15:35 Select
16:28 Permbledhje Ditore BB7
Programi i plote
PUBLICITET
10 serialet më të shkarkuar në vitin 2013
04/01/2014

10 serialet më të shkarkuar në vitin 2013
Sikurse cdo vit, edhe këtë herë Torrentfreak ka publikuar klasifikimin e serialeve televizive më të shkarkuara, natyrisht ilegalisht nga përdoruesit e internetit.

Në krye të 10 serive më të mira është “Game of Thrones” me 5 milionë e 900 mijë shkarkime, si dhe me 5 milionë e gjysmë spektatorë në Shtetet e Bashkuara.Në vend të dytë vjen “Breaking Bad” me mbi 4 milionë shkarkime ilegale dhe 10 milionë e 280 mijë spektatorë në SHBA.Në vend të tretë “The Walking Dead” me 3 milionë e 600 mijë shkarkime dhe 16 milionë e 110 mijë spektatorë.Në vendin e katërt “The Big Bang Theory” me 3 milionë download dhe 20 milionë e 400 mijë spektatorë.Në vendin e pestë “Dexter” me mbi 3 milionë download dhe thuajse 3 milionë spektatorë në mbarë Amerikën.Në vend të gjashtë “How I Met Your Mother” me mbi 3 milionë shkarkime dhe gati 9 milionë spektatorë e gjysmë.Në të shtatin “Suits” me mbi 2 milionë e gjysmë shkarkime dhe mbi 3 milionë e gjysmë spektatorë.Në Vend të tetë “Homeland” me mbi 2 milionë e 400 mijë shkarkime dhe po aq spektatorë.Në vendin e nëntë “Vikings” me mbi 2 milionë e 300 mijë shkarkime dhe 6 milionë shikues.Në të dhjetin është “Arrow” me 2 milionë e 200 mijë shkarkime dhe 3 milionë e 200 mijë shikues./ Top ChannelFacebook


Më shumë nga kinemaja
Vëllezërit e Paul Walker në filmin ‘Fast & Furious 7’
Vëllezërit e Paul Walker, Caleb dhe Cody, do të zëvendësojnë aktorin e ndjerë në disa pjesë të filmit ‘Fast & Furious 7’.
Olivia Wilde zhvishet për filmin e ri
Aktualisht është 8 muaj e gjysmë shtatzënë, por në filmin e fundit ku ka interpretuar, Olivia Wilde është zhveshur tërësisht për një skenë të “nxehtë”.
E ardhmja e dramës shqipe
“Takimi mbarëkombëtar për dramaturgjinë shqipe” ka nisur të zhvillohet në Tiranë, ku janë thirrur për të diskutuar mbi çështjet e dramës shqiptare dramaturgë, regjisorë, kritikë arti dhe aktorë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia.
Cameron: Duhet pasur më shumë se një partner
Ajo është një nga aktoret më të bukura të botës, teksa ka qenë e lidhur më parë me personazhe të tillë si Justin Timerlake, Jared Leto dhe Alex Rodriguez. Por, duket se një burrë nuk është i mjaftueshëm për të përmbushur sa duhet nevojat e Cameron Diaz.
Kinematografia shqiptare
Është Ilir Butka, kryetari i ri i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë. Propozimet e tij, për mbarëvajtjen e QKK-së gjatë katër viteve të ardhshme, nisin nga krijimi i një strategjie për bashkëprodhimet.


Lajmet kryesore

10 serialet më të shkarkuar në vitin 2013
15 vjet nga eksodi tragjik
“Morti” që shënoi fillimin e epokës së bashkimit të shqiptarëve
"Nga eksodi tek bashkëpunimi"
Projektligji i ri për sigurimet
Biznesi i ilaçeve kundër ministrisë
Unifikimi i shkollës shqipe
Mbështetje prodhimeve bio
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Siria, Aksidente rrugore, Xhihadizmi, Vrasja ne burg, Arsimi
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.