05:35 "Pasdite ne TCH" R
Programi i plote
PUBLICITET
F1, Hamilton: Asnjë konkluzion
22/02/2013 21:45

F1, Hamilton: Asnjë konkluzion
Lewis Hamilton me Mercedes ishte piloti më i shpejtë i ditës së fundit të testimeve në Montmelo’, por britaniku deklaroi se i ftohti dhe shiu e penguan të bënte më shumë xhiro në pistën spanjolle.

“Moti nuk na lejoi të xhironim aq sa do të bënim në të thatë. Makina po ecën mirë, por në këto kushte atmosferike nuk mund të nxjerrësh asnjë konkluzion”, theksoi Hamilton pas përfundimit të ditës së katërt të testimeve në Barcelonë.

“Sot më shumë u mora me qëndrueshmërinë e makinës në distancat e gjata. Po punojmë mbi një bazë të mirë dhe kjo është e rëndësishme”, shtoi ish-piloti i McLaren.

Në fund, Hamilton tha: “Në testime objektivi im është që të përmirësoj sa më shumë makinën, veçanërisht në ngarkesën aerodinamike.”


/ Top Channel


Më shumë nga Formula 1
F1, Rosberg: Fantastike të fitosh në shtëpi
Nico Rosberg ishte shumë i lumtur pas përfundimit të Cmimit të Madh të Gjermanisë pasi fitorja në garën e shtëpisë i përforcon pozitat në krye të klasifikimit të përgjithshëm të pilotëve.
F1, aksidenti spektakolar i brazilianit Massa
Fati i keq vazhdon ta përndjekë Masën. Nëse para 15 ditësh ishte aksidenti i Raikkonenit që e la jashtë gare, këtë radhë ishte një prekje me Kevin Magnussenin në kthesën e parë të xhiros së parë të Cmimit të Madh të Gjermanisë që e detyroi pilotin veteran të braktiste garën.
F1, Alonso: Jap gjithmonë maksimumin
Fernando Alonso nuk arriti më shumë se vendi i pestë në Cmimin e Madh të Gjermanisë, por tashmë spanjolli i Ferrarit është mësuar me pozicione të tilla.
F1, Hockenheim, Rosberg garon i vetëm
Në Hockenheim, Nico Rosberg u dhuron tifozëve vendas atë që pritej më shumë prej tyre: fitimin e garës për Çmimin e Madh të Gjermanisë me Mercedes-in e tij, që nuk njeh rivalë këtë sezon të Formula 1.
F1, Hamilton: Shpëtova mirë!
Provat zyrtare të Cmimit të Madh të Gjermanisë u ndërprenë në Q1 pas një aksidenti të frikshëm të Lewis Hamiltonit, i cili përplasi Mercedesin e tij pas mureve mbrojtëse. Britaniku humbi kontrollin e makinës për shkak të një problemi me frenat, por fatmirësisht nuk pësoi asnjë dëmtim fizik.


Lajmet kryesore

F1, Hamilton: Asnjë konkluzion
4 burgime përjetë për Dritan Dajtin
Merr fund odisea gjyqësore në Krimet e Rënda për vrasësin e 4 policëve
Rrëzohet dekreti i Nishanit për FA
Shoqata e Komunave kundër reformës
Gjykata Kushtetuese pezullon Mustafën
Edhe Athina ankohet për ndarjen e re
Ligji i ri për Policinë e Shtetit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Tragjedia ajrore, Ukraina, Turizmi, Drejtësia, Vrasje
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.