14:28 TF "100 vitrinat"
15:00 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Aksident rrugor në Kukës, një i vdekur
10/06/2013

Aksident rrugor në Kukës, një i vdekur
Një aksident i rëndë automobilistik i ka marrë jetën një personi dhe ka lënë të plagosur, në gjendje të rëndë,  një tjetër. Ngjarja ka ndodhur të dielën në aksin rrugor Kukës-Kalimash, kur një automjet i vogël ka qenë duke udhëtuar në vendin e quajtur Kolsh.

Sipas informacioneve paraprake bëhet e ditur se ky aksident ka ndodhur në një kthesë të fortë të rrugës ku automjeti ka dalë nga rruga duke përfunduar në një humnerë. Sipas burimeve të policisë bëhet e ditur se ka një person të vdekur, konkretisht Edison Ollomani vjec 22 dhe dhe një të plagosur, Abedin Lleshi.

Ky i fundit u dërgohet në Spitalin Ushatarak pasi është në gjendje të rëndë për jetën. Shkak për këtë aksident është bërë tejkalimi i normave të shpejtësisë.
/ Top ChannelFacebook


Më shumë nga kronika
25 vjet burg për Ardian Prrenjasin
Gjykata e Tiranës dënoi me 25 vjet burg pedofilin Ardian Prrenjasi, i cili u shpall fajtor për marrëdhënie homoseksuale me dhunë me të mitur.
Dhunojnë policët për muzikën
Tre policë në Lushnje janë plagosur, duke u goditur me mjete të forta, ndërsa po kërkonin rreth orës 2 të mëngjesit mbylljen e një lokali me muzikë, në qytetin e Lushnjes.
Shpërthim me bombë në Durrës
Një automjet ka shpërthyer mëngjesin e së enjtes në lagjen nr.1 të qytetit të Durrësit. Automjeti tip “Volkswagen”, me targa TR 2137 R, në pronësi të një biznesmeni nga Durrësi, është shpërthyer me eksploziv rreth orës 07:50, në parkingun e jashtëm të lokalit.
Plagosen pesë persona
Pesë të lënduar është bilanci i një aksidenti të ndodhur mbrëmë në aksin Vlorë-Fier. Një automjet ka dalë nga rruga, si pasojë e lagështirës, duke u përplasur me barrierën anësore.
E rrallë, i riu kërkon burgun
Edi Flora është 23 vjeç. Paraditen e së mërkurës, duke pritur policinë që ta çonte nga gjykata e Tiranës në qeli, i telefonoi të dashurës për ta njoftuar për vendimin e pabesueshëm që kishte marrë.


Lajmet kryesore

Aksident rrugor në Kukës, një i vdekur Kuvend, Kodheli: Akuzoni pa dhënë prova
Ministrja e Mbrojtjes: Forcat e Armatosura nuk janë të implikuara në veprime kriminale
Shpërthim me bombë në Durrës
Plagosen pesë persona
“Uroj të mos detyrohem të përdor forcën”
Jepen dëmshpërblimet për 54 ish të përndjekur
Dhunojnë policët për muzikën
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Aksidente rrugore, Siria, Eksplozivi, Lindja e Mesme, Arsimi
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.