12:23 Serial "Misione te Fshehta" R
14:00 TN "Guximi i nje gruaje"
Programi i plote
PUBLICITET
Kupa e Konfederatave
15/06/2013 20:35

Kupa e Konfederatave
Sot në mbrëmje do të startojë Kupa e Konfederatave që në këtë sezon do të zhvillohet në Brazil. Ky miniturne botëror përbëhet nga 8 skuadra, fitueset e 6 federatave të kontinenteve të tjera, skuadra që mban Kupën e Botës dhe skuadra e vendit organizator.

Në këtë sezon është bërë një përjashtim, pasi Italia është pjesëmarrëse e këtij aktiviteti si përfaqësuesja e kontinentit Europian, duke qenë se Spanja është e pranishme si mbajtësja e trofeut. Në këtë sezon skuadrat pjesëmarrëse janë Spanja, Italia, Brazili, Meksika, Uruguaji, Japonia, Nigeria dhe Tahiti.

Ndeshja që do të celë edhe ceremoninë e Kupës së Konfederatave do të jetë ajo mes Brazilit dhe Japonisë, e vlefshme për Grupin A. Në këtë grup, veç këtyre dy skuadrave janë edhe Italia me Meksikën. Grupi B përbëhet nga Nigeria, Spanja, Tahiti dhe Uruguaji.

Brazili i Skolarit në këtë ndeshje të parë vjen pas fitores 3-0 përballë Francës në ndeshjen miqësore, ndërkohë që e gjithë vëmendja do të jetë tek ylli i ri i Barcelonës, Nejmar.

Edhe pse në këto momente është në qendër të vëmendjes, trajneri i selecaos thekson se Nejmar duhet të përmirësohet dhe të mësojë të sillet si pjesë e skuadrës.

Sa i përket kundërshtarëve të Japonisë, ai i vlerëson duke i vënë në dukje elementët shumë të mirë që kanë në përbërje dhe që mund ta vënë në vështirësi.

Ndeshja e sotme mes Brazilit dhe Japonisë do të trasmetohet drejtpërdrejtë në paketën SuperSport të platformës DigitAlb. Ndërkohë, ditën e diel do të luhet ndeshja Itali-Meksikë në stadiumin “Markana”. / Top ChannelMë shumë nga futbolli
Milan, Galliani: Tifozë, kini besim!
Adriano Galliani, në ditën kur mbush 70 vjeç, i drejtohet tifozëve të Milanit pas dy humbjeve të rënda në Guinness Cup, ku kuqezinjtë kanë pësuar 8 gola duke shënuar vetëm 1 (3-0 ndaj Olympiacos dhe 5-1 ndaj Manchester City).
Real-Roma, sherr Pepe-Keita
Miqësorja mes Realit të Madridit dhe Romës pati një sherr mes futbollistëve që pa nisur ndeshja. Keita dhe Pepe patën një mosmarrëveshje në momentin e përshëndetjes protokollare të dy ekipeve dhe u desh ndërhyrja e lojtarëve të tjerë për të mos lejuar përshkallëzimin e sherrit.
Babai i Tevez lirohet pas pagesës së gjobës

Babai adoptues i Carlos Tevez, i cili ishte rrëmbyer mëngjesin e së Martës në Argjentinë, u lirua. Gustavo Galasso avokati i familjes deklaroi se Segundo Tevez, i ati i sulmuesit është mirë.
Hera e parë e Realit me fanelën rozë
Real Madrid do të prezantojë për herë të parë fanelën rozë të këtij sezoni dhe këtë gjë do e bëjë në ndeshjen përballë Romës që do të zhvillohet në Dallas (SHBA), në orën 03:15.
Reus refuzon kontratën e re me Dortmund
Marco Reus refuzon të nënshkruajë kontratën e re me Borusian e Dortmundit duke paralajmëruar kështu një tjetër largim të bujshëm nga verdhezinjtë.


Lajmet kryesore

Kupa e Konfederatave Grabitja në BSH, në komisionin e ekonomisë
Braçe: Tolerancë zero për këdo që është përfshirë
Grabitje dhe vrasje në Dibër të Madhe
Plagoset polici në aksion
Vlorë, grabitet me armë kazinoja
300 ditët e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik
PD: Politikat e qeverisë kërcënojnë ekonominë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Ukraina, Vjedhja e Bankës, Turizmi, Energjia, Reforma territoriale, Kriza Financiare, Arsimi, Tragjedia ajrore, Siria
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.