09:17 Horoskopi
09:30 Serial "Nikita" R
Programi i plote
PUBLICITET
Aksidenti, 1 i vdekur e 3 të plagosur
18/07/2013 00:15

Aksidenti, 1 i vdekur e 3 të plagosur
Foto arkiv
Një tjetër aksident ka përgjakur rrugët e Shqipërisë në këtë sezon veror, teksa në orët e mbrëmjes të së mërkurës, pranë fshatit Domje në autostradën Tiranë-Durrës, një mjet tip Benz me targa TR 5165 G humbi kontrollin dhe doli nga rruga.

Nga aksidenti rezultojnë 1 i vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur, e megjithatë emrat e viktimës dhe të lënduarve në këtë aksident nuk janë bërë ende të ditura.

Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë shpejtësia e madhe, ndërsa forca policore kanë mbërritur në vendngjarje duke nisur hetimet.

Ky aksident vjen gjatë një jave të mbushur me ngjarje të rënda në mbarë vendin, përfshi këtu grabitjet në Pukë,
Aksidente rrugore
në Rrugën e Kombit dhe në Qafë Shtamë, aksidentet me pasojë dy të vdekur në Korcë e Kavajë, si dhe ai i aksit rrugor Elbasan-Librazhd, me 4 viktima, por edhe në Bulqizë, ku u aksidentua një fëmijë.

/ Top Channel
Aksidente rrugore

Aksident në Lushnje
Lushnje, mjeti aksidenton personin me biçikletë
Shkodër, aksidentohen 4 automjete
Më shumë nga kronika
Fushë Krujë, shpërthim eksplozivi në një banesë
Shpërthim eksplozivi gjatë orëve të mbrëmjes së të hënës në një banesë në lagjen “Kastrioti” në Fushë Krujë.
Tiranë, grabitje në monumentin e pavarësisë
Për të dytën herë, monumenti i vendosur në Parkun Rinia në përkujtim të 100-Vjetorit të Pavarësisë, është bërë objekt i grabitësve.
Kallëzim i dytë për Dasho Alikon
Përveç kallëzimit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, policia referon një denoncim të dytë për kryekomunarin e Lazaratit, Dashamir Aliko, por kësaj radhe në Prokurorinë e Gjirokastrës.
Kallëzim penal Burgajt dhe Kuliçajt
Tre vjet pas demonstratës tragjike të 21 janarit 2011 e cila u mbyll me katër qytetarë të vrarë në bulevard dhe disa të tjerë të plagosur, Policia e Shtetit kallëzon penalisht dy ish-drejtues të saj për dyshimet se nuk kanë zbatuar detyrën për sa kohë nuk iu bindën në atë kohë urdhërit të Prokurorisë për të ndaluar gjashtë oficerë të Gardës së Republikës.
Elbasan, tre në pranga për trafik armësh
Drejtoria e Operacioneve Speciale në Policinë e Qarkut të Elbasanit prangosi tre persona të akuzuar për trafik armësh.


Lajmet kryesore

Aksidenti, 1 i vdekur e 3 të plagosur
Ngjela: Himara nuk është minoritet
“Bashkimi me Vranishtin, logjik. Reforma të zgjidhte edhe pronat”
Debati për Himarën në shifra
Rebelët dorëzojnë kutitë e zeza
Pas Sirisë, kosovarët në luftën e Irakut
Kontrolli mbi celularët e shqiptarëve
Fushë Krujë, shpërthim eksplozivi në një banesë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Tragjedia ajrore, Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Aksidente rrugore, Energjia, Aksioni në Lazarat, Brazil 2014, Drejtësia, Ekonomia, Irani
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.