15:41 Select
17:30 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Obama: Të investojmë për kërkimet hapsinore
07/07/2011 02:45

Obama: Të investojmë për kërkimet hapsinore
Duke folur pak orë para nisjes për në hapësirë të Shuttle, udhëtimi i fundit i saj, presidenti amerikan, Barak Obama paralajmëroi më shumë investime për kërkimet e NASA-s.

“Jemi duke përdorur të njëjtin model që përdornim 40 vjet më parë. Në vend që të bëjmë të njëjtën gjë në të ardhmen, duhet të investojmë”, tha Obama.

Anija kozmike, Shuttle niset ditën e premte dhe ky do të jetë udhëtimi i fundit i saj për në hapësirë para se të mbyllet në muze.
/ Top Channel

Lajmet kryesore

Obama: Të investojmë për kërkimet hapsinore Sërish armë ndaj policisë në Dukagjin
Shpallen në kërkim 10 persona, 100 mijë euro për atë që japin informacion. Tahiri: Aksioni, deri në bimën e fundit
Braçe: Fullani refuzon Kuvendin
“Nishani, jo garant i unitetit kombëtar”
PD vijon denoncimin e emërimeve
Nis zbatimi i ligjit të ri anti-duhan
Qeveri-Bashki, replika për lejet e ndërtimit
Më të lexuarat
Temat e ditës
Aksioni anti-droge, Ukraina, Arsimi, Lindja e Mesme, Turizmi, Vjedhja e Bankës, Reforma territoriale
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.