Duke iu referuar incidenteve dhe dhunës së prodhuar në ndeshjen Serbi-Shqipëri në stadiumin “Partizani” të Beogradit, por edhe retorikës ekstreme nacionaliste që pasoi, kryeministri Rama tha se Ballkani pa Europën e shpresës, siç e cilësoi ai, është një fuçi baruti.

Raportuesi i ri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein deklaroi se është shokuar nga ajo që pa në stadiumin e Beogradit në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë.
Kryebashkiaku i Selanikut, Janis Boutaris ka propozuar që ndeshja Serbi-Shqipëri të zhvillohet në Selanik. Propozimi i tij është bërë në mbledhjen e Shoqatës Rajonale të Bashkive të Maqedonisë Qendrore, që u mbajt pasditen e së hënës.
I ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” në Top Channel, ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo tha se ajo që ndodhi në Beograd, tregoi se në Serbi ka ende barut të thatë.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në takim kryetarin e Komisionit për Marrëdhëniet me Jashtë të Senatit italian, Pier Ferdinando Casini, me të cilin diskutoi mbi zhvillimet e fundit politike në vend.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


POLITIKE
Diplomacia shqiptare ka reaguar pas një shkrimi skandaloz, madje edhe shpifës, botuar në të përditshmen “Corriere della Sera”, me titull “Limuzinë dhe proshutë - 48 orët e fshehta të liderëve”, me nëntitull “…pas kuintave të boshtit milanez”, ku përshkruhen veprimtaritë private të anëtarëve tw pretenduar shqiptarë, gjoja si pjesëmarrës në takimin Evropë-Azi, përtej angazhimeve institucionale.

Kryetari i PD shpreh shqetësimin për zhvillimet e fundit politike

Mazhoranca kundërshton disa propozime, rishikim gjobës për semaforin e kuq

EKONOMI
Tregtarët e cigareve kanë shfrytëzuar rritjen e lajmëruar të taksave për të nxjerrë përfitime shtesë në dëm të konsumatorëve.

BOTA
Pas dy ditëve qetësie, luftime të ashpra kanë nisur sërish në veri të qytetit sirian të Kobane.

Robert Iwaszkiewicz, i njëjti që deklaronte se “dhuna edukon fëmijët dhe gratë”

Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së do të vijojë punën përtej mandatit të saj

Përfitimet shoqërore, edhe pse ishin larguar nga Amerika

KOMENTE
Prej ditësh tashmë vëmendja e mediave dhe opinionit publik është përqendruar tek ajo që ndodhi në Beograd dhe tek tensione diplomatike mes Serbisë dhe Shqipërisë që pasuan një ndeshje futbolli.

AKTUALITET
Në një kohë që në Gjykatën e Tiranës, këtë të premte pritet të hidhet shorti, i cili do të percaktojë trupën gjyqësore që do të gjykojë 15 të pandehurit e dosjes së Bankes së Shqipërisë, Prokuroria pritet që të shtyjë edhe për tre muaj të tjerë afatet hetimore për dy dosjet e tjera tashmë të veçuara, njëra që ka në qender Ardian Fullanin dhe tjetra me tre të dyshuar për vjedhjen e Bankes se Shqiperise.

Policia krijon një force prej 104 efektivësh. Struktura e vjetër kishte 15 anëtarë

SOCIALE
Rruga kalon rreth 30 kilometra nga qyteti i Elbasanit përmes Gjinarit, zonë turistike por që pak mbështetje ka marrë deri më sot, e më pas vijon majave pa një orientim të qartë në krahinën e shpatit të sipërm.

Nikolla: Kritere të rrepta për rankimin e privatëve dhe publikut

KRONIKE
Presidenti Bujar Nishani dekretoi sharkimin nga detyra të ish-prokurorit të Pukës, Pëllumb Prençi, i denoncuar gati një vit më parë nga emisioni investigativ “Fiks Fare”.

