07:00 "Wake-Up"
09:00 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Vështirësitë e lindjeve në shtëpi të femrave indiane
Trupat e pajete te tragjedise se fluturimit MH17 te "Malaysia Airlines" mberrijne ne Holande
Një bombardim në lagjen Shijaija, ditën e martë në Gaza
Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko dhe ambasadori holandez në Kiev kryejnë homazhe për viktimat e fluturimit MH17
Felipe Massa me kokë poshtë pas aksidentit në xhiron e parë të Cmimit të Madh të Gjermanisë

Aksidenti i frikshëm i Lewis Hamilton gjatë provave zyrtare të së shtunës në Hockenheim
Mijëra interpretues performojnë në unitet në hapjen e Lojrave Arirang në Penian. Në sfond, nxënësit mbajnë broshura me ngjyrë për të krijuar flamurin e vendit të tyre. Festivali përshkruan historinë e Koresë së Veriut nëpërmjet shprehjes gjimnastikore.
Pamje nga vendi i rrëzimit të avionit të Malaysia Airlines në Ukrainë
Një grup njerëzish duke shijuar muzgun në Bremerton, Washington.
Manhattan ndërmjet Diellit dhe Hënës

Liqeni Phantom, Kinë. Anëtarët e një ekspedite në një liqen nëntokësor, ku bie shi më shumë se 50 centimetra në vit. Liqeni duket dhe zhduket si shirat që vijnë dhe shkojnë.
Gjermania fiton Kupën e Botës
Messi kërkon të ndjekë gjurmët e Maradonës
Në pritje të finales së madhe të Kupës së Botës 2014 ku Gjermania do të përballet me Argjentinën të dielën në Brazil për trofeun me të lakmuar futbollistik.
Turi Çiklistik në Francë

Autobusë u dogjën në Sao Paulo pas disfatës së ekipit kombëtar kundër Gjermanisë.
Luiz Felipe Scolari mbledh lojtarët në mesin e fushës pas humbjes poshtëruese
Një tufë me elefantë enden në një peizazh ngjyrë portokalli në Delta Okavango, Botsvana.
Disa rrufe ndriçojnë ndërtesat e larta në Manhattan (New York), më 2 korrik, 2014.
Shpërthen festa holandeze pas kualifikimit me penallti ndaj Kosta Rikës

Marcelo kupton i pari që Neymar ka pësuar një dëmtim serioz në ndeshjen Brazil-Kolumbi
4 Korriku - Happy Birthday America!
Uimbëlldon, pamje me infra të kuqe nga ndeshja Cilic-Djokovic
Një grup murgjish budistë rrethojnë një pemë të mbijetuar në një zonë të shkatërruar në Kamboxha
Shiu vonon ndeshjet e tenisit të planifikuara për raundin e shtatë të Wimbledon në Londër.

Presidenti i Komisionit Europian, Jose Barroso viziton Tiranen. Foto nga pritja e organizuar ne Kryeministri
Cara Delevingne shfaq instiktin e nënës
Një shirit i formuar nga një ajsberg në Bernstorff Icefjord, Grenlandë, është produkt i një procesi të veçantë ku të çarat mbushen me ujë të freskët dhe ngrijnë.
Julio Cesar pret penalltine e Alexis Sanchez. Heroi i Brazilit kualifikoi skuadren e tij pas 11-metershave ndaj Kilit
Alpinisti Emily Harrington ka zgjedhur rrugën më të vështirë për në kodrën e Hënës në Kinën jugore. Vizitorët kanë një mundësi më të lehtë: një rrugicë të shtruar me një pamje poshtë harkut, si dhe një shteg të pisët deri në majë.


Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.

#######