09:26 Top Show R
11:27 TF "100 vitrinat" R
Programi i plote
PUBLICITET
E-gjoba, policia thirrje: Verifikojini në internet
05/12/2013

E-gjoba, policia thirrje: Verifikojini në internet
Pagesat e gjobave të automjeteve tashmë do të mund të kryhen vetëm në postë dhe banka. Ky është urdhëri i lëshuar nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi, ndërsa uniformat blu njoftojnë qytetarët edhe për shërbimin e verfikimit të këtyre gjobave nëpërmjet internetit.

Të gjithë të interesuarit mund të klikojnë në faqen zyrtare të Policisë së Shtetit në internet dhe në rubrikën “Shërbime për qytetarët” mund të kontrollojnë kundravajtjet rrugore. Linku në këtë pjesë të faqes të drejton automatikisht me sistemin elektronik të administrimit të gjobave të policisë rrugore.

Të gjithë drejtuesit e mjeteve që kanë gjoba të vendosura nga policia dhe që nuk i kanë paguar ato mund t’i verifikojnë ato online, ndërkohë që Policia Rrugore nxit qytetarët që të shlyejnë këto pagesa në posta dhe banka për të shmangur penalizimet e mëtejshme.

Urdhëri i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit për ndryshimin e rrugëve të pagesës së gjobave u lëshua disa ditë më parë dhe synon të thjeshtojë dhe shmangë radhët e gjata nëpër sportele për shlyerjen e tyre.

/ Top ChannelFacebook


Më shumë nga Aktualitet
Ligji i ri i legalizimeve
Komisioni i Veprimtarive Prodhuese miratoi ndryshimet në ligjin për legalizimin e objekteve informale që synon përmbylljen përfundimtare të këtij procesi.
AMF: Nuk ka draft zyrtar për sigurimet motorike
Pas kritikave publike nga ekspertët e sigurisë rrugore, mbi një projektligj të ri për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve, Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare deklaron se nuk ka një draft zyrtar.
Kapen armë në Laç
Policia e Kurbinit arrestoi 34-vjeçarin, Astrit Mera nga fshati Gjorm, si dhe shpalli në kërkim shtetasin Përparim Meraj, vjeç 41.
Shkodër, aksident rrugor, dy të plagosur
Një aksident ku janë përfshirë një këmbësore dhe një motocikletë ka ndodhur të martën paradite në aksin Shkodër- Koplik në vendin e quajtur Shtoj i Ri.
“Masë ndaj gjyqtarit të Kavajës”
Inspektorët e Ministrisë së Drejtësisë kanë konstatuar shkelje të vendimet e gjyqtarit të Kavajës Osman Aliu në përfundim të kontrolleve ndaj çështjeve të gjykuara prej tij.


Lajmet kryesore

E-gjoba, policia thirrje: Verifikojini në internet Naço: Ja skandalet e KLD-së
Reforma në KLD, prokurori dhe gjyqtarët që nuk duhet të flenë të qetë
“Kontroll parlamentar SHISH-it”
Ligji i ri për pasuritë e zyrtarëve
Prokurorë në Athinë për zemrën e Karelit
Shkodër, vrasje me armë zjarri në Vukatanë
Basha: Demokracia në rrezik
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Aksidente rrugore, Akuzat për ushtrinë, SHISH, Reforma territoriale, Vrasja ne burg, Vendet e AMA-s, Siria, Lindja e Mesme
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.