RAJONI
Reagimi i gazetarit të Top Channel, Idro Seferi, në emisionin \'24 minuta\', të autorit Zoran Kesiç, në televizionin B92, është shpërndarë menjëherë nëpër rrjetet sociale.

Së bashku në aktivitetet e Bashkisë së Ulqinit


TEMAT E DITËSSONDAZH

Mendoni se vizita e kryeministrit Rama ne Beograd do të çtensionojë marrëdheniet midis dy vendeve?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...

SHOWBIZ & LIFESTYLE
Këngëtarja rrit shitjet e parfumeve të DKNY me 249 përqind
Një roje sigurie ka thënë se vajzës i ishte kërkuar që të zbulonte fytyrën ose të largohej nga salla
Duka dhe Dukesha e Kembrixhit njoftojnë periudhën se kur do të lindë fëmija e dytë

Shndërrimi radikal i Ben Affleck
Përfitimet shoqërore, edhe pse ishin larguar nga Amerika
Aventurat e Gunther Holtorf, 71-vjeçari gjerman që shëtiti botën në 25 vite
Kosovarja që po përfaqësohet me sukses në botën ndërkombëtare të modës
U krye nga “kushërinj” të zhdukur të peshqëve të sotëm

PARASHIKIMI I MOTIT
21/10/2014
 

HOROSKOPI DITOR

FOTO GALERI
Shtypi i ditës 21/10/2014
Gjermani, kancelarja Angela Merkel bëhet Pipi Çorapegjata në një pikturë.
Stafi i Top Media-s ne festen tradicionale
Dunat e rërës më e madhe në Japoni sa vjen e rritet drejt horizontit në jug të vendit. Dunat bregdetare u formuan nga rëra dhe era mbi 100.000 vjet më parë.
Shikoni poshtë!
në top channel »
PUBLICITET
WEB TV »
Disa deputetë të Kuvendit të Kosovës kërkojnë shpjegime kushtetuese për zbatimin e pikës 127 të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për konstituimin e Kuvendit.

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur të hënën në një takim shefin e ri të misionit të EULEX-it, Gabriele Meucci.

Ka vrarë veten në burg Gianluca Ciferri, sipërmarrësi që më 15 shtator vrau dy punonjës të tij kosovarë sepse i kërkonin pagat e prapambetura prej shumë muajsh, rreth 20 mijë euro.

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi mbështet Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama për vizitën e planifikuar javën e ardhshme në Beograd.

SPORT
Kryebashkiaku i Selanikut, Janis Boutaris ka propozuar që ndeshja Serbi-Shqipëri të zhvillohet në Selanik. Propozimi i tij është bërë në mbledhjen e Shoqatës Rajonale të Bashkive të Maqedonisë Qendrore, që u mbajt pasditen e së hënës.
Trajneri i Romës, Rudi Garcia, ka bërë të ditur se ekipi italian do ta pranonte me kënaqësi rolin e një “jopretendenti të rrezikshëm”, por gjithsesi të etur për sukses, kur të presin Bayern Munchen në sfidën e së martës për Champions League.
Në prag të sfidës së madhe në “Olimpico”, Pep Guardiola zgjedh të mbajë një profil të ulët, duke vlerësuar kundërshtarin.
MË TË LEXUARAT
KËMBIMI VALUTOR
  Blihet Shitet
EUR 139 139.5
USD 109 109.5
GBP 175.5 175.5
CHF 115 115.5
TREGJE DHE BURSA
0.00
0.00
0.00%
NASDAQ 4316.075
+57.637
+1.35%
S&P 500 1904.01
+17.25
+0.91%
FTSE 100 6267.07
-43.22
-0.68%
FTSE MIB 18540.100
-160.881
-0.86%
CAC 40 3991.24
-41.94
-1.04%
DAX 8717.76
-132.51
-1.50%
HANG SENG 23027.82
-42.439
-0.18%
Nikkei 225 14821.07
-290.16
-1.92%
S&P/ASX 100 4432.800
+4.900
+0.11%
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.