07:28 Serial "Rregullat e Lojes" R
09:00 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Vasili: LSI, me program të qartë
24/03/2013

LSI deklaroi sot se ka përfunduar hartimin e një programi të qartë dhe realist ekonomik.

Sipas nënkryetarit Petrit Vasili, premtimet e kësaj partie bëhen pikërisht mbi bazën e këtij programi dhe jo thjesht për efekt elektoral.

“Programi është hartuar nën shenjën e një realizmi të thellë, ndryshe nga forcat e tjera politike që kanë qëndrime jo realiste dhe kanë bërë premtime demagogjike që është e pamundur të mbahen”, deklaroi Vasili.

“Cdo element i programit tonë ka pasur një llogaritje të kujdesshme në lidhje me efektet dhe mundësitë financiare për realizimin e tij”, shtoi nënkryetari i LSI-së.

 
/ Top ChannelMë shumë nga politika
Meta pret kryeparlamentarin japonez
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti në një takim delegacionin japonez të udhëhequr nga kreu i Dhomës së Përfaqësuesve të parlamentit japonez, Bunmei Ibuki.
Pallati 20 katësh te Diga
Ervin Bushani, Sekretar për Çështjet Ekonomike në PS, njëkohësisht anëtar i Këshillit Bashkiak të Tiranës për të dytën ditë radhazi denoncoi heshtjen e kryetarit të Bashkisë së kryeqyetit Lulzim Basha për dhënien e lejes së ndërtimit të një pallati 20 katësh pranë Liqenit Artificial.
Video e Sarandës para Kryeministrisë
Në mbrëmje, përfaqësues të Partisë Demokratike shfaqën para Kryeministrisë videoskandalin e Sarandës dhe akuzuan Kryeministrin Rama.
Rama-Basha, replika për punësimin
Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama ka bërë publike rezultatet e Shërbimit Kombëtar përmes zyrave të punës, ku sipas tij deri në fund të qershorit mbërriti zyrtarisht në 43.879 numri i vendeve të reja të regjistruara.
Manjani: Parlamenti të merret me Bankën
Ylli Manjani, nënkryetar i LSI-së, në një intervistë për Top Channel deklaron se përfshirja e parlamentit është e pashmangshme pas skandalit të vjedhjes së mbi 7 miliard lekëve nga Banka e Shqipërisë.


Lajmet kryesore

Vasili: LSI, me program të qartë ISIS ekzekuton reporterin amerikan
Hakmarrja e militantëve kundër bombardimeve amerikane, video-mesazh për Obamën
Agron Cane në burg pa afat
PD: Reagim ndaj skandalit të Sarandës
ISIS ekzekuton reporterin amerikan
Meta pret kryeparlamentarin japonez
Ministria, padi ndaj “Kristal”
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Turizmi, Lindja e Mesme, Arsimi, Siria, Vjedhja e Bankës
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.