07:00 "Wake-Up"
09:00 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
“Ujku” i Wall Street: Jam një tjetër njeri
12/11/2013

“Ujku” i Wall Street: Jam një tjetër njeri
Në moshë të re, Jordan Belfort ishte një mashtrues i tmerrshëm, që arriti fitime marramendëse në bursën e Wall Street, përmes një skeme pastrimi parash që vinin nga droga, prostitucioni dhe krime të tjera.

Bëhet fjalë për një histori që ka frymëzuar regjisorin Martin Scorsese, i cili do ta sjellë atë së shpejti në kinema nën interpretimin e Leonaro De Caprio, natyrisht në rolin e protagonistit.

Sot Belfort është një këshilltar financiar dhe thotë se nuk do të thoshte kurrë një gënjeshtër dhe që nuk e vret mendjen për zërat se po shmang një detyrim prej 110 milionë dollarësh, duke fshehur fitimet e tij prapa marrëveshjeve për librin dhe filmin mbi jetën e tij.

“Është shumë e çuditshme të akuzohesh për diçka që nuk do ta kisha bërë në miliona vjet. Mendja nuk më punon për gjëra të tilla”, ka thënë 51-vjeçari Belfort.

Në fillim të tetorit, prokurorët i kërkuan gjykatës federale në Brooklyn që të shpallte Belfort fajtor, me pretendimin se ka paguar vetëm 11.6 milionë dollarë nga 110 milionë që ai zotëron nga shkeljet që ka bërë.

Që atëherë prokurorët kanë tërhequr mundësinë për arritjen e një marrëveshjeje që mund të sheshonte mosmarrëveshjen. “Në njëfarë mënyre, kjo ndihmon filmin, por jo mua”, ka thënë Belfort në një intervistë telefonike me një media amerikane.

Duke komentuar filmin e Scorsese, “Ujku i Wall Street”, që do të dalë në kinema më 25 dhjetor, 51-vjeçari thotë: “Leo është fantastik, një aktor brilant. Unë kalova qindra orë me të. Edhe Martin është brilant gjithashtu”.

/ Top Channel


Më shumë nga kinemaja
Filmat e verës, ofertat dhe dhuratat surprizë të rrjetit të kinemave Imperial
Një lajm i mirë për të gjithë ata që nuk kanë mundësi të udhëtojnë për pushime në bregdet dhe duhet ta kalojnë verën në Tiranë. Është koha kur shtëpitë kinematografike nxjerrin filmat më të mirë.
Woody Allen: Gjithmonë jam i zhgënjyer nga filmat e mi
Woody Allen në një intervistë rreth 35 minuta për “MTV News” ka pranuar se i urren të gjithë filmat që bën, por prej tyre pëlqen vetëm disa skena të veçanta.  Gjatë intervistës nuk u diskutua çështja e abuzimit seksual ndaj vajzës së tij, Daylan Farrow.
Robert Downey Jr. aktori më i paguar për 2014-n
Robert Downey Jr.,  ylli i filmave si “Iron Man” dhe “The Avengers” është kurorëzuar nga revista amerikane “Forbes” si aktori më i paguar  për vitin 2014. Në llogarinë e tij kanë përfunduar 75 milionë dollarë nga qershori i vitit 2013 deri në qershorin e 2014-s.  Dhe duhet të vëmë një bast se filmi i ri “Avengers, Age of Ultron” do të rrisë sërish pasurinë e tij.
Jolie-Pitt së bashku në një film pas 9 vjetësh
Pas 9 vjetësh, Brad Pitt dhe Angelina Jolie kthehen për të luajtur sërish së bashku në një film.
Ndërron jetë aktori James Garner, 86 vjeç
James Garner, ylli amerikan i serive më të ndjekura televizive si “The Rockford Files” dhe “Maverick”, si dhe filmave përfshi “The Great Escape”, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Garner vuante nga një sëmundje që prej vitit 2008, ndërsa ka ndërruar jetë nga një atak kardiak.


Lajmet kryesore

“Ujku” i Wall Street: Jam një tjetër njeri
4 burgime përjetë për Dritan Dajtin
Merr fund odisea gjyqësore në Krimet e Rënda për vrasësin e 4 policëve
Rrëzohet dekreti i Nishanit për FA
Shoqata e Komunave kundër reformës
Gjykata Kushtetuese pezullon Mustafën
Edhe Athina ankohet për ndarjen e re
Ligji i ri për Policinë e Shtetit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Tragjedia ajrore, Ukraina, Turizmi, Drejtësia, Vrasje
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.