker Casillas.
/ Top ChannelMë shumë nga futbolli
Flamurtari zyrtarisht në duart e turqve
“TRK” dhe “Atlasjet” janë pronarët e rinj të Flamurtarit. Pas shumë e shumë bisedimesh tashmë gjithçka është bërë zyrtare. Këshilli Bashkiak i Vlorës i ka dhënë fund “odisesë” së privatizimit të klubit duke i dhënë dritën jeshile kalimit të klubit në duart e turqve që do të jenë dhe drejtuesit e rinj të skuadrës së Flamurtarit.
Ronaldinho: Nuk do ta lë futbollin, kam oferta
Ronaldinho nuk do të tërhiqet nga futbolli dhe ka njoftuar se së shpejti do të bëjë të ditur se ku do të luajë sezonin e ardhshëm.
Inter, mungojnë edhe dy blerje
Edhe dy blerje dhe merkatoja e Interit do të mbyllet. Kështu ka thënë Thohir, presidenti i klubit zikaltër, i cili për televizionin zyrtar të Interit është shprehur: “Jemi të kompletuar, mungojnë vetëm një mesfushor dhe një sulmues për të bërë 22 lojtarë.”
Ndërron jetë presidenti i Fed. argjentinase
Presidenti 82-vjeçar i Federatës argjentinase të Futbollit, Julio Grondona, ka ndërruar jetë ditën e mërkurë.
Superkupa e Europës i besohet Clattenburg
Anglezi Mark Clattenburg do të gjykojë Superkupën tërësisht spanjolle të Europës, atë që do të zhvillohet mes Realit të Madridit, si fitues i Champions League, dhe Sevillas, si fituese e Europa League, në stadiumin e Kardifit, në Uells, të martën më 12 Gusht.


Lajmet kryesore

Mourinho, kritika të ashpra Di Marias PD: Ndarja e re, e papranueshme
Basha: Anti-kushtetuese dhe anti-ligjore. Një hartë interesash
Arrestohen 5 punonjës të BSH
FRD: Reforma jo perfekte, por një hap i mirë
Kuvendi miraton reformën territoriale
Grabitja në BSH, në dyshim besimi ndaj institucionit
Miratohet ligji për Policinë e Shtetit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Reforma territoriale, Vjedhja e Bankës, Ukraina, Lindja e Mesme, Tragjedia ajrore, Energjia, Kriza Financiare, Reformat, Turizmi
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.