03:35 Film "Puthja e pare"
05:35 "Pasdite ne TCH" R
Programi i plote
PUBLICITET
Indigjenet e Greenlandit mbijetuan për breza duke ngrene pothuajse asgje tjeter vec mishit. 64 banorë të fshatit të largët lindor në Grenlandë ende jetojnë nga gjuetia e peshkut, por të kombinuar me ushqime tradicionale vendase.
Vullkani në Tanzani
Golden Gate Bridge në San Francisko e mbuluar me re.
Pema e Jetës - Turistët dynden në një pemë të vetmuar përgjatë rrugës së Murit Hadrian në Anglinë veriore.
Hoteli i kristaltë; Ndërtesa më 86 dhoma pritet të ndërtohet në brigjet e Tromsos, Norvegji, brenda vitit 2016

Kot nuk thonë që përgatitja e një kafeje është art më vete. Barisit njujorkez, Michael Breach pikturon mbi filxhanë portrete dhe peisazhe
Një geishë në Kioto, Japoni, ve të kuq buzësh si gjaku duke përfunduar grimin e saj tradicionalë. Këto geisha Moderne në një profesion të lashtë, privatisht argëtojnë njerëzit e pasur dhe të fuqishëm të Japonisë duke ruajtur konfidencialitet.
“Los Tres Ojos” përbëhet nga shpella gëlqerore dhe laguna të ujërave të ëmbla, të lidhur me pasazhe plot stalaktide. Ky është një destinacion popullor për turistët që vizitojnë Santo Domingon, në Republikën Domenikane
Momenti i perplasjes se dy avioneve ushtarake italiane mbi Komunen Ascoli Picano. Kater pilote rezultojne ende te zhdukur. Fotoja eshte shkrepur nga nje resort turistik ne zone
Jeta në mes te detit, Malajzi

Fotografi e fshehu aparatin e tij në një vrimë uji në Kalahari të Afrikës së Jugut, për të fotografuar luanët kurioz.
Protestuesit shperfillen ndalim-qarkullimin ne Ferguson te SHBA, ku u regjistruan te tjera perleshje me policine. Trazirat nisen pas vrasjes se nje adoleshenti nga ana e forcave te rendit
Një milion koreano-jugorë dalin në shesh për të ndjekur Meshën e Papa Franceskut
Një grua vjetër duke punuar për përpilimin e kapeleve tradicionale vietnamese në një banesë në Duc Hoa, në provinën e Long An, Vietnam. Një familje e madhe tradicionale në Long An ka bërë dhe shitur kapele për më shumë se njëqind vjet.
Shprehja artistike e fëmijëve sirianë refugjatë në Turqi

Kushtet atmosferike të motit dhe shtëpitë me ngjyra të peshkatarëve në fshatin Loften Norvegji.
Gjendet i vdekur aktori Robin Williams...Roli i jetës: filmi `Mrs Doubtfire`, në të cilin ai luajti një dado, ishte një sukses i madh në karrieren e tij.
Në një turne në Wat Mahathat, një tempull në Ayutthaya, Tajlandë, një fotograf zbuloi një statuje të madhe guri me kokën e Budës të mbështjellë nga në një pemë.
Shtepi me cmimin e nje filxhani kafeje. Nisma e Komunes se Gangit ne Sicili per tu ripopulluar, shtepite shiten me 1 euro
Zhytje në Ishujt Galapagos me luanët e detit.

Një vend për të fjetur
Në përkujtim të Luftës së parë Botërore.
Një nga fotot më të mira nga ajri të vitit 2014 e bërë në Bali, Indonezi.
Perëndimi i diellit në Hannover, Gjermani.
100 vjet nga deklarata e luftës Gjermani-Francë

Një karvan gamilesh kalon përmes shkretërirës
Kjo foto është marrë para një stuhie pranë Julesburg, Kolorado. Çfarë e bën këtë foto të veçantë është se me përjashtim të resë, pjesa tjetër e skenës është mjaft e zakonshme.
Gurët e Stenness mund të jenë rrethi më i lashtë me gur i Britanisë. Ngritur gjatë Epokës së gurit në Ishujt Orkney në Skocinë e sotme, gurët mund të ishin pjesë e një kompleksi të madh lidhur me rituale fetare.
Një selfie ne kraterin e vullkanit, Hawai.
Gaza, digjet centrali i vetëm elektrik


Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.

###