01:33 Select
02:15 Serial "Kujdesu per mua"
Programi i plote
PUBLICITET
“Ujku” i Wall Street: Jam një tjetër njeri
12/11/2013

“Ujku” i Wall Street: Jam një tjetër njeri
Në moshë të re, Jordan Belfort ishte një mashtrues i tmerrshëm, që arriti fitime marramendëse në bursën e Wall Street, përmes një skeme pastrimi parash që vinin nga droga, prostitucioni dhe krime të tjera.

Bëhet fjalë për një histori që ka frymëzuar regjisorin Martin Scorsese, i cili do ta sjellë atë së shpejti në kinema nën interpretimin e Leonaro De Caprio, natyrisht në rolin e protagonistit.

Sot Belfort është një këshilltar financiar dhe thotë se nuk do të thoshte kurrë një gënjeshtër dhe që nuk e vret mendjen për zërat se po shmang një detyrim prej 110 milionë dollarësh, duke fshehur fitimet e tij prapa marrëveshjeve për librin dhe filmin mbi jetën e tij.

“Është shumë e çuditshme të akuzohesh për diçka që nuk do ta kisha bërë në miliona vjet. Mendja nuk më punon për gjëra të tilla”, ka thënë 51-vjeçari Belfort.

Në fillim të tetorit, prokurorët i kërkuan gjykatës federale në Brooklyn që të shpallte Belfort fajtor, me pretendimin se ka paguar vetëm 11.6 milionë dollarë nga 110 milionë që ai zotëron nga shkeljet që ka bërë.

Që atëherë prokurorët kanë tërhequr mundësinë për arritjen e një marrëveshjeje që mund të sheshonte mosmarrëveshjen. “Në njëfarë mënyre, kjo ndihmon filmin, por jo mua”, ka thënë Belfort në një intervistë telefonike me një media amerikane.

Duke komentuar filmin e Scorsese, “Ujku i Wall Street”, që do të dalë në kinema më 25 dhjetor, 51-vjeçari thotë: “Leo është fantastik, një aktor brilant. Unë kalova qindra orë me të. Edhe Martin është brilant gjithashtu”.





/ Top Channel







Më shumë nga kinemaja
Shfaqet premiera e “Sin City 2”
Në premierën e “Sin City 2” në Los Angeles, prozhektorët u kthyen nga aktoret Jessica Alba dhe Rosario Dawson, personazhet sypatrembura të të cilave vijnë po aq joshëse sa në filmin e parë.
Nis “DokuFest”
Edicioni i 13-të i Festivalit të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest” nisi me filmin “Everyday Rebellion”, një bashkëpunim zviceran, gjerman dhe austriak.
Gafa e serialit “Downton Abbey”, nĂ« foton e setit njĂ« shishe “moderne”
Gafë në “Dwnton Abbey” seriali kult televiziv,  i cili është i vendosur në vitet 1900.  Një foto  nga skena e xhirimit të filmit që tregon 2 aktorët Hugh Bonneville dhe Laura Carmichael nën petkun e kostumeve të epokës si Konti i Gratham-it dhe Lady Edith.
Cara Delevingne mund tĂ« jetĂ« ‘Bond Girl’ i ardhshĂ«m
Modelja me një karakter ekstrovers dhe shumë provokatore, Cara Delevingne ka ngjallur interes tek regjisorët e filmave. Aktualisht, ajo ka gjithçka për të qene një personazh i showbizzit, por që i mungon një rol në një film me peshë.
Wahlberg-Seyfried në “Ted 2”
Amanda Seyfried dhe Mark Wahlberg treguan miqësinë e tyre të ngushtë në Boston, ku ndodhen për filmimet e serisë së dytë të “Ted”, komedia që u shfaq për herë të parë në vitin 2012 dhe që korri sukses në kinema.


Lajmet kryesore

“Ujku” i Wall Street: Jam një tjetër njeri
Rama: Do të rivotojmë ligjet e kthyera
Kryeministri akuzon Presidentin. “Guvernatori i BSH nuk është në varësinë tonë”. PD: Rama nuk iu përgjigj pyetjeve
Mundësitë e Konferencës së Berlinit
Operacioni anti-kanabis në Veri
Ndërtuesit e HEC-it në protestë
Vijon debati për pallatin tek Liqeni
Tiranë, zbulohet punishtja e pijeve false
Më të lexuarat
Temat e ditës
Turizmi, Arsimi, Energjia, Reforma territoriale, Lindja e Mesme
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.