21:00 "Top Story"
22:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Filmi i ri i Arnold Schwarzenegger
06/06/2013 16:40

Filmi i ri i Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger nuk pranon të dalë në pension edhe pse ka mbushur 65 vjeç dhe prapa krahëve ka një karrierë të shkëlqyer me filmat aksion.

Të mërkurën, aktori veteran u pa në Los Angeles, në sheshxhirimin e filmit të tij më të ri, 'Sabotage'.

Arnoldi këmbëngul se është ende në gjendje për të luajtur rolin e të fortit në Hollivud: "Mosha nuk do të thotë asgjë për mua sepse bëj stërvitje çdo ditë, madje dy herë në ditë. Natën punoj me pesha, ndërsa paradite ushtrime kardiovaskulare."

/ Top ChannelMë shumë nga kinemaja
Rita Ora, aktrim me kufje në vesh
Rita Ora harronte gjithmonë frazat e saj gjatë xhirimeve të filmit ‘Fifty Shades of Grey’ dhe për këtë arsye këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova mbante një kufje në vesh në mënyrë që ta kujtonin gjithmonë se çfarë duhet të thonte.
Scarlett mposht Johnsonin dhe Irinën
Scarlett Johansson është ngjitur menjëherë në krye të renditjes së filmave më të shikuar këtë fundjavë, krahasuar me Dwayne "The Rock" Johnsonin në rolin e Herkulit, me të cilin luan edhe modelja ruse Irina Shayk.
Sandra Bullock feston 50-vjetorin
Një ndër aktoret më të vlerësuara të Hollivudit sot feston 50-vjetorin. Sandra Bullock ka lindur më 26 korrik 1964 në Arlington të Virginias dhe ka debutuar në botën e kinemasë në vitin 1993. Suksesi erdhi një vit më pas ku luante në krah të Keanu Reeves në filmin “Speed” (“më thoshin që të mos merrja pjesë  dhe që ishte një film vetëm në autobus”).
Foto e re e aktorit Ben Affleck si Batman
Warner Bros. ka publikuar një pamje të re të aktorit Ben Affleck me kostumin e superheroit të famshëm Batman, të cilin do e interpretojë në filmin ‘Batman v Superman: Dawn of Justice’.
Traileri i filmit “50 shades of Grey”
Më në fund është prezantuar edhe traileri i një ndër filmave më të shumëpritur të sezonit të ardhshëm kinematografik, “50 shades of Grey”. Filmi pritet të dalë në sallat e kinemave më 14 shkurt të vitit 2015 në Ditën e Shën Valentinit.


Lajmet kryesore

Filmi i ri i Arnold Schwarzenegger Kuvendi miraton reformën territoriale
Pr/ligji kalon me 88 vota pro; Rama-Dules: Himara tokë shqiptare
Miratohet ligji për Policinë e Shtetit
“Pakti me CEZ, skandali i shekullit”
Gjiknuri: Marrëveshja, e detyruar
Axhenda e vizitës së Papës në Shqipëri
Hapet tuneli i Elbasanit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Reforma territoriale, Ukraina, Vjedhja e Bankës, Lindja e Mesme, Energjia, Tragjedia ajrore, Kriza Financiare, Reformat, Arsimi, Turizmi
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